Kostbare treffer van Danaïden afgekeurd: 8-8 Conditie BS Leiden niet best? Zuiderkwartier verrast Algemene Bax-Foreholte mist gelijkspel in Geleen Oranje Groen-UDO: dames op de vuist Onbevredigende nederlaag tegen Levi's Sanocel is weerloos; titel TOY PAGINA 10 MAANDAG 11 NOVEMBER 1974 LEIDEN De Leidse k<xrfbal-hoof<lkk®ser De Danaïden was gisteren opnieuw dichtbij een overwitininf. De ploeg van speler/tTainer Gerard Bos zag echter bij een 88 stand tegen Blauw Wit een treffer afgekeurd. Ook Fides Pacta blijft het goed doen; ditmaal werd KVS met maar liefst 104 verslagen. De derby ZuiderkwartierDe Algemene ein digde in een verrassende 87 overwinning voor Zuiderkwartier. Blauw Wit-De Danaïden 88 (5— 5) Een Juiste uitslag leverde Blauw Wiv-De Danaïden op, al was laatst genoemde erg dicht bij de overwin ning toen Gerard Bos van afstand voor 8—9 zorgde. Arbiter Hopster liet het echter niet zover komen, omdat hij had geconstateerd dat de paal een zetje in de goede richting had gekregen, wat bepaald niet door de sterke wind was gebeurd. Volgens Hopster was iemand van De Danaï den daarvoor verantwoordelijk. Hoe wel sommige Leidenaars 't tegendeel beweerden kwam de Ensohedese arbi ter niet op z'n beslissing terug. Een zege heeft er overigens de gehele wed. strijd ingezeten. De équipe van spe ler/trainer Bos heeft een groot deel van 't duel een klein voorsprong ge had. Het door de Leidenaar Jan Hen- sen getrainde Blauw Wit kwam ech ter steeds langszij. Dat gebeurde in de eerste helft vijfmaal. De Leidse ploeg had ontegenzeggelijk de beste start door toedoen van Aad van Nie- rop, die tweemaal scoorde. Blauw Wit had overigens ook een schutter in de gelederen: Dik Starink. Deze speler zorgde even vlot voor 22, waarna De Danaïden steeds weer een voor sprong nam. De marge werd echter niet groter dan één punt, ook al om dat Gerard Nap niet in zijn normale vorm was. Teg ens: ander Joost Leo nard gaf de Leidenaar weinig be wegingsvrijheid door zeer zwaar op 't lichaam te spelen. In tegenstelling tot de eerste helft naim Blauw Wit na rust een voorsprong van twee punten door ArnoM Krull. t Antwoord werd gegeven door Eric Filemon, die twee strafworpen benutte, waarna aan voerder Nap zijn ploeg wederom de beste ui-zichten op de zege bezorgde. Een ..frommelgoal" van Starink maakte echter aan alle illusies een einde. Scoreverloop: 0—1 en 0—2 Aad v. Nierqp; 1—2 en 2—2 Dik Starink: 2—3 Gerard Bos: 3—3 Arnold Krull 34 Aad v. Nierop; 44 Peter ten Wolde; 45 Yvonne Devilee; 5—5 Dik Starink; RUST 6—5 en 7—5 Ar nold Krull; 7—6 en 7—7 Eric File mon; 7—8 Gerard Nap; 8-8 Dik Starink; Zuiderkwartier-De Algemene 8—7 (34) Verrassende dingen gebeurden er gistermiddag op het terrein aan de Montgomerystraat waar Zuiderkwar tier er in slaogde koploper De Al gemene te kloppen. Gezien het score- verloop (De Algemene had tweemaal een voorsprong van twee punten!) en de stand op de ranglijst een regel rechte verrassing en daar werkte De Algemene zelf wel aan mee. Met na me in de tweede helft werden kost bare plaatsfouten gemaakt. Boven dien bleek het eerste aanvalsvak van de Blauwwit-en de goede vorm van de laatste weken kwijt te zijn. Zuider kwartier profiteerde naturlyk, al had het wel een fel omstreden strafworp nodig om de volle winst binnen te ha len. De Leidse scheidsrechter Piet v. d. Linden (De bond schijnt de derby- sfeer altijd te willen verhogen), die tot dan toe sterk en strak had geleid beging duidelijk