CHAOS EN TUMULT IN VOORSCHOTEN agenda Raad Oegstgeest was vriendelijk en rustig Actieplan voor de binnenstad Wethouder Oosterbaan wilde opstappen Wonderlijk stilzwijgen bij werkende jongeren Kerst- programma Volken- kunde Uitslagen De Zanger Wethouder Verboom ZATERDAG 21 DECEMBER 197 LEIDEN Wethouder Verboom kraakt binnenkort omgebouwd Volkshuisvesting vind dat er zullen worden tot huisvestingsplaats Zaterdag Micro theater: Kerstspel „Blijf 'ns even staan". 8.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 48, dansen vanaf 8 uur nam. De Vink. dansen van 9-2 uur nam DeBurcht. .grote zaal. Antiekmarkt. gevorderden kamerbewoners allee nstaan- VOORSCHOTEN De laatste raadsvergadering van dit jaar in Voorschoten werd een zeer chaoti sche vertoning, waarin o.m. 't raads lid Marselis (CDA) wegliep omdat hy geen aandeel Nwilde hebben in de onzorgvuldig voorbereide grondver- j| kopen en wethouder Oosterbaan (WD) het onaanvaardbaar uit sprak tegen een motie ingediend door de meerderheid van zyn frac tie onder leiding van Begeer. Dat de gemeenteraad toch nog tot zaken kwam, was het resultaat van het twee maal schorsen van de verga dering. De sfeer werd by het begin van de vergadering al dreigend toen burgemeester Van der Haar de V.V.D.-er De Keuning een lesje wilde geven betreffende het indienen van initiatief-voorstellen. Op zuiver for malistische gronden hield de burge meester een lang betoog over de toe voeging van kandidaten door raads leden by de stemming van afgevaar digden in 'n intergemeentelyk sa menwerkingsorgaan. De burgemeester kreeg een „koek je van eigen deeg" by de behande ling van het voorstel tot grondverko- pen in Adegeest. Drs. Meershoek (CDA) constateerde dat B. en W. de raad geen voorstel mochten doen, omdat volgens de artikelen 1 en 2 van de Algemeene Regelingen voor de verkoop van gronden de kopers eerst 10 procent van de koopsom hebben te voldoen. Hieraan was niet voldaan. De burgemeester toonde zich verbaasd over deze mededeling. Drs. Meerhoek deelde mede gister middag het gemeentehuis gebeld te hebben en e enen ander doorgege ven te hebben aan de gemeente-se cretaris. De regeling stamt uit 1963. Eerst nadat alle raadsleden de me dedeling van Drs. Meershoek onder steund hadden, was de burgemees ter bereid om toestemming te vra gen aan de gemeenteraad of de raad bereid zou zyn deze twee artikelen niet van toepassing te verklaren. De raad deed dit en daarna kon eerst het eigenlyke voorstel in be handeling genomen worden. Inmid dels was de publieke tribune overvol met belangstellenden. Er werd gegooid met grove be woordingen zaols ..stupéfait" (Mr. Koetser), „dubbelzinnig beleid" (Iestra) en „onzorgvuldig beleid" (Mr. Begeer). By afwezigheid van wethouder Eveleens werd het voor stel verdedigd door wethouder Oos terbaan. Knelpunten waren tal van bijkomende zaken zoals het eigen domsrecht van de bruggen. Na de schorsing diende Mr. Goosens (PPV) een amendement in, waarin tot uit drukking kwam dat nog gerichte maatregelen zullen volgen ten aan zien van o.a. de brugverbindingen. B. en W. namen het amendement over en de raad kon een langlopende vervelende zaak afsluiten. Het raadslid Marselis (CDA) verliet ty- dens de stemming de zaal. Op de agenda stond ook grondver- kopen aan het bouwbedryf Niersman in Noord-Hofland gelegen in de Hooghkamer. Deze grond was drie jaar geleden door het bouwbedryf aan de gemeente verkocht voor een lage prijs met de bepaling dat de gemeente de grond bouwryp zou ma ken en daarna weer terug verkopen aan het bouwbedryf. Dat laatste zou in fasen geschieden. In beginsel zou den er 19 woningkavels overgedragen worden, maar door praktische moei- lykheden, omdat een gedeelte van de grond nog particulier bezit is, zyn dat er maar 17 geworden. B. en W. hadden de prys vastgesteld op een bedrag van f 60.000,— per kavel. De meerderheid van de