voor een MVV: Brokamp vijf spelers terug... Toto en Lotto 'M RUGBY BOND GROEIT UIT JASJE „Begeleiden betekent nu ontzettend veel praten'' MM Trainer Leo Canjels strikt Finnen Laine en Rahja VRIJDAG 27 SEPTEMBER 19J4 Nederland - Zambia op Leids Piet Paaltjespad LEIDEN De Nederlandse Rugby Bond groeit stormachtig uit zijn jasje. "Het afgelopen Jaar", meldt Ad van Dalen, oud international en nu manager van het nationale rugbyteam "viel er een aanwas te noteren van niet minder dan 22 nieuwe verenigin gen". Er zijn zelfs al clubs het Leidse DIOK is er één van die bezorgd aan een ledenstop moe ten gaan denken. De "Club 101 wil in de Leid se regio die groeiende populariteit van de rugbysport nog eens een extra duwtje gewen en heeft, in samenwerking met de NRB, ge tekend voor de organisatie van de interland Nederland-Zambia. Een evenement dat zich zaterdag a.s. gaat afspelen op het veld aan het Leidse Piet Paaltjespad. De rugbybond, die krachtig aan pro moting doet, zal het publiek weg wijs maken in de doolhof van de spelregels, door bij een vooraf gaande juniorenwedstrijd (aan vang 2 uur) tekst en uitleg te la ten geven door radiospreker Hans Brian. "Let op", zegt Henk Goddijn, wedstrijdsecretaris van DIOK, "over 15 jaar is rugby populairder dan voetbal. Kijk maar wat er in Frankrijk is gebeurd. De voet balbond dkéir dacht voor uitzen ding van wedstrijden op de tv veel geld te kunnen vragen, maar is bedrogen uitgekomen. Want als "tegenprestatie" ging de RTF veel rugby o p het scherm "gooien" en die sport is zó ge weldig bij het Franse publiek aan geslagen dat voetbal nu de twee de viool moet bespelen". Henk Goddijn vervolgt: "Ik weet het, de Nederlander staat nu nog wat negatief tegenover rugby, omdat het een ruwe sport zou zijn maar niets is minder waar. Rugby is een harde, maar tegelijk ook een zeer faire sport. Het aantal blessures is dan ook veel lager dan bij voetbal. Van die image "ruwe sport" moeten we nu toch maar eens af. Waar DIOK met zijn ene ge deelde veld in de Leidse Hout aan een ledenstop denkt, kampt de voorzitter van ereklasser LSRG, P. van der Ploeg, met een an der probleem, het tsteeds weer terugkerende) probleem dat af gestudeerde prominente spelers, de club verlaten. Een niet gerin ge handicap, temeer omdat de NRB dit seizoen de competitie een ander Jasje heeft aangetrok ken. De ereklasse twaalf teams speelt een halve compe titie, waarna de bovenste zes gaan uitmaken wie kampioen van Nederland wordt. De andere "helft" gaat een halve competi tie afwerken om vast te stellen, welke twee clubs moeten degrade- Leiden telt nog een derde rug byclub: Minerva. Deze is opge richt om oud-leden van LSRG de kans te bieden nog een paar jaar competitie te blijven spe len. Minerva komt uit in de eer ste klasse Noord, terwijl DIOK in de eerste klasse Zuid speelt. ADVERTENTIE HELSINKI Onmiddellijk na de interland FinlandNederland deed Leo Canjels in Hel sinki goede zaken. Eerst liet hij de supersnelle linkerspits van de Finse topelf, Juha-Pekka Laine, een tweejarig MVV-contract signeren en daarna slaagde hij er warempel ook nog in om [Timo Rahja voor de Maastrichtse ere-divisieclub te strikken. Timo Rahja, de taktisch sterke middenvelder, die woensdagavond Jan Jongbloed met een kopbal versloeg. Canjels: „Rahja peeft het in zich om de spelmaker van MVV te worden". Canjels: „Ik dank Onze Lieve Heer maakte. Kijk, als alles goed loopt, Door Rob Ven te teer tevreden vloog Leo Canjels [istermiddag terug naar Nederland. !