BLAZEN? PFFFT agenda Ze wisten hun wetje Bek Buik: een blamage Feest bij Marinebedrijven Heather Harper in Les Illuminations: schitterende zang Fijne zangavond met 'La Serva Padrone' Het was te voorzien geweest dat er minder mensen dan normaal op een vrijdagavond en -nacht in hun auto zouden stappen. Het was 1 november en de politie ging grootscheeps door het land op pad. Door Paul Wolfswinkel Bare kou zorgde voor «stenen en dat is wellicht het enige bericht dat van belang zou kunnen zijn. Er is in Leiden één keer geblazen. Door een politieambtenaar, die be wust drie glaasjes (Hollandse) cog nac had genuttigd. Het hoofd werd een beetje rood, maar dat hoort er bij: het blazen is geen makkie. Het gaat stroef. Het buisjes verkleurde naar groen. Eigenlijk was de man een kandidaat om hetzelfde grapje op het bureau te herhalen. Ter verduidelij king: hij reed niet zelf. Tussen elf en drie uur werden 257 auto's aangehouden en 12 overige voertuigen. De controle was eveneens bedoeld om (weer eens) te kijken naar slechte verlichting, rij- en ken tekenbewijzen. En daar vielen de cij fers. In 21 gevallen werd aan inwo ners van Leiden verteld dat ze de papieren op het bureau moesten ko men tonen. Eén keer werd er een man aangetroffen met een verlopen rijbewijs. Hoofdinspecteur Erenst had tevoren duidelijk gemaakt dat er alleen in twijfelgevallen zou moeten worden geblazen. En als er een twijfelgeval was. dar» moest Erenst worden ge beld. Het publiek, dat meestal bij nachte lijke controles lekker onder wol schaapjes ligt te tellen, was dit maal rijkelijk aanwezig. Commentaar was niet van de lucht. Maar dat com mentaar was vrijwel altijd positief. „Deze wet hadden ze al veel eerder moeten invoeren" En: ..Ze moeten ook het roken afschaffen voor de mensen die achter het stuur zitten". Natuurlijk ook: „Een aantasting van Je vrijheid". En: „Ik vind het erg be trekkelijk". Veel mensen die verbaasd waren dat ze niet mochten blazen en er een tweede keer voor terug komen. Veel mensen ook die meteen al uit stapten. om te laten zien dat ze broodjenuchter waren. En erg veel mensen die niet wisten dat de con trole ook gold voor brommers en zelfs fietsen. Jawel, alleen lopen mag voor taan onbestraft. Nu weten we ten minste waarom de lantaarnpalen er staan. Politiemensen hadden de in druk dat de sfeer onder het publiek gemoedelijk was. Goed, het was misschien wel een mo ment om bij stil te staan: zoiets ge beurt niet iedere dag, maar de chauffeur die werkelijk teveel zou hebben gedronken, op de hoogte was van controles en dan toch met z'n auto ging rijden, was gewoon erg stom, zoals een agent opmerkte. En de taxi's? „Niet drukker dan an ders meneer". (Foto Jan Holvast) LEIDEN Een werkgroep gaa; het reglement van orde voor dfe Leid- se gemeenteraad bekijken. Voorzitter vam deze werkgroep wordt burge meester Vis. Verdér hebb endaarin zitting de raadsleden Elzengo, Dries, sen, Van der Horst, Houtman en Pe ters alsmede twee gemeente-ambte- i; LEIDEN B. en W. van Leiden zullen de raad voorstellen dr. L. J. A. Straathof tijdelijk te benoemen tot geneesheer-directeur van de psychia trische inrichtingen „Endegeest" in afwachting van een definitieve be slissing. De heer G. Mojet, die als ge- neesheer-specialist werkzaam is in Endegeest zal dan waarnemend ge neesheer-directeur worden. LEIDEN Het Residentie-Or kest heeft het Leidse publiek gis teravond vergast op een concert, dat weliswaar niet in alle opzich ten „mooi" was, maar wel zeer opmerkelijk. Gas tdiri gent Jan Krenz opende het programma met een canzona a 8 van de renais- sancecomponist Cornells Con ra- dus, afkomstig uit Amersfoort. Het fris aandoende werkje werd uit gevoerd op twee trompetten en twee trombones, met dito verdub