volgens vele om standers een grote fout, door de thuisclub een strafworp toe te ken nen, toen de aanhang daarom schreeuwde. Wat was het geval: Gijs Kloos (Zkw) schoot de bal ook al uit een (terecht toegekende) straf worp over, waarna Janneke v. d. Berg de bal bij het opvangen uit haar han den liet vallen. Algemene aanvoer der Ruud v. Vliet raapte gretig de bal van de grond, maar kon even later door diezelfde grond bij wij ze van spreken zakken toen hij de reactie van v. d. Linden zag. Gijs Kloos begreep toen wel de waarde van die 2meterworp. Een boeien de derby kreeg daardoor in het bij zonder voor De Algemene een sensa tionele ontknoping, omdat De Alge- mme vlak ervoor via Jan SJardiJn weliswaar niet in overeenstem ming met de veldverhouding op 6 7 was beland. Die tweede helft was vooral in het tweede gedeelte duide lijk voor Zuiderkwartier, dat op zijn beurt in de eerste helft goed weg kwam, toen De Algemene niet kon doordrukken. Met name Wim v. Vliet liet nogal wat kansen onbenut. De 34 ruststand was dan ook beslist te weinig voor de Algemene, dat in een veel mindere tweede helft ach terhaald werd door een soms feller Zuiderkwartier, dat aanvankelijk nog wel twee punten achterkwam (4—6), maar daarna uitstekend profiteerde van de slordigheden in het De Alge- mene-spel. Scoreverloop: 6—1 Sannie Rusman 1—1 Elly Sraeele: 2—1 Els Lardee; 2—2 Wim v Vliet) 2—3 Wim Dool; 2—4 Wim Dool; 3—4 Albert de Groot RUST: 4—4 Rens Hensen; 4—5 en 4—6 Wim v Vliet; 5-6 Sarie Solle- veld; 6—6 Jimmy v Daim; 6—7 Jan SJardiJn; 7—7 Albert de Groot; 8— 7 Gijs Kloos. KNS—VEO 4—7 (2—3) Een door invallers gehandicapt KNS deed wat in het vermogen lag om het koplo per VEO zo moeilijk mogelijk te ma ken en daarin slaagde de ploeg van trainer Andries Riezenkamp slechts gedeeltelijk. KNS startte zonder Hen Slegtenhorst en Riezenkamp (de Jeugdige Peter Blansjaar en Peter Zitman vervingen hen) niet best, wat een 0—3 achterstand tot gevolg had Veel fouten In het middenvak vorm den daartoe de inleiding. Daarna 8ing het beter, zodat de 2—3 ach- t®^anjd halverwege nog alle moge lijkheden bood. VEO zag het gevaar en beperkte die mogelijkheden direct (2—5) maar weer kwam KNS bewonderenswaar dig terug tot 4—5. Op het kritieke moment taalde KNS, dat in Hans Kluts zijn beste speler had, ech ter waardoor VEO met twee goals nog een royale zege binnenhaalde. Hen Bra kei (21. Hans Kluts en Ruud Stijver zorgden voor de doel- punten. TWEEDE KLASSE ONS EILAND—ELKV 3—2 (2—2) Bijzonder weinig doelpunten bij dit belangrijke duel in n A. Een ster ker Ons Eiland verzukmde het een punt hoger geklasseerde en hard spelende ELKV een grotere neder laag toe te brengen dan de 3—2, die nu uit de bus kwam. Ons Eiland kreeg genoeg kansen daarvoor maar het schot werkte niet mee. Het feit dat van de drie goals er nog twee uit strafworpen het "licht" aan schouwden, was illustratief genoeg. Nan Deegenaars zorgde voor 1—0, Wim Nijenhuis voor 2—1 en Piet Beekman met het enige doelpunt uit de tweede rondgang (1) voor 3—2. VELOCITASKOAG 0—3 (0—1) Het Leiderdorpse Velocitas miste za terdag Janco Breedveld (vakantie), en dat bleek funest. Tegen het echt niet veel betere KOAG werd wel goed verdedigd, maar het aanvals- spel hield weinig verrassing in waar mee de 0 gemakkelijk verklaard is. TOPJODAN BOYS 4—5 (2—4) TOP verloor op eigen terrein de be langrijke ontmoeting met Jodan Boys, waardoor het de aansluiting met de kopgroep voorlopig wel kan vergeten. De