>e trainer: „Fijne aankopen ge- laan. Het blijken allebei niet alleen blote knieën dat we Bro kamp naar Ajax hebben kunnen verkopen. Nee, dat heeft niets te maken met de moeilijkehden die ik met hem heb gehad. Die zijn trou- geld Willy in vorm is en het elftal wint, krijgt niemand problemen met hem. Maar owee, ais het tegen zit. Als er wordt verloren. "Trouwens, hoe zou het bij Ajax uitgepraat. Maar dankzij het eigenlijk gaan als Jan Mulder weer an Ajax is MVV nu financieel helemaal terug is? Dan heb Je de kerngezond". „Met de trans- kans dat de situatie ontstaat dat k>ede voetballers te zijn, orrecte Jongens. Spelers die de dis- dpline op kunnen brengen Hes dat te doen wat eei verlangt. Maar Ja, dat heb Willy hebben we eerst Brokamp en Piet Keizer to Pixyfoto voor de leukste ~m kleurenfoto van baby, -i of kleuter. Onze Pixyfotografe maakt de fraaiste kleuropnamen. En u kiest alleen die uit weikeu wilt hebben. VROOM W DREESMANN ook enkele schulden afgelost: de „huur" plaats moeten gaan knakken. En Jo Geijselaars aan Beerschot m pre- betaald en de transfersom van Ludo krijgt. trainer van Broekhoven aan KV Mechelen. En toen was er nog geld genoeg Keizer dan de voorkeur De Fin Rahja weet alvast hoe hij straks door de gaan als MVV tegen Feyenoord moet spelen. En 1 ook al hoe hard Theo de Jong kan schieten DEN HAAG Sporttoto vier van het afgelopen weekeinde, .heeft maar liefst 255 winnaars met certien Juist voorspelde uitslagen op geleverd, die per kolom een bedrag van 638 gulden ontvangen. In de lot to daarentegen was er niemand die zes cijfjrs juist aankruiste. Slechts één gelukkige had vijf cijfers en het rese» vegetal goed (tweede prijs) hetgeen een bedrag van bijna twee ton ople/ert. TOTO: le prijs: 255 winnaars, die elk f638 ontvangen, 2e prijs: 5.557 winnaars, die elk 18,- ontvangen, 3e prijs: 35.034 winnaars, die elk f 4,- ontvan gen. LOTTO: le prijs: geen winnaars, het bedrag van de ie prijs gaat voor 4/5de naar de overige prijsklassen en voor 1/5- de nair de Jackpot (f81.164,-), 2e prijs: 1 winnaar, die bruto f197.114 ontvangt, 3e prijs: 42 IJshockey Het Nederlandse ijshockeyteam zal op 14 maart in Sapporo de eerste wedstrijd voor het toernooi om het wereldkam pioenschap (groep b) tegen West Duitsland spelen. elk bru'o f6.073,- ontvangen, 4e prijs 4.185 winnaars, die elk f74,- ontvan gen, 5e orijs: 7.885 winnaars, die elk f 39,- ontvangen. Andere selectie NK schaatsen AMSTERDAM De Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond is afgegapt van het systeem om de deelnemers aan het nationaal kam pioenschap te selecteren vla een lan delijke competitie. Doorslaggevend voor deelname aan de titelstrijd on 11 en 12 Januari op een nader te bepalen haan, is de plaats, die wordt bereikt bij de nationale b-Kam- pioenscnappen op 21 en 22 decern oer as. in Groningen. Van de 24 allroun= ders, 20 dames en 10 sprinters, die daar aan de start komen, kwalificeren 10 heren, 11 dames en 4 sprinters zich voor de nationale titelstrijd. Aangezim de kernploegleden auto matisch toegang hebben tot het nationale kampioenschap brengt dat het aantal deelnemers op 16 dames. 