Informatie over wijkcentrum 'Duin en 9 'Verscherping tegenstellingen" Extra bus - Zeehelden buurt kerst- en nieuwjaarskaarten Ir. D. Stapel wordt directeur Schiphol MAANDAG 18 NOVEMBER 1974 HORLOGES De beste Wereldmerken hebben wy voor U. Seiko, Eterna, Certina, Prisma, Junghans, Citizen, AEW-Ancre Voor f 39,50 heeft by ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, schokvry en waterwerend. Een gouden 17 st. Anker dameshorloge voor slechts f 79.50. Eigen ateliers, dus le klas vakservice. UW HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. Een raadsel. Ze zyn vrij om te bepalen welk werk ze doen, wanneer en hoe lang ze werken. Ze kunnen zo lang vakantie nemen als ze willen. Ze verdienen best, zyn net zo goed verzekerd als vaste werknemers en zitten ook in het ziekenfonds. Ra ra wie bedoelen wy? U soms? Uitzenbureau Luba. Leiden: Nieuwe Ryn 35. Telefoon 071 40341. Alphen aan den Rijn: Winkelcentrum De Aarhof 67. Telefoon 01720 94645. Verkoop van Boerhaavezalen LEIDEN De opstallen van de Boerhaavezalen aan de Cae- ciliastraat, Sionsteeg en Lange St. Agnietenstraat zullen aan de Caecilia Stichting worden ver kocht. B. en W. stellen dit aan de gemeenteraad voor. De tot t complex behorende gronden zul len in erfpacht worden uitgege ven tegen een canon van 'n gul den per jaar. Zoals bekend heeft de Caecilia Stichting plannen de vervallen Boerhaavezalen te restaureren, zodat rijksmu seum der geschiednis van de na- tuurwetenschappen er gevestigd kan worden. Gemeente koopt grond voor Vüetpark LEIDEN De buitenplaats Cronestien in het Vlietpark, groot byna 40 hectare is aan- de gemeente te koop aangebo den. B. en W. stellen de raad voor de transactie te sluiten, waardoor de gemeente ter plekke een aangesloten bezit van onge veer tachtig hectare verkrijgt. De mogelijkheid wordt daardoor geschapen om een deel van het Vlietpark te realiseren. LEIDEN Zaterdagmid dag is een vreugdevol einde gekomen aan de actie op de warenmarkt. Er werden 101 prijzen uitgereikt aan de win naars van de jaarlijkse wed strijd. De winnaars kwamen uit Leiden, Leiderdorp, Oegst- geest, Hazerswoude, Zoeter- woude, Voorschoten, Alphen a. d. Rijn, Sassenheim, Roel- ofarendsveen en Rijnsburg. Op de foto de heer Verplan ken van het comité van marktkooplieden met de win naressen van de vier hoofd prijzen, eethoeken ter waarde van f1000. V.l.n.r. de dames Nieuwenburg, Van Zijp, Har- land en v. d. Bijl. Kruispunt afgesloten LEIDEN Vandaag is het kruis punt Zyislngel Herensingel Lage Rijndyk voor het gemotoriseerde verkeer afgesloten. Deze afsluiting is nodig om de verbinding met de nieuwe riolering van de zyisingel tot stand te brengen. De maatregel heeft om. tot ge volg dat de busdiensten van de NZH door de Zeeheldenbuurt moeten wor den omgeleid over de Hooigracht. De dichtstbijzijnde bushalte zou daar door voor de betrokken bewoners te veraf komen te liggen. Daarom heb ben B. en W. in overleg met de NZH besloten om voor de duur van het werk een extra halfuursdiehst in te stellen tussen station en Zee heldenbuurt. De route van deze buslijn (num mer 17) is dezelfde als van de tij delijke busdienst, die enkele maan den geleden voor de Zeeheldenbuurt werd ingesteld, nl. Station - Steen straat - Breestraat - Levendaal - Plantage - Zijlsingel - Oosterkerk straat - Hooigracht - St. Jorissteeg - Levendaal -Marktenroute - Station. Op de Zijlsingel komt een tijdelij ke halte ter hoogte van de De Ruy- terstraat. De diensten worden uitge voerd tussen 's ochtends 07.00 urn en 's avonds 20.00 uur van maandag tot en met