.fUscifiK Schipholïijn centraal in discussie van nieuwe raad Jeugdig bont bij Van Egmond Breuk dreigt in Open Appèl '2!^£al Van Polkabrokken tot „Sta-op-en-ga-heen" Progressief Warmond wil nieuw onderzoek Bgends VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1974 LEIDEN - Het bont heeft een verjongingskuur ondergaan. Het Is niet meer alleen voor de oude re dames van wier bontjas Je het inkomen van hun man moet kunnen aflezen het is er voor iedereen die f 1.000,- kan en wil neertellen. En zo'n Jasje gaat ja ren mee en kan s;eeds worden veranderd. Dat werd gisteravond duidelijk tijdens de bonitshow die Van Egmond gisteravond in eigen huis hield Twee man nequins heten modellen zien uit het eigen atelier van Van Eg mond sr en ook wat ontwerpen van zoon Ronald, die in Doorn het bontwerkersambacht uit oefent. Vooral van Ronald kwa men de longe, originele ideeën. Het verwerken van bont met leer en suède ligt hem bijzonder goed Van hem was het grappige suède jasje met inzetten van nertspo- ten, (f 990) de met leer en lams bout in ruiten vervaardigde wat klassiekere maar toch pittige mantel en het „clownsjasje, met pompoensluiting van opossum- bont gecombineerd met wol. (f 825). „Ronald is eigenlijk de ar tiest," zei dt heer Van Egimond, „ik zorg voor de goede pasvorm". Maar 'n groot deel van de gister avond getoonde mantels kwam toch wel uit het Leidse atelier. Bijzonder praktisch was de man tel die m. enkele handgrepen tot kont jasje gemaakt kan worden en waarvan het onderste gedeel te eventueel tot rok kan worden verwekt. Voor die 3 in 1 com binatie was dan wel een applaus Je, zonder dat presentatrice Son- Ja van Proosdij daarom moest vragen. Ook in de klassiekere mantels werkte Van Egmond veea leer en suède waardoor het silhouet van de draagster bij zonder slank bleef. Het bezwaar dat bont te dik zou maken is daarmee ook mee verdwenen. HVDH. Op de foto van Jan Hol vast een jasje van Toscaans lam met suède. VRIJDAG Breestraat 19. Twentwed, sociëteit 1 ?1. schletavond Ned. Bond n. Vestestraat 40, Mlme-theater Kmlmels "Hallucls" aanvang WARMOND De nieuwe War- mondse raad heeft gisteravond uit voerig gepraat over de „Schipholïijn". B en W hadden hun visie ten aan zien van het tracé op papier gezet om hierover de mening van de raad te horen. Door het C.D.A. en P.W. werd 'n motie ingediend.De motie van het C.D.A. bij monde van raadslid Tulp, was een onderschrijving van he standpunt van B. en W. n.l. als eerste atlernatief: het tracé om Sassenheim heen, als tweede: opschuiving van de lijn zo dicht mogelijk langs rijksweg 44. De motie sprak het onaanvaard baar uit over het oorspronkelijk tracé dat in het rapport van de Moll em Otterloo wordt genoemd. De motie van P. W. was er een van een geheel andere strekking. Be- Oecumenische wespensteek VOORSCHOTEN in Voorscho ten daalde een wesp neer op een koekje dat op weg was naar de mond van de Hervormde predikant ds. A. K. v.d. Schoot. De wesp kreeg het op het eind van zijn rit benauwd en stak de dominee in zijn tong. Een zaterdags voorval dat de Gerefor meerde predikant ds. G. de Zeeuw *s avonds ter ore kwam. Hij belde zijn gestoken collega op en bood aan de zondagsdienst over te nemen. De Inmiddels met een zeer dikke tong pratende ds. Van der Schoot nam het aanbod graag aan en zo zagen de bezoekers aan de Her vormde avonddienst in de Dorpskerk de Gereformeerde ds. De Zeeuw de kansel beklimmen. Door een gemene steek van een wesp kreeg de oecu mene in Voorschoten een onver wachte kans. Prof. dr. W. v. d. Woude op 99-jarige overleden OEGSTGEEST Prof. dr. W. van