Tweede miljoen in zicht Chirac; laat Engeland duidelijk zijn over EG Crash-en-herrie Tekening in de polocompetitie Hillegommer bestrijdt Surplus- 6U vakheffing Puzzelaktie Geven voor Leven DUMMIES: TE INCIDENTEEL BERISPING VOOR RUSKA GEEN ACTIE „SLUIT S?e5™ SCHELDE WEL AF Congres radicale soldatenbonden Nieuwe verzekering arbeidsongeschiktheid per 1 juli 1976 MILIEUDEFENSIE LEIDEN EN OMGEVING zaterdag 16 november 1074 Marktberichten AALSMEER 15/11. bloemenvel- Den Uyl: Provinciale Staten van Zeeland Er is langdurig door een groot aantal samenwerkende kunstenaars over gepraat er is veel voor overhoop gehaald: de coproduktie van Studio Scarabee en de Nederlandse Operastichting. Zou het voortdurend in beweging zijnde en experimenterende Scara bee Haagse kunstenaarscollectief je z'n uitgangspunten zo niet verloo chenen, dan toch misschien wat laten verwateren bij het inslaan van de weg naar het muziektheater? Deze week kon men in de Den Haag Willem Ruska, de nationale Judoooach heeft een zeer ernstige berisping gekregen van het bestuur van de Budo- bond Nederland. Ruska had tij lens de nationale kampioen schappen in Voorburg een lid van de keuzecommissie, de heer Chris de Korte, enkele klappen in het gezicht gegeven. Ruska was van mp-rting dat de heer De Korte zijn positie als coach was bezig te ondermijnen en ont stak in woede toen hij de heer De Kort zag. Het bestuur heeft Ruska tevens medegedeeld dat bij herhaling van dergelijke in cidenten de bestaande arbeids overeenkomst direct zal worden beëindigd. Scheveningse Kurzaal zichzelf af vragen of Scarabee ongestraft met ons opera-instituut heeft geflirt. In een „geontmythologiseerde kijkkast" (citaat Scarabeeleider Adri Boon) waren anonieme figuren druk doende op het Juiste moment en liefst op de beste plaats in de draaimolen van de maatschappij te stappen en de rit zo goed mogelijk door te komen. Zjj manipuleerden elkaar, zij we rden gemanipuleerd van buitenaf. Manipulatie, daar gaat het in.Dummies" om. Zo'n gegeven kan wrang zijn. Scarabee heeft de ideeen en de middelen om zo'n gegeven wrang te poneren. Anderzijds bestaat bij zo'n gegeven de ontsnappingsmogelijk heid in de richting van de speelse persiflage. Ook dat is in „Dummies" aanwezig, in de teksten van Bert Schierbeek, in de muziek van Otto Ketting en vooral in de film en de diverse al dan niet bewegende objecten. Toch zijn al die elementen niet logisch en dwingend met elkaar verbonden. De realisatie blijft teveel steken in op zichzelf interessante incidenten. Daarvoor zijn diverse oorzaken aan te wijzen de te weinig indringende presentatie bij voorbeeld maar speciaal de rol van de muziek lijkt kortsluiting te veroorzaken. De opera-achtige en gecultiveerd gezongen partijen van de drie vocale solisten (Anne Haenen, Marius van Altena en Richard Barrett) scheppen een discrepantie doordat ze in het totaal van de produktie wezensvreemd overkomen. Zou het niet beter zijn geweest (ondanks het samenwerkingsverband met de Operastichting) wanneer hier de richting van het cabaretlied (op welke manier dan ook) was gekozen? Het artificiële van de vocale partijen sloot soms ook niet zo logisch aan op het wel degelijk scherp geslepen puur instrumentale aandeel (w.o. een prachtige groteske mars en een oude foxtrot), pittig gepresenteerd door voorname lijk musici uit het Nederlands Blazers Ensemble onder leiding van componist Otto Ketting. Het tapdansen van Caroline Goed- bloed en Harold Hennep maakte een aardige indruk, maar het kwam niet over als een geïntegreerd bestanddeel van de voorstelling. Het geheel resumerend: het werk van Scarabee in de richting van het muziektheater lijkt op deze manier niet voor uitbreiding vat baar. Zendagavond wordt „Dummies" in de Kurzaal herhaald. AAD