Nieuw Voordorp wordt gesloten agenda Pleidooi voor school- en kindertuinen Leiderdorp Wat is er tegen een mooi nieuw gemeentehuis in Leiderdorp? Protest van kinderen en de groepsleiders Driemaal letsel in Leids verkeer JUDOTOERNOOI IN OEGSTGEEST PAGINA 2 WOENSDAG 6 NOVEMBER 1974 VOORSCHOTEN Het Kindertehuis Nieuw Voordorp, gelegen aan de Leiidseweg in Voorschoten, zal per 1 januari 1975 gesloten worden. De kinderen worden daarna geplaatst in Haagse kindertehuizen. Groepsleiders en kindteren zijn het met de sluiting niet een® en zoeken thans steun voor hun streven iin Voorschoten te kunnen blijven. De sluiting wordt op finamcieel- economische gronden verdedigd door de betrokken instanties, de groeps leiding meent dat de mens bij de elders gekregen en verlaat eind de- materie achtergesteld wordt. De kin- cember Nieuw Voordorp. deren verliezen bij overplaatsing hun woon- en leefmilieu, schoolmilieu i hun plaatselijke vriendenkring. Kinderhuis Nieuw Voordorp is a De groepsleiding heeft geen enkel dan wel graag enige gewone huizen of flats voor de 20 kinderen met hun functie leiders. Kinderen, die hun leiders zien als ouders en de kans maken na hun echte vader en moeder ook nu hun „pleegvaders en moeders" te verlie zen. Groepsleider Jos Huibers krijgt reeds veel steun op zijn huisadres Van Cranenburghlaan 129 in Wasse naar. Wie iets wil doen kan hem bel len 01751—11097. Door de moeilijkheden binnen de leiding werden steeds minder kinde ren toegewezen aan Nieuw Voordorp. Er ontstonden tijdens de periode r gestart de heer Lont inderdaad vreemde situ LEIDERDORP De eerste, grote, confrontatie tussen de politieke groeperingen in de Leiderdorpse Gemeenteraad tijdens de verga dering van 28 oktober is in het voordeel van de grootste fractie.de V.V.D. onder aanvoering van Brainich von Brainich Felth, af gesloten. Deze 6-koppige fractie stemde, samen met de drie PCG- ers vóór de bouw van een nieuw gemeentehuis. De P.v.d.A. met steun van de K.V.P. stemde voor losse eenheden en uitbreiding van gebouwen. Vooral Marlet je v.d. Molen en Riet Uhlenbeck hadden zich enorm ingespannen om in ieder geval de principebeslissing van de raad voor nieuwbouw uit te stellen. Zij hadden daarvoor ook een tegenvoorstel ingediend en klaagden te weinig informatie te hebben gehad. Met name mis ten zij het plan van architect Middelkoop bij de stukken. He laas voor de PvdA en KVP; het mocht niet baten. Met 9 tegen 6 stemmen werd besloten tot nieuwbouw over te gaan. Maar, nu leest Jaap Bezemer, gloed nieuw raadslid voor de PvdA in een krant dat in Voorscholen en Zoeterwoude de bouw van een nieuw gemeentehuis of stadskan toor geweigerd is door de "hogere overheid'. Ha, dacht Jaap, ik ga een brief sturen naar de burge meester. Aldus geschiedde. In 6 vragen wil hij van de voorzitter van de Leiderdorpse Gemeente raad antwoord hebben over deze materie. Vraag 3 luidt: „Heeft college onderzocht of de Leider dorpse plannen voor de bouw van een stadskantoor/ gemeentehuis goedgekeurd zullen worden door hogere overheden?" Hij wil ver der ook weten wat de redenen zijn om aan te nemen dat de Leider dorpse plannen zullen worden goedgekeurd. Een beetje achterste voren handelen lijkt mij. Eerst goedkeuring bemachtigen en dan met plannen komen voor de ho gere overheid? Hi wil ook alsnog het plan Middelkoop, (uitbreiding van bestaand gemeentehuis bo ven brandweergarage) dat vol gens hem per abuis niet bij de siukken is gevoegd, zien. Gemeen tesecretaris Hobo liet ons via de gemeentevoorlichting weten dat Uit 't grote aantal stukken is een bepaalde bewuste keus gemaakt in de ter inzage liggende stukken. Tot die keus behoorde niet de te kening van het plan Middelkoop. „Het plan Middelkoop zat ver