der Woude, oud-hoogleraar aan de Leidse universiteit, is op 99-jarige leeftijd in zijn woonplaats Oegst- geest overleden. Prof. Van der Wou den doceerde wiskunde tot 1946 toen hij met emeritaat ging. Zijn stoffe lijk overschot is inmiddels ge cremeerd. langrijkste element hiervan was het verzoek aan de minister van Verkeer - en Waterstaat om een nieuw onder zoek te laten houden naar# de nood zaak van het genoemde tracé. P. W. betwijfelt of de prognoses van het rapport van de werkgroep „Spoorlijn Amsterdam-Den-Haag," die geba seerd zijn op de gegevens uit 1958 en 1960, voor dit moment nog gelden. De P.W. motie bracht de gemoederen danig in beweging. C-D-A.-fractielei- der Tulp vond deze motie indruisen tegen het gezamenlijke college programma. Hij verbaasde zich erover dat ai in de eerste vergadering van de nieuwe raad, van dit gezamenlijke programma werd afgeweken. Bo vendien vroeg hij zich af hoe het mogelijk kon zijn dat P. W. wethou der Van der Zalm het college-stand punt heeft kunnen onderschrijven, terwijl zün partij deze motie indien de. P. W.-fraktie-leider Timmerman vroeg daarop om een schorsing van de vergadering. Na 15 minuten keer de de P.W. fractie terug en verklaarde by monde v. raadslid Heemskerk, dat het P.W. geenszins de bedoeling is ge weest van het college-program af te wijken. P.W. zou het betreuren als deze motie die indruk zou wekken. De motie werd Ingetrokken en de raad ging unaniem akkoord met de motie van de CDA.. P.W.-er Heemskerk deelde echter nog mee dart; zijn partij wel, maar dan op andere manier (bijv. op hearing) zal proberen om de in de motie ge stelde twijfels t.a.v. de noodzaak van de Schipholïijn aan de orde te stellen. Clara SiWcing leeftijd JL A JL Inwoner van Sassenhe: Een ander belangrijk punt was de vaststelling van de huurovereenkomst van het perceel Dorpsstraat 38 in Warmond beter bekend als het Hoek je bij de Pomp. Zoals bekend wordt dit momenteel bewoond door Clara Sdkking, die de onderste verdieping o.a. openstelde voor de opvang van jeugdigen. De huurovereenkomst werd door de raad goedgekeurd Tulp sprak veel waardering te heb ben v. de stichting. Pauli (VVD) vroeg zich af of er geen sprake was van een soort „bevoogding" van Clara Sikking. Wethouder Van der Zalm vond dit woord niet terecht en wilde liever spreken van „enthousiaste begelei ding". Sylwin. Breestraat 49. optreden van de Engelse groep The Equals, aanvang plm 10.30 uur nam. ZATERDAG Hooglandse Kerkgracht 48. dansen vanaf 8 De Vink, dansen v De Burcht, grot n 9-2 uur nam. zaal, Antiekmarkt. Morsweg 114, Leidse Jeugdschoakso- OEGSTGEEST De ouders van leerlingen van de Floraschool in Oegstgeest gingen gisteravond weer in de schoolbanken. Sinds zij de lagere school verlieten is er wel het een en ander veranderd. Hier een vader bezig met linoleum. (Foto Jan Holvast) Sassenheimer In Kruiderij Binnenvest WASSENAAR Opnieuw dreigde er een breuk te ontstaan binnen de Wassenaarse Partij Open Appèl. In een deze week gehouden vergadering heeft de PvdA gezegd zich uit het samenwerkingsverband met de an dere progressieve partijen in Wasse naar terug te trekken als enkele le den ook in de toekomst meerder heidsbesluiten negeren en een eigen koers blijven volgen. Tijdens de wet houdersverkiezingen dreigde een scheuring binnen Open Appèl door een verschil van mening over het wel of niet leveren van een wethouder. De meerderheid van de fractie wil de geen kandidaat-wethouder leve ren omdat met name de VVD en CCP niet aan de eis wilden voldoen om eerst over programmapunten te pra ten alvorens te onderhandelen over