Selectie Gymnastraeda Verbetering agenda omgeving „Oostdorp" f 700.000,- jlteiffK Orgel Dorpskerk op 20 december weer in gebruik Zendpiraatjes (16) reden rond in auto Gemeente akkoord met bouw van 60 bungalows bij 'Oud-W assenaar' WASSENAAR De eigenaar van het Kasteel Oud-Wassenaar mr. C. T. F. Thurkow heeft na Jarenlang touwtrekken met de gemeente toe stemming gekregen op het landgoed zestig appartementen te bouwen. Voorwaarde hierbij is dat hij binnen de grenzen van het bestemmingsplan blijft. In 1972 was door Thurkow 'n plan ingediend voor de bouw van 100 bungalows, dan zouden echter de tennisbanen achter het kasteel moe ten verdwijnen. De gemeente heeft hiervoor toen geen toestemming ver leend. De gemeente heeft met de bouw van zestig bungalows inge stemd omdat hierin een mogelijk heid werd gezien het kasteel te la ten voortbestaan. Het is de bedoeling dat de bungalows worden verkocht en dat de bewoners gebruik maken, van de service (o.a. de keuken) van het kasteel. WOENSDAG 11 DECEMBER 1974 W 1-oin o/-]or» kamerbewoners, vanaf 9 i telefonische afspraak Morsweg 10. vergadering Werkgroep Leefbaarheid/ Stads verf raai 1 ng. 8 uur Stadsgehoorzaal, vergadering Leids City Centrum. 8 uur nam. St. Agnes Scholengemeenschap, aula EUmerspoelstraat 3. voorstelling "Saïd- Jah en Adinda" uit de Max Havelaar van Multatull, 1.30 uur nam. LAK-theater (Levendaal): Liselore Donderdag Breestraat 19. sociëteit voor gehan dicapten. 2-5 uur nam. TJalkowakylai Daders van antiekroof Beukenhof aangehouden OEGSTGEEST De Oegst- geester politie heeft samen met Leidse collega's de antiekdief stal die in de nacht van maan dag op dinsdag in restaurant De Beukenhof werd gepleegd opge lost. Gisteren werden twee Lei- denaars beiden 22 jaar oud, aan gehouden. Een deel van de buit, waarvan de waarde wordt ge schat op f 15.000.- werd terugge vonden in de auto van een van de verdachten. De rest vond men in een woonhuis. De dieven hebben eerst gepro beerd door een deur het restau rant binnen te komen. Toen dat niet lukte hebben ze met een steen een ruit ingeslagen en zijn daarna meerdere keren van het restaurant naar de verder in de straat geparkeerd staande auto gelopen, om de buit daarin over te brengen. LEIDERDORP "De zeven dwer gen" staat er op 'n bord ki het be stemmingsplan Voorhof te lezen. Het bord geeft de plaats aan waar de eerste zeven Leiderdorpse zelfbou wers aan de slag gaan. Kaartavond van KPJ ZOETERWOUDE De KPJ. af- deling Zoeterwoude. organiseert vrijdag 13 december een kaart avond. in de kerstsfeer. Het kaar ten begint vrijdagavond in het Don Boscohuis om 20.00 uur; in schrijven is mogelijk vanaf 19.30 KBB bestaat twintig jaar WASSENAAR De afdeling Wassenaar van de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensioneerden viert op zaterdag 14 december het twintigjarig bestaan. De viering be gint om half 3 's middags met een eucharistieviering in de kapel van Huize Willibrord aan de Ridderlaan 1, waarbij celebrant is rector J. H. van Dijk. Vocale medewerking wordt verleend door mevrouw Mar- got van Ruth-van den Hoven. Na de eucharistieviering is er een ge zellig samenzijn in de recreatiezaal van Huize Willibrord. Inbrekers kwamen door slaapkamer OEGSTGEEST Radio-apparatuur en een fototoestel zijn verdwenen bij een inbraak vannacht aan de Louise Colignylaan. De inbrekers kwamen binnen door het raam van de Slaap kamer. In die kamer lagen de be woners rustig te slapen. Via een an dere uitgang