VULTINK BESSEMS KLOPT KNS bij rust al vrijwel kansloos ABP 0ObiEL tegen Animo: 8-6 Belangrijke zege Bax/Foreholte MAANDAG 18 NOVEMBER 1974 Terry Mancini LONDEN De straf commissie van de Engelse Voetbalbond heeft de voor Arsenal spelende Terry Mamciind voor twee wed strijden geschorst en een boete opgelegd van ongeveer 1000 gul den. omdat hy op 5 oktober toen nog spedend voor Queens Park Rangers tijdens een wedstrijd zijn broek heeft laten sakken en aan heft publiek op die hoofdtribune zijn blote ach terwerk heeft getoomd. Het voorval werd indertijd al»* firn gropgevat door de spelers ts het publiek, maar de düscü- pltaaire commissie van de bond kon de humor van Mancini niet vatten en sprak in het rapport over „onbehoorlijk gedrag". Manotoi: „Dat was toch maar een grapje. Ik was nogal uitge laten, omdat ik zo goed gespeeld had". BERKHOUT Jean Bessems glunderde. In het rustieke Berkhout viel eindelijk weer eens de volle aandacht op de jonge Limburger. Zijn titel in het ankerkader 47/1, veroverd door een pas tegen het slot gedurfde overwinning op voorgan ger Hans Vul tink, betekende een zekere plaatsing in het Euro pese toernooi te Beverwijk. Het licht van de schijnwerper, meestal gericht op Vultink, kan nu voorzichtig zwenken naar Bessems. Zyn in totaal vierde Nederlandse titel schonk hem qua spel evenwel minder voldoening „Dit was het slechtste toernooi dat ik ooit heb gespeeld, en toch win ik", relativeer de hij. Pas In zijn beslissende serie tegen Vultink (84 in de veertiende beurt) bereikte hij het niveau dat hem een niet geremde voldoening schonk. Hieraan vooraf ging een in leidende reeks van 45. Net als tegen Hans Sumdquest zat Vultink na een redelijk begin (99 in vier beurten) ineens vast. Bessems werd er extra door gemotiveerd. Trachtend Vultink nog dieper in de moeilijkheden te brengen, wilde hij tempo spelen. Iets waartoe een in topvorm zijnde Bes sems in staat is. Zeven beurten mis lukte dat echter. Vultink wist er evenwel niet van te profiteren. Bes sems verschafte zich de zekerheid van het spelen op Europees niveau door de laatste carambole vanaf acquit te maken. Vultink kwam in de nostoot van de inspannende maar kwalitatief slechte partij niet ver der dan 22 caramboles. Ook in die laatste mogelijkheid slaagde Vultink er niet in de ballen by elkaar te brengen, de enige voorwaarde voor hoge reeksen. Iets waaman het in de gehele party mankeerde. Slechts Bessems wist dat met zijn 84 voor elkaar te krijgen. Voordat Bessems zijn ongeslagen uitgangspositie had bereikt, had zU zaterdagavond de nodige zweetdrup peltjes moeten laten in de ontmoe ting tegen Piet Vet. Onder de "hete televisielampen kwarni een byna overgeconcentreerde Bessems in acht beurten met 104 tegen 150 achter, na een reeks van 133 van de Berk- houtse favoriet. Vet, meestal leeg na zo'n inspanning, werd door de fysiek sterkere Bessems ingelopen. Met een serie van 59 maakte hij het eerst de 300 vol. Vet wist evenwel met een van spanning vertrokken geacht in de nastoot de benodigde 88 by elkaar te halen en zodoende via een remise zyn derde plaats veilig te stellen. Een klassering die afhankelijk van het aantal inschryvingen ook deel neming in Beverwyk kaïn betekenen. Uitslagen LEIDEN Op die laatste dag van de veldcompetitie (het komende weekeinde begint het micro-seizoen) heeft Pluvïus de meeste korfballers reeds binnengehouden. Van de Ledd- se teams kwam allleen KNS in actie. Overigens zander succes. De eerste klasser was wederom te zeer gehan dicapt om Groen Geel de volle ne gentig minuten party te geven en