Hoogste tijd dat Kernkamp en Hogewoning eens opstappen mm JA „Kans tegen HZC/De Robben Toch geen snelle remise Karpov-Kortsnoj Pessoa-Schockemohle winnen équipespringen Gelijkspel Barcelona Protest BS afgewezen Wim Bergman: We willen voor vol worden aangezien ZATERDAG 2 NOVEMBER 1974 MOSKOU Hoewel de stryd tus sen Karpov en Kortsnoj eigenlijk ge streden is met een 3—0 stand hebben zy in de achttiende party van hun match toch niet de snelle remise ge maakt die ook gezien het snelle spel van beide spelers na de opening, kon worden verwacht. De Franse party bood weer het vertrouwde beeld, eni ge druk van Karpov tegen de geïso leerde centrumpion, maar niet ge noeg om Kortsnoj werkeiyk in ge vaar te brengen. Karpov probeerde nog lang er iets van te maken maar 4. e4xd5 e6xdS 17. Ddl xe2 a7—a6 30. Pd4c2 b7b5 zyn basis was te smal dan dat hy 5. Pgl—f3 Pb8—c6 18. De2—f3 Ta8d8 31. Pc2e3 Dc7c5 meer kon bereiken dan een toren 6. Lflb5 Lf8d6 19. Tal—dl Td8d7 32. Te2d2 Lh6xe3 eindspel, waarin de pion van Korts 7. 0-0 Pg8e7 20. Pd4—f5 Pe7xf5 33. Td3 x e3 Td7—e7 noj alleen formeel een zwakte was: 8. d4xc5 Ld6xc5 21. Df3 x f5 Tf8d8 34. Te3 xe7 Dc5xe7 9. Pd2b3 Lc5d6 22 Tel—e3 g7-g6 35. g2-g3 De7e6 10. Lel—g5 0-0 23. Df5—f3 Ld6f8 36 h3h4 Kg8g7 ZETTENVERLOOP 11. Tfl—el Dd8c7 24. Te3d3 Dc7—c6 37. Kglg2 De6e4t 12. c2c3 Lc8g4 25. Pb3d4 Dc6e4 38. Kg2h2 De4f5 Wit: Karpov Zwart: Kortsnoj 13. h2h3 Lg4h5 26. a2a3 h6h5 39. Kh2g2 Df5e4t 1. e2e4 e7—e6 14. Lb5e2 h7h6 27. Tdld2 Lf8h6 40. Ddl—f3 De4xf3t 2. d2d4 d7d5 15. Lg5xe7 Pc6xe7 28. Df3—dl Da4c4 41. Kg2xf3 Kg7—f6 3. Pbld2 c7c5 16. Pf3d4 Lh5 xe2 29. Td2e2 Dc4c7 42. Kf3—f4 Td8e8 Felle aanval Jos Coler, nu 'chaos in KNVB bijna compleet is' ROTTERDAM Goed nieuws uit het havenziekenhuis, waar Jos Coler gisteren al weer even uit bed mocht. Coler, met hartklachten opgenomen, blijkt zich in het hospitaal ook in deze dagen niet los te kunnen maken van de voetballerij, dié hem op zijn beurt ook niet vergat. Tijdens de afgelopen weken stond bij Sparta de telefoon roodgloeiend; onder de vele attenties, die Gpler in het Havenziekenhuis ontving, ontbrak ook die van Feyen- oord niet. Met Jos Coler gaat het goed, een bewijs daarvan levert hij in Sparta's traditioneel fraai verzorgde clubblad. In de Spartaan van deze maand vraagt de ex-voorzitter van de sectie betaald voetbal zich keihard af, of het niet de hoogste tijd wordt dat de heren Hogewonitng en Kernkamp eens opstappen. Enige onderdeel tweede dag Jumping Amsterdam AMSTERDAM De Braziliaans/ alleen Henk Nooren (met Jagermeis- Duitse équipe Nelson Pessoa/Alwin ter) en Peter Diks (met Cybelle) re- Schockemöhle heeft gisteravond ty- délijk meekomen. Met 145.2 seconden 'én springfout) eindigden zy als dens het internationale hippique „Jumping Amsterdam" een wedstrijd voor équipes gewonnen. Die wedstrijd, waarbij twee rij ders na elkaar hetzelfde parcours moesten afleggen, was het enige on derdeel van de tweede dag. Hoewel men ook wel over een ze kere behendigheid moet beschikken, vooral bij het overgeven van de rij zweep, is de geluksfactor in een der gelijk evenement zo groot dat het geheel toch wel wat onbevredigend mocht worden genoemd voor een springfestijn, waarin individuele MADRID CF Barcelona, dins dagavond tegenstander van Feye noord in de tweede wedstrijd voo