Vouwfietsen voor de Hooge Burch Sassenheim kiest voor trace twee! Hazelnoottaart met kzeep in melk Van KNVB in Gouda: Krantenbezorger (14) hielp in de war geraakte Tante Pos ■>-r* Toch aanmaning SLF over Kalkarheffing PAGINA 4 DINSDAG 26 NOVEMBER 1874 ALPHEN AAN DEN RIJN Een fles pils die loog bleek te bevatten. Brood waar glas in zat, een hazel noottaart met kevertjes, sherry met verdronken vliegjes, een stuk zeep in de melk, een kroonkurk, een hangertje, een boodschappen- briefje en een brok boetseerklei in andere melkprodukten, brood waar een stuk ijzer in stak en bro den met een hele augurk en een sigarettenpeuk, beschuit met een stuk touw en botercake inhouden de een dot poetskatoen. Ziedaar enkele "vondsten" waar de Keu ringsdienst van Waren in '73 mee werd geconfronteerd. Het betreft de Keuringsdienst uit Haarlem, die ook de Alphen- se regio bestrijkt. Er werd diverse malen een geldboete uitgedeeld aan winkeliers in Alphen en om geving voorwaar, die bij controle ondeugelyk of verkeerd aange merkt bleek. De lijst van beboe tingen ziet er als volgt uit over •73: In Alphen 5 maal pinda's en pindasaus aangetroffen zonder af- latoxine (de zaken zijn nog in be handeling); in Ter Aar 1 maal f 150 boete voor het ontbreken van de aanduiding "bevat kunstmatige zoetstof'; in Bodegraven 2 maal 'n boete van f 100 voor brood met 'n te laag gewicht aan droge stof in Alkemade 2 maal ijs aange troffen met een te hoog kiemgetal (boete van f 125)idem in Alphen 7 maal, waarbij boeten vielen van f 125, f 150 en f 250, en 1 keer in ling); in Alphen 1 maal ijs met coli-achtige bacteriën en/of een te laag melkvetgehalte; een boete van f 200; in Ter Aar limonade met een te laag suikergehalte (f 200)in Bodegraven smeerkaas met 'n te laag eiwitgehalte, geen aanduiding van het vetgehalte, te kleine inhoudsaanduidlng en een onjuiste hoofdaanduiding: f 125 boete ook in Bodegraven tot vier maal toe melk aangetroffen met penicilline en/of andere remmen de stof; boeten van f 50, f 75, f 100 en t 125; idem tot 3 maal toe in Hazerswoude (f 50, f 100 en f 125) een geval in Alkemade van met water verdunde melk (nog in be handeling) idem in Alphen waar op een boete kwam te staan van f 200; en dezelfde gevallen in Boskoop (tot 3 keer toe), Hazers woude (2 maal). Koudekerk <1 maal) en Rljnsterwoude (1 maal); in Alphen 4 keer een ge val van een te hoog kiemgetal in gepasteuriseerde melk en slag room mei; bovendien coli-bacte- riën (boeten van f 100 en f 150) en 1 maal in Boskoop (f 100); in Al phen 1 maal een te hoog kiemge tal in gepasteuriseerde melk, slagroom en vla (nog in behande ling); in Alphen een geval van melk die niet gekoeld werd be waard (nog in behandeling) efi een soorgelijke kwestie in Boskoop (f 100)ook in Boskoop een partij karnemelk, bloempap, yoghurt met schimmels en gisten en afwijken de geur en smaak (gevoegd bij een ander proces-verbaal)in Bode graven twee keer een partij ge pasteuriseerde rijstepap, slagroom en halfvette melk die bedorven was (nog in behandeling); in Al phen zure slagroom (f 100 boete) in Bodegraven bedorven magere yoghurt (f 100) en 'n party bedor ven gestoomde makreel, haring filets, gerookte zalm, paling en diepvriesaal (nog in behandeling) in Alphen bedorven witjes-filets en haring in zuur zonder aandui ding en/of ontbreken van Neder landse tekst (f 150); in Ter Aar vlees en worst met sulfiet f 125) idem tot vier keer toe in Alphen met boeten van f 100, f 125 en f 150 idem 2 keer in Alkemade (f 80), 4 keer in Boskoop (f 100, f 125 en f 150), 1 keer in Hazerswoude (f 100) en 1 keer in Koudekerk (f 100)in Ter Aar een boete van f 100 voor gehakt, tartaar en ham burgers met benzoëzuur; ook in Ter Aar een party sherry, graves superieur, rosé en beaujolais die niet aan de kenmerken voldeed (f 150); eveneens in Ter Aar ge mengde specerijen met