mmi Nieuwbouw in Warmond 5Litterisbiedt goed spel agenda Prachtige stemmen bij mannenkoor Getemperde show van Marjol Flore Feia Hulsbergen zingt hoofdrol in Grafin Maritza R. Eikerbout voorzitter afdeling Leiden PvdA Maandag Hoge Mprsweg, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- laan, dr. Lelylaan, Granaathof, Dia mantlaan, Onyxhof, Amethisthof, Smaragdlaan, Robfjnstraat, Parel straat, Topaaslaan, Aquamarijn straat, Bothastraat, H. Cos terstraat, Morskade, Rhijnhofweg, Agaath- laan, Saffierstraat, Turkooislaan, Berylstraat, Carneoolstraat, Barn steenpad, Kristalstraat, Opaalstraat, Toermalünstraat. Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan, Vondellaan. van Baerlestraat, Jacob Catslaan, Gerard Brandstraat Coornhertstraat, C. Huygenslaan, Brederostraat, Spieghelstraat, R. Visscherstraat, Tesselschadestraat, Leeghwaterstraat, St. Buysingh- straat, Calandstraat, Leemanstraat, Conradstraat, Dijkstraat, Stuw- straat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Muider- kring, Cruqiuslaan. Woensdag Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Station). Kamerlingh Onnesplein, de Sitter- laan, v. d. Waalsstraat, Buys Bal lotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zee manlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozeboomstraat. Zoeterwoudsesinge (van Lammen schansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, T. Siegenbeekstraat, Hoodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat Cobetstraat. de Ridderstraat, Thor- beckestraat. Wasstraat, de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkade, P. J. Blokstraat, Fruinlaan, de Gijselaar- straat. Kernstraat, Verdamstraat. Donderdag Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- persteeg, Dullebakkersteeg, Hoog- landsekerksteeg, Pelikaanstraat Koestraat, Lege Werfstraat, Bouwe- louwensteeg, Duizenddraadsteeg, van der Werfstraat, Meermanshof. Druckerstraat, Maredorpsedwars- straat, Grevenstraat, Voldersgracht, Npord- en Zuid Rundersteeg, Jan- vossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstraat, Vol molengracht, Oostdwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Haarlemmerstraat v (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerritsteeg, Prinssessekade, Turfmarkt, Steen- straat, Beestenmarkt, Nwe. Beesten markt, Kort Galgewager, Mors- straat, Smidsteeg, Narmstraat. Kruisstraat, le en 2e Binnenvest- gracht, St. Aagtenstraat. Lammer markt, Marksteeg, Lange Schei straat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug), Fokkestraat. Oude Vest (van Turf markt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Slonshof, St. Ursulasteeg, Caeciliastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietensttaat. Spijkerboor- steeg, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg, Langegracht, Vrede hof, Houtmarkt, Noorderstraat, Hen drikstraat. Vrijdag Van Vollenhovenkade en plein, Snouck Hurgronjestraat.' Huizinga- straat, ühlenbeckkade. Colenbran- derstraat, Meyerskade. Duyvendak- straat, Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot van Vollenhovenplein) I^ijndijkstraat, Kanaalstraat, Dozy- straat. de Goejestraat. Cosijnstraat. Hartmanstraat. Roomburgerlaan Hoge Rijndijk (van ütr brug tot Wilhelminabrug), ötr. Jaagpad (van ütr. brug tot Wilhelmina brug), Catharinastraat. Rijnstroom- straat. Hoge Rijndijk en ütr Jaagpao (belde van Wilhelminabrug tot RhJJnvreugd), Rhünvreugd. Brugge- straat. Besjeslaan, Park „Die Ley- the", Roomburgerweg. Aarstraat Meerburgerkade en straat. Gouwe straat, Amstelstraat, Leedestraat Wierickestraat IJsselkade. Kasteel hof, Vliststraat. Zaanstraat, Maas straat, Merwedestraat Drechtstraat Lingestraat, Spaarnestraat, Lek straat, Castellumweg. Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48, 9.30 uur v.m.