Uitgaven nauwlettend afwegen m V erantwoor de- li jkheid moet zoveel mogelijk bij arts blijven agenda Oegstgeester raad keurt begroting goed VRIJDAG 20 DECEMBER 1974 V y Jeugdsociëteit Time, OEGSTGEEST Precies zeven uur na het begin van de begrotings behandeling door de Oegstgeester- raad complimenteerde wethouder Thora zijn collega van financien en Onderwijs Temminck met de goed keuring van het gemeentelijke "huishoudpian" voor 1975. Voor de behandeling van de begroting ging men uit van een ietwat andere for mule dan voorgaande jaren. Men begon met de algemene beschou wingen waarvan het college de ant woorden nog niet panklaar op pa pier had. Het werd een alert inha ken op de vragen die naar voren kwamen. Het samengaan van de confessionele partijen in het CDA en de samenwerking tussen PvdA/ PPR betekende dat, met de WD- fractie maar drie fractievoor zitters tijdens de algemene be schouwingen aan het woord kwa men. Hierdoor won, in vergelijking met andere Jaren, het naar voren gebrachte aan kwaliteit. VVD VVD'er Brdët zag de toekomst met zorg tegemoet: "Wij zullen als ge meentebestuur te maken krijgen met de gevolgen van de slechte eco nomische toestand. Hij stelde dat de samenwerking jn de raad als positief werd erva ren en stelde als werkbasis voor: redelijkheid, tolerantie en continuï teit. De WD-fractie sprak zich uit voor gewestelijke samenwerking in de regio Leiden mits aan de voor waarde van een wettelijke regeling en een gezonde financiële structuur wordt/voldaan. Een hernieuwde dis cussie over het gewest kan het bes te gevoerd worden wanneer het ontwerp gewestwet gepubliceerd is. Briët was minder gelukkig met de aanzienlijke stijging van de begro ting voor 1975. "De totale omvang van de over heidsuitgaven neemt te sterk toe. De belastingdruk wordt te hoog en leidt tot een sterke inperking van de bestedingsvrijheid van de indi viduele burger, dat geldt ook voor de lokale gemeenschap. Het groot ste deel van onze uitgaven houdt direct of indirect verband met be slissingen die centraal genomen zfjn. Er is sprake van een ver gaande centralisatie van bevoegd heden, terwijl de vrijheid van de lokale gemeenschap om zelf priori teiten te stellen erg klein is gewor den". Briët ging vervolgens uitvoerig in op het onderwerp onderwijs, noem de de aansluiting kleuter- en ba sisonderwijs en de betrokkenheid van de ouders, zovéél mogelijk, bij hetondierwijs. Ook de positie van de schoolraad werd onder de loep genomen. Hij noemde in het kader van openbare werken een drietal projecten die de hoogste prioriteit moeten hebben: Het overdekte zwembad, de sanering van de rio lering van de oude dorpskern en de brug over het Oegstgeester Ka naal. Ten aanzien van het overdek te bad vroeg hij op korte termijn te mogen beschikken over eert uit gewerkt plan met kosten exploita tierekeningen. Wensen op het ge bied van verkeer en vervoer waren er vele, zoals o.m. aanleg fietspa den en verkeersdrempels. Aange drongen werd op het verschijnen van een cultuurnota, met betrekking tot de streekmuziekschool werd op gemerkt dat de hoge kosten voor de gemeente en voor individuele in schrijvers aanleiding geven tot on tevredenheid. De WD-fractie sprak zich uit als voorstander van verde re samenwerking of integratie van beide Oegstgeester middenstandver enigingen. CDA Van Veen vertolkte de gevoelens van de CDA-fractie De wijze waar op de PvdA/PPR tot nu toe heeft medegewerkt aan de besluitvorming binnen de raad komt bij ons positief over. Wij blijven vn mening dat. zo een van de WD-leden uit het colle ge mocht verdwijnen het gesprek over een afspiegelingscollege op nieuw moet worden geopend". Als hoogste prioriteit legde Van Veen voor: de bouw van