onjuiste aanduiding (8 procent keuken zout), nog in behandeling; in Al phen nasi- en bamiballen en kro ketten die bedorven waren (f 150) en een geval van bedorvën rijst, bami en nasi (f 150) en in Bos koop eveneens bedorven nasi- efl bamiballen en kroketten (f 150). ALPHEN AAN DEN RIJN (ZWAMMERDAM) Jeugdige voetballers van de KNVB-afdeling Gouda hebben voor een da verend geschenk aan de Hooge Burch in Zwammerdam ge zorgd. Op een feestavond in De Bron kwamen zij voor de dag met 33 gloednieuwe vouwfietsen van speciale constructie, be stemd voor de geestelijk gehandicapte bewoners van de Hooge Burch. De rijwielen zijn betaald van de opbrengst van pupillen- voetbaltoernooien die het afgelopen voorjaar in Gouda zijn ge speeld. Ruim 1000 spelers brachten met elkaar de f 4000 op, die voor de fietsen nodig waren. ALPHEN AAN DEN RIJN In de omgeving van het Groen- oord is de algelopen weken herhaaldelijk post verkeerd be zorgd door de PTT. De 14-jarige krantenbezorger Jaco Over- duin ontpopte zich min of meer als een belangeloze post- besteller. Regelmatig trof hij brieven aan bovenop de post bussen van de chaletflats aan het Groenoord. Die post was dan meestal bestemd voor de bewoners van de luxe woningen verderop. Krantenbezorger Jaco Overduin: „Ik trok er meestal een kwartiertje voor uit om ze op het goede adres te bezorgen. De laatste twee weken is dat een stuk of zes keer voorgekomen. Ik ben op het idee gekomen door dat verhaal over die postzak In een Arnhemse vijver". Op het Alphense postkantoor is men na ontvangen klach ten nu attent op het verschijnsel van foutief bezorgde post in Ridderveld-west. Directeur J. T. Edens draagt er weet van: „Maar we zitten er nu hard achter aan". Op de foto: Jaco met een "spoedbestelling". Het was voorzitter J. F. T. Bre- die van de afdeling Gouda, die de overdracht van de fietsen een offi cieel tintje meegaf. Het pupillen- toernooi is een Jaariykse traditie in Gouda, voorheen kwamen de baten elty'd ten goede aan aan 't Prinses Beatrix-fonds. Dit Jaar is voor het eerste een meer regionale bestem ming aan het slotbedrag gegeven. Regio De KNVB-Gouda wil die lijn ook in de toekomst volgen, teneinde de "zwakke groepen in de samenle ving" wat extra's te kunnen geven. In verhouding tot de voorgaande Ja ren was de opbrengst nu ook veel groter. Voor het voetbalbestuur een duidelijke aanwijzing dat men met deze gerichte geldbesteding in de re gio op de goede weg is. Er waren op deze feestavond, die 300 mensen trok en die georgani seerd werd door de vereniging: "Vrienden van de Hooge Burch", nog meer gulle gevers. De heer An- genent bood aan: een grote bunga lowtent, zes zelfgemaakte bolder of strandwagens door de technische school in Alphen, en een wip. Hij deed dit namens een aantal Al phense bedrijven, die al 15 Jaar tijd, materiaal en financiële steun verle nen aan de jaarlijkse Sinterklaas- actie van de Johannes stichting, (waaronder de Hooge Burch valt) SASSENHEIM Tenslotte zette de Sassenheimse gemeenteraad zich gisteravond rond de klok van half elf toch nog aan de behandeling van het hete hangijzer, de Schipholspoorlijn. Nadat het onderwerp aanvankelijk was uitgesteld en mogelijk zelfs ver daagd zou worden, besloot de gemeen teraad uiteindelijk niet verder met een KVP-motie mee te gaan en stel de zich na diepgaande discussies aan het eind eensgezind achter een enigszins gewijzigde verklaring, waarin de Minister van Verkeer en Waterstaat wordt meegedeeld, dat Sassenheim opteert voor tracé 2 (zo dicht mogelijk tegen de Rijksweg aan) met dien verstande dat de baan voor zover het de gemeente Sassen heim betreft langs de Kagerplassen, tussen de Ringvaart van de Haar lemmermeerpolder en de Menneweg een verdiepte ligging krilgt onder het maaiveld". Bij het begin van de vergadering, van de Sassenheimse raad diende KVP-fraotievoorzitter