hebben de inbrekers het pand weer verlaten. gelegd op twee klandestiene zen ders. Surveillerende agenten betrapten omstreeks twee uur een 16-jarige Leüdeniaar er op dat hij bezig was uit te zenden vanuit een auto op de Haagweg. Achter het stuur zat een eveneens 16-jarige jongen, die de auto van zijn vader bleek te heb ben meegenomen. Toen de agenten deze Jongen, na verhoor op het po litiebureau. naar de ouderlijke wo ning in de Leemanstraat brachten, troffen zij daar voor de deur eens een auto met zendapparatuur aan. Deze wagen bleek toe te beho ren aan de Jeugdige etherpiraat, die op de Haagweg aan het uitzenden Burgerlijke stand van Leiden M. P. C. Opdam: Christina Aletta dr J. Visser en A. C. Pak; Chantal dr i W. Fallaux en E. - A. Koet en M. E. gier Adrianus Franciscus van der Heijden en M. M. Remijn; Ro bin Carel Arnold zn v J. R. J. van Pampus en T. L. M. Rientjes: Jacobijne - A. M. Woperels. P. Haasnoot (70) i GETROUWD: i Oers de WASSENAAR De Wassenaar- se raadsleden moeten maandag 16 december beslissen over de meerja renbegroting en het investerings plan. Op die begroting waarin zijn verwerkt de lasten die voortvloeien uit de investeringen verwacht het college in 1977 een tekort van f414.000, terwijl volgens de ramin gen dit tekort dn 1979 zal zijn opge lopen tot f 2.146.000. De grootste uitgaven die men in 1975 wil doen is de aanleg van de Jagerslaan inclusief de verwerving van de gronden. Hiermee is een be drag van f 900.000 gemoeid. Alleen de lopende kredieten voor 't grondbedrijf zijn f 100.000 groter. Verder staat er voor 1975 o.a. op het vernieuwen en verbeteren van de openbare ver lichting f250.000, aanleggen Jagers laan f900.000 reconstrueren Lange Kerlodam f750.000, verbeteren kruis punt Storm van 's Gravesandeweg- Burgerlijke stand WASSENAAR Ondertrouwd: O. W. Borgeld en Z. Cuman, G. T. v. Opbroek en G. Faber, L. M. M. Bontje en A. C. Vogels. Getrouwd: R. T. J. A. M. LuiJokx en J. L. Wester op. J. J. Kersbergen en Jkvrwe. K. S. A. Sandberg. van Zuylen van Nijeveltstraat, Kat- f 275.000. aanleggen Leliestraat f275.000, voor deze wegreconstruc- ties zijn de kredieten reeds verleend. Ook zal in 1975 een begin worden gemaakt met de verbetering van de woonomgeving Oostdorp waarvoor een bedrag van f 100.000 op de be groting is gebracht. Met deze ver betering is een totaalbedrag van 1700.000 gemoeid. In de jaren '76, *77, '78 staat een bedrag van f 200.000 op de begroting. De verplaatsing van de woonschepen in Wassenaar zal ook dit jaar zijn beslag moeten Krijgen. De kosten hiervan worden geraamd op f 101.000. Voor de aan leg van kinderspeelplaatsen door heel Wassenaar is een bedrag van f25.000 op de begroting opgenomen. De Wethouder Huibregtseschool krijgt komend Jaar het gymna stieklokaal want het krediet van f 780.000 is al beschikbaar gesteld. spreksavond Baha'l Gemeensch ten. ge- iap. 8 u. Van der Valkboumanweg 286. Leider dorp, Bijbelstudie en Gesprekskring Baptisten-gemeente. 8 uur nam. Morsweg 10, vergadering Werkgroep Wonen in de Binnenstad. 7.30 u. nam. Stadhuis, vergadering Commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare •stelling "Measu Stadsgehoorzaal: Concert Symfonie- In sporthal "De Vliethorst' Autobotsing bij afrit van viaduct OEGSTGEEST —Bij een autobot sing bij de afrit van de rijksweg Amsterdam-Den Haag zijn vanoch tend om tien over tien een personen auto, bestuurd door een inwoner van Wassenaar en een vrachtwagen met een inwoner van Bom aan het stuur met elkaar in botsing geko men. Beide bestuurders verklaren door 't groene Mcht gereden te zijn. Bij de botsing werd de personenau to aan de voorkant zwaar bescha digd. medewerking van de violiste Jenny Abel (Beethoven). 