een overdekt bad, passende, betaalbare woonvoorzie ningen voor bejaarden en lleenstaan- den én de realisering van het plan Haaswijk. Hij pleitte voor soberheid bij gebruik vn energie en grondstof fen. ,Wij zien uit naar een nota in zake cultuur-technisch plantsoen en gr oen beleid". Voor wat bet reft dc financien sprak Van Veen als zijn mening uit dat er een zodanige financieel budgettair beleid gevoerd moet worden dat men toekomstige ontwikkelingen niet de pas afsnijdt door nu beslissingen te nemen die (te) zwaar op de toekomst drukken. .Wij vragen u als fractie onze raad geregeld op de hoogte te houden van de begrotingsruimte per Jaar en op termijn tot 1979. Op gebied van onderwijs is men van mening dat de preventieve taak van de schoolad viesdienst, bij de scholen waar deze thns wordt uitgeoefend, gehand haafd moet blijven. Van Veen vroeg ol er mogelijkheid aanwezig is tot het instellen van een definitief volkstuincomplex. PvdA/PPR De fractievoorzitter van de PvdA PPR nestelde zich voor het voordra gen van de algemene beschouwingen in een leegstaande CDA-zetel ter wille van de verstaanbaarheid. Het idee dat Van Belle een 'reuzenzwaai' maakte, verwekte hilariteit. Hij begon met te verklaren dat zijn fractie het vooraf inleveren van de bijdragen aan de algemene beschouwingen van de han dwees. "Het stimuleren van de belangstelling voor de publieke zaak achten wij niet gediend met het op dissen van voorgekauwde kost". Van Belle ontbrak de lust om nog eens terug te komen op het feit dat zijn fractie niet deelneemt aan het col lege van B. en W. Overgaande op het onderwerp fi nanciën: „Een sluitende begroting kinkt mooi. Ons zegt het niet zoveel. Daarvoor ontbreken ons niet ver tegenwoordigd in het college teveel gegevens. Namelijk die betrekking hebben op de wijze waarop de begro ting sluitende is gemaakt". Om een zinnig oordeel te hebben hierover, moet de raad beschikken over Informatie uit het proces van opstelling van de begroting. „Dan kunnen wij zien wat de prijs is voor een sliutende begroting, hoeveel er achterstallig blijft". De fractie stelt dat in de toekomst over de opstelling van de begroting een breed beraad noodzakelijk is, in het bijzonder als het mocht komen tot de realisering van Haaswijk. De PvdA/PPR acht een verdere passieve opstelling ter zake van een nieuwe gewestraad niet juist. Het ontbreken van een gewestbestuur zal niet mo gen leiden tot een op de lange baan schuiven van het oplossen van dit probleem. Ten aanzien van verkeer en vervoer stelt de PvdA PPR instel, ling voor wat een breed opgezette werkgroep waarin naast raadsleden ook gelntresseerds burgers van buiten de raad zitting hebben. Van Belle verklaarde het een ern stige zaak te vinden dat Oegstgeest nog steeds niet is gekomen tot een besluit subsidie te verlenen aan de Telefonische Hulpdienst Leiden. Ook het feit dat de wereldwinikel niet ge subsidieerd werd zat hem duidelijk nogal hoog. „Deze gemeente met een sluitende begroting en een reserve van zes ton, vraagt van de jongeren van de wereldwinkel een paar grijp- stuivers om op de markt te mogen staan". Ook nu was er een lijstje van wen- OVER ABORTUS: Dokter Kortmann in I jaar bevallingen ZOETERWOUDE „Anti-con ceptie middelen verstrek ik alleen op medische indicatie. Omdat ik vind dat het uitschrijven van re cepten een medische handeling is. waar Je volledig achter moet kun nen staan. En de anti -conceptie instrumentaal of oraal is be slist niet zonder gevaar. We we ten niet helemaal precies hoe het totale hormonens telsel daardoor wordt aangetast. Dus kan ik er niet achter staan als er geen me dische indicatie is. Elk medica ment hteeft risico's. Die moeten zodanig zijn dat ze