werkt in het raadsvoorstel", aldus de secretaris, „en daarom was to tale terinzagelegging niet rele vant". Burgemeester v.d. Have zei tijdens de raadsvergadering over het 'oude' gemeentehuis: „Het is volkomen onzinnig hier nog lan ger te blijven zitten. De ambte naren kunnen zich niet concen treren." Wat heeft Jaap Bezemer en partijgenoten toch tegen een mooi nieuw gemeentehuis in Lei derdorp? zou je je afvragen. RONALD VEEREN. W oensdag Katestraat, speeltuingebouw. alleenstaanden. Twentwel, sociëteit i vereniging Kinderzorg een onderdeel strutetuur en organisatie was nauwe- i de Stichting Haagse Hervormde lijks sprake. Het personeelsbestand Kinderhuizen (S.H.H.K.) in Den Haag. Het kinderhuis is gevestigd in een monumentaal gebouw, dat. eens plaats bood aan kinderen, gelegen op terrein, compleet met voetbalveld bos, boomgaard en vijver Vijf jaar geleden nam de S.H.H. K. gebouw en terrein van Kinderzorg over in de verwachting dat kort daarna met de nieuwbouw begonnen liep sterk terug. Er werd een lange tijd gekookt door huishoudelijk per soneel en groepsleiding omdat er dan 150 geen kok was. De kinderen moesten prachtig zich in het weekeinde tevreden stel len met patat van een plaatselijke snackbar, appelmoes en koude rolla de. Er is veel vergaderd de laatste tijd. Het Haagse bestuur en de Voor- schotense groepsleiding vonden elkaa echter niet. Inmiddels is het aantal zou kunnen worden. Zover is het nimmer gekomen. Het ministerie van Justitie doorkruiste de nieuwbouw- plannen en zo bleef er een sterk ver waarloosd maar redelijk goed funfc- tionerend kinderhuis staan. Het vertrek van een aantal steun pilaren in de leiding van het kin derhuis jaren terug was het begin van een lijdensweg vol controverses tussen het bestuur in Den Haag en de leiding in Voorschoten. Gelijktijdig kwam er een ontwikkeling in de kin derbescherming. waardoor steeds minder kinderen in aanmerking kwamen voor plaatsing in een kin dertehuis. In principe werden alleen kinderen met een hoge moeilijk heidsgraad nog in kinderhuizen ge plaatst. In januari 1973 vertrok de adjunct-direkteur Jellema en werd als nieuwe adjunkt aangesteld de heer Lont. De heer Boehlé, algemeen direkteur van de Stichting Haagse Hervormde Kinderhuizen en secre taris van het bestuur, bleef na de di- rektiewisseling in Voorschoten na drukkelijker dan voorheen de hoog ste machtsinstantie. De groepslei ding in Voorschoten en de nieuw be noemde adjunct-directeur vonden geen enkele vorm van samenwerking. PRINSENBAL FORSE CATERS VOORSCHOTEN De Voorscho- tense Carnavalsvereniging "De For se Caters" houdt zaterdagavond in "De Gouden Leeuw" het prinsenbal. Tijdens deze plechtige samenkomst zal o.a. burgemeester Van der Haar aan de nieuwe Prins Carnaval de sleutels van het dorp overhandigen. In Voorschoten loopt Prins Carnaval steeds van de elfde dag van de elfde maqnd tot Aswoensdag met de sleu tel van het dorp om zijn nek. De juiste sleutel om Voorschoten goed te besturen is echter nog steeds niet uitgevonden en daarom past ook de- z? sleutel nergens op. Ter voorkoming van drinkangsten heeft de carnavalsvereniging zater dagavond een borrelbus aangeschaft. Deze zal vanaf 01.30 uur óp gezette tiiden een rondje rijden door Voor schoten. Beginpunt is steeds "De Gouden Leeuw", opzet is dat iedere deelnemer de autobus bijna voor zijn voordeur krijgt. Vergadering commissie kinderen teruggelopen tot 20, waar van 10 meisjes in de leeftijd van 5 tot 17 jaar en 10 Jongens in de leef tijd van 11 tot 17 jaar. Vooral de jon- gensgroep vormt een hechte eenheid. Namens de gehele groepsleiding heeft Jos Huibers de laatste levensja ren van Nieuw Voordorp op papier ge zet met als titel „De martelgang van een kinderhuis". Op 