Godard verloochende de meeste van zijn films VPRO zendt cyclus van "n Franse cineast uit Bijlsma en Blerk: fijn programma Dufay bekwaam herdacht I ...en gisteren i DUITSE TV RADIOPROGRAMMA TV morgen DINSDAG 26 NOVEMBER 1974 Jean-Luc Godard De naam Jean-Luc Godard klinkt als een kreet uit het ver leden. Vijftien jaren betekenen trouwens in de snelstromende tijd een periode, waarin de generaties zich al gaan splitsen. I Voor de jongeren van nu is Godard reeds een alinea, hoogstens een hoofdstukje in de filmhistorie over een man, die even links en onconventioneel als zij, het toch niet heeft kunnen maken. Godard is nu 44 en achter dikke, donkere brilleglazen verbergt zich een verbitterd gezicht. Zijn idealen, die hij deelde met gelijkgezinden als Truffaut, Chabrol en Rohmer, en neergelegd in betweterige, fel geformuleerde artikelen in de Cahiers du Cinema, zijn niet levensvatbaar gebleken. Toen zij de kans kre gen dat idealisme uit het slop van de theorie te halen, en de Nouvelle Vague werd geboren in het jaar dat de cinefielen werden overrompeld door Truffauts "Les 400 Coups", Rennais' "Hiroshima mon Amour" en Chabrols "Les Cousins", in 1959, leek niettemin de basis gelegd voor een blijvende vernieuwing van de Franse film. Ook de strijdbare Godard, zoon van een Parijae arts en opgevoed in Lausanne, mocht hierin zijn aandeel hebben. Reeds een Jaar later hadden de jongelui zoveel commerciële goodwill gekweekt, dat ook Jean-Luc aan bod kon komen. Met Truffaut als leverancier van het scenario en Chabrol als technisch adviseur ging hij met een budget van amper 400.000 francs aan de slag. Een maand was hem toegemeten voor zijn speelfilmdebutant „A bout de souffle", dat prompt werd begroet ais een doorbraak in de vastgeroeste filmkunst. Het was de stijl van die versimpeling, een zich losmaken van studio- en camerabeperkingen, een zich opstellen in het centrum van de werkelijkheid. Dat betekende zonder kunstlicht draaien op loca ties met een al of niet verborgen handcamera, veel improvisatie, ook in de dialoog, en directe opnamen zonder repetities. „A bout de souffle" (oftewel „Buiten adem") komt vanavond op de beeldbuis als start van de aan Godard gewijde cyclus van de VPRO, nadait de film al eerder (en kele jaren geleden) door de NOS uitgezonden is geweest. „Liefde zonder uitzicht" luidde indertijd de Nederlandse titel in het traditionele Jargon van onze bioscopen, waar het publiek zeer positief reageerde op inhoud en vorm. Het verhaal heeft overigens weinig te betekenen, ofschoon de diepgravende Godard- aanhangers onmiddellijk klaar ston den met symbolische analyses. Jean-Paul Belmondo speelt een ontwortelde Jongeman, die zich groter wil voordoen dan hij is. Met de verkoop van door hem gestolen auto's verschaft hij zich het imago van de levenskunstenaar. Wanneer hij door de politie gegrepen dreigt te worden, schiet hij de hem achtervolgende agent neer. Hij vlucht naar Parijs, waar hij op de solidariteit van zijn Amerikaanse vriendin (Jean Seberg) hoopt te kunnen vertrouwen. Maar zij levert hem tenslotte aan de politie uit. Godards eersteling (na drie korte films als vingeroefening) bezat alles om haar schepper tot leider van een hele filmersgeneratie te maken. Maar voor de jonge Jean-Luc was het filmen op zichzelf niet voldoende. De realiteit, die hij zo getrouw wilde vastleggen, was die van een maatschappij in heftige beroering. Hij voelde zich daar als fel geënageerd mens ten maiuwste mee verbonden. Zijn sociale ontwik keling liep parallel met zijn „bevrijdende" ideeën over filmkunst. Wars van conventies en de oude hiërarchie, stelde Godard zich in de loop der jaren steeds nadrukkelijker tegen het establishment op, en hij was een van de eerste speelfilmma