wegvallen te gen het medische nut dat ik van zo n medicament vraag". Fragment uit het betoog van dokter Wybo Kortmann, de Zoe terwoudse arts die afgelopen za terdag exact veertig Jaar het vak beoefende. Hij is 66 jaar nu. en bekleedt een stroom van functies. Is lid van de adviesraad van het Nederlands artsenverbond. Leider van het district vijf (de zg. Em- maiusgroep, genaamd naar het ge bouw Huize Emmaus, waarin vaak wordt vergaderd). Is voor zitter van de Leadse huisartsen vereniging, van de afdeling Lel den van de Rooms Katholieke Partij Nederland ook. Stamt uit een artsen-familie: zijn grootva der en vader waren ook dokter zoon Bernard heeft de traditie inmiddels voortgezet. Woont in Oud-Raadwijk, een vroegere boer derij, die ooit diende als onderko men voor de Zoeterwoudse ge meenteraad en in het nabij ver leden als locatie voor de tv-serie Swlebertje. Wordt vanavond in het Blesse Paard in Stompwijk en zondag in Ons Huis in Zoeterwou- de gehuldigd op initiatief van de bevolking van die dorpen. Een mam met een aantal pre- ciese meningen. Dr. Kortmann: „Daar verlies ik wel eens patiën ten door, Ja. Hoeveel is niet te peilen. Jonge mensen nemen dik wijls al een ander, omdat ze niet verwachten dat ik hun tijd zal uitdienen. Ik ga door zolang mijn gezondheid zo goed blijft en zo lang ik de ontwikkeling van de geneeskunde en de maatschappe lijke ontwikkeling kan bijhouden". Over abortus: .Daar ben ik te gen. Om menselijke en democra tische redenen. Op het moment dat een eicel en een zaadcel sa- mnesmelten ls een mens ontstaan. Bij de conceptie heeft hij de erf factoren ei, als het ware samen gevat in een klein computertje. Alleen het voedsel komt van bui tenaf. Wordt de toevoer daarvan afgebroken, dan vernietigen we een mens. Er zijn artsen, die wei geren zo diep door te denken. Die schuiven datvan zich af. Doen helaas mee aan abortus. Dikwijls vanuit een verkeerde bewogenheid met de vrouw die in verwachting is en het kind niet wenst. Dat zijn dan nog de goede. Er zijn er ook die het uit puur winst bejag dloen. In zulke abortoirs "Als het zeker is dat zo'n vrouw zwanger is en ze zit in nood, dan probeer ik de best mogelijke voor lichting te geven. Dan blijf ik praten en begeleiden tot het kind er is. In al die Jaren is er maar één vrouw geweest, die afstand heeft gedaan van haar kind. En dan de democratische reden. Als democraat moet je elke groep, sterk of zwak, de plaats op aarde niet alleen gunnen, maar ook mo gelijk maken. Schakel Je één van die groepen uit, dan kunnen de grenzen worden verlegd, andere groepen kunnen ook worden uit geschakeld. Zoals in nazi-Duits- land met de Joden gebeurde." Thuis Over bevallingen, waarvan hij vallen is beter, vind ik. Dat dat er zo'n 3800 deed)'"Diuis be- in andere landen niet vaak meer gebeurd, komt dikwijls omdat daar geen kraamzorg is. Voorde len van thuis bevallen zijn dat de vrouw in het gezin blijft. En het is een gezinsgebeuren. Ziekenhui zen zijn pracht-instellingen, maar de vastgestelde bezoekuren zijn vaak lastig voor de man. Als het toch in een ziekenhuis zou moe ten gebeuren, verkies ik de poli klinische bevalling. Hoewel daar bij het vervoer lang niet alles is. Vrouwen hebben dikwijls tijdens de rit weeën, komen daarmee ook in het ziekenhuis aan. Ze geven een stuk van hun privacy prijs." Over medezeggenschap van de patiënt bü de behandeling: 'De patiënt heeft altijd het recht een behandeling te weigeren. Daar aan heb ik altijd vastgehouden omdat ik vrijheid één van de hoogste privileges van de mens acht. Ik kan proberen zo'n pa tiënt te overtuigen van het nut van een behandeling. Wil hij niet dan vraag ik een schriftelijke ver klaring. Eventuele medische fou ten zyn