beling en contrabas. Het is een doorzichtig en eenvoudig geschre ven brok imitatietechniek, dat doet denken aan b.v. een Jeugdige Gabrieli. In de overigens ma tig bezette Stadsgehoorzaal kwam die imitatie nauwelijks tot haar recht: zoiets doet het in een kerk natuurlijk veel beter by een rijkere akoestiek. Mozarts Divertimento K 166 voor tien blaasinstrumenten deed de sterke en zwakke zyden van Krenz' dirigeertalent naar voren komen: hy is in de eerste plaats een analyticus: het was. alsof hy met zyn tien vingers, elk afzon derlijk, de tien notenbalken af tastte. De ene vinger liet hy ech ter de ander niet weten wat hy deed, zodat er geen eenheid uit de bus kwam In de (te weinig ge speelde) vierde symfonie van Beethoven spitste zich dit nog toe, doordat een aantal orkestleden de oorspronkeiyke visie van de diri gent niet kon volgen, zodat er nogal eens „bijgestuurd" moest worden. Zeer veel zorg was besteed aan Benjamin Britten's toonzetting van poëzie van Arthur Rimbaud: Les Illuminations. Hoewel de ge dichten zo'n honderd Jaar geleden zyn geschreven, doen ze wat vorm en inhoud betreft by na heden daags aan; de muziek van Brit ten laat de dichteriyke impressies volkomen Intact en ls niet meer, maar ook niet minder, dan een uitermate boeiende illustratie er van. Hier was de analytische be nadering van Jan Krenz meer dan waar ook op zyn plaats; de dirigent wist het orkest en de in strumentale solisten tot byzondere prestaties te inspireren. Met name concertmeester Jaring Walta be reikte in zyn solospel de toppen van de lyriek. De sopraan Heather Harper ver tolkte op glorieuze wyze de zang party. die oorspronkelyk voor de tenor Peter Pears was geschreven. Britten eist van de zangsolist een enorme toonomvang en een fabel achtige techniek door de grote in tervallen en dynamiek. Heather Harper bezat deze kwaliteiten. Maar ook haar voordracht was byzonder knap en boeiend en sloot prachtig aan by de opvat ting van Krenz. Het publiek wist gelukkig dit alles naar waarde te schatten. RON HARMS. ZATERDAG 2 NOVEMBER 1974 Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 9.30 v.m.—ft Morsweg 114, Leidse Jeugdschaalt- societeit sociëteit, schaaklessen voor T>eglr en gevorderden van plm. 10 ta Jaar, 3.30—5.30 Breestraat 19. voor kamerbewoners, vanaf 9 i Geversstraat 6ö, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en a" den. 8—12 uur nam. Zondag Antonius Clubhuls, dax uur nam. Hooglandse Kerkgracht staanden, 8—12 i Twentwel. sociëteit LEIDEN/OEGSTGEEST Wélk gevoel bekruipt je als twee befaamde acteurs, als kinderen verkleed en de meest onzinnige kinderspelletjes spe lend, over een podium dwalen? Het is moeilijk te omschrijven. Intussen is echter wel duidelijk géwordén dait de revue Grote Bek en Grote Bulk komen d'r an culmineert in een re gelrechte blamage van Jules Croiset en Coen Flink; de representanten van de „famillie Verstraete", waar beiden, blijkens het programma zo trots op zijn. Maar het ontbreekt de „Heeren" overigens niet aan zelfver trouwen, want in de introductie stel len zy: „Menig sdhouwburgdcrects-ur zal genoodzaakt zijn na het werve lende bezoek van de twee heren de bekleding op de stoelen in de zaal te vernieuwen, aangezien de zoute tra nen van het lachende publiek scha de op de oude bekleding hebben ach- MUNCHEN Gerd Müller, de spits van Bayern München en het West- duitse elftal heeft, naar gisteren min of meer toevallig uit Röntgenfoto's is gebleken, een teen gebroken. Hij speelt zaterdag in geen geval tegen Borussia in West Berlijn en Jiet is zeer de vraag of hij voor de tweede wedstrijd van zijn dub tegen de Oost- duitse kampioen 1. FC Magdeburg (komende woensdag) mee kan doen. Bayern won tien dagen geleden de eerste confrontatie van