BS Leiden ei op de derde ndigt plaats PUZZEL15 Toernooi Gerard de Lange ei Belgische wielrenners voorlopig gepasseerd Spelregelcompetitie T rouscii optiek NOGMAALS PUZZEL 15 zó inzenden: gg WEEKHOOFDPRIJZEN Philips kleuren televisie ZATERDAG 28 DECEMBER 1874 AMSTERDAM BS Leiden is gis teravond tijdens het 21ste kersttoer nooi van Gerard de Lange op de der de plaats geëindigd. Op de eerste plaats legden McGregor All Stars en Gerard de Lange met een gelijk aantal punten beslag. BS Leiden had aan het begin van de avond nog een reële kans op de eindzege. Hiervoor moesten de Leidenaars zelf winnen van Gerard de Lange (hetgeen m de competitie tweemaal lukte de laatste maal zelfs met dertig punten ver schil) en het McGregorteam moest verliezen van het Oostenrijkse ABC Maximarkt. BS liet zich echter ver rassen en verloor met 108—100 van de Amsterdammers. Dat McGregor zich daarna ook liet verrassen (116- 102 verlies tegen Maximarkt) baatte BS niet. Het beste spel vertoonde BS op twee de kerstdag 's-avonds tegen McGre gor. De Amerikanen hadden een Bob Heuts verlenging nodig om de ploeg van Harry Pappas op de knieën te krij- ware Kerst-speler, want ook vorig gen en de redelijk gevulde hal gaf jaar beleefde hy een korte rentree op beide ploegen een daverend applaus, tweede kerstdag), Wil Moerer, Ben Van Maximarkt was 's middags al van Cleef en Jil Powell, een Frans- met Amerikaanse vader, af- ving kon daar niets aan veranderen. Peter Kop miste twee vrije worpen en daarmee de kans op de gelijkmaker (99—97). In de rommelige slotmi nuten hield de ploeg van Rob Smeek echter tot het hoofd koeler dan BS en won: de training. In een vraaggesprek Pe*terJ?Ü ^eTeeS n°8 vertelde Poster zijn problemen te symptomatisch zijn voor lange-af- standaliopers in onze tijd. „Vreemd Brian Foster: rugoperatie LONDEN De Britse topatleet Brian Foster moet binnenkort aan zijn rug worden geopereerd. Foster deelde mee dat hij hoopt tegen het komende zomerseizoen weer in goe de vorm te zijn. Foster is een van de mensen met wie Groot Brittannië op de Olym pische Spelen in Montreal hoge ogen hoopt te gooien. Foster heeft in het zomerseizoen '74 eclatante suc cessen geboekt. Na een wereldrecord op de 3000 meter liep hij bij de Eu ropese kampioenschappen in Rome naar een onbedreigde zege op de vijf kilometer. leidde tot de opmerking: „Ik kon zijn genoeg heb ik pijn gehad 'in mijn faring knieën en mijn kniepezen" vertelde armen wel breken". Scores BS: Corn wall 32, de Jong 24, Heuts 21. GdL: Card en Calian 22 punten. HANS JACOBS veroorzaakt". hij, „maar de artsen hebben zegd dat alles door mijn rug wordt zonder al te veel moeite gewonnen. Gisteravond miste BS maar liefst komstig van Saint-Maxime en in Ne 6 spelers: Kales, Van Rooden, Wal- derland als McGregor-sp;eler. laart, Stol en Verhoeckx. Plaatsver- speelde een goede eerste helft. Voor Olympische Spelen BRUSSEL Er bestaat een grote BS kans dat België, wierland bij uitstek, bij de Olympische Spelen van 1976 vangers waren Cees van Diest, André fcl vooral Bob Heuts (19 punten) op- in Montreal niet vertegenwoordigd Tavw, titJr»Vl roitrwrinonH olc ppn «IaI TT: 1 „rici irinV, oin^nlOb tiionv oonr de Jong (zich ontpoppend als Derde plaats Jos Valentijn viel. Hij wist zich eindelijk te beheersen en toonde dat hij dan niet te stoppen is. Naast Heuts speel- heeft al 51 de Van Diest een klasse-wedstrijd zal zijn in het wielrennen. Het Belgisch Olympisch Comité de spelen aangewezen (40 heren, 11 dames) Qn- Pappas vroeg hem_dan^ook terecht der hen zijn geen wielrenners omdat niet tevreden was met de pres- vaker mee te spelen. De Leidse inzet kon evenwel niet verhinderen dat de marge met GdL klein bleef. vens een wielerschool worden opge richt. Zege liandbalteam op Luxemburg INZELL Tijdens schaatswed- Bij rust