mijn verantwoordelijk heid. Het weigeren van een be handeling is de verantwoordelijk heid van een patiënt. Behandelingen waar lk niet achter sta doe ik niet- Verder maak ik de patiënten niet graag deelgenoot van de moeilijkheden die wij hebben. Zolang er twijfel is deel ik geen diagnose mee aan de patiënt. "Ik vind dat de ver antwoordelijkheid zoveel mogelijk by de arts moet biyven." Over tranquilizers: "Sinds 1934 is er een belangrüke stijging in het gebruik daarvan. Je kunt niet echt van verslaving spreken, maar er is wel een oversterke bin ding aan. Die werd aanvankeiyk door artsen niet voldoende on derkend, waardoor zulke middelen te snel werden gegven. Dat is be- langryk verbeterd." Over bysluiters (waarmee hy te maken heeft by het werk in zijn huisapotheek): "wy stoppen er eenvoudig by. Het laatste half Jaar doen artsen en apotheken dat allemaal. Een apotheek aan huis is overigens een voordeel. Je kent het medicament. Weet wat het kost en je kimt het dikwyis vervangen door een goedkopere. Dat is sociaal toch ook vaak be langrijk." Over medewerking aan bloed proeven, in verband met de 1 no- vemberwet: „Ik vind dat vrij ge vestigde artsen daaraan niet mee moeten werken. Dat schaadt de vertrouwenspositie. Daarvoor moe ten ze politie-artsen nemen. Die zyn er niet voldoende. Maar daar moet dan in voorzien worden. Eet bedrag dat nu aan artsen wordt geboden, vind ik omkoperij. Een denken dat arts onwaardig. Te meer omdat er voortdurend wordt gehakt alles zo goedkoop en zuinig mogeiyk te doen". Over boycot-acties van artsen (aftrekbaarheid pensioenreser vering) „Ligt er aan welke acties dat zijn. We moeten wel één hecht front blijven vormen. Ik geloof ook dat ons bestuur ons geen acties zal opdringen waar we in geweten of ethiek niet achter kunnen staan. We geloven dat de patiën ten in deze achter ons staan. Die zien we eigenlyk als onze bond genoten. Sommige acties zullen wel hard aankomen voor de gezondheidszorg in het algemeen". Over nationalisatie van de ge zondheidszorg: „De tendens om een arts ambtenaar te maken is sterk aanwezig. Sommigen staan helaas niet afwijzend tegenover, neer afgeron de dagtaak zullen krijgen. Met minder onregelmatigheden. Ben arts als ambtenaar zal echter geeu dagtaak krijgen maar een taak. Dus het zal niet veel schelen. Het enige dat scheelt is die pensioen kwestie". Over gToepspnaktyken: „In en kele gevallen gaat dat goed. Ma:.r er moet een grote vrijheid biyvea voor de individuele arts. Die komt daarby niet in gevaar, maar wel in het groepsstreven dat dikwyis sterk van gemeente- of overheids wege wordt gepropageerd". Over euthanasieZie abortus. sen: „een overdekt zwembad is eon aantrekkelijk idee. maar het te ve-- wachten exploitatietekort vervult ons met zorg". Van Belle vroeg zich t! of Warmond en Leiden de bouw van een dergelijk bad op een of andere wijze niet méé zouden kunnen finan cieren. Nog één wens: de bezoekers op de tribune de gelegenheid geven vragen te stellen. En daarmee was men toe aan de beantwoording van vele vragen door het college. Dit zal vanavond gebeu- Financiële commissie Warmond Boot afschaffen WARMOND De commissie fi nancien heeft in 2 avonden de be groting 1975 doorgewerkt. Alvorens de voorzitter de aanbiedingsbrief ter discussie stelde hield Verwey, hoofd fd financien een klein betoog waar in hij het een en ander van zo een begroting uiteen zette. Daarna gaf Cees Neefjes een kleine toelichting op onderwijszaken. Raadslid Vreeken zag extra kosten door de Jonge ambtenaren die allen naast hun werkzaamheden nog stu deren en daardoor geen volle werk week kunnen draaien. De voorzitter zei hierover „Deze Jonge mensen zijn onze gemeente alleen maar ten goe de gekomen