de zetelverdeling, en minderheid on der aanvoering van de heer E. Schuyer, voorstander van een ge matigder optreden, zag echter geen reden om uit het overleg te stappen. De PvdA ste't thans dat Open Ap pèl zich in het vervolg moet hou den aan democratisch genomen be slissingen en zich moet wijden aan de belangen van progressief Wasse- Als dat voor de aanvang van de begrotingsbehandeling nog niet is gebeurd dan zu?Jen we ons in de Was- senaarse gemeenteraad onafhanke lijk opstellen", aldus de PvdA. OEGSTGEEST Een 55-Jarige inwoner van Sassenheim heeft gister avond om acht uur onder invloed van alcohol op de Haarlemmerstraatweg een forse aanrijding veroorzaakt. De man reed met zijn auto op het linker gedeelte van de weg, en kwam toen „in contact" met een tegenligger. Beide auto's zijn aan de voorkant totaal vernield. Tegen de bestuurder is proces ver baal opgemaakt. Er zijn geen ge wonden gevallen. C> De vredesweek 'in Zoeterwoude wordt morgen besloten met een ge wijde dienst in de dorpskerk. (Aan vang 19.00 uur). Daarop aansluitend wordt een „praat-wandël-tocht" ge maakt naar de Christus Dienaar Kerk. waar kan worden nagepraat over de activiteiten. "telefoon 25260 Vogelmoord "Een bekende Engelse schrijver heeft eens een verhaal geschreven over het doodvonnis dat de vogels over de mensen voltrokken. In het verhaal vielen de vogels in grote groepen de mensen aan en stortten zich als zelfmoord vliegtuigen op hen. Op deze manier werd de mens heid vernietigd, als vergelding van Jarenlange uitbuiting en vernieti ging van de medeschepselen. Het is mogelijk dat de schrijver zijn vakantie een keertje in Italië heeft doorgebracht en dat hij daar getuige Is geweest van de meedogen loze slachting die tweemaal per Jaar onder de trekvogels plaats vindt. Jaarlijks worden er minimaal twee honderd vijf tig miljoen vogels alleen al in Italië afgeslacht, de schatting die gemaakt werd op grond van het aantal verschoten patronen kwam op een miljard trekvogels per Jaar. In 1968 luidden de vogelwachters aan de Bodenzee de alarmklok. Tel lingen wezen uit dat er onder de trekvogels een schrikbarende ach teruitgang was. In de periode "68— *72 werd de stand van zaken nauw gezet in het oog gehouden. Er werd onder twaalf soorten insectenetende trekvogels een achteruitgang van 26 tot 91 pet. geconstateerd. De grauwe klauwier werd het ernstigst getroffen met 91 pet., daarna 't winterkoninkje (80 pot.) en de grasmus (59 pet.). De vogels kunnen niet meer tegen de slachtingen op ("broeden") te meer daar 't veelvuldig gebruik van insec- tiden tot gevolg heeft dat een steeds geringer percentage van het broed sel uitkomt en uitvliegt. Het afnemen van de vogelstand heeft weer tot gevolg dat er meer in- sectiden moeten worden gebruikt. Dit was zo erg nog niet, ware het niet dat er reeds 240 soorten insecten zijn die resistent tegen de bestaande insecti ciden zijn geworden. Alleen vogels kunnen deze Insecten opruimen. Mis schien heeft de Engelse schrijver wel een vooruitziende blik, maar het is momenteel aannemelijker dat de in secten zich op ons zullen storten en door 't vernietigen van de oogst in de komende Jaren een vreselijke bedrei ging voor. de mensheid zullen gaan vormen. Door onmatig met insectici den te spuiten zouden wij onszelf vergiftigen. Het is hoog tijd dat hieraan wat wordt gedaan op internationaal ni veau. De stichting Mondiaal Alterna tief heeft zich hiermee in de laatste jaren met groeiend succes bezig gehouden. Tientallen or ganisaties met in totaal meer dan 1 miljoen leden identificeerden zich met de akties. De