Den Haag: eerste nederlaag op eigen terrein Müller blijft thuis EXTRA msm ÜS3S3B K3SZ2EP I^QP EÜ^QBH B329EHI Moraal in Kerkrade verloren99 LOTTO KRISTENSEN LOKTE EEN PENALTY UIT, MAAR RESSELNIET NAKAARTEN Roulerend Ajax: 4-0 tegen Haarlem 0 PAGINA 12 MAANDAG 18 NOVEMBER 1974 Omdat Leo van der Kroft met spit uit bed stapte, kreeg Jantje Keizer een telefoontje. Of hij maar als de weerlicht naar Rotterdam wilde rijden. Toch was Haagse Leo, moeilijk lopend, eerder op het Kasteel dan de aalvlugge Keizer. Leo zat om twee uur op de eretribune en de eerste tonen van Jantje klonken pas tien minuten later. Wiel Coerver voor de Rotterdamse derby: „Oh, fluit Keizer in plaats van Van der Kroft. Dat zal ons dan wel een punt kosten". De trainer na de 00: „We hadden toch minstens «twee strafschoppen moeten krijgen. Zie Je nou wel?" Volendamse Jantje was na afloop inderdaad de gebeten (hi, ha) hond in het Feyenoord-kamp. Onze vaste medewerker uit HI-A.: „Na Feyen oord—Ajax hebben Amsterdamse supporters ruiten bij hem ingegooid, ihe. Nou, nu hij ons een punt ontnam, zullen die lui Keizer ongetwijfeld alle schade vergoeden Waarop de heer W.v.H. ineens geweldig venijnig uitviel en riep: „Misschien zoeken onze supporters hem nou. Wel, ads ze 't mij komen vragen, zal ik wel zeggen waar htf zit". En daarna bloedserieus: „Na Feyenoord—Ajax heeft Keizer nogal kritiek gehad. Hij zou bijvoorbeeld te tolerant ten opzichte van mij zijn geweest. Kijk, een echte persoonlijk heid als een Derks of een Van der Kroft zou zich boven die kritiek voelen staan. Een koekebakker als Keizer niet. Dus gaf hij me een gele kaart". Waarna de heer W.v.H. uit H.I.A. ook even pittig uithaalde naar de zijlijn. „Er was ook een grensrechter die steeds liep te kankeren. Hij zei dat Rijsbergen gek was en schold ook Everse uit. Dat was zeker een kerel die thuis niets te vertellen heeft en dan hier maar zijn wafel open doet. Met zo'n man zouden ze maar een ding moeten doen: hem in het programma „Zwijgen is goud" zetten. Volkomen terecht opgemerkt van onze vaste medewerker, die zelf immers tijdens een wedstrijd nooit en tenimmer zijn mond open doet. Even een overstapje van het Kasteel naar het Zuiderpark, waar PC Den Haag tevergeefs tegen de Utrechtse FC ploeterde. Maar wat de Boskov-elf ook probeerde, de Rab-formatie bleef overeind. Zelfs het feit dat Ton Thie zich op het laatste in het Utrechtse strafschop gebied ophield, hielp niet. Overigens scoorde de Haagse doelman nog bijna. De Haagse psycholoog Henk Stremmelaar over Thde's yshocflcey- achtige escapade: „Een teken van betrokkenheid. Ik zei de spelers liever iets geks of doms te doen, dan helemaal niets". wooay i-.ouwerens, de stand-in van Thie: „Ik kon me Ton wel voorstellen. Je staat je als keeper immers op te vreten, als Je ze voor zo ziet klungelen". En daarna, venijnig: „Er wordt bij ons niet door iedereen gejtnokt en dan kun je tegenwoordig niet meer winnen". Henk van Leeuwen, met een pruillip: „Maar ik heb vandaag waarschijnlijk zo'n vijftig kilometer afgelegd. Voor niets". Ander onderwerp. Werkweigeraar Piet Keizer vangt dus de eerste jaren nog zijn volledige AJax-salaris en mag bovendilan aile extra premies die de echte werknemers van Jaap van Praag by elkaar schoppen, ia de knip steken. Dat met die premies kan