en wij zullen daar in de toekomst ook nog volop van pro fiteren. Godijn wilde de boot, die voor representatieve doeleinden ge bruikt moest gaan worden van de begroting schraopen. de commissie ging hiermee akkoord. Van de publieke tribune werden wat vragen gesteld over verkeers veiligheid. Men had het verzoek om wanneer facse vier van de riolering werd verwezenlijkt ook gelijk de verkeersdrempels aan te brengen dit zou enorm kostenbesparend zijn. Dit zou enorm kostenbesparend zijn. Voor deze verkeersmaatregelen waren er geen kosten begroot voor 1975. Dit vond mevr. Dalhuysen (I.W.) wat vreemd en verwees naar het programma van B. en W. waarin toch volop matregelen staan zoals hiervoor genoemd. Men houdt het in ieder geval in studie aldus de voor zitter. Warmond zal opnieuw onderzoeken in hoeverre er mogeiykheden zullen' bestaan tot het aansluiten by Leiden wat betreft de brandweer, aldus Van der Kroft. Met het voorstel volkshuisvesting had Goddyn wat moeiiykheden. Het liefst zag hy de panden in bezit by Woningstichting Warmunda ver kocht aan de huidige bewoners, ook geldt dit voor de oudere panden, meende hy. Heyl wees op het ver- dwijnen van doorstroming hierdoor. Het voorstel van Gordijn werd wel in studie genomen. Aad Heemskerk vond het grote be drag (f1800 gulden) voor aankoop bomen te laag. „Voor f 1800 gulden koop je zó weinig". Aan het eind van de vergadering kredieten. Noodreparatie van het dak ging de commissie akkoord met twee van de Oude Toorn (f8700) en een garantie tot f4000 voor het komend onderzoek voor baarmoederhalskan ker van de Gezondheidszorg War mond. Met auto in Micro theater: Kerstspel „Blijf 'ns even staan". 8.30 uur nam. Breestraat 19, Twentwel. sociëteit voor re. vanaf 9 uur nam. 45, (gebouw Staalwijk), Jeugdsociëteit Time. 7.45-11.80 uur Hooglandse Kerkgracht 28. Open-Soos- Polltiek Café. 8 uur nam. Ten Katestraat (speeltuingebouw), paarden sociëteit Humanitas .2-4 Willem de ZwUgerlaan. Konlngskerk. Pieterskerk. Huizlnga-leden, prof. J. Pen. 5.30 uur nam. St. Agnes Scholengemeenschap, aula Eljmerspoelstraat 3. voorstelling „Saïd. jah en Adinda" uit de Max Havelaar Stadsgehoorzaal, opening tentoonstel ling van vogelvereniging „De Zanger", 7.30 uur nam., tentoonstelling geopend Zaterdag Micro theater: Kerstspel „Blijf 'ns Hooglandse Kerkgracht 48. dansen Morsweg 114, Leidse Jeugdschaaksoclë» gevorderden van plm. 10 tot 18 jaar. Geversstraat 65. Oegstgeest. sociëteit allee nstaan- Stadsgehoorzaal, receptie vogel vereni ging „De Zanger". 3-4 uur nam., ten toonstelling geopend van 10 uur vm. Medische diensten Artsen Leiden W«k I: Morswegkwartier, binnenstad tot lötyringH. C. Jas- perse Jr., Witte Singel 72, tel. 24961. Wijk II: Groenoord, Kooi en Meren- wyk: R. M. G. Taytelbaum, Hoge- woerd 138, tel. 20266 Wyk :IH Waard Professorenwyk en Tuin- stadswijk: W. de Bruyne. de Laat de Kanterstraat 32. tel. 26866. Wyk IV: Zuid West en Haagwegkwartler J. van Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28, tel 20412. Diensten op le kerstdag: Wyk I: H. G. M. Aelbers, Noordeindseplein 2a, tel. 22268. wyk H: A. van Luyk, Thorbeckestraat 5, tel. 22522. Wyk III: G. E. J. PI e terse, Zoeterwoudse Singel 109, tel. 24403. wyk IV: H. C. Wegman, Paganinistraat 8 tel. 26509. Diensten op 2e kerstdag Wyk I: H. A. M. M. Meyer, Gerard Brandtstr. 29, tel. 60947. wyk II: F. F. W. Khe- rer, Burggravenlaan 1, tel. 25820. wyk HI: J. van Gent, Zoeterwoudse Singel 28, tel. 22538. Wyk IV: W. Schellekens, Kennedylaan 46, fcelef. 64035. Leiderdorp S. P. Ouwerkerk, Loe- vestein 40, tel. 34924. le kerstdag: D. Hennink en O. du Rey van Beest Holle, Mauriitssingel 168, tel. 33686. 