Sassenheimse ploeg miste op de kritieke momenten twee strafworpen en dat weegt zwaar voor al als er weinig gescoord wordt. Tot 2—2 ging het gelijk op, maar daar na bleven de gasten aan de winnen de hand. Dirk Meyer (2), Annemieke Keuning en Henny Kuhn scoor den. DERDE KLASSE AVANTI—FIKS 3—5 (1—2) Fiks behaalde een kostbare zege als lijst aanvoerder op het lastige Avanti dat alleen bij 1—0 een voorsprong had. Fiks heeft daarna de wedstrijd via 12 halverwege steeds onder con trole gehad (1—4, 2—5), Jack v Ber- kum <2). Trineke Paauw, Dirk Jan Elzinga en Kees v. d. Mey scoor den. Door Wixn van Vliet LEIDEN In de landelijke eer ste klasse handbal grepen de da mes van Bax-Foreholte Juist naast een gelijkspel In de uitwedstrijd in Geleen tegen Fortuna '54. Na afloop van het met 65 ver loren duel waren de Voorhoutse dames nogal kwaad over de in hun ogen lankmoedige arbitrage. De Geleense dames s :lden vrij hard en Foreholte vond dat de scheidsrechters Schuurman en Spekte strenger hadden moeten optreden. Toen Elly Hoek als gevolg van zo'n harde aanpak van Foreholte aan de kant behandeld moest wor den voor een bloedneus wist For tuna een beslissende voorsprong te nemen: 5—3. Het werd zelfs 63 dioor 'n break-out, voordat Fore holte weer wat terug kon doen. Carla Kortekaas maakte er 6—4 van en Annemieke de Bruyn 6—5. Elly Hoek miste toen een straf worp, waardoor Fortuna aan een puntendeling ontsnapte. In de regionale derde klasse be haalden de dames van Northa een bijzonder grote overwinning op de reserves van Verburch: 14—7. Rust 5—2. De Noordwijkerhoutsen dar/ten die triomf vooral aan snelheid en conditie. In de afdelings tweede klasse had Jong Ade geen enkel probleem met het zeer zwakke Athene 2. Het werd voor de Jong Adeploeg een leuke oefenwedstrijd, met een ruststand van 7—1. Ook in de tweede helft bleef Jong-Ade rustig de scoremachine op gang houden. Eindstand derhalve 18(0—3 Hei- ma en Coby van der Geest scoor den leder vier punten voor Jong-Ade. De goed keepende Wil Schulte van het damesteam van Sanocel/ HVL zorgde voor een herstel van het HVL-team tegen de reserves van Bax Foreholte. Een 0—3 ach terstand werd omgebogen ln een 4—3 zege. Het was Wil's verdienste dat na de achterstand niet meer goals gemaakt konden worden, waardoor de inspanningen van haar ploeggenoten niet voor niets De heren misten tegen het ge routineerde Hermes 2 het nodige fortuin. Bij de rust leidden de Lei denaars met maar liefst 63. In de tweede helft wist Hermes de achterstand met veel moeite weg te werken, en bij het eindsignaal was de stand 10—11 voor Hermes 2. In de tweede klasse behaalde Northa een ruime overwinning op ODIS, 14—6. In de afdelings eerste klasse een zege voor het damesteam van MMO. Bij rust was het verschil tussen MMO en HMSH nog mi nimaal, namelijk 2—1 maar na de hervatting zorgden Mieke Rijke- lijkhuizen (tweemaal) en Margré Volwater voor de nodige afstand. HMSH mocht na afloop nog blij zijn dat de MMO-overwinningen (5—2) niet groter uitviel. Vele schoten belandde op de paal in plaats van in het doel. FRANK BONTE. LEIDEN Door de voetballen de dames is het afgelopen week einde slechts een bescheiden pro gramma afgewerkt. In de zater dag-afdeling werden de wedstrij den Zwammerdam-Alr hia en Kic_ kers '69—Lugdunum afgelast. Ook de ontmoeting KRV-Oegstgeest, ging niet door, omdat de Oegst- geestse dames in de veronderstel ling verkeerden dat het KRV- terrein was afgekeurd. Bestuurs