het duel in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen in München met 32. De breuk zit in de tweede teen van Müllers linkervoet. Magdeburg zal het woensdag in elk geval moeten doen zonder de jeugdige international Jürgen Pommerenke, die een dybeenble6sure heeft. tergelaten. Bovendien zou menig arts menig argeloos schouwburgbezoeker een lachverbod van minstens een half jaar hebben opgelegd na bezoek aan de twee heeren. Daarnaast zou het nahikkende publiek nüet in staat zijn in de pauze een consumptie tot zich te nemen." Tot zover Croisst, die, gebaseerd op een gegeven van Francois Rabe lais de teksten heeft geschreven. Was deze brallerige introductie analoog aan hetgeen zich gisteravond in het Rijnlands Lyceum afspeelde? Oor deelt u zelf. Tydens de pauze varMeten 26 mensen tussentijds het Lyceym, terwijl ty dens t gedeelte na de pau ze acht mensen de zaal demonstra tief verlieten. Wellicht zyn inderdaad STRAATROOF LEIDEN —Twee inwoonsters van Leiden zijn deze week op straat van hun schoudertas beroofd. Een 53-jarige apothekersassistente reed 's avonds met haar fiets in de Kaiserstraat, toen een haar achterop komende jongen op de brommer kans zag om zich met één ruk van de tas meester te maken. De tas is later te ruggevonden op het Gerecht, maar een portemonnaie met f 300,- bleek er uit te zijn ontvreemd. Een avond tevoren werd een op de Schelpenkade fietsende studente (19) uit Leiden van haar schoudertas be roofd. Twee jongens op de brommer maakten haar in het voorbijgaan de tas afhandig. De tas bevatte om. een portefeuille en een portemonnee met ruim f 100,-. De portefeuille is leeg teruggevonden op de Zoeter- woudseweg. OEGSTGEEST De "oprichbings. voorzitter" van de personeelsvereni ging Marine Bedrijven Oegstgeest, de heer G. D. A. van Beek, was gis termiddag een van de eersten die de huidige voorzitter, de hear P. A. M. C. de Goey complimenteerde met het zilveren jubileum van de vereni- girjg. In deze handdruk lag een pe riode van 25 jaar wel en wee van de PVMBO besloten. Met 841 leden is genoemde vereniging wellicht de grootste in de verre omgeving. Het was byzonder druk tydens de receptie welke werd gehouden in de kantine van de Marine Bedrijven aan de Haarlemmerstraatweg. Nog een opvallend feithet wemelde er van voorzitters en oud-voareifcters, oa. van zusterverenigingen en afdelin gen van de PVMBO. De "jongste" voorzitter was de heer Filippo van de afdeling hengelsport die juist gis teren was begonnen. Namens het ministerie van Defen sie kwam waarnemend pl.v. secreta ris-generaal, de heer M. de Jonge, gelukwensen aanbieden. Ook dé di recteur van de MEB, H. A. Ryks. de directeur van het LEOK en het hoofd van de Elektr. Techn. Magazijnen, de heer Van den Burg, gaven van hun belangstelling blfj-k, evenals de heer J. Kreeftentoerg, directeur Veri ficatie Wassenaar. Kolonel bd. J. Fooke, die destyds als directeur MEB jn 1952 als eerste tot ere-lid werd benoemd wegens vele en byzondere verdiensten, was er ook. Een periode, die hy (gisteren in gesprek met een oud-voorzitter van de PVMBO, dé heer J. A. F. Weere) betitelde als 'Een stukje van je leven dat je niet licht vergeet". Zo was men van heinde en verre gekomen. En terwyl er haast geen einde kwam aan de stroom van receptiegangers, vulden de tafels zich met 'n enorm aan'tal bloemstukken. Jammer ge noeg vertoefde het college vam B. en W. van Oegstgeest gisteren, om in marinötermen te büyven "buiten gaats". Maar van gemeentewege ver namen we dat heit college schriftelijk zyn gelukwensen deed overkomen. weinig consumpties gebruikt, maar dan werd dit wel veroorzaakt door de gramschap, die zich ontlaadde on der de schouwburgbezoekers, waar door men in zijn of haar opwinding vergat te