2e kerstdag: Van 't.Wout en Reu link, Hoofdstraat 40, tel. 30070. Oegstgeest D. Held, Marelaan 36, tel. 52255. le kerstdag: J. B. Hugen- holtz. Wilhelminapark 2, tel. 51390. 2e kerstdag: D. Held, Marelaan 36, tel. 52255. Voorschoten F. Koopmans, Wag- nerlaan 69, tel. 6352 (zaterdag). F. H. W. Swen, Veurseweg 20, teL 2356 le kerstdag: B. R. van Beusekom, P. Heynlaan 6. tel. 071-63551. 2e kerst dag: A. Tromp, Lohmanplanteoen 33 tel. 071-62159. Warmond F. Walenkamp, Dorps straat 45, tel. 2220. le kerstdag: A. de Gyzel, Sweilandstraat 16, telef. 2866. 2e kerstdag: A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02522- 11393. Apotheken het water LEIDEN Een 45-jarige Leide- najjar is gistermiddag toen hij met zijn wagen achteruitrijdend op het Utrechts Jaagpad plotseling moest remmen voor een overstekende hond in het water geraakt. De bestuurder van de auto, die over een zeilbootje heen in het water gleed, kon onge deerd op het droge komen. Auto en zeilboot werden ernstig beschadigd. Deze pagina is ongecorrigeerd De avond-, nacht- en zomdagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen door: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171 tel. 20502. Apotheek Centraal, Bree straat 74, tel. 20552. Apotheek Voor schoten. Leidseweg 66. Voorschoten, tel. 01717-2525. De dienst op le kerstdag wordt waargenomen door: Apotheek Cen traal. Breestraat 74, tel. 20552 en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525. Op 2e kerstdag door: Apo theek Zuid West. Brahmslaan 20. tel. 63134. W ijkverplegi ng Enthousiast concert WARMOND De Streekmuziek school Leiden s.o. concerteerde gis terenavond voor zo'n 175 muziek liefhebbers in de Ned.Herv.Kerk in Warmond. Onder leiing van Mevr. Gerda Bromelow bracht het strijk- ordest een zestal werken ten gehore. Door de sopraan Alice Stokvis werd het lied "I casti amori d'orontea" van M.Cestie op zeer 'proffesionele wij ze' vertolkt. In het derde muziek werk van M. Corrette kwam het or gel van de Herv.Kerk zeer goed tot zijn recht en wel mede dankzij de organist Tsong Ho Chen. In een mu ziekstuk van B.Bartok deed Allerd v. der Starre als Jongste solist van de ze avond zijn uiterste best op de dwarsfluit. 4 Leiden Stichting Interkruls Lel den, Middelweg 38, tel. 21753 (ook voor belde kerstdagen). Leiderdorp Gezondheidszorg Lei derdorp. tel. 40131 (ook voor beide kerstdagen). Oegstgeest Interkruls, Lytweg 7, tel. 54500 (ook voor belde kerstda gen). Voorschoten Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641 (ook voor beide kerstdagen). Warmond Zr. Kersten, tel. 01717- 7509 of 071-54603. le en 2e kerstdag: zr. H. Tiel-Groenestege, Friezenhorst 27, tel. 11643. LEIDEN De Doelenkazerne De Symfonie van C.E. de Graaf gespeeld door het strijkorkest aan- was gisteren helemaal in kerst- gevuld door de 4 dwarslfuiten die in s/eer. De koks hadden hun beste dit werk goed tot hun reoht kwamen LEIDERDORP De KVP afe- werd zeer enthousiast door de leden 1 9 J ling Leiderdorp vergaderde gistera die in leeftijd varieerden van 15 tofc en burgerpersoneel een verrukkeVond de Scheppingskerk. Belang- 20 Jaar gespeeld. kerstdiner voor te schotelen* rijkste punt was het kiezen van een nieuw bestuur. Dit bestaat nu uit A. de Kcc Ruyter- Van der Klugt, G.F. v. Dijk, F.G.L. Stenten en J.M. Tiekeax, LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden. Postbus 54 Giro 57055. Telefoon directie en admlnl- ftratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder- Kwartaalabonnement I 34,35 Per Post f 36.75 Jaarabonnement 1126.10 Losse nummers f 0.45 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokoeten Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16.00—18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2