Haagse jongelui zaaien onrust op De Lindehoeve Zolder van Scouting Willibrord verbouwd Adelbert collegi schuift wat op Praten over de gek MAANDAG 2 DECEMBER 1974 Leuke uitvoering Jongen trekt pistool van Plankeniers OEGSTGEEST Een "Volle bak" zaterdagavond bij "de Plan keniers", die optraden in de zaal van het verenigingsgebouw aan de Oegstgeester Kerklaan. Zij hadden een dolkomische Klucht voor vier heren en vijf dames in gestudeerd, getiteld "De kompli- menten van de sjeik" en geschre ven door Hans van Wijngaarden. In het uitstekend verzorgde pro grammaboekje lazen wijeen avondje heerlijk genieten van goed amateurconeel. De tonelisten hadden de taak op zich genomen om dit waar te maken. Wat hun redelijk gelukt is. De Inhoud van de klucht is vrij pretentieloos en stelt geen al te hoge eisen. Het draait in feite allemaal om de zoon van een tandarts die tijdens 'n reis naar het Midden Oosten een lot ge kocht heeft en als hoofdprijs een Oosterse schoonheid wint die hem in het ouderlijk huis drie maanden volledig komt verzor gen. De heren in het huis van de tandarts blijken allen op jacht te zijn naar vrouwelijk schoon en de aanwezige dames zijn er op uit om zich van een toekom stige echtgenoot te voorzien. De komst van de Oosterse schone dreigt het evenwicht te versto ren. Als een zuster van de tand arts diverse verhoudingen met lede ogen aanschouwt is het hek van de dam. Onder regie van de heer Nieu- wenburg viel er heel wat te la chen. D. van Driesten speelde de hoofdrol als tandarts-zoon uit stekend. Erg leuk was 't samen spel tussen Evert, de tuinman (De la Rie) en Greet, de huis houdster (mevr. v.d. Mey) C. Zwaan was de tandarts, die alle stormen gelaten over zich heen liet komen, daarbij voortdurend voor de voeten gelopen door zijn zuster Jenny (mevr. Zwaan). Mevrouw van Werkhoven trad voor 't voetlicht als dochter El- ly die een relatie onderhoudt met ene Bert (P. Zandbergen). De ze zorgde in het laatste bedrijf vooor een verrassende ontkoping. Mejuffrouw Van Rijn was een fraaie Oosteree schone en in ver liefdheid een concurrente van Karin Zandbergen als Linda, de verloofde van de tandartszoon. Allen deden hun ui erste best. De aanwezigen wisten het te waarderen. Bijzonder aardige vondstregisseur Nieuweuburg stelde voor de aanvang van de voorstelling alle medespelenden voor aan het publiek. ANTOON KOCH. Snelle actie politie agenda 99 r>r> LEIDEN In het Praethuys, Vrouwenkiertokooretra-at 9, wondt van daag een gespneksavand gehouden over de plaats van „de gek" in onze samenleving. Bij veel mensen leeft nog altijd het idee, dat een „gek" met de ogen rolt, schuim op de mond heeft, een kinderverkrachter is of niet normaal kan praten. Een (ex-) psychiatrische patiënt heeft daardoor vaak moeilijk te krijgen. De Stichting Pandora in Amsterdam probeert met behulp vrijwillige medewerkers Maandag Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9. gespreksavond .de plaats van de .gek" ln onze samenleving", m.m.v. de stichting Pandora uit Amsterdam. 8 uur nam. Stadhuis, vergadering Verkeerscom- missle. 4 uur nam.; vergadering Ge meenteraad. 8 uur nam. Dinsdag gehandi- VOORSCHOTEN Het Voor- scherp op de toegangskaarten ge- schotense Jongerencentrum "De Lindehoeve" ondervindt ernstige moeilijkheden door de sluiting van gelijksoortige centra in de omge ving. Zaterdagnacht kwam het in j de Lindehoeve tot een climax toen een van de aanwezige Hagenaars een pistool trok en een lid van de jongerenraad onder schot nam, ter wijl iedereen gesommeerd werd "De Lindehoeve" te verlaten. Deze Haagse "overval" kwam niet onver wachts en paste in de wraakneming van een Haagse Jongerengroep ten opzichte van een Leidse Jongeren groep. De politie was zeer snel ter plaatse. Via de oerotmale meM&ngs- post waren binnen tien minuten aanwezig uit Wassenaar, Leidschendam, Zoe- termeer, de Bollenstreek en van de kring van de rijkspolitie. Er werden geen arrestaties