'J Ruime jassen en wijde rokken bij Lex Daniels wa: Gezien Bont in alle stijlen PONDERDAG 26 SEPTEMBER 1974 VROUW' PAGINA 13 Ellen Betrix Gatineau Het najaarsgezicht van Ellen Be trix is .Bellisma". De vloeibare ma ke up „pearl copper" en de rouge Is soft peach. Deze rouge modelleert de bovenste wangpartij en geeft het gezicht een goed accent. Op het oog lid komt zeegroen, in de plooi er bo ven gol ien topaz. De bovenste oog partij krijgt een glanzend goud-ef fect met behulp van de oogschaduw eye shadow compact „go'den ora- ge". De eyeliner is „golden braun" en de mascara is ook bruin. De wenkbrauwen volgen de natuurlijke lijn. Voor de lippen koos men een bruinrode tint evenals voor de nagels. Ayer j Olivier, de stylist van Ayer, ziet de Gouw deze winter met 'n roze por seleinen teint, langgerekte ogen in een gol- ende lijn, oplichtende Juk beenderen en een frambooskleurige [mond. D ogen zijn bij deze make up bijzonder belangrijk. De belij- lvend, naar buiten toe ver lengd. Ia de stijl van het Russisch Oud-roze oogschaduw wordt ngebricht van de wenkbrauw tot toer. Dan wordt met een pen de golvende lijn van de oog- ïaar buiten toe verlengd en i dopend tot halverwege het oog ge- itiaans blauw aangebracht. Over de ;haduw heen komt een super :dré fixante, een oogschaduw die flanst, verzacht en fixeert. Een fijn V>J i icent Samenstelling rdt verleend door rond de Henriëtte v. d_ Hoeven [buitenste ooghoek een grijs-blauwe |eveliner aan te brengen. Overelkaarmode bij C en A AMSTERDAM Deze winter wordt alles over elkaar gedragen. Het schort dat deze zohier z'n weg vond naar het straatbeeld is voor de winter omgebouwd tot Jasschort, in alle kleuren en stof fen, om over een pullonder, een lange broek of een rok gedragen te worden. In de C en A, mode- tuin zagen we daarvan enkele fraa'e voorbeelden (zie foto). Ma„r fijnste nieuwtje waren toch wp! de wijde -oyaai ovei de knie vallende rokken van tweed en 'tunnel die binnenkort voor on geveer f 70,- in de winkels te koop zullen zijn. Wijd zijn ook de mantels en klokkend de korte Jasjes die op de lange rokken ge dragen worden. Het is een zwie rig warm modebeeld dat deze win ter te verwachten is want ook dikke gebreide truien, vesten en zelfs rokken zullen in de winkels verschijnen. Wie niet direct be reid is zich zo warm te laten in pakken kan volstaan met een klein gebruid mutsje en een lan ge vrij smalle sjaal. Voor de mannen is er natuur lijk het kostuum met vest, al hoeft dat niet noodzakelijk van dezelf de stof te zijn. Daarnaast is er veel tricot, in combinatie met het kostuum of voor de vrije tijd. Voor de mannen zijn de belang rijkste kleuren camel met groen en roestbruin in allerlei nuances. y Guerlain De nalears make-up van Guerlain kreeg de naam Cendrillon mee. De basis voor deze make-up is het na tuurlijk, daarom heeft men ook als vloeibaar make-up de clair gekozen. De poeder die wordt gebruikt is "am- bree". De rouge is aan de roze kant, cendrillon. De ogen worden groen op gemaakt met een kleur die de naam lilleul draagt. Met een olijfgroen pot lood wo dt vervolgens een lijntje ge trokken Het rood voor de lippen heet lutin. De mode van de terugblik, het ver'eden, de nostalgie of hoe ze ook genoemd wordt is nog steeds niet te stuiten. Met name de in alle toonaarden besproke nen be zon ten film Great Gatsby zorgt al een tijdje voor steeds nieuwe lmoulsen op dit gebied. Het dra\it allemaal om kleedge woonten van 'n halve eeuw ge leden, de jaren twintig, toer me herinneringen aan vier jaar (eerste) wereloorlog trachtte uit te wissen via 'n (al dan niet fa- tali jcische) onbezorgde levens wij ie Niet alleen kleren, ook haar mode en make-up worden er anno 1974 door beïnvloed. Tege lijkertijd is het verschil hemels- brï^d want vijftig Jaar geleden ha iden produkten voor make-up en aarverzorging nog lang niet de perfectie en het raffinement van nu. Er werd meer „geschil der j dan opgemaakt, de make up was trouwens het