GROTE INBRAAK IN WINKEL BREESTRAAT het mooiste f60"1 Van Egmond Breestraat Bontmode HET BONTE ACHTER IEDERE BONTMANTEL MOET GOEDE SERVICE STAAN LEVEN II Bij Van Egmond-Breestraat: extra garantie van de Stichting Bontwaarborg KEUS GENOEG IN I DE BREESTRAAT ADVERTENTIE In onze zaak aan de Breestraat 173 is kortgeleden stevig ingebroken, zoals ook uitgebreid in de kranten sje lezen was. De buit van de onge wenste nachtelijke gasten was zeer groot, maar door de snelle en effi ciënte werkwijze van de politie kon den daders en bontmantels heel snel worden achterhaald. Overigens hebben wij besloten de gestolen goederen, die weer zijn te ruggekomen, in één grote aanbieding aan de handel door te verkopen, om dat wij deze artikelen liever niet meer in onze kollektie wilden terugnemen. Van Egmond - Breestraat heeft een goede naam van solide bont-bedrijf hoog te houden en daarom willen wij onze cliënten geen mantels verkopen, die op de een of andere maniei bij een diefstal betrokken zijn geweest. Intussen hebben wij de bont-kol- lektie opnieuw aangevuld, waardoor wij in staat waren weer de aller nieuwste modellen in te kopen. Op dit moment is onze voorraad bij zonder fraaie bontmantels dus ac tueler dan ooit. Wij nodigen u bij deze van harte uit eens te komen kij ken bij Van Egmond - Breestraat, want er zijn verschillende verrassin gen te zien. Het is nu immers de tijd om nog, voor de ergste kou begint, een nieuwe bontmantel aan te schaf fen, om er dan de hele winter van te genieten. Heeft u dit jaar plannen om naar de wintersport te gaan? Ook dan zijn er vele mogelijkheden. Wij hebben een bijzonder leuke kollektie korte en 3/4 mantels, die zich heel goed laten dragen op pantalons, maar na tuurlijk ook op japonnetjes En ook deze modellen zijn dikwijls modern uitgevoerd en verwerkt in de combi natie van bont met leer, of oont met suède. Ze zijn er in alle Drijsklas- Zo is een inbraak in onze bont- node-zaak een aanleiding, om weer eens nieuw en anders voor de dag te komen. Waaruit Van Egmbijc - Breestraat heeft geleerd, dat nega tieve dingen ook hun positieve kan ten kunnen hebben. „Het komt wel eens voor dat iemand een bontmantel heel snel moet heb ben. Nou daar schrikken wij echt niet van, ook al zou er hier en daar nog wat aan moeten gebeuren. We hebben immers ons eigen atelier, plus een efficiënt werkende organisatie, waardoor het in principe mogelijk is, dat een mevrouw 's morgens bij ons een mooie mantel uitkiest en dat ze die 's middags op een receptie al kan dragen", vertelt Ruud van Eg mond in het kleine kantoor, dat di rect achter de zaak is. Goed advies Het komt ook wel eens voor, dat iemand een aantal mantels in de grote kollektie van Van Egmond- Breestraat gezien heeft, maar toch nog niet helemaal tot een besluit kan komen. Ondanks het feit dat Van Egmond een goed advies geeft bij het maken van een verantwoorde keuze. „In zo'n geval brengen wij met onze bestelwagen 'een aantal mantels naar het huis van die be treffende dame, zodat zij 's avonds samen met haar man nog eens rus tig kan kijken en zij bovendien in de gelegenheid is, om bijvoorbeeld de mening van familieleden of vrien dinnen te vragen. En de volgende morgen halen we dan gewoon die mantels weer op. Dat is toch een service, die je niet zo heel erg veel meer zult tegenkomen", weet Ruud van Egmond. Ook op het punt van garantie heeft de zaak hoge principes. Voor iedere afgeleverde manfA geldt een eigen garantie. Daarnaust is er nog de ze kerheid die wordt gegeven door de Stichting Bontwaarborg waarbij Van Egmond - Breestraat is aangesloten. Deze Stichting geeft garantie-certi ficaten uit wat voor de consument dus een extra zekerheid betekent. Garantie „Maar wat heel belangrijk is", stelt Van Egmond jr. „is het feit dat wij bij de inkoop al rekening met die garantie houden. Wij gaan ervan uit, dat ons bedrijf alleen kwaliteitsar tikelen mag verkopen, waarbij wij heel goed in het oog houden dat de prijzen zo laag mogelijk moeten zijn. Daarom kopen wij uitsluitend de al lersterkste bontsoorten, zoals nerts in vele kleuren, bisam, lam, persianer en nutria en door de jarenlange erva ring kennen wij de landen en plaat sen waar wij deze bontsoorten tegen de scherpste prijzen kunnen krijgen. Ik geloof dat wij daarom rustig kun nen stellen, dat bont van Van Eg mond altijd bijzonder mooi, maar nooit te duur zal zijn". f De eigen bestelauto van Vanl Egmond-Breestraat. Een be- J kende verschijning in Leiden\ en verre omgeving. J Breestraat 173, telefoon 0 71 -23337, Leiden. Ruud van Egmond: 'En daar gaan we heel ver mee' Dat het begrip service voor een bedrijf in deze tijd heel erg be langrijk is heeft Van Egmond -Breestraat goed begrepen."En daar hebben we onze bontspe ciaalzaak ook volledig op inge steld," aldus Ruud van Eg mond, die samen met zijn va der dè zaak drijft. "Wij zijn trouwens van mening dat men recht heeft op een goede na zorg als het gaat om een aan koop van een bijzonder mooi stuk, wat bont toch altijd is." De service, diie de bontspeciaalzaak van Van Egmond - Breestraat geeft, gaat soms heel ver. Die begint al bij de eerste kennismaking in de zaak, maar gaat daarna gewoon door. Bontmantel in nieuw model Een van de vele voordelen van bont is het feit dat het zo bijzonder sterk is en daardoor dikwijls heel lang meegaat. Dat is inderdaad een voor deel, omdat een oude mantel na langere tijd intensief gedragen te zijn, veranderd kan worden in een totaal nieuwe en aan het mode beeld aangepast model. Dit moderniseren gebeurt op het eigen atelier bij de zaak aan de Breestraat, waar ook de nieuwe man tels worden vervaardigd. Daardoor is ook 'n gemoderniseerde mantel weer maatwerk, net zoals het nieuwe mo del dat men in de zaak uitzoekt. Dikwijls wordt op het atelier eerst een linnen model gemaakt, als iemand een bontmantel heeft uitge zocht. En als dit linnen model is ge past en aan alle eisen voldoet, gaat de bontwerker pas met het echte bont aan het werk. Dit om alle risi co's te voorkomen voor de dame die haar keus gemaakt heeft, een zo mooi mogelijke mantel te maken die werkelijk feilloos zit. Grote kollektie het hele jaar door Gedurende het hele jaar heeft Van Egmond - Breestraat de beschik king over een komplete en perma nente bontkollektie. In vrijwel alle bontsoorten zijn verschillende maten en modellen aanwezig, terwijl er daarnaast een ruime keuze is uit vel len voor de mantels die op maat worden gemaakt. Er zijn bedrijven die voor een heel korte periode het bont in vracht wagens aanvoeren en dan reclame maken met de boodschap dat zij be schikken over een grote kollektie. Dat hoeft Van Egmond - Breestraat ge lukkig niet te doen, omdat er het hele jaar door vele honderden bont mantels in voorraad zijn. Zelfs in het hoogseizoen wordt ervoor ge zorgd, dat de kollektie op peil blijft. Met andere woorden: als het otn een bontmantel gaat, komt u zich dan ze ker bij Van Egmond - Breestraat oriënteren. Dat loont de moeite. Bontnieuws van VAN EGMOND BREESTRAAT LEIDEN In de moderne zaak van Van Egmond-Breestraat is keus genoeg, als het gaat om het kiezen van een bontmantel. De kollektie bestaat uit bij zonder fraaie modellen, die in vrijwel alle maten voor radig zijn. Er zijn heel mo dieuze bontmantels in heel veel bontsoorten, maar er is natuurlijk ook nog genoeg te zien bij de meer klassieke modéllen. Van Egmond - Breestraat heeft ook heel veel succes met de zogenaamde "twee- in-één-mantels." Dat zijn leuke bontmantels, waarvan de rok kan worden afgeritst, zodat een heel charmant avondjasje overblijft. En naast de bontmantels is er ocft een kollektie bont- hoeden, zoals u die nergens anders tegenkomt. Met ande re woorden: komt u gerust eens vrijblijvend kijken in de Breestraat. U zult er geen spijt van hébben. BREESTRAAT 173 Telefoon 071-23337 a xc-uu. „au ojyuiuiiu. wij yau.it J ervan uit, dat iedere bont- 4 J mantel van Van Egmond- 4 y Breestraat wordt omringd 4 J door een grote service. Daar 4 J kunnen onze cliënten altijd 4 J op rekenen." f Verzekering en financiering Juist in deze tijd is het heel ver standig om uw kostbare bontman tel goed te verzekeren. U hoeft de krant er maar op na te slaan, om te weten hoe waar deze stelling is. Plezierige bijkomstigheid: zo'n ver zekering is bijzonder goedkoop. Als u veilig verzekerd bent, dan kunt u uw bontmantel met een ge rust hart afgeven in de garderobe van restaurant of theater. Want de verzekering dekt diefstal, maar ver der ook verlies en beschadiging. Dat de verzekeringspremie laag is tonen wij aan met een voorbeeld: een bont mantel, met een waarde van f 2500,- kost slechts f 25,- premie per jaar. Zoals gezegd tegen diefstal, verlies en schade. Ook op het gebied van financie ring is Van Egmond - Breestraat een modern bedrijf. Indien dit ge wenst is kan er heel gemakkelijk een regeling worden getroffen om een aangeschafte mantel over een bepaalde periode te betalen. BESCHERMD BONT NIET TE KOOP Beschermde bontsoorten worden door Van Egmond - Breestraat al enkele jaren niet meer verwerkt bij het vervaardigen van bontmantels. Ook in de nieuwe kollektie komen dus beslist geen bontsoorten voor, die op de „beschermde" lijst staan. Aan het begin van dit jaar werd trouwens 4°°r de bonthandel in ge heel Nederland het besluit genomen om beschermd bont beslist niet meer te verkopen. Voor Z.K.H. prins Bern- hard was drt verheugende nieuws aanleiding om een telegram aan de initiatiefnemers te zenden. In deze zaken volgden wij de recht streekse aanwijzingen van de Neder landse afdeling van het World Wild life Fund, dat ten aanzien van de bonthandel duidelijke richtlijnen heeft uitgegeven. Tegen bontmantels, die vervaardigd worden van speciaal daarvoor gefokte dieren en van slachtvee, bestaart, geen enkel be- - - Mil 1—M——II—IB ^■—111 I 1MB» Ill IMIII—II— Toen enige jaren geleden de Sichting Bontwaarborg werd opgericht was Van Egmond Breestraat een van, de eerste bont speciaalzaken in ons land, die zich aansloot. Deze stichting, die vooral tot doel heeft de belangen van de consument te behar tigen, kwam tot stand in samenwerking met de Nederlandse Huishoudraad en de Koninklijke Nederlandse Middenstand- bond. De bedoeling van de Stichting Bontwaarborg is niet het bevorderen van de verkoop van bont. Het is meer een voorlichtings- en „bewa- kings"-instituut, dat ook bemiddelt net echte bij geschillen. De toelatingseisen zijn zeer scherp en vooral gericht op de vakkundigheid en de betrouwbaar heid van de deelnemers. Certificaat Bij elk bontwerk dat bij een zaak, die is aangesloten bij de Stichting Bontwaarborg wordt gekocht, kan een door de Stichting verstrekt cer tificaat worden afgegeven. Met dit oertificaat is men er zeker van dat het bont de prijs waard is die men ervoor betaald heeft en dat men in geval van klachten kan terugkomen. Aan iedere mantel in de zaak van Van Egmond - Breestraat hangt het embleem van de Stichting Bontwaar borg, een grote B, waarin bontsoort en prijs vermeld staan. Stofmantels garneren met alle soorten bont Het modebeeld, zoals dit in de gro te modecentrawordt aangegeven, biedt weer veel bont als garnering op stofmantels. Heel mooi is bijvoor beeld een jas met een grote vos- kraag en vosmanchetten. Maar ook allerlei andere bontsoorten zijn ge schikt voor verwerking op een stof mantel. Komt u zich maar eens oriënteren bij Van Egmond - Bree straat, dat kunt u zien wat er met bont allemaal te doen is.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 28