8.15 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen door: Apotheek Leiden Zuid West, Brahmslaan 20, tel. 63134 Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 55482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717—2525. Bur gerraadsma n Buro Burgerraadsman. Koornbrug- steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug- steeg). tel. 071-43171. Spreekuren: VOORSCHOTEN In de Voor- schotense spothal "De Vliethorst", worden zaterdag van 10 uur tot 18 uur diverse turnaktiviteiten georga niseerd door de Turnkring Leidsen- haee en de Voorschotense gymnas tiekvereniging "Avanti" o.a. voor de training van de selectiegroep Gym nastraeda, die in Juli 1975 in Ber lijn gehouden wordt. De sporthal "De VUiethorst" biedt de belangstel lenden vele variëteiten op het gebied van springen op mat, kast en mini- trampoline. Aansluitend aan de trai ning zijn de traditionele wedstrij den springen voor de turnkring. Aktief Lid of geen lid van wijkvereni- ging Aktief: ieder kind van 4—12 jaar uit die buurt is van harte wel kom op het kinderfestival dat de gelijknamige wijkvereniging organi seert aanstaande zaterdag in de kan tine van 3M Nederland aan de Roo- seveltstraat. Het feest begint om half drie precies en eindigt om kwart voor vijf. Het vriendelijk verzoek van de wijkvereniging om uw kind (voor zo ver nodig) om kwart voor vijf weer op te halen geven wij hierbij door. ^"«ifde wijkvereniging orga niseert voor ouderen een klaveraas- wedstrijd op de vrijdag ervoor. Om kwart over acht in de kantine van Adler, eveneens aan de Roosevelt- straat. Dames mogen sjoelen. Leden betalen anderhalve gulden, nietle- den een rijksdaalder en sjoelers tel len drie kwartjes neer. Correctie Meneer Venekamp schreef ons een briefje naar aanleiding van het foto onderschrift op de Leidse pagina (hiernaast) gisteren met betrekking tot "Het Huis op de Waard". Het behoeft volgens hem enige correc tie. Dit huis is ter vervanging van t Oudenliedenhuis op de Herengracht en niet ter vervanging van het Min nehuis waarvan de bewoners im mers vorig Jaar ln de Lorentzhof zijn getrokken. Voorts help ik u wen sen, aldus Venekamp, dat het Leger des Heils een opvangcentrum voor daklozen sticht in het voormalige Minnehuis, want na het mislukte Wittepoortkazerneplan heeft de ge meente Leiden ook nu nog steeds geen uiteindelijke goedkeuring ver leend aan het Leger des Heils om het Minnehuis te verbouwen. En dat terwijl de optie op het huren van dit pand op 1 Januari 1975 afloopt. Voor de rechtzetting zijn wij Venekamp erkentelijk. Leger des Heils Nu de naam van het Leger des Heils toch is gevallen hebben we nog een bericht voor u. Het gaat onder meer over de kerstpotten. Hoewel u het Leger nooit en te nimmer hoort klagen over gebrek aan werk (ten slotte is het een goed teken bezig te kunnen en mogen zijn) zit men nu weer in de meest drukke en belang rijke weken van het jaar. DrUk, omdat de komende kerstfeest vieringer weer veel aandacht vra gen en belangrijk omdat juist het kerstfeest het Leger des Heils de gelegenheid geeft om nog eens dui delijk te benadrukken waar het alle maal om gaat: de geboorte van God en het vertrouwen en de liefde die men daaraan mag geven. Traditiegetrouw