VAN DER VEN Orchid Beauty 4160; Yellow 3450; Tangerine 34—52; Vertakt 25—42. Ro zen gr. bl.: Baccara 43100; Bridal Pink 3751; Carina 4460; C. Prin cess 2942; Dr. Verhage 4680; Fu rore 70—115; Nordia 40—51; Sonla 45 —89: Sonora 2744; Super Star 34 95; Prominent 49—64; Magie Moment 3751; La Minuette 3647. Rozen gr. bl.: Carol 22—36; Coronet 24—35; Evergold 2947; Jack Frost 26—42; Marimba 24—37; Miss. Ellen 3446; Motrea 2947; Annabelle 3451; Jr. Miss 3144; Belinda 29—57; Yellow Belinda 32—44; Estehr Ofarlm 29— 39; Golden Belinda 27—37; Red Gar- nette 22—36; Roswytha 18—23; Spa nish Sun 2131; Zorlna 1823; Mer- 150—240; Cycla- 0; Euphorbia ful- 60—100; Freesia 200410; Idem dubbel 400640: Gerbera 54—11. i?5 Gladiolen 240—320; G lor los a 37—68; Iris Pr. Blaauw 140—210; Idem overige 210—370; Lelies kelk 40—62; Idem tak 70—165; Stepman 4 kop 210—270; groentenveiling: 370800, All 260460, BI 530840, 96. 81 98—126. 811 30—70, 101 72—96, bleekselderij 25—27; uien i_ 670; breekpeen per kist 310670; boe- rekool 26—42; groene kool 33; rode 26; spitskool 45109; spruiten 55 LEIDEN Het tweede promenade concert van het Residentie-Orkest vond gisteravond in de behoorlijk bezette Stadsgehoorzaal plaats on der leiding van de Tsjechisch-Engel- se dirigent Vilem Tauski. Tauski verloochende zijn tweede vaderland niet: het programma werd geopend met Cockaigne een ouverture van Edward Elgar, en besloten met de suite The three Elizabeths van Erich Coates. In belde gevallen ging het om handig in elkaar geflanste com posities, met een sterke nadruk op LEIDEN Nu er van de wa- terpolocompetitie zes ronden achter de rug zijn, begint er in de rang lijst enige tekening te komen. HZC/ De Robben voert ook nu weer het peloton aan met 11 punten. De landskampioen wordt gevolgd door ZIAN/Vitesse en Neptunus, die beide 9 punten verzamelden. De Meeuwen staat met 8 punten vier de. De Zijl/LGB maakt deel uit van de middenmoot. De zes punten, die de Leidse ploeg momenteel be zit, werden veroverd in de eerste vier wedstrijden. Vooral door het gelijkspel tegen Neptunus maakten de rood-witten in de eerste fase van de competitie een goede indruk. In de laatste twee duels verloren zij echter op nogal teleurstellende wijze van De Robben en De Meeuwen (9—3 resp. 50) en ^en hoge klas sering lijkt nu voor de ploeg van Harrie Vriend niet meer weggelegd. Vandaag wacht De Zijl/LGB op nieuw een zware strijd, want dan komt in zwembad De Does ZIAN op bezoek. De kracht van de Hagenaars bleek vorige week wel uit de 33 puntendeling tegen De Robben. Aan vang van de wedstrijd: 19.15 uur. In de eerste klasse doet LZ '86 het voor een debutant opval lend goed. De ploeg van trainer- coach Versluis verspeelde alleen in de eerste wedstrijd tegen PSV twee punten en won de andere vijf wed strijden. Met UZSC, dat ook 10 pun ten vergaarde, deelt LZ '86 nu de derde en vierde plaats. PSV, dat nog geen punt verloor, gaat aan kop met 12 punten, gevolgd door het met 11. Tussen de kopgroep en de rest gaapt nu al een kloof van vijf punten: De Amer staat met 5 pun ten op de vijfde plaats en de ande re ploegen hebben vier punten of minder. Zondag reist LZ '86 naar Den Bosch om daar in het water te ko men tegen BZV/Fortuna, dat net als de meeste eerste klassers nogal wisselvallig speelt. De Leide- naren hebben in deze ronde de gele genheid om één van de leiders in te halen, wamt voor zondag staat ook de wedstrijd het Y-PSV op het pro gramma. het melodieuze aspect, hetgeen me nigmaal ontaardde in eindeloze her halingen van een aantal thema's. Vooral de melodieën van eigen vin ding genoten op dat punt de voor keur van de auteurs. Tauski had bij deze werken de Haagse musici goed in de hand; zijn opbouw was over het algemeen van behoorlijk niveau en hij