lid Oudshoorn van KRV: "Oegst- geest zegt nu dat er door ons is opgebeld, maar daar is niets van waar. Ik beslis of er wordt ge speeld. Wel, er kon gevoetbald worden". Slechts drie duels bleven daardoor over, waarvan de be langrijkste was de confrontatie, tussen het hooggenoteerde SVLV en middenmoter Siveo '60. De Voorschotense meisjes won nen met 4—2 en klommen daar door naar de (gedeelde) tweede plaats. Voor rust doelpuntte Bri gitte Parlevliet tweemaal, onder meer uit een strafschop. Na rust scoorden Ria Lelieveld en nog maals Brigitte. Elly van Soest en Bea van Schaik scoorden tegen. Aan SVLV-zijde moesten Ria Le lieveld en Wil van Rijn van het veld worden gedragen; beidenver- rekten hun kniebanden in 'n duel dat overigens beslist niet onspor tief kan worden genoemd. De re serves van KRV wonnen met 03 van Valken '68 door een hattrick van Rietje Knegt. RCL-Wetering- se Girls/2 leverde slechts een af gekeurde goal op van Margriet Koetsier van RCL; zij miste bovendien een penalty. Stand: KRV 7—14; Alphia 6- 10; SVLV 6—10; Wet. Glrls/2 8— 10; Lugdunum 6—7; Zevenhoven 6—7; KR V/2 5—5; RCL 6—5; Si veo '60 6—4; Oegstgeest 5—2; Val ken '68 6—2; Zwammerdam 4 —0; Kickers '69 5—0. In de zondagafdeling kon het duel Oranje GroenUDO slechts met de grootste moeite in de hand worden gehouden. De meis jes gingen op een gegeven mo ment zelfs met elkaar op de vuist en de grensrechter van UDO, die de vechtenden uit elkaar wilde ha len werd eveneens belaagd. In t harde duel liep Petra Vermond van Oranje Groen een trap tegen het oog op, waardoor zij naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Daar bleek dat zij een lich te hersenschudding had opgelo pen. Drie minuten voor tijd besliste UDO-speelster Marriëtte Hui- bers het slecht geleide treffen. Wet. Girls haalde weer eens flink uit: 0—16 bij Unitas. Doelpunten van Marion de Groot (3), Joke v. Klink (3). Corry Bollen (2), Ste- fanie Kalker (2), Mary v. d. Meer (5) en Helène Molkenboer. Uni- tas-aanvoerster Corrie Taffijn: 'Toch hebben we heel fijn ge speeld". Randstad Sport volstond met 0—5 bij Spel. Llsse. Hier werd gescoord door Inge van Dijk (3) en Hennie Steensma (2). Idu- na verraste VVSB met 21 door treffers van Kathleen Verboom (2). Tegengoal van Miranda van Loon. De ontmoeting SJZ/2—SJC werd afgelast. Aanval van Tiny de Roode op de korf van KVS. Rechts kijkt Roel v. d. Berg toe. Royale zege Fides Pacta LEIDEN Fides Pacta heeft zaterdag op eigen terrein maar weinig tegenstand onder vonden van het teleurstellende KVS. De Leidse titelkandidaat in de overgangsklasse B won moeiteloos met 10—4 na een ruststand van 4—1. Dat gebeur de in een matig duel, waarin ook Fides Pacta niet direct tot hoog niveau reikte. Daarvoor werd door een enkeling het spelen op de zaterdag aangevoerd (Lenie Niesing: "Dan kan ik me moei lijk concentreren"), maar in ieder geval slaagde FP er wèl in zich te rehabiliteren voor de matige partij die destijd in Den Haag was afgesloten op 44 na- dart; FP met 4—0 had achterge staan. Zover liet de Leidse ploeg het ditmaal niet komen, al moet daarbij worden gezegd dat KVS in dit opzicht bepaald niet te genwerkt. Het tempo van die pïoeg lag duidelijk lager dan dat van Fides Pacta, waarin Co den Haas werd vervangen door Flip v. d. Meygaarden. Een invaller die al direct van zich deed spre ken door een 0-1 achterstand te corrigeren. Vanaf dat moment werd de thuisclub sterker, wat tot uitdrukking kwam in veelvul dig