.flteqrtK Begrotingen voor 1975 goedgekeurd agenda „Molotovcocktails99 naar binnen gegooid MEBSS3B3SSMÊ 48130 bezoekers In Voorschoten Inbraak bij Njord BRANDJE IN KOFFIESHOP PAGINA 2 DONDERDAG 28 NOVEMBER 1974 De uitgangspunten, samengesteld door de drie grote fracties, vragen veel voorbereidend werk om tot een werkzaam beleidsplan te komen. Bur- gem. Van der Haar, hiertoe drin gend uitgenodigd door Iestra (PCC). was overtuigd dat er een beleidsplan komt dat gedragen wordt door 't to tale college van B en W. Hij bestreed de mening dat hij part noch deel ge had zou hebben aan de vorming van het nieuwe college. Dat klopt niet ge heel met de werkelijkheid. Ten aan zien van de vraag in hoeverre de bur gemeester de uitgangspunten van het formatie-overleg kon onderschrijven, verwees hij geheel in de stijl van de preek van Iestra naar Daniël III vers 16. (Niet bijbelvaste-lezers moeten deze verwijzing zien als 't niet willen beantwoorden van een niet ter zake doende vraag, J.P.) Hoewel er ten aanzien van het verlenen van vergunningen voor mu ziek op sportveldrai en het laten rondrijden van geluidswagens vaste regels zijn, is de burgemeester bereid om de politie te laten onderzoeken of er overtredingen worden begaan. De V.V.D.-fractie had gewezen op de ge luidsoverlast doordat o.a. op sportvel den in de morgenuren muziek ge maakt werd». Dat laatste is volgens de aüge- mene politie-verordening verboden. Raadhuisklanken mag geen politiek Baan orgaan worden. Het gemeentelijk in formatieblad is een voorlichtingsor gaan van de gemeente en bestemd voor de burgerij, daarom moet ver meden worden dat burgers in dat blad gaan schrijven. De burgemees ter was bereid de suggestie van de P.P.V. om tot een redaktiecommissie te komen te willen overwegen. Hoe hat ook wordt de verantwoordelijkheid, v. Raadhuisklanken blijft bij het college van B. en W. Bij de realisering van het diensten centrum is de projektgroep gestuit op enige knelpunten. Deze mededeling van wethouder De Ruiter werd zeer ernstig opgenomen d. CDA en PPV. De wethouder beloofde de raad spoe dig nadere informaties te geven en gaf de verzekering dat ook B. en W. een spoedige aanpak van het dien stencentrum voorstaan. De oversteek plaats op de Papelaan (grens Was senaar-Voorschoten) is al in de pro vinciale staten gebracht. Er kan mis schien een oplossing gevonden wor den door gebruik te maken van het gebouwde viadukt voor de Leidse Baan. De scholenbouw in de wijk Bosch geest kan niet met voorrang be handeld worden. Wethouder De Ruiter meent ,dat de Stuurgroep Soholenbouw dè gelegenheid moet krijgen het totale scholenplan Voor schoten te bezien. Duidelijk ver schilde de CDA-wethouder De Rudter met de WD van mening toen hij constateerde dat het in schakelen van de burgerij de ge meenteraad ontlast inplaats van belast. De restauratiemogelijkheden van het Ambachts- en Baljuwhuis zijn ook dit Jaar niet erg gunstig. Wel staat vast dat na restauratie het Ambachts- en Baljuwhuis beschik baar gesteld zal moeten worden voor de totale burgerij. Wethouder Oosterbaan toonde zich verheugd dat de meerderheid van de raad voorlopig geen priori teitenstelling van het college ver wacht. De reserve in de begroting blijft de eerste tijd blanco. De girondverkopen moeten gedragen worden door eerlijke spelregels. Wethouder Eveleens gaf de toe zegging dat het structuurplan hoog genoteerd staat in het werkschema van B. en W. Er zijn tal van onze kerheden, die van "buiten af" ko men, maar het is nuttig om alles vast op een rijtje te zetten en een uitspraak te doen of inderdaad be paalde gebieden nog nodig zijn voor woningbouw. Ook hij legde de na druk op de kwalitatieve opbouw van Voorschoten boven de kwanti tatieve uitbouw. Ook wethouder De Ruiter sprak in deze geest. Voor de industrie moeten