kers, die Algerije en Vietnam als politieke begrippen in hun werk opnamen. Langzaam maar zeker sneed hij zichzelf min of meer bewust de pas af en in zijn stellige verwachting, dat zijn films ook door de grote massa gewaardeerd en vooral begrepen zouden blijven, werd hij meer en meer beschaamd. Met zijn eerste vrouw, de Deense actrice Anna Karina, vierde hij nog enige triomfen in de commerciële sector, met haar opvolgster, Anne Wia- zemsky, een kleindochter van Andre Malraux, kwam hij reeds op een politiek terrein, dat velen van hem vervreemdde. Godard, intens mee groeiend met een wereldbestel, dat van dag tot dag veranderde, verwijderde zich in de tweede helft van de Jaren zestig snel van wat hij als zinloze bioscoopfilms beschouw de. „Le Weekend" zijn laatste Otoch al vijftiende!) werkstuk, dat in „nor male" roulatie kwam. De Parijse rebellie van 1968 was voor Godard van doorslaggevende betekenis. In die meidagen was hij hele etmalen met zijn camera op de barricaden in de weer, en ging hij zijn geloof in de filmkunst als revolutionair wapen belijden, gesti muleerd door de marxistische theoreticus Jean-Pierre Gorin. Maar de beeldtaal, boordevol symboliek, waarvan Godard zich nu inderdaad overvloedig ging bedienen, schoot zijn doel, het bereiken van de grote massa en de arbeider in het bijzonder, voorbij. Hij voelde het gebrek aan weerklank, het werd hem trouwens voor de voeten gegooid en ook zijn werk voor kleine film-collectieven, in fabrieken en voor actiegroepen schonk hem tenslotte geen voldoening meer. Gedesillusioneerd en opstandig rea geerde hij zijn persoonlijke tegen slagen af op iedereen, die, pro of contra, met hem te maken had. Hij ging zelfs op de vuist met producenten, die het waagden iets in zijn films te wijzigen. Een ernstig ongeluk met zijn motorfiets, waarbij hij een scheur in het bekken en een ingedrukte borstkas opliep, schakelde Godard in 1971 geruime tijd uit. Op zijn ziekbed kwam hij tot het inzicht, dat er een weg terug moest zijn en het Idee voor „Tout va blen" werd geboren, een speelfilm met Jane Fonda en Yves Montand, die nog wel tegen het „actiemodel" aan ligt. SELECTIE Het is tevens de laatste film, die de VPRO in de Godard-cyclus uitzendt, volgend najaar pas, want de geringe zendtijd die deze omroep is toegemeten. staat een grotere frequentie in de weg. De selectie, die de VPRO uit het oeuvre van Godard heeft gemaakt, wijst er op dat de regisseur zelf hierbij niet geraadpleegd is, want vrijwel alle gekozen films zijn door him maker verloochend, omdat ze in de bioscoop hebben gedraaid. Hier volgt het complete lijstje van de Godard-cyclus, waarvan de VPRO zelf zegt, „dat hij een programmathema dekt. dat in dit VPRO-seizoen ook in andere vormen aan de orde is: een poging de balans op te maken van een aantal na-oorfogse ontwikkelingen in de maatschappij en hun betekenis voor het „consolidatie"-tijdperk dat we nu .schijnen te beleven." Vanavond: „A bout de souffle" ('60) 7 Januari: „VAvre sa vie" (1962) 18 februari: „Les Caralbdniers" 1963) 1 april: „Le mépris" (1963) 13 mei: „Une femme mariee" (1964) 24 juni: „Deux ou trois choses que je sais d'elle" (1966) 5 augustus: „Le weekend" (1967) 16 september: „Tout va boen" (1972) SALT LAKE CITY Wayne Os mond, een van de Osmond-Brothers, heeft meegedeeld dat hjj op 13 de cember trouwt met Kathlytn White, miss Utah. Wayne Osmond vertelde dat hij Kathlyn voor het eerst ontmoette tijdens een kerkdienst in Januari. "Ze zong en ze was het mooiste meisje dat ik ooit gezien had", zed hij. Het huwelijk zal kerkelijk beves tigd worden in de Mormonentempel van Salt Lake City. Kathlyn White bruin haar, groene ogen wil haar schoonheids- titel afstaan. "Ik geef één kroon op, maar door zijn vrouw te worden zet ik een grotere op mijn hoofd", zei ze. Waynes broers Merili en Alan zijn al getrouwd, zoals ook Vin en Tom, die niet in de groep zingen. DINSDAG 26 NOVEMBER Sesamstrasse. 