vrijdag. Van 08.00 uur tot 21.00 uur op zaterdag en van 09.00 22.00 uur op zondag. Vertrek van af de Zijlsingel op elk half en heel uur en vanaf het station om kwart over en kwart voor elk uur. LEIDEN De zes Leidse wethouders hebben vanmor gen het sein gegeven voor de collecte van het Medisch Co mité Nederland Vietnam, die deze week ook in Leiden wordt gehouden. Aanstaande zaterdag zullen ze de straat opgaan om te collecteren on der het winkelend publiek. exklusieve wij drukken er snel elke gewenste tekst in. Multicopy, ook voor al uw andere drukwerk komplete drukwerkservice. Multicopy sneldrukkerij nieuwe rijn 34 leiden tel. 071 - 46291 ^05»! WKY AMSTERDAM OEGSTGEEST De raad van commissarissen van N.V. Luchthaven Schiphol heeft ir. D. R. A. Stapel uit Oegstgeest benoemd tot directeur der vennootschap. De be noeming zal ingaan op 1 april as. De nieuw benoemde directeur zal alle op de dagelijkse leiding gerichte ac tiviteiten bundelen en de huidige di recteur, dr. D. Riemens, zal optreden als algemeen directeur. Na in 1955 zijn studie voor civiel- ingenieur in Delft te hebben vol tooid, was ir. Stapel enkele Jaren werkzaam bij het waterloopkundig laboratorium aldaar. Vervolgens werkte hij gedurende vijf Jaar in verschillende functies in het buiten land. Van 1963 tot 1969 was hij als hoofdingenieur verbonden aan het hoogheemraadschap Rijnland en se dert 1969 vervult hij de functie van adjunct-directeur van het Gemeen telijk Havenbedrijf van Amsterdam. De heer Stapel is 43 Jaar oud, ge huwd, en heeft vjer kinderen. LEIDEN In een brief aan de raad zegt de werkgroep Sociale Plan ning Merenwijk gemerkt te hebben dat er nog al wat an juiste informatie of half-Juiste informatie over het wijkcentrum in de Merenwijk wordt gegeven. Om te voorkomen dat in de discussie deze mededelingen een rol blijven spelen zet ze een aantal za ken uiteen: 1 augustus 1974 was het bij de ge meente bekend, dat de bouw van het wijkcentrum gunstig lag bij het mi nisterie van CR.M. 10 september 1974 was het duidelijk dat er (maximaal) één miljoen gul den beschikbaar was als subsidie voor 1974. Het is onjuist dat vóór 1 november 1974 de totale plannen bij het minis terie zouden moeten liggen. Voor die datum moest er een principe-beslis sing genomen worden, ten aanzien, van het multi-funktionele gedeelte, waarop het subsidiebedrag betrek king eeft, waarbij die datum blij kens tussentijdse informatie van dat ministerie niet als uiterste ter mijn moet worden gezien. Het voortdurend spreken over plannen van ruim vier miljoen gul den is niet relevant. Bij de presen tatie van die plannen op 29 Janua ri 1974 Is uitdrukkelijk gesteld: hier zal en kan nog veel aan gewijzigd moeten worden. Spreken óver dit voor stel als over een definitief ontwerp is niet juist. Voor een bedrag van 1.2 k 1.5 miljoen gulden Is een redelijk wijk centrum te bouwen. Daarbij is dan wel de mogelijkheid tot uitbreiding bij de bouw inbegrepen. Het is pertinent onjuist te spreken van het meesub6idiëren van een kerk ruimte door de gemeente, waar het gaat over de grote zaal van het wijk centrum. Deze zaal is voor allerlei activiteiten bedoeld en de kerken zul len de ruimte door de gemeente, waar het gaat over de grote zaal van het wijkcentrum. Deze zaal is voor allerlei activiteiten bedoeld en de ker ken zullen de ruimte voor enkele uren per week huren. Het realiseren an een wijkcentrum in de Merenwijk staat de verwerke lijking ervan in Leiden-Noord niet in de weg, omdat ten aanzien van een projekt daar andere financierings regelingen gelden. Overigens