Jo van Eisen een door Hans Montfoort namens Progressiel Sassenheim ondersteun de motie van orde in, waarin werd gevraagd de behandeling van het tracé van de Schiphollijn aan te hou den en er een aparte vergadering aan te spenderen. „De algemene beschouwingen," zc betoogde Van Eisen, "zouden door dit agendapunt in de knel kun nen komen". En Montfoort: "Het voor ons liggende stuk van het colle ge is een pre-advies en geen discus siestuk voor de raad zoals aanvan kelijk was bedoeld". Burgemeester Kret wilde voorlopig niet verdei gaan dan de behandeling uit stellen tot mogelijk na de alge mene beschouwingen. Na afloop daarvan stelde hij toen alsnog het Adjunot-directeur Nagtegaal van de Johannes stichting mr. N. J. Geleynse uit Amsterdam is nu of ficieel benoemd tot de nieuwe direc teur per 1 februari sprak op de ze avond de hoop uit dat er een goe de relatie zal ontstaan tussen de bewoners van Zwammerdam/Al phen aan den Rijn en de bewoners van de Hooge Burch. Hij noemde als concrete voorbeelden daarbij: het daadwerkelijk behulpzaam zijn als de huisgenoten gaan zwemmen, mu ziek maken (deze avond speelden zij met een eigen orkest, de Josti Band), wandelen enz. Ook bestaat de mogelijkheid om een woning van de oge Burch te "adopteren". Dat bete kent dat men op zich neemt om de bewoners van die woning op gezette tijdens eens op te zoeken. Ook voorzitter Van 't Hof van de oudervereniging van de Hooge Burch hoopte op een goed contact, met de Zwammerdammenaren. Hij suggereert de plaatselijke bevolking eens op het terrein van de Hooge Burch te komen neuzen om dat "aparte" wereldje niet te iso leren. De oudervereniging kwam ove rigens evenmin met lege handen. De huisgenoten ontvingen drie specia le skelters, die werden bekostigd van de opbrengst van een onlangs in Bodegraven gehouden bridge-dri ve (f 1100). onderwerp aan de orde. De KVP, kwam daarop opnieuw met de mo tie op tafel, maar kreeg na langdu rig beraad toen géén steun. Hans Montfoort later: "Ik heb pro beren duidelijk te maken, dat we als Sassenheimse raad niet verdeeld moesten optreden naar buiten uit. Wat willen we nu? Als gemeente Sassenheim moeten we een zo sterk mogelijke vuist maken. Er moest een eensluidende verklaring naar Den Haag en niet een meerderheid- en minderheidstandpunt. Ik ben blij, dat dat eensluidende stuk er ook is gekomen". De Sassenheimse gemeenteraad koos daarbij voor het méést haalbare. On danks het aanvankelijke KVP ge luid. dat ook de andere alternatie ven nog bij de standpuntbepaling zouden moeten worden betrokken. Van Eisen eerder die avond: "B. en W. heeft ons in overweging gegeven te opteren voor tracé 2. Wij kunnen ons hiervoor beslist niet uitspreken omdat wij van oordeel zijn, dat de minister de aanleg van de Schiphol spoorlijn voor wat betreft het tracé in onze regio moet laten bestuderen in het kader van de totale ver keersproblematiek van Duin- en Bollenstreek. De absoluut onvoldoende afvoer van het verkeer uit deze gebieden naar de Rijksweg 44 verlangt dat naast de verkeerstechnische facetten ook za ken als milieu en leefbaarheid aan een gedegen studie moeten worden onderworpen. Wanneer wij de minister bereid vinden hiervoor opdracht te govern, mogen wy verwachten, dat deze za ken het beste gediend zullen worden. Het komt ons overigens voor, dat al de spoorlijn parallel zou lopen aan de hoogspanningskabels (tussen Sassen heim en Voorhout op Voorii. grond gebied, red) met een evenwijdig daar aan liggende brede weg met ruime rotondes naJbij de Carolus Clusiusln. (verbindingsweg tussen Sassenheim en Noord wij kerhout, red) en in de omgeving van het Sikkens bedrijf, dat dan in ieder geval Noordwijkerhout, Noordwijk, Voorhout, Sassenheim en een deel van Oegstgeest afgeholpen zouden zijn van de narrige opritten bij de Haarlemmertrekvaart, War- mong en het Marine-electronisch