—o uur nain. Morsweg 114, Leldse Jeugdschaak- -.beginners kamerbewoners den, 812 uur nam. LAK-theater, Litter Is Sacrum met "Biedermann en de brandstichters". Zondag Anton lus Clubhuis, dansen 811 Hooglandse Kerkgracht 48. dansen vanaf 8 uur nam. Geverstraat 65. Oegstgeest. t kamerbewoners, vanaf i Lelds Poppentheater, Middelweg 19c, kindervwrstèlllng^aanvang 2.30 uur 2 30°uurOnam 5?' Chlll-mlddag, Maandag Rapenburg 10, gebouw Rehoboth, Leldse amateur fotografen vereniging. 8 Steenschuur 6. ruhavond Leldse Poetzegelvrlenden8 uur nam. Artsen Leiden Wijk I: Morswegkwartler. U-ring: H Aelbers. telefoon 22268. Kooi en Meren- P. P. W. Kehrer, Burggraven- binnenstad tot Cl'tyring: H Aelbers. ^jgaggjagX 22268. Meren- - - ggraven- laan 1, tel. 25820. Wijk III: Waard, Professorenwij k en Tumstadswljk: J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28. tel. 225-38. Wijk IV: Zuid West. Haagweg- kwartier: W. Schellekens, Kennedylaan 46. tel. 64038. Leiderdorp Van 't Woud. Hoofd straat 40, tel. 30070. Oegsteest H. A. Reterlnk. Terwee- weg 152, tel. 50394. Voorschoten W. I. M. van Dom, Palestlnalaan 29. tel. 3960 (zaterdag). F. Koopman. Wagnerlaan 69, tel. 6352 (zondag). Warmond F. Walenkamp. Dorps straat 46. tel. 2220. Apotheken' wc icRiui^iueu worac door Apotheek Kok. Ra penburg 9. tel. 24807. Apotheek Vo- r- schoten, Leidseweg 66, tel. 01717—2626. Apotheek R. v. Breest Smallenburg, L^e- vesteln 7. tel. 99211. Tevens op zaterdag to*1 ,uur nam.: Oegstgeestse Apotheek. WUhelmlnapark 8. Oegstgeest. telefoon W ij k verplegi n g Leiden Stichting Interkrüis. Mid delweg 38. tel. 21753. 33773Üer<,0rP Zr' R- V' d' Kley* tél' te^SSST*1 Inter1crute' L1Jtweg 7. Warmond Zr. D. Kersten, School straat 32 A2, Voorschoten, tel. 01717 7509 of 071—54603. Voorschoten Gezondheidscen trum. v. d. Waalslaan. tel. 4641. SOS-dienst Sps - tel hulpdienst, tel. 071— 25202. Voor allen die !n moeilijkhe den verkeren dae en nacht te berei ken. Stichting werkgemeenschap Kindercentra Hooglandse Kerkgracht 4: (Ingang) Koppenlnksteegl. openingstilden: dl. woe., do. en vr. 9.30—12 uur vm. en 2—5 uur nam., tel. 80360. Juridisch adviesbureau Juridisch Adviesbureau Volkshuls. Apothekersdilk 33. Dl. woe. en do 10 uur vm - 1 uur nam. do 7-9 i Dienstencentrum. Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-l gemeen schap Wo 8 uur nam. Kennedylaao 11. Oegstgeest. vr 8.16 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Vormingscentrum Troef Programma Troef Jongerencentrum: Maandagavond: Toneelgroep en So- sjale Kreagroep; Dinsdagavond: Ken- Werkgroep Naald en Draad. Werkgroep Werk en Groep t der Werk; Woensdagavond bijeenkomsten bijeenkomsten enz.; Donderdagavond: Filmgroep. Handenarbeid en Sam en- speien^QTroef. Hogewoerd 57 telefoon T wentwel Sociëteit Twentwel. Breestraat 19, openingstijden: elke dag behalve op ma., do. v.a. 21.00 uur Toegang voor mensen v.a 20 laar. Koordstudio Centrum voor lutermenscWke he- trekkingen ontmoetingsruimte voor 60-Jarlgen Oude Rijp 88, lichamelijk gehandl- iderdag van 15—16 uur tfed. Invaliden Bond. Dienstencentrum Noordelnpleln 2b cel 40483. algeme ne ^Informatie, dag. van 910 uur Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu we Rijn 20a tel 24555 In verband met vakanties zfjn de openingstijden iot eind augustus gewijzigd In lull tqt 1 augustus. Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemeyer, Hof- dfjck 32. Oegstgeest. teL 071—63652 LEIDSCH DAGBLAD üitgave: Leldsch Dagblad BV Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement f 31.80 Per Post t 34.20 Jaarabonnement f116,20 Losse nummers f 0.45 Abonnementsgelden of) vooruit betaling te voldoen BU automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Naoezorging van 18 0020.00 u Zaterdag van 16 00—18.00 uur Telefoon 071-30500. Niet Lizzy Sohöffmann, maar de Sassenheimse Feia Hulsbergen zal vanavond in de Leiüse Stads gehoorzaal de titelrol van „Ma ritza" zingen en spelen in de uit voering die de Hoofdstadoperette geeft van „Grüfin Maritza". Feia Hulsbergen, die aan haar tweede seizoen bezig is bij de Hoofdstad Operette, maakte enkele jaren geleden haar „prof-debuut in de musical My Fair Lady, waar zij ook hi twee uitvoeringen de hoofdrol speeilde. Feia Hulsbergen, die dit seizoen ils de „doublure" van Lizzy Schöfmann ls aangewezen voor de- Al van Maria, zal deze rol tenminste tien keer spelen. In Nunspeet en ruim een week ge leden ook in Sneek stond zij reeds ais Maria op de planken. Vooral in Sneek was de kritiek enthou siast over haar spel en zang. „Ik merkte toen ook voor mezelf dat het lekker liep". Feia Hulsber gen, die de partij gemakkelijk aan kan, is blij Juist in Leiden (en straks ook Haarlem de hoofd rol te kunnen spelen. „Ik hoop ook op Hilversum. Ik stond daar voor het eerst in My Fair Lady in de hoofdrol en wil graag ook Grafin Maritza zal daar spelen". Feia Hulsbergen vele Jaren Jonger dan de overal als „na tionale" operette-vedette aange kondigde Lizzy Schöffmann is tot nog toe bijzonder te spreken over haar ervaringen met de Hoofdstad Operette. Over haar eigen prestaties totnogtoe :„Het is natuurlijk moeilijk om dat zelf te beoordelen. Maar het feit dat je bent aangewezen als de dou blure van Lizzy Schöffmann en het feit dat je zeker tien uit voeringen de rol van Maritza kunt spelen, duidt er wel op dat men wel vertrouwen in mij heeft. Ik heb aan het begin van het seizoen gezegd dat het voor mij 'een kans is, die ilk moet waarma ken. Zo zie ik het nog steeds. Ik zal het op de planken moeten be wijzen". Vanavond- om 20.15 uur kan de „streek" een gedeelte van dat „bewijs" in de Stadsgehoorzaal zelf zien. WARMOND Burgemeester De Vree ze van Warmond heeft gister middag de eerste paal geslagen voor 12 woningen en 36 bejaarden wonin gen in het plan Endepoel twee. Bij de aanwezigen waren o.a. wethouder Tulp, de aannemer en de architect. Na afloop was er in de zaal van de Klim Op een gezellige bijeenkomst met de toekomstige bewoners. De Warmondse raad krijgt as. donder dag in zijn vergadering de lijst waar op elf door de woningstichting War- munda aangewezen personen die in aanmerking kunnen komen voor een van de nieuw te bouwen huizen. De raad zal dan zijn goedkeuring moe ten geven aan de woningstichting Warmunda en volmacht om het laat ste huis aan een van de drie reserve kandidaten te geven. In weinig boeiende „Biedermann,, LEIDEN De koninklijke to neelverenging Litteris Sacrum gaf gisteravond in het LAK-theater aan het Levendaal de eerste opvoering van het stuk „Biedermann en de Brandstichters". Dit stuk, geschre ven door Max Frisch, stond onder regie van Kees Schutte, terwijl de hoofdrollen (Biedermann en Schmitz) goed werden vertolkt door res pectievelijk Bram Harteveld en Rob Hageman. Deze beide hoofdrolspe lers leken het stuk te dragen, al gaf Annemiek Ruygrok, die „Anna, een dienstmeisje" speelde goed aan. Daarnaast wist Harteveld zich ge steund door het spel van Babette, zijn vrouw, gespeeld door Anne Beer- baum-Meyer, d\e vooral op haar sterkst was, toen zij Schmitz, die zij eerst uit het huis wilde verwijde ren, toch overhaalde te blijven. Over Schmitz moet gezegd worden, dat Hageman Zich goed van zijn taak kweet, hoewel de worstelaar Schmitz toch emotioneel erg ver van de per soon van Hageman verwijderd móet zijn. Het is altijd makkelijk een „ty- pe" gestalte te geven, die min of meer in het verlengde van Je eigen persoonlijkheidsstructuur ligt. An ders wordt het. wanneer men een persoon uitbeeldt, waarmee men geen enkele affectie onderhoudt. Voor Harteveld lag dit veel eenvoudiger. De persoon van „Biedermann" zal niet zoveel verschillen van de per-, soon Harteveld, al zal de laatste waarschijnlijk zuiniger op zijn wijn zijn dan de