verricht omdat de controleerd, waardoor er gistermid dag maar ongeveer drie honderd jongeren binnengelaten werden in tegenstelling tot andere zondagmid dagen wanneer er 800 900 Jonge ren in "De Lindehoeve" zijn. Oorzaak Alle gebeurtenissen op een rijtje gezet, betekent dat zaterdagnacht een Haagse jongen een bestuurslid met een pistool onder schot gehou den heeft en kort voor de komst van de politie eveneens wegvluchtte voor de vermoedelijke politionele overmacht. "De Lindehoeve" had een aanval de Politie Breestraat 19, sociëteit capten, 2—5 uur nam. Rijnsburgerweg 163, spreekuur Alg. Bureau voor Levens- en Gezinsvragen, 7.30—8.30 uur nam. Hooigracht 38, spreekuur Stichting Hulsvesting Werkende Jongeren, 7.30 Mey van Streefkerkstraat 48, gespreks avond Baha'i Gemeenschap. 8 uur nam. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners. over waterhuishouding Merenwljk, 8.30 Rijksmuseum van Oudheden. Rapen burg 28, archeologische lezing door pror. J. M. Plumley, 8 uur nam. Woensdag Geversstraat 85, Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden. 8—12 uur nam. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, telefonische afspraak 071-32618. Donderdag Tsjalkowskylaan spreksavond Baha'i Gemeenschap. 8 patrouillewagen op voorterrein. Op het moment dat de ze patrouillewagen even weg moest wegens een inbraakmelding door waarschijnlijk zich verstopt hadden «a We^ kapot niet voor rede vatbaar. Hij trok inderdaad een pistool, hoewel de politie niet uitsluit dat het een omgebouwd alarmpistool was. Zaterdag een week geleden ont stond er een vechtpartij tussen Leidse en Haagse Jongeren. Een Zondagmiddag toas de toe- deur, wie geen kaart had kwam gang alleen mogelijk via deze er niet in. het Uit de wereld Jongerenraad en Commissie van Bijstand van "De Lindehoeve" hiel den gistermiddag in samenwerking met de politie een persconferentie Haagse ingezetene liep een ernstige waarop de gebeurtenissen op een oogwond op en de Haagse groep be- rijtje gezet werden en tevens de ge- zwoer de volgende week gewapend ruchten over vuurgevechten uitde terug te keren. Inmiddels zijn de wereld geholpen konden worden. wapens van deze zelfkantjeugdgroe- Pers en politie moesten zich door Pff» niet alleen meer ftetskettlngen de nauwe toegang wurmen, omdat I ook gistermiddag weer een Haagse ploeg Apotheken „030" officieel de lucht in Bedrijfsleider Ruiter jubileert WASSENAAR De heer G. Rui ter, bedrijfsleider in het recreatie centrum Duinrell bereikt de pen sioengerechtigde leeftfjd en gaat af scheid nemen. Maar tegelijkertijd met dit afscheid viert hij zijn zilveren jubileum op het landgoed. In ver band daarmee wordt hem op 11 de cember as. in de Schaapskooi een receptie aangeboden die van 18 tot 19.30 uur zal duren. WASSENAAR Scouting Willi brord, een padvimdersgroep, die kort na de bevrijding werd opgericht .be schikt sinds ongeveer 12 jaar over de ruime zolder van de kleuterschool in de Sint Willibrorduisstraat im het Oostdorp. In de afgelopen jaren i leden staken de handen uit de mou- Onlangs is hiat werk klaar gekomen en zaterdagmiddag heeft burgemees ter Staab, in aanwezigheid van om. wethouder Van der Klaauw en pas toor Wenthout en zeer vele belang- met tussenpozen gewerkt aan stellenden de verbouwde zolder offi- een verbouwing van deze ruimte. Zo cieel geopend. werd bijvoorbeeld heit welpemhank De burgemeester sprak waarderende opgeknapt en kwam er een biljart- zaaltje voor de Rowans, dat zijn ou dere verkenners van 15 tot 18 jaar. Maar hèt grote karwei moest nog ge beuren: het maken van een ruime speelzaal en een brandtrap. Eind vo rig jaar is de groep daarmee begon nen. De gemeente gaf subsidie voor de aankoop van materialen en de ou dere leden van de groep en de staf- De toneelgroep „Keenom (Kertae- hout en omgeving) komt vrijdag avond 13 december om 20.00 uur in het clubgebouw van de SV Wasse naar op de planken met een vrolijk blijspel van Frans