i WONINGEN VERNEDEPARK WORDEN HERBOUWD Motie over spoedige bouw van woningen bejaarden agenda I In Voorschoten Martinair- s stewardess f Riekje van Hamburg (25) begraven mm In Wassenaarse raad 'N X Brug kon niet dicht: verkeer in grote last Inbraak bij de Woningstichting INSLUIPERS IN ARREST VOORSCHOTEN In Voorschoten zijn ~nu uitgewerkte plannen om de eerste sociale woningen in het Vernè- depark te herbouwen. In 1971 kre gen de bewoners van het Verné- depark door middel van een hearing te horen dat hun woningen onbewoon baar en niet te herstellen waren. Tij dens die hearing kwamen er vele pro testen van de bewoners, die alle maal neerkwamen op het gegeven dat het wonen in de wijk plezierig was», de huizen wel enige gebreken vertoonden, maar dat deze gebreken wegvielen tegen de mogelijkheden, om een eigen "bedoeninkje' te heb ben met kippen, konijnen en duiven. De gemeenteraad stelde begin van dit Jaar bij raadsbesluit vast dat inderdaad de woningen afgebroken zouden moeten worden wegens on deugdelijke bouw in 1919. maar dat op dezelfde plaats gelijksoortige wo ningen herbouwd zouden worden en dat er prioriteit voor de bewoning zou moeten zijn voor de huidige bewo-' ners. In overleg met de plaatselijke woningbouwverenigingen werd het to tale projekt opgedragen aan de chris telijke woningbouwvereniging. Deze woningbouwvereniging hield gisteravond in het Cultureel Centrum een hooravond voor de bewoners. Voorzitter Franken zette de bewo ners in eenvoudige bewoordingen de geschiedenis en de toekomst van het Vernèdenark uiteen. Een oom missie gevormd uit de bewoners, van het Vernédepark heeft inspraak in zowel de sociale- als de bouw commissie tot herbouw van het Ver nédepark. De woningbouwvereni ging zal een woning inrichten als kantoor van de woningbouwvereni ging en in samenwerking met de Stichting "Horst en Vliet" zal hier o.a. dagelijks een maatschappelijk werkster aanwezig zijn, die open staat voor alle vragen van de bewo ners. De afbraak zal in drie fasen geschieden. Getracht zal worden, om te volstaan met een maal verhui zen. Aan de hand van de wensen van de bewoners zullen gerealiseerd worden 8 3-kamerwoningen voor be jaarden: 12 3 kamerwoningen voor kleine gezinnen: 34 4 kamerwoningen 5 6 kamerwoningen 4 rolstoelwonin gen en 6 aangepaste woningen voor minder validen. t*. Ik 14 n WASSENAAR Na een korte, g< sobere plechtigheid in de Wasse- ri naarse dorpskerk, is gistermiddag de 25-jarige Riekje van Hamburg be- graven. Zij was een van de Neder- bc landse stewardessen, aan boord van t£ de Martinair DC-8, die 4 december J.l. op Sri Lanka (Ceylon) veronge- g lukte. k Tijdens de dienst in de kerk werd z. ondermeer gosproken door een func- JJ tionaris van Martinair. Ruim 100 4familieleden, vrienden en collega's bewezen Riekje op het kerkhof de laatste eer. Riekje van Hamburg is de enige g van de zeven bemanningsleden van het ramptoestel, van wie na het ongeluk stoffelijke resten zijn ge- vonden. g Zij kwam bij Martinair in mei P van dit Jaar als zomerstewardess in E dienst. Op 15 oktober liep haar con- B tract af, maar Riekje werd later K toch nog ingeschakeld toen Martinair 0 4e opdracht aanvaardde om dui- zenden moslims van Indonesië naar Mekka en Djeddah te vervoeren. Ti Woensdag a.s. vindt in het aviodo- 1 me op Schiphol een rouwdienst s plaats voor alle zeven bemannings- leden (onder wie twee Indonesiërs) van de verongelukte DC-8. b Tentoonstelling landbouwschool