stts&fh. Wassenaarder G. de Graaf directeur Stichting Holland Tourist Hotels Bouwpastor Hammerstein 4 avonden ve9 agenda Parkeerverbod op deel van Leidseweg-Noord VERKEERSPROBLEMEN KAPOTTE FLES IN HET GEZICHT DINSDAG 7 JANUARI 197J Woensdag Geversstraat 65, Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners WASSENAAR De oud-directeur van Kasteel Oud-Wassenaar G. de Graaf is benoemd tot directeur van de onlangs in Den Haag opgerichte Stichting Holland Tourist Hotels. Doel is te komen tot het vormen van een "keten" van Nederlandse hotels in de middenklasse om daar door de vrij zwakke positie van de ze hotels te verbeteren. Ketenvorming schept namelijk mo gelijkheden voor een goede "promo tie". een ef£ ciente bedrijfsvoering en een gebundeld aanbod. De Graaf was sinds ongeveer een Jaar directeur van de Stichting Midhotels. waarvan 15 middenklas se-hotels met 646 kamers en 1271 bedden deel uitmaakten. "Midhotels" is nu opgegaan in de nieuwe stich ting, die tot stand kwam op inita- tief van het Nato onaal Bureau voor Tourisme. In 1973 stelde dit bureau een werkgroep in. die zich ging be zig houden met de toekomstmoge lijkheden van de hotels in de mid denklasse in Nederland. Deze werk groep kwam tot de conclusie dat de sanitaire voorzieningen in de hotels moesten worden verbeterd. Men wendde zich tot de staatssecretaris van Econom. Zaken, di ebereid bleek voor die verbeteringen subsidies te verlenen. De bedoeling van de werkgroep was de hotels, die voor subsidie in aanmerking kwamen te verplichten deel te nemen in een nog op te richten keten van Hol land Tourist Hotels. De bewindsman erkende wel de noodzaak van keten- vorm'ng, maar gaf er de voorkeur aan de hotels vrij te laten in het deelnemen daaraan. Besloten werd toen de Stichting Holland Touring Hotels op te richten al waren er nog financiële proble men te overwinnen. De aanloopkos ten van een dergelijke keten van hotes zijn namelijk aanzienlijk en ervarigen in het buitenland hadden geleerd dat een keten pas na drie jaren self-supporting kan zijn. Voor het financiële probleem kwam een oplossing toen de Stichting Ontwik- kelings- en Saneringsfonds voor het midden- en kleinbedrijf en het Na tionale Bureau voor Toerisme alsme de het Bedrijfsschap Horeca bereid bleken subsidies te verstrekken. Intussen werden contacten gelegd met de inmi ddels opgerichte stichting Midhotels en er werd tot een fusie besloten. Om deelnemer te worden aan de nieuwe stichting moet een hotel aan bepaalde inrichtingseisen voldoen Daarnaast is een jaarlijkse bijdrage verschuldigd voor activiteiten op het gebied van de promotion. Het voorlopige bestuur van de nieuwe stichting is als volgt samen gesteld: J N Strijkers (Nationaal Bureau voor Toerisme), J H M Beaumont. J P Kikkert (Horecaf) Drs A W Merk (Bedrijfschap Ho reca) C J A van Meel H Meijer (L P A B) G Mulder (Horeca Nederland) en J A Wagener. De heren Beaumont en Van Heel waren bestuursleden van de nu op geheven stichting Midhotels. Nadere informatie is verkrijgbaar b ij de stichting Holland Toerist Ho tels, antwoordnummer 33, Wassenaar Breestraat 19. Stadhuis. Raad Donderdag Milieuhygiëne, Van der Valk Boumanweg 236. Leider dorp, Bijbelstudie en Gesprekskring Baptistengemeente. 