leidde BS met 53—56. taties van de amateurs bij de cente wereldkampioenschappen in de- handbaltoernooi, dat tot en met r zelfde Canadese plaats. Bij de wel gen duurt, in Hoogeveen met strijden in Inzeil heeft de Nederland- De tweede helft was aanmerkelijk aangewezen sportbeoefenaren zijn de overwinning begonnen. Nederland se ploeg een onderlinge 500 meter ge- rommeliger. Pappas zette Powel Corn- atleten Emiel Puttemans, Gaston Roe versloeg voor 400 toeschouwers zon reden. Eppie Bleeker werd winnaar in Wall-Bouwerman-Van Diest-Peter de lants en Alfons Brijdenbadh Tweede verlies ijshockeyers in toernooi om Spengler Cup DA VOS Het Nederlands ijshoc- keyteam heeft gisteren in Davos ook de tweede wedstrijd in het toer nooi om de Spengler Cup verloren. Het Tsjechische Slovan Bratislava was te sterk: 36. De tussenstanden waren: 1—3, ;01 en 2—2. Eerder werd verloren van de Zwitsers. Onder wisselende weersomstandig heden lichte regen, die telkens in sneeuw overging startte Slovan fel. Na twee minuten scoorde Stast- ny, gevolgd door een treffer in de zesde minuut van Hejccik. Weer een minuut later moest doelman Gobel de puck uit z'n doel halen toen Haas hem passeerde. Gobel liet zich on middellijk vervangen door Van Bil- sen. Het overwicht van Slovan ebde enigszins weg en oranje kon einde lijk ook zelf aanvallen opzetten. Uit 'n pass van Jellema maakte De Cloe er 13 van. In de tweede periode kwamen de Tsjechen reeds na drie minuten op l4 door een onhoud baar schot van Kecka. Nederland vocht daarna verbeten terug en bracht de ongeveer 1700 toeschouwers tot enthousiasme door binnen zes minuten het verschil tot een treffer terug te brengen dankzij doelpunten van Krikke en Wüheezen. Het duel werd daarna grimmiger en de Graaw en Sakac moesten voor vijf minu ten naar de kant. Vervolgens moes ten de Tsjechen Hejcik, Molnar en Miklosovic voor tien minuten naar de strafbank, omdat zy 't nodig von den hun grieven op onbeschaafde wü- ze aan de arbiter meedeelden. Kort voor dit incident had Tajcnar de stand op 3—5 gebracht. Enkele mi nuten voor het einde haalde Neder land doelman Van Bilsen van het ijs en nam toen grote risico's. Het powerplay van oranje leverde geen doelpunten op en toen Bukovinsky de puck kreeg was he voor hem geen moeite het lege doel te bereiken: 3—6. LEIDEN Eind januari/begin fe bruari start het Leidsch/Alphens dagblad in samenwerking met de COVS (Centrale Organisatie Voet bal Scheidsrechters) afdeling Lei den een spelregelwedstrijd. Tot nu toe is ingeschreven door de vereni gingen UVS, Alphen. Alphia, UDO, Altior. Meerburg, VVOA, Lugdunum ASC, SVOW, Leiden, Ter Leede MMO Kickers '69, Woubrugge, KRV Rand stad Sport. VVSB, Warmunda en Sp el. Lisse. Clubs, die zich met hun a- b- en c-Junioren en pupillen nog wil len inschrijven kunnen zich in ver binding stellen met het Leidsch Dagblad (telefoon 071-25041 toestel 45) of het Alphens Daghlad «telefoon 01720—92544). MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN RIJN. 27 dec. w. Waspeen p. kist: A I 900—1210, A II 290—660. B I 610— 1220 BD 470—530 Cl 420—560, CII 360440; Bleekselderie 30; Peterselie Het ijshockeyteam van Jong Oranje heeft gisteravond in het Westduitse Grefath de openings wedstrijd van een vierlandentoemooi tegen jong Frankrijk gelijkgespeeld met 44. De tussenstanden waren: 1—3, 1—1 en 2—0. De andere deel nemers zijn: Denemarken en West- Du it &1 and. f Geversstraat 63 Oegstgeest 071-52540* Direktie J. N. Lancel, makelaar i.o.g. LEIDERDORP Grotiuslaan Nieuwbouw. Juist afgebouwde villa van 3 onder 1 kap. Zeer luxe en royale woning met L-vormige ka mer, luxe open keuken, 5 slaapkamers, 3 badkamers, voor- en achtertuin. CV met warmwatervoorziening. Zeer mooie stand, direkt te aanvaarden. Bij een snelle aankoop bedraagt de prijs f 289.000,— vrij