eenmaal het aantrek- de tweede ronde van het toernoo de Europese beker voor lands keHJfcst zijn. Voor toegangsprijzen die variëren van 15 tot 35 gulden kampioenen, heeft gisteravond in worden "vervracht. Madrid voor de Spaanse competitie De Westduitse deelnemers en de tegen Atletico Madrid gespeeld. De Braziliaan Nelson Pessoa bleken het ontmoeting eindigde onbeslist: 3—3. meest bedreven in dit equipe-sprin- Bij de rust was de stand: 2—2. gen. Vooral Pessoa (met Pass Op) In een ander: wedstrijd versloeg en Alwin Schockemohle (met Wei- El Espanol in Barcelona Real Zara- ler) wonnen kostbare seconden met goza met 2—1.. Zondag a.s. aanvang 14.30 uur LDWS - YOC Terrein LDWS Sportpark De Vliet. Jos Coler: Op de laatste bondsvergadering heerste een ellen dige sfeer van onbehagen. een geraffineerde wisseling en kwa men op 122.6 seconden uit. Boven dien waren beide ruiters foutloos ge bleven, zodat er geen strafseconden meer bij kwamen. De Westduitsers Hartwig Steenken en Pal Schocke mohle waren met de schimmels Erie en Gonzales nog sneller (118.8 se conden, ondanks een weigering van Gonzales), maar een springfout bracht de totaaltijd op 1J25.8 secon den, goed voor de tweede plaats. Van de Nederlandse combinaties konden Tweemaal Luba Door Ger Stoic. Coler stelt duidelijk dat zijn woor den niet moeten worden uitgelegd als een poging tot natrappen en bicht op, dat reeds eerder ereleden van de KNVB hebben overwogen om in het geweer te komen. Wel nu, schrijft Coler in De Spartaan, nu zoetjesaan de chaos compleet dreigt te worden in onze KNVB, met name in de betaalde sector, laat ik dan het spits afbijten. Coler stelt vast dat Kernkamp ge durende de twee Jaar dat hij menwerking in onze Bond. Het be stuur Betaald Voetbal zal orde op zaken moeten stellen. Stoop, die ik vaak bewonder om zijn gezond oor deel. moet de zaken wat minder „Amsterdams" zien en zich wat zijn taktisch optreden betreft, spiegelen heeft "her Protest aan Thijs Jansen. Tripels is weer rustig nu W rijn transfer-ei kwijt is tember in Amsterdam gespeelde en Henk Zon zal zich straks zeker divisiewedstrijd Delta LlloylBS Lei- Zondag a.s. LFC - vuc Aanvang 2.00 uur. Terrein Boshuizerkade. Het basketbalteam van Luba komt dit weekeind tweemaal binnen de lijnen in de 5 Meihal. Zaterdag wordJt voor de competitie gespeeld tegen Midland; (7 uur) en zondag volgt om half zes de bekerwedstrijd tegen Tetramin. BS Leiden werd het spel onderbroken. Dat is de op 7 sep- tegen de regels. DeltaLloyd kwam daardoor opnieuw in balbezit en kon de wedstrijd dankzij de 30-seconden- den afgewezen. De uitslag 79—78 in regel rustig uitspelen. En dat terwijl het voordeel van DeltaLloyd blijft een week eerder tijdens een bijeen- daardoor gehandhaafd. Begeleider komst van bondsscheidsrechters en Geef Zwikstra doe een knap ftoan- Ben van Cleef van BS Leiden: „We eredivisiecoaohes nog was gesteld Kernkamn (bonen) OnuHYU» hef ?ier Is' ,de kans om uit de rode ciJ~ hadden geprotesteerd, omdat per- dat wanneer in eerste instantie niet ,JL:d±}Z f*rs te komen. Daarnaast twee goe- soonlijke fouten van Hans van Roo- wordt ongemerkt, dat iemand vüf *- rj»grïSme— het dagelijks werk, waarvan goeddeels in de vernieling draaide. Hij somt op dat Kernkamp de hele scheidsrechterswereld tegen zich in het harnas joeg, noemt