Drost, getiteld „Vader gaat op stap". De regie wordt LEIDEN Een 23-jarige Voor gevoerd door W. van Bemmelen. De sohotenaar werd vrijdagmiddag aan- entreeprtjs bedraagt f2,50, voor 65- gereden door een auto, toen hij met f 2,en zijn verkrijgbaar bij zÜu brommer komende van het ter- Gardien, Charlottestraat 22. rein v»n Holiday Inn de rijbaan van woorden voor het belangrijke jeugd- werk, dat in deze groep wordt ver richt. Hij herinnerde aan enkele na- LEIDEN Een 17-jarige brom fietser uit Leiden kreeg een gebro ken neus en schaafwonden in het gezicht, toen hü vrijdagavond op de Voorschoterweg in botsing kwam met een vrachtauto. De chauffeur van de vrachtwagen zou, toen hij de Rooseveltstraat in wilde draaien, de doorgang voor de bromfietser niet vrij hebben gelaten. De gewonde Jon gen is door de EHD naar het St. Eli- sabeth-ziekenhuis overgebracht. Borreldrinkers naar bureau LEIDEN Bij de inval van de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag in een pand in de Doelen steeg (no. 5) zijn vijf kratten bier enkele flessen sterke drank in be- moest door de EHD r ook vuurwapens. De Lindehoeve in Voorschoten I die min- heeft de laatste tijd steeds moeilijk der goede bedoelingen had. Er werd beden met groepen, die uit plaatsen komen waar de overheid in ver band met moeilijkheden jongerencen tra sluit. Omdat deze Jongeren op de zaterdag en zondag niet thuis blij ven. gaan zij gewoon de boel elders kort en klein slaan. Enige maanden terug waren dat Leidschendammers, die buiten bleven omdat „De Sater" LEIDERDORP De "030'' in het gesloten werd, nu zijn centra ln Den St. Elisabethziekenhuis is gistermid- Haag gesloten en massaal trekt de dag officieel door burgemeester Van jeugd naar Voorschoten, waar zij der Have door een druk op 'n knop blijkbaar met een soort afgunst zien I geopend. Het was bijna een lustrum- hoe wekelijks meer dan duizend Jon- feest omdat deze interne radio-zie- geren het heel erg goed dc^p. kenomroep al vier Jaar bestaat. Op f mn 3 oktober 1970 richtte Clara Sikking Iedereen j op enthousiaste voorspraak van ex- ondSi die en- patiënte mevrouw Jacobs, met be- 2011 allemaal een eenvoudige kele Jaren geleden als beloning voor scheiden middelen de 030 op Het is zaak de Stichting „De Linde- ao" f"lo"°nu een flinke studio geworden in de hoeve" e«n besloten Jongerencentrum kelder van het St. ELisabethzieken- ziJn- niet in verband huis aan de Simon Smitweg. Beide met d« rijkssubsidie- Om toch enige charmante dames mochten nu dan controle te hebben kan iedere Voor- ook de hulde van de burgemeester schotense jongen of meisje een toe- en directeur Bergmeijer in ontvangst gangskaart krijgen. Die kunnen een nemen. Bij deze opening werd door introducé meenemen. Een Jongen of directeur Bergmeijer namens het be- me&Je van buiten Voorschoten kan overzicht van stuur van het ziekenhuis een draag- ra driemaal geïntroduceerd te zijn verkennen bare bandrecorder en microfoonhen- °°k aansprak maken op een toegangs gels aangeboden. Het verzoekpro- kaart. gramma 'Muzikale Injecties' heeft 0(5 spanning onder de jongeren- keus uit tweehonderd aanvragen per raad van „De Lindehoeve" is groot, week. Nu, met de draagbare recorder. In samenwerking met de politie wordt kan ook gewerkt gaan worden aan voor de veiligheid van alle bezoekers een actualiteitenslhow. De vele ge- gewaakt. Zo lang er in de omgeving nodigden en de patiënten van "Op- jongerencentra gesloten worden door gericht 3 Oktober" werden na het dat aldaar aktiegroepen de zaak ver- officiële gedeelte blij onthaald met knoeien, kan Voorschoten verwachten vrijmoedige liedjes van troubadour dat deze groepen proberen ook Voor- Jan van Rhenen. schoten lam te leggen. Afgelopen za- terdagavond waren er 450 bezoekers. De Wassen&arae Reddingsbrigade Niet een werd gewond. Door de LEIDEN Afgelopen zaterdag is houdt op vrijdagavond 6 december brandbeveiliging kunnen van binnen men van de leiders van 't