eerste. Eisenring, de kel ner. gespeeld door Ad van Leeuwen vertolkte een goede aanvullende rol ten opzichte van Schmitz. Tevens dient extra genoemd te worden het „Koor van Brandweerlieden", die als reien door het toneelstuk waren ver weven en die een voorafgegane si tuatie kernachtig samenvatten of een aspect belichtten van een spel moment. dat nog moest volgen. Het koor van brandweerlieden be stond uit Berend Drent, Marcel Maas Arnold Wenink en en Wim Willems. De grimeur heeft vooral met de ge zichten van de brandweerlieden een goed resultaat bereikt. Bovendien Op foto v.l.n.r. Ad van Leeuwen, Anny Beerboum-Meyer, Bram Harteveld en Bob Hageman. werd het optreden vin de brand weerlieden over het algemeen als zinvol en effectief ervaren; omdat het een enigszins relativerende in vloed had op de totale spelontwik- keling. De politieagent, gespeeld doof Wim den Ouden dient autoritair over te komen en hij zet overlijden van Knechting concreter, be knopter zelfverzekerder moeten formuleren. Daarnaast moet hij, als hij door Anna is binnengelaten en wacht op Biedermann, die Juist met Schmitz en Eisenring discus sieert over vaten olie en benzine, niet vrij hulpeloos in het rond kij ken. maar strak voor- zich uit kij ken. Dat zijn blik vervolgens wordt gevangen door de wijzerplaat van zijn polshorloge is een goede zaak, omdat het de spanning enigszins weergeeft. Ik dacht, dat „Litteris Sacrum" uit het beschikbare mate riaal, aangereikt door Frisch, ge haald heeft wat er uit te halen valt (enige schoonheidsfoutjes daarge laten). Maar mij moet wel van het hart, dat de verbale kracht van het toneelstuk van Frisch mij nauwe lijks boeide. Vaak een afwisseling van volkomen overbodige zinnen, met regelrechte tegenstrijdigheden, (hoe kunnen Schmitz en Eisenring b.v. pretenderen, dat er haarwa ter in de vaten zit, als levensgroot „benzine" op de vaten staat). Re sumerend: binnen de mogelijkheden die het stuk bood een interessante interpretatie van .Jitteris Sacrum". Vanavond is er een tweede voor stelling. A- C. KGEKEBAKKER JR. LEIDEN Het Leids mannenkoor „Kunst na Arbeid" bestaat 80 jaar. Het stond een' aantal jaren geleden al met één been in het graf, maar juist op het moment dat het tweede been. erover dacht zijn broeder daar gezelschap te gaan houden, werd er aan getrokken. Deze trekker was Ni co de Raad, dank zij wiens orthope dische therapie 't koor weer met bei de benen op de grond staat, en zelfs in staat is om trappen te klimmen. Twep jaar staat de organist Nico de Raad nu voor Kunst na Arbeid. Het resultaat van zijn inspanningen was gisteravond te horen in het An- tonius Clubhuis. Het programma loog er niet om: werken van Palestrina, Brumel, Lassus, Bruckner, Schubert, Vranken, kortom, de beste componis ten voor ..Iiedertafel" waren verte genwoordigd. Is het tachtigjarige koor nu ver grijsd? In zekere zin: hoewel nie mand de oprichting had meegemaakt was de jongere generatie ver in de minderheid. Maar wat een prach tige stemmen waren erbijBijna elk koor kampt met een gebrek aan goe de tenoren. Ik weet nu waar ik ze moet zoeken, maar laat ze a,u.b. in dit koor! Ook bij de andere stemmen zat prachtig materiaal, maar bij een ruimere markt valt zoiets wat minder op. Een hechte muzikale eenheid heeft Nico de Raad van het koor nog niet kunnen maken (dit was het eerste officiële ooncert onder zijn directie), maar het begin is er. Daarom nu niet gezeurd over enkele ontsporingen en enkele soms te onbeheerst zingende leden, dat kan over een paar jaar nog altijd als dat nodig is. Liever alle aan- KORTER WERKEN Zeventig duizend arbeiders van Renault, Frankrijks grootste automobielfa briek, zullen in de periode tussen Kerstmis en Nieuwjaar twee weken korter werken omdat de afzet stag neert, zo heeft de directie bekendge maakt. dacht voor de werkelijk uitstekende dictie, de