8 uur nam. Morsweg 10, vergadering Werkgroep Wonen lxi de Binnenstad, 7.30 uur Stadhuis. Gemeentelijke Commissie Onderwijs, Recreatie Sport pbouw, 7.3" VOORSCHOTEN Bewoners van de Leidseweg in de omgeving van de manege Van Zeist hebben het college van B. en W. dringend verzocht aan dacht te willen besteden aan de ver keerssituatie op de Leidseweg tussen de Hofweg en de splitsing De Hoogh- kamer. B.en W. stellen mede naar aanleiding van het verzoek voor om een parkeerverbod in te stellen voor de noordoostelijke zijde van dat deel van de de Leidseweg. B. en W. constateren dat door het plaatsen van de gemeente Leiden van drie verkeerslichteninstallaties op de Churchilllaan - de Leidseweg door zeer velen gebuikt wordt als woon- werkroute. Maar niet alleen omdat vele automobilisten de grote doorgaande route via de Churchill laan in Leiden-Zuidwest mijden maar ook omdat de Leidseweg ter plaatse Burgerlijke stand van Leiden slechts 8 meter breed is en boven dien is er voldoende alternatieve par keer mogelijkheid om de doodlopende Hofweg, daarom gaan B.en W. verder dan het verzoek van de bewoners, die oplossing zagen in de aanleg van parkeerhavens. Het trottoir is ter plaatse niet voldoende breed om op verantwoorde wijze extra parkeer gelegenheid te scheppen. De bewoners hebben inmiddels ingestemd met de voorgenomen maatregel. Volgens de bewonerscommissie zijn aanrijdingen aan de orde van de dag. B en W spreken dat tegen, even als de bezwaren tegen het parkeren van bezoekers aan de manege Van Zeist. Alleen tijdens de weekeinden zijn hier grote evenementen en de toestand is dagelijks onhoudbaar. De commissie van openbare werken zal vrijdagavond moeten be slissen op het verzoek tot het instel len van een parkeerverbod. Christina's Hoeve Leeuwen Batenburg; Tanja A., dr. van P. E. G. J. de Goeij en L. A. P. Versteege; C. Zwanenburg x der Laaken; Yvette A., Juffermans; Johannes R W.. op monumentenlijst DEN HAAG/ZOETERWOUDE Van de uit de zeventiende eeuw da terende boerderij Christina's Hoe ven, aan de Westerndseweg 6, zul len alleen de hoofdgebouwen op de lijst van monumenten worden ge plaatst. Dit heeft de Kroon onlangs Dorst; M. R. Nelstein (6) z.; H. A. Stol (76) echtgen. van J. Bij; G. J. Koning (77) echtgen. van A. Koren- hoff; N. J. Wassenaar (68) m.; M. N. Jansen (52) echtgen. van J. J. W. van Went; D. L. van den Berg (82) 'laldere: jl (84) Scherft. LEIDEN Vandalen hebben gis teren een telefooncel in de Sophia- straat gekraakt. Uit het geldbakje verdween ongeveer 170 gulden. De schade aan de cel bedroeg om en nabij de 180 gulden. Door Ronald Veeren LEIDERDORP "De krijgen niets op de mouw ge speld. Ik vertel geen sprookjes, 't Zijn interessante en boeiende reizen, heed leerzaam". Pastoor Alex Hammen» ^ein (58) laat in z'n flatpastorie aan de Merel- straat 61 in Leiderdorp een serie dia's gezien, die door hem zelf ge maakt, tijdens een reis door Duitsland. Hi is daarbij voort durend aan het woord, t Moet gezegd, hij doet het boeiend en het moet tevens gezegd dat 'ie zeer mooie dia's gemaakt heeft tijdens diverse reizen in de loop van 10 Jaren. Hij wil de paro chianen van "De Menswording" maar ook parochianen uit vori ge standplaatsen zoals War mond, LeidGchendam, Stomp wijk en Noordwijkerhout daarvan la ten meegenieten. Hij organiseert daarom een serie van 4 dia-avonden die op donderdag in de Scheppingskerk wordt gehouden. Alles in het ka der van de actie Thuis 75 dat de bouw van een multifunctio neel kerkcentrum in het Voor hof behelst. Wie zo'n avond wil bijwonen moet f2.50 per avond neertellen en tekent men op alle 4 de avonden in, dan krijgt men een "4-rittenkaart" voor f 7.50. Het reizen