aanleiding geven tot mallotige situaties. Neem nou die bal die Piet Schrijvers afgelopen woensdagavond in Antwerpen zo grappig tussen zijn benen door in het doel liet huppelen. Kijk. in zo'n geval had Pietje natuurlijk nijdig vanaf de tribune kunnen roepen: „Hé stom meling, wil je verdomme een beetje om mijn poen denken!" Het volgende telefoongesprek zou in de toekomst ook wel eens kunnen .xijnnetr van Praag, u spreekt met Piet Keizer. Ik wilde u eens vragen, waarom kregen de spelers eigenlijk zondag geen extra premie?" Ome Jaap, na een geforceerd lachje: „Maar Pietje, die 50 nederlaag tegen Excelsior leende zich daar, dacht ik, niet zo erg voor". Pietje, heftig: „Welles, welles. Als onze Jongens niet zo noest waren blijven doorknokken, had het wel 10—0 kunnen worden. Dat doorzetten moet worden be loond, vind ik". Nog even Ajax. Nadat Hans-Joa- chim Weyland afgelopen woensdag de tweekamp tegen FC Antwerp in de war had gestuurd, vroeg een journalist verbaasd aan Gerry Mühren: „Hoe kon jij nou, zo'n nette voetballer, een penalty veroor zaken?" De oudste van de twee broeders: „Maar het was verdorie helemaal geen strafschop. Ik veroor zaak nooit een penalty. Ik zou zoiets niet eens durven". Waarop reserve Henk van Santen voor zich uit mompelde: „Hij durft niet eens een corner te veroorzaken". Om Cees de Bruijn kun Je ook best lachen. Bulten het veld wel te verswan. De Rotterdamse artiest met de fluit: „Heb ik eindelijk die trofee van Willem II voor het grypan en nou gooien ze dat ding er uit". Als alles volgens plan verloopt, gaat de Feyenoord-elf die in 1963 op Europees niveau in de halve finales over Benfica struikelde (na 0—0 in de Kuip, in Lissabon een 3—1 teleurstelling) dan toch eindelijk eens proberen om revanche te nemen. Het ligt in de bedoeling dat de oude Feyenoord-binken half Januari weer in Lissabon zijn om er tegen dat „Benfica van toen" te spelen. Al die sterren van wei eer zuilen er, ijs en weder dienende, bij zijn in Lissabon. Gerard Kerkum, Piet Kruiver, Cor Veldhoen, noem maar op. Zelfs Hans Kraay zal De Meei dan even De Meer laten. Alleen Jan Klaassens kan niet. Hij kan zijn sigarenwinkel niet in de steek laten. Over Jan Klaassens gesproken. Bob Janse zei eens: „Dat sigaren winkeltje van Jan in Venlo is zo klein, dat als de zon er binnen valt, Jan er uit moet". Voetbal Extra stond met zijn neus op de wind en snoof een gerucihit op: gaat Cor v. d. Gijp volg and saizoan iet Bredase NAC trainen? En nu weer haasje-repje terug aaar het Kasteel. De absolute iitblinker Pim Doesburg aan het woord: „Om Van Hanegem blijf Je gillen. Wat die allemaal durft te zeggen in het veld, niet te geloven. Elke keer als Jan Keizer een fout maakte, telde hij hardop. Op een gegeven moment hoorde ik hem zeggen: „Het gaat toch niet slecht met Je mijnheer Keizer, want dit is pas Je zesde fout". Tja, ik moet om zoiets ook lachen. Maar ergens vtad ik het ook begrijpelijk dat een scheidsrechter op een gegeven moment denkt „en nou pak ik jou". Een scheidsrechter is immers ook Inderdaad Pim, zo is het: scheidsrechters zijn ook mensen. Al ga Je soms wel eens twijfelen. Pim Doesburg krijgt overigens de komende week een taart thuisge stuurd. De afzender: Leo Steegman. De trainer: „Ik had gezegd: als Je „de nul" houdt, krijg je er eentje. En