EIDSCH DAGBLAD \rabieren vrezen nu raak van Israëliërs ers STIJVE HalitranA+D AFZUIGKAPPEN ALGESAL vandaag Actieprogramma vakbonden voor de detailhandel flïllfïfl Leidse studentes vanmiddag thuis N£K Resten van ravage na treinbotsing Rotterdam Lubbers: "Project Estel in Z.-Afrika in studie NU f 225,- Italiaanse pers boos op arbiter helpt snel en brandt niet op de huid LDERDAG 21 NOVEMBER 1974 OPGERICHT I MAART I860 34483 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 15 Beiroet/tel aviv De lei- -4 van de Palestijnse bevrijdings- fanisatie PLO, Jasser Arafat, heeft ft het oog op een eventuele Israë- ►he aanval alle Palestijnse guer- istrijders gemobiliseerd en voor Palestijnse vluchtingenkam- de alarmtoestand afgekondigd, hebben vanochtend in Beiroet schijnende kranten bericht, ^olgens "Al-Moeharrir" die in contact staat met de PLO, tft Arafat in Beiroet een militai- I conferentie gehouden, waarop itregelen tegen mogelijke Israë- 3:ies zijn besproken. Gezien I gespannen toestand zou Arafat p bezoek aan Moskou, dat vandaag b beginnen, hebben uitgesteld, jfanochtend zijn vijf Arabieren uit door Israël bezette West Jorda- door de Israëlische autoriteiten uitgewezenen zijn lid van orga- -ties, die Israël vijandig gezind zo voegde de woordvoerder er toe. Zij hadden in de afgelo- dagen betogingen georganiseerd stakingen op scholen en handels- itra in Oost-Jeruzalem en in West- lanië. :et Libanese weekblad "Al Ha- meldt vandaag dat 3600 snten van de Amerikaanse inlich- lendienst zijn geïnfiltreerd in maatschappijen in landen bij de frzische Golf. Volgens het Libanese blad zijn de tierikaanse agenten toegerust met spoorten van diverse landen en bben zij tot taak de veiligheid van oliebronnen te verzekeren. De Jordaanse premier Zaid Rif ai eft zijn ontslag ingediend. Dit lakt deel uit van het proces, larin de westelijke Jord aan oever Btuurtechnisch wordt losgekop- de rest van het koninkrijk. Een regeringswoordvoerder heeft ndaag verder gezegd dat de afge- en dagen op bevel van de koning Palesiijnen uit Jordaanse ge van - nissen zijn Ontslagen. Daarmee is st totaal fintal vrijgelaten guer- llastrijdere in Jordanië in één week 171 gekomen. 28 pagina'S Vanmorgen was men neg steeds druk bezig met het opruimen van de ravage, die gisteravond in Rot terdam ontstond, toen drie trei nen ter hoogte van het Feyen- oord-stadion met elkaar in botsing kwamen. Veertien personen wer den daarbü gewond. Het reizigers- vervoer tussen Rotterdam en Dordrecht is met pendeldiensten, bussen en veel moeite gaande ge houden. Vanmiddag omstreeks drie uur zou het baanvak weer vrü zijn PAGINA 7 Radioverleden herleeft in Drieluik van VARA PAGINA 5 Engeland heeft hervormingen op het oog, die eindelijk vrede moe ten brengen in Noord-Ierland PAGINA 9 DEN HAAG De vakbonden in de detailhandel wensen een voor de gehele detailhandel geldende basis arbeidsvoorwaardenregeling, een beter structuurbeleid, overheidsin- den van NW, NKV en CNV (Mercu- rius, KBPH en HBV) vandaag tijdens een persconferentie in Den Haag openbaar hebben gemaakt. Ze heb ben hun verlanglijstje geformuleerd grijpen in de concurrentieverhou- vanuit de overweging, dat de detail- dingen ter bescherming _o_ Het aftreden van de Japanse handel door de schier "ongebreidelde premier KakueiTanaka lijkt on- ciale positie van de werknemers, in concurrentie bezig is de eigen ont- vermijdelijk. Drie vooraanstaande 1975 voor alle werknemers 20 da gen vakantie met acht procent va kantietoeslag en een indexerings clausule. Dit blijkt uit het actieprogram voor de detailhandel, dat de in de de toestaan Decom samenwerkende dienstenbon- ment aangeboden op voorwaarden veronderstellen, dat de premier en tegen prijzen, welke kennelijk ve- rond de 25ste november zijn af- le ondernemers niet of niet voldoen- treden bekend zal maken. hun werknemers De vier belangrijkste oppositie- degelijke sociale positie op te partijen en ook Tanaka's eigen bouwen en allen