ALPHEN AAN DEN RIJN De chr. agrarische school in Alphen, ge vestigd aan de Van Lennepstraat, houdt woensdag, donderdag en vrij dag 's middags en 's avonds een tentoonstelling over de oogstmoeilijk- heden dit jaar, de schade aan dij ken door de muskusrat, kaas- en bo- terbereiding en enkele onderwijs-as- pecten van de school. De toegang is vrij. LEIDERDORP De eerste paal is gisterenmiddag precies 17 minuten over 4 gemakkelijk glij dend in de Leiderdorpse soppige klei vain 't Voorhof gedreven. Het was de eerste van 140 palen die nodig zijn om de fundering te leggen van -de 7 woningen die 7 zelfbouwers genaamd "de zeven dwergen" zelf gaan bouwen. Aan nemer Steef Noorlander (40), mocht de paal er in slaan van de "zeven dwergen". Het zijn groten deels werknemers van Noorlander die hem dat pleziertje wel gunden. Zij worden door hem gesteund voor wat betreft de aanschaf van materiaal en de algemene kos ten (takels en kranen etc.). Arohi- tektenbureau van deze allereerste voniingen in het Voorhof is Apon v. d. Berg—Ter Baak Tromp uit Rotterdam. Voorzitter Du Prie van de stichting "Zeven Dwergen" me moreerde na afloop van het "paal- Dwergen- werk hecht en sterk slaan" in de puntmuts v fchenrode, de goede gang ken van deze "doe-t-zelf-bouw- vakkers". Zij leren, aldus Du Prie ook het bouwvak eens van de an dere kant bekijken. Hoe moeilijk het is op tijd vergunningen etc. los te krijgen. Zij zullen echter niet te maken 'brijgen met onwil lig personeel.aldus Du Prie. Ley- De belangstelling van gemeen tewege was zeer groot. Burge meester Van der Have en twee wethouders en directeur gemeen tebedrijven Buitendijk stonden in de stromende regen het vrolijke paaJISlaan van Noorlander aan te oien. Dat er zo'n belangstelling vas van gemeentewege komt door het feit dat door het ijverig ge dram van de Zeven Dwergen de bouw iin Het Voorhof met onge veer 3 maanden is bespoedigd. Ver gunning voor de bouw kon worden verkregen omdat zij aan de rand van het Voorhof grond hebben ge kocht. De rest van de Voorhof- grond moet nog tot augustus 1975 inklinken (zakken) voordat er ge bouwd kan worden. De zeven, al In het bouwvak bekwame, zelf- oouwers, gemiddelde leeftijd 28, denken 1% Jaar over de bouw te doen. Kosten ongeveer f65.000,— per woning. •telefoon 25260 S Time Out Voor de jongeren van Wassenaar en omgeving maken we melding van het kerst- en nieuwjaarsprogram ma van het jongerencentrum Time Out, in de Van der Wervestraat on der de Salvatorschool. Eerste kerstdag is de deur dicht; tweede kerstdag is-ie open van 14.30 —24.00 uur. 's Middags vindt er een kerstballenshow plaats en 's avonds om half negen treedt de Amster damse folkzanger Theo van den Oe ver op. Leden betalen anderhalve piek, niet-leden een riks. Je kimt be ter een dagkaart kopen a f 2.50. Op Oudjaar is Time Out dicht maar 1 januari is de sociëteit van 24.01 1.30 uur geopend en 's middags weer van 14.30—18.00 uur, dit maal met 'n oudebollendiscoshow. Om half ne gen treedt de Haagse rockgroep: "Moeras" op, met een complete rock opera. Zozo De op 23 november gehouden ba zar in' de Doopsgezinde en Remon strantse Lokhorstkerk t.b.v. de res tauratie van de ramen in die kerk heeft 13.000 (dertienduizend) gulden opgeleverd. De bazarcommissie dankt iedereen van geheel ganser harte. Redactie Paul Wolfswinkel uit Leiden deelnemen. In de voor malige zeevaartschool aan het Noordeinde, vanaf half acht. Wel wat klein gereedschap (schaar, mes- Je. budgitangetje enz.) meenemen. Trefpunt Mej. Beks Voor alle Warmondse bejaarden s er morgenmiddag een kerstmid- Lag om half vier in Het Trefpunt. Fout In het interview met ds. Pannekoek die zondag bekend maakte dat hij 25 jaar predikant was. is een sto rend foutje geslopen. We hebben ge meld dat deze dominee ook dien sten verzorgt in de Hartebrugkerk. Dat moet natuurlijk de Hooglandse Kerk zijn. Waarvan acte ontschuldigingen. Bio De demonstratieve fietstocht tegen fie bio-industrie op 24 december gaat door. Om 11 uur 's morgens van de Apollolaan in Oegstgeest. Om 12.30 uur komt men in Den Haag aan op het Malieveld, om 13.00 uur wordt éen petitie aangeboden op het Bin nenhof. om 14.15 wordt de terug tocht aanvaard en wanneer iedereen om 16.00 uur weer terug is wordt er gegeten in het Breehuys aan de Bree- MeJ. N. A. Beks heeft gisteravond met een zeer druk bezette receptie afscheid genomen van de Prinses- Beatrixschool aan de Morsweg. Zij is daar 30 Jaar onderwijzeres ge weest. Tel Je haar Jaren in Vlagtwed- de (Fr) en' Berlikum (Fr) mee dan heeft zij bijna 45 Jaar voor de klas gestaan. "Een hele prestatie", aldus een der leden van de oudercommis sie, "want de Jaren in het onderwijs moet Je rangschikken als Indische Jaren". Maar het was kennelijk toch niet voldoende voor een konink lijk lintje, want dat ontbrak. Prestatieloop Aanstaande zaterdag organiseert de Leidse Politie Sportvereniging weer een prestatieloop in de (mooie) omgeving van de Leidse Hout. De jeugd loopt 3 km, de ouderen kunnen 5 of 10 kilometer lopen. Om 11 uur is de start op de sintelbaan van het sportpark in de Leidse Hout. Vanaf 10 uur kan men inschrijven aan die kassa's. Een rijksdaalder voor de' oudieren en twee kwartjes minder voor de Jeugd. Meneer Westbroek (071—04340) geeft nade re inlichtingen. Mare'dorp De buurtvereniging Maredorp ganiseert morgen weer een contact avond, waar géén harde woorden zullen vallen. De Romanuszaal aan de Mare gaat om half acht open. Klaverjassen, sjoelen en zelf kerststukjes maken, alles voor fl,50 Aan het eind van de avond wordt er een tombola gehouden. Prijsjes daarvoor kan men aan de in gang van de zaal afgeven. Voor alle kinderen van 4 t/m 12 Jaar is er zaterdagochtend van half elf tot 12 uur een kerstinstuif in de grote zaal van het Leidse Volkshuis. Ook daar kerstversierin gen en na de pauze zelfs een heus toneelspel. Toegang drie kwartjes. Kerst LJA Vanavond is de gebruikelijke kerstvieringenavond van de LJA, waaraan de leiding van verschil lende instellingen en organisaties In het Zoeterwoudse Don Bosco- huis zullen een aantal verenigingen deze week kerstfeest gaan vieren. De dames van het Zoeterwoudse Vrouwengilde zijn het eerst aan de beurt. Zij komen vanavond om 20.00 uur bijeen. Donderdag is voor de NKV-dames de kerstviering ge pland (20.000 uur) en vrijdag voor de leden van de KPJ, afdeling Zoe- terwoude. De Platteiandsjongeren komen om 20.00 uur bijeen in de Grote Zaal; terwijl in de kleine zaal een kerstkaartavond van de Hout en Bouwbond wordt gehouden. Het avondspreekuur wan de wet- LEIDEN Een 52-jarige Leide- bij de brug gleed de wagen in het houder voor openbare werken, ruim- naar is gisteravond met zijn auto water van de Herengracht, na eerst telijke ordening, verkeer en vervoer, op de Herengracht nabij de Sche- nog tegen een langs de kant gele- millieuhygdëne en personeelszaken, luwbrug in het water gereden. De gen bootje te zijn