heeft-ie hem verdiend of niet? Ik zou hem eigenlijk een dubbele taart moeten sturen". Sparta's Luuk Balkenstein, die gisteren weer prima op dreef was. staat bovenaan in de verkiezing van Waddinxveens sportman van het jaar. Plaatsgenoot Stef Walbeek vergaarde de laatste weken weinig punten en viel uit de top-tie.i veg. Wadiünxveens derde voe-ttoifllliea- die geld verdient, Wim Bron, prijkt op de vierde plaats. En nu over naar het immer gezellige Woudenstein, waar, doordat Excelsior zoveel op TV komt, Gerrit den Butter „Gerrit Terlingen" wordt genoemd. Ook al omdat G.d.B. eveneens een snor draagt. Rinus Israel viel na het (glaszui- vere) doelpunt van Gerrie de Goede varo Roia fel uit tenen grensrechter Wagenaar. IJzeren Rinus na afloop: „Natuurlijk was het een ge^'-e goal. Dat wel. Maar zolang ik voetbal protesteer ik zodra ik er eentje tegen krijg. Geldig of niet. Zelfs al schieten ze de bal er vanaf de zijlijn in, dan kanker ik nog tegen de scheidsrechter. Dan roep ik zoiets van „afkeuren man, hij schoot te hard". Henk Zon na de 21 triomf op Roda JC: „We hebben al verschil lende aanbiedingen gehad van reisbureaus die volgend Jaar onze tripjes voor de UEFA-Cup willen regelen. Maar ik denk dat we zelf maar een reisbureau gaan oprichten. Dan blijft het geld tenminste in de club". We eindigen waar we begonnen zijn. Op het Kasteel dus. Gerard Bouwer van FC Dordrecht was daar gisteren ook. Hij: „Als spion". Komende zondag is het voor de beker FC Dordrecht—Sparta. DEN HAAG "Ongelukkig", noemde Boskov het. Men kan ook zeggen: onnodig die 21 nederlaag van FC Den Haag tegen FC Utrecht. Onnodig, omdat de FC Utrecht bij tijd en wijle weliswaar leuk liep te tikken maar daartoe door "de andere FC" ruimschoots in de gelegenheid werd gesteld. Jan Rab, de trainer van FC Utrecht: "Dat breedtevoetbal van ons een kwestie van tijdrekken? Welnee. Het was lafheid van de tegenpartij die niet durfde te jagen. Laat ik zeggen: ze had geen lef, geen overtuiging. Misschien wel geen organisatie. En dan gebeurt er niets. Dat gaf ons een bepaald machtsgevoel." Door Wiim SchiM N "emin: een grote deceptie, FC Den Haags eerste nederlaag op e .1 terrein. Terwijl men het deze cr ïpetitie juist en vooral van t! ^wedstrijden zou moeten hebben. De prognose van Boskov. althans de door hem eerder deze week uitgesproken hoop uit de komende echt wedstrijden (inclusief die tegen Utrecht) tien punten te zullen bphalen. werd dan ook meteen genadeloos weggevaagd. Boskov re fereerde. niet helemaal ten onrechte, aan de mogelijkheden die zijn ploeg had weten te scheppen. Aan de doorbraak van Tscheu-la Ling, die zich na Utrechts spoedige gelijkma ker weer eens handig langs zijn directe bewaker Wilschut had gemanoeuvreerd. Maar Ling (in zekere zin debet aan de nivellerende treffer door Wilschut niet af te stoppen) schoot vanuit moeilijke hoek zelf. met het linkerbeen. Hij had er verstandiger aan gedaan de bal naar vrije Henk van Leeuwen te schuiven tegen wie door Ko Adriaanse niet minder dan acht overtredingen moesten worden be gaan. Meer nog echter dan naar de „o" van ongelukkig en de „o" van onnodig mocht het verwijt richting FC Den Haag naar de „o" van onrustig SPORTTOTO Telstar-PSV Wageningen-Twente NAC-FC Amsterdam j Excelsior-Roda JC Sparta-Feyenoord ^IVV-Go Ahead Eagl.