levensge vaarlijke stadium van de ver werking van schadelijke tot zee schadelijke stoffen nog maar pas ontgroeid. Iedereen die zich op maakte had hetzelfde gezicht, met een potsierlijk pruimemond Je, geverfde wangen en veel grof-uitziend en felkleurig poe der. Lancome Niet alle schoonheidspreparaten hoeven zo duur te zijn. Yardley brengt onder de titel „For You" een aantrekkelijke serie tegen zakgeld- prijzen. Niet alleen de make-up maar ook de verzorgingspreparaten. Bovendien zijn de produkten met leuke bloemen van vilt versierd zo dat het ook aantrekkelijk is ze op de toilettafel te hebben. Nog een voordelige serie is de Lo vely Look van Femia. Een serie uit gevoerd in rood, groen en wit vfer- sierd met kleine rode hartjes. Bij de make-up zijn voor een paar gulden ook leuke sjaaltjes, kettinkjes en rin gen te koop. De Duitse tieners schij nen er dol op te zijn Voor mensen die vroeg cadeautjes willen kopen. Shisheido brengt de Zen parfum en eau de toilette in fraaie zwarte flesjes met in goudkleur ge schilderde motieven. De doos waarin dit lekkers zit is van fel groen glan zend papier. Ook schitterend verpakt is de ho- neycake, een cleanser in vaste vorm. Honeycake is geen zeep maar een mengsel van bijenwas en honing, spe ciaal voor mensen die zich nu weieens met water (maar geen zeep) willen De oudste manier van parfume ren is het leggen van geurige kruiden en gedroogde bloemen tussen het lin- nengoed. Dit kan nu ook weer want in grote potten met oude etiketten komen binnenkort gedroogde bloe men en kruiden in de handel. U hoeft niet meteen een hele pot te kopen. De drogist, die de Cladre Burke- stand „Pot^Pourri" heeft, kan u voor f 1,95 een klein vergeeld zakje met een flinke schep van deze kruiden en bloemen meegeven. Naast kruiden AMSTERDAM In het Am sterdamse Shaffy-theater presen teerde Lex Daniels de nieuwe leer- en bontcollectie van zijn boetiek. Een collectie die voor 80 proce-it uit Frankrijk afkomstig is terwijl voor de andere 20 pro cent Italië, Zweden, Denemarken en Israël tekenen. In de collectie die werd getoond (88 stuks) wa ren maar vier modellen die door Daniels zelf waren ontworpen. Opvallend was dat Daniels naast leer en suede ook veel bont en combinaties van leer en bont liet zien. Vooral bont in natuurlijke kleuren. Ook de mode in leer is „volumi neus" dat zagen we aan de wijde kuitlange doorknooprok ('n eigen ontwerp) met bijpassende spen cer en ruime Jassen met bloesen- de rug. Maar naast die typGch j Uit de bontcollectie van Daniels een avondmantel van geschoren konijn met capu chon. modieuze dingen waren er ook modellen die wat langer mee kon den en dat is bij de aanschaf van iets in leer toch wel belangrijk want je telt toch gauw f 450,- neer voor een rok of Jasje. Mo dellen die wat langer meegaan zijn de trenchcoats, de overslagj assen zonder knopen alleen met een ceintuur en de broekpakken met op de dij vallende Jasjes met een sjaalKxaag van bont en een smal s.rikcein tuurt Je, allemaal ge maakt van soepel lams- kalfs- of geiteleer. Naast deze leersoorten waren er ook blazers en rokken van glim mend reptielleer, leuk om te zien maar of het na een paar keer dragen nog zo aardig is staat te bezien Nieuw in de boetiek van Da niels is deze winter het bont. Vooral het langharige vossebont, wolfsbont, wasbeer en opossum zijn voor deze winter erg in zwang. De modellen met kop- mouwen passen dan ook helemaal Ln die beetje vijftigerjaren stijl die Je nu overal in de winkels kunt tegenkomen. Het nooit lachende prutme- mondje komt ook weer een beetje terug. Het wordt aangebracht in opvallende rode kleuren en een lippcnpenseel is bij dit werkje on misbaar De wangen hoeven niet zo appelachtig te zijn als een halve ^euw geleden, maar er wor den toch wel wat rozige accenten gelegd op een ondergrond van lichtbeige mcks-up. Dat is al thans de visie van Jeanne Gati neau op de Maquillage van ko mende winter, en bij die make up luren dan heel dunne ronde