WD-fractie wenste een grondprysverlaging tot f 55.000,omdat ander de bouwon derneming de dupe zou worden voor het ontbreken van twee kavels. Wet houder Oosterbaan, die ook by dit voorstel gehoord had uit de mond van zyn fractievoorzitter Begeer dat er wederom sprake was van onzorg vuldig beleid, stelde zyn portefeuille beschikbaar omdat hy geen steun kreeg van zyn eigen fractie met uit zondering van Woerdman. Vorige maand stonden ook de twee finan ciële experts van de V.VJ5. de heren Oosterbaan en Woerdman lynrecht tegenover de meerderheid van de eigen fractie. Ook uit de andere hoek kwamen enige minder plezierige op merkingen. Goosens (PPV) vroeg: „Is dit nu beleid of is er over ge dacht?" Na een schorsing deelde de wethouder mede dat hy overeen stemming bereikt had met zyn frac tie en de hele zaak niet in de poli tieke sfeer wilde gooien. De V.VD. trok het amendement in, maar het werd direct overgenomen door Iestra (PCC) met steun van drie leden van het CDA. By de stemming werd het amendement verworpen met 8 tegen 9 stemmen. De tumultvolle vergade ring, die volgde na de officiële ge- meentelyke kerstviering, ging uit als sen nachtkaars. LEIDEN Tot tweemaal toe verdwenen er gisteren auto's in de golven van het Rapenburg. Of omdat een handrem niet goed was aangetrokken, of omdat er plotsklaps een windvlaag langs het dure blik joeg. Deze foto werd gistermiddag gemaakt rond drie uur, toen men bezig was de voiture van een medewerkster van de universiteit uit het kille nat te halen. OEGSTGEEST Het vraag en antwoordspel dat door college en raadsleden na de algemene beschou wingen werd gespeeld in de Oegst- geester-raadszaal verliep in de mid daguren op vriendelijke, rustige wij ze. Maar tijdens de avonduren kruis te de heer Boesjes (PvdA) de de gen met burgemeester Van Eysinga over het onderwerp publieke tribu ne. Boesjes stelde voor de toehoor ders on de tribune in de gelegenheid te sbeCCiem vragen te Steden of na af loop van de raadsvergaderingen een onderonsje te organiseren met hen tussen de raadsleden en college. Bur gemeester Van Eysinga stelde dat er altiid een goed contact tussen aan wezigen en de raad na afloop van een raadszitting aanwezig is. In de wandelgangen of in de hal van het gemeentehuis. Een raadslid treedt tildens de vergadering als "collec tief op voor degenen, door wie hij gekozen is, terwiH vragen gesteld op de tribune en/of opmerkingen soms zeer individueel zijn. Plotseling was er aan beide zijden wat emotionali teit. maar het ebde gelukkig snel weer weg. De wethouders Thorn (onenb. wer ken), Gmelivh Meyling (CRM) en Temminck (financien en onderwijs) beantwoordden ieder voor zich de fracties. Het leverde een aantal In teressante gegevens op omdat er overleg gaande is met de woning bouwvereniging Buïtemlust voor de bouw van beiaardenwoningen aan de M. H. Tromplaan en dat er ge dacht wordt een invoeging van een tweetal aangepaste woningen voor gehandicapten. De heer P. van Veen (CDA) die dit plan destijds gelan- oeerd had vroeg de gemeente inven tarisatie te maken van eventuele nog beschikbare grond voor de bouw van meer bejaardenwoningen. Mejuf frouw Blom van het Dienstverlenings centrum heeft onder de bejaarden een enquete gehouden waarvan wij de resultaten in februari aa. weten, aldus wethouder Meylingh. Hij stelde vast dat er geen apar te milieuïiiota komt daar deze wordt opgenomen in de Cultuurnota. Het omhakken van boompjes en strui ken nabij de Hofbrouokerlaan als ge volg van de reconstructie en aanleg vaai sportvelden had nogal wat stof doen opwaaien bij de milieugroep. "U zult zien diat 't straks daar mooier wordt dan het nu was, als u de teke ningen hebt bekeken", stelde Mey lingh, hetgeen door wethouder Thorn nog eens uitvoerig werd beaamd, omdat hij zich in eerste instantie hierover wat kort had uitgelaten. Hij deelde ook mede dat op het ogenblik