komt het de werkgroep vreemd voor dat het plan Meren wijk in verbinding wordt gebracht, met behoeften in andere wijken, ter wijl er in de Merenwijk geen enkele ruimte voor handen is. Een wijkcentrum kan en wil niet de buurtaktiviteiten vervangen. Een wijkcentrum is bedoeld voor acti viteiten die de hele wijk betreffen. He tegenover elkaar 6tellen van wijk en buurtcentra is dan ook onjuist. Beijers Naudé sprak in Leiden over Zuid-Afrika kopers ten opzichte van de Stichting Eigen Huis te behartigen. Het ligt in de bedoeling van het voor lopig bestuur een algemene leden vergadering uit te schrijven nadat de laatst» huizen zijn opgeleverd. Het secretariaat wordt gevoerd door P. B. van Laren en is gevestigd Ixiadal 8. ADVERTENTIE Bloem, plant of origineel accessoire... Uw Fleurop bloemist is een waarfl kado eldorado! Niemand woont te ver voor een Fleurop-verrassing Uw Fleur op- bloemist zorgt ervoor! Fleurop/Inlexflom Nederland Vereniging huiseigenaren LEIDEN Opgericht is de Vereni ging van huiseigenaren "Duin en Dal". In de Merenwijk verwezenlijkt de Stichting Eigen Huis in samenwer king met de bouwmaatschappij Pa- nagro een projekt van 408 huizen, tegen betaalbare lasten. BIJ de op zet van dit projekt zyn de toekom stige- bewoners reeds in het begin stadium erbij betrokken door middel van enkele commissies gevormd uit de kopers. Nadat de bouw eenmaal goed en wel gestart was, kwam uit deze commissies de wens naar vo ren een onafhankelijke positie ten op zichte van de stichting te gaan inne- In tegenstelling tot de Landelijke Bond van Huiseigenaren kunnen al leen kopers van de 408 woningen van de Stichting Eigen Huis lid worden. Het doel van de vereniging is de behartiging van de belangen van de leden in de meest ruime zin des woords. Hierbij valt o.a. te denken aan het afsluiten van onderhoudscon tracten (schilderwerk, C.V. en der gelijke) en representatie naar buiten bijvoorbeeld in het overleg met over heidsinstanties over voorzieningen of veranderingen in de wijk. Door de onafhankelijke opstelling zal het ook mogelijk zijn de belangen van de LEIDEN De directeur van het Chrfstteiyk Instituut in Zuid-Afrika, dr. C. F. Beijers Naudé, heeft zon dag tijdens een dienst van de stu- dentenekklesia in de Hooglandse Kerk gesproken over "De tekenen de tijds". Dr. Beijers Naudé is bekend als voorvechter voor fundamentele, vreedzame veranderingen inzake de apartheid in Zuid-Afrika. Twee jaar geleden ontving hij voor zijn streven naar gerechtigheid het eredoctoraat van de Vrije Universiteit in Amster dam. Naar aanleiding van de lezing over de stenen tafelen van Mozes, waar op Gods geboden, en een gedeelte uit het evangelie van Lucas (hoofdstuk 12, vers 54) zei dr. Beijers Naudé dat wy met oog voor de werkelijkheid, met openheid moeben leven. "Wij moe ten openstaan voor het teken van Gods waarschuwing, wat voor leder- 'n ook Gods roep en verwachting is.' Sprekend over Mozambique zei hij: "De kerk heeft zich vereenzelvigd met de politieke status quo van onder drukking en rechteloosheid. Sommi gen echter zagen de tekenen van de tijd en trokken daar de consequen ties uit; zo moesten de Witte Paters vertrekken uit Mozambique." "Gods waarheid is voor iedereen. Het teken is voor wie het wil zien; het zegt: "Ga door, Ik ga Je voor." Het is een weg van hoop en verwach ting. Een uitnodiging tot bevrijding. Met deze hoop leven wij en sterven wij." Om Je verantwoordelijkheid ten opzichte van de werkelijkheid te be palen, de tekenen te zien, gaat het om volstrekte persoonlijke eerlijk heid en