Expositie bouwplannen "Toch 5 ton reserveren" OPENING BOWLING HOLIDAY VAN IN INN Robert Long Overleg wijkorganen veel te vrijblijv vroeger of later Opheffen geheim houding in zaak Daey Ouwens? Wethouder Van Dam: VERLOVINGSRINGEN De beste voegloze 14 k., ringen o.a. 1 paar met geslepen zijkant 190,— Dit model met briljant 265, Met 2 briljanten 340,— Gratis graveren. Blijvende service. Desgewenst handgraveren. Ruime keuze in de beste merken. Desiree - Anker - Constant - A. S. - Martinshof. De Koning der Verlovings ringen. UW JUWELIER v. d. WATER HAARLEMMERSTRAAT 181 wilt U toch thuis horen op elpee, musicassette en cartridge leverbaar op elpee, musicassette en cartridge leverbaar, éénmalige aanbieding van 17,90 voor f 14,90 PELTENBORG BREESTRAAT 109, LEIDEN LEIDEN B. en W. en de ge schorste directeur van de GroeQ- ocrdhal, Daey Ouwens overwe gen om de plicht tot geheimhou ding over het conflict dat tussen beide partijen nu al elf maanden gaande is geheel of ten dele op te heffen. Burgemeester Vis vertel de gisteravond in de raadsverga dering dat daarover "overleg met de tegenpartij gaande is". De lange duur van de schorsing van Daey Ouwens weet Vis aan het feit, dat de in april ingestel de commissie van onderzoek pas kort geleden* met haar rapport is gekomen. "Op negen december, des middags om tien over half vijf is dat bij ons ingeleverd", zo zei de burgemeester. "Wij kon den in de tussentijd niets doen, be halve dan bij de commissie aan te dringen op rapportage". Zoals deze week gemeld is de commis sie tot de conclusie gekomen dat Daey Ouwens ontslagen zou moe ten worden. Op 20 september werd in deze krant een artikel gepubliceerd, over de kwestie Daey Ouwens, waarin geciteerd werd uit vertrou welijke stukken. De gemeenteraad heeft daarna besloten de moge*- lijkheid van een justitieel onder zoek na te gaan over de vraag, welke persoon of personen in deze hun plicht tot geheimhouding zouden hebben geschonden. Over" dat verzoek is sindsdien niets meer vernomen, rpaar gisteravond ver telde burgemeester Vis, dat hij in januari hierover een gesprek met de officiér van justitie zal hebben. LRIJDAG 20 DECEMBER 1974 Inkijk vanaf de Katoenbrug (Oosterkerkstraat) in de Oranjegracht, getekend volgens het plan van Treffers en Polgar. LEIDEN Wethouder Waai heeft vanmiddag in I het Bruggéhoofd aan het Steenschuur (te beneiken via de ingang van de Opstandingskerk) een tentoon- I 6telüng geopend van bouwplannen die architecten heb ben ingediend voor het gebied tussen Herengracht, l Haven, Zijlsingel en Ooeberberksbraat, een deel van het bestemmingsplan Heremgraoht-Zylsingiel. In totaal zijn achttalen plannen ingediend. Een beoordelingscom- I rntesfr heeft in een voorlopig adivies diiie daarvan uiit- gekozen, cöe daadwerkelijk voor een deed gerealiseerd kunnen warden. In het Bruggéhoofd is echter een i ideeënbus neergezet, waarin iedereen die de expositie bezoekt, zijn visie op de plannen kan" deponeren. Daar- I na zal de commissie een definitief advies aan B. en W. uitbrengen. De tentoonstelling duuft tot en met 4 januari. Wethouder Waal sprak gisteren van een „uniek pro- F" Jeot". Het is volgens hem nog nooit in Nederland voorgekomen dat voor een kaïailslaggebied in een bin nenstad een plan van dergelijk» omvang is gemaakt. In totaal zullen in het gebied ongeveer vijfhonderd woningen worden gebouwd. Bovendoen is ook nog nim mer een procedure gevolgd, waarbij iedereen-bouw plannen kon inzenden. Het project brengt oék in beeld wat er in Nederland op het gebied van herbouw in binnensteden mogelijk is. „Leiden is nog niet uit de last, maar zit wel in de lift", aldus Waal. Hij noemde het verder van belang dat voor de woningen in Heren gracht-Zijlsingel het nieuwe huur- en subsidiebeleid van toepassing kan worden. Aan het einde van ddt Jaar zal wellicht met de bouw kunnen worden begonnen. Voorwaarde is dian wel, dat er geen bezwaarschriften zijn ingediend. Anders kan het wel weer een jaar of vier duren", aldus gemeente-ambtenaar Logtenberg. LEIDEN —Dat bowling een een voudiger sport lijkt dan het is. bleek gisteravond toen negen sportmannen en een