alle plannen en gegevens m.bit. de bouw van een overdekt zwembad worden verzameld en dat er binnen niet al te lange tijd een bij eenkomst aan zal worden gewijd. Wethouder Temminck ging uitvoe rig in op het gevoerde en te voeren financieel beleid t.a.v. de budgettai re ruimite vond hy dat dlüt scherp in de gaten moest worden gehouden. Ook verwachtte hij dat de inkomsten uit de onroerend goed-belasting die per 1 Jan. '79 ingaat niet gunstiger zullen zijn. De sanering van Re riolering in de oude dorpskern heeft de volle aan dacht. Wethouder Thorn: wy ver- wajohten de officiële kostentoeraming oor het einde van 't jaar, de voor lopige is al bij openbare werken binnen. De opmerking van VVD zij de of Warmond en Leiden niet kun nen participeren (fiwaowae-el) by de bouw van een nieuw overdekt bad, deed wethouder Thorn meedelen dat er wel ambtelijke combactem zyn op dit punt. Een zaak die overigens nog wel eens aangeroerd zal worden. Wereldwinkel Als een rode draad door het geheel liep de wereldwinkel die niet gesub sidieerd wordt door de gemeente, omdat men niet voldoet aan de ei sen gesteld in de subsidieverorde ning. Een onderwerp dat gekoesterd werd door de PvdA/PPR fractie. Ove rigens zal de marktverordening dus danig aangevuld worden dat B. en W. kunnen beschikken over 'n stand plaats die kosteloos ter beschikking gesteld kan worden aan een vereni ging of instantie met een niet-com- mercieel doel. Dat subsidie aan de wereldwinkel niet toegekend wordt o. m. omdat het geen gemeentelijk be lang is was koren op de molen van Jurist Boesjes (PvdA) die zich uit voerig verdiepte in de jurispruden tie van de zaak en het begrip "be lang" ter discussie stelde. Het mond de uit in een motie tóch subsidie te verlenen, die het echter in de raad niet haalde. A"een de PPR/PvdA fractie stemde vóór. De PvdA pleïüte ook voor wyziglng van de woonwagenwet zodat er in de regio meer kleine centra zouden ont staan. Wethouder Thora stelde om. dat in kleinere centra de jeugd wel eens de dupe kon worden. Het voorstel van de PvdA/PPR n persconferentie van de gemeente bij te laten wonen door één of meer raadsleden vond geen instemming bij de voorzitter. "Het wordt dan een soort afspiiegeltogs-raadsvergadein- getje" aldus burgemeester Van Ey singa, "zoals het nu functioneert gaat het veel beter". Zo passeerde nog een veelheid van onderwerpen, die allen het komende jaar opnieuw aan de orde zullen ko men. Dat de plannen rond Haas- wijk daarbij een rol gaan spelen van grote bstelkenCs is we lhaast zeker. In ieder geval zullen de bezoekers op de tribune het op den duur beter kun nen volgen want er wordt gedokterd aan een geluidsinstallatie. gen", sinds de vele acties voor meer on betere huisvesting vorig jaar en eerder in dit Jaar. Hij zei dit gister avond in de begrotingsvergade ring van de gemeenteraad. Frappant vond hy het dat van de flats in de Merenwijk en het Morskwartier die ter beschikking van leefgemeen schappen zijn gesteld, er slechts vier verhuurd konden worden. „Kennelijk heeft men toch niet zo het oog op leefgemeenschappen", aldus de wet houder. Hij herhaalde dat de voormalige toonzalen van de lichtfabrieken aan de Hooigracht, door Jongeren ge- V. Duijn (WD) Strijdwijze wethouder verwerpelijk LEIDEN Het raadslid Van Duijn (WD) vindt de wijze waarop wethouder Van Dam hem deze week in de raadsvergaderingen heeft be antwoord volstrekt onbevredigend, zo bleek uit een persoonlijke verklar- ring, die hij gisteravond in de raad aflegde. Hij zei: ..Opzettelijke fou tieve en misleidende interpre tatie van voorstellen en woorden van een ander vind ik een verwerpelijke strijdwijze. Deze tactiek wordt in het algemeen door hen toegepast die, bij gebrek aan bruikbare argumenten, het acceptabel achten ten koste van de tegenstander demagogische kreten te plaatsen. Ik ben het niet eens met diegenen die deze