18.00 (K) Bonner Noti- Magazin. 19.26 (K) Gene Bradley 11.45 (K en Z/W) Schooltelevisie (9.30 10.00 (K) Sesamstrasse). 18.05 (K) Thibaud, der weisse Ritter, tv-serie. 18.40 (K) Actualiteiten. 19.20 (K) Ge ne Bradley In geheimer Mission, tv- serie). 20.00 (K) Journaal en weer bericht. 20.16 (K) gevarieerd program; Vorhof der Wahrheit, film. 23.20 (K) Journaal, weerbericht en kommentaar; Duitsland II 17.00 (K) Journaal. 17.10 (K) Pro gramma over dieretn, de hond. 17.40 (K) Aktualiteiten en muziek. 18.20 (K M anner wtrt schaft. tv-serle. 18.55 (K) Barbapapa. 19.00 (K) Journaal. 19.30 (K) Wo der Wildbach rauscht. Duitse speelfilm uit 1956. 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K) Alcbualltetten. 22.00 (K) Menschen und Mlckey-Mause. expe rimenteel. 22.40 (K) Sport. 23.40 (K) Journaal. Jean Seberg en Jean-Paul Belmondo tijdens hun gesvrek in een hotelkamer dat in de film "A bout de souffle" meer dan een half uur in beslag neemt. LEIDEN Om te beginnen een rectificatie: Daniël Otten had zondagochtend zijn oom meege nomen; zijn vader was er mis schien ook wel, maar die speelde op dat moment geen piano. Voor de zekerheid laat ik u nu maar in het ongewisse omtrent een al of niet aanwezige bloedverwant schap tussen Anner Bijlsma en Gérard van Blerk om te voorko men dat iemand hierover zijn Stem laat 'horerj. Gisteravond dan het tweede kamerconcert van K O, voor de tweede mael samenvallend met een andere muzikale activiteit in Leiden, waarbij tevens voor de tweede maal het begrip "Culturele Raad" is genoemd (u weet wel, die gemeentelijke instantie, die alle kunstevenementen zou moe ten coördineren). Ook nu weer koos ik voor de kamermuziekse rie, om principiële redenen: de kamermuziek is een van de meest hoogstaande en subtiele vormen van kunst, en slaat derhalve niet - aan bij het grote publiek. Het is een kunstvorm voor een elite, waarbij ik uitsluitend doel op een geestelijke instelling. Om te ko men tot waardering van de ka mermuziek is vaak veel inspan ning van de luisteraar vereist. Stimulering van het publiek is dus een noodzaak. Tot voor kort was dit de doel stelling van de inmiddels ontbon den Leidse Kunstkring 'Voor Al len". Bestuur en leden van deze vereniging hebben prachtig en baanbrekend werk verricht, maar het waren amateurs (in de goede zin van het woord), en zelfs de kamermuziek is helaas een "be drijf" geworden. Nu K O de taak van de Kunstkring heeft overgenomen en wil voorzien in een behoefte, hoe klein dan ook moge zijn, kan en mag de muziek kritiek niets anders doen dan dit initiatief van ganser harte steu nen en elke poging tot ondermij ning ervan aan de kaak stellen. Doublures in de regio zijn moeilijk te voorkomen; maar het is toch te gek, dat er tegelijk kamermuziek te beluisteren valt in ruimten, op nog geen steenworp afstand van elkaar...." Maar nu ter zake. Cellist Anner Bijlsma, nauwelijks hersteld van de griep, en pianist Gérard van Blerk brachten een klein maar fijn programma. Beethovens so nate in A was een lust voor het oor, ondanks de lichte onzeker heid, die Bijlsma's spel kenmerk te. De samenwerking tussen de musici liet niets te wensen over, de opvatting van Beethoven was ingetogen en bijzonder fijnzinnig. Heel anders van karakter was de sonate op. 119 van Prokowjew. De spelers waren hier beiden op hun best; dat zij het moeilijke idioom van de componist glashelder wis ten over te brengen is een wel gemeend compliment waard. Een wat minder gelukkige keu ze vond ik de twee andere werken. Het Grand Duo concertant sur "Robert le