eerste uur de heren Ruijgrok vaax de Werve en Hilhorst. Alvorens de openingshan deling te verrichten: het onthullen van een „collage" van padvindersuit rustingstukken overhandigde de bur gemeester aan groepsleider J. Wens- veen een bedrag premie van het Anjerfonds, die i jaren geleden als be geslaagde Anjeraotde aan de ge meente werd toegekend en die, na rijp beraad aan 'Scouting Willibrord' werd. toegewezen. In de speelzaal was voor deze gele genheid een alleraardigste tentoon stelling ingericht over de Willibrord. groep met vefle foto's en andere do cumenten en met eer wat er bij het spel gebruikt pleegt te worden: tenten, kookgerei, insignes en ook voorbeel den van handenarbeid, die door de leden wordt bedreven. Honderdtwee jarige overleden De avond-, nacht dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen door: Zui- der Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Apotheek R-. van Breest Smallenburg, Loevestein 7, tel. 99211. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8, tel. 53274. Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, teL 01717- 2525. SOS-dienst SOS tel hulpdienst, tel. 071— Stichting werkgemeenschap Kindercentra do. en n. 9.30—12 i Gespreksavonden GespreksavondeD Baba-l gemeen schap Wo 8 uur nam.. Kennedvlaan 11. Oegstgeest. vr 8.15 uur nam.. Fred. Hendrlkplantsoen 25 Leiderdorp Vormingscentrum Troef Programma Troef Jongerencentrum: Maandagavond: Toneelgroep en So- sjale Kreagroep; Dinsdagavond: Ken- Elisabeth-ziekenhuis worden overge bracht. De Holiday Inn is officieel nog steeds niet bereikbaar voor (brom) fietsers. het St °P 102-jarige leeftijd overleden A. S. J. Verhoef fPooL vrow Verhoef f werd verpleegd dm heit afscheid genomen wonden St. Elisalbethgiaöthuishiof im die Ce- Schrijver als voorzdititeir. Als zijm op- ciliastnaat im Leiden. Mevrouw Ver- volger wordt voorgesteld W. R. van 20.00 uur dm het Jeroemhuis de uit vele deuren naar buiten geopend jaarvergadering. Op deze avond zal worden, zodat in korte' tijd de hele stal ontruimd kan worden. De rijkspolitie te Voorschoten Is vol l baan slag genomen. Tegen de eigenaar is proces-verbaal opgemaakt, omdat hij het pand zon der vergunning als openbare gelegen- enikeüe ja te nemen. Ze zijn vaak zelf psy chiatrisch patiënit of dat geweest. Door middel van lezingen, films en excursies licht Pandora voor. Zo ook vanavond im heit Praethuys, vanaf acht uur. voor-oordelen weg heid open had gesteld. Loonzakjes gestolen LEIDEN Er zijn eind vorige week een groot aantal gelddiefstal- len im Leiden gepleegd. Een onbekende heeft vrijdagmid- hoeff was de oudste inwoonster Leiden. Zij geworden. Velzen. Aftredend c de leiding van de Lindehoe ve, terwijl De Lindehoeve de politie als de beste kameraad beschouwt. JOOP PEETERS. Op het moment van de inval waren daig utt het katoor vijftien bezoekers in het illegale etablissement aanwezig. Zij zijn voor verhoor naar het politiebureau over gebracht en later in de nacht weer op vrije voeten gesteld. dat als het WASSENAAR - In augustus vorig staat. Jaar besloot de gemeenteraad 'n stuk grond van 25.000 m2, gelegen bij do voormalige tramremise aan het St. Adelbertcollege te verkopen voor het 6tichten van een nieuw scholen com één woonwijk ont- Het stuk grond, waarop de 25 a 30 woningen zullen verrijzen is echtei een onderdeel van 't perceel, dat aan het St. Adelbertcollege is verkocht plex. Ook verleden jaar besloot de Daarom zijn onderhandelingen met raad dat er op het terrein tussen de het college gevoerd over het opschut- Seringenlaan en de remise woningen i het gehele bouwterrein 1 gebouwd zullen worden. Een probleem dé nieuwe school in de richting va.i daarbij was hoe de bestaande wouin- de Zijlwatering. Het Adelbertcollege gen aan de Heyermanstraat, heeft daarmee ingestemd. De opschui- Schoutstraat en Baljuwstraat op een ving - met ongveer 50 meter - kan verantwoorde wijze in het geheel bewerkstelligd worden