28 oktober ont vingen alle medewerkers een brief, waarin ontslag per 1 januari 1975 werd aangezegd. De kinderen hoorde de komende verhuizing eerst la ter. Als motief voor de opheffing van het kinderhuis Nieuw Voordorp voert de Stichting aan dat zij kontraktueel verplicht is het gebouw en de ter reinen terug te verkopen aan Kin derzorg indien er geen nieuwbouw zou plaats vinden voor mei 1975. De kinderen worden verdeeld over Haagse kinderhuizen en daarover is d groepsleiding zeer boos, omdat de kin deren gewend zijn met elkaar. Al ve le jaren verblijven in een zelfde groep en er onder de 20 kinderen ver schillende broertjesen zusjes zijn, die niet met elkaar kunnen verplaatst worden naar een zelfde huis. Hoewel over de controverse binnen het gebouw weinig naar het dorp Voorschoten uitlekte, was wel zicht baar de totale verpaupering van ge bouw en bos. Het kinderhuis is thans een troosteloos geheeL In hethuis is er een sterke geest vol eensgezindhei Pupillen en groepsleiders willen el kaar behouden. Het gebouw mag zo snel mogelijk verlaten worden, maar Kinderhuis Nieuw Voordorp in Voorschoten. LEIDERDORP De Werkgroep "Milieu-edukatie" van Centrum Mi lieuzorg Leiderdorp wil nóg een mo gelijkheid in Leiderdorp om de jeugd in contact te brengen met de na tuur. Er zijn reeds de mogelijkheden van de Houtkamp, Heempark en, binnen afzienbare tijd, de Kinder boerderij. Maar dat beperkt zich, al dus de werkgroep, voornamelijk tot een kijken naar.Zij willen dit "kijken naar" uitbreiden tot een meer betrokkenheid bij de natuur. Zij hebben daarbij de oprichting van een Dienst voor School- en Kin dertuinen, zoals reeds in Den Haag gerealiseerd is, op het oog. Voorscho ten en Oegstgeest hebben reeds con- Vrijwillig naar aan het werk. Uw eigen portret wordt op papier gezet, als u het wil. Openingkijdendonderdag 1921 uur en vrijdag: 10—12 en 12-17. Op verzoek van de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers is er een koop- ochtend ten behoeve van ongeveer (^QpnQVQl 300 minder validen op maandag 11 november van half negen tot twaalf De Federatie Vrouwelijke Vrijwilli ge Hulpverlening (het overkoepelen de orgaan) doet goede zaken met de bankenactie: op 2 oktober kon het bankencoinité aan het gemeentebe stuur van Leiden 23 banken aanbie den, terwijl er al drie banken waren geplaatst. De rommelmarkt op de Laidato bracht eein bedrag op van ruim 2500 gulden. Gaat u zitten. financien en Bazaar TVo ha va ar nr belastingen LEIDERDORP om 20.00 uur vergadert in het ge meentehuis de Commissie financiën en belastingen. De Commissie wordt onder andere advies gevraagd over de kosten van een aantal uit te voe ren werken. Dit zijn: de aanleg van een voetpad langs de Hoogmadese- tyeg tussen Essenlaan en Munnikken- weg: een tweede groenplan voor de omgeving Peppelschans-Beuken schans-Rietschans en de aanleg van een parkeerplaats voor auto's van bezoekers van de begraafplaats. Voorts vragen B. en W. de Com missie advies over de subsidie in de toosten van een consultatieteam van de Stichting Geestelijke Volksgezond- Beid Zuid-Holland. De Stichting vraagt f 28.000,- subsidie voorl975. Het consultatieteam bestaat on der andere uit een psychiater, psy choloog, pedagoog en psychiatrisch geschoold maatschappelijk werkster en verleent diensten aan zowel vol- De bazaar op (van) de Oranje-Nas- sau-mavo afgelopen vrijdagavond, was een daverend succes. De Leid- se middenstand die prijzen ter be schikking heeft gesteld wordt door dit berichtje van ganser harte zeer bedankt. Het streefbedrag van 1500 gulden is weliswaar niet bereikt, maar er -n'.ej ,j ..