Wethouder Oosterbaan had het moeilijk Twee weken Roemeense sfeer proeven agenda Goed spel van „Nieuw Leven" Grasduinen tussen oude spulletjes f pp OUDERA VOND IN DE ZEEHELDENBUURT Commissie financiën over begroting VOORSCHOTEN De Voorschotense commissie voor de financiën begon de bespreking van de begroting voor 1975 met enige zeer kritische opmerkingen over het gemeentelijk voorlichtingsblad „Raadhuisklanken". Meershoek (CDA) noemde de statistiek van uitgaven per inwoner een vorm van volksverlakkerij omdat in de statis tiek sprongen zijn gemaakt van f 25,naar f 50,en zelfs f 100,Hierdoor lijkt de stijging geringer dan die feitelijk is. WethoudeT Oosterbaan constateerde zeer kort: ,,lk ben het volkomen met u eens, maar het heeft een his torische achtergrond". Een vrolijke dans LEIDEN „Bine ati venit in Romania", wat zoveel betekent, als Welkom in Roemenië, zal twee weken de welkomstgroet zijn van het restaurant van Holiday inn Leiden, dat van 9 tot en met 24 ovember Roemeense ge rechten zal serveren. Daarvoor is de chefkok van het Mayama hotel uit Boekarest naar Nederland ko nen vliegen. In de keuken van Holiday Inn zaait hij nu paniek door naar dingen te vragen waar zelfs de directeur van het Roe meens verkeersbureau (dat ook bij de organisatie van deze we ken is betrokken) er niet uitkomt Maar dat was aan de voor avond van de officiële opening. 3 ise ter avond kon een klein groep je gasten en genodigden alvast komen kennismaken met de heer lijkheden die Roemenië te bieden heeft op het gebied van muziek, dans en drank. Jammergenoeg was het na één november, zodat het echt bij twee verrukkelijk „tuica's* (Roemeense pruimengenever). noest blijven. Gelukkig wa ren muziek en dans niet op rant soen zodat daar volop van genoten kon worden. Het orkest is het zi geunerorkest van George Toader met de in Roemenië zeer beken- ie cimbalist Visan. Deze treedt in sijn landn vaak voor de televisie op. Maar hij niet alleen ook de overige muzikanten schiepen gis teravond een geweldige sfeer en toen daar ook nog de dansgroep Siorcirlia (Nachtegaal) bij kwam vas het vakantiesfeertje er helemaal.' Als we daar, daar dan een glas fonkelende Fur- miin Zagar (Witte Wijn) en een Morun sau nis triu frlgarui la sa- tar (geroosterde snoekbaar op roosterpennen zoals de vertaling ons leert) bij bü denken, dan ont- oreekt eigenlijk alleen nog de son, of de zoele avondwind'. Helaas zullen we het met de stra ling van de centrale verwarming moeten doen ZATERDAG 9 NOVEMBER 1974 Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48: Dansen vanaf 8 i De Burcht, grote s Breestraat 19: Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nm. Geverstrat 65. Oegstgeest: sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden 8—12 uur nam. Volkshuls. Apothekersdijk/Haarlem merstraat: Vlooienmarkt. 1012 uur v.m. en 24 uur nam. Zondag An toni us Clubhuls: Dansen van 811 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 48: Dansen Deze opmerking over „Raadhuis- senlijstje „in uitvoering" na e klanken" was ook vrijwel het enige ste hier en daar vraagtekens, moment waarop commissie en wet houder dezelfde mening hadden. Woerdman (WD) gooide de knuppel Moeilijk Wethouder Oosterbaan kreeg in 't bekende hok door te vragen hoe zeer moemjk. Alle leden spraken wel de ruimte op de begroting ad t 615.000 met Kn vriendelijke toon, maar met ontstaan is. waar het meerjarenplan ulteontiering van Goosens (PPV) en van B. en W. is en of de prioriteiten van het lopende jaar een schietschijf voor discussies gaan worden. Meer- stippelen van het beleid ten hoek (CDA) en Ir. Potma (PPV) wil- van prioriteiten verleggen n den een motivering voor het om- hoogbrengen van de reinigings- en de begrafenisrechten. Wethouder Ooster- gemeenteraad, terwijl