centrum. Het centrum van Sassen heim zou weer een prettig aan het verleden herinnerd, en toch modern geoutilleerd winkelcentrum kunnen worden.' Meest haalbare De KVP liet de gedachte aan de spoorlijn parallei aan de hoogspan ningskabels varen (met de aanteke ning dat er tijdens de komende hea ring mogelijk weer op terug zou wor den gekomen) en steunde het geamen deerde college-voorstel. Burgemeester Kret: 'Waarschijn lijk het meest haalbare alternatief. We praten dan straks over een meer uitgave van 75 miljoen gulden. Als ik zie dat de rijksoverheid nóg ingrijpen der besluit neemt om t milieu te sparen, dan zie ik niet in waarom voor Sassenheim die extra 75 miljoen er niet zouden komen.' Het 'verkeer' vormde tijdens de ver gadering van de Sassenheimse raad overigens toch een zwaar onderwerp. De plaatsing van de verkeerslichten op het kruispunt Parklaan - van PaOiandtlaan - Willem Warnaarla&n (kosten rond 200.000 gulden, waarvan Sassenheim 100.000 gulden voor haar rekening zou moeten nemen met een jaarlijkse exploitatielast van 18.000 gulden) bracht naast de wrevel over dat late inschakeling van de raad (Kret: 'Het wordt ons min of meer van boven af opgelegd') ook beschou wingen over het (on?)veilige Sassen heimse verkeer. 'Een kruimeloplos- het. En later ingaand op de verkeerspr blemtatiek: "Sassenheim is vlak naast de rijksweg 44 gesitueerd en toch wringt de verzamelde verkeersstroom die uit de Bollenstreek zuid- of oost waarts Nederland in wil zich door Sassenheim heen. De Hoofdstraat, die alle mogelijk heden op het gebied van winkelen en verblijf biedt, is meestal te gevaar lijk om te bewandelen en te vol met geparkeerde auto's om een prettige aanblik te bieden. Oost Sassenheim (De Kooi) moet trouwens bovendien over de Parklaan om met meer of minder levensgevaar het centrum te bereiken. De Parklaan, waarvan je zou zeggen, dat moet toch een mooie laan zijn, moet alle verkeer dat in noordelijke richting naar de bollen streek of verder wil verwerken. Geheel het vrachtverkeer van Noordwijkerhout, Noordwijk en mo gelijke delen van Katwijk en Voor hout hebben wij het plezier ge daan de Teylingerlaan door middel van de Carolius Clusiuslaan aan sluiting te geven op de twee druk ste en onmogelijke kruispunten om vla ons de Rijksweg 44 te bereiken. Er moet naar worden gestreefd naar een bredere oplossing op lan gere termijn, waarbij Sassenheim word ontlast van de afvoer vam al le zwaar- en lichtverkeer uit prak tisch de gehele Bollenstreek en de Duinstreek van Zuid-Holland. Iedere kruimeloplossing stelt de werkelijke oplossing langer uit. De westelijke randweg zal derhal ve ruim moeten zijn en zo mogelijk het kruispunt Hoofdstraat—Teylin gerlaan (kruispunt Noord) moeten mijden". En Hans Montfoort over de ver keerssituatie in Sassenheim: "Het is een al jaren slepende kwestie zonder dat het college een beleid ontwikkeld om het doorgaande ver keer in de Hoofdstraat en op de Parklaan aan banden te leggen. Deze verkeersstroom maakt van Sassenheim een onveilig dorp, mede gelet op vele automobilisten die on danks snelheidscontroles met snel heden van ver boven de 50 km door Sassenheim razen. Uiteraard zijn hiervan zoals overal kinderen en be jaarden de dupe, maar bovenal is de situatie van directe invloed op 't welzijn van de leefgemeenschap Sassenheim. Zo lang het doorrazende verkeer een muur is tussen twee helften van Sassenheim. zo lang eisen wij van het college een actief beleid bij het zoeken naar andere oplossingen. Tot nog toe is hiervan niets ge bleken. Geen voorstellen inzake de aan leg van met stoplichten beveiligde voetgangers-oversteekplaatsen, geen activiteiten in de vaste adviescom missie voor verkeersaangelegenhe- den". LEIDEN In de maand decem ber zullen aan de Leldse universi teit promoveren tot doctor in de rechtsgeleerdheid B. C. Punt