geklapt. De inzit- in Voorschoten A. Eveleens, zal op automobilist raakte op de Soheluw- tenden konden de auto ongedeerd de dinsdagen 24 en 31 december as. brug in een slip, toen hij voor een verlaten, niet doorgaan. fietser moest uitwijken. Even voor- Dimitri van Tooren 2e kerstdag in soos „Ut Sloepie" WARMOND Jomgerensociëteit Ut Sloepie uit Warmond heeft voor 2e kerstdag een optreden georganiseerd met een van Neerlands beste Trou badours, Dimitri van Toren. Het is de tweede keer dat deze zan ger zal optreden in Ut Sloepie. Twee Jaar geleden was deze zanger in het kader van het Kaagfestival ook al aanwezig en op verzoek zal men op nieuw kunnen genieten van zijn on gecompliceerde muziek. LEIDEN In de omgrving van de Lammetorug is gistemididag door tot nog toe onbekende oorzaak de stroom gedurende een klein kwartier uitgevallen. Als gevolg van deze storing kon de brug, die Juist omhoog was gehaald, niet worden neergelaten. Er ontstond aan beide zijden van de brug een grote verkeersopstopping. De politie is tenminste een uur lang bezig ge weest om het verkeer, ook na de op heffing van de storing in goede ba nen te leiden. ren. In de korte algemene beschouwin gen door de fractievoorzitters, waar mee de begrotingsbehandeling begon werden 'n aantal wensen geuit, waar op de fracties in de loop van de vergadering nader terug kwamen. Het belangrijkste punt daarbij was de woningbouw. Uit de antwoorden op vragen van raadsleden in het voorlopig verslag was al duidelijk geworden, dat niet voor 1977 de eerste spade in de grond gestoken zal kunnen worden voor het rea liseren van woningwetcomplexen van enige omvang. Die complexen zul len kunnen verrijzen in het plan Spinbaan en in de omgeving van de remise. Raadslid Breukers kondigde in de algemene beschouwingen een mo tie aan waarin de wens neergelegd zou worden op korte termijn iets te doen aan de bouw van bejaarden woningen op open plekken ln het dorp, die daarvoor ln aanmerking komen. Hij wees er op, dat er in de wijk Oostdorp 174 bejaarden in woningen wonen die aan gezinnen zouden kunnen worden toegewezen en in het Kerkehout 104 bejaarden. Omdat het bij het opvullen van gaten in de kom van het dorp en el ders om kleinere complexen wonin gen gaat zouden wellicht ook plaatselijke aannemers kunnen wor den ingeschakeld. In de motie die met aügemeaie stem men werd aangenomen, werd het .college ook uitgenodigd aan bejaar den die willen opschuiver naar een bejaardenwoning, -naast de normale "ontruimingspremie" beschikbaar te stellen. Breddels, fractievoorzitter van "Open Appèl" merkte ten aanzien van het woningbouwbeleid op, dat dit van weinig visie getuigt. Zijn fractiegenoot Schuyer herinnerde er nog eens aan, dat de gemeente raad zelf besloten heeft de woning - bouwmogelijkheden op het terrein van de Hoge Klei te schrappen. Zo lang de gemeente dat besluit hand haaft kan er alleen maar op be scheiden schaal noc iets aan de so ciale woningbouw worden gedaan, en is een bouwstroom van 100 wo ningen per jaar, zoals die door ver schillende raadsleden wordt, een onhaalbare kaart. Wethouder Van Dijk wees er in dit verband op, dat een onlangs ge publiceerd rapport over geluidshin der in de omgeving van het marl- nevliegfuigkamp Valkenburg het zeer onzeker gemaakt heeft of het provinciaal bestuur wel ooit toer stemming tot woningbouw op de Hoge Klei zal geven, ook al zou de raad op liét eerder genomen besluit terugkomen. Overigens zei de