woordvoerder van Mondiaal Alternatief, Ernst Bartels zal vanavond om 8 uur in de aula van het Rijnlands lyceum wat meer ver tellen over de ontwikkelingen in de studie, het huidige contact met de Verenigde Naties, de EG en de wij ze waarop de Nederlandse bevolking aktie kan voeren. Tevens zal er een film worden vertoond en 'n tentoon stelling zijn van vangwerktuig". Dienst Zondag zal in de Bijkerk Leiden- noord (aula van de Alphons Ariëns- school) een eucharistieviering wor den verzorgd door het interkerkelijk Redactie Paul Wolfswinkel Petra-jeugdkoor. Deze dienst zal ge heel in het teken staan van de Vre desweek. Na de dienst bestaat er ge legenheid om Indio-koffie te kopen, om de grote regionale SOS-actie te steunen. De dienst begint om half elf en zal worden geleid door pater C. van Vliet. Vrouwentelefoon Bijna 400 telefoontjes uit het hele land hebben in het afgelopen jaar de noodzaak bewezen van de telefoni sche luister- en inlichtingendienst "Vrouwen Bellen Vrouwen" in Am sterdam (020—250150 van 9—12 's morgens en van 9—12 's avonds, be halve in het weekeinde)De ongeveer 40 vrijwilligsters die voor het meren deel afkomstig zijn uit de vrouwen- emancipatiebeweging, kregen te ma ken met een scala van problemen. De onderwerpen varieerden van beroepskeuze, praatgroepen tot abor tus, relatieproblemen met kinderen en huwelijkstragiek. Opvallend was dat veel yrouwen nooit eerder met iemand over him moeilijkheden had den kunnen of durven praten. Het feit dat vrouwen met behup van de telefoon hun viermuursisolemnt kunnen doorbreken betekent vaak het begin van een bewustwordings proces als vrouw, onverschillig of 't nu gaat om gehuwden, alleenstaan den of Jonge meisjes. De oorzaak van de problematiek blijkt in de meeste gevallen terug te brengen tot on macht zich op eigen kracht aan het benauwende traditionele rolpatroon te ontworstelen. ZONDAG A-ntonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur Hooglandse Kerkgracht 48. dansen vanaf 8 umr nam. Geversstraat 65 .Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden. MAANDAG Stadhuis Lelden Vergadering com missie voor interne organisatie en be heer, 7.30 uur nam., idem voor alg. en bestuurlijke aangelegenheden, 8 uur Apotheken Leiden De avond-nacht en zon- dagdienst van de apotheken wordt in de week van 27 september tot 4 okto ber (met uitzondering van 3 oktober)' waargenomen door de Haven Apo theek Leiden en Apotheek Voorscho ten, Voo-schoten. Tevens op zaterdag tot 13.00 uur Oegstgeester Apotheek WilhelmInapark 8, Oegstgeest. Artsen Leiden, Wijk I (Witte Singel, Zoe- terwoudse Singel Cltyring, Haarlem mertrekvaart, Spoorlijn) dokter Van Gent, Zoeterwoudse Singel 28, tel. 22538. Wijk II Spoorlaan (Haarlem mertrekvaart, Cltyring, Oude Vest, Haven, Oude Rijn, Persant Snoep- weg) dokter Taytelbaum Hogewoerd 138, tel. 2C266. Wijk IH Vliet, Trek- vliet, Zoetërwoudse Singel, Cityring, Oude Vest Haven, Oude Rijn, Per sant Snoepweg dokte? De Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 26866. Wijk IV Rijn, Witte Singel, Vliet, Trekvilet, Vliet dokter Tegelaar Burg gravenlaan 14, tel. 34092. Leiderdorp dokter Van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070. OegrsVeest dokter Van Walche ren, Oranjelaan 29, tel. 52130. Voorschoten za. dokter Van der Kooy, v. d. Oyenlaan 13, tel. 6951 en zo. dokter Koopmans, Wagnerlaan 69, tel. 6352. Warmond vrijd. dokter Lem pers, Chorchdlllaan 13, Voorhout, tel. 02522-10140 tot za. 10.00 uur za. tot maandag 30 sept. 8.00 uur De Gijzel, Swellandstraat 16, Warmond 2866. Wijkverpleging Zuster Goddfjn, Ti boel Siegenbeekstraat 6, Leiden, tel. 40280 en zuster Vodegel. Valdez- straat 5, Leiden tel. 30864. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 54500. Voorschoten Gezondheidscen trum v. d. Waalslaan tel. 4641. SOS-dienst SOS-tel hulpdienst, tel 0171O~ 25202 Voor allen die ln moelltjkhe- deii verkeren dag en nacht te berei ken Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars tel Lelds advies bureau 61112 Begijntje Sexueei voorlichtingscentrum, Begijn. nam2 en^^^Si-ssi)7'3**"" UU* Inbraak en diefstal LEIDEN Het ruikt er ouder wets en het ziet er ook allemaal een beetje "grootmoederstijd-ach- tig uit maar dat is ook de bedoe ling van Hagenaar Ton Visser die op de hoek van de Steemstraat en de Binnenvestgracht zijn "Krui derij" heeft gevestigd. Zo'n 120 kruiden en specerijen en 40 thee soorten staan op de planken in glazenstopflessen te wachten op liefhebbers, die 'n 10 gram krij gen maar ook 'n halve kilo kun nen krijgen. Naast keuken-krui den verkoopt Ton Visser ook ge- geneeskrachtige kruiden. En daar willen de mensen best aan. Giste ren is er heel wat keertjes naar een kruid tegen migraine ge vraagd. Ton Visser heeft op krui- dengebied erg veel van "Sta op en ga heen- kruid" tot een kruiden mengsel om Je eigen Beerenburg te maken. (En dat schijnt niet zo moeilijk te zijn). Naast de kruiden is er ook al lerlei ouderwetse snoepgoed te koop zoals polkabrokken, zoet hout en kandij. Als Ton Visser gaat tellen komt hij aan ongeveer 80 soorten snoep, (waarbij hij dan ook de drop telt)En ook is er ech te vruebtengriesmeel en aman- deltjesgries, echte zeep en zuive- Maar het grappigst is toch wel de make-up die Visser in "labora torium vervaardigd. "Ik heb in 'n Delftse drogisterij gewerkt, ver telt hij, "waar we alle crèmes en lotions zelf maakten. Deze recept uren mocht ik van mijn oude baas meenemen. Voor de produkten gebruik ik bijna aJlleen plantaar dige stoffen. En als hij je dan 'n pot met Heerlijk gemende aman delcrème voor houdt ben Je ei genlijk meteen gewonnen. Ge wend aan de cosmetica-prijzen informeer je dan voorzichtig naar de kosten en dan hoor Je dat de duurste pot (met een flinke in houd) maar f5.95 koet. Een ge weldig idee voor cadeautjes dus. Er zijn meer van die cadeau- ideetjes te vinden in Kruide rij "Binnenvest" maar die moet u zelf maar ontdekken. H. V.D. H. LEIDEN In de MEAO-school aan de Hooglandse Kerkgracht is in de nacht van woensdag op donder dag ingebroken. Ontvreemd werd een geldkistje met f 750. Men is het ge bouw binnengekomen door forcering van een deur aan de zijde van de Koppenhinksteeg. In dezelfde nacht is e Herengracht geparkeerd boot trailer ter waarde weggenomen.. De trailer, die met Tussen kruiden, thee en drop. ketting aan een lantaarnpaal beves- (Foto Jan Holvast) op de staande f 1000 i een Lei- Burgerlijke stand van Leiden G. M. Rietvink; Leuntje J., dr. van A. de Vreugd en A. den Heiier: Wilhelmina J., E. G. I Traag en S. I. I. J. J. Sloos en L. Boot; M. Arnoldus k; P. Dubbelaar Goddijn; L. J. P. Boin en N Koot; J. M. van der Horst Binnerte; J. Goekoop OVERLEDEN: LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte Singel 1 - Leiden Postbus 64 Giro 67055 Telefoon redactie 071-21507. aootdredacteui Uan Muider Kwartaalabonnement I 4180 Pei Post t 44 21 Jaarabonnement f 116 21 Losse nummers f 04.' Abonnementsgelden t>y vooruit oetaling te voldoen BtJ automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Na bezorging van 18.00—20 00 u Zaterdag van iflOO 18 00 u Telefoon 071-25041. Giro 67055

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2