Diable" de Meyerbeer, naar Chopin bewerkt door Fran- chomme was nogal bombastisch en paste niet bij de fijnzinnige Van Blerk. Daarvoor heb je eer der een krachtfiguur als Marinus Flipse nodig, met hijvoorbeeld Piet Feenstra op de cello: die zou den de zaal pflait spelen. Het laat ste werk was een Polonaise de concert van D. Popper. Mijn col lega had evenmin als ik ooit van deze figuur gehoord, maar hoorde Oostenrijkse eflemen'teni erin. Jam mer, dat deze niet gewed heeft om een fles wijn. want ze had gelijk: Popper was een Oosten rijkse ceiüüst, die veel virtuozen- stukjes voor zijn instrument heeft geschreven. In elk geval had dit werk met een polonaise nauwe lijks iets uitstaande, meer een combinatie van Rococo-varlaties, Traumerei en Liebestraum, maar toch wel leuk en goed vertolkt. Als toegift was er een stukje van de populaire componist Aren- ski voor cello en rechterhand piano. Anner Bijlsma legde hart en ziel in deze compositie en Gé rard van Blerkach, sommige talenten worden nu eenmaal ge bruikt als leidingwater. "We zou den hem vaker moeten horen", zegt men dan. maar het komt er nooit van. Helaas. RON HARMS LEIDEN Onder de "Vijf Eeuwen Dufay" trad in de Lakenhal een met Syntagma Mu- sicum vergelijkbaar ensemble op, dat de naam Antiqua Delphi draagt. Morgen is de dag, dat de Zuidnederlander Dufay 500 Jaar geleden 9verleed. Hij heeft van de pauselijke kapel deel uitge maakt. In Rimini, Chambéry en Kamerijk vond hij arbeidsvelden, van waaruit zijn muziekgenie uni verseel doorstraalde. Zo intens, vervullend, vernieuwend, dat vijf eeuwen hem groeten. Dankend vond elk ervan altijd iets van zichzelf in Dufay terug. "Terug". We eren Dufay door een citaat uit de muziekgeschie denis "Levende Muziek" van Nor- bert Loser, in 1933 voor Hitier naar Nederland gevlucht. Hij ge bruikt het omgekeerd perspectief, daalt af van Bartok, Schönberg, Strawinsky, Pijper naar de 15de eeuw. In zijn allerlaatste para graaf staat: 'Het einde van een lange tocht naar het verle den. In het schimmenrijk van Palestrina, Lassus, Sweelinck, Josquin, Dufay, Macliaud. Genia le muziek, vol bekoring door een gevoel van vreemdheid veroor zaakt, die werkt als een schok of alsvreemde verschijning langs ons glijdt, raadselachtig met een Mona Lisa-achtdge blimlach". Die schimmige glimlach is in "De Grote Pers" verschenen en de schok is wel die van de relati viteit van de begrippen die wij hanteren. Zo de moderniteit van de muziek, als we bedenken hoe Dufay een groots actuele door braak was. Maar bouwend, op een meest alzijdige continuïteit. An tiqua Delphi blijkt een zeer mo dern uitziende Jeugd te zijn, die in 29 toontaferelen in de zo au thentiek mogelijke en geheel mu sicologisch gefundeerde uitvoe ringspraktijk een beeldserie van en rondom Dufay's scheppings werk is komen ver-tonen en be-to- nen. Liturgisch en profaan. Een kleine twintig kopieën van oude instrumenten zijn erbij be trokken geweest, met ook namen die alleen de liefhebber vin an tiek muziektoerisme ontmoet: ga- loubet, rebec, busine, bomhardt, doucaine. Wel vertrouwd zijn bij name vedel, (barok) trombone, gamba, blokfluit en orgelvrienden kennnen in verband met de regis- ternamen schalmei, ruispijp, kromhoorn, dulclaan. Door de kunstschilders weet men nogal eens van het twee-octaafsporta- tiefje met de aangehechte blaas balg. Het ensemble illustreerde de in nige samenhang tussen vocaal en instrumentaal. Instrumentaal war ener acht partners. Vocaal, behalve vier Jongenssopranen, een volwassen (vrouwen) sopraan, een concerttenor voor de altligging en een tenor, die wel als de gewich tigste partner mag beschouwd worden. Het programma werd met voldoende, zo niet grote be kwaamheid gepresenteerd. Het programma bevatte een schat aan wetenschappelijke gegevens. KEES VERHOEF NEDERLAND I 18.45 Paul us de Boskabouter (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Emil, kinderserie (NCRV) 19.30 Tweekamp, kwis voor scholieren (NCRV) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Herkent u deze tijd?, familiekwis (NCRV) Met medewerking van Letty de Jong, Paul van Vliet en de Frans Rafall Dancers. 