W a rrn oud wil van rijk meer geld agenda Watgeeft u voor art leven? Subsidie voor SOS Kijk vanavond als ons leven u lief is BELASTINGEN IN WARMOND GAAN OMHOOG Raad Leiderdorp Lokalenverhuur aüU Detailhandelschool Leidse brandweer wint beker in Zoeterwoude Vogelshow in Voorschoten MAANDAG 25 NOVEMBER 1974 Maandag öteenschuiur 6, r uilavond Leidse Poetzcgelvrlenden, 8 uur nam. u nam. vergadering Dinsdag Rljnsburgerweg 16a. spreekuur Alg. Hooigracht 38. spreekuur Stichting Huisvesting Werkende Jongeren. 7.30 Streef kerkstraat Gemeenschap, 8 Breestraat 10, Twentwel. kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Pieterskerkstraat 1 (ruimte boven Lokhorst Kerk), werkgroep d lenst - weigeren, 8 uur nam. Steensdhiuur 6, Leidse Vereniging van Postzegelverzamelaars, 8 i sers Genootschap, 8 i De Lakenhal, lezing "Het Beleg van Lelden in de Romantiek 17741884". spr. drs. M. L. wurfbaln, 8.16 uur nam. Tekort van bijna drie ton WARMOND De gemeente Warmond wil van het rijk voor 1975 een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds. B. en W. stellen de raad voor aan het rijk een dergelijk ver zoek te doen. De ontwerp-begroting van War- structureel storende factoren voor van de gemeente nog verder zou aan- de technische dienst, de planologische tasten, terwijl de belastingvarho- maatregelen om de ontwikkeling van ging evenmin toereikend is. Ook de gemeente gezien ook haar van re- zijn de reserves niet zodanig, dat de gionaal belang zijnde recreatieve begroting sluitend, zou kunnen wor- functie in goede banen' te leiden, het den gemaakt. Het is moeilijk te over- statische aantal inwoners, de dorps zien, aldus het college, of het verzoek structuur met de vele dammen, rijke aan het rijk een kans van slagen groenvoorziening en het van klinker- heeft. Wanneer het ingewilligd bestrating voorziene wegennet en ten wordt, mag Warmond een artikel-12 slotte het tekort op de onderwijsuitke- gemeente worden genoemd. Voorwaar ring uit het gemeentefonds, de is dat zich in de gemeente zg. WARMOND B. en W. stellen de gemeenteraad voor om de Stich ting Telefonische Hulpdienst Leiden (S.O.S.) voor 1974 een subsidie van f 130,24 te verlenen. Dit is een lager bedrag dan waarom B. en W. van Leiden namens de stichting hadden gevraagd. Het tekort over '74 bedraagt f 4760. Het Leidse college heeft aan de omliggende ge meenten het verzoek gedaan om door middel van een subsidie van ongeveer vijfhonderd gulden per gemeente dit tekort te dekken. B. en W. van Warmond vinden een verdeling naar rato van het aantal inwoners echter juister en komen daardoor uit op bovenge noemd bedrag. Drie doktoren die hun leven inzetten voor de bestrijding van kanker bij kinderen, vragen uw aandacht voor een nieuwe hoopgevende ontwikkeling. De TV dokumentaire„De droom van drie mannen" zou ieder gezin in Nederland eigenlijk moeten zien en thuis moeten bespreken.Kijk vanavond even,als hun leven u lief is. stfgaa, LEIDERDORP/OEGSTGEEST/WASSENAAR Sint Nicolacts, ook wel Sinterklaas, ook wel de goed hei lig man, is in het land en dat zullen we weten ook. Hij ging afgelopen zaterdag eens in de omgeving van Leiden kijken. Zoals in Leiderdorp (foto linksboven), waar de Sint op het terrein van Ockenrode a/meerde. Er was veel belangstelling; zelfs op de Leiderdorpse Brug stonden de mensen rijendik. Bur gemeester Van der Have kon temidden van die massa maar nauwelijks zijn welkomsttoespraakje houden. Eigenlijk schudt de Sint ook liever handen. De Spaanse heilige ging later nog vergezeld van tientallen zwarte onderdanen en met de Leiderdorpse drumband in een stoet