door 'n grond- zouden kunnen worden ingepast. Dit ruil tussen gemeente en Adelbert winkel scheepsartikelen aan de Haven vijf loonzakjes met een totaal be drag van f4444,. weggenomen. Het geld was opgeborgen in een bureau, la. De diefstal is vermoedelijk door een klant gepleegd- Ook is ingebro ken in een woning aan de Bakhuis Roozenboomstraat, waar een porte feuille met f2500 en nog enig klein geld buit werd gemaakt. Uit een woning aan de Laat de Kanterstraait verdween een bedrag van f1100,- dat was opgeborgen in een geldkistje. De dader is het huis binnengekomen door een raam aan de voorzijde open te schuiven. Voorts is een inbraak gepleegd in een woning aan de V. d. Waalstr. Uit de slaapkamer verdwenen vier gouden colliers, drie gouden ringen, twee gouden hangers en twee gou den kettingen. De dief nam ook nog veertig gulden uit de huiskamer Een diefstal in het Dienstencen trum Noord aan de Van Hogendorp- straat leverde de dader een bedrag van ongeveer 375,- op. Men Is het gebouw binnen gekomen door een raam aan de achterzijde. Burgerlijke stand van Leiden ka" gebeuren door dat woonwijk je i de noordoost en de noordwestzij de - op de plaats waar de remise staat - een perceel van ruim 7800 m2. Over telveit deze grondruil moet de gemeente raad beslissen, maar het voorstel Geboren: Jacobus M., vergaderingen kommlssie- iten enz.; Donden Handenarbeid ei Jef. Hoge woerd 57 Riolering in de Paauwlaan WASSENAAR Heit Hoogheem raadschap van Rijnland en omwo nenden hebben geklaagd over een toenemende vervuiling van het op pervlaktewater in de omgeving van de Paauwlaan. De oorzaak daar van is het ontbreken van een riolerings stelsel in deze omgeving. De huizen in deze omgeving maken op het ogenblik gebruik van in slechte staat verkerende septictanks en beerputten, die een overloop hebben in de aanwezige sloten en greppels. B. en W. hebben een rioleringis- plan voor de Paauwlaan laten ont werpen, waarop behalve de panden aan de Paauwlaan ook de panden RÜkstraatweg 420, 422 en 426 kun nen worden aangesloten. De kosten worden geraamd op f180.000,-. Te zijner tUd zal van de eigenaren een z.g. baatbelasting worden gehe ven. Het voorstel komt aan de orde in de gecombineerde vergadering van de commissie Financiën en Techni sche Diensten op 3 december. VOORSCHOTEN - Het gedeelte van de Voorsohotense Professor Ein- steinlaan tussen de Lord Baden Po- weöweg en de Boerhaaveweg zal we gens herstelwerkzaamheden geduren de zes weken voor ale verkeer wor den afgesloten. De autobusdtenst door Vlaetwijk (lijn 46) zal om die reden worden omgeleid via de Leidseweg. De halten aan de Professor Einsteimlaan en de Badhuisstraat zijn hierdoor tijdelijk vervalen. met 25 a 30 woningen uit te breiden komt eerst op 3 december een gecombineerde vergadering van Getrouwd: A. Hoenselaar de commissies Financiën en Techni- D jT~ sche Diensten aan de orde. M. M. Vonk; Mar- der Plas en E. J. van G. L. Pallada M. J. Blok: M. Mulder; T. Luurssen P. J. Visser en W. Haak. Overleden: J. A. Schüllar (67) u. LEIDEN De kinderen van de wijkvereniging Muiderslot moesten gistermiddag bij Sint Nicolaas komen, die tijdelijk zijn intrek had. genomen in Holiday Inn. Voor de Sint binnenkwam zagen de kinderen eerst een goochelaar en werd een echt spannend Sint Nicolaasverhaal verteld. Toen iedereen goed in de stemming was kwam de Sint binnenschrijden. Na ruim een uur bij de kinderen te zijn geweest vertrok hij weer want in deze tijd is de Sint een drukbezet man LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leïdsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement 1 81.80 Per Post f 34.20 Jaarabonnement f 116,20 Losse nummers f 0.45 Abonnementsgelden of) vooruit betaling te voldoen Bi) automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en Incassokosten Nabezorging van 18 00—20.00 a Zaterdag van 16.00—18.00 uur Telefoon 071-30600.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2