-hinJgTnttemt—.t is toch altijd zo"n dikke duizend gul den binnengekomen. Waarvoor was het geld? Voor een middelbare school op Celebes. En nu we toch over bazaars schrij ven: er is er weer eentje. In het be jaardentehuis De Lorentzhof op 14 en 15 november. Het doel is de activiteiten op het gebied van recreatie en handenar beid vetder te ontplooien. Eigenlijk is bazaar een woord dat de lading niet'helemaal dekt, want er gebeurt meer dan alleen maar de verkoop van handwerkartikelen. Zo is er bij voorbeeld ook een rommelmarkt, een boekenmarkt, wat kermisachtige activiteiten, een grabbelton, verkoop van kleding en demonstraties van spinnen en kantklossen. En..Jawel, er is een echte teke- Het is eigenlijk twee dagen te vroeg maar vooruit: op 9 november om 11 over 11 's avonds wordt (in Leiden althans) het carnavalseizoen geopend door De Hutspotten in het Antoniusclubhuis aan de Mare. De nieuwe prins zal (en nu citeren we eventjes) op spectaculaire wijze worden gelanceerd. The Mantana's, de Bierkouwers The Three Jaquets en De Twee Pinten (afkomstig uit Oeteldonk) verzor gen de muziek. De Hutspotten zeg gen een oplossing te hebben gevonden voor "weet je wetje", f 12,50 voor niet leden en f5,- voor leden. De zaal gaat om half negen al open. Geven voor Leven In Wassenaar wordt gewerkt aan 't samenstellen van een plaatselijk co mité voor de grote actie "Geven voor Leven" die op 25 en 29 no vember as. gevoerd zal worden ten bate van de kankerbestrijding bij jeugdigen. Op maandagavond 25 november zullen huis aan huis enve loppen worden bezorgd na een in leidende televisieuitzending en op vrijdagavond de 29ste worden diezelf de enveloppen opgehaald. Daarvoor is, begrijpelijk, een zeer groot aan tal medewerkers en -sters nodig.. Het is namelijk de bedoeling dat iedere collectant niet meer dan twin tig adressen "doet". Vanaf vandaag is het mogelijk u op te geven. De telefoonnummers (in Wassenaar) zijn: 12602; 79775; 13845; 13933; 15167; 11190 en 15319. Redactie Paul Wolfswinkel omstandigheden kunnen komen. Een van de oorzaken kan zijn een over bevolking van het milieu, waarin wij leven. Een versdhijnsel dat zich niet alleen voordoet onder de men sen, maar ook onder de dieren. Wan neer we drie of vier muizen in een hokje plaatsen, zullen ze elkaar niets in de weg leggen. Wanneer we echter een groot aantal in dezelf de ruimte stoppen, wordt er aange vallen, gevochten en komt de agres sie naar boven. We kunnen natuur lijk aannemen dat de dieren onder worpen zijn aan een natuurwet en instinctief reageren. De mens is een redelijk wezen en kan zijn driften in de hand houden. Over deze zaken komt dinsdag 12 november mevrouw Hueck uit Delft spreken in een zaaltje van de Zui- derkerk aan de Lammensohansweg, aanvang.8 uur. De lezing is georganiseerd door de gemeenschap Leiden van het Huma nistisch Verbond. tact gelegd met de Haagse Dienst, hetgeen tot gevolg heeft gehad dat zij van verschillende faciliteiten ge bruik kunnen maken. In de Schooltuinen beschikken de kinderen ieder over een stukje grond dat zij leren bewerken en waarvan zij bloemen en groenten oogsten. Er wordt jaarlijks ook 'n natuurpad uit gezet waar de onderwijzers en hun leerlingen op elk moment een grote variatie aanplanten bomen en strui ken kunnen, toch wéér, bekijken. Op aanvraag kan er dan ook lesma teriaal, voornamelijk planten, maar ook dieren uit de dier-o-theek waar bij een beschrijving over het leven en de verzorging worden geleverd. De Dienst voor School- en Kinder tuinen geeft ook demonstratielessen over planten, dieren, levensge meenschappen, mikroskopie, enz. Morgenavond, donderdag 7 novem ber, heeft de Werkgroep Milieu-edu katie de heer Wals, directeur van de "Haagse" Dienst, uitgenodigd die een lezing met dia's en demonstra ties gaat houden in de school "In de Houtkamp", Van Diepeningenlaan 