door het dorp. Hij ging ook naar Oegstgeest, na kennelijk eerst baard en snor wat uitgekamd te hebben. Daar (foto rechtsboven) toonde hij zich andermaal de ware kindervriend en maakte een rondedansje. In Wassenaar was er, te midden van de feestelijkheden, plaats voor een ernstige noot. De zeeverkenners van de Van Woesik-groep grepen de komst van Sint Nicolaas aan om hun eis voor een nieuw clubhuis kracht bij te zetten. Ze begeleidden met al hun boten het schip van de Sint in de haven van Wassenaar en hadden langs de route tenten opgeslagen om te laten blijken dat ze geen onderkomen meer hebben. B. en W. deden za terdag het aanbod om het oude machinegebouw van de watertoren beschikbaar te stellen. De verken hebben dit bod afgeslagen, omdat het gebouw te ver afgelegen ligt. Volgens schipper W. Spierings deze afgelegen plek te laten gaan. Economische vindt ook de politie het onverantwoordelijk om de kinderen WARMOND Donderdag zal de raad weer een openbare vergadering houden. Op de agenda staan 19 pun ten waaronder een voorstél tot ver lening van medewerking van ge meenschapsruimten voor zowel de basisschool Leerhoeve school met De Bijbel. Ook moet de raad zijn goedkeuring geven aan de verkoop van drie peroelen grond in Endepoel II. Dan worden ook a.s. donderdag de nieuwe maatregelen van de belastin gen over het Jaar 1975 besproken. Zo wil men o.a. de straatbelasting verho gen zodat er een meeropbrengst van f9525,- zal komen. De rioolbelasting en gemeentelijke leges zullen dan om hoog gaan met 11%. De reinigings rechten met 15% en de hondenbelas ting zal met f 5,- worden verhoogd tot f45.-. Ook zal de woonforensenbelasting niet aan de verhoging ontkomen, en zal men voor een caravan op z'n minst f60,- per Jaar moeten betalen en voor een woning op z'n minst f 177,50. Al de maatregelingen plus de ver hoogde haven- en kadegelden met 11% zullen de gemeente een meerop brengst van f 64.542.- op moeten brengen. Ook wacht de Warmondse bevolking nog een verhoging van de tarieven van het gemeentelijk water leidingbedrijf. Dinsdag zijn de fraktievergaderin- gen waarvan die van de politieke partij Progressief Warmond open baar is. Woensdag Geverstraat 65. Oegstgeest, socië- 10. Twentwel. sociëteit, 'oor kamerbewoners, vanaf 0 uur nm Middelweg 4, Archltecten-Informa- Leefbaarheld/StadsverfraalLng, Donderdag Breestraat 10, Twentwel, sociëteit basis- spreksavond Baha'l Gemeenschap, 8 Baptistengemeente, 8 i Academiegebouw Debat Erneet Mandei-Karei van het Reve 8 uur Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Lelden wordt waargenomen door Apotheek Kok. Ra penburg 9. tel. 24807. Apotheek Vo~r- LEIDERDORP De gemeente raad vergadert maandag 2 december om acht uur over oa. de volgende agendapunten: beëdiging van J. Nievaart; lokaalruimte voor de Leidse de tailhandelschool bouwrtfpmaken van een gedeelte van het industrieterrein aan de Zijl- dijk; herziening voorschriften bestem mingsplan "Zijlkwartier"; aanbrengen wielrijdersstroken by Gallaslaan, Grotiuslaan en Vossius- l&an. subsidie-voorstellen voor de af deling Leiderdorp/Zoeterwoude van "Veilig Verkeer", de stichting "Hout- kampgroep Leiderdorp", de Wereld- winkel/Unctad-Werkgroep, de com missie Kerst-in '74 en de Leidse rechtswinkel. De visvereniging „Zaalberg" hield de 7de wedstrijd in Oude Wetering en de Ringvaart met matige vang sten. De uitslag was: 1. G. Holswilder 2070 gr. (6 st.)2. G. P. v. d. Vaart 1650 (9); 3. P. Fasel 1580 (13); 4. G. Itersan 1460 (10)5. P. H. Holswilder 1420 (16); 6. J. J. v. Wenlt 1170 (11); 7. J. Fhllippo 880 (9); 8. N. Gressi 850 (8); 