bestellen en niet door het „nahikken". De opmerking, dat me nig toeschouwer een lachverbod van minstens een half jaar kreeg opge legd, moet Croiset schertsmatig be doeld hebben. Hij heeft ongetwijfeld willen zeggen, dat hij en Coen Flink een speelverbod tot het einde van het seizoen opgelegd zullen krijgen. Ik ge bruik daarom zulke scherpe bewoor dingen, omdat Croiset mij zo onge meen bloeide tydens zijn interpreta tie vam Een zekere Vincent'. Een ar tistieke blamaga van de eerste orde, zoals gisteravond begaan in het Rijnlands Lyoeym moet, Juist om dat hier sprake is van twee getalen teerde acteurs, die waarschijnlijk nooit in staat zijn hun veelzijdige ta lent volledig te inventariseren, zon der pardon gesignaleerd worden. A. C. KOEKEBAKKER jr. Moeizaam begin Politiek Café LEIDEN „Voor tachtig procent is er gepraat over het verleden". De ze kritiek op het eind van de avond was niet geheel ten onrechte. Het eer ste politiek café in het Praethuys had als onderwerp „De toekomst van Leiden", maar in het nogal romme lige verUoop van de avond kwam dit thema nou niet bepaald daverend uit de verf. Vijf vertegenwoordigers van partij en uit de gemeenteraad hielden een praatje, maar dat ging niet zonder strubbelingen. Al de eerste spreker. Dries Hoeven van de CPN. verwekte breedsprakige weerstand tegen zijn berekeningen over goedkoper bou wen; in de discussie werd edhter wei nig duidelijk van de knelpunten bij een huurbeleid en de mogelijke op lossingen daafbij. Leo Meyer, frac tieleider van de PvdA, bracht de ge moederen weer tot bedaren maar kwam weinig verder dan wat alge mene vaagheden. Over de komende begroting meldde hij dat deze voor een groot deel nog door het oude col lege van B. en W. ontworpen was en er zodoende slechts beperkte be leidsombuigingen mogelijk waren. Raadslid Beyen, voor PSP. PPR en D 66 plaatste bij de rechtlijnige en kordaat optimistische visie van Mey er de kanttekening dat 't college niet moet proberen het in z'n eentje te doen. als een soort regelende agent, maar steeds moet proberen de bevol king bij de besluitvoering te betrek ken. Toen daarna Driessen (CDA) ging spreken over Leiden in 1980 en de gewestvorming besprak, ging zijn zwakke betoog soms bijna in het ru moer ten onder. Wel stelde hij na drukkelijk dat er veel aandacht be steed moest worden aan Leiden als winkelstad en dat een parkeergarage op het terrein van de Doelenkazerne zeer belangrijk zou zijn daarvoor. Zo als te verwachten kwam hier heftig verzet van „links", maar in de daar op volgende discussie kwam niets nieuws naar voren en bleef het bij de bekende verhalen over een al dan niet autovrije stad. In alle ru moer meldde Elzenga als laatste spreker dat de VVD een constructie ve oppositie zou voeren maar alras was iedereen met iedereen weer in discussie over de functie van de bin nenstad. Terechte conclusie op het eind van de overigens goed bezochte avondhet onderwerp was te vaag en in de toe komst moeten er minder sprekers zijn zodat de meningen duidelijker tegenover elkaar komen te staan. OEGSTGEEST De Vrienden van het Lied waren in Oegstgeest byeen voor Pergolesi's Serva Padrone, een enitr'act om acterend te zingen en te spreken. Een initenmietzzo in een opera. Een komiek intermezzo als tussenstuk in een serieuze opera is een gebruik geweest, dat ontstond om de geeuwerigheid te neutraliseren in de langdradigheid van doorgaans stomvervelende puur virtuose aria- zangeriten. Men deed het destyds, al tijd alleen mat het uit de eigen tyd voorradige en dat was vaak niet best. Serva Padrone vertalen we maar als katje of helleveegje, het betreft hier een gedienstige. Het biyspelletje in 2 bedrijven heeft, 3 eolorollen en een orkest nodig, hier gecomprimeerd in een