mogelijkheden tot uitbreiding gezocht worden en b.v. aan de overzijde van de spoorbaan richting Wassenaar. De kernringweg boomlaan) wordt tegen gehouden door een Kroonprocedure. Toch zal een bescheiden aanzet voor de wee gemaakt moeten worden in verband met het plan Bijdorp. De suggestie van de WD om bij de Raad van Staten aan de bel te trekken werd door de wethouder beantwoord met "deze mensen laten zich niet ma- Het organisatie-onderzoek od het gemeente-secretarie komt op gang. De commissie is gevormd en be staat uit de wethouders Eveleens en Oosterbaan en de raadsleden Mar selis. Visser en Woerdman Nog net voor het middernachte lijk uur kon de burgemeester met een tevreden glimlach voor de laatste maal de hamer laten vallen. Het "drankje" na afloop is in ver band met het blaaspijpje in Voor schoten afgeschaft. Biotocht Wie tegen het doen en laten van de bio-industrie is, kan op 24 december op de fiets stappen en naar het Ma lieveld in Den Haag rijden, om van daar uit vervolgens te voet naar het Binnehof te gaan voor een protest- Vertrek om 11 uur vanuit Oegst- geest, terugkomst 's middags tegen de klok van vier uur. Walter Schrader, Cartesiuslaan 12 in Oegstgeest weet er alles van. Muziek Metselwerk Wie genoeg heeft van de gewone hob by's en dingseltjes, kan iets anders aan gaan pakken. Het metselwerk, bijvoorbeeld. De vereniging "De Ne derlandse Baksteenindustrie" gaat cursussen voor de doe-het-zelvex ge ven. Ook in Leiden. De cursus bestaat uit 12 lessen, waarvan 3 theorielessen, (die gewijd zijn aan materiaalkennis, structieleer en architectuurbeginse len). Er worden 3 series cursussen ge houden teweten: 2 avondcursussen (dinsdag en donderdag van 19-22 uur) en 1 zaterdagochtend cursus (10-13 uur). Wie er 220 gulden voor over heeft kan meedoen. In dat bedrag is be grepen: troffel, voegspijker, kapha mer, draad, ops teekklosjes, driekle- zoormaat- en lagenlat, alles verpakt in een plastieke zak met naamlabed in het boekwerk "Metselen: leer het zelf". Vooruit, ook de kosten van ste nen en specie zijn in het cursusgeld inbegrepen. De Baksteenindustrie is gevestigd in Arnhem, aan de Sons- beekweg 12. Aldaar kunt u inschrijf formulieren aanvragen. Thee Café-chantant in Koord. Vanavond tegen half negen. Er wordt muziek gemaakt door "iemand" van Minerva. En er is koffie, er is sinas, met en zonder prik, er Is ruimte genoeg voor een heleboel mensen. Dus. De Leidse werkgr. homofilie (COC) gaat met ingang van vanavond iedere donderdag van 8 tot half 11 aan de Nieuwe Rijn 20a een zogeheten "theehuis" beginnen. De bedoeling van de werkgroep is naar buiten te treden voor mensen die informatie willen hebben. De (nieuwe) ruimte gaat ook voor andere dingen gebruikt worden, maar plannen daarover zijn nog niet rond. Daar dus later meer over. Kwartetten Op 30 november ëoudt de dui vensportvereniging LPC in het ge bouw van de zustervereniging PV De Vriendenclub een "kwartetten- show". Om 17 uur is de opening de dag erna om 18 uur is de sluiting. Ook op 1 december is er om half drie een verkoop van bonnen en duiven. Vrienden van de duif, u weet waar u heen moet. L" Sinterklaas Sinterklaas komt onverwacht, maar ook op bestelling. Wie er 15 gulden per kwartier voor over heeft, doet de Leidse mythylschool (school voor gehandicapte kinderen) daar een groot, wat heet, enorm groot plezier mee. Wie 's avonds na zes uur even belt (43985) spreekt dan rechtstreeks met de sint. En kan er van op aan dat hij op 4 of 5 december komt. Ook de Zwarte Pieten kunnen af maken. Ze logeren ia Langlauf- wedstrijd op Duinrell WASSENAAR Onder het motto ..Langlaufer leben lan ger" organiseert de Stichting tot Bevordering van de Skisport in Nederland. (S.B.S.N.) op 14 de cember een nationale langlauf- wedstrijd en prestatietocht. De wedstrijd zal worden