bereidheid te luisteren naar de medemens. Beijers Naudé betreur de dat christenen, diiie Juist hoer voor op zouden moeten gaan, het zo vaak af laten weten. Wat Zuid-Afrika be treft. dacht dr. Beijers Naudé dat er slechts een vreedzame oplossing mo gelijk was als de blanken bereid zou den zijn be praten met hun zwarte broeders en naar hen te luisteren. Maar vooralsnog zag hij alleen een verscherping van de tegenstellingen Door de grote spanningen en de pressie van de verschuilende groepen in Zuid-Afrika is een verandering ten goede voorlopig nog niet te ver wachten. VERTEKEND OVERGEKOMEN Uitermate Jammer, dat mijn op vatting over de werking van project groepen en him verhouding tot openbare raads- en subcommissies zo vertekend overkomt. Eerst in het PSP-blad Links Af en daarna en daardoor in het ingezon den stuk van mevr. A. L. Bossen in dit dagblad van zaterdag jl. Het is al te simpel, uit mijn stemgedrag de gevolgtrekking te maken, dat ik te gen openbare besluitvorming ben. Het ging in de desbetreffende raadsvergadering om de vraag, of projectgroepen bij voorbaat aan strik te regels moeten worden onderwor pen, of dat deze geheel onder de ver antwoordelijkheid van de betrokken raads- of subcommissie zouden wer ken. In het laatste geval, en daarvan ben ik een voorstander, heeft een projectgroep tot taak, de voor de be sluitvorming nodige gegevens aan te dragen, waarna de commissie in een openbare beraadslaging tot een ad vies aainde raad kamt. Hiermee wordt bereikt, dat een pro jectgroep duidelijk eeq tijdelijke en LEZERS SCHRIJVEN: zeer ondergeschikte plaat6 toekomt en de openbare besluitvorming de na druk krijgt. Verder wordt vermeden, dat een ondoorzichtige structuur van project groepen ontstaat, die de openheid van bestuur eerder tegengaat, dan bevor dert. Immers, ondoorzichtigheid is de vijand van de democratie. Het moet ook minder ingewijden duidelijk zijn, waar de wezenlijke discussies plaats vinden, nl. in de raadscommissies en een enkele sub commissie. Dan is het al ingewikkeld genoeg. Tegen de gang van zaken rond de projectgroep Waardeiland heb ik vanuit bovengenoemde opvat ting grote bedenkingen. De pro jectgroep had in de IBB-Kondorzaak een beslissende inbreng, omdat de commissie zich onvoldoende op de hoogte hield van het verloop van het project. Zij manoeuvreerde zich daar door in een positie, waarin geen te rug meer mogelijk was. Dit leidde LEIDEN Leerlingen van de Scholengemeenschap Zuid-West zijn zaterdag naar Benthuizen getrokken om aldaar te helpen met het binnen halen van de uien. Maar het regende en de boer stuurde de kinderen weer naar huis; er kon niet worden ge oogst. Weg vijf gulden per uur: teleurge stelde gezichten dus. Maar ook geen reiskostenvergoeding. Een beetje boos gingen ze terug naar huis. Vóómdat ze de vervelende de bood schappen te horen kregen, maakte Cor Hbgenboom even een fata tot een uit oogpunt van democratie verwerpelijk besluitvormingsproces. Hopelijk heb ik hiermee duidelijk gemaakt, dat evenals bij mijn frac tiegenoten, mijn stemgedrag is be paald door het streven naar een open en democratische besluitvorming. KEES DU GARDIJN. PPR-raadslid Colenbranderstraat 1 Leiden. LEIDEN Wat doet een postzegelvereniging bij het zevende lustrum? Een beurs houden. De Leidse Vereniging van Post zegelverzamelaars deed dat zaterdag in ,,'t Parlement". De foto geeft er een beeld van. Het is dus niet de jury bij de wereldfinale kunstrijden op de schaats, zoals u misschien dacht met het oog op de 8.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 3