wist de uit voerende aardig mee te slepen, en daarmee het publiek. Het is dan ook uitgesproken Jammer, dat hij de kans niet heeft benut of gekregen er een echte Engelse "prom" van te maken, voor mijn part met alle bestsellers van de "last night". Want wat er van de overige programmanummers werd gebakken was meer dan treurig. Ten dele lag dat aam Tauski zelf: Hy heeft een typisch Engelse manier van dirigeren, dat wil zeggen dat hij voornamelijk zijn aanwijzin gen geeft met zijn handen, niet met armgezwaai. Dat hij hiertoe, zij het wat houterig, wel overging zit in het verschil tussen een normaal Engels orkest en de Hagenaars: een Engels orkest kent nog discipline. Hier wist men soms nauwelijks waar men moest inzetten, de concertmeesteres- se liet nauwelijks stemmen, zodat de hoboïst één a voldoende vond (Min- deraa doet dat anders: al moet hij drie maal het hele orkest rond, ieder een zal zijn stemming overnemen!) en tenslotte liet men Tauski volle dig in de kou staan, en daardoor ook de solist Leslie Parnas. Deze bracht de élégie van Fauré en de variaties van Tsjaikofski. Fauré speelde hij nog het minst slecht: zijn celloklank was vaak le lijk, zijn streek soms onbeherst en het ontbrak hem aan virtuositeit. Toegegeven zij echter, dat hij in Tsjaikowski af en toe zeer fraai fra seerde, maar Juist deze passages wer den door het orkest aangegrepen om een aardig spelletje te doen: wie kan er het hardst pianissimo spelen. Dit zou een cash-and-carry concert hebben moeten zijn; het werd een crash-en-herrie concert. RON HARMS gepl. nc. 40; idem Jrc. 33; Euphorbia 66; Gerbera 60; Gladiolen 13; Hyacin ten met bol 69; Lelie kelk 37; idem tak 69; Liatrls 4; Rozen gr. bl. 56; idem kl. bl. 30; Anjers tros 36; Div. snijbloemen 42; idem imp. 79; Alstroemeria imp. 59; Anjers AM imp. 27; Llatris imp. 28; Orchideeën imp. 10; Azalea 3.11; Polnsettla 2.48; Div. potplanten 1.58; Begonia 1.92. Per bos: Chrys. tros nc. 1.67: idem jrc. 2.00; Freesia 1.89; Iris 1.42; Narcis kas 2.36; Tulpen 3.25; idem 2de soort 1.43; Div. snijbloemen 95; Idem Imp. 1.54; Anemonen imp. 84. IJshockey Voor de Coupe Na tionale Neerlanden zijn gister avond de volgende twee wedstrijden gespeeld: Tilburg Trappers-CPL Luik 11—4. N.N. Nijmegen-ORWO Amsterdam 6—1. DEN HAAG Premier Den Uyl verwacht niet dat Amerika een zijdig maatregelen zal nemen tegen de KLM. Na het afbreken van de onderhandelingen over inkrim ping van de KLM-activiteiten lijkt het Den Uyl het beste de volgende stap van de Amerikanen af te wachten. De premier sluit niet uit, dat de besprekingen opnieuw wor den hervat. Twee andere mogelijk heden zijn dat Amerika alsnog zal ingaan op het Nederlandse stand punt of het inschakelen van een in ternationale arbitrage commis sie. Den Uyl verklaarde gisteravond in het belang van Nederland de ei sen van de Amerikanen niet be kend te kunnen maken. Wel noem de hij de eisen „zeer fors". De pre mier ontkende, dat van Nederland se onderhandelingszijde de vervan ging van de Starfighter als druk middel is gebruikt tijdens de be sprekingen. Inmiddels heeft wel de Ameri kaanse burgerluchtvaarindustrie de vrees geuit, dat de eisen van de Verenigde Staten de belangen van de fabrieken ondermijnen. Wanneer Europese luchtvaartmaatschappijen geen orders meer plaatsen in Ame rika lijden de fabrieken de komen de zes Jaar naar verwachting een verlies van 14 miljard gulden. PHNOM PENH Leden van de opstandige beweging Rode Khmer hebben gisteren vroeg in een dorp van 500 boerengezinnen, 15 km van de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh, een bloedbad aangericht, ken nelijk omdat het dorp niet met hen wilde samenwerken. Ongeveer 40 mannen, vrouwen en kinderen lie ten het leven tijdens deze strafexpe ditie, die twee uur