zit de Hammerstems in het bloed, zegt de energieke pastor. Hoe kan het ook anders: Ik ben 'n zoon van een zeeman. Mijn broers hebben hetzelfde reisgevoel. Ik heb nog neven die kaptein zijn op de Rijn- en zee vaart De uit Rotterdam afkom stige bereisde Hammerstein heeft een reis van 31 dagen per Grey hound door de USA gemaakt. Hij is o.a. in New York. Was hington, Detroit, Grand Canyon, Disneyland en Salt Lake City geweest In deze laatste plaats 1 nebben de Heiligen van de laat ste dag. De Mormonen, him Vatioaan. Die weken in de VS waren voor hem een belevenis van vrijheid. Je kon gaan en s.aan waar je wou, niemand lette op Je. Hij logeerde daar bij Hollandse families. Hij gaat er over vertellen op donderdag avond 23 Januari. Polen, land van Chopta, is de volgende dia avond op 20 februari. HIJ heeft in Polen steden bezocht zoals Stettin. Rastenburg, waar Hitier van '42 t/m '44 in z'n bunkeron- aerkomen geze:en heeft. Zelazo- wa Wola, waar het geboortehuis van Frederic Chopin staat en waarvan dit jaar de 165ste ge boortedag wordt gevierd. Csesto- cnowa, de plaats van de beroem de Zwarte Madonna, de ziel van Polen, Krakow. Auschwitz. Er its een monument dat in 12 talen van de gruwelen vertelt. H« heeft dia's van de gasovens (lie er nog staan. Op 20 maart gaat hij vertellen over: Ierland, anders dan anders.In Ier land is hij geweest met z'n broer mr. Hammerstein. Hij kent Ier land beter dan welke andere Nederlander ook. Samen gaan ze erover vertellen over deze reis via Dublin, Wicklow Mountains, Glandalough waar het beroem de cultuurcentrum van de monnikken staat waar Willibror- dus vermoedelijk gestudeerd heeft, naar Golden WestHet einde van de wereld. Hier wordt geen Engels meer gespro ken, maar alleen Keltisch. Donegal, Derry en Belfast. De vierde dia-avond handelt over de lange 50 dagen durende reis: "Warmond-Jerusalem vice ver sa", die hij samen met z'n vriend, de "Bijbelprof", prof. Ben Hemel- soet, gemaakt heeft. HU sliep in 'n tent, ik in de buitenlucht, al dus de met veel verve vertellen de Leiderdorpse bouwpastor. Van de 50 dagen hadden we 48 dagen zon en kon ik gemakkeli Jk buiten slapen. Samen gaan zij daarvan verhalen op donderdagavond 17 april 1975. "Ik kon me geen bete re reisgids uitzoeken dan prof. Ben Hemelsoet". Over Zagreb, Is tan boel en Ephese. waar Ma- Apotheken De avond- en nachtdienst der apo theken van 3 tot 10 januari, wordt door: Haven Apotheek. Pastor Hammerstein zij door gehouwen huizen tel. 01717—2525. Burgerraadsman Bui© Burgerraadsman. Koornbrugsteeg 7. (hoek Breestraat, Koornbrugsteeg). tel 071-43171 Spreekuren maandag van 11.30-14.00. do. van 19.00-21.00 Begijntje Sexueei voorlicncingscentrum. Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl 7.30—10.80 uu* Moeders voor moeders Mevr Zr E Jansen—Nlemever Bof- dljck 32 Oeesteeest tel 071—63652. Koordstudio Centrum voor intermenselijke oe- Lelden tel 44000 Voor advies matles etc Werkdagen van 16-23 uur Ontmoetingsruimten Werkdagen 's avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 20 tot 23 uur Tevens aangepasr voor Mchameuik gehandi capten. Elke donderdag van 15—16 uur spreekuur Alg Ned Invaliden Bond Vormingscentrum Troef sjale Kreagroep: Dinsdagavond Hen ri Ismaklngsgroep Werkgroep Naald en Draad. Werkgroep Werk en Groep zon der Werk: Woensdagavond gereser veerd voor vergaderingen kommissie- bijeenkomsten enz: Donderdagavond: Filmgroep. Handenarbeid en Samen spelen Troef Hogewoerd 67 telefoon 071-30494. ^OS-dienst ..SOS - te) hulpdienst tel 071— 29202 Voor allen die In moeilijkhe den verkeren dae er, nacht te berei ken Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings- en informatiedienst 'Cfn&uZuldWMt tel 64116, Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volkshuls, Apothekersddk 83 Dl. woé en do 10 uur vm 1 uur nam. do 7-9 uur nam. Dienstencentrum Van Hogendorostr. 