Lugdimum gaat opheldering vragen aan de wethouder... Am mm Fortuna D. wil punt via mandekking Prijzengeld van drie miljoen dollar? Over plan Sportstichting want: er is niet eerlijk verdeeld Tototips MID MODE gJSïikia Al vijf landen willen strijd om WK in 1975 organiseren LOS ANGELES Reeds vijf landen hebben aangeboden om in 1975 de match om het wereld kampioenschap schaken te organi seren. Het prijzengeld voor de strijd om de titel zou kunnen op lopen tot boven de 3 miljoen dol lar. Dit verklaarde een func tionaris van de Amerikaanse Schaakbond. De functionaris, die er de voor keur aan gaf anoniem te blijven, zei dat ook de sjah van Iran be langstelling voor de organisatie van de match zou hebben en een „ongelooflijk hoog bedrag" heeft geboden. De functionaris gelooft zeker dat Bobby Fischer, de huidige we reldkampioen, zijn titel zal willen verdedigen, ondanks alle berichten waarin het tegendeel wordt be weerd. Eerder dit Jaar liet Fischer in een telegram aan de wereldschaak bond (FIDE) weten dat hij af stand deed van het wereldkam pioenschap, omdat de bond niet akkoord wilde gaan met zijn eisen omtrent de regeling van de titel- match. De FIDE gaf hem tot 1 april 1975 de tijd om op zijn besluit terug te komen en zich alsnog bereid te verklaren zijn ti tel onder FIDE-voorwaarden te verdedigen. De Amerikaanse bondsofficial zei stellig te verwachten dat Fischer zal besluiten zijn wereld kampioenschap te verdedigen te gen de Russische grootmeester Anatoly Karpow, die het recht verwierf de wereldkampioen uit te dagen door zijn landgenoot Viktor KortsnoJ in de finale van het kandidatentoernooi te verslaan. De functionaris zei verder dat Zweden, de Philippijnen, Mexico, Puerto Rico en Italië, „bereid zijn enorme bedragen als prijzengeld aan te bieden voor het recht de match te organiseren" en dat ook Venezuela belangstelling zou heb ben. Hij zei dat het hoogste aanbod nu al boven de 3 miljoen dollar lag. De bedragen van de verschil lende aanbiedingen zullen echter pas op 2 januari 1975 officieel in Amsterdam bekend gemaakt wor den door dr. Max Euwe, de Ne derlandse voorzitter van de in ternationale schaakbond. „Als Fischer niet voor 1 april 1975 akkoord gaat met de door do FIDE opgestelde regels voor de match, wordt Karpow automatisch kampioen," aldus de Amerikaanse bondsofficial. ,De Russen hopen dat dat gebeurt, omdat zij dan de titel zouden terugkrijgen zonder dat een partij gespeeld hoeft te worden". De match om de wereld titel moet volgens de FIDE-bepa- lingen uiterlijk op 1 juni 1975 be ginnen. LEIDEN Lugdunum kampt sinds maandagavond met een groot ongenoegen. Het plan dat de Sportstichting die avond ontvouwde over een verdeling van voetbalvelden develd (midden) op deze archief- met r o— W/i onvntyn tno+ v\nrnpm ppqtot T/IQ als gevolg van het gereed komen van drie sportterreinen in het Marskwartier heeft bij de „Kikkers" behoorlijk kwaad bloed gezet. Voorzitter Jan Breedeveld van Lugdlunum: „Ik ben maandagavond ontzettend kwaad weggelopen uit d)ie vergadering, want wa't daar gebeurd is, is gewoon belachelijk". Lugdunum-voorzitter Jan Bree- het Lugdunum-terrein, kampt nu hebben sterk de indruk dat t groot ongenoegen: „We eerlijk is verdeeld". foto samen met burgemeester Vis (rechts) en sportstichting-voor zitter Piet Biegstraaten (derde van rechtsnog erg blij over de opening van de nieuwe kantine op 1 2 3 FC Twente-Telstar FC A'dam-Wagening. Roda JC-NAC g£ Feyenoord-Excelsior Q| Go Ahead E.-Sparta FC Utrecht-MW Haarlem-Den Haag 3 AZ'67-Ajax WV-Amersfoort B Cambuur-PEC 1 1 Willem II-Dordrecht 1 1 Vitesse-Heerenveen FSC-Helmond Sport 1 Door Simon van Meij gaarden De geschiedenis Is bekend. Het chronische gebrek aan voetbalvelden, waardoor verschillende verenigingen zich in het verleden al genoopt za gen tot een ledenstop, zal volgend najaar een klein beetje worden ver licht met drie voetbalvelden die op geleverd worden in het Morskwar- tier. Daardoor zal er tegen die tijd een kleine "ruilverkaveling" plaats gaan vinden onder de verenigingen die daarvoor in aanmerking komen. Dat plan werd jl maandagavond bij monde van Sportstichting-voor zitter Piet Biegstraten ontvouwd (zie Leidsch Dagblad van 25 novem ber) In het kort komt het plan