duurde. Vijftig werden gewond. MIDDELBURG (ANP) Pro vinciale Staten van Zeeland hebben gisteren met 31 stemmen voor en 15 tegen een motie aangenomen waar in zij zich uitspreken voor de afslui ting van de Oosterschelde volgens het oorspronkelijke Deltaplan. Omdat, zoals de motie zegt, de veiligheid, zoals die was voorzien in het oorspronkelijke Deltaplan in de Jaren zeventig bereikt moet zijn, en deze garantie alleen geboden wordt in het oorspronkelijke Del taplan en dat alle andere plannen de ze veiligheid verschuiven naar een later tijdstip. Alle andere va rianten laten te veel technische on zekerheden open, vinden de staten. Een Zeeuwse dèlegatie uit de Sta ten vertegenwoordigers van ge- meentteraidten rond de Oostenschefl- de en de waterschappen zullen het de regering toelichten. Intussen denltot minister Wes terterp aan een driedelig pakket van maatregelen en werken, die moe ten strekken tot een aanvaardbare verhoging van de veiligheid in de Ja ren dat de Oosterschelde-afsluiting nog niet is voltooid. In zijn beantwoording van de vragen vanuit de kamerfracties net het oog op het volgende week te hou den debat noemt de bewindsman van Verkeer en Waterstaat de volgende maatregelen („ruw aangegeven, de tails komen later") a. gedeeltelijke aanpassing van de bestaande dijken, b. maatregelen in het kader van de stormvloedwaarschuwingen, c. het beschikbaar houden van ma teriaal en materieel om bij rampen (in het bijzonder moet men hierbij denken aan dijk en oevervallen) in te grijpen. Voetbal Voor de Bundesllga is gisteravond één wedstrijd ge speeld. In Kaiserslautern verloor 1. PC Kaiserslautern verrassend van Kickers Offenbach met 1—2. DEN HAAG De nieuwe volks verzekering tegen invaliditeit gaat Algemene Arbeidsongeschiktheids - wet, de AA.W., heten. Het kabinet heeft gasteren een ontwerpwet aan vaard. Minister-president Den Uyl zei, dat "gejaagd" moet worden om de invoeringsdatum van 1 Juli 1976 te halen. Hij achtte het uitgesloten, om ai per 1 Januari 1976 tot de in voering over te gaan, zoals in de Tweede Kamer is gevraagd door ARP en PvdA. De nieuwe volksverzekering heeft, evenals de A.O.W. en de A.W.W. het karakter van een basisvoorziening, met uitkeringen die op het sodaal- minimumniveau liggen. Het geld, komt uit een fonds, waarin premies gestort worden. Vooral de reeds Invalide zelfstan digen en degenen die op jeugdige leeftijd arbeidsongeschikt zijn ge worden zullen profiteren van de A.A.W. Voor invalide-werknemers, bestaat reeds een verzekering, de WA.O. De kosten voor de vroeg-gehandi- capten zullen ndet uit premiehef fing worden betaald, maar uit de al gemene middelen van de rijksover heid. DEN HAAG De bijzondere be langstelling van de -militaire inlich tingendiensten zal ongetwijfeld vol gende week gericht zijn op het in ternationale "anti-NAVO-congres", dat de Bond voor Dienstplichtigen dan houdt. Donderdag en vrijdag zijn er besloten vergaderingen in Amster dam en zaterdag wordt in de Utrechtse Jaarbeurs een open ma nifestatie gehouden, die is bedoeld als "een massale steunbetuiging aan de internationale soldatenstrijd tegen militairisme en imperialisme". De bond, die ook wel "de witte BVD" wordt genoemd, wordt ook onder de huidige politieke signatuur door het ministerie van defensie met het grootste wantrouwen in het oog •gehouden. Verschillende generaals, hebben de bond in het verleden als een verlengstuk van Moskou. Tirana of Peking aan de kaak gesteld. Het aantal leden van de bond lijkt een dergelijk wantrouwen overigens nauwelijks te rechtvaardigen. Naar betrouwbare schattingen gaat het 6lechts om enkele honderden. Een feit is echter dat leden van de "wit te BVD" proberen te infiltreren in de veel grotere (rond de 23.000 leden) Vereniging van Dienstplichtige