16 allrounders en 8 sprinters. nog bij knapen die niet al teveel vijf spelers aan te trekken: Streuer, Üjn gewend". En taalmoeilijkheden zullen er imper komen, want Rahja spreekt litstekend Engels en Laine kan zich ti die taal ook verstaanbaar maken, ^i elk geval begrijpt hij alles wat e in het Engels tegen hem zegt". Tegen Sparta )e 26-jarige Juha-Pekka Laine (ge rouwd, één zoontje) komt op 3 ok- ober naar Maastricht. Canjels: Hij kan er dus in het volgende reekeinde in Rotterdam bij de in- laalwedstrijd tegen Sparta al bij Ijn". Met Timo Rahja (25 jaar en erloofd met een wiskundelerares ie hij naar Nederland wil meene tten) liggen de zaken wat minder Impel. 5 W-trainer: „Zowel Laine als tahja zijn van HJK, de Finse ampioensploeg. Komende woensdag peelt HJK voor de Europacup I te- pn het Maltezer La Valetta. Wordt ia Valetta gewipt, en daar is alle ans op, want in Malta won het lechts met I0, dan voelt HJK er iets voor om het in de volgende |>nde Ineens zonder de twee beste pelers te moeten stellen. Nu heb ik et volgende met HJK afgesproken, ledden ze het tegen La Valetta, an komt alleen Laine ineens naar laastricht. Rahja blijft dan nog pn maandje in Finland. Tot HJK e tweede ronde heeft gespeeld. En aarin wordt het zo-wie-zo gewipt, iant bij de laatste zestien krijgen i natuurlijk voor hun doen een eel te sterke ploeg tegen. Maar be het ook loopt, ik ben met Rah- i al tot een principieel akkoord 6 komen voor een contract voor vee Jaar. En ik heb ook een optie p hem. Naar een andere club kan iJ niet meer toe". En daarna: „In inland kun Je tenminste met niet l te veel geld nog aardige zaken Den. Daar is de markt nog niet zo ïrpest als bijvoorbeeld in Zweden", eo Canjels, die Laine en Rahja brige week ook op Malta tegen La filetta zag spelen, kon in Helsinki e beurs vlot opentrekken, omdat er Dg geld over was van de acht ton Ie Willy Brokamp had opgebracht. Kleton, Wever en nu dus Laine Rahja. Voor één Brokamp hebben we dus vijf anderen terug. Nou, is dat een goede handel geweest of Ander MW „Je zult dus binnenkort een heel ander MW zien. In vele opzichten. Vroeger draaide alles in de club om Willy Brokamp. Het hele spél van MW was op hem afgesteld. Nu uioeten, en kunnen, we anders gaan voetballen. Aanvallender, sneller ook. En wat ook prettig is. de ge middelde leeftijd van de ploeg be droeg 28 Jaar en is nu ongeveer 25, jaar. Een ideaal gemiddelde". „Bovendien zal er nu een gezonde concurrentiestrijd in de kernploeg ontstaan. Neem alleen al het feit dat we met de Belg Van Broekho ven, Laine en Rahja drie buitenlan ders onder contract krijgen. Wel, degene die het minst in vonp blijkt, blijft er natuurlijk uit". Tot slot Leo Canjels nog eenmaal over Willy Brokamp: "Nogmaals, het meningsverschil dat ik met hem had, is volledig de wereld uitge praat. Ik hoop ook dat Willy het bij Ajax helemaal gaat maken. Werkelijk dat meen ik oprecht. Het is alleen zo dat hij in De Meer natuurlijk nooit kan flikken wat hij bij MVV Boksen Rudy Lubbers zal tij dens het tweede Heinekenboksgala, op 14 oktober in het Ahoy-sportpa- leis te Rotterdam, een partij in het halfzwaargewicht boksen tegen de Argentijn Ramon Avenamar Peral- ta. De