wenkbrauwtjes en met zacht grom aangezette ogen. De kapsels die bij zo'n beeld uit de jaren twintig horen zijn allemaal „flou" zoals dat al Jaren heet. 1 .osjes dus, met wat krul len en golven, voortbordurend op de speelse en natuurlijke lijn die in dit tijdperk van bevrijding uit knellende modevoorschriften ook in de haarmode is doorgedrongen. Lancome-visagiste Edith Remy maakte iwee fotomodellen op met de nieuwe make-up die "De Opti misten" heet. De vloeibare make-up is maquimat 01% en een heel fijn laagje poeder transparante mate. De blusher is amber. De ogen zijn opge maakt met de ombre douces in de kleuren cognac, olijfgroen en bruin. Voor een type dat wat zachter is opgemaakt cognac en olijfgroen. De wimpers worden zwart aangezet, de lippen en nagels zijn oranje/rood. Voor ceze winter komt Lancome op met een nieuw produkt de automa tische eyeliner. Dit is een goudkleu rige viltstift (liner-feutre) die spe ciaal is ontworpen om het fijne punt je van de oogcontouren te tekenen. De stift (f 14,95) is in vier kleuren leverbaa zwart, bruin, groen en blauw. Ook bestaat er een set van viltstift (liner-feutre) en mascara (f 18.95). is er ook zeep en postpapier in "oude stijl" te koop. ©Uit Israël komen handbeschilderde flacons parfum en eau de toilette van Judith Müller Shalom. Er is ook een serie herenartikelen King David genaamd. Een serie Oosterse make-up komt van Spiritual Sky. Enkele produk ten uit deze serie zijn speciaal ont worpen voor toepassing in warme streken, zoals de oogbalsum die aan de binnenzijde van het oog wordt aangebracht en die zorgt dat het traanvocht op peil blijtfNatuurlijk is er ook een serie Oosterse parfums. In spuitbussen, getooid met een speelse dop werd op de Indro-Par- fumeriebeurs de Badflip (spuitbus f 5,95) geïntroduceerd. Uit de mond van de figuren komt badschuim waarmee de kinderen allerlei figuren kunnen maken. In water lost het pro dukt langzaam op. In grappige dier figuren is er verder een prikvrije shampoo-badschuim f 5,75) ©Voor de liefhebbers van de Fidji- geur is er nu een dubbel geconcen treerd produkt dat het midden houdt tussen de eau de toilette en de par fum. Een flesje van 2 oz. kost f 24,50. Voor de heren is er nu een zeep in dezelfde geur als hun after shave, als ze tenminste Drakker of Bala- fré gebruiken (f 6,25-f 6,75) Dior Wat Dior betreft, de vrouw zal zich deze winter steeds meei in een waas van geheimzinnigheid hullen. Alle klJiren die dit huis brengt zijn zacht en romantisch. Er zijn vier nieuwe kieuren nagellak en lipstick en ook drie nieuwe gesluierde tinten (rose, gri is en groen) oogmake-up. DAMESMODE in exclusief jonge stijl... BREESTRAAT1080-112 LEIDEN AMSTERDAM „Waarschijn lijk is Nederland het eerste land waar de bontbranche gemeen schappelijk heeft besloten geen bont meer te verhandelen van diersoorten die door het Wereld Natuurfonds als bedreigd of kwetsbaar worden beschouwd. "Dit A-e L. Kusters, tijdens de bont-pTesentatie van de Vereni ging voor Bontpromotie. Tot deze dieren beho- horen diverse soorten tijger, tij- gerkatten, reuze otters, Jaquars, paarden, pelduda's en poolberen. Tijdens deze show liet men zien dat ook zonder gebruik van deze soorten leuke en elegante bont jassen kunnen worden vervaar digd. Bont is er voor iedere leef tijdsgroep die er het geld voor Over heeft. Voor het sportieve type de trenchcoat. Voor de heel modebewuste vrouwen een slank gesneden model met grote man chetten en sjaalkraag of het zeer wijde model van over alle truien en rokken, maar ook vlotte korte jasjes en blazers waarmee Je zo op de brommer zou kunnen stap pen. Door de geraffineerde ver werking van verschillende kleuren bont en het toepassen van leer en breisels worden heel bijzonde re effecten aan het bontjasle ge geven. Op de foto links: een lange man tel van koli-i-voornerts met sue de. Rechts een blazer van zwart wit uit kalf met nappa biezen.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13