de wethouder dat het college er ten zeerste van overtuigd is dat ér op het gebied van de woningbouw iets moet gaan gebeuren op zo kort mogelijke ter mijn. Het college heeft dan ook geen enkel bezwaar tegen de motie, die het 'ziet als een ondersteuning van het te voeren beleid. DINSDAG 17 DECEMBER 1974 Dinsdag woners de verzekering dat door mid del van de individuele huursubsidie, iedere huidige bewoner kan terugke ren in het nieuwe Vernédepark. Na de pauze volgden 'n aantal vra gen van de bewoners, die echter uit sluitend betrekking hadden op de tailpunten. Voor de bewoners is het gegeven dat de plattegrond van het huidige Vernédepark gehandhaafd blijft en de voorrang om weer te rug te keren naar dat nieuwe park het belangrijkste. Breestraat 19, sociëteit licapten 25 uur nam. Rijnsburgerweg 163. spreekuur Alg. Hooigracht 38, spreekuur St. longeren 7.308.30 Breestraat 19. Twentwel, voor kamerbewoners vanaf 9 uur nam. Pieterskerkstraat 1. werkgroep dienst weigeren. 8 uur nam. Woensdag Stadhuis Lelden. 2 en 7.30 uur nam. begrotingsvergadering gemeenteraad. Geversstraat 65. Oegstgeest sociëteit kamerbewoners den. 8—12 uur nam. Breestraat Twentwel. Schelpenkade, WASSENAAR In een vergadering die ongeveer 8 uren heeft geduurd, heeft de Wassenaarse gemeenteraad gister avond de begrotingen voor 1975 behandeld. De gemeen te begroting voor dat jaar sluit, dank zij een verhoogde uit kering uit het gemeentefonds. De raad had waardering voor de financiële visie van het college en betrok in die waarde ring ook de vorige wethouder van Financiën Van Gunste- ntrum 7.30—9.30 1 zoek na tel. afspraak 32618 Rijksherbarium, kerststukjes maken 8 Morsweg 10. adviesraad voor de bin nenstad. werkgroep structuurplan van de binnenstad. 8 uur nam. Bevrijdingskerk. kerstvergadering Ned. Christen Vrouwenbond afd. Lei den. 20 uur nam. Donderdag ireestraat 19. sociëteit voor gehan- spreksavond Baha'i gemeenschap. 8 Van der Valk Boumanweg 236 Lei derdorp. bijbelstudie en gespreksgroep Baptistengemeente. Burgerraadsman steeg), tel. 071-43171. Spreeku Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volkshuls, ApothekersdUk 33 Dl woe en do 10 Dienstencentrum Van Mierennest do. do. avond gesloten Apotheek Spreekrecht De toeristenbelasting werd ter sprake gebracht, waarbij het er de raad niet om ging de dagrecrean ten te treffen maar meer degenen die geruime tijd per seizoen in een caravan in Wassenaar verblijven. Wethouder Drs. A. W. Caron beloof de dat nog eens nader te zullen la ten bekijken. De Open Appèl-fractie pleitte voor het. beschikbaar stellen van ver gaderruimte in het raadhuis voor de raadsfracties voor hét instellen van een democratlseringsoommissie en voor een proef met spreekrecht voor de publieke tribune, zoals ook in Den Haag zal worden ingevoerd. Breukers stelde voor het verkeers- en welzij nsoverfeg in tweeën te split sen. RaacMid C. Duijvestijn (Wer kend Wassenaar) bracht de commis sariaten die door leden van het ge meentebestuur worden vervuld, ter sprake. Hij doelde in het bijzonder op het commissariaat van de burge meester bij de IBB-Kondorgroep. Staab antwoordde, dat hij dat missariaat al lang bekleedde voor dat hij burgemeester van Wassenaar werd en dat fractievoorzitter er des tijds geen bezwaren tegen hadden, dat hij dat bleef bekleden. Raadslid yah Klaveren diende *n motie in om openbare verlichting, van de Hogeboomseweg en Maaldrift- seweg te bewerkstelligen. De motie