wijze van spreken vlegelachtig noemen. Het woord vlegelachtig heeft mijns in ziens toch nog een te milde klank, als zou het zich een fcwajongsstreek betreffen. De beantwoording van de heer Van Dam was op zijn minst een naïeve onderschatting van de in telligentie van het aanwezige gehoor". bevolkingsgroep zo goedkoop moge lijk wil wonen. „Dat is onlangs weer gebleken bij de aanvraag van een bedryf. Aan de hand van hun in komen hebben we de buitenlandse gezinnen willen huisvesten maar niet één wilde betalen. Ook Leidenaars Uien wel een goedkope woning heb ben, maar dat mogen ze ook niet vanwege hun inkomen. Dat moet tuurlyk ook gelden voqr de buiten landse arbeidskrachten". Over de personeelsbezetting bij Bureau Huisvesting merkte Verboom op het een discutabele zaak te vin den. dat dat drastisch uitgebreid zou iroeten worden. Wel zal binnenkort uitbreiding met één man plaatsvin den in verband met de automatise ring. Half januari zal er een nieuwe souschef worden benoemd, als op volger Van de heer Dijkstra. Wethouder Oosterman vertelde dat de bouwvergunning voor verbouwing van het Minnehuis (Kaarsemaker- straat) tot opvangcentrum voor dak lozen spoedig zal worden afgegeven. Stadsgehoorzaal, receptie vogel vereni ging „De Zanger". 3-4 uur nam., ten toonstelling geopend van 10 uur vm. 10 uur nam. Zondag Antonius Clubhuis, dansen. 8-11 uur Hooglandse Kerkgracht 48. dansen kamerbewoners kamerbewoners, vanaf 9 ADVERTENTIE GEMEENTE LEIDEN Dienst voor de reiniging, havens en warenmarkten Op vrijdag 27 december heeft het gehele personeel een verlofdag opge nomen, zodat op 25, 26 en 27 decem ber de Dienst gesloten zal zyn. In verband hiermede is het ophalen van huisvuil, grofvuil en bedrijfsvuil als volgt geregeld le. Het huisvuil van donderdag, 2S december wordt op maandag, 30 december en van vrydag, 27 de- ber wordt op dinsdag, 31 decem ber opgehaald; 2e. grofvuil: vanaf 24 december t/m 1 januari wordt geen grofvuil op gehaald. 3e. laadkistenlediging heeft plaats in overleg met de gebruikers. Uw medewerking om in de periode 25 t/m 29 december geen huisvuil of afval buiten te zetten kan by dragen tot goede feestdagen die het perso neel U gaarne toewenst. TAXI MAG OP BUSBAAN LEIDEN Het college van B. en W. van Leiden is van plan op kort termijn te komen met een actieplan voor de binnenstad. Aan de voorberei ding daarvan wordt op het ogenblik gewerkt door een aantal ambtenaren op het stadhuis. De wethouders Waal en Van Aken kondigden dat giste ren aan tijdens de begrotingsbehan deling. Doel van het actieplan is een inzicht te krijgen wat op korte ter- myn de mogelykheden zyn ter ver betering van het Leidse centrum. Wethouder Van Aken wees onder meer op de winkelfunctie die de laat ste Jaren meer achteruit dan vooruit is gegaan en impulsen nodig heeft. Colleg Waal richtte de aandacht met name op de woonfunctie: zoals het streven om de bejaarden weer te interesseren voor de gerestaureer de hofjes, en het weer geschikt ma ken van pakhuizen voor bewoning. Voor het verkeer achtte hij een ver- keerscirculatie en parkeerplan nood zakelijk. "Het heeft geen zin auto's maar te laten rondrijden, terwijl er toch geen parkeergelegenheid is". Bij het actieplan wilde wethouder Waal onder meer ook betrekken de vraag of er bij molen "De Valk" een bailey-brug moet komen of niet. Wat het verkeer betreft zei hij on der meer: Geen extra subsidie voor LEIDEN De opknapbeurt voor het sportcomplex Pomona is afhan kelijk van de activiteiten, die de Jan Willem Mulderstichting deze maand nog zou moeten ondernemen. Voor 1 januari moet de stichting een bouwplan hebben ingediend, anders verliest ze de optie op de terreinen. Wethouder Tesselaar nam gisteravond in de begrotingsraad de motie van zijn partijgenoot Duivesteijn (PvdA) om alsnog geld voor de renovatie van Pomona te reserferen, over. Over de zes ton, die de