te Noordwijk (11 december), tot doc tor in de geneeskunde H. H. Cotino te Voorschoten (4), en tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschap pen G. H. Bromhoff te Oegstgeest en J. A. Groenewegen te Alphen aan den Rijn (4). Vergadering van streekcommissie LEIDEN De streekcommissie Leiden, die de totstandkoming van het nieuwe streekplan Zuid-Hol land West begeleidt, vergadert op woensdag 27 november in het Ge bouw MaDl Rynland (tegenover hotel Groenendijk) in Hazerswoude- Rijndijk. Tijdens de vergadering die om acht uur s'avonds begint zal de streekcommissie onder meer spreken over de brief van Gedepu teerde Staten inzake intergemeen- telyke structuur plannen. de nota- van de werkgroep verkeer rondom Valkenburg a.d. Rijn en het aange ven van concrete knelpunten Inza ke verkeer en vervoer. Voorschoterweg in Valkenburg krijgt nu ook natriiunlichten VALKENBURG De Voorscho terweg welke thans gereconstrueerd wordt zal van een natrium verlich ting worden voorzien. Dit is destijds bij de reconstructie van de KatwiJ- kerweg ook gedaan. De totale kos ten hiervoor bedragen f34.000,-. Er komen in totaal 20 lichtmasten. De provincie verstrekt een subsidie van 75% van de helft van de onderhavi ge kosten. Wij stellen, aldus B. en W van Valkenburg, dat de veiligheid op deze weg belangrijk verbeterd wordt door een goede verllohting. Digros Stars en Country Boys verbeteren hun positie bij het zaalvoetbal LISSE Het Katwijkse Digros Stars en het van de Lisserdijk afkomstige Country Boys hebben gisteravond in de THB hal in Lisse hun posities in de officiële zaalvoetbalcompetitie van de KNVB verbeterd. Digros Stars versloeg het hard spelende VNL met 11-5, terwijl Country Bos in een spannend duel Katwijk met 4-6 te rugwees. Digros Stars toonde tegen VNL op nieuw dat het over een vrij evenwich tige ploeg beschikt. Terwijl bij VNL de produktie voornamelijk voor reke ning van één speler kwam (Brede- veld scoorde vier vam de vijf doelpun ten; K. Wesselman scoorde één keer) verdeelde de Katwykse Stars de doelpunten evenwichtiger. H. van Duyn (4), C. Kuyt (3) en K. de Jong (3) vormden een constant gevaar voor de VNL-pioeg. Country Bops bleef in deze D-afde- ling Digros Stars via! de knappe 6-4 overwinning op Katwijk goed volgen. Walraven (3x), Clemens (2x) en Ley- ten namen de Lisser doelpunten voor hun rekening, terwijl Katwijk niet verder kwam dan treffers van Van Duyn (2), Kuyt en Kruistum. Spannend waren de gevechten tus-, sen Houtwarenhoek en Tien in één in de B-afdeling en tussen Taveerne Boys en Hoogkamer Assurantiën in de A-klasse. Tien in één behield de uitstekende titelkansen via een 3-4 overwinning (doelpunten van Jan in 't Veld 2x, Theo Bon en Ko Janmaat voor Tien in één en De Jong 2x en Onderwater voor Houtwarenhoek). en Taveerne Boys deed 't zelfde in de Lisser derby tegen Hoogkamer: 3-1. Langeveld (2x) en Van de Poel scho ten Taveerne Boys naar een 3-0 voor sprong, voordat Hoogendoorn uit een terecht door scheidsrechter Verheij- en toegekend strafschop kort voor tijd kon tegenscoren. LEIDEN Het gemeenteraadslid Laurens Beijen (PPR, PSP, D'66) heeft het college van B en W van Leiden een brief gestuurd waarin hij bezwaar aantekent tegen het feit dat de directie van de Stedelijke lichtfabrieken brieven aan weige raars van de Kalkar-heffing stuurt waarin wordt verzocht binnen acht dagen alsnog te betalen, omdat anders "wanbe taling wordt geconstateerd". Het raadslid wijst er op dat het college in de vergadering van 8 november heeft besloten dat er vooralsnog geen maatregelen worden getroffen tegen die verbruikers, die weigeren mee te betalen aan de bouw van de snelle kweekreactor in Kalkar. Het college van B en W wordt verzocht de afdeling 'Dreigbrieven en Afsluitingen' van de SLF beter te instrueren.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 4