36. vr. 7-9 uur nam Mierennest do. 7-9 uur nam. do. avond gesloten Stichting werkgemeenschap Kindercentra Hooglandse Kerkgracht 4: (ingang) Koppenlnksteeg) ^openingstijdendl. 2—5 uur a&m.T tel 30860 UUT 611 Hulp- en adviescentrum Hulp- en Adviescentrum Merenwl|k, "lorst ir i 8—9 i "te|eKx>n 25260 Carnavalsfeest "De Hutspotten", de Leidse carna- vallers, willen in de eerste jaren van hun bestaan zoveel mogelijk aan de weg timmeren ten teken dat ze er zijn, springlevend zijn, plezier ma ken en plezier willen bieden. En dat is iets heel moois, want er wordt al genoeg troebel nieuws over ons uit gestrooid. De Hutspot ten gaan aan de voor avond van hun grote feest een mid dag organiseren voor bejaarden. In de Stadsgehoorzaal. Op 1 februari des middags. Een groot aantal arties ten. onder wie Rita Corita en de Bier- kauwers zullen het carnavalsbal op luisteren. Het is niet de bedoeling, om mensen uit de bejaardencentra uit te nodigen. "Die hebben regel matig een verzetje en kunnen meer dingen meemaken dan die mensen, die nog thuis wonen en bijvoorbeeld niet goed ter been zijn", zo vertel de ons een nUvere Hutspot. Dat is een argument waarvoor we begrip kunnen opbrengen. In de afgelopen maanden zijn er al zoveel aanmeldingen binnengeko men van ouden van dagen dat het "eigen" Antoniusclubhuis al zeer snel te klein werd- Vandaar de ver huizing naar de Breestraat. Maar dat kost wat geld. Een brief naar een aantal Leidse bedrijven om daar op te wijzen leverde een ronduit al lerberoerdst en onmogelijk resul taat op. Er kwamen vier reacties binnen en dat betekende tweehon derd gulden. Dus: nummer 89.02.04.969 van de Leidse Spaar bank staat open. Het feest gaat in elk geval door, hoe dan ook. En dat feest moet gezellig worden. Bejaarde mensen die erheen wil len moeten maar snel even contact opnemen met meneer Bunnig, Hu- go de Grootstraat 19, telefoon 42487, of met meneer Van der Hoeven, Hartmanstraat 2, telefoon 34963. Maar ook mensen die bereid zijn een deel van hun zaterdagmiddag als taxichauffeur op te treden mo gen bellen. Graag zelfs. Actueel Is de bijbel nog wel actueel? Dat is het motto van een aantal lezin gen die tussen nu en 21 maart wor den gehouden in het gebouw van de Vergadering van Gelovigen, aan de Lange brug 63. De avonden vangen aan om 20 uur. Op 10 januari komt méneer Fijnvan- draat uit Leeuwarden praten over: "Heeft de staat Israël met de bijbel te maken?" Op de 24ste heeft hij het over: "Wat gaat er met Israël ge beuren?" Molentocht Wandellieden en zij die het bil len worden kunnen zaterdag 18 ja nuari weer deelnemen aan een Mo lentocht van resp. 10 en 15 kilome ter. De startplaats ligt bU de voor deur van het VVV kantoor aan het Stationsplein. Er kan om 10 uur en om 2 uur worden begonnen. Per per soon moeten er twee gulden op tafel worden gelegd en als beloning ont vangt u een ronde tegel van plateel met de afbeelding van een molen. Redactie Paul Wolfswinkel ging onderscheiden met de oorkon de en het gouden insigne van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen, de