sport Jaar- lyks voor het gebruik van de Groen- oorhal betaalt, zei de wethouder: "Ik zit daar ook tegen aan te hik ken. Er moet maar eens bekeken of we langzamerhand niet een andere verdeelsleutel moeten maken". LEIDEN Het rijksmuseum voor volkenkunde aan de Steenstraat heeft voor belangstellenden een kerstpro- -T7- po gramma samengesteld. Kreatier hcntnim Elkc da« is morgens en IVICflUW UCllUi. LLlll.., midda4s (behalve op 24 dec een speciaal programma over telkens een LEIDEN Het Kreatief Sentrum ander land of volk met films en toe- behoeft niet op extra subsidie van de lichtingen. •gemeente te rekenen voor verbou- wing van het gebouw. Dit staat nu 23r dec morf "f Nieuw Guinea wel vast na de uitlatingen van wet- 60 lts2nJ'dda«s ,I«d'^n Noord-A- houder Tesselaar gisteravond in de mer ka' 24 dec' s ™rgeI^ T^land gemeenteraad. De wethouder becil- LaL ferde dat de gemeente de afgelopen T. ui laren al een bedrag van 175.000 gul- "U^™e T^?n den in het jeugdcentrum heeft ge- ?nd?"eiilë en s middags stopt. HJi noemde het wel van be- Inuit <Esk'™>s>' lang dat het Kreatief Sentrum „bin- Voorts is er elke dag gelegenheid nen de korste" keren weer een volle- om gamelan te spelen en sjablonen dig bestuur zou krijgen. Anders komt te maken op de tentoonstelling de subsidie van het ministerie van "Zuidzee uit de doeken". De Jeugd CRM in gevaar. „De raadsleden, die kan iedere middag een poppenspel zich zo druk om het Kreatief heb- opvoeren en deelnemen aan een ben gemaakt, kunnen misschien hel- speurtocht. Het museum is voor twee kwartjes van 10-17 uur toegankelijk LEIDEN "Imperium" speelde gisteravond in het Micro theater een kerstspel. Hiermee werd een oude traditie in ere hersteld. Het spel geeft een impressie van het kerstgebeuren, waarbij de gehaastheid van de mens centraal staat. Het kerst spel ivordt gespeeld door Janneke Hïlarius, Tiny van Loenen, Roelie van Leeuwen, Monique van Gugten, Jaap van Eek, Wout Pera, Wim Boer en Johan Karstens. Ans Alting tekende voor de regie. Daarnaast sprak zij de verbindende teksten. Wout Pera schreef de teksten, teriuijl Wout, Johan en Jaap voor de muziek zorgden. Het kerstspel van Theo Vesseur 'Wie zoekt gij' heeft motieven aangedragen voor het kerstspel van Imperium. Het spel speelde zich af rond krantenartikelen, die op de grond waren aangebracht. De spelers distantieerdén zich bewust van gebeurtenissen in de wereld en stootten ook medemensen uit de groep. Het kerstspel wordt ook vanavond door Imperium opgevoerd in het theater in de Vestestraat 40. De aanvang is 2030 en de toegang is gratis. taxi's mogen ook over de busba nen rijden; verhoging van parkeergelden moet overwogen .worden; de mogelijkheid dat fietsers die rechtafslaan bij de stoplichten altijd mogen doorrijden, wordt bekeken; er is op dit moment geen geld voor een volledige "groene golf" op de Church ill-laan; er worden kostenopgaven ge vraagd voor zogenaamde "mini-bus- de gevaren van het kruispunt Willem de Zwijgerlaan—Marnix- straat zijn op te lossen via lichten, met een eenvoudig drukkonpsysteem (kosten f 60.000 a f 70.000) of een in gewikkelde verkeerslichteninstalla tie. waarvan de kosten geraamd worden op f 175.000.-. LEIDEN De uitslag van de ge westelijke wedstryd die cöit weeeinde door de Eerste Leidsche Vereeniiging van Kanarieiiefhebbers en Vogelbe scherming "De Zanger" wordt ge- houden, is bekend gemaakt. Klasse I: C. H. van Capelüen; klas se II w. A. van der Most; klasse III A. Neleman; Meesterzanger C. H. van Capeilen; clubkampioen: De Kana rievogel Den Haag. By de waterslagera gingen de prij zen naar F. By die vier, J. van der Hil, P. van Rossum en F. J. Bosman. De mooiste klokkende waterslagers wa ren in bezit van de heren Bydevier, Van Rossum en Hofland. De prijzen in de oategorie "kleur en postuur" gingen naar de deelne mers Noordermeer, Strien, Martina, Rams, mevr. Van