Mili tairen. De WDM zal overigens als enige "waarnemer" op de besloten vergaderingen zijn vertegenwoor digd. Voor het congres hebben zich vol gens de BVD ingeschreven organisa ties uit de Verenigde Staten (o.a. de Vietnam Veterans against the War) Italië (Proletaria in Divisa) Frank rijk (Comité des Appelés), Portugal (militairen uit de Beweging der Strijdkrachten) en verder vertegen woordigers uit Engeland, Zweden. West-Duitsland, Zwitserland en Bel gië. DUBLIN (AP> Premier Chirac van Frankrijk heeft Groofc-Brittam- nië gesommeerd om eens en voor goed dufldelyk be maken of t aü dan niet bij een verenigd Europa wenst te horen. "Frankrijk heeft genoeg of fers gebracht voor de Europese een heid. Een werkbaar, op serieuze leest geschoeid Europa zonder Groot Brittannië is te verkiezen boven geen Europa met Groot-Brittan- nië", zei de premier tijdens een pers conferentie in de Franse ambassade te Dublin. Chirac brengt momenteel een bezoek aan de Ierse republiek. Hij waarschuwde Londen dat Frankrijk van mening is dat de Britten niet opnieuw kunnen onder handelen over de condities van het EG-lidmaatschap, zoals de regering Wilson de kiezers heeft beloofd te doen. Chirac stelde verder de vorming voor van een tijdelijk regionaal fonds dat uitsluitend bestemd is voor Ier land en Italië, de twee EG-landen, waar de economie het zwakst is. Ierland en Italië hebben gedreigd het topoverleg van EG - regeringslei - ders volgende maand in Parijs te zullen boycotten als er geen be sluit wordt genomen over een regio nale steunverlening. Chirac zei dat er na een over gangsperiode van een twee Jaar, "n permanent regionaal fonds zou kun nen worden opgezet zodra het eco nomische klimaat in de gemeenschap opklaart. Hij richtte'zijn waarschu wing niet veel minder dan een ul timatum tot Groot-Brittannië toen hem een vraag werd gesteld over het voornemen van Londen om aan nieuwe onderhandelingen over het lidmaatschap vast te houden. VanAgt: Nog geen besluit cormptiezaak DEN HAAG Minister van Justitie Van Agt heeft nog niet besloten of hij verder zal gaan met het onder zoek naar het corruptieschandaal rond de Mirage-straal jagers. Wel heeft hij de procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechtshof mr. M. H. Belinck gevraagd, of hij het er mee eens is dat het gaat om zaken die zich in zijn gebied hebben af ge- speeld, en dus ook tot zijn „relatieve bevoegdheid" behoren. Na ontvangst van het antwoord van mr. Gelinck zal de minister de Twee de Kamer nader inlichten, zo laat hij in een brief weten. „Het zal van de te nemen beslissing het al of niet instellen van een formeel opsporings onderzoek of vorderen van een ge rechtelijk vooronderzoek .- afhangen op welke wijze en in welke mate de Kamer over de uitkomsten tot dusver van het onderzoek zal wor den ingelicht", aldus Van Agt. Uit de formulering van de brief van de minister kan worden afgeleid, dat een eventueel verder onderzoek zich voornamelijk zrl richten op de per soon van de heer J. Botterman. de Amsterdamse contact-man van de Franse vliegtuigfabriek Dassault, die pogingen zou hebben gedaan om de Kamerleden Dankert en Keja met geld „plat te krijgen" bij de keuze van de Sjarfighter-opvolger. AANGEPASTE KERKDIENST IN KATWIJK KATWIJK A.s. zondag zal in de Ontmoetingskerk aan de Nieuwe Duinweg in Katwijk aan den Rijn een door de oudervereniging „Phila delphia" te organiseren aangepaste kerkdienst worden gehouden. Ds. J. G. van Ieperen, Ned. herv. predikant in Bergschenhoek, zal in deze dienst, die om drie uur begint, voorgaan. Muzikale medewerking wordt ver leend door „De Sleutels" uit Leiden. HILLEGOM LUXEMBURG De rechtsgeldigheid van de plus- en vakheffing door het Produkt- schap voor Siergewassen in Den Haag wordt reeds lang