ge houden over een parcours van 5 km, terwijl de prestatietocht over een afstand van zowel 5 als 10 km kan worden gelopen. Er dient wel op origineel lang- laufmateriaal te worden deelge nomen. Voor de wedstrijd zal door de directeur van Duinrell een wis selbeker ter beschikking worden gesteld. De sluitingsdatum voor aan melding is gesteld op 8 decem ber. De aanvangstijden zijn voor de prestatietocht van 10 km-10.00 u. de tocht dient in tweeënhalf uur uitgelopen te zijn. voor de 5 km in de aanvangstijd 12.00 uur. ter wijl daar de tijdslimiet op 5 kwartier is gesteld, 'n ieder die binnen de tijdslimiet het par cours loopt en zijn kaart bij de controleposten heeft laten af stempelen ontvangt een vaantje. De aanvangswedstrijd voor de wedstrijd is om 14.00 uur. Gemeentegids Zoeterwoude ZOETERWOUDE De ge meente Zoeterwoude is deze maand begonnen met het ver vaardigen v§m een nieuwe ge meentegids. Instellingen, vereni gingen of clubs kunnen de ge meentesecretarie schriftelijk op geven of de vermelding van de vorige gids gewijzigd moet wor den. Pereonen of instanties die nog niet eerder werden vermeld kunnen zich (eveneens bij de ge meentesecretarie) opgeven tot 31 december 1974. De nieuwe ge meentegids van Zoeterwoude, verschijnt medio februari 1975. De traditionele nieuwjaarsre ceptie op het gemeentehuis zal op 2 januari van 20.00 tot 21.00 uur worden gehouden. ZOETERWOUDE Het Zoeter- woudse zwembad aan de Nieu we weg heeft het afgelopen sei zoen toch nog 48.130 bezoekers getrokken. Tweehonderddrieën veertig personen behaalden dit Jaar een zwemdiploma. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad BV Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 31.80 Per Post 1 34.20 Jaarabonnement 1116.20 Losse nummers 1 0.46 Abonnementsgelden olj vooruit betaling te voldoen Bi) automa tische overschriJ vingen geen ad mlnlstratie- en incassokosten Nabezorging van 18 00--20.00 u Zaterdag van 16 00-18.00 uur Telefoon 071-30500. Donderdag Twentwel, Debat Ernest Mandel-Karel van het Reve 8 uur Stadhuis Vergadering commissie alg. en^beetuurllj Ite aangelegenheden. 6 u. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken In de regio Lelden wordt waargenomen door Apotheek Kok. Ra penburg 9. tel. 24807. Apotheek Voor schoten. Leidseweg 66. tel. 01717—2525. Apotheek R. v. Breest Smallenburg. Loe- vestein 7. tel. 99211. Tevens op zaterdag ,u"f nam.: Oegstgeestse Apotheek. 53274 Park 8* °eRStKeest- telefoon SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, tel. 071— 28202 Voor allen die In moeilijkhe den verkeren dae er. nacht te berei ken Stichting werkgemeenschap Kindercentra Hooglandse Kerkgracht 4: (ingang) Koppenlnksteeg). 8 woe., do. en vr. 9.; 2-5 uur nam., tel. Juridisch adviesbureau Volkshuls, uur vin I uur nam do 7 eïu^n 10 Dienstencentrum Van Hogendorpstr'. 7 - 9Vuur "munUr nam' Mlerennest do. Gespreksavonden Gesp re ksa vonden Baha-I gemeen schap Wo 8 uur nam. Kenned yiaan 11. Oegstgeest vr 8.15 uur nam Fred. Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Vormingscentrum Troef Programma Troef Jongerencentrum: Maandagavond: Toneelgroep en So- ajale Kreagroep; Dinsdagavond Ken- nlsmakingsgroep Werkgroep Naald en Draad Werkgroep Werk. en Groep zon der Werk; Woensdagavond: gereser veerd voor vergaderingen kommissie- bijeenkomsten enz.; Donderdagavond: Filmgroep. Handenarbeid en Samen- SKatf0"- HogewoeM 57 T wentwel Sociëteit Twentwel, Breestraat 19 openingstijdenelke dag behalve op ma., do v.a 21.00 uur Toegana voor mensen v.a 20 laar Koordstudio Centrum voor intermenselijke oe- trekkingen ontmoetingsruimte voor ca 25 tot 60-Jarigen Oude Rijn 88. Lelden tel 44000 Voor advies lnforw maties etc Werkdagen van 16-23 uur OntmoetingsruimtenWerkdagen 's avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 20 tot 23 uur Tevens aangepast voor Itchamellltc gehandi capten. Elke donderdag van 15—16 uur spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond. Dienstencentrum Noordeinpleln 2b cel 40483. algeme ne^ ^informatie. dag van 9—10 uur Release Hulpverleningsdienst Release. Nieu we Rijn 20a, tel. 24555. Openingstijden ma., woe. en do. van 25 uur nam., woe. en do. ook van 2022 uur. Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Jansen—Nlemeyer. Hof- dijck 32. Oegstgeest. tel. 071—53652. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Leiden. Aanvragen hulp beiaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 49441 (ma t/m vrij 9—10 uur voorin) Begijntje Sexueei voorlichtingscentrum, Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl 7.30—10.30 uur Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraal 10. Leiden Voor Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdag 8.3010.30 uur nam en zaterdag 2—4 uur nam. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars tel Lelda advies bureau: 61112 Gemeenschap Zuidwest Hulpverienings- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64116. 83921 en 61944 Sociale raadsvrouw 8preekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad, Gerecht 10. woe. 5-6 uur nam. Noord, v Hogendorpstraat 36. ma 10.30 -11.30 uur vm Kool, Driftstraat 49a, dl. 10.30-11.30 uur vm Morskwartler, Dijkstraat 2a. woe. 10-11 uur vm Tuln- stadswljk. Herenstraat 45. vr. 10.30- 11.?'» mui vm. Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk Werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dag. van 2 3 uur nam., ma. en dl. van 7—8 uur nam., telefoon (07120931. Kinderclubs Leids Volkshuis Informatie en inschrijving LEIDEN In het clubgebouw van de studentenvereniging Njord aan de Morsweg is in de nacht van dinsdag op woensdag een inbraak gepleegd. Uit twee geldkistjes verdween een bedrag van f 800,- De daders, die door forcering van de toegangsdeur aan de achterzijde het gebouw zijn binnen gekomen, hebben daartoe een stalen kast moeten openbreken. Uit de opslagkeet van een aanne mingsbedrijf in de Merenwijk ver dwenen in dezelfde nacht twee boor machines. een slijpmachine. een schuurmachine en een elektrische schaaf. Het gestolen gereedschap zou een waarde van ongeveer f 3000,- vertegenwoordigeu VOORSCHOTEN De Voorschotense gemeenteraad heeft de diverse gemeentelijke begrotingen voor het dienstjaar 1975 ongewijzigd goedgekeurd. De eensgezindheid in aanpak tussen het college van b. en w. en de overige gemeenteraad schept een opening voor een goed beleidsplan, dat in het begin van het volgend jaar een definitieve vorm moet krijgen. ZOETERWOUDE Voor een paar honderd kinderen in de leeftijd van 3 tot 11 jaar was het gis termiddag geweldig feest. De bakkerijen Van der Krogt hadden namelijk de deuren wijd open gezet voor iedereen die met marsepein wilde kneden. Een jury wees tenslotte de beste marse peinmakers aan. Toekomst Op zaterdag a.s. vindt in de Har- tebrugkerk weer een jongerenmis plaats. De eigen groep van de kerk "De Overbrugging" verzorgt de dienst. Thema: "Geloven in de toekomst". Celebrant is pater Dem- mers. Aanvang 7 uur. Democratie Weer scheepsramp Gisterochtend Is op het Kaptai-meer. 65 kilome ter noorden van Tsjittagong inBan- gladesj, een veerboot gekapseisd. Ge vreesd wordt dat er zeker 100 mensen zijn verdrongen. Tot nu toe zijn 19 lijken geborgen. Vermoedelijk bevin den zich in het ruim van het vaartuig tientallen doden. Dit is het derde soheepscuigelufk In Bangladesj deze maand. Redactie Paul Wolfswinkel Munnikenstraat 31 en in de Van Speykstraat 78. Sinterklaas staat zijn verdiensten af aan de Mythylschooler wordt daar een groots kerstfeest van ge vierd. Gehandicapte kinderen zul len u dankbaar ?ijn. Als u niet om sinterklaas vraagt, maar