op naam. Lid van de Ned. Bond van Makelaars in onroerende goederen Lid Makelaars Computer Centrum Bazen 40.70 sec. 3. Jos Valentijn 40.79 Bowerman zijn vijfde p. kreeg. Een Het i veel moeite Luxemburg met 24—19 Bij de rust leidde Nederland met den de Nederlandse heren een voor- overigens nog niet helemaal sprong van 18—7 voornamelijk door 4. Johnny Olof 41.14 sec., 5. geblesseerde Peter Kop moest hem zeker, dat België geen wielrenners nonchalance. Ceaa Keijzer (AHC'31) 6. Jan vervangen en dat lukte niet zo best. Montreal zal afvaardigen. Het der Via 59—64 werd de stand 81—80 in Belgisch Olympisch comité heeft de 8. Piet Kleine 43.82 de 11de minuut. De onopvallend r nuttig spelende Fransman had toen Joop al vijf p's en werd vervangen door de Nederlandse topscorer met 14—7. In de tweede helft verspeel- acht treffers. Paul Schuurkes (de selecties bekendgemaakt van drie lijsten, die echter nog kun- Gazellen) bleef overigens worden gewijzigd. In de komen- nig bij hem achter met Pasman op de 500 meter in de tijd Heuts, die bij de stand 85—80 ook de maanden zal warden bezien van 41.76 seconden voor de Westduit- zijn vijfde fout kreeg. Misschieten en ser Stefan Panzer in 41.80. Bij de da- balverliès zorgden ervoor dat BS stee mes werd de 500 meter gewonnen drie punten op de Amsterdammers waarmaken. Met het oog op Montreal door de Westduitse Monika Holzner achter bleef (91—88 en 95—92). Ook zal een werkgroep een speciaal trai- ln 43.89. Moerer. die Van Diest (vijf p's) ver- ningssdhema opstellen en zal er te- goals. De andere Nederlandse doelpunten kwa men op naam van Hans Beugel (4). Henny Loeffen (2), Bert Bouwer (2) en John van Meeteren (2). Het Zwit serse team versloeg het uitermate zwakke België met 24—12. LEIDEN Kort Galgewater 1. Emmen Hilversum Ter Ape! SPECIALIST IN CONTACT LENZEN Deze puzzelaktie ten bate van het zilveren Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding in Nederland bestaat uit 26 opgaven, die wekelijks in deze krant worden gepubliceerd. Om mee te dingen naar de elndhoofdprijzen en extra-eindhoofdprijzen moet men aan het einde van deze puzzelaktie het totaal aantal K's uit alle 26 puzzel diagrammen inzenden. Dus alle K's die voorkomen in de oplossingen (Niet de omschrijvingen). Men telt slechts éénmaal (dus NIET én horizontaal én vertikaal). Wekelijks telt u de K's, schrijft ze op en aan het einde van deze puzzelaktie zendt u het totaal aantal in. Duizenden en nog eens duizenden verzoeken bereikten ons de afgelopen week van puzzelaars en puzzelaarsters die iedere week meedoen aan de Nationale Puzzelaktie om kranten van 21 december waarin de 15e puzzel werd gepubliceerd, omdat deze puzzelaars rond de Kerstdagen en de j'aarwisseling met vakantie in eigen- of buitenland waren. Daarom publiceren wij nogmaals puzzel 15 (van 21 december) en verlengden de inzendtermijn tot 4 januari. Volgende week volgt puzzel 16. De uitslag van deze puzzel zal zaterdag 11 januari in deze krant worden gepubliceerd. Horizontaal: 1. Echtgebeurde; leden (afk.); 29. drietal; 30. 5. kuip; 9. verbond; 13. in- sport van ladder; 31. traag; 32. houdsmaat voor wijn; 15. zot; sprakeloos; 34. ontkleurde; 36. inzending puzzel 15 (van 21 december) is verlengd van 28 december tot 4 januari 53. houten lat onderaan kamer muur 55. beet; 57. naar bene den; 59. een zekere; 60. volgor- 20. vrouwtjesschaap; 22. laatst- 46*. tijdperk; 48. reeds; 49. zij de: 62. knaagdier: 68. gratie; 70. lust om iets te doen; 72. waarmee we zien; 73. oppak ken; 77. opperwezen; 78. Ne derland (afk.); 79. honderd gram; 80. inwoner van Estland; 81. Frans lidwoord. Verticaal: 1. Kazernebewaking; 2. op een andere manier; 3. godsdienst; 4. riviertje; 6. schande: 7. uitroep van afkeer; 8. dagelijks voedsel; 9. lager onderwijs (afk.); 10. dat bent