organiseert het LdH weer een kerstactie door de huis-aan-huis-codlecte die deze week wordt gehouden. Ook staan er weer kerstpotten op zaterdag 14 en 21 de cember in de stad. Natuurlijk vindt u de potten eveneens op de koop avonden. Het geld dat wordt opgehaald zal worden gebruikt voor de kerstvierin gen die worden gehouden voor 1200 bejaarden, eenzamen, zieken en kin deren. De gehele opbrengst is bestemd voor Leidenaars. Het is dus onnodig te vragen veel geld te geven voor dit doefl. Ieder Jaar blijkt weer dat 't Le ger des Heils in Leiden een goede naam heeft en dat iedereen bereid is graag te geven. Dus Redactie Paul Wolfswinkel Jes geboren en er overleden 72 be woners. In de maand oktober wer den eveneens 72 huwelijken gesloten. Er weden 332 misdrijven gepleegd tegen 272 in september. 2410 proces sen verbaal tegen 2094 in de maand 295 mensen waren betrokken bij *n verkeersongeval (236 in september) en 63 (was 55) werden er gewond. De brandweer rukte in september en oktober even vaak uit voor brand namelijk 16 keer en 62 (49) keer voor hulpverlening. Deelnemende verenigingen zijn o.a. Donar, Den Haag; Sparta, Delft. WIK Den Haag en Fraternitas uit Den Haag. Deze verenigingen zul-' len met de organiserende verenigin gen, in totaal hebben zich 57 ploegen laten inschrijven, een voor deze re gio ongekende turnaktiviteit te zien geven. De toegang Is gratis, de sporthal: "De Vliethorst" is op het voormali ge M.O.C.-terrein te Voorschoten. De Gymnastraeda is een gymnastiek- festivail waarbij de gemeente Ber lijn voor enige miljoenen gezorgd heeft om het tot een groot sport- Adviescommissie emancipatie evenement te maken. De turnkring Leidsenhage zal met een spring- r deelnemen. ingesteld Geven De totaal- en einduitslag van de actie "Geven voor Leven" in Leiden werd vanochtend bekend: f449.147,- rond. Hier zwijgen wij stü. Thema Statistiek Het bureau statistiek van de ge meente Leiden heeft een dezer da gen de cijfers over de maand okto ber uitgespuwd. De totale bevolking bedroeg aan het einde van die maand 97412 tegen 97182 in septem ber (een toename dus van 225). Er vestigden zich 742 mensen en er vertrokken 521. Er werden 81 mens- Jongerensoos "Barzaan 10" gaat in Leiderdorp in de Scheppingskerk een thema-avond houden, aanstaan de vrijdag. Het gaat over kernener gie en milieu. De avond wordt geor ganiseerd in samenwerking met het centrum Milieuzorg. Film, dia's toe lichtingen en discussie. Vanaf half negen. Kerstviering Op 20 december zal in de Dorps kerk in Voorschoten, om zeven uur 's avonds een Volkskerstzangdienst worden gehouden. Voor iedereen be kende kerstliederen zullen worden gezongen; voorts zal de burgemees ter he* kerstevangelie lezen. De Nederlandse Christenvrouwen bond afdeling Leiden-zuidwest doet ook iets aan kerst op woensdag 18 december, 's avonds om kwart voor acht. In de hal van de Bevrijdings kerk beginnen de dames met koffie daarna is er een kerstliturgie. Na de pauze kan men kijken en luiste ren naar de toneelgroep van de ge reformeerde vrouwenvereniging Oegstgeest, die het spel: "Alzo lief heeft God de wereld gehad" op de planken zet. DEN HAAG Minister Van Doorn van CRM heeft de nationa le adviescommissie emancipatie in gesteld. Tot voorzitter is benoemd mevr. drs. P. C. J. Wassen-Van Schaveren te Boskoop. De commissie die dinsdag 17 de cember zal worden geïnstalleerd, is ingesteld voor een termijn van vijf jaar. Verder is o.a. als lid benoemd: H. Drion te Leiden. De commissie zal de regering ge vraagd of ongevraagd, adviseren over uitgangspunten, doelstellingen, samenhang en vormgeving van een beleid ter bevordering van de eman cipatie van de vrouw. Tezijnertijd moet de commissie ook aangeven hoe een definitieve structuur van de advisering op dit gebied aan de regering er uit zal zien. Bij de sa menstelling is gekozen voor men sen die deskundig zijn op het ter rein van de -taak van de commissie en die representatief worden ge acht voor stromingen in de maat schappij, gericht op de integratie van de vrouw in het politieke, eco nomische, sociale en culturele leven, aldus een mededeling van het mi nisterie van CRM. LISSE Vrijdag 13 en zaterdag 14 dec, kan men weer een keurcol- lectie postduiven bewonderen in de grote zaal van het "Trefpunt" in de Schoolstraat te Lisse. Er zullen vier honderd vijf tig duiven strijd lever den wie wel de mooiste zal zijn. De tentoonstelling is verdeeld over twaalf groepen plus een klasse kam pioenvliegers uit de wijde omtrek. De tentoonstelling is geopend op vrijdag van half acht tot elf uur en op zaterdag tot 's middags vijf uur (vanaf tien uur). De verloting en verkoop van geschenken binnen vindt plaats om vier uur. Vermoord De Amerikaanse luchtvaartpionier Humphrey Wal lace Toomey, een vroegere topman van Pan American Airlines, is in zijn woning te Rio de Janeiro dood geschoten, zo maakte een woord voerder van de maatschappij be kend. De 74-jarige Toomey vloog 45 Jaar geleden als eerste de route New YorkRio de Janeiro—Bue nos Aires met een tweemotorig Si korsky S-38 aimfdibievliegtuig. Staking In Siam zijn enkele duizenden bewakers in staking ge gaan uit protest tegen het ontslag van een 300-tal collega's als gevolg van het vertrek van Amerikaanse troepen, zo heeft een Amerikaanse militaire woordvoerder meegedeeld. De staking van de meesten der 4800 bewakers op vijf grote Ameri kaanse bases en enkele kleinere vestigingen, begon gisteren. Zesling Van de zesling die twee dagen geleden in San Jose, Caldfomië te vroeg werd geboren zijn gisteren nog twee kinderen, 'n Jongetje en een meisje, overleden. Dr. James Harrod, een arts van 't ziekenhuis in San Jose. vertelde dat de twee baby's vijf uur na elkaar aan ademhalingsmoeilijkheden zijn bezweken. Vlak na de geboorte al, was een van de kinderen, ook een meisje, overleden. Harrod vertelde dat de drie resterende baby's in 'n "stabiele toestand" verkeren, maar wilde hun kansen nog niet taxeren. Afscheid voorzitter Hilhorst WASSENAAR - De voorzitter van het winkelcentrum Lang straat en Dorpsplein J. Hilhorst gaat over enige tijd Wassenaar verlaten om zich in Friesland te vestigen. In verband daarmee is hij afgetreden als voorzitter van het bestuur van de winke liersvereniging. in restaurant "Het Regthuds" op het Plein werd hem een afscheidsavond aangeboden. Tijdens een huis houdelijke vergadering werd T. van Keppel tot zijn opvolger ge kozen. De scheidende voorzitter werd dank gebracht voor de en thousiaste wijze waarop hij lei ding gaf aan het winkelcentrum. Uit dankbaarheid kreeg hij van al zijn medebestuursleden een afscheidsgeschenk: van de heren een kip en van de enige dame in het gezelschap een haan. Zo werd een begin gemaakt met de pluimveestapel die Hilhorst in Friesland hoopt te vormen. Na het huishoudelijke gedeelte werd er gekiend. Ook burgemees ter Mr K. Staab kwam Hilhorst bedanken voor wat hij voor het verlevendigen van het oude Dorpscentrum heeft gedaan. Namens het bestuur van het winkelcentrum bood hij Hilhorst een verenigingsonderscheiding aan: een presse-papier met in scriptie. SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, tel 071— 25202 Voor allen die In moellljkhe- deD verkeren dag et nacht te berei ken. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare voórm) 4q441 <ma t/m rrtl 9—10 uur Twentwel Sociëteit Twentwel. Breestraat 19, openingstijden: elke dag behalve op ma. do v.a 21.00 uur Toegang voor mensen vut 20 Jaar Koordstudio Centrum voor intermenselijke be trekkingen ontmoetingsruimte voor 25 tot 80-Jarigen Oude RlJn capten. Elke donderdag van 15—16 i spreekuur Alg. Ned Invaliden Bond. Dienstencentrum Noordelnpleln 2b tel 40483. algeme ne informatie, dag van 010 uur Release woe. en do. ook van 20—22 uur. Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNiemeyer, Hof- dilck 32 Oegstgeest tel 071—63652 Stichting werkgemeenschap Kindercentra Hooglandse Kerkgracht 4: (ingang) Koppenlnksteeg) ^openingstijdendl. Gespreksavonden Gesprefcsavonden Baha-1 gemeen schap Wo 8 uur nam. Kennedylaan Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volkshuls, ApothekersdiJk 33 Dl. d n Mierennest, do. 7-9 uur iiam. do. avond gesloten Vormingscentrum Troef Programma Troef Jongerencentrum: Maandagavond: Toneelgroep en So- sjale Kreagroep; Dinsdagavond: Ken- nismakingsgroep. Werkgroep Naald en Draad. Werkgroep Werk en Groep zon der Werk; Woensdagavond: gereser- bijeenkomsten enz.; Donderdagavond: Filmgroep. Handenarbeid en Samen spelen. Troef. Hogewoerd 57 telefoon 071-30494. Begijntje Sexueei voorlichtingscentrum, Begijn hof^ (Rapenburg) Dl^7.80—10.30 uur Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leiden. Voor gewonde honden, katten, vogels e.d. Dag en nacht bereikbaar tel 34687. Dlerneambulance. Tel. 07134616 WASSENAAR De restauratie het orgel in de Dorpskerk aan het Plein is bijna voltooid. Er wordt gewerkt aan het weer op zijn plaats brengen van het orgel en op vrij dagavond 20 december zal het tij dens een bijeenkomst die om 20 uur begint, officieel weer in gebruik ge nomen worden nadat het door de president-kerkvoogd, W. L. Siddré zal zijn overgedragen aan dr. Th C. Frederikse. J. van Biezen, die als adviseur bij de restauratie optrad zal een kor te toelichting geven, de orgelbouwer Etskes van de Zwitserse firma Metz ier, die de restauratie uitvoerde zal een demonstratie geven en verder zal het bespeeld worden door de or ganist van de kerk, W. L. Lands man. die om. samenzang zal bege leiden. Toen de opdracht voor de restau ratie werd gegeven ontbrak nog 'n bedrag van f 35.000 op het totale bedrag van f265.000. Er werd door een huis aan huis circulaire een beroep gedaan op de ingezetenen van Wassenaar om steun voor de restauratie en de hervormde wilk- gemeente Dorp organiseerde een zeer druk bezochte orgelbeurs. Het resultaat van deze acties is ge weest dat het ontbrekende bedrg van f 35.000 geheel bijeengebracht is. zodat de restauratiekosten volle dig gedekt kunnen worden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055. Telefoon directie en admini stratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Muider. Kwartaalabonnement ..f 34,35 Per Post f 36.75 Jaarabonnement f 126,10 Losse nummers f 0,45 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten. Nabezorging van 18.00—20.00 u. Zaterdag van 16.00—18.00 uur. Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2