dat van het dagelijks bestuur is. Meershoek: „Hoe kunnen B. baan (WD) deelde evenals de ande- de diverse verhogingen verdedigen wethouders tijdens vorigi_ - niet vast staat dat de uitga- sievergaderingen mede dat de priori- vcn nodig verhoogd moeten worden, teiten pas vastgesteld kunnen worden het wordt >jnet het losse handje rond januari en dat het college B. en W gewoon de wensen vai raad afwacht. Geen besturen De drie oud-wethouders Esselaar (CDA), Iestra (PCC) en Koetser (WD) riepen als een koor: ..Dat is geen besturen. B. en W bepalen dat hóuden rommelen' Ten aanzien van de begroting van het grondbedrijf constateerde Meers hoek dat de Stuurgroep Scholenbe- heer nu eindelijk eens op moet hou den met leuteren en een rapport uit brengen. Alleen al in de wijk Bosch geest ligt voor f 3.5 miljoen bouw grond en daar wil de Stuurgroep at nodig is en daarna kan de raad onderwijsvoor zieningen, terwijl deze stuurgroep daarov«-^ajn twijfel hebben. M Een niet met harde feiten komt. Niet rooskleurig Mr. Goosens zag inmiddels de hele w" (het begroting allerminst rooskleurig meer het o.a. omdat geen rekening gehouden coUegT^nTetTnrerstTOomd" wordt mat '^talXr^nomen moties tijdens da bagrotingsbehanda- ^"^te^van aentfndw' r- kazerne over te gaan. De aanwezige fractievoorzitters vroegen zich af wat er nu eigenlijk besproken moet worden tijdens de al- w gemene beschouwingen. Esselaar zijn indien de raad de alge- sprak met enige humor tot de wet- raadslid heeft nooit die kennis ken, die een wethouder ambtshalve wel bezit. Wethouder Oosterbaan ver weerde zich door te stellen dat met deze handelwijze niet bepalen van prioriteiten) e niet overstroomd wordt 3 tijdens de begrotingsbehande ling. Koetser (WD) meende dat het college dan toch zeker een heel zwa re motie krijgt en wel het vaststellen wat er nu met die speelruimte in de begroting gedaan zal worden. Ies-ra (PCC) vroeg zich af of het niet be- m iMÉflWP v Expositie in Wassenaar WASSENAAR Drs. J. W. Jong, kunsthistoricus en medewerkers van de consulent Beeldende kunsten in Utrecht, opent zaterdag 16 november om 3 uur de tweede tentoonstelling van het nieuwe seizoen in de galerie- bibliotheek. (De openbare bibliotheek Wassenaar) Johannes van Hoften exposeert acryl-schilderingen van sferisch-land- 6chappelijke aard, die geen afzonder lijke titels zullen dragen. Het geven van titels aan deze werken op lin nen en papier mag door de 'toeschou wers beschouwd worden als een uit daging. Zij dienen zich er wel van be wust te zijn dat te allen tijde de ge geven titel meer zegt van de naamge ver dan van het werk zelf. De kunstenaar, opgeleid aan de Vrije Academie Mn Den Haag, heeft vele malen aan tentoonstellingen in binnen- en buitenland deelgenomen, o.a. in Brussel en Stockholm; een aantal van zijn werken zijn in het bezit van het Stedelijk Museum Am sterdam en het Gemeentemuseum 's-Gravenhage. De tentoonstelling duurt tot 5 december. - kamerbewoners en alleenstaanden 812 uur nam Breestraat 10: Twentwel: sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam Leid8 Poppentheater Middelweg 19c" kindervoorstelling, aanvang 2.30 uur nam., tel. 071-268Ó2. Maandag Rapenburg 10 gebouw Rehoboth: Le^dse ^amateur Fotografen Vereniging. Steensch'uur 6: rullavond Leldse Postzegelvrlenden. 