u zelf; 11. eendere; 12. landkaar- tenboek; 14. zie 62 horizontaal; 18. aanhankelijke tongbewe ging van hond; 19. Insectendo- dende stof; 21. uitroep bij stie regevecht: 24. inhoudsmaat; 25. dierebeen; 26. op grote af stand; 27. langzaam weekdier; 28. onbetrouwbare; 33. vorm van maaien; 34. huidbedekking van vogels; 35. knol; 37. voor naam van operazangeres Brou- westeijn; 38. en anderen (afk.); 39. Romeins imperium (afk.); 40. Europese gemeenschap; 41. stel; 43. niets uitgezonderd; 45. één der kleuren van de Neder landse vlag; 47. kier; 49. insnij ding; 51. zich wenden; 54. vu rig; 55. vandaag; 56. schoen makerswerktuig; 58. in hoge mate; 60. geluid van een schaap; 61. ten name (afk.); 63. prikkelende lucht; 65. begin van rivier; 66. waakzame vogel; 67. koerier; 69. produkt van schapen; 71. graafdier; 74. na schrift; 75. landbouwwerktuig; 76. riviertje. de slagzin, die wij u Vragen in Uiteraard moeten de K's van puzxel15 EENMAAL worden geteld. Want dit is aen herhaling van 21 december Per postgiro: (als voorbeeld) Op voordelige en eenvoudige wijze kunt u meedoen via de postgiro. U maakt minimaal ƒ1,- over op nevenstaande gi rorekening. De slagzin (slechts één per kaart) schrijft u op de voorzijde onder „Mededelin gen". U kunt géén girobetaalcheques inzenden. BRIEF! uw oplossing Nat. Puzzelaktie Leidsch Dagblad/ afz: uw naam en adres .Alphens Dagblad Poetbus 10109 Den Heag p£d 1,-of meer 3224109 J Nat. Puzzelaktie te»d«eh Dagblad/ Alphens Dagblad Dan Haag u tenminste 1 hoogste 5 gulden) Nederlandse postzegels' extra, Uw oplossingen u zoveel Inzenden als i zaterdag meer) of een aparte briefkaart voorkomende aantal letters inzenden (met tenminste 1.- zijn gedeponeerd. Over de uitslag kan niet wor- ten bate van' het K.W.F. Ver- bezit zijn. Wel voor elke oplos- verricht door notaris lifonoerd™ meld duidelijk naam en adres smg een aparte girokaart ge- hoff te Den Haag. bij wie ook en de slagzin die u in de puzzel bruiken (tenminste ƒ1,- of de oplossingen en het daarin BELANGRIJK; Tel vooral het aantal malen dat de letter K In deze puzzel voorkomt Noteer het aantal, maar zend nog niet 1% Na 26 puzzels vragen wij u het totaal PCs uit alle 26 puzzels op te geven. U dingt daardoor mee naar de geweldige elndhoofdprijzen en extra elndhoofdprijzen. De eerste wsekhoofdprijs: De tweede weekhoofdprijs: Een Peugeot type 304, met Een kleurentelevisie ter waarde Een springbox-kombinatie. De- schuifdak, ter waarde van van 2.645,- aangeboden door 2e unieke kombinatie bestaan- 11.995.- een geschenk van Philips Nederland B.V., Eindho de uit een stalen onderstel. De achtste weekhoofdprijs: Een Petri fotocamera plus tas. type T.T.L, eenvoudig te bedie nen en ongelooflijk nauwkeu rig. Een geschenk ter waarde van 753.-, aangeboden door B. V. Transcontinental Amster dam. De negende weekhoofdprijs: Een lichtgewicht zig-zag naai» machine, type Starlet, winkel» waarde 599,-. Een geschenk van Singer B.V„ Amsterdam. De tiende weekhoofdprijs: 4 Conti TS autobanden ter waarde van 540,-. beschik baar gesteld door Continental Rubber B.V., Amersfoort Gebr. Nef kens N.V. Utrecht. dikke polyetherlaag e tras geeft Uw slaapvertrek me teen allure. Een geschenk ter waarde van 1.100,- van Olga Matrassen LMF B.V., Leiden. De vierde weekhoofdprijs: Een Bauknecht vaatwasauto- maat ter waarde van ƒ1.039,- Da vijfde weekhoofdprijs: Een waardebon van 1.000,-, te besteden bij één der filialen van Witteveen's Modemagazij nen N.V. De zesde weekhoofdprijs: Een diepvrieskist ter waarde van 960.-, aangeboden door Erres Nederland B.V., Rotter dam. De zevende weekhoofdprijs: Een Peugeot damesbromfiets, type 102 MS ter waarde van t comfortabel* bediening. Oft Deze luxe Philips geschenk ven Philip* Nederland

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 16