Het viel een beetje tegende vergadering agenda DE BRAND WEER WON 50 trouwe jaren /(fczürrjv Verenigingsmarkt geslaagd sportmarktdag gewenst VOORSCHOTEN Een ploeg van de Voorschotense vrijwillige brand weer hee*t in Venray het landskam pioenschap in de klasse 2 veroverd. Er kwamen elf ploegen (allemaal provinciale kampioenen) in de wed- strijdbam. De Voorschotense ploeg stond onder leiding van de bevel voerder Th. P. Oorschot en met 'n gemiddelde puntenwaardering van 8.95 en het predikaat ..zeer goed", bluste Voorschoten het best. De Voorschotense brandweer, ham ook deel met een ploeg in de klasse 1. Dit maal onder de nieu we bevelvoerder W. J. Gorter. De strijd in deze klasse was bijzonder fel en at prestaties zeer goed. In deze klasse behaalde Voorschoten *n achtste plaats met een gemiddelde puntenwaardering 8,3 en eveneens, het predikaat „zeer goed". Er na- imen 18 ploegen deel. Voorschoten is in deze klas eveneens provinciaal- kampioen. De betde succesvolle ploegen, werden in Voorschoten begroet door burgemeester J. van der Haar en na deze begroeting volgde een ge zellige "nablussing" in "De Gou den Leeuw". LEIDERDORP Vlak voor de raadsvergadering begon, gisteravond, werd een splinternieuwe brand weerauto door burgemeester Van der Have aan het Leiderdorpse brandweerkorps aangeboden. De wagen is de achtste die in de regio Leiden in gebruik is genomen (Leiden zelf heeft er drie. de anderen staan in Voorschoten, Sassenheim en Lisse en nu dus ook in Leiderdorp). De nieuwe wagen is zondag al in gebruik geweest, toen er een brand moest worden geblust in de Fre- derik Hendriklaan. Commandant Buitendijk tegen de burgemeester: „Hij voldeed prima, anders hadden we hem teruggegeven". Op de foto (van Jan Holvast) staat de burgemees ter in de zogeheten hoogwerker om het allemaal eens van een ander kant te bekijken. LEIDERDORP Het viel een beetje tegen, gisteravond, de raads vergadering met de 7 nieuwe raadsleden. De enkele toeschou wers en ambtenaren die de saaie vergadering tot het einde boe uit zaten werden om half elf wegge stuurd en ging de openbare raadsvergadering (men is in Lei derdorp erg blij met z*n openbare vergaderingen) over in een beslo ten vergadering. De "zwijgende tribune" werd nu een 'lege tribu ne". Een van de raadsleden wenste dat de vergadering besloten werd. Wie, werd et niet. bijverteld door burgemeester van der Have. De PvdA en PPR/D'66, die zelfs voor standers ziln van een sprekende tribune, protesteerden niet. Ook Jo Nievaart van DS10, die nog steeds op de tribune moet zitten, moest de aftocht blazen. De twee de vergadering van de raad na de verkiezingen (waarin iedereen de mond vol had van openheid) werd wat dat betreft wel een farce. Wè hebben dit nog niet meegemaakt. Nieuwtjes die tijdens de open bare raadsbijeenkomst vrijkwa- kwamen waren het feit, dat burge meester Van der Have meedeelde dat de burgemeester niet meer in een ambtswoning hoefde te wo- LEIDEN Vandaag hebben en mevrouw Cram a in alle rust hun vijftigjarig huwelijk gevierd. Ze wil den er niet zoveel ophef van maken en er wordt geen uitbundig feest ge vierd. maar ze zijn blij met de bloe men van de buren en keimissen die zo eens langskomen. Allebei hebben ze altijd In Lei den gewoond. Meneer Crama heeft zelfs meer dan vijftig jaar bij de Grofsmederij gewerkt. Hij woonde met zijn moeder aan de Waardgracht en ging gelijk na de lagere school werken bij een behanger. Maar tijd- dens de crisis werd hij ontslagen en kwam terecht bij de Grofsmederij. Ziin vrouw leerde hij kennen bil de veertiendaagse muziekuitvoeringen die toentertijd gegeven werden in de muziektent van het Van Der Werff- nark. Het bruidspaar heeft een tijd je Ingewoond aan de Waardgracht maar is toen al snel verhuisd naar de Sumatrastraat. De afgelopen zes weken hebben ze gewoond op een benedenverdieping In de Atjehstraat. omdat hun eigen woning in de Driftstraat gerenoveerd wordt. Deze laatste vertiulzing, en dadelijk weer terug naar de Drift- straat, nemen ze heel gemoedelijk op. Ze hopen dat ze weer zo snel mo gelijk terug kunnen, want ze vinden hun huidige etage wel wat krap. Maar ze vinden dat ze niets te kla gen hebben, en hoewel meneer Cra ma wat moeilijk ter been is. hopen ze ook dit Jaar weer te kunnen ge nieten van de 3-oktober-optooht. VOORSCHOTEN Dinsdag 15 ok tober zal het echtpaar P. A. Warmer dam en J. A. Warmerdam-Waaijer in Voorschoten vijftig Jaar getrouwd zijn. Dat betekent voor de buurt o.a. dat pa en moe Warmerdam feest kunnen Tieren met hun kinderenen kleinkinderen, maar dat ook de buurt rondom de Laurentiu^erk een beetje feest heeft. Pe heer Warmerdam, geboren in Noordwfjkerhout, en mevrouw War merdam geboren in Wilsveen kwa men vijftig Jaar geleden naar