verloor in Wonmer met 10—5. By de rust had Groen Geel al een voor sprong van 84. Die achterstand was wel een tegenvaller voor KNS, dat precies een half uur in staat bleek met het hoger geklasseerde Groen Geel geiyke tred te houden. In dat tydsbestek scoorden beide ploegen viermaal, zodat het er naar uitzag dat KNS ndet, zoals in het eerste treffen, een ruime nederlaag zou moeten ledden. Zover kwam het toch omdat de ploeg van trainer Rdeeen- kamp in het kwartiertje, dat aan de rust voorafging, vollodüg instortte. Groen Geed profiteerde daar be kwaam van, waardoor het zich by de wissehng afl vrywel verzekerd wist van de winst. In het tweede bedryf herstelde KNS zich. waardoor Groen Geel ndet die overheersen rol kon vertolken ails vlak voor rust. KNS, dat in Peter Zitman en Peter Blans- jaar invallers had voor Hen Slegten- horst en Ruud Styger Icon de scha de beperkt houden tot 10—5. Hen Bra kei (2). Hans KLuits (2) en Trudy Nieuwenbuirg zorgden voor de LeAdsa doelpunten. een miljoen gulden aan prijzen Sundqueet 300 12 94 25.00 Dekker 172 12 60 14.33 Van Leur 300 27 55 11.11 Rijvers 197 27 61 7.33 Vet 89 6 37 14.83 Vultink 300 6 118 50.00 Bessems 300 16 25 9.50 Van Nynatten 152 16 25 9.50 Sundqueet 300 13 129 23.07 Rijvers 133 13 63 10.23 Dekker 300 14 113 21.42 Van Leur 232 14 42 16.57 Bessems 300 18 59 16.67 Vet 300 18 133 16.67 Van Nynatten 135 6 63 22.50 Vultink 300 6 97 50.00 Ryvers 300 20 95 15.00 Dekker 176 20 54 8.80 Sumdquest 300 16 74 18.75 Van Leur 251 16 47 15.68 Bessems 300 15 84 20.00 Vultink 151 15 55 10.06 Vet 144 13 36 11.07 Van Nynatten 300 13 63 23.07 EINDSTAND pnt ha gem. Bessems 13 122 19.62 Vultink 10 268 23.61 Vet 9 133 16.57 Sumdquest 8 129 17.41 Van Nynatten 8 64 16.25 Van Leur 4 137 14.70 Dekker 2 113 12.76 Ryvers 2 95 11.00 ZETbuGTJfc CBJEQ- LEIDEN In de regionale eerste klasse van de zaalhandbal competitie dames wist Bax-Foreholte na een zenuwslopende slotfase de belangrijke "vier punten"-wedstrijd te winnen van het Haagse Animo. De dames van Northa boekten hun eerste nederlaag in de regionale derde klasse tegen DWS uit Schie dam. In de afdelings eerste klasse wonnen de dames van Jong- Ade met gemak van HSMH en bleef MMO overeind tegen HVP: 75. Bij de heren had de sterk verjongde formatie van Sanocel/HVL e enzege op de grof spelende ploeg van HMSH binnen bereik Sanocel verloor met één doelpunt verschil. Apol lo was tegen Hermes 2 nergens en miste door het niet benutten van maar liefst vier strafworpen zelfs een redelijke eindscore. Voor Bax-Foreholte was het gister middag in de vyf Meihai een heel moeüiyke wedstrijd. Ten eersite be waren de Vooirhou'tse dames aan deze ha/1 néet zulke beste herinneringen De beslissimgsw edstryid om een plaats in de hoofdklasse werd daar in de laatste minuut verloren en de com- peititfesbairt tegen EHV was ook niet van diien aord dan daar lang by kan warden stilgestaan. Tan tweede moest er gewonnen war den wilde men niet in de gevaren zone belanden. Animo ging van meet af aan fel in de slag, begrypelyk want de Haagse dames zitten al in de hoek waar de klappen gaan val len. Animo openldie de score, maar Eliy Hoek, gisteren topscoarster voor Bax-Foreholte, had al gauw het ant woord klaar: 1—1. De strijd ging daarna gelyk op en dit Weef zo tot de rust, die dankzy een goed af standsschot van Oarla Kortekaas met een voorspronw voor de Voarhoutse LEIDEN Tijdens een feestavond ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van zijn vereniging zaterdagavond in de 'Grote Burcht' heeft Swift-voorzitter Joop Riethoven de prijzen uitge