9. R. Kop 760 (8); 10. N. Stouten 670 (5). Visvereniging „Sportvrienden" viste de 7de wedstrijd in de Ringvaart. De vangst was redelijk. Uitslag: 1. W. Moamem 3485 (44); 2. H. Schouten 3300 (43); 3. J. den Os 2875 (27); 4. J. v. d. Luchlt 2620 (33); 5. Chr. Schouten 2535 (21)6. A. Helverstein 2530 (29)7. D. Schouten 2340 (33) 8. O. Schouten Jr. 2275 (22); 9. W. Schouten ar. 1700 (22); 10. J. v. Es 1585 (19). Viscolege HSV viste de „keretwed- stryd" in de Haarlemmer-trekvaart. De vangst was redelijk. Uitslag: 1. P. Wondergem 2400 (37)2. A. Doesburg 1895 (34); 3. B. Laiterveer 1355 (19); 4. J. Leuering 1350 (21)5. Laiterveer sr. 1120 (18); 6. H. Monitanus 1120 (17); 7. H. Onderwalter 950 (16); 8. I. Arnoldus 900 (15)9. J. v. d. Lin den 900 (13); 10. G. Brandt 875 (14). LEIDERDORP Waarschijnlijk nog dit Jaar wordt begonnen met de bouw van het nieuwe complex voor de Leidse Detailhandelschool aan de Leidse Dreef. Verwacht wordt, dat het nieuwe gebouw in ongeveer twee jaar gerealiseerd zal zijn. In af wachting daarvan heeft het schoolbe stuur aan de gemeente Leiderdorp verzocht om voor het cursusjaar 1974/'75 opnieuw het voormalige ge bouw van Gemeentewerken aan de Bruggestraat, de voormalige Meije- gaardschool aan de Splinterlaan en de gymnastiekaccommodaties aan de Hoogmadeseweg en Splinterlaan te mogen huren. B. en W. stellen voor het gebouw Bruggestraat 1, dat een culturele bestemming heeft, opnieuw beschikbaar te stellen Hetzelfde geldt voor de lokalen van de semi-perma- nente school aan de Splinterlaan. Wel zal in de overeenkomst de be paling worden opgenomen, dat hij af loopt op 1 augustus 1975 of zoveel eerder als het gemeentebestuur de lokalen modlig heeft ten behoeve vaar het lager onderwijs. De gymnastiek lokalen kunnen slechts beperkt be schikbaar worden gesteld. VOORSCHOTEN De jaarlijkse tentoonstelling van kanaries- parkie ten - bastaarden en tropische vogels georganiseerd door de vereniging: "De Vogelvrienden" te Leiden-Voor- schoten zal weer gehouden worden in Cultureel Centrum te Voorschoten en wel op vrijdag van acht tot tien, zaterdag van 10 tot 10 en zondag van elf tot vyf uur. Hoofdleidster weg bij Hobbit LEIDERDORP Mejuffrouw Th. Houweling uit Warmond, hoofd leidster bij de openbare kleuter school De Hobbit. neemt per 1 Janua ri 1975 ontslag. Zij gaat trouwen. Burgerlijke stand van Leiden vestein 7, tel. 09211. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek. Wühelminapark 8. Oegstgeest. telefoon SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, tel. 071— 29202 Voor allen die In moeilijkhe den verkeren dag en nacht te berei ken Stichting werkgemeenschap Kindercentra Hooglandse Kerkgracht 4: (ingang) Koppen Lnksteegopeningstijdendl. 2—5 uur nam., tel'. 30360. Juridisch adviesbureau Juridisch Adviesbureau Volkshuls. Apothekersditk 33 Dl. woe en do 10 Gespreksavonden Gesp re ksa vonden Baba-i gemeen schap Wo 8 uur nam. Kennedyiaan 11. Oegstgeest vr 8.16 uur nam Fred. HendrlkolantsoeD 26 Leiderdorp Vormingscentrum Troef Programma Troef Jongerencentrum: Maandagavond: Toneelgroep en So». sjale Kreagroep; Dinsdagavond: Ken- nlsmaklngsgroep. Werkgroep Naald en Draad. Werkgroep Werk en Groep zon der Werk; Woensdagavond: gereser veerd voor vergaderingen kommissie bij eenkomsten enz.; Donderdagavond: Filmgroep. Handenarbeid en Samen spelen. Troef. Hoge woerd 57 telefoon 071-30494. T went wel Sociëteit Twentwel. Breestraat 19, openingstijden: elke dag behalve op ma. do v.a. 31.00 uur Toegang voor mensen va 20 laar Koordstudio Centrum voor Intermenselijke be trekkingen ontmoetingsruimte voor