een goede oude- partij hebben zijn aftreden geëist, dagsvoorziening te bezorgen. nadat het tijdschrift Bungei Ook pleiten de Decom-bonden in Shun ju had onthuld, dat de pre lum actieprogram zijn positie misbruik de winkelsluitingswet. De open- heeft gemaakt om zich te ver stelling van de winkels dient te den vastgesteld tussen maandagoch tend 9 uur en zaterdagmiddag rijken. Op 11 november verklaarde Tanaka voor de televisie, dat hij 'niets illegaals' heeft gedaan en dagelijkse sluitingstijd dat hij vastbesloten was Uitzonderingen zijn premier aan te blijven. Ook zei gelijk op donderdag- of vrijdag- hij repliek te zullen dienen. avond, waarop zo nodig openstelling Een ander punt dat Tanaka's tot 21 uur mogelijk is. De extra populariteit ernstig heeft aange tast is de inflatie, die dit jaar tot dusver 25 procent bedraagt. Vol gens een onlangs gehouden opi niepeiling steunt nog maar 17 van het volk Tanaka. koopavonden wegens bijzondere standigheden dienen beperkt te wor den tot 12, inclusief de drie koop avonden voor Sinterklaas en de twee koopavonden voor Kerstmis. Paula Witkam (links) en Margot Heynsbroek bij hun aan komst op Schiphol. Beiden dragen zij een pet met de kleuren van de Palestijnse vlag. Zij kregen die gisteren van een Pa lestijnse medegevangene. (Foto Jan Holvast) BS Leiden raakt 2 spelers kwijt DEN HAAG Minister Lubbers van Economische Zaken heeft van morgen in het wekelijkse vragenuur tje in de Tweede Kamer gezegd dat de regering "een goede koers" volgt in het overleg over een eventuele vestiging van een Duits-Oostenrijks staalproject in Zuid-Afrika. Bij dit project is het Neóorlands-Duitse staalconcern Estei (Hoogovens- Hoesch) betrokken. De minister zei dat nog slechts sprake is van een studie. De bedoeling daarvan is mede na te gaan of invoering van een pakket sociale maatregelen haalbaar is. In dit pakket is ook betrokken het vraagstuk van een gelijke beloning van blanke en van niet-blanke werk- SCHIPHOL Paula Witkam en gestaan toen Stefan enkele regels nemers in het nieuw te stichten Margot Heynsbroek, de twee Leidse tussen de aantekeningen van Paula staalproject. Volgens de minister, studentes die op 13 september j.l. met onzichtbare inkt schreef. "We maakt invoering van dit sociale pak- bij het overschrijden van de Israëli- hadden inderdaad argwaan moeten ket een reëel onderdeel uit van de sche grens werden gearresteerd, zijn krijgen", aldus Margot Heynsbroek, studies. Eerst als blijkt dat het pak- vanmiddag om even voor enen op "maar op vakantie ben Je nu eenmaal ket "haalbaar" is zal worden over- Schiphol gearriveerd. Volgens een veel argelozer." verklaring van Paula Witkam is de De naam van het meisje a; vroege vrijlating de straf zou ze de brief hadden moeten afgeven, derlandse regering die aandeelhou- eigenlijk tot januari duren afge- wilden ze niet zeggen. Het feit dat der van de Hoogovens is en daardoor komen door him goed "gedrag" en Stefan de beide studentes "er heeft bepaald invloed kan uitoefenen op door de inspanningen van de Neder- laten intuinen", achtten zij een landse vice-consul in Israël, de heer schending van het recht van gast- Everaars. vrijheid. MEUBELEN LISSE Kanaalstraat - Heereweg.Tel.02521-14642. Eigen parkeertei rein. LEIDEN (4000 m-) Lange Gracht 5^aan de City-Rin^Te1- 01710-21645" bij molen Dé Valk. Parkeerplaats voor 1000 auto's. ts LEIDEN BS Leiden raakt op Een klein incident deed zich bij porte termijn twee spelers kwijt. Bill de verwelkoming door familieleden het beleid niet de mogelijkheid bezit een eventuele vestigingsbeslis sing te blokkeren. Hedenavond speelt voor u in bar-dancing 'T SNICKELTJE het Zuldamerikaanse dansorkest RITMICO SPECIAL U bent van harte welkom bij Fred en Cor Wolsteeg 6, Leiden Komt u vooral op tijd. (Uien, in wie de Leidse basketbalclub het Palestina-comité ferg teleurgesteld is, gaait volgende voor toen de moeder van Paula Wit- Week terug naar Amerika en speelt karn meedeelde dat zij