reikt aan de 'wielrenners van het jaar 1973'. Na de enquête onder alle Nederlandse wielervereni gingen was bij de profs Joop Zoetemelk als eerste uit de stembus gekomen. Joop- Zoetemelk (met vakantie) was zaterdagavond niet van de partij, maar had voor een flinke afvaardiging ge- zorg in de personen van zijn vader (tweede van links op de foto) en zijn schoonvader, de heer Du Chaussoy. Zij flankeren voorzitter Joop Riethoven. Links op de foto de heer In 't Veld, de officiële speaker van de KNWU en rechts Kees Valentijn. De prijs bij de amateurs ging naar Dries van Wij he en die bij de nieuwelingen naar Michel Jacobs uit Bingelrade, die met een bus vol sup porters naar de Sleutelstad was gekomen. dames inging: 4—3. Na de hervatting zag het fel meelevende publiek een zelfde spelbeeld. Totdat Bax-Fare- holte, dat steak verdedigende het Ind- tiatef nam en vla 5—3 op 5-5 kon komen, waarmee het de zege greep. De doelpunten kwamen op naam van Elly Hoek (3), Lenie Hoek (2). Mar- ja Ruisch, Anske Broekhuyzen en Carta Kortekaas. Tempoloos Northa liet zich tegen DWS vwl< den tot hetzelfde tempoloze spel dat de Schiedamse dames zo bekwaam hanteren en waarmee zij al zovele verrassende overwinningen wisten 1» beihalen op technisch sterkere tegen standsters. Northa was technisch be ter en kon daarom wel een hoger tempo djraai'en. Jammer dat dat pas gebeurde toen DWS in de tweede helft met een 72 voorsprong en nog 10 minuten te spellen op fluweel zat. In acht minuten bewezen de dames van Northa dat DWS eigenlijk geen party zou moeten zyn. maar de snel heid kwam te laat. Eindstand 5—7 (rust 2—4). Jong-Ade had in de wedstryd tegen HMSH, ondanks de persoonlijke dek king van Heima van der Geest h?t heft in handen. By rust was de stand 3—0. Pas toen in de tweede helft de score all was opgelopen tot 5—0 kon HMSH wat terug doen. Trees van Zoen bepaalde de eind uitslag op 61. De doelpunten wer den verdere gesooord door Gonni» van der Geest (2), Margret van Leeuwen, Coby van der Geest en Plonde OUjerhoek. Sanocel/HVL faaUde toen die wed strijd tegen HMSH in fed be gewonnen was. By de stand 19—18 werd Jan Doilkens van HMSH voor vyf minu ten uit het vedd gestuurd, maar Sa nocel buitte de numerieke meerder heid niet uit, integendeel. HMSH maakte er 19—19 van. HMSH had dit vooral te danken agm de keihar de afweermebhoden, die vooral de jonge spelers afschrok. De Hagenaars gingen dan ook behooriyk te keer en na afloop was het aanbal „geteister de" spelers by Sanocel niet op de vingers van één hand te tellen.. De combinatie van jeugd en routine houdt een belofte in voor die toe komst. Van de routiniers deden Piet Hiestand, Hans Kagie en de wel wat trager spelende, maar technisch nog zeer vaardige Hans Heseke het goed, by de jeugd viel Alwin Jansen op door zyn gevaarlijke schoten vanuit de hoek. De gasten kregen met huin 24—25 overwinning eiigeniyk meer dan zy verdienden. Apollo werd door Hennes 2 volledig overspeeld. By de rust had Hermes al een onaantastbare voorsprong: 12—7 Uiteindelijk werd het 25—14 voor de Hagenaars. In de afdelings tweede klasse ten slotte verloren de dames van Sano cel/HVL via 6—4 by rus met 6—9 van DSO uilt Zoetermeer. ZEIST Op de komende bondsvergadering van de KNVB, die zaterdag 30 november wordt gehou den, zal de reglementering van de amateurver goeding voor de zoveelste keer het grote strijdpunt worden tussen het gezamenlijke amateurvoetbal en de prof sec tie van de KNVB. Op deze bijeen komst in Den Haag zal het rapport van de com missie zelfstandigheid, dat een onder meer financiële