8 uur nam Praethuys, Vrouwenkerkkoor'steeg 9. gespreksavond over „Alternatieve Leefvormen", mm.v. Bruno Mertens van de stichting Ti-Dorp. 8 uur nam. Morwweg 10. vergadering Werkgroep Monumenten, 8 uur namiddag. Artsen Leiden Wijk I: Morswegkwar- tier. binnenstad tot Cityring :H. C. Jas perse Jr., Witte Singel 72, tel. 24961. Wijk II: Groenoord, Kooi en Merenwijk: R. M. G. Taytelbaum. Hogewoerd 138, tel. 20266. Wijk Hl: Waard. Professorenwijk en Tuin stadswij k: W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 26866. Wijk IV; Zuid West en Haagwegkwartier: J. van Leeuwen, V. d. Brandelerkade 28; tel. 20412. Leiderdorp F. O. A. M. Kemme, Merelstraat 184a, tel. 91000. Oegstgeest J. B. Hugenholtz, Wil- helminapark 2, tel. 51390 Voorschoten A. M. Kostense, Voorstraat 23. tel. 2493 (zaterdag). S. v. d. Kooij, V. d. Oyelaan 13, tel. 6951 (zondag). Warmond A. de Gijzel, Swei- landstraat 16, tel. 2866. Apotheken De avond- nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den. wordt waargenomen door Apo theek „Tot Hulp der Menschheid," Hooigracht 48. tel. 21060. Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 55482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam: Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 01717-2525. W ij k verpleging ter mene beschouwingen maar in januari zal houden. Inmiddels kregen de com missieleden een staatje en uit dat staatje blijkt dat f 372.000,- al zo'n beetje vast staat doordat enige wer ken al in voorbereiding zijn of spoe dig genomen worden. De ruimte in houder Oosterbaan: „Spiegelt u zich een beetje aan het vorige college." waarop de wethouder enigszins boos ten antwoord gaf: Jk spiegel me al lerminst aan uw voorbeeld, maar ik heb wel de indruk dat het vorige col- lege probeert ons voor de voeten te de begroting is door dit staatje reeds lopen". De commissievergadering ging Vlooienmarkt in Volkshuis grotendeels verslonden. Hoewel enige posten bij zijn, die voor discus sie vatbaar zijn, is er o.a. een post „personeelskosten" van f 60.000,- waarvoor reeds m trokken. De commissie liep daarna het uit als een nachtkaars nadat voor „eigen rekening" de commissie ge constateerd had dat de post onvoor zien al op ging o.a. aan de brandweer zijn aange- kazerne en de aanwezige ruimtebenut zal moeten worden aan reeds pankla- werkzaamheden of investeringen. WARMOND In 't Trefpunt werd gisteravond voor een groot publiek een toneelvoorstelling gegeven- Dit- maal was het de toneelgroep „Nieuw Leven", uit Wijk aan Zee. De spe lers raaimein het Warmomds publiek mee naar het Onbewoonde Ei land van de Nederlandse schrijver August Defresne. De groep moest duidelijk even wennen aan publiek en zaal maar na ongeveer 20 minuten spel groeide het geheel uit naar een bijzonder fijn luister-kijk genot. Dit was mede te danken aan het toneelspel van Bertus Stuifbergen die als De Heer het Amsterdamse lo- gementpubliek meeneemt naar het onbewoonde eiland, waar zij al roei ende aankomen. Hier kernen zoveel dingen naar boven dat diegenen die dachten bij elkaar te horen er aan gaan twijfelen. Maar door alles op zijn beloop te laten en door een klein beetje hulp van de Heer komt er toch een goed einde aan dit voortreffelijke stuk dat mede door belichting en muziek tot een succes werd. Het lijkt mij op zijn plaats om vooral Anne-Marie Pijpers even te noemen. Zij bracht "in enorme fij- rol. van het begin tot het eind voortreffelijk. Jammer was het dat haar minnaar af en toe wat onduidelijk sprak. Ook waren er wat spelers die met een Amsterdams accent het stuk begonnen maar later dit weer weg lieten. Dit neemt ech ter niet weg dat een ieder volop van het stpk heeft genoten dat onder re- Leiden Oude spulletjes hebben een geweldige aantrekkingskracht, dat bleek gistermiddag al toen de Vlooienmarkt van het Volkshuis om half drie moest open gaan. Al om kwart over twee verzamelden zich een hele groep mensen, voor het me- renheel dames maar er waren ook wat haren die zich aan de koopjes Bazaar en beurs LEIDERDORP In de Leider- dorpse Vredeskerk wordt 13 novem ber een bazaar gehouden. De ba zaar heeft tot doel bij het tien jarig bestaan van de Jeugdkapel een bij drage te schenken voor Truus van Huizen „De Weipoort" die dringend een rolstoel nodig heeft. waagden, voor de trappen. Ongedul dig wachtte men tot het half drie zou slaan en daar ging 't dan met z'n al len op de koopjes af. Niet zo'n gek idee want Sint Nicolaas is niet zo ver meer en wie weet wat je op zo'n rom melmarkt allemaal tegen komt. Al dadelijk was het een heel gedrang op het podium, waar voor de gouden letter ..Volkshuis, 75 Jaar", een „kraam" stond waar van alles te koop was, van zilveren vaasjes tot afschuwelijk schilderijtjes met Hol landse molens. Ook de kledingstand en het hoekje met huishoudelijke ar tikelen hadden veel aftrek. Dfe ver koopsters, allemaal gestoken in een leuk kostuum van 75 jaar geleden deden 's middags meteen al goede za ken en hun klanten gingen triomfan telijk genieten van koffie met gebak, want dat kon er na het veroveren van die koopjes natuurlijk royaal af. Leiden Stiohting Interkruis Lei den, tel. 21753. Leiderdorp Zr. van Senten, tel. 64664. Oegstgeest Interkruis. Lijtweg 7, tel. 54500. Voorschoten Gezondheidscen trum, V. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond Zr. A. Vriend, Frie- zenhorst 23, Sassenheim, tel. 02522- 12022. SOS-dienst tel hulpdienst, tel. 071— 25202 Vooi allen deD ken. deD verkeren dag ei» nacht te berel- Maandag Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan, K ooilaan, Celebesstraat, Decima- straat, Sleboldstraat, Floresstraat, Bloemstraat, Formosastraat, Bor- neostraat, Driftstraat, Lombokstraat, Javastraat, Medusastraat, Park straat, Kooipark, Atjehstraat (van Kpoilaan tot Sumatrastraat), Ara bonstraat, Madoerastraat. Lage Rijndijk, Voorstraat, Sumatra straat, Atjehstraat (van Sumatra straat tot Soembastraat), Soemba- straat, Balistraat, Timorstraat, Ringkade, Bonairestraat, Aruba- straat, Surinamestraat, Antillen- straat, Curacaostraat, St. Maarten- straat, St. Eustatiusstraat, Saba- straat, Bankastraat, Bilitonstraat. Koolhof. Vrijdag Woensdag Haagweg, Rijndijk. Dljkhoflaan, V alkenburgseweg, Da Costastraat, Klikspaanweg, De Genestetstraat. Nic. Beetsstraat, Potgieterlaan, Tol lensstraat, Schimmelstraat, Olt- mansstraat, Hasebroekstraat, Bor- gerstraat, de Lennepstraat, ten Ka- testraat, Toussaintkade. Staringka de. Kneppelhoutstraat, Multatulistraat, Fred, van Eedenlaan, Lod. van Deysselstraat, A. Verweystraat, Jacq. Perkstraat, H. Gorterstraat, L. Cou perusstraat, Hoflaan, Willem Kloos- laan Boshof, Duinhof, Meerhof Akkerhof, Weldehof. Telderskade, Mulderstraat, uerrit Kasteinstraat, Segaarstraat, van Die meistraat. Rooseveltstraat. Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu we Rijn 20a. tel 24555 In verband met vakanties zlln de openlngstllden tot eind augustus gewijzigd In ma. woe en do. van 2—6 uur nam. ma en do 8 10 uur nam Release Ls gesloten van 14 lull tot 1 augustus. Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum. Begijn hof 2 Rapenburg) Dl^L30—10.30 uur Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemeyer. Hof- dijck 32. Oegstgeest. tel. 071—53652. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langd J- zleken en gezinsverzorging. Mare gie 1 l Han Rooth tot stand kwam. BRAM SCHAVEMAKER WASSENAAR Op zaterdag 16 november organiseert het damesco mité een Orgelbeurs, ter ondersteu ning van de actie voor de restau ratie van het orgel in de Dorpskerk. De beurs, die in het dorpscentrum wordt gehouden, wordt om 10.00 uur geopend door burgemeester Staab. - - 'JL .jr* LEIDEN De ouders in de zee- loze marktkraampjes opgesteld, om zending, de vereniging tot ver- heldenbuurt hebben gisteravond en- het op school gebruikte materiaal te spreiding van de Heilige Schrift, thousiast deelgenomen aan een ouder- tonen. Omdat beide scholen echter Ook de Schooladviesdienst was avond. De avond ging uit van de buurtscholen zijn, hebben de vereni- aanwezig. Het geheel was smaakvol kleuterschool „De Kiekeboe" en de ba- gingen K en G en de sportvereniging ingericht door de oudercommissie van sisschool „De Koningin Juliana". Jaha ook hun etentje bijgedragen, beide scholen. In het gymnastieklokaal waren tal- Voorts werkten mee de Suriname- De gezamenlijke oudercommissies Jacq. Urlusplantsoen, A. Noorde- wierlaan, C. Schuytlaan, Diepen- brocklaan, Joh. Verhulststraat, Ri chard Holstraat, Obrechtstraat. Churchilllaan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wage- naarlaan, Valeriusstraat, Van Blan kenburgstraat, Julius Röntgen- straat.Mozartstraat, Bernard Sweerstraat, Sweelincklaan, Eduard van Belnumstraat, Brücknerstraat. Debussystraat, Ravelstraat, Chopin- straat, Moesorgskistraat, Caesai Franckstraat, Verdistraat. Schubertlaan, Mahlerstraat, Handel- straat, Beethovenlaan, Vivaldistraat, Bachstraat, Corellistraat, Toscanini- laan, Berliozpad, Rossinistraat. Lisztpad, Mendelssohnkade, Wag- nerplein, Brahmslaan. Tsjaikowski- kade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedylaan, Max Regerlaan, J. Haydnlaan, Apollolaan, Smétana- straat, Paganinilaan, Scarlattistraat. Griegstraat, Donizettilaan, Bizetpad. Donderdag Paramaribostraat, Corantijnstraat, W. de Zwijgerlaan, Abr. Crijnssen- straat, Van Riebeeckhof, J. P. Coenhof, Pleter Bothstraat, Stuyve- santhof, Alb. Agnesstraat, Ch. de Bourbonhof, Jul. van Stolberghof, Anna van Burenho! Marnixstraat (van W de Zwijger laan tot Volks tuinen), Zwarte Pad en Merenwijk. Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Julianstraat, Julia- nakade, Sophiastraat Anna Paulow- nastraat, Alexanderstraat. Prinsen- senstraat, Oranjestraat, Lusthof laan, Dillenburgerstraat, Nassau- straat, Mecklenburgerstraat, Os- en Paardelaan, Bernhardkade, Marijke- Schnitzler in Leiden LEIDEN Wethouder Van Aken (economische zaken) heeft gister middag de zevende vestiging van Schnitzler's woningtextiel aan de Haarlemmerstraat 54 geopend. In 1948 werd het eerste bedrijf (in Den Haag) door de heer Schnitzler sr. gesticht. In 1957 werden de acti viteiten door zijn zoon Bram sterk uitgebreid. Momenteel zijn er filia len in Delft, Voorburg, Vlaardingen en nu dan ook in Leiden. Terug in Leiden, want de familie Schnitzler is helemaal Leids. De hui dige directeur stond daar ook gister middag bij stil. Vandaar ook dat de allereerste kassa was opgesteld; de kassa die nog door moeder Schnitzler werd gebruikt. Wethouder Van Aken open de op officiële manier de zaak door een zwengel aan die kassa te geven. De heer Schnitzler bood de ge meente Leiden een envelop met for se inhoud aan voor een door de ge meente nader te bepalen sociaal doel. Ter gelegenheid van de opening wordt er een grote internationale woontextielweek gehouden, waarbij vanuit de hele wereld goederen te zien zijn. Schnitzler's textiel richt zich op de middenklasse, heeft een zeer rui me sortering en ls doeltreffend in gericht. De omzet voor het komende Jaar wordt geraamd op 10 h 11 mil joen guiten. ?6* teïï~4944J <E voorm) Dierenhulpdienst. Anna Pauiownastraat 16. Leiden. Voor gewonde honden, katten, vogels e.cL Dag en nacht bereikbaar, tel 84687. Dierneambulance. Tel. 07184616. Infosentrum Infocentrum. Breestraat 66, Lelden. Donderdag 8.30—10.30 uur nam. en zaterdag 24 uur nam. Hulp- en adviescentrum Hulp- i Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Lefdsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 64 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 31.80 Per Post f 34.20 Jaarabonnement f116.20 Losse nummers f 0.45 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen Bi) automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten NaDezorging van 18 00—20.00 a Zaterdag van 16 00-18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2