hier op neer: Docos verhuist naar de velden in het Morskwartier, waar UVS en ASC ééns in de veertien dagen ook een terrein ter beschikking krijgen. De zaterdagvereniging Leiden krijgt zijn domicilie op het oude complex van Docos in de Kikkerpolder, ter wijl de terreinen op Pomona voor lopig niet meer gebruikt worden voor voetbal. Bovendien krijgen UVS en ASC leder op zondag de beschikking over één van de velden van Leiden. Het derde veld in de Kikkerpolder zai een grondige renovatie ondergaan en wanneer dit gereed is zal UVS de beschikking krijgen over dat ter rein. ASC zal dan op zondag de res terende twee -velden kunnen benut ten. Een nogal ingewikkeld plan, waardoor Lugdunum zich danig ge dupeerd voelt. In een in haast be legde bestuursvergadering ventileer de Lugdunum gisteravond zijn grote ongenoegen. Belachelijk Voorzitter Breedeveld: "Ik begrijp niet eens waarom we maandagavond op die bijeenkomst van de Sport stichting zjjin uitgenodigd. Voor ons blijft ailles bij het oude, terwijl Docos UVS er beide op vooruitgaan. Dat iemand er een veld bij krijgt is het probleem niet. We gunnen iedereen een veld, maar hebben de sterke in. druk dat er niet eerlijk verdeeld is. Nu zegt de Sportstichting wel dat wij misschien enige verruiming krij gen als ASC verhuist, maar dat zie ik nog niet zo direct gebeuren. De Sportstichting heeft verklaard lat er binnen vijf jaar geen nieuwe 'el den te verwachten zijn. Wat dat betreft vinden we het besluit om op Pomona te stoppen met voetbad ook een belachelijke zaak. We kampen in Leiden met een veldfenprobleem. Als Je dat weet, ga je toch geen twee voetbalvelden laten vallen? Ook al Is de kleedaccomodatie slecht. We kunnen beter proberen ergens geld los te krijgen om daar een behoorlijke accommodatie neer te zetten. Maar laat alsjeblieft die twee voetbalvelden blijven bestaan. Trouwens, hoe is het mogelijk dat niemand weet wat er in de toekomst met dat complex gaat gebeuren. jEr moet todh een beleid zijn". Om die onlustgevoelens kenbaar te maken heeft Lugdimum besloten op korte termijn maatregelen te ne men. Breedeveld: "We vragen direct een gesprek aan met Dick Tesselaar, de wethouder van CRM. Daarin zul len we de situatie uitleggen en om opheldering vragen." Even later weer verder filosofe rend over het grote "onrecht": "Toen we van de Haarlemmertrek vaart weg gingen lieten we drie vel den achter en kregen er twee voor in de plaats. Toen is ons de toezeg ging gedaan dat we in de toekomst uitbreiding mochten verwachten, maar dat blijkt nu weer niet te ge beuren. We hebben momenteel al een jeugdleden-stop moeten invoeren door het ruimtegebrek. En door dit plan worden we nog eens op een grove wijze beknot in onze mogelijk heden als voetbalvereniging. Al had:, den we maar voor een paar uur per week een ander veld mogen gebrui ken, dan was er nog met ons te praten geweest, maar nu, nee Schalks fluit veteranenduel LEIDEN Ter gelegenheid van de opening van 't Jeugdhonk van UVS zal aanstaande zaterdag om 2 uur een wedstrijd worden gespeeld tussen een oud Leods-elftal en een oud UVS- elftal. De ontmoeting in de Kikker- polder wordit geleid door Wim Sohalks. Voor dit duel zijn de volgen de spelers uitgenodigd: Leids elftal (coach Bas Wallaart): Bart Ouwerkerk, Hennde Hensen, Theo Pet, Paul Mizee, Hemnoe Chou- four, Wim van Kampen, Theo van Kampen, Koos van Weerlee, Bouk Pijnakker, Isaac van Weerlee, TJaan- me Hoekstra, Wim van Dorp, Koos v. Putten, Jan de Troye. UVS-elftal (coach Piet Kantebeen): Martin van Well, Jan de Wolf, Jan v. d. Blom, Ton Kamtebeen, Car Ver hoogt, Koos Fasel. Sjaak van Leeu wen. Ben van Duyl, Cor v. d. Zeeuw, Bert Koolhaas, Joop Deviiee, Freek Filippo, Wim van Weerlee en Gé Noorl ander. ONTSLAGEN IN SPANJE MADRID Het bestuur van de Spaanse eerste divisieclub Atletico Madrid heeft dinsdag de trainer van de club, de Argentijn Juan Carlos Lorenzo ontslagen. De nieuwe trai ner is Luis Aragones, die tot maan dag nog speler en aanvoeder van 't eerste elftal was. Reden voor het ontslag van Loren zo waren de slechte resultaten, die Atletico dit seizoen tot nu toe be haald heeft in de competitie. Ook werd de club uitgeschakeld in de 2de ronde van 't UEFA-bekertoernooi het Engelse Derby