der Meer en J. Hartevelit. F. Martina leverde de kam pioen kleur. In de serie "Tropen en parkieten" gingen de prijzen naar J. Dykstra, W. Snel, F. Hollebeek en H. Doeleman. "De Zanger" werd clubkampioen. (We maakten Slechts melding van de eerste pryzen; dit wegens een chronisch ruimtegebrek. Red.). ellin*. t tel. 071-25802. Stadsgehoorzaal, tentoonstelling van vm^Tuur'nnjn "De Zanger"' 10 uur 7-9 uur nam. do. avond gesloten. De Rechtswinkel ls tijdens de feestdagen alleen op 24 en 31 december geopend. MAANDAG Rapenburg 10. gebouw Rehoboth. Leidse ^Amateur Fotografen Vereniging. Steenschuur 6, ruil-avond Leidse Post zegelvrienden. 8 uur nam. Medische diensten Artsen Leiden Wyk I: Morswegkwartier, binnenstad tot ictyring: H. C. Jas- perse jr.. Witte Singel 72, tel. 24961. Wyk II: Groenoord, Kooi en Meren- wyk: R. M. G. Taytelbaum, Hoge- woerd 138. tel. 20266 Wyk :III Waard Professorenwyk en Tuin- stadswykW. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 26866. Wyk IV: Zuid West en HaagwegkwartierJ. van Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28, tel. 20412. Diensten op le kerstdag: wyk I: H. G. M. Aelbers, Noordeindseplein 2a, tel. 22268. Wyk II: A. van Luyk, Thorbeckestraat 5, tel. 22522. Wyk III: G. E. J. Pieterse, Zoeterwoudse Singel 109, tel. 24403. Wyk IV: H. C. Wegman, Paganinistraat 8 tel. 26"09. Diensten op 2e kerstdag Wyk I: H. A. M. M. Meyer, Gerard Brandtstr. 29, tel. 60947. wyk II: F. F. W. Khe- j rer, Burggravenlaan 1, tel. 25820. Wyk III: J. van Gent, Zoeterwoudse Singel 28, tel. 22538. wyk IV: W. Schellekens, Kennedylaan 46, ttlef. 64035. Leiderdorp S. P. Ouwerkerk, Loe- vestein 40. tel. 34924. le kerstdag: D. Hennink en O. du Rey van Beest Holle. Mauritssingel 168, tel. 33686. 2e kerstdag: Van 't Wout en Reu link. Hoofdstraat 40, tel. 30070. Oegstgeest D. Held. Marelaan 36, tel. 52255. le kerstdag: J. B. Hugen- holtz. Wilhelminapark 2. tel. 51390. j 2e kerstdag: D. Held, Marelaan 36. tel. 52255. Voorschoten F. Koopmans, Wag- 1 nerlaan 69, tel. 6352 (zaterdag). F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356 le kerstdag: B. R. van Beusekom, P. Heynlaan 6. tel. 071-63551. 2e kerst dag: A. Tromp, Lohmanplantsoen 33 tel. 071-62159. Warmond F. Walenkamp, Dorps straat 45. tel. 2220. le kerstdag: A. de Gyzel, Sweilandstraat 16, telef. 2866. 2e kerstdag: A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02522- 11393. Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken In de regio Leiden, wordt waargenomen door: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171 j tel. 20502. Apotheek Centraal, Bree- straat 74, tel. 20552. Apotheek Voor- schoten. Leidseweg 66. Voorschoten, tel. 01717-2525. De dienst op le kerstdag wordt waargenomen door: Apotheek Cen traal, Breestraat 74. tel. 20552 en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, I tel. 2525. Op 2e kerstdag door: Apo- j theek Zuid West, Brahmslaan 20 tel 63134. Wijkverpleging Leiden Stichting Interkruis Lei den, Middelweg 38, tel. 21753 (ook voor beide kerstdagen). Leiderdorp Gezondheidszorg Lei derdorp, tel. 40131 (ook voor belde kerstdagen). Oegstgeest Interkruis. Lytweg 7, tel. 54500 (ook voor beide kerstda gen). Voorschoten Gezondheidscentrum, j v. d. Waalslaan, tel. 4641 (ook voor beide kerstdagen). Warmond Zr. Kersten, tel. 01717- 7509 of 071-54603. le en 2e kerstdag: zr. H. Tiel-Groenestege, Friezenhorst 27, tel. 11643. SOS-dienst 80S - tel hulpdienst, tel. 071— 25202 Voor allen die In moeilijkhe den verkeren dae er. nacht te berel- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 34.35 Per Post f 36.76 Jaarabonnement f 126.10 Losse nummers t 0.46 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen By automa tische overschryvingen geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16.00—18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2