deze ondes kundig en memoreert het spreek verbod. Inplaats van af te treden, vervolgt Coler, laat Kernkamp zich benoemen in een scheidsrechters- commissie zonder gezag, waarin Aad Stouthandel de enige is die kan bo gen op ervaring en deskundigheid. Moeten Nijland en ene Wallenberg de plaats innemen van ervaren keien als Martens. Van der Meer en Roomer, drie oud-scheidsrechters van wereldreputatie met groot gezag en nog steeds diensten verlenend bij UEFA en FIFA? Hiervan zullen niet alleen de Hol landse scheidsrechters, maar ook de Zijn functie als „projectleider" bij clubs groot nadeel ondervinden, de WK leek een klucht. Maar erger concludeert Coler zelf en hij is dat hij moeilijkheden heeft, zo- spreekt vervolgens als wens uit dat wel met de scheidsrechters, de trai- de clubs zich dat niet zullen laten ner, de spelers, medebestuurderen welgevallen. Coler: „Al zijn er aan en officials en - wat misschien nog beide kanten wel eens domme din- bedenkelijker is - het bondsperso- den bij die ren geteld Huybrechts-functie steeds beiangrij- bellen ker moet worden. Maar overtuig Ho- Kernkamp, dat Roo- wordt opgemerkt dat Iemand vijf i Richie Cornwall wa- fouten heeft net zolang moet wor- omdat Cornwall na den doorgespeeld tot de bal dood Is. de Jury uit het veld moest. Nu schrijft de protestcommissie dat er niet is afgefloten, terwijl de bal De Jury had eerst over heit hoofd in het spel was. Wat moet Je daar goed aan doen heen te gaan", dit al- gezien dat Cornwall vijf persoonlijke nu tegen doen? In beroep lijkt mij les, aldus Jos Coler. fouten had opgelopen en liet met nog zinloos". ADVERTENTIE De wedstrijd van het weekeind: Luba - Tetramin (Haarlem) Basketball in de 5-Meihal Leiden Z.W. Zondagmiddag 17.30 uur, toegang gratis. Kom kijken Kom juichen Kom boehen tijdens deze return-beker wedstrijd tegen deze hooggeplaatste Ie klasser. Luba, U weet wel zijn behandeld kan maar beter ge zwegen worden. De manier waarop Hogewoning zich door AZ'67 in de boot liet nemen inzake Van der Hart (ondanks mijn uitdrukkelijke waarschuwing) heeft de KNVB zeer veel geld gekost. 99 55 Door Jan Preenen uitstekende gelegenheid om zich nog kreten. Daar willen we verandering eens nadrukkelijk voor te stellen in in brengen. Aan het begin van heit de waterpolo-hoofdklasse. De Lelde- seizoen heeft onze trainer, Harrle mers vorig seizoen als debutant op 44. Een resultaat, dat Bergman overigens ook weer niet overtrekt: bevinden zich na vier wed- Vriend, gezegd dat we in de thuis- „Als je die Jongens vorig seizoen zag LEIDERDORP Het ongeslagen strijden weliswaar in het gerenom- wedstrijden 20 punten zouden gen gezegd en gedaan, het algemeen neel, dat hem het vertrouwen heeft zijl/LGB krijgt vanavond een meerde gezelschap belang dient te prevaleren." - ~u' Straflijst opgezegd. De wijze waarop hy enige weken geleden zijn meningsverschil met de heer Burgwal heeft gepubli ceerd, spreekt boekdelen. Dit kan ge woon niet, aldus nog steeds Jos Co ler. Bij goede leiding zijn onderlin- tevens op dat diens „straflijst" nog ge waardering en vriendschap langer is. Hogewonings tekortko mingen, bestrijken, aldus Coler, een ruimer gebied. Het mislukte finan ciële beleid voor en tydens de WK in West Duitsland heeft de KNVB misbaar, ook al zullen er altijd 1 schillen van mening