PUZZELS VOOR DONKERE DAGEN MET DRIEDUIZEND GULDEN AAN PRIJZEN Lekkere foto's Samengesteld door P. Bok tweede natuur is geworden. Maar het zorgeloos uitleven van die tweede natuur kan dan op zijn tijd ook een zegen zijn. Veel succes er mee, veel plezier en veel geluk woordraadsels komen met een monsterexempl^ar aan hun trek, evenals mensen die verzot zijn op het herkennen van vreemde foto's, die hun hart verpand heb ben aan legpuzzels en zij die (zo als de componist van deze opga ven) genieten kunnen van de charme van reken-opgaven. Omdat de smaken op puzzelge- bied zo uiteen lopen, loven wij geen prijzen uit voor wie zoveel mogelijk van de vier opgaven goed oplost, maar uitsluitend prij zen per puzzel. Algemeen-puzzel begaafden zijn er nu eenmaal weinig en het zou niet eerlijk zijn, dezen een voorsprong in de puz zel-hordenloop te geven. Maar de prijzen, die wij per puzzel toekennen, zijn dan ook aantrekkelijk. Per puzzel loven wij f750. aan prijzen uit, en wel ils volgt verdeeld: Eerste prijs f250 Tweede prijs f 100 Derde prijs f 75 Vierde prijs f 50 Elf prijzen van f 25 Dat komt neer op 15 prijswin naars per puzzel of 60 prijswin naars over de gehele prijsvraag, die tezamen drieduizend gulden zullen verdelen. Bij het inzenden van uw oplos sing moet u er wel zeer nadruk kelijk op letten, dat bij verschil lende opgaven vermeld staat, wat wij van u als oplossing verwach ten, bijvoorbeeld bij het kruis woordraadsel. Oplossingen in andere vorm dan de gevraagde worden niet goedgekeurd. Voorts moeten uw oplossingen aan de volgende voorwaarden voldoen. 1. Op een briefkaart of envelop pe met oplossingen moet aan de adreszijde vermeld staan: Kerstprijsvraag, naam en adres van de inzender, en de nummers van de puzzels waar van de oplossing wordt inge zonden. 2. De oplossingen moeten uiter lijk woensdag 8 Januari - as. om 13 uur in het bezit zijn van de redactie, Witte Singel 1 te Leiden of Julianastraat 19 te Alphen a. d. Rijn. 3. Geen andere zaken in een enveloppe met oplossingen in sluiten. Deze enveloppes wor den pas geopend na sluiting van de inzendtermijn. Inge sloten andere mededelingen worden daardoor vaak waar deloos. Overigens nog een opmerking: U hoeft echt niet mee te dingen naar de prijzen, om toch uw ge noegen te beleven aan deze puz zels, die ,wij met liefde hebben samengesteld in de wetenschap, dat puzzelen nu eenmaal een ge waardeerde bezigheid is voor tal lozen. Vermoedelijk omdat de mens nu eenmaal dagelijks zo veel problemen krijgt op te los sen, dat deze bezigheid hem een PUZZEL 1 Deae tien foto's stellen betrekkelijk gewone dingen voor, hoewel er en kele bij zijn die u bepaald niet elke dag onder ogen krijgt. Dat u ze niet meteen luerkenit komit docsndait het öp- naimen van details, zijn, veettafl op ongebruikelijke grootte afgebeeld. Deze tien zaken hebben één ding gemeen: het zijn etenswaren of din gen die direct met eten of drinken te maken hebben. Wat dat laatste betreft zou een foto van een kurketrekker, van een vork of van een eierdopje zeer wel in de serie passen. Overigens: zij staan hier niet afgebeeld. In iedere foto treft u twee getallen aan. Die hebben betrekking op een woord, dat u uit de benamingen van de tien afgebeelde voorwerpen moet. samenstellen. Bet eerste geval geeft de letter aan, die u uit de Juiste benaming gebrui ken moet. Een 3 in een afbeelding van een VORK geeft dus aan dat u de letter R moet gebruiken. Het tweede getal duidit op de plaats van deze letter (in ons voorbeeld dus de letter R) in het te vormen woord. Het te vormen woord is de gang bare benaming van een veelbespro ken artikel, dat zeer nadrukkelijk te maken heeft met geneugten en .voor- •aJL kwalijkekanten van het (feest-) drinken, dat in de dagen rond kerst en nieuwjaar nogal opgeld doet. Nü zijn sommige voorwerpen zoals b.v, een KANDELAAR ook met een andere benaming aan te duiden, zo als KAARSEHOUDER. Gaat het nu om de derde letter, dan past die van het ene woord wel maar die van het andere niet in het gezochte woord. Wanneer u derhalve een foto her kent maar de daaruit benodigde let ter past niet in dat vermaledijde ge zochte woord, dain moet u niet met een denken, dat u de foto onjuist had herkend: zoek dan eerst naar een .andere benaming van dat ding. Als oplossing van deze puzzel moet u zowel het gevraagde woord inzen den ais de (juiste) benamingen van de zaken, die op deze foto's staan af gebeeld. Wanneer er niet voldoende volle dig goede oplossingen zouden worden ontvangen, wordt de rest van de prijzen verdieeld onder hen. die alleen het te vormen woord goed hadden. De dagen rond Kerstmis en de jaarwisseling lenen zich bij uit stek voor puzzelen, afgezien uiter aard van overdenking en vreugde. Overigens zijn deze elementen niet vreemd aan puzzelen. Zelden heb ben wij een gelegenheid voorbij laten gaan om onze lezers in dit jaargetijde een prijsvraag voor te zetten, bestaande uit verschil lend geaarde opgaven. Ook dit maal willen wij die traditie hand haven door een viertal (grotere) puzzels aan te bieden. Wij hopen dat alle lezers daar bij iets van hun gading zullen vinden. Liefhebbers van kruis

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 39