balbezit. Het veel plaatsfou ten makende KVS was dan ook al rond de korfwisseling een geslagen ploeg (4-1). Na <fe rust domineerde Fides nog meer, al bleef het spel bepaald niet in drukwekkend. Dat bleek echter ln het geheel niet noodzakelijk om KVS met groot verschil te verslaan. Een kwartier na de rust bedroeg de marge al vier punten (62), waarna KVS nog meer terrein moest prijsgeven door zwak middenvakspel. Fides profiteerde dankbaar en liep door naar 10-4, een score die by- eengeschoten werd door Wim Pi ket (3). Wim Meyer (2), Roel v. d. Berg, Flip v. d. Meygaar den. Joke Noord ervheC, Diet Rijsbergen en Ruud Niesing. HAARLEM Zaterdagavond heeft het er in Haarlem lange tijd naar uitgezien dat BS Lei den een verdiende overwinning op Levi's Flamingo's zou gaan halen. Vijf minuten na de rust wees het scorebord 4650 in het voordeel van BS Leiden aan en iedereen verwachtte dat BS nog wel verdere weg zou lopen. Het team draaide voortreffelijk, speelde een gevarieerd aan- valspatroon, en kon rekenen op een ijzersterke verdediging waarin Levi's zich keer op keer zo vast als een huis liep. dedlgend sterk, aanvallend zwak), netje, Rob Wallaart (die zijn zwakke sterke punten precies andersom deelde). Richie Cornwall (betrouw- stand 44-42. baar maar niet veel schietend), Peter Kop (zeer goed verdedigend en ook aanvallend, maar te weinig in het blessure rl's beheerst ge bruik maakte door een kleine voor sprong op het bord te zetten: rust- wat beter leek te gaan. Met nog ze ven minuten te spelen stond Levi's voor met 79-70. BS bleef knokken, dat wel. maar het moest nu forceren en dan lijdt de ploeg veel balverlies. In de 25ste minuut begon echter de ellende: Allen kreeg een kleine oog blessure en werd vervangen door spel betrokken), Bill Allen (indruk- Hans van Rooden. Deze begon met wal1 (die voor zijn doen eigenlijk veel wekkend soms, maar wil te veel de twee keer missen en was j^n be- te wini8 schoot) niets aan doen. Le heeft absoluut geen lemaal uit zljn spej. Levi.s stond toen Daar kunnen zelfs Heuts en Corn- op zijn beurt kon het spel beter conditie) en als klap op de vuurpijl wel liJk. 54.54 Allen kwam direct gaan bekijken Bob Heurs. Voor het eerst dit seizoen weer het veld voor Kop maar Uet gaan aanvallen, weer de echte Bob: Zeer goed schie- het lelijk zitten X)^T gezegd: iets deed oplopen. Eindstand 93—78 tend, een tomeloze inzet, perfecte ti- kon niet meer. Was conditioneel Een i nteressant commentaar Rob de Wit (verleden Jaar coach BS mentaal niet stuk te krij- geZien volkomen leeg. eigenlijk wel verwonderlijk, gezien Leiden) tenslotte: "BS heeft geen ss mensen stonden op het het betrekkelijk weinige dat hij tot beste conditie, dat kun Je zien aan de overwinning te behalen. Le- dan toe had gedaan. Bij 63-58 kwam vele missers op 't einde van de wed- alleen Stol de verdediging weer versterken, strijd". BS-coach Pappas toonde zich ten koste van Wallaart. Stol deed desgevraagd zeer verbaasd, hij noem- Cornwall 14(311); Bill Allen 14(230); Topscorers Levi's Akerboom 24; Deze punt vl's zag het niet meer zitten door veel pech aan Leidse zijde Gevecht om de hal in de zaterdag in Haarlem ges-peelde wed strijd Levi's—BS Leiden. V.l.n.r. Allen (BS), Kop (BS) en Hagens (Levi's) het verschil niet veel groter. Vooral daar goed zijn taak, i faalde in de de Leidse conditie z r goed. vlak voor rust liet Vrouwe Fortuna de aanval volkomen, miste vier op- Scores; Bob Heuts 25(121); Richie (42); Har