toch iets wilt geven, kan dat door iets te storten op gironummer 3111884. tn.v. meneer P. Vlasveld in Leiden. Gemeentevoorliöhter lelieveldt en Welzijnsraadvoorzitter Menges Plaats van handeling: het politiek café "Praethuys", Vrouwenkerk- koorstraat 9. Want politieke partij en mogen zich dan soms bewust zijn van het onbehagen dat onder de bevolking leeft, veel kunnen ze er niet aandoen. Wijkcomité's en buurtcomité's vrgen voortdurend aandacht en weten vaak belangrij ke resultaten te behalen. De over heid moet voortdurend haar plan nen wijzigen en toegeven aan de troep om informatie, openheid en inspraak. Dat betekent dat op den duur vooral plaatselijk de structuur grondig gewijzigd zal moeten wor den. Er wordt overwogen om wiik- raden in te voeren, die bepaalde bevoegdheden zullen hebben. De vraag is: hoe autonoom zullen de ze raden kunnen worden. Er is vol op gelegenheid om daarover te dis cussiëren, vrijdagavond, vanaf acht uur in het Praethuys. Uitgetreden De secretaris-generaal van de Chileense beweging van Revo lutionair Links (MIR), Andres Pascal Allende, heeft volgens het dagblad La Segunda, de leden van de beweging meegedeeld dat hij zijn secretaris- generaalschap opgeeft en naar het buitenland vertrekt. Andres Allende, neef van wijlen president Salvador Allende, was hoofd van MIR gewor den nadat leilder Miguel Enriquez op 5 oktober in een gevecht met het le ger om het leven was gekomen. LEIDEN Een leerling van de Christelijke MTS. Arend Hoek (21) kreeg vanochtend een onder scheidingomdat hij in de leger plaats Seedorf met gevaar voor eigen leven mensen heeft willen redden. Hoek, die toen korporaal was, reed in een konvooi leger auto's. Door een aanrijding raakte zijn vrachtwagen in brand. Hoek verkeerde in de veronderstelling dat er nog mensen in de auto za ten en is door de vlammenzee ge kropen om ze te redden. Gélukkig zat er niemand meer in de wagen. Maar de moed van Hoek werd na tuurlijk beloond. Vanochtend op school. De bataljonscommandant uit Seedorf was ook aanwezig om het gebeuren mee te maken Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN* Geboren: Jeroen, zn v. E. J. Elout en G. J. Stein, Veronica Maria Victoria, dr. v. J. G. Boutier en W. J. Ruwaard. Astrld Gerda, d.v. J. C. Visser en O. A. van der Does, Angela Jennifer dr v. S. Holswilder en S. Zwart, Salva dor. zn v. R. Navarro Linares en M. E. Martinez Rloe. de Vreede, J. van der Reek (81) gehuwd geweest met: W. Schild. N. van Duin, (77) echtgenote van: W. van der Meu- LEIDEN De Leidse politie heeft vanmoreen vroeg (ongeveer 6 uur) een brandje geblust in een koffie shop op de hoek van de Geregracht en het Levendaal. Niet lang daarna zijn drie mensen aangehouden en meegenomen naar het bureau. Met een stoeptegel werd de winkel ruit ingegooid om vervolgens 2 fles sen gevuld met benzine door het gat te gooien. De eigenaar van het pand. Van der Linden heeft vermoedens wie de "molotovcocktails" naar binnen hebben gegooid. Naar zijn zeggen waren het vrienden van de vorige ex ploitant. die enige tijd geleden de huur is opgezegd. "Er zaten toen mensen hier te gok ken: ook werd er sterke drank ge schonken. Daar heb ik al een paar keer een verbaal voor gehad. Dus het kon niet langer zo. Ik denk dat die vorige exploitant Jaloers is en dat op deze manier heeft willen duidelijk maken." De koffieshop was sinds maandag heropend. De chaos in de eerste ogenblikken was groot. De schade be draagt ongeveer 5000 gulden Momen teel wordt er met zes mensen gewerkt om de zaak weer zo snel mogelijk open te krijgen. "We gaan de hele nacht door en dan moet het morgen wel weer lukken", zegt Van der Lin den. die overigens niet onder stoelen of banken schoof dat de toestand hem aan Noord-Ierland doet denken.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2