ANUM. Meneer Wichers, voorzitter van de ANUM, vertelde dat de onder scheiding met algemene stemmen (in koor dus) was toegekend, om dat Van Hooven ontzettend actief is voor het Leidse muziekleven, in de Culturele Raad zit en al bijna 20 lang onvermoeid in het bestuur van "De Burcht" zit. Meneer Van Hooven is een be scheiden man. Hij zei in zijn dank woord dat het een hobby voor hem was en dat-ie dat nog Jaren wil de voortzetten. Arendshoret 19 tel 43212 Spreeku ma. van 8—9 uur nam.; woe. van 11.00 12.00uur vjn.: nU van 11.00—12 00 Dienstencentrum Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging wen en weduwnaars tel L bureau 61112 T wentwel Films Morgenmiddag is er voor de leer lingen van het basisonderwijs (8 12 Jaar) in het rijksmuseum voor volkenkunde aan de Steenstraat om half drie voor twee kwartjes de film "Tapa", Zuidzee uit de doeken te -zien. Na afloop kunnen de kin deren zelf sjablonen maken en af drukken op de manier zoals boom bastdoeken versierd worden op het eiland Moce. Volgende week woens dag weer een film. Dit keer over Mexico. Daarna zelf potten maken op origineel Mexicaanse wijze. Ook voor twee kwartjes. Het is te geef. Pieterswijk ANUM-eer Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de muziekvereniging "De Burcht" is de heer H. van Hooven, bestuurslid van deze muziekvereni- De vergadering die het comité Pieterswijk vanavond zou houden in de Vrolijcke Arcke gaat gewoon door. Maar niet in de Vrolijcke Arc ke. Belangstellenden (en het schij nen er nogal wat te zUn) worden om kwart over acht verwacht in 't Federatiehuis aan het Gerecht nr. 10. WASSENAAR Uit een dezer dagen versdhenen'Nieuwsbrief' van de Ver eniging van Vrienden van Wassenaar blijkt dat het algemeen bestuur en he "Verkeers- en Welzijnscontact" van vereniging aan burgemeester en wet houders een commentaar hebben toe gezonden op het ontwerp-bestem- mingsplan "Landelijk Gebied" dat op het ogenblik ln behandeling is. In dat commentaar wordt aller eerst de vraa gaan de orde gesteld of by de voorbereiding van dit bestem mingsplan wel de Juiste procedure is gevolgd, 't Ontwerp-plan is opgesteld door het Bureau O D 205, dat het ge meentebestuur adviseert over stede- bouwkundige aangelegenheden. Daarna is het ontwerp toe gezonden aan belanghebbenden en belangstellenden met het verzoek om commentaar te leveren. Het bestuur van de "Vrienden" meent dat het ef fectiever zou zUn geweest eerst de le den van de raad, de belanghebbenden en de belangstellenden te horen over de verschillende bestemmingen, de behoeften van de agrarische bedrij ven, over de noodzakelijke wegen, o- ver de wensen ten aanzien van het o- penbaar vervoer enzovoorts. Dan had aan het bureau een programma van eisen kunnen worden voorgelegd. Het plan - en de toelichting daarop op twee voorlichtingsavonden - wek ken nu de indruk, dat het door het stedebouwfcundlg adviesbureau veel "op eigen houtje" werd samen gesteld, zonder duidelijke richtlijnen van het gemeentebestuur. Een voor beeld daarvan is, aldus de Vrienden, de te geringe aandacht die aan de verkeersproblematiek is besteed. Blijkbaar hebben de ontwerpers de belangen van natuur en landschap te ezer laten prevaleren boven andere belangen. Waarom ia bijvoorbeeld de pro vinciale weg nr 1 door de duinen zon der enige nadere uitleg niet in het plan opgenomen? Het bestuur van de Vrienden is het ook niet eens met het standpunt dat te allen tijde de waterwinbelan- gen