op 3 januari 1943 geboren Pe- ralta, die in 1965 als prof startte, heeft ongeveer negentig partijen op zijn lijst staan. Gewichtheffen Tijdens de we reldkampioenschappen gewichthef fen, die worden gehouden in Manilla heeft de Rus Vladimir Risjne- kov een gouden medaille bij de lichtzwaargewlchten op het onder deel trekken gewonnen. De Rus bracht 160 kilo omhoog. Dick van Biezen Ter Leede): Door Paul die Tombe SASSENHEIM Dick van Biezen kan het toch maar niet laten. Nou had de verkoop-directeur van het gelijknamige Sassenhelmse heipalen- en heiwerk-bedrijf besloten met voet ballen op te houden en nu fun geerde uil de afgelopen weken toch weer as „dertiende" speler van het tweede van Ter Leede. Afgelopen za terdag aced Van Biezen (30) een kwartiertje mee: het voordeel van een elPalbegeleider die alleen met de actieve sport is gestopt omdat hij er geen tijd meer voor heeft. Vrije uren om zijn functie in het begelei dingsteam uit te oefenen heeft Van Biezen wè*. En dat is minder tegen strijdig dan het lijkt. Van Biezen kan zich als zakenman eenvoudig niet wekeliJgs aan vaste trainingsuren binden. Die 1% uur op donderdag avond, wanneer hij de vijf selectie keepers order handen neemt dat gaat nog. En de tijd die hij spendeert aan zijn werk in t begeleidingstema kap hij ook nog steeds vrijhouden. „Werk" dat overigens bdj Ter Leede wordt gedaan door twee man, die afwisselend bij het eerste en het tweede team dienst doen. De Vries en Van Ginhoven deden dat vorig Jaar het bestuur vroeg Van Biezen voor dit seizoen omdat De Vries als jeugdtrainer was aangesteld. Ter Lee de wil gaan werken aan de jeugd. „De doo-stroming vanuit de Junioren was altijd een moeilijk punt," weet Van Blazen. „In de tijd dat ik nog speelde kwamen er bijvoorbeeld maar vijf door naar het eerste. En dan praat ik over een tijd van veertien j aarDaarom mochten we ook zo blij zijn met de komst van Huib en Leen de Goeü". Blessures Van die spelers mag Leen overi gens pas na 1 oktober spelen (een dag die Ter Leede verlangend af wacht) en was Huib vorige week za terdag ziek (hij is dat nog). Dat ge voegd bij de blessure van om. Nico van der Fange maakte van de wed strijd tegen De Zwervers een verlo ren partij. Althans volgens Van Bie zen, die de blessures als enige oorzaak voor het tot nu toe zwakke tweede klasse optreden van Ter Leede ziet. „We zijn in competitiewedstrijden nog niet toegekomen aan 'n constante bezetting van het elftal. Als dat een maal wel het geval is, zal het be ter gaan," profeteert hij. „We hebben ons in ieder geval ten doel gesteld bij de eerste vier te komen". Een streven dat voorlopig nog een onbereikbaar ideaal lijkt. Ter Lee de immers heeft pas drie punten uit vier wedstrijden en bezit bovendien nog geen uitgebalanceerde ploeg. Maar daaraan wordt gewerkt in het begeleidmgsteam. Moeilijk werk, zo blijkt. Achter de zes vaste eerste elf talspelers immers staan zestien ge lijkwaardige krachten, uit wie een keus moet worden gemaakt. Van Biezen: „Dat is in zoverre een probleem dat Je moet kiezen uit spe lers die aan elkaar gewaagd zijn. Je kunt tegenwoordig niet zomaar meer zeggen: jij staat er wel in en Jij niet, maar Je moet voortdurend „motiveren", want er zijn steeds een aantal teleurgestelden. Onze taak is die