piano-uittreksel Hat libretto, zoals van alle operettes later, is vyf stuivers waard, maar Speelgoedtheek LEIDEN De speelgoedtheek van de Werkgemeenschap Kindercenttra Leiden is gevestigd in het IJdo-ge- bouw aan de Hooglandsekerkgracht, ingang Koppenhinksteeg en niet, zo als deze week in de krant stond, aan de Langebrug. is t geval in de i sicotogische ontwikkeling "n keerpunt geworden. De toneeltjes moeten over rompelend overkomen en hebben dat gedaan. De sopraan Claziena van der Vimne kon op hoogtepunten naar hartelust met koptoontjes goochelen, waardan de bartitoo Lex Barten voor het evenwicht z'n kelder- of riool- toontjes tegenover zette, getooid als model 18de eeuwse pruikebol. Pro gramma-man nummer drie heet Bart Ra vest yn, maar deze man was geen man maar marionet. Een stupiede saompe, somme kop van jut. De Ita- lianene waren toenmaals verzot op dergelijke fguranten en polichinelles Het ging om een liefdesspel, hofma ker y, vednzery, leugentjes als krijgs list. Prominente zang, buitbewuste actie. Fyne avond, gemotoriseerd door de instrumentale gangmaker Peter Hansen, die af en toe ook wer keloos mocht toezien. Na de pauze zyn gastvrouwe sopraan Thea Ekker en bariton Lex Bar ten, de zich traint in een operaklas, gaan duetteren o.a. in liederen van Pur- ceLl en in Mozart-aria's (Don Juan en Figaro, Italiaanse tekst Puur verrassing. Thea noodt zo gehoord, zo vrij in de stemafgifte en zo onge remd zuiver. KEES VERHOEF kindervoor.sir!lm;:, aanvang telefoon 071—26802. Maandag Stadhuis. Lelden, Raadsvergadering. 7.30 uur nam. Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9. lezing "De mensbeeld als uitdaging voor de antroposofische geneeskunde spr. dhr. Verbrucb. 8.00 uur nam Artsen Leiden Wyk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring)F. B. Kruis, Paganinistraat 17, ted. 26371; Wyk II (Groenoard, Kooi en Me- renwyk)S Smit, Cobetstraat 43, tel. 30177; Wyk m (Waard, Profes soren wyk er. Tuinstadwyk)J. de Bruyne, Kernstraat 11, tél. 41225; Wyk IV: Zuid-West en Haagweg- kwartler): C. J. M. Schraima, Zo- charstraat 1 (telefoon 66123). Leiderdorp O. du Ry van Be^t Holle, praktijkadres Mauritssingel 168, tel. 33686 Spreekuur za. en zo. van 12.30—13.00 uur. Oegstgeest H. A. Beterink. Ter- weeweg 152, tea. 50394. Voorschoten B R. van Beuse- kom. Piet Heynlaan 6, tel. 071-63551 (zaterdag); A. J.. Tromp, Lohman- plantsoen 33, tel. 071-62159 (zond.». Wassenaar-noord: H. W Plink, Prmsenweg 44a. telefoon 12075. Wassenaar-zuid: W. J. Zweerts de Jong, Wittenburgerweg 188 telefoon 79124. Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken im de regio Leiden wordt waargenomen door: Hoven Apotheek, Haven 18. telefoon 20085 Apotheek Voorschoten, L&d- seweg 66, Voorschoten, telefoon 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nasi. Oegstgeast.se Apotheek, Wilhelmina- park 8, telefoon 53274. Apotheekdienst (avond, nacht- en weekenddienst)Wassenaarse Apo theek, Schouwweg 32 telefoon 12402 W ij kverplegim g Leiden Zr. Konteweg, Lammen- schamsweg 46, telefoon 32098. Zr. M. C. Burghoorn, Marislaan 7, telefoon 20613. Leiderdorp Zr. C. W. Prins, tele foon 92023. Oegstgeest Lvterkruis, Lytweg 7, telefoon 54500. Voorschoten Gezondheidscen trum, v. d Waalslaan, telefoon 4641. Warmond Zr. H. Tiel Groene- stege, Friezenhorst 27, Sassenheim, telefoon 02522-11643. Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraal ifl ?owonde honden, katten Dag en nacht bereikbaar tei 34087 Dlerneambulance. Tel. 071—84616. Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdag 8.80—10.30 uur nam en zaterdag 2—4 uur nam Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNiemeyer, Hof- dyck 32. Oegstgeest. tel. 071—53652. Hulp- en adviescentrum Hulp- en Adviescentrum Merenwljk, fig Ikuur: 11.00 Arendshoretg19.