werd aangehouden nadat wethou der Van Dijk toegezegd had de prio riteit van deze voorziening binnen kort in de raadscommissies ter spra ke te zullen brengen. Een voorstel van WD-er Dijkstal om in Wassenaar een bevolkingson derzoek te organiseren op bijvoor beeld hart- en vaatziekten kreeg veel instemming van de raad en zal nader bestudeerd worden. LEIDEN —In het kantoor van de Leidse Woningstichting aan de Tur kooislaan is in de nacht van zondag op maandag ingebroken. De daders die door forcering van een raam aan de achterzijde het gebouw zijn bin nengekomen, hebben vrijwel alle bureauladen opengebroken, waar door een schade van tenminste f600 is ontstaan. Zij namen uit een kast een bedrag van f 150 weg ten nadele van de stichting en voorts een bedrag van f 291,- uit de personeelskas. OEGSTGEEST De Oegstgeester politie heeft een 28-Jarige inwoner van Oegstgeest en een 25-jarige Lei- denaar gearresteerd die vorige week in een pand aan de Louise de Col- lignyln. hadden ingebroken. De hele buit, o.a. bestaande uit een antieke klok, filmapparatuur, een pick-up en geld, is bij het tweetal thuis aangetroffen. De inbrekers hebben inmiddels een volledige bekentenis afgelegd. De politie Onderzoekt nu nog of zij ook de daders zijn van andere nog onopgeloste (antiek) diefstallen in Leiden De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotneken in de regio L ten: Doeza-Apoih.-ek, Leiden en Apotheek v Breest Sm*l- lenburg Leiderdorp Tevens op. sa terdag 14 decemher tot 1.00 uur 0 m. Oegstgeester Apotheek Wilhelmina- park 8. Oegstgeest. Stichting werkgemeenschap Kindercentra Hooglandse Kerkgracht 4: (inenng) Koppeninksteeg) openingstijden: dl. woe., do. en vr 9.30—12 uur vm en 25 uur nam., tel 30360 Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum. Begijn- Dierenhulpdienst. t be.-elkbaar tel 34687 Dlerneambulance Tel. 07184616 Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdag 8.30^-10.30 uur nam en zaterdag 2—4 uur nam Gemeenschap Zuidwest Hulp verl enlngs- chap 7 61044 :emeenschap Zuidwest tel 64115. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars tel Lelds advies bureau: 61112 Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bln- L_ nenstad. Gerecht 10 woe 6-6 uur nam. Noord, v Hogendorpstraat -11.30 uur vm Kool. Driftstraat 49a, di. 10.80-11.30 uur vm Morskwartler. Dijkstraat 2a. woe. 10-11 uur vm Tuln- stadswllk. Herenstraat 45 vr 10.30- Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk Werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dag. van 3 uur nam., ma. en dl. van 7—8 1 nam., telefoon (071—) 20931. Kinderclubs Leids Volkshuis Informatie en inschrijving derclubs Lei dagmiddag thekersdi.ik I Architecten Architecten - informatie van 7.309.30 uur op het adres Mid delweg 4 (bil Hooglandse kerk.) Hulp- en adviescentrum Hulp- en Adviescentrum Merenwtlk, Arendshorst 19. tel. 43212 Spreekuur: —12.00 uur v.m.: vrij. van 11.00—12^00 Dienstencentrum Noordelnpleln 2b t ne Informatie dag. 40483. algeme- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden. Postbus 54 Giro 57055. Telefoon directie en admini- «tratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement I 34,35 Per Post 1 36.76 Jaarabonnement f 126.10 Losse nummers f 0.45 Abonnementsgelden bij betaling te voldoen BU tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorglng van 18.00—20.00 a Zaterdag van 16.00—18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2