door velen in het bloembollenvak bestreden. Eén van de fervente bestrijders is de Hillegommer Do van der Hulst/ directeur van de C.V. P.J. van der Hulst's Zonen. Hij wil deze zaak tot in hoogste Instantie uitvechten en is daardoor nu beland bij het Hof van Justitie van de Europese Ge meenschappen In Luxemburg. Daar zijn thans de pleidooien gehouden en de pleitnota's overhandigd. President van het Hof, die deze week de zaak behandelde, was de Fransman mr. R. Lecourt, rechter rapporteur,speciaal belast met de voorbereiding van deze zaak, de Deense rechtsgeleerde prof. M. S. Sprensen en van het rechtsprekend college maakte voorts deel uit het Nederlandse lid van het Hof, prof. dr. A. M. Donner. Als verdedigers van de belangen van de C.V. P.J. van do- Hulst's Zonen traden op mr. J. van der Plas en mr. M. Hattinga Verschure uit Den Haag, die samen bijna twee uur nodig hadden de rechtsgeldig heid van de surplus en vakhef fing door het Produktschap voor Siergewassen te bestrijden. Nadruk kelijk werd namens Van der Hulst gesteld, dat de vakheffing in wer kelijkheid een exportheffing is. want deze heffing wordt in feite niet ge baseerd op de waarde van de in het verkeer gebrachte bloemenbollen. zo als het PVS beweert, maar op de prestatie, hetgeen wil zeggen de totaalwaarde van het pakket, dat Is afgeleverd. Er blijken meer dan twintig categorieën van heffingen en kortingen te zijn, die onderling van elkaar verschillen. Van belang in dit geschil noemde mr. Van der Plas het systeem van Nederlandse heffingen bij de ver koop van bloembollen aan afnemers in andere E.E.G.-landen. Deze zo genaamde handelsbijdrage is veel te hoog in verhouding tot de heffing op binnenlandse transacties. Als extra argument voor het standpunt van Van der Hulst stelde hij, dat deze hande laar bU de opsomming van zijn bezwa ren tegen de vak- en sur plusheffing zelfs geen beroep heeft gedaan op de onguntiger positie, die de Neder landse ondernemers tegenover de buitenlandse op de Nederland se markt innemen. De bollentelers in Duitsland en Engeland kunnen namelijk him produkten ook op de Nederlandse markt brengen, zon der dat deze met surplusheffing en vakheffing worden belast en dat, ter wijl er geen gemeenschappelijke richt- noch drempelprijzen zijn op de bloembollenmarkt. Aan het (Slot concludeerde mr. Van der Plas, dat er voor Van der Hulst het subjectdeve recht is te verlan gen, dat de in 1971 ingevoerde, al thans gewijzigde verordeningen hou dende steunmaatregelen, ten opzich te van hem niet tot uitvoering wor den gebracht, temeer omdat de Ne derlandse regering de Commissie voor de Europese Gemeenschap pen, van haar voornemen tot invoe ring of wijziging niet op de hoogte heeft gebracht. Het standpunt van Van der Hulst werd met klem bestreden door mr. J. Kuijpers, administrateur bij het Ministerie van Landbouw en Vis serij, die namens de Nederlandse re gering sprak en door mr. J. Hei- dinga uit Haarlem, die de visie van het Produktschap voor Siergewassen verduidelijkte. De mening van de Commissie voor de Europese Ge meenschappen werd uiteengezet door de Brusselse advocaat mr. J. H. J. Bourgeois. Zij stelden met nadruk dat de uit 1968 daterende verorde ning van de E.E.G. onvolledig was en dat er dus een ruimte gelaten is een lacune met de bedoeling, dat de Nederlandse maatregelen op het gebied van de heffingen zou den kunnen blijven bestaan of nieu we zouden kunnen worden gereali seerd. Er zouden hier dus aparte maatregelen kunnen worden geno- Bij de replieken kwam naar vo ren, dat de uit 1968 daterende EEG- verordening unaniem was goedge keurd en dat ook de Nederlandse regering ze had ondertekend. Ook werd nog gesproken over een ont- heffingsbesluit van het PVS, dat niet voor publicatie was vrijgegeven .Uit alles bleek wel, dat het een zeer •ingewikkeld conflict te. waarop nog maar niet direct een uitspraak 1s te gegeven. Intussen kijkt de bloembollenhandel en iedereen, die ermee te maken heeft, belangstel lend uit naar de conclusie van het Hof over dit geschil. Die uitspraak zal over een kleine twee maanden verwacht kunnen worden. DEN HAAG Wederom ruim twee ton kwam er binnen met puzzel nr. 8 in de nationale puzzelactie „Geven voor Leven" ten bate van het zilveren KWF voor de kankerbestrijding in ons land. Hierdoor is de stand na acht puzzels gekomen op f 1.603.523,39. De extra prijzenpot werd ook gTo- Oplossing puzzel no. 8: Soms is ook ter. Deze bevat nu: f 32.578,62. Nota- geld een geneesmiddel, ris J. H. Biirkhoff legde 'n aantal da- Weekhoofdprijzen- ta in een proces-verbaal vast waarop Een Peugeot auto: H. F. Bottelier, hij de pot van dat moment uitloot Gerard Doustraat 123, Roosendaal, onder de puzzelaars (sters) van die Een Philips kleurentelevisie: J. A. week. In ronde bedragen van f 1.000 van de Kroft-Kinnaer, De Ruyter- schoon het is dus van het grootste be- laan 10, Velp (Gld.). lang iedere week mee te blijven doen Een Olga springboxcombinatie: P om uw kans op zo'n prachtig bank- Welten.Potbosstxaat 13. De urne. büjet niet te verspelen. Een Bauknecht vaatwasautomaat: W. H. de Vroom, Citerstraat 56. Rijs wijk (ZH). Een waardebon van f 1.000 van Witteveen: H. J. Geselschap. Pr. Frisolaan 41, Lochem. Een Sunflower Polyester zeilboot: G. Krantzen, Bergstraat 22. Belfeld (L). Een Singer Starlet naaimachine: S. G. M. Smit, J. Bouwmeesterstraat 34. Zaandam. Vier conti TS autobanden: mevr. Landzaat, V. Vollenhovelaan, Utrecht Een Bauer Star C4-8 mm-filmca- mera: mevr. H. C. H. J. Kliene-Brug- geman. Brederodestraat 9, Zwolle. Een Datsun stereo-recorder: mevr. B. C. Harms, Rotterdamsestraat 17. Sche veilingen. In het verschijningsgebied van het Leidsch/Alphens Dagblad vielen voorts de volgende weekprijzen: Cosmetica Estee Lauder: Y. N. Kammeraat, Schuberthof 14. Wadddnxveen. Birdy tafelgarnituur: P. Stoelen-den Os. Marnixstraat 58. Leiden. Dumil kaarsenpakket: Ph. B. Dankloff, Vondellaan 46 .Lelden. De volledige trekkingslijst ligt van af maandag a.s. ter inzage op onze kantoren ln Leiden (Witte Singel) en Alphen aan den Rijn (Julianastraat 19). LEIDEN Opgericht is een nieu we afdeling Leiden en omstreken van de VMD (Vereniging voor Mi lieu-Defensie, Herengracht 109, A'dam). Aanleiding daartoe was het snel-groeiende ledenbestand in Lei den. Leiderdorp en Oegstgeest, die samen 325 leden tellen. Het lande lijke ledenaantal is 12.500. Namens het hoofdbestuur van de VMD waren aanwezig de heren R. Kraal]enoord en G. van Boxtel. De rest van de aanwezigen bestond be halve uit belangstellenden „losse" leden uit vertegenwoordigers van reeds bestaande milieugroepen: Mi lieubeheer van de universiteit, de werkgroep Fiets, de actiegroep Meer- Bomen-Minder-Baby's, de Leidse Binnenstad en de Oegstgeester Mi lieugroep. Als voorlopig teken zag men het inventariseren en coördineren van alles wat op milieu-gebied al ge daan wordt. Een tweede fase zou kunnen zijn elkaar stimuleren door het verlenen van deskundige steun en het verschaffen van de noodza kelijke informatie. Hoe nuttig en nodig met name informatie en coördinatie zijn, bleek uit het feit, dat diverse aanwezigen zelfs nog nooit van bepaalde milieu acties gehoord hadden, terwijl som mige actiegroepen nauwelijks wisten wat anderen eigenlijk doen of na streven. Als voorlopig contactpersoon werd benoemd Eric Clausen, Milanen- horst 109, Leiden, telefoon 46205. In de volgende vergadering (woens dag 27 november) zal verder worden gewerkt aan de uitbouw van deze VMD-kerngroep.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 10