4a, aanvang 8 uur. Eenieder die zich betrokken voelt bij de milieu-op voeding van het jonge kind is van harte welkom. LEIDEN in het Leidse verkeer hebben zich gistermiddag drie on gelukken me lichamelijk letesl voor gedaan. Een 12-jarige Leidenaartje, brak zijn linkerarm, toen hij op de Breestraat een tik van de achter bumper van een vrachtwagen met aanhanger kreeg. De jongen reed met zijn fiets bij het passeren van d'e vrachtauto tegen de achterkant van een voor hem rijdende fletser, waar door hij kwam te vallen. De bestuur der van de vrachtwagen, die vermoe delijk niets van het ongeval heeft ge merkt, is doorgereden. De politie, heeft hem nog niet kunnen opspo- Een 37-jarige Leidenaar werd gis termiddag op de Herensingel aange reden door een bromfietser, toen hij ter hoogte van de Julianastraat over het zebrapad liep. De bromfietser, een 17-jarige Jongen uit Rijpwete- ring, kreeg als gevolg van de valpar tij een hersenschudding, de voetgan ger schaafwonden. Een 33-jarige inwoonster van Oegstgeest brak enkele tenen en een aantal middenvoetsbeentjes toen ze met haar brommer, komenldie van de Nieuwe Rijn ze beklemd raakte, tussen een de Burgsteeg uitdraaien de vrachtwagen en een stenen paal tje. In alle gevallen zorgde de EHD voor vervoer naar het Diaconessen- huis. j aardensociëteit Humanitas. 24.30 Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit 8—12 i kamerbewoners, vanaf 9 Donderdag Breestraat 19, sociëteit capten, 25 u nam. Tjalkowskylaan Baptisteiigemeente. Stadhuis, vergadering Commissie Stadhuis, vergadering Raadscommissies IOB en Ruimtelijke Ordening. 8 uur Apotheken De avom>d-, nacht- en zondags dienst der apotheken im de regio Leiden wordt waargenomen door: Haven Apotheek, Haven 18, telefoon 20085. Apotheek Voorschoten, Leid se weg 66, Voorschoten, telefoon 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur natn.: Oegstgesstse Apotheek, Wiihedmina- par'k 8, telefoon 53274. Apotheekdienst (avond, nacht- en weekenddienst)Wassenaarse Apo theek, Schouwweg 32 telefoon 12402 Dierenhulpdienst. gewonde honden, katten^ vogels e.cL Dierneambulance. Tel. 071—34616 Infosentrum Infocentrum Breestraat 66, Lelden. Donderdag 8.30—10.30 uur nam en zaterdag 24 uur nam Hulp- en adviescentrum Hulp- en Adviescentrum Merenwljk, Arendshorst 19. tel. 43212 Spreekuur: ma. van 8—9 uur nam.; woe. van 11.00 —12.00 uur v.m.; vrjj. van-11.00—12.00 Kinderopvang werkge: Hooglai 30360 Geopend di 9 12 uur. wo en do 2—4 i 12 uur SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, t 25202 Vooi allen die in m en nacht Release Hulpverleningsdienst Release, N«« we Rijn 20a tel 24555 In verba eind augustus gewijzigd I Begijntje öexueel voorli hof 2 (Rapenburg) Dl nam en wo 7.30—8.30 uur nam Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNiemeyer. Hof- dfjck 32. Oegstgeest. tel. 071—53652. Gemeenschap Zuidwest Opening zevende kinderspeelzaal in Leiderdorp Gezinsverzorging 33921 en 61944 Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging wen en weduwr bureau: 61112 LEIDERDORP De Stichting Kin derspeelzaal Leiderdorp opent op vrijdag 8 november a.s. haar zeven de kinderspeelzaal 'De Speelbank". De zaal is gevestdgd in het door de gemeente aangekochte voormalige, bankgebouwtje aan de Van Diepe ningenlaan 10. Wethouder E. Drenth verricht om 15.30 uur de officiële opening. Na afloop, tot 17.00 uur is er een receptie. Stichting Gezinsverzorging, Lelden. unvraoon hiiin k&inn,9.H Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: -11.30 uur vm Kool, Driftstraat 49a, dl. 10.30-11.30 uur vm Morskwartier, Dijkstraat 2a. woe. 10-11 uur vm Tuln- stadswljk. Herenstraat 45. vr. 10.30- 11.9n mui vm. Juridisch adviesbureau Dienstencentrum. Van Hogendorpstr. 