ca 25 tot 60-larlgen Oude Rlln 88, Lelden tel 44000 Voor advies infor maties etc Werkdagen van 15-23 uur. OntmoetingsruimtenWerkdagen 'a avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 20 tot 23 uur Tevens aangepast voor llchamelliv gehandi capten. Elke donderdag van 15—16 uur spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond. Dienstencentrum Noordeinpiein 2b cel 40483. algeme ne informatie dag van 0—10 uur ZOETERWOUDE De EHBO- vereniging Sint Liduina hield in Ons Huis EHBO-wedstriJden voor senio ren en junioren, met de wisselbeker van deze Zoeterwoudse vereniging als inzet. Bij de senioren, waar vijf verenigingen deelnamen, vergaarde de afdeling Leiden de meeste pun ten en won ook de commandants- prijs. Reeuwijk werd tweede en Zoe terwoude derde. Bij de Junioren de den zes verenigingen mee. Hier won Stompwijk zowel de verenigings- als oammandantsprijs, Reeuwijk wend tweede en Leiden derde. Het ging voornamelijk om verbandwerk. De jurp bestond uit kaderleden van het rayon Den Haag. Begin januari start in Zoeterwoude de nieuwe EHBO-cursus. Belangstel lenden kunnen zich opgeven bij me vrouw Overdevest, Eloutstraat 19, telefoon 1816, de heer Van Diemen, Weipoortseweg 95a, telefoon 1382 en de heer Janmaat, Weipoortseweg 21, telefoon 2351. Steen. Marjolein J. Erkelens en J. H. Bousie. Johannes GiJsbertU8 Pleter z. v. J. Blok en C. H. Laterveer. Jacobus z. v. J. de Zwart en C. van Duljn. Fredericus Tartttius z. v. C. A. van Wetten en J. E. van Dam, Jeannet d. v J. J. Ver- have en H. T. van Rootselaar, Ger- hardus Leo nardus z. v. A. J. Voer- mans en W. H. M. Hummelink. Overleden: D. J. Mei)ers 59 jr.. man dochter. Getrouwd: R. H. Gefken en H. Wijnnobel, J. C. Snel en A. J. van der Spree. LEIDERDORP Geboren: Char les. z. v. B. Comet en C. van Nieuw koop, Nicollne A. C.. d. v. A. de Wolf den Broek. Katja, Release Hulpverleningsdienst Release. Nieu we Rlln 20a tel 24555 in verband met vakanties zlln de openlngstllden 'ot eind augustus gewijzigd In ma woe en lull tot 1 augustus Moeders voor moeders Inbraak in clubgebouw WASSENAAR Aan de Ver lengde W aalsdorper laan in Was senaar is in de nacht van vry- dag op zaterdag ingebroken in het clubgebouw van de voetbal vereniging Postalia. De daders maakten zich meester van een aantal elektrische apparaten uit de keuken, alsmede een hoe veelheid koffie, snoep, kroketten en drank. De totale schade wordt geraamd op f 3500. Radiozenders opgespoord LEIDEN De Leidse politie heeft vrijdagnacht twee clan destiene zenders in beslag ge nomen. De zenders werden in samenwerking met de PTT op gespoord, resp. in een huis aan de Toussaintkade en in een wo ning aan de Diamantlaan. Te gen de eigenaars, 36 en 44 jaar, ls proces-verbaal opgemaakt. G. M. H. Meijer. Ondertrouwd: L. Bruin en M. de Groot, N. Bentveld en W. J. J. M. Bailer. D. van Dalen en M. van TelJ- lingen. Segaar oud 76 Jr. geh. NOORDWIJK - J. Stuve, op het ogenblik nog werkzaam op de afde ling bevolking in Leiderdorp, is per 1 februari eervol ontslagen als amD- tenaar van de burgeriyke stand. Op 31 okt. verzocht de heer Stuve om dit ontslag in verband met zijn benoe ming op de gemeentesecretarie in Noordwyk. J. Stuve is op 14 april 1945 in Amsterdam geboren. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 31.80 Per Post f 34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0.45 Abonnementsgelden olj vooruit betaling te voldoen BIJ automa tische overschryvtngen geen ad ministratie- en incassokosten Naoezorging van 18 00201)0 u Zaterdag van 16 00—18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2