scheiding van amateurs en betaald voetbal mogelijk moet maken, hoofdthema van gesprek zijn. „De prijs voor onze zelfstandigheid is hoog", aldus voorzitter mr. J. Hogewoning van de prof sectie, „maar niet te hoog. Een belangrijk winst punt is dat die afdeling in het overkoepelende bondsbestuur eenzelfde aantal zetels krijgt als de amateurs, die nu een ruime meerderheid hebben. Daarvoor willen de profs veel accepteren, doch niet alles. Zo zijn zij het er niet mee eens dat een betaalde voetbalorganisatie, die een speler van een amateurclub overneemt bij een contract voor één jaar drieduizend gulden vergoeding voor de opleiding zal moeten betalen en zelfs zesdui zend gulden bij een verbintenis met een looptijd, ook als die speler als amateur in het c-team zou uitkomen". Het onaanvaardbaar werd zaterdag tijdens de algemene vergadering in Zeist uitge sproken. Daarbij komt dan nog dat deze bedragen aan de hand van een jaarlijks indexeringscijfer zullen worden verhoogd, teneinde te voorkomen dat de vergoeding opnieuw lange tijd ongewijzigd zou blijven. De betaalde clubs stelden zich achter het rap port. Zij het dat er wel amendementen werden ingediend. Wat er gebeurt als die niet worden overgenomen, komt eerst kort voor de bondsver gadering vast te staan. Twee dagen voor die bij eenkomst komt het bondsbestuur samen. „Daarna zullen wij opnieuw bijeenkomen", aldus mr. Ho gewoning, „en beslissen wat ons te doen staat". De amateurs, die er elk jaar weer op wijzen dat de drieduizend gulden van 1954 sterk aan koop kracht heeft verloren, hechten er bijzonder aan dat zij tenminste ditmaal op dit zeer omstreden punt hun zin krijgen. De amateursecties, die zaterdag in het KNVB- sportcentrum vergaderden, werden het eens over de samensmelting van het zondag amateurvoet bal, zaterdagvoetbal en de afdelingen. Er komt een interim bestuur met resp. vier, twee en twee leden van deze drie groeperingen. De algemene vergadering amateurvoetbal zal dertig afgevaar digden van de zondagclubs, twintig van de afde lingen en tien van het zaterdagvoetbal tellen. De angst van de kleinste partner, het zaterdag voetbal, zijn identiteit volkomen te verliezen, werd voor een goed deel weggenomen. Een Ingediende motie leverde de toezegging op dat de zaterdag clubs in de bestuurlijke organen zullen worden vertegenwoordigd. Woordvoerder Troost kreeg die na een pleidooi, waarin hij een zodanige garantie vroeg dat 'het zaterdagvoetbal kan blijven mee praten in die zaken die deze groepering betreffen'. Aanvankelijk was het sectlebestuur Betaald Voetbal voorstander van een voorzitter van het overkoepelend bondsbestuur met slechts een advi serende stem. De vergadering verzette zich echter daartegen en wenste dat de bondsvoorzitter stem recht houdt. Tot 1 juli van volgend Jaar zal het bondsbestuur, als het rapport tenminste op 30 no vember wordt aanvaard, bestaan uit zes leden van de hoofdafdeling amateurvoetbal en zes uit het betaalde voetbal. Daarboven staat een neutrale voorzitter. Na die datum leveren beide hoofdafde lingen vier leden. Philips kleuren, échte kleuren! Dat ervaart het kristalheldere geluld en de uiterst u als u straks de gelukkige winnaar bent comfortabele bedlenlng.Dit Is pas èchtTV van deze fantastische Philips kleuren- Deze luxe Philips all-transistor heeft een ontvanger. U geniet van het royale 66 cm winkelwaarde van 2645,— en is een grootbeeld, de natuurgetrouwe kleuren, geschenk van Philips Nederfand B.V. Weer eens volle aandacht op jonge Limburger

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 15