| Den Haag-Utrecht j De Graafschap-AZ'67 PEC-VW Den Bosch-Willem 2 Heerenv.-Groningen Helmond Sp.-Vitesse| Eindhoven-FSC [Bi I De winnende cijfers van Lotto no. 12 zijn: 3-7-10-11-34-37 res. getal 23. Hot aantal deelnemers aan Lotto no 12 bedroeg 1.081745, die voor een inlet- zorgden voor 4.375.297 gulden. Het prüzentoedrag Is f 2.086.052,—. DUITSLAND: D? whmende getallen in de Duitse Lotto zijn: 22-28-29-43-46-48. Reser vegetal: 36. uitgaan. De ploeg speelde weer veel te nerveus, had angst de bal in eigen bezit te houden, Joeg'm zo snel mogelijk weg. En dat gebeurde, zowel vanuit de defensie als vanaf het middenveld, veelal onzuiver. Veelal te onzuiver. Of met verwaarlozing van de vleugelspelers die gaandeweg aan het spel onttrokken werden. En lijdzaam moesten toezien dat Henk van Leeuwen na een redelijke eerste helft met althans nog enige gewonnen kopduels in het tweede bedrijf niet veel meer dan lijdelijk verzet kon plegen tegen bikkelharde Adriaanse. Daardoor had Ausputzer Chris Kronshorst een vrij gemakke lijke middag. Respect Verzuchting dan ook van Van Leeuwen: „En won ik eens een kopduel, dan was er niemand in de buurt om me te helpen. Daarom was ik persoonlijk wel blij, dat in de laatste tien minuten Mansveld naast me kwam staan". Maar men weet het: Mansveld kan in de aanval wel gevaarlijk zijn, maar alleen wanneer hij er „opkomend" in verschijnt. Trouwens, al dient men voor het doorzettings vermogen van de aanvoerder het grootste respect te hebben, hij vertoonde ook dit keer weer eens bedenkelijke vorm. Het lijkt net alsof daardoor zijn gehele naaste en iets verdere omgeving wordt aange tast, met uitzondering wellicht van Korevaar en de zich deze wedstrijd rehabiliterende Joegoslaaf Perazic. Al was het wel weer hij, die zijn opponent Hildebrand in het eerste kwartier drie zeer pittige schoten toestond. En daar was, na zijn eigen openingstreffer (1—0) in de zevende minuut uit een lage voorzet van Ling, ook Utrechts gelijkmaker bij. Toen immers tikte bekeken spelende Henk Wery na een hoge inzet in het centrum het balletje terug en van omstreeks twintig meter daverde Hildebrands inzet hoog langs Ton Thie. „Mooiste muziek als het net bolt", had Boskov deze week zich eveneens lekker gemaakt. Maar zo zal hij het ongetwijfeld ook weer niet hebben bedoeld: 11. Angst Toen brak er bij FC Den Haag weer die periode van twijfel aan. Van de angst om te winnen; en ook voelden Boskovs discipelen de druk om zich nu ook in eigen huis te moeten waarmaken als een wurggreep. Vooral op het middenveld. Rob Ouwehand (Boskov: ,.ach, hij had het moeilijk, het was na zijn knie-operatie zijn eerste thuiswed strijd") was in de eerste helft vrijwel onzichtbaar en Simon van Vliet brengt, al zijn goede bedoelingen ten spijt, per definitie geen rust in een ploeg. Lochtenbergh kwam halverwege de tweede helft Ouwe hand vervangen. Hij bracht onte genzeggelijk wat meer vaart in FC Den Haags gelederen. Maar na ruim een half uur was FC Den Haag, zoals achteraf zou blijken, al definitief geveld. Wil schut kon door het verzuim van Ling langs de zijlijn ops tomen en stevige Leo van Veen kopte tegen de lat. De terugspringende bal werd n* een korte, maar hevige scrimmage door Joop van Maurik (Jawel, uitgerekend hij) over de lijn gewerkt. De ex-Holland