^ teh^432l2. Spreekuur: —1*2.00 uur v.m.; vry. van 11.00—12^00 Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap Kindercentra Lelden, Hooglandse Kerk gracht 4. tel. 30360. Geopend dl 9 80— SOS-dienst Maandag Oude Herengracht. Ververstraat, Zijlstraat, Oost- en West Haven straat, Dwars Havenstraat, Ververs plein, Haven, Havenkade, Kalver markt, Kijfgracht, Minnebroers- gracht. Zuidsingel, Herengracht. Korte en Lange Langestraat, Nwe. Waardstraat, Oosterkerkstraat Waard kerkplein en steeg, Waard- gracht. Oranjegracht. Kaarsemaker- straat, Looyerstraat, Weverstraat Vestestraat, Groenestegen. Uterste- gracht, Kerksteeg. Breestraat, Langebrug, Ketelboeter- steeg, Schoolsteeg, Wolsteeg, Gan getje, Botermarkt, Vismarkt. Stad huisplein, Koornburgsteeg, Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg Mandemakersteeg, Vrouwensteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn den Burcht, Burchtsteeg, nieuw- straat, Hartesteeg, Beschuitsteeg Moriaansteeg, Hooglandsekerk gracht, Koppenhinksteeg, Hoog- landskerkkoorsteeg. Middelweg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaasmarkt hooigracht, St. Pancrassteeg, van Driessenstraat, Middelstegracht. Woensdag Zoeterwoudsesinge (van Lammen- schansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, T Siegen beekstraat. Hoodenburger- straat. de Mey van Streefkerkstraat Cobetstraat. de Ridderstraat, Thor- beckestraat. Wasstrant de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkade, P. J Blokstraat, Fruinlaan, de Gijselaar- straat. Kernstraat Verdamstraat Korevaarstraat Plantsoen 4e Bln- nevestgracht, Rijnstraat, Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraat, le, 2e en 3e Gortestraat. Geregracht, Le vendaal, Oranjeboomstraat, CathrlJ- nenstraat, Barbarasteeg, St. Joris- 6teeg, Koenesteeg, Nwe Brugsteeg, Wielmakersteeg, Hogewoerd Water- steeg, Plantage, Utr. Veer. Veer- straat. Donderdag Zijlsingel, Rijnkade Oosterdwars straat, Munnikenstraat, van Galen- straat, Waardstraat. Hermanstraat. Begijntje Trompstraat, de Ruyterstraat. Evertsenstraat, Heemskerkstraat. Oosterstraat, van Speykstraat, Ko- renaerstraat. Tasmanstraat, Over- rijn. Galgewater, Noordelnde en plein Rembrandtstraat, Oude Varken markt. Sliksteeg, Groenhazengracht. Rijn- en Schiekade. Witte Singel, Groenhovenstraat, Witte Rozen straat, Justus Carelhuis, Jan van Goyenkade. Gerrit Doustraat, Vree wijkstraat, Hugo de Grootstraat. Bilderdijkstraat. - tel hulpdienst, tel. 071— Voor allen die ln moellljkhe- rkeren dag en nacht te berel- Release Hulpverleningsdienst Release, Nleu- etnd augustus gewijzigd I Sexueei voorlichtingscentrum Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl. 7.30—10.30 uu* nam en wo 1.3Ö—6S0 uur aam Vrijdag Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg. Rapenburg, Doelensteeg, Doelen gracht, Nonnensteeg, Kolfmakers- steeg, Molensteeg, Boisotkade. Kam- persteeg, Conciëntiestraat. Vliet Douzastraat. St. Jacobshof, St. Ja- cobsgracht, Jan vsd Houtkade Hoefstraat, Raamsteeg Garenmarkt. Steenschuur, Nieuwsteeg, Heren- steeg, salomonsteeg, Kloksteeg Scheepmakersteeg. Houtstraat. Ge recht, Lokhorststraat Zonneveld straat. Pleterskerkkoorsteeg. Dief- steeg, Berkendaelstraat. Pieterskerk gracht en straat, Pieterskerkhof, Papengracht. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 071-25041 Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 31,80 Per Post f 34,20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0.45 Abonnementsgelden Dy vooruit betaling te voldoen By automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18 00—20.00 u. Zaterdag van 16.00—18.00 uur Telefoon 071-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2