36. vr. 7-9 uur nam. Mierennest, do. 7-9 uur nam. De Wetswinkel is do. 3 okt. en vr. 4 okt. gesloten. Burgerlijke stand van Leiden Werkloos Agressie Agressie is een houding waartoe niet alleen personen, maar ook groe pen. Ja zelfs staten onder bepaalde Leiden telt 2000 werklozen, waar van er ongeveer vijfhonderd tot de jeugd kunnen worden gerekend. Een forum in Troef, bestaande uit het VVD-raadslid Langerak, Bob Buiter jeugdconsulent bij het Gewestelijk Arbeids Bureau en Duco Hellema, van het recentelijk gevormde Actie comité Jeugdwerkloosheid, boog zich gistermiddag over dat probleem. Ook o.a. CDA-raadslid Stroink mengde zich in de discussie. De oplossingen werden gesuggereerd: verande ring van mentaliteit bij de werkge vers, de gemeente moet industrie vestiging stimuleren, de staat moet het recht hebben bij een injectie de bedrijfsvoering In de hand te hou den, arbeiders moeten het niet ne men als een bedrijf zo maar sluit, er moeten meer woningen worden ge bouwd, kortere arbeidstijd, langere vakanties, vervroegde pensionering, geboortebeperking. Wie zorgt daar even voor? OEGSTGEEST Nadat de kruit damp van het judotoernooi in de Apollohal te Oegstgeest enigszins was opgetrokken waren er na zo'n 600 wedstrijden de volgende kam pioenen te melden: Groep 1 t/m 8 jaarErik v. d. Helm Dave de Vries, Onno Veldhuyzen, en Rudi Stokkel en de meisjes Pe tra Heemskerk, Maaike Buurman e>n Jacq. v. d. Horst. Groep 2 t/m 10 jaar: Dick Bree- dijk, Jan W. van Musscher, André Schipper, Onno Sloterdijk en Ton- nie v Klarenbosoh en de meisjes Ilonka Moolenkamp, Margr. Kou- wenhoven en Monique Welling. Groep 3 t/m 12 jaar: Jan Dekker, Jan Buurman, Peter Döfferhof, Har-- ry Steenvoorden en de meisjes Mar- greet Ammerlaan en Ingrid Turen- hout. Groep 4 t/m 15 Jaar: Peter Veelen- turf, Rini v. d. Poe, Egbert de Goe de,Frits Gierstbeng, Frank Mast en de meisjes Yvonne Tuurenhout en Maud Fles. Groep 5 16 jr en ouder: Ger van Emmerik, Ben Witteman, Gijsbert Stol en bij de meisjes Henneke Re- del. Het toernooi, waaraan door ruim 350 kinderen werd meegedaan werd georganiseerd"" door de Leidse Judoleraren Jan Barends en Leo de Vries in samenwerking met ju doclub Noordwij kerhout. Hugo Feyo Robbert:' zn v A. R. Baron van Heemstra en M. T. M. van Zinnic- Bergmann; Patrick Willem Frederik zn v L. P. J. Verplancke en J. Onderwater; Verdegaal en C. M. M. de Groot; Erik Jan zn v R. de Vries en C. A. M. Muijzert; Jeroen zn v K. D. van den Hout en J. E. van EUnsbergen; Sonja Johanna Maria dr'v J. J. J. van Parera en J. H. M. van Duivenvoorden; Jacobfjn dr v M. Haring en J. B. Sam- Tot kolonel zijn bevorderd drs. J. Zwart, Leiderdorp, van de militair psychologische en sociologische dienst en H. G. Tollenaar uiit Voor schoten van de verbindingsdienst- Tot luitenant-kolonel zijn bevorderd J. L. de Jong uit Wassenaar en M. A. Onderwater eveneens uit Wasse naar. LEIDERDORP De ansichtkaar- tenaotie ten bate van het nieuwe kerk-centrum heeft in Leiderdorp bijna 4000 gulden opgebracht. Niet alle kaarten zijn verkooht. De kun stenaar Prooper, naar wiens tekenin gen en aquarellen de afbeeldingen waren gemaakt heeft z'n adres en te lefoonnummer beschikbaar ge steld om de resterende kaarten te verkopen. Het adres is G. J. Prooper, Groenendijkstraat 5, Leiderdorp te lefoon 42428. De kaarten zijn ook nog verkrijgbaar op de v. d. Valk Bou- manweg 53 en vi 17. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 31.80 Per Post f 34.20 Jaarabonnement f 116,20 Losse nummers t 0.45 Abonnementsgelden oij vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en Incassokosten Nabezorging van 18 00—20.00 u. Zaterdag van 16 00—18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2