County. Luis Aragones werd dinsdagmorgen in zijn nieuwe functie geïnstalleerd en trainde in de loop van de ochtend al anderhalf uur met „zijn" elftal. Ook de eens zo geroemde linksbui ten van Real Madrid, Francisko Gen- to, zit zonder werk. Gento was trai ner van FC Castellon, maar nam zijn ontslag om te voorkomen dat het bestuur van de club hem zou ontslaan. Alsof Peter Ressel en Willem van Hanegem (r) "ze" zien vliegen, zo zitten zij bijeen in de van Tungelrooy. Om de dagelijkse sleur van trainingen te doorbreken, waren de spelers oord door de Weerter club Wilhelmina uitgenodigd een keer te komen jagen. Vandaar Hanegem een dubbelloops geweer vastklemt. Ressel kon het kennelijk wel met een stok Sterk gehavend Amsterdam start als underdog in UEFA Cupstrijd AMSTERDAM Heinz Lucas, met zijn 54 jaar één van de oudste trainers in de Bundesliga, beweerde nadrukkelijk zondag zeer onder de indruk te zijn gekomen van het spel van FC Am sterdam bij Roda JC. De oefenmeester van Fortuna Düsseldorf verklaarde het zo nadrukkelijk en bij herhaling, dat zijn woor den echt geloofwaardig werden. nier, zoals we in de Duitse compe titie in uitwedstrijden ook erg vaak minimaal één punt pakken. Door een consequente mandekking. De prak- tijk heeft bewezen, dat onze verdedi- gers vooral in de persoonlijke duels Hoe dacht Der Heinz, in eigen land sterlc zUn-, aldus LucaSi die geen doordoor zijn vaak wat arrogante houding niet bijster populair, dit voortreffelijke FC Amsterdam van avond in het Olympisch stadion te gaan bestrijden? ;,Op onze eigen ma- Door Peter Dijkgraaf wilde horen de wedstrijd van zaterdag tegen Bo- chum. Nico Jansen lijkt een uiterst moei lijk avondje tegemoet te gaan tegen Gerd Zimmerman, volgens alle Duit sers een betere voorstopper dan Schwarzenbeck en alleen door het veto van keizer Franz Beckenbauer uit de National Mannschaft geble ven. De vleugelverdedigers Baltes en Köhnen zijn wat minder opvallend, maar voor libero Werner Kriegler kunnen ook al in de selectie van Helmut Schön opgenomen Gerd Ze- we en Wolfgang Seel als middenvel ders knap verdedigend werk opknap pen. Van de Meent: „Die Seel is voor mij de onbetwiste uitblinker. Die kan een hele wedstrijd aanvallen en ver dedigen. Hij heeft op mij veel meer indruk gemaakt dan Reiner Geye, die erg gemakkelijk passeert, maar een beetje sterallures heeft en erg weinig meeverdedigt. Daar ligt voor ons toch wel een mogelijkheid. De fensief zal het voor FC Amsterdam vooral moeilijk zijn om de forse spits Budde (1.86 meter en 83 kilo) uit te schakelen want die trekt de gaten voor Geye en aanvoerder Dieter Her zog". Op papier start gehavend FC Am sterdam duidelijk als underdog, al gelooft Van der Meent, dat de ma tige prestaties van de laatste weken nauwelijks invloed hebben op het resultaat van vanavond. „Natuurlijk, het valt niet te ontkennen, dat voor al de jonge spelers aan zichzelf lo pen te twijfelen, maar ik weet zeker, dat ze zo'n UEFA-Cup duel heel an ders benaderen". En in het achterhoofd zullen de Am sterdammers ook zeker aan de pre mie denken. Met het uitschakelen van Inter inden ze per man f2000 en dat was lekker meegenomen in dit seizoen, waarin verder erg weinig wordt verdiend. Die premie is voor de dubbel tegen Fortuna weer wat verhoogd en (gelukkig voor de spe lers) niet gekoppeld aan de recette, want het wordt zeker niet druk van avond in het Olympisch stadion. Jan Jongbloed: maandag 34 Jaar ge worden, ik heb al zes kaarten ver kocht in de voorverkoop. FC Amsterdam: Jongbloed; Flinke- vleugel, Fransz, Koopman en Blan che; Husers, Van den Ban en Van der Merkt; Otto, Jansen en Meijer. Fortuna Düsseldorf: Biins; Baltes, Kriegler, Zimmerman en Köhnen; Brei, Ze we en Seel; Geye, Budde en Herzog. Hoedt u voor Mid Mode... Ja zeg, m'n hoed was aan vernieuwing toe en waar vind je dan zo gauw een nieuwe! Héél Leiden doorkruist! Maar.- ik heb hem... Gevonden in een nieuwe herenmode winkel aan de Haarlemmer straat En daar hadden ze ook verleide lijk fraaie overhemden, dassen, truien en kostuums, en ja, bij een nieuwe hoed hoort eigenlijk een nieuw overhemd, dus.. Moderne Herenmode Haarlemmerstraat 210 Leiden 6602- tSUtfSR- KlTOK-

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13