prefectoe articulatie en de goede frasering. Helemaal zuiver was nog niet alles, maar de a cappella- compositie waren vaak zeer moeilijk. Iets te hoog gegrepen was Vexilla regis van Mathieu Neuman, doch de Russische liturgische muziek vormde het hoogtepunt van de avond, mis schien zelfs van de afgelopen 80 jaar. Dat men zich naast deze serieuze, moeilijke, nergens droefgeestige mu ziek ook wel eens een uitspattinkje veroorlooft, bewees de tweede helft van de avond, dat voor rekening kwam van Sempere Avanti: gezamen lijk zong en speelde men de tradi tionele Kozakkenpatrouille met veel succes. Uiteraard is het koor blij met nieuwe leden. Maar de .badkamer zangers," die de voorzitter R. Lubach in het programmaboekje noemde, lij ken mij minder geschikt. Komt U pas, wanneer U zachtjes zingt en dan de badkamerspiegel voor üw ogen in gruzelementen breekt: dan heeft U een goede resonans en een stem die zit. RON HARMS.agenda's door te i LELDEN Op de slecht bezochte laarvergadering van de PvdA, afde ling Leiden, gisteravond in de Burcht, werden de weinig sensatione le huishoudelijke zaken van het af gelopen en komende jaar besproken. De diverse jaarverslagen en de be groting werden alle in orde bevonden, en slechts hier en daar kwamen aan vullingen of opmerkingen aan de or- Enige aandacht kreeg het intern functioneren van de partijhet werk ln de wijken, het contact tussen de fractieleden van de gemeenteraad met de partijleden, en het werk in gewest- en districtsvergaderingen. Wat het laatste betreft, zou ernaar gestreefd worden van te voren de ken. Aan de overige zaken zou nog aandacht besteed worden. Bij de bestuursverkiezingen nam R. Eikerbout de voorzittershamer over van G. Dallinga, die de afgelopen vier jaar voorzitter is geweest en geprezen werd om zijn solide, .service-verle nende" optreden. Het bestuur voor het komende jaar ziet er als volgt uit: R. Eikerbout, voorzitter; J. Kes- sen, vice-voorzitter; I. Heres, secre taresse; A. van Santen, tweede se cretaresse; C. Plug, penndngmeetser: S. Pietersz, tweede penningmees ter: M. Koning, comm. werkgroepen; L. van Gennip-van Rijn, commissa ris propaganda; B. Werk, commissa ris rayonzaken; R. Boer, commissaris bijzondere taken; A. van Dam-Jan- i te bespre- sen, commissaris pers. LEIDEN/ OEGSTGEEST Het Oegstgeester aulatheater was gister avond nog niet voor de helft bezet. En dat was erg Jammer voor Marjol Flore. die er op de planken verscheen met haar tweede show. Jammer ook voor degenen die thuis zijn gebleven, want de talenten van Marjol mogen gehoord en gezien worden. Over de kwaliteiten van deze nieuwe ster aan het vaderlandse kleinkunstfirmament is in deze ko lommen al uitvoerig geschreven. Een „geweldige" verschijning, zowel let terlijk als figuurlijk, een monumen tale stem met tal van mogelijkhe den. Marjol Flore weet met haar stem even gemakkelijk te jongleren als met de microfoon. Ook kost het haar geen moeite om d'e zaail te be spelen en tot groot enthousiasme te brengen. Ze beschikt bovendien over veel temperament, dat tijdens deze voorstelling, althans in vergelijking met haar optreden in januari van dit Jaar, wat getemperd leek. Haar repertoire is erg veelzijdig en intus sen in belangrijke mate -aangevuld met liedjes in de eigen taal. Hoewel de taal die de in Nederland geboren maar in het buitenland opgegroeide Marjol Flore een internationale is. Hoogtepunten uit haar repertoire zijn nog steeds „Mr. Segal", en het liedje over de havenmeid. Belangrijke aanvullingen op dit repertoire zijn „Mijn vrijheid", .Bravo pour le clown", „De oude wolf" en vooral „Les blouses blanches", het verhaal over in een gesticht geplaatste vrouw. Kortom, Marjol Flore is nog steeds hard bezig om het helemaal, ook internationaal, te gaan maken. PIETER C. ROSIER

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2