21.15 Mensen en muziek in uw straatje (NCRV) Medewerking verlenen onder anderen: Ria Valk („Bal let"), Conny Vandenbos („Wat een dag"), Marie-Cé- cile Moerdijk (volksliedjes-expert), Ted Brown and Company („Dardanella"), de Sissies („When I take my sugar to tea")Lily van der Heide Wijma („Het vogeltje op Nelly's hoed"), Jasperina de Jong (..Dobbe, dobbe, dobbe"). 22.00 Hier en Nu (NCRV) 22.40 Vroomheid in hout en steen, mini-dokumentaire (NCRV) 22.55 Den Haag vandaag (NOS) 23.10 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Paulus de Boskabouter (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Beertje Colargol (VPRO) 19.15 Culemborg bijvoorbeeld, afl. 2 (VPRO) 19.45 Popeye (VPRO) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Berichten uit de samenleving (VPRO) 20.35 A bout de souffle, speelfilm (VPRO) Jean-Luc Godard maakte dezé film ln 1959 met in de hoofdrollen Jean-Paul Belmondo en Jean Seberg. 22.00 Zendtijd van het Simplistisch Verbond (VPRO) Heer Kooten en Heer Bie zullen hun streven naar simplisme opnieuw duidelijk proberen te maken. 22.30 Zorgvliet, een Nederlands landschap in afleveringen (VPRO) „De vakantie van een filmer" is de titel van de eerste door Johan van der Keuken gemaakte aflevering van deze serie. 23.15 Journaal (NOS) Geen Open het Dorp-toestan den bij de NCRV op de avond, dat de op de beeldbuis grondig voorbereide actde "Geven voor Le ven" daadwerkelijk begon. Vijf minuten eerst als waarschuwing voor de komst van één van de ,300.000 vrijwilligere. Voor het tweede Journaal een kwartier tje met Jan van Hillo en Johan Bodegraven, waarin Amsterdam met zijn schromelijk tekort aan collectanten een veeg uit de pan kreeg. En halverwege de avond zo'n tragische documentaire over een ten dode opgeschreven kind en de manier waarop het door ouders en verplegend personeel onder die omstandigheden wordt opgevangen en begeleid. Het is 't soort films, dat naast een gevoel van deernis ook een zekere gene bij de kijker veroorzaakt, alsof hij een voyeur b ijeen sterfbed en de wanhoop van de ouders is. Maar aan de ene kant heeft de televisie ons in meer dan twintig Jaar op dit gebied aanzienlijk verhard en bovendien wordt op- settelijk met onze sentimenten gemanipuleerd, omdat er een streefbedrag van een slordige Veertig miljoen voor het Konin gin Wilhelmina Fonds mee ge- .noedd is. De korte film van Henk Mochel droeg daar in elk geval heel wat meer toe bij dan ille forums, die we nu alweer achter de rug hebben en waar voor we ook ditmaal niet ge spaard bleven. Een ether-curio siteit uit de oertijd van de radio, die ook in dit visuele medium nog lang niet is uitgestorven en waarvan we waarschijnlijk ook wel nooit verlost zullen worden onder het onuitroeibare motto "twee (of meer) weten meer dan één". De NCRV had er met zijn pro gramma-opbouw overigens wel met de pet naar gegooid, al be doelde Barend Barendse onge- wijfeld iets anders, toen hij met zijn hoofddeksel zwaaiend in "Zo moeder, zo dochter" een grapje maakte over de NCRV, die ook met de pet rond ging, dat door Gerard van den Berg werd genegeerd alsof dit geen mooie gelegenheid was even op de ac tie in te haken. Na het journaal van acht uur vdel zo'n Kojak-af- levering met een brute moord en zijn gebruikelijke hoeveelheid geweld (zij het dan in geringe doseringen dan in andere series, maar daarvoor