teleurstelling op te vangen. Een speler uit het tweede die beter is dan een speler u-it het eerste moet kun nen worden ingezet. En als er een rechtsbuiten uitvalt, moet er een rechtsbuiten klaarstaan om in te val len. zodat het elftal niet hoeft te worden omgebouwd. Dat was ook vaak een probleem". Van Biezen en Van Ginhoven ad viseren trainer Harry van der Horst, die natuurlijk nooit bij de wed strijden van het tweede aanwezig kan zijn, op dat punt. De samenstel ling van het standaardteam blijft echter voor minstens 80 procent in handen van die trainer, die de sfeer in zijn selectie niet onder de frus trerend grote concurrentie heeft zien lijden. Van Biezen: „De sfeer is goed. De jongens van de selecties gaan leuk met elkaar om. En de conditie is er ook. Het zijn alleen de blessures die tegenwerken". Injectie Inmiddels is bij Ter Leede wél de gedachte gerezen, dat er nu „weer eens punten moeten worden gepakt". De Sassenheimers die dit seizoen al snel van 422 naar 433 zijn geswitcht treffen morgen midden moter Voorne. Een duel waarin Nico van der Fange waarschijnlijk weer zal meedoen, wiens komst een ge duchte injectie kan betekenen. Van Biezen looft: „Nico speelt erg sterk op het moment. Er lopen zelfs in de eerste klasse maar weinig spelers van dat kaliber rond. Hij buit dit seizoen veel meer zijn technische kunnen uit". Zoals Van Biezen zelf jarenlang zijn inspirerende werklust en conditie heeft uitgebuit. Het maakt het voor hem des te onbegrijpelijker dat tot nog tot maar zo weinig ju nioren de sprong naar het eerste konden maken. Hoewel„Ik geloof dat de mentaliteit van de Jeugd ver anderd is. Ze laten er niet meer voor staan wat wij hebben laten staan.Ik zie ze dan ook niet tot hun dertigste voetballen. De nog altijd zaalvoetbal spelende Van Biezen hield dat wel vol. En het is dat hij er geen tijd meer voor heeft, want anders..Zegt hij„Mis schien voetbal ik volgend jaar toch vel weer. Je weet maar nooit"- GVW-Noordwijk 3, Quick Boys- 3pijkenisse 1, Ter Leede-SC Voorne 1, De Meeuwen-RCL 2, 's Gravenzan- de-Katwijk 3, Koudekerk-Rijnsburg- se Boys 1, SVOW-Randstad Sport 3, TOGR-Oegstgeest 1, Monster-TAVV 3, ARC-Schoonhoven 1, Lisser Boys- TSB 3„ Afdeling: Eerste klasse: WSB-Valken '68 2, Dick van Biezen Woubrugge-Sleutels 2, GWS-Hazers- woudse Boys 2, Kagia-Spcl. Lisse 2, KRV-MKV 3. Tweede klasse: Stompwijkse Boys- Alphia 3, Unitas Leiden-Meerburg 3, Bernardus-VNL 3, SVLV-Abbenes 1, SJZ-LSVV '70 3. Stevige straf Den Haag De Volendam-speler S. Smit is door de strafcommissie van de Koninklijke Nederlandse Voet bal Bond tot 1 april 1975 geschorst. Na eerst een waarschuwing te heb ben gehad wegens het vasthouden van een tegenstander sloeg hij ver volgens de scheidsrechter, waarop hij uit het veld werd gezonden. Waterski Tijdens de internatio nale waterski wedstrijden in Pretoria heeft de Nederlandse Willy Staehle zich gekwalificeerd voor de finales slalom en figuren. In het onderdeel slalom bezette zij na de voorwed strijden met 23 boeien de tweede plaats achter de Italiaanse Silvia Terraciano (28 boeien). In de fi guren was Willy Staehle met 2640 pt. derde achter de Finse Vapou Barck (2900) en de Zuidafrikaanse Caroline Dormehl (2750)., "J

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13