blijven. Coler verder: „Op de laatste bonds vergadering heerste een ellendige sfeer van onbehagen, Zondag; 14.30 uur RANDSTAD SP©RT Lugdunum HZC/De Robben, Neptunus hem en Zian, tijd niet als een volwaardige beschouwd. Dat is althans de binnenkomen. Ze kwamen te laat, ongeconcentreerd en hadden Arn- zouden we niet mogen verliezen. Ik geen tijd om zich in te spelen. Die kans heb- fout zullen ze nu niet maken. Maar teams als ten proberen te halen. Om die reden e- eigen publiek, dat schreeuwt bij i klein bad met misschien kunnen we profiteren Dat Bergman de erkenning wil stellen: „Voor het zijn team tegen HZC/De Robben (een synoniem voor het Nederlands het feit dat De Robben de afgelopen week voor de Europa Cup heeft ge speeld. Het zal er van afhangen hoe reflexJemand het het in het begin loopt. In de uitwed- strijd iin Bussum zat het vanaf het begin tegen en verloren we met 10-0". De Zijl/LGB rekent op de rand van ernstige financiële gaand in wantrouwen, Ja by na vy- moeilijkheden gebracht. Over de andigheid. Dat gaat ten koste van wijze waarop Canjels en Fadrhonc de goede gang van zaken en de sa- heeft dat niets te maken. Je moet niet vergeten dat we pas sinds kort zo hoog speten en dat het in het verleden niet zo moeilijk is geweest om me staande te houden. Dat ligt nu wel anders. Er zijn nu een aantal Jongeren, die me kunnen gaan ver vangen. Pault Belt en Ton v. d. Bosch. Die twee kunnen het gaan maken en dat kan ik alleen maar toe- Juichen. Het zou niet logisch zijn om die ontwikkeling tegen te hou den. Ik voel er trouwens niets voor om tot mijn veertigste te blijven doorgaan. Niet dat het verschil met die Jongeren zo groot is geworden. zevental) niet kansloos acht is be- aanmerkelijk eervollere cijfers. De Integendeel. Vier Jaar geleden ploeg is geacclimatiseerd en heeft het Juist moeilijker. Toen kon ik me vooral in de breedte aan kracht ge- ergeren aan sommige opmerkingen. Voor de 33-Jarige Wim Nu zijn die Jongere spelers volwasse- Bergman houdt het in dat hij niet bewuster. Maar zijn zilveren Jubileum to het eerste al wordt er beter samengewerkt, i team behoeft te vieren. Vanaf zijn natuurlijk verloop moet ejr zijn, daar ontkom ik niet aan". Overigens ziet Wim Bergman dit seizoen nog niet. als een afscheidstoernee: „Ik word al speler/aanvoerder, nu in de herfst Ik zal het alleen niet i i dat ik nog maar één partje kan meespelen. Voorlopig gaat het nog snelheid weet te compenseren met lekker. Ik heb me trouwens ook nog ervaring: „Niet dat ik zoveel lang- ben geworden, maar in ons team zitten er verscheidenen die onder de minuut zwemmen. Hoewel huis uit nooit zo goed op een seizoen voorbe reid. Zo'n trainer als Vriend spreekt Hy houdt van *n harde aanpak en begeleidt ons erg kritisch. ben ik nooit zo snel geweest. Ik kan wel blijven gaan. Vroeger werd er al tijd gezegd, laat Wim maar zwem men en zijn tegenstander kapot ma ken. Nu bekijk ik het meer. Ik ben geen sterspeler". De veteraan van het Jonge team van De Zijl/LGB voegt er zelfs nog de kwalificatie „middel matig" aan toe. „Met bescheidenheid ben, Als Je initiatief ontplooit vraagt hij later, waarom Je dat deed. Vriend wil dat Je constant meedenkt. Dat ligt me wel". UVS - Unites zondag 2 uur terrein Kikkerpolder.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11