Stol 2(40). Peter Kop 14(114); Rob Wallaart 8 White 21; Fox 20. AD VAN DE KOMMER. LEIDEN Sanocel Scylla heeft Deltalloyd geen tegenstand van be tekenis kunnen bieden in de tafel- tenniscompetitie. Zonder Gerard Bakker, alsnog voor één wedstrijd geschorst naar aanleiding van de ongeregeldheden tijdens het duel Sanocel-Bruinzeel, kon het Leidse team geen vuist maken. Alleen Wlbo van Gennip wist eenmaal te winnen (van Feike Kraaijenga, maar Anton Will van Zoelen en Invaller Eric Noest werden moeiteloos opzij gezet Schoofs. Deltalloyd won met 9-1. Sanocel 2 klopte Jasski met 9-1. Ed Fallaux en Peter van Schie bleven ongeslagen, terwijl Bert van Schie als enige een partij verloor. Sano cel 3 was kansloos tegen Aloysius. Hans de Roode stelde met één zege iets teleur. Karei van Schie ls volle dig van lag af, hetgeen een nul ach ter zijn naam opleverde. Theo Bak ker liet zich eindelijk ln twee partij en weer van een betere kant zien. Sanooel 4 ontnam Phoenix de titel- kansen door een 5-5 gelijkspel. Fred van Oostenrijk en Joly Sojinu moes ten daar met resp. twee en drie zeges samen voor zorgen, want Tinl Han sen verloor slecht spelend al zijn partijen. De Treffers klopte de Sala manders met 7-3. Van Ruiten was de ongeslagen Veense kopman en scoor de bovendien in het dubbel. Cees Vesseur zette twee partijen in winst om. het geen Hans van de Zwet slechts één keer lukte. De Treffers 2 boekte een benauwde 6-4 winst op AMVJ 3. Van de Veer werd met drie keer winst goed terzijde gestaan door Warmerdam en Van Beek met twee en een zege. Oegstgeest zag Ferdi nand Thung zijn bat vergeten en drie keer verliezen. Ook het dubbel werd hierdoor voor het eerst verlo ren. Micky Thung won weliswaar drie keer maar kon de nederlaag niet voorkomen, want Polak scoorde slechts een keer (4-6). Avanti toon de zich tegen Heerlen een evenwich tig team. Zowel Louers als van der Werf en van Wetten scoorden twee keer, het geen met het gewonnen dubbel een 7-3 winst betekende. TOV werd kam pioen ln Volendam omdat tegen Vic torie alleen Alkemade een steek liet vallen. Van Veen en Van der Ploeg zijn de twee andere succesvolle Noordwijkers. Doe os bleef ln de ge varenzone door het zware 8-2 verlies tegen Iduna. Invaller Tan L'ami (voor Gerard van de Klauw) scoorde één tegenpunt. Brackee kreeg het andere bij 8-1 zonder te spelen van zijn geblesseerde tegenstander ca deau. Docos 2 overwon Xerxes, dank zij L'Aml. Bij zijn drie punten voeg den Waayer en Roodenburg er twee en een, genoeg voor een 6-4 zege. Avanti 2 ging met 4-6 ten onder te gen PKE. vooral omdat De Ruiter onverwacht puntloos bleef. De vier punten die Straathof en Streng (in clusief het dubbelspel) scoorden le verden derhove niets op. De Avan- ti-dames verloren niet alleen met 1- 9 van Deltalloyd, maar verweerde zich bovendien zwak. Els Vreeburg was de uitzondering. Zij scoorde een keer tegen. Avanti 2 zag verdedigster Anne- miek Smits ongeslagen blijven. Pun ten leverde dat tegen Interlance echter niet op. want haar teamge noten presteerden niets (7—3). De Sanocel-d&mes blijven goed debute ren. Nu werd Phoenix 2 met 9—1 ge klopt. waarbij Liesbeth van Winsen haar tegenstandster één keer een punt toestond. De Treffers veroverde het eerste punt tegen Phoenix 1. Het dubbel leverde winst op en dat bete kende de puntenverdeling want het trio Paridon. Castelein en scoorde in vier enkelspelen. Vrij spel

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 16