boven andere belangen zouden moeten prevaleren. In de Nieuwsbrief wordt voorts aan dacht besteed aan de voortzetting van het Verkeers- en Welzijnsoverleg, waarin naast raadsleden ook andere vertegenwoordigers van de burgerij zitting hebben. Dank zij dit overleg orgaan komt de inspraak van de bur gerij beter en directer en bovendien in een veel vroeger stadium tot zijn recht dan vroeger het geval was. enslotte besteedt de Niuewsbrief aan dacht aan het Monumenten Jaar waar mee de Vrienden zich zullen gaan be zighouden. dag behalve v.a 21.00 uur Toeffans 20 laar Kinderopvang gracht 4. tel. 80360. Geopend dl 9.30 12 i i do S 1 vr 9 AO— Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-I gemeen schap Wo 8 uur aam. Kennedylaan 11. Oegstgeest. vr 8.16 uur nam. Fred. Hendrikplantsoeo 25 Leiderdorp Gezi ns verzorgi ng Stichting Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen nulp beiaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 45 tel 49441 (ma t/m vrll 9—10 uur voorm) Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk Werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dag. van 2— 8 uur nam., ma. en dl. van 7—8 uur nam, telefoon (071—) 20931. LEIDEN Pas na een verzoek on ze rszijds heeft de Leidse politievoor- lichtingsdienst, vanmorgen melding gemaakt van een mishandeling die in de nacht van 31 december op 1 ja nuari plaatsvond in de Marnixstraat. De 15-Jarige scholier Rudi Wullur werd omstreeks 12 uur door een an dere Jongeman met een kapotte fles ln het gezicht "geaaid" Rudi liep daardoor een fikse snUwond op, en een gebroken Jukbeen. HU is meteen overgebracht naar het Diaconessen- huis, waar men besloot de Jongen enkele dagen op te nemen. De recherche stelde een onderzoek ln naar de dader. Dat bleek een 20- Jarige schilder te zijn. die afgelo pen zaterdagmorgen werd aange houden. De Jongen legde een beken tenis af. Nadat de dader was verhoord, en er proces-verbaal tegen hem was op gemaakt. werd hij heengezonden. De Leidse -politie heeft nimmer uitgeblonken door mededeelzaam heid. De overweging "geen nieuws, goed nieuws" van onze verre voor vaderen is in de Zonneveldstraat nog altijd een innig beleden credo. Toen de functionaris van de Leidse politie, belast met de voor lichting, over de oudejaarsnacht meedeelde dat er „alleen een rotje door een brievenbus is ge gooid", maakte hij zich schuldig aan misleiding. Er blijkt, getuige het bovenstaande, nog wel zo het een en ander te zijn geschied. Er is de politie, blijkens een nu al geruime tijd lopende adver tentiecampagne, veel aan gelegen dat zij het irrago van vertrouwen krijgt. Het verdonkeremanen van nieuws is dan wel de geijkte me thode om dat beeld te ontmante len, want men jokte over de oude jaarsnacht niet alleen tegen die ene redacteur van het Leidsch Dagblad, maar ook tegen de bur gerij van deze stad die de krant leest. En zo zien we maar weer "de krant brengt de leugens in het land": de politie draagt haar steentje bij. H.M. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Leiden. Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en admim- «tratle 071-25041 Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 34.35 Per Post I 36.75 Jaarabonnement f 126.10 Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen BU «lutoma tlsche overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Naöezorging van 18 00—20.00 u Zaterdag van 16 00—18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2