sportvrouw het bowlingoen- trum van Holiday Inn ingebrulk stel den. Met een gouden bal. die bur gemeester Vis maar node afstond ge- kien de financiële vraagstukken waar voor Leiden zich geplaatst ziet, '"maar Je weet nooit hoe een gou den balletje rollen kan" mocht-rug byer Willem Sohiff als eerste pro beren een gouden strike te gooien. Fa. A. VAN VLIET aannemers en timmerbedrijf Van Poelgeestlaan 11, telefoon 91115, Leiderdorp. Fa. K. CRAMA ZN. aannemers en metselbedrijf Utr. Veer 5, telefoon 21321, Leiden. J. P. Heöestraat 10, tel. 01714—3581, Hazerswoude R.D. DE WERKZAAMHEDEN AAN DE BOWLINGBAAN IN HOLIDAY INN WERDEN DOOR ONS UITGEVOERD. Kerstvieringen LEIDEN Op dinsdagavond 24 I december zijn de eucharistievierin gen in de Jozefkerk aan de Herensin gel als volgt: 20 uur: kerstavondmis, verzorgd door the Lords Polks en leerlingen van de H. Hartschool; om 22 uur kerstmis met The Lords FoJcs en het como Peasus. The ma: hoop doet leve n; om 24 uur kerstnachtmis met het dameskoor, hobo. en samenzang van' kerstliede- re in dezelfde nacht vind er in de Hartebrugkerk in de Ha ar lemmer str. een kerstnachtviering" plaats. De viering zal worden verzorgd door de eigen Jongerengroep van de Har te- brug parochie De Overbrugging. Na hem 1 volgden Gerard Bakker (tafeltennis), Gerard Desar (voet bal). Aad van Polanen (judo) Loek Sanders (tehnis) Theo Piket (scha ken) Nico Dofferhoff (biljarten) Ma ry Jongeleen (volleybal) en Bob Jeuts (basketbal). De gouden stri ke kwam er echter niet uit. Van al le sportieve figuren kwamen Desar en Heuts er met adht omgeworoen kegels er het beste uit. Om 't week einde München, moest toen worden geloot. Bob Heuts en zijn echtgeno te waren de gelukkigen. Na d't oDeningsgr&Dle kwamen de echte bowlers op de baan. Het Rijs- wilkse Flight Hofstedeteam. dat on langs deelnam aan wedstrilden in MaVmo. bet even zien wat bowlen was. Maar ook dit team, dat bestond uit dames en heren had even een paar worpen nodig om aan de nieu we baan te wennen. Met de opening van de Leidse bow ling hééft Nederland de dertigste baan met internationale wedstrljd- acoommodatie gekregen. Tien banen volgens het modernste systeem. De kegels worden niet meer op hup plaats gehouden door touwt les maar helemaal los staan en dan door een vernuftige techniek weer in een soort voro terecht komen. De komende dagen zullen de Leiden aars de baan gratis kunnen ui toroberen. De kosten per game zijn f2,50 en gemiddeld kunnen in een uur 6 games worden gesoeeld. Voor groepen van meer dan twaalf spelers op twee banen en le den van de bowlingbond geldt een ge reduceerd tarief. Lid worden van de Haagse bowl'nvbond (men hoont dat er ook een Leidse komt) ^jcost voor senioren f30.- en vpor Junioren f 15 npr Naast de bowling kunnen de niet-hoteleasten ook gebruik ma- k«m van het zwembad (in<rew»id door een waterballet), dat is 'n soort "wintertuin" met groen tapijt en palmen, is komen te liggen. Dit zwemmen kost met het gebru'k van de saiuna en de fitnessroom f7,50 voor volwassenen terwijl kinderen er voor f9. 50 terecht kunnen. Niouw in Holiday Inn' is ook de wirlpool, een bad met krachtige waterstralen on der de oppervlakte, die de huid en de spieren masseren. Hiervoor, moet wel extra worden betaald (f5) evenals voor het solarium (f3,50— f5.-). LEIDEN Wethouder Van Dam is het niet eens met het CDA en de WD dat er in het komend jaar minder of geen geld zou moeten worden besteed aan de reorganisatie van het ambtelijk apparaat. Het college heeft hiervoor op de begroting 500.000 gulden gereserveerd, het CDA'wil niet verder gaan dan 200.000 gulden en de WD wilde de hele som aan andere zaken besteden. RECTIFICATIE! Voor „THE MAN WITH THE GOL DEN -GUN" (met Roger Moore als James Bond 007) is plaatsbespre- ken tot 2 dagen tevoren mogelijk; tot onze spijt was deze toevoeging in onze editie van 1612'74 niet opgenomen! LIDO THEATER STEENSTRAAT 39 LEIDEN "De comité's in de verschillende wijken vormen elk maar een vinger. Samen moeten ze een vuist maken. We moeten zor gen dat er in het vervolg meer re kening met ons gehouden wordt". Aldus de heer v.d. Ende, vertegen woordiger van het buur toom i tee Maredarp-Oost, gisteravond tijdens de maandelijkse vergadering van het Overleg Wijkorganen Leiden. Hij was één van degenen, die er op aandrongen dat er aan het overleg tussen de wijkorganen meer inhoud gegeven moet worden. Op het ogenblik is het volgens hem veel te vrijblijvend. "Als we zo Wijven dóórgaan, kunnen we het overleg beter ontbinden", volgens v.d. En- de, "want wat hebben we tot nu toe nou eigenlijk bereikt"? Ook anderen waren het erover eens ,dat de comité's zidh veel te veel richten op de belangen van de eigen wijk of buurt, terwijl het gro te verband uit het oog wordt verlo ren. Fundamentele problemen die alle wijken aangaan, komen in het v overleg te weinig aan de orde. De heer S. de Graaf, secretaris van het Overleg, bracht in dit vei band naar voren dat het Oveïleg Wijkorganen in het vervolg meer aan belangenbehartiging zou moe ten doen, in plaats van alleen maar te zorgen voor het onderhouden van contacten. Het Overleg zou dan meer als geheel naar buiten kunnen treden, om druk uit te oefenen waar dat nodig is. Tevoren had het overlegorgaan besloten een brief te sturen aan de gemeente, waarin gevraagd wordt om meer informatie naar de wijk organen over de verschillende sub sidie-mogelijkheden die er zijn. De organen zijn van mening dat ze door de gemeente bijzonder slecht geïnformeerd worden. Dit zou om. tot eevolg hebben gehad, dat een bepaalde subsidie, die over het af gelopen Jaar beschikbaar was ge steld. niet benut is. Dé' subsidie zou bestemd zijn voor het jeugd- en jongerenwerk. In samenwerking met de Wel- zijnsraad gaat het Overleg Wijkor ganen in Januari van het volgend jaar een informatieblad uitgeven. Eén dezer dagen krijgt een groot aantal medewerkers van verenigin- -gen, comiteé's, clubhulzen, kerken, speeltuinen, enz. een brief toege stuurd waarin om namen en adres sen gevraagd wordt van mensen die in de Leidse buurten en wijken werken. De eerste nummers van 't blad kunnen dan aan zoveel moge lijk mensen worden toegestuurd. Daarna kunnen belangstellenden zich op het blad abonneren. De in houd zal voornamelijk bestaan uit informatie over bijv. renovatie, po litiek, onderwijs, enz. Het Overleg Wijkorganen is al geruime tijd op zoek naar een vas te vergader- en werkruimte. bat probleem is binnenkort waarschijn lijk opgelost. De vergadering nam een voorstel van de heer De Graaf over, om het bestuur van de Wel- zljnsraad te verzoéken gebruik te mogen maken van een ruimte in 't gebouw van de Welzijnsraad aan de Stationsweg. Ook voorzitter Kwik kon zich met het voorstel verenigen, hoewel hij erop wees dat het Over leg Wijkorganen er voor moet w%- ken dat het de eigen identiteit blijft behouden en niet te veel geïdenti ficeerd moet worden met de Wel zijnsraad. LEIDEN Toen John van der Post bekend maakte dat hij zou gaan trouwen met Suzy van Iterson vonden zijn klanten dat zó leuk dat ze Jfeslotemom bij het stadhuis te gaan staan om het nieuwe echtpaar geluk te wensen Om u even uit de brand te hel pen: John is melkbezorger in de Rivierenbuurt. En melk moet. sluit heeft genomen, op een gegeven moment toch geld zal gaan kosten. Hij citeerde o m. de vorige wethou der Elsgeest (toen lid van de prat. char, fractie), die destijds eyeneens tot de conclusie was gekomen, dat het aannemen van het reorganisa tieplan moet het de raad duidelijk zijn geweest, dn dat in he; begin gepaard zou gaan met extra kosten aldus Van Dam. De vijf ton zal in 1975 overigens niet in zijn geheel worden uitgegeven aan het aantrek ken van hoofddirecteuren. Het geld dat overblijft zal wel aan de reorga nisatie worden besteed, o.a. voor de kosten van managemeretscursussen die ambtenaren en ook raadsleden gaan volgen. Het is in principe de bedoeling om vijf hoofddirecteuren aan be trekken. Twee daarvan zou den gevonden kunnen worden in het bestaande ambtelijk apparaat. west -y De nieuwe gevelwand langs de Waardgracht, volgen het plan van Den Hollander en Van Loos broek. Van Dam wees erop, dat de voor genomen reorganisatie, waarover de vorig» gemeenteraad dit jaar een be-

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 3