is hij dan ook door de NCRV uitgezocht) toch wel erg uit de toon. En ook zo'n rumoerige partij micro-voetbafl ln het Rotterdamse Sportpaleis lad misschien beter op een an- lere avond uitgezonden kunnen worden, want het effect van de voorafgaande dramatische film ?lng daarmee volkomen verloren en daarmee bij velen de sponta- ae bereidheid tot geven, die trou wens toch al tot vrijdagavond op de proef wordt gesteld. Na een Napoleontische nacht kaars lieten Wibo's Aktua-mede- werkers hun licht schijnen over le dingen van deze dagen. Het gefilmde dagboek van de Jongste gijzelingsaffaire op de luchtha ven van Tunis door Ed van Kan voegde weinig toe aan de al eer der gebrachte journaal-beelden. VVD-senator mr. H. van Ried mocht daarna op een vergade ring van zijn partij in het Gouds hotel Centraal voor de camera een oppositioneel geluid laten horen over de mogelijk door Den Uyl uitgelokte uitlevering van ie twee Palestijnse terroristen. Een herinnering aan de grootste oankroof aller tijden, in novem ber 1944 in Almelo (46 miljoen gulden voor het Nationaal Steun fonds, die toch weer in handen van de nazi's vielen) werd onder meer nog gevolgd door niet al te sombere klanken uit KLM1 eringen. INVALLER. DINSDAG 26 NOVEMBER Hilversum I muziek: de toon aan. 19.45 Instemmen len: het gezongen woord ln de litur- 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 De gesproken brief. 18.25 (S) platen. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Overweging. 20.16 (S) Schwet- zinger Festspiele 1974: klassieke mu ziek voor pianotrio en blazersensemble. 21.10 (S) Theater: De Slaaf, hoor spel. 22.30 Pianorecital: klassieke mu ziek. 23.00 Babel/satlre 23.02 (6) Wachten op middernacht. (S) Nacht-drle-draal. 2.02 Help: de werkers in de verzorgende en feurs. KRO: 6.00-7j00 (S) Scheer je weg. WOENSDAG 27 NOVEMBER Hilversum I TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Ont- (7.30 Nieuws. 7.41 Aktua. 8.30 Hilversum H VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 (S) In de Roode Cirkel: een nieuwsprogramma met ak tualiteiten en muziek. (8.00-8.11 Nws.) 9.00 (S) Licht orkest met zangeolis- de dag. 13.28 (S) Een middagje obuomradio. 16.00 Nieuws. 16.03 (S) Bloedwljn, hoorspel. 16.45 (S)Tea for Klein Radiokoor: amusementsconcert. R.V.U.: 17.35 Meneer, waar moet lk 't nu weer halen?: projekt over poli tieke. ekonomlsche en sociale vraag- Hilversum m Hitmeesters: De Vincent Nederland I huisvrouw). 9.00 (S) Wegwezen, met tips voor trips. 9.30 Van heinde en ver re: licht muziekprogramma. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.30 Nieuws. 1033 (S) Sphinx: programma voor de vrouw. 11.45 (S) Café-chantant: liedjes en muziek uit de goede oude tijd. 12.26 Mededelingen t-b.v. land- en tuinbouw. 1230 Nieuws. 12.41 Aktua. 13.15 (S) Sport na sport: sportprogramma voor de Jeugd. 13.45 (S) Fanfaremuziek. 14.15 (S) Route-A: gevarieerd pro gramma. 15.30 Nieuws. 15.33 (S) Af ter sesjun: lichte muziek. NCRV 16.00 Hervormde middagdienst. 16.20 (S) Klanksnoer: klassieke muziek. 17.00 (S) Joost, seriehoorspel (20). Over heidsvoorlichting: 17.20 Mens en sa menleving een uitzending van het Ministerie van C.RM. NCRV: Nieuws. 17.82 (S) Hier en Nu. a: Nederlandse Vereniging voor Reva lidatie. NOS: 20.00 (K) Journaal. PJ».: 20.20 Partij van de Arbeid. NOS: 20.30 (K) Wat zou u doen?, tv-film. 21.35 (K) Kijken naar kinderen. 21.50 (K) Panoramiek. 2235 (K) Studio Sport. 22.30 Den Haag vandaag. 22.45-22.50 T0LEAC: 18.16 Sportleiding herh. les b. NOS: 18.46 (K) Paulus de Bos kabouter. 18.55 (K) Journaal. IKOR: 19.05 (K) Heeft de regen een vader, documentaire serie (1). IKOR-KRO/ 17.30 TELEAC: 22.30-23.15 (K) Computer-

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 5