bezwaar had a terdag as. z«n afscheidswedstrijd tegen de aanwezigheid Kinzo voor de competitie in woordigers vertegen- het Palestina-comité. instelveen." Ite voornaamste reden Bertus'Hendriks, voorzitter van het z(jn vertrek is dat hij binnenkort Palestina-comité Nederland, ver- sohorsing van zes wedstrijden klaarde dit bezwaar naast zich neer verwachten na.v. een klap die te moeten leggen. "Ik heb geen zin hij uitdeelde in het vriendschappe- in een discussie hierover, maar ik 'ijkt duel tegen Maes Pils in België, vind dat Paula dat zelf moet uitma- Rob Smeenk gaat min of meer uit Ken." leigen beweging terug naar Canada Mevrouw Witkam, die van mening lom de dienstplicht te ontlopen in 15 dat Paula door het Palestina-co- (Nederland. BS Leiden hoopt vandaag mité is geannexeerd, maak* bezwaar 'nog rond te knmen met een nieuwe tegen haar lidmaatschap omdat vol- Amerücaan. gens haar zeggen het Palestina-co- ST. NICOLAASPRIJSVRAAG Zie pagina I I in dit land hebben we het écht allemaal nodig... Weinig verandering den. Zwakke tot matige wind uit «lelijke richtingen. Maximum tempe raturen rond 9 graden mité samenwerkt met El Fatah PLO en meewerkt aan het wegvagen van de staat Israël. Paula had op deze mening geen commentaar. Uit de antwoorden van de twee ZTn ^iïSUSZSSÏÏS haal nu de voordelige gezinsverpakking mu heXn^zif'aohttln11 hZ^S en blili f itde hele winter door! derhalve niet gerechtvaardigd. Wel natuurlijke vitaminen (Opgemaakt te 11,15 uur) bevestigden zij dat zij erbij hebben J R (NEFF) afzuigkappen met lichte waterschade Alleen buitenverpakking is nat geweest. 40 stuks, normale prijs f410, Eén jaar garantie. Afm. h. 17 x br. 60 x d. 51 cm. Haarlemmerstraat 250 1 Wereldkampioen West-Duitsland kwam in Griekenland niet verder dan een gelijkspel PAGINA 15 1 "Centrum '45" in grote financiële problemen PAGINA 19 De Leidse jurist mr. C. van Nispen zal voortaan geregeld in onze krant over actuele juridi sche zaken schrijven. Mr. Van Nispen, oud.wetenschappelük medewerker aan de Leidse uni versiteit, schrijft momenteel aan zijn dissertatie, gewijd aan "on rechtmatige daad Zijn eerste bijdrage gaat over dit onder werp: tuinders die de Franse kalizoutbedrijven aanspreken over hun lozingsactiviteiten in de Rijn. PAGINA 17 De Italiaanse pers is ontstemd over de leiding van de Russische scheidsrechter Pavel Kazakov, die gisteravond in Rotterdam het duel NederlandItalië in goede banen moest houden. De Italiaan se pers wijt de nederlaag van 1—3 aan het zwakke optreden van de Rus, die de Italiaanse formatie geen strafschop toekende, toen Roberto Boninsegna door Wim Rijsbergen in het strafschopge bied werd gevloerd. Verder wordt hem verweten, dat hij nauwelijks optrad tegen het harde spel van de Nederlanders en dat het twee de doelpunt van Oranje nooit had mogen worden toegekend. De for matie van Bernardlni wordt, on danks het verlies, geprezen voor het uitstekende verweer en vol gens de Italiaanse pers heeft dit team alle mogelijkheden in zich weer terug te keren naar de Euro pese top. Onder de kop: "De hoop duurde slechts vijfentwintig minuten" schrijft "La Stampa": "Onze Az- zuri" hebben zich uitstekend ge weerd. Scheidsrechter Kazakov zal echter altijd in onze herinne ring blijven als de man, die ons van een heter resultaat heeft af gehouden. Kazakov demonstreer de in dit duel, dat het niveau, waarop hij staat niet voldoende is om een dergelijk belangrijke wed strijd te leiden". De "Corriere del- la Sera" uit Milaan: "Italië keert verslagen terug, zoals tevoren was gevreesd. Wü hoeven echter niet te treuren, want wij hebben bewe zen zeker in de eerste helft dat wij wel degelijk tot construc tief spel kunnen komen. Wij mce- ten de ingeslagen weg blijven vol gen. Dan komen wü er wel." PAGINA IS spierpijn, gewrichtspijn, spit, zenuwpijnen, pijn in armen en benen. •n heeft geen onaangename geur «ewaasi- m tuben vin 40 «n 100 gr.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 1