Sport-speler Oude liefde roest niet. In Spanje werd dit weekeinde niet gevoetbald ny Cruijff gistermiddag op de tribune bij AjaxHaarlem. i dus zaten Johan en Dan- blesseerde zich daarbij opnieuw aan AJax-doelman Piet Schrijvers had FC Den Haag niet m de onderkant van zijn voet, een opgelopen. Na rust keerde Van Boskov: „We hebben verwonding die hij vorige week Maurik niet meer terug, 't Was Kerkrade verloren", zondag na een botsing met tegen onrustig, te simpel voetballend Bert Jansen: Feyenoord voelde zich na af loop van de derby tegen Sparta duidelijk tekort gedaan. Verschei dene malen deed de landskam pioen tevergeefs een beroep op de Volendamse arbiter Jan Keizer om een penalty uit te delen. Na dat Kristensen "onderuit" was ge haald door Bert Jansen en ook nadat Meutstege Peter Ressel wat al te fors een halt had toegeroe pen. Sparta's rechtervleugelver - dediger, de 23-Jarige Leidenaar Bert Jansen, vindt het aanvan kelijk echter terecht dat in belde gevallen een arbitrale correctie achterwege bleef. Zeker waar het de val van Kris te nsen betreft: "Kristensen speelde de bal bij een corner langs me heen. Hoe wel ik nog probeerde om hem te ontwijken, omdat Ik zag dat die bal toch achter zou gaan, raakte ik Kristensen even, waarop hij zich demonstratief liet vallen. Hij lokte duidelijk een penalty uit, zoals ook Ressel". Op die laatste opmerking komt Jansen terug als hij later de televisiebeelden ziet: "De scheidsrechter had de bal toch wel op de stip mogen leggen". Aangezien dat niet gebeurde hield Sparta de verdienstelijke 0—0 in handen. Het resultaat van, zoals Jansen het uitdrukt "een geweldi ge inzet en een vaste mandek king". "Kreuz is er niet aan te pas gekomen tegen Dries Visser, Ressel werd ook nauwelijks ge vaarlijk en zelf heb ik niet veel moeite gehad met Kristensen. Je wordt natuurlijk altijd wel eens uitgespeeld, maar c\ver het alge meen won ik de duels wel. In de tweede helft werd hij ook minder in het spel betrokken en is hij vrijwel niet meer aan de bal ge weest. Een moeilijke tegenstander vind ik Kristensen niet. Ik kon zo nu en dan mee naar voren gaan. omdat Kristensen niet terugver- dedigde. En als hij het wel deed, dan was het nog alleen voor de vorm en was het niet meer dan een verplicht nummer. Nee, zo'n Gerard Meijer van FC Amster dam vond ik veel gevaarlijker. Die stopt Je af en is fel. Kristensen is ook lang zo snel niet. Hij moet de bal aan de voet hebben en wil dan aan een dribbel beginnen". Bert Jansen kreeg in de vori ge competitie met nog zeven wed strijden voor de boeg zijn vaste aanstelling als rechtervleugelver dediger na lange tijd gependeld te hebben tussen de spelersbank en het veld. "Ik ben blij dat ik nu een vaste plek heb. Hans Ven- neker kreeg te kampen met vormverlies,waardoor ik op zijn plaats kwam. Later is Hans naar de spits verhuisd. Maar intussen was ik gelukkig van die reserve bank af. Je was koud als je er vanaf kwam. Omdat ik niet weer steeds werd vervangen kreeg ik ook eindelijk wedstrijdritme. Ik heb nu ook niet meer die druk dat ik me steeds moet waarmaken. Ik ben rustiger geworden. Ik neem meer de tijd bij het voorzetten van de bal. Net als Venneker hou ik er van vaak mee naar voren te gaan. Het verschil met hem is alleen dat ik sneller terug ben in de ver dediging. Hans bleef voor hangen. Een kwestie van mentaliteit, dacht ik". Al te veel "uitstapjes" kon Jansen zich uiteraard tegen Feyenoord niet veroorloven: "Nee, daarvoor stonden we te veel on der druk. Maar om nu te spre ken van een eenzijdige wedstrijd, dat lijkt me wat overdreven. We zijn behoorlijk gevaarlijk geweest met onze counters. Het is alleen jammer dat wij nog wat routi ne te kort komen, waardoor het soms nog wat te gehaast gaat". Hoewel PSV enige weken terug wèi met de volle winst van Span gen vertrok Slaat Jamsen Feyen oord hoger aan: „Tegen PSV wilden wij de winst forceren. Toen PSV nog maar met tien man stond, gingen wij als gekken aan vallen. Vooral de jongeren wer den teen wat overmoedig. Als je naar de kwaliteit kijkt, moet ik zeggen dat Feyenoord meer in zijn mars heeft. Feyenoord heeft ook zonder meer goed gespeeld. Zeker Rijsbergen. Die vond ik een van de besten. Hij was veel aan de bal en kwam veel op". Jansen vindt dat hij zelf een "re delijke" wedstrijd heeft gespeeld. "De besten bij ons vond ik Bal- kestein en Pim Doesburg. Voor al Doesburg. Voor de competitie zag hij het niet zo zitten met de Bert Jansen Jonge ploeg, die we nu hebben. Als man, die de gouden tijd van Sparta nog heeft meegemaakt, was hij vrij pessimistisch. Maar vooral de laatste weken is hij er weer helemaal en doet hij het for midabel. We draaden allemaal wel lekker. Neem nu Arie van Staveren. Vorig Jaar stond hij vaak geïsoleerd op de vleugel, en stond hij verscholen achter zyn tegenstander, waardoor hij onbereikbaar was. Nu biedt hy zich veel meer aan en is hij veel beweeglijker. We hebben trou wens kwaliteit genoeg. Ik zie Spar. ta dan ook zeker in de bovenste helft van de middenmoot ein digen. Op dit moment houden we ons in ieder geval nog steeds aan het schema: één punt per wed strijd". ADVERTENTIE I Neem toch maar I liever een occasion I van de VW-dealer. I 3 zekerheden j ^garantie - ANWB-keuring- -service paspoort. FRANKFORT Wereldkam pioen West-DuitSland zal zonder en kele van zijn meest bekende ster ren woensdavond in Athene aantre den tegen Griekenland. Helmut Schön heeft onder meer aanvaller Gerd Müller, vleugelspeler JUrgen Grabowski en Paul Breitner geen plaatsje waardig gekeurd in zijn se lectie van zeventien spelers. Van het kampioenselftal zijn doelman Sepp Maier, de verdedigers Berti Vogts en Franz Beckenbauer en aanvaller Uli Höness vrijwel zeker van een plaats. De selectiegroep omvat tien spelers van het team, dat Zwitser land met 21 versloeg, de enige wedstrijd die West-Duitsland speel de sinds het veroveren van de we reldbeker. Tot de geselecteerden be hoort wel veteraan Sigfried Held (32), die ruim een Jaar geleden voor het laatst voor Duitsland uit kwam, maar momenteel weer als aanvoerder van topclub Kickers Of fenbach in een uitstekende vorm ver keert. West-Duitsland, dat ook de Europese titel moet verdedigen, heeft nogal wat problemen met de selectie. Breitner vertrok naar Real Madrid en werd waarschijnlijk om die reden niet gekozen, hoewel de Spaanse club had laten weten dat zowel hij als Netzer beschikbaar den zijn. Müller, Grabowski en Wolfgang Overath lieten weten lie ver niet meer voor het nationale elf tal in aanmerking te komen omdat zij zich meer met hun gezinnen wil len bemoeien. In een wedstrijd voor groep ze ven van het Europees kampioenschap hebben Frankrijk en Oost-Duitsland elkaar zaterdagavond in Parijs ont moet. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel: 2—2. De doelpunten wer den gemaakt door Guillou (79) en Gallice (89) voor Frankrijk en door Sparwasser (25) en Kreische (57)., AMSTERDAM Voor Hans Kraay zaterdag na de wedstri spreking het ziekbed inging, b-sl!ste hij dat drie, tamelijk pro ni-« 3, mannen van zijn kernploeg (Huls- hoff, Haan en Rep) niet zouden spe len tegen Haarlem. Het afwzige trio, negentig minu ten gekluisterd aan de reservebank, werd tegen Haarlem niet gemist. In een betrekkelijk eenzijdige wedstrijd bewees Ajax ten minste en ten overvoede niets zwakteer te zijn dan De Graafschap, dat vorige week Haarlem ook met 4—0 had verslagen. Een felle en honderd procent fit te Dusbaba werd in het centrum van de verdediging nauwelijks op kwaliteit getoetst. Steffenhagen was op de rechtervleugel actiever, maar nauwelijks effectiever dan Rep. Met Arnold Mühren was een derde speelse middenvelder ln de ploeg gehaald en Haan werd niet ge mist otndat er op dat gedeelte van het terrein weinig te verdedigen viel. Trainer Bobby Haarms verklaarde de wijzigingen met: "WIJ hebben een kernploeg van zeventien spelers, wij hebben een zwaar programma voor de boeg, rouleren geeft meer inzicht in het materiaal en biedt de mo gelijkheid enkele spelers af en toe rust te geven". Haarlem stand al na vijf minuten voor de hopeloze opgave bij AJ-ax een achterstand te moeten wegwerken nadat Steffenhagen had geprofiteerd van een slecht moment van doelman Boersma. Brokamp verdubbelde de voorsprong halver wege de eerste periode. Pas drie mi nuten voor rust kreeg Schrijvers oe eerste op doel gerichte bal van Sa- dek en Feteris kwam onmiddeM 'k na rust ook een paar keer dreigend tegenover Schrijvers, maar toen was de stand al 3—0 door Geels. De Haarlemmers verdedigden zich na de hervatting feller, daarin voor gegaan door Piet van de Berg, d e en dat was niet toevallig in zijn eentje één-derde van Haarlems overtredingen op zijn naam bracht. Die felheid ontbrak ln de eer ste helft totaal, maar na rust kwam iets van de Hughes-gee6t over 't elf tal, waardoor het optimisme van de trainer ten minste enige grond kreeg. Hughes: "Na de 0—4 tegen De Graafschap was Ajax natuurlijk een afschuwelijke tegenstander, de eerste goal is er veel te vlug inge gaan, maar ik heb toch wat positie ve punten gezien. Over veertien da gen beginnen wij aan de laatste 23 wedstrijden en in die reeks moet de ploeg kunnen doen wat tot haar mo gelijkheden behoort". Wanneer het elftal zich optrekt aan de mentaliteit van Van de Berg, de beperkte maar ijverige Huyg en de verrassende invaller-doelman Polder vaart. zou Hughes gelijk kunnen krij gen. Vindt die metamorfose niet plaats dan is de verzuchting: Als het Hughes moet zijn, dan liever Emlyn en als het Barry moet zijn dan liever Hulshoffterecht. Voetbal Dukla Praag, de tegen stander van FC Twente in de derde ronde van het toernooi om de UEFA Cup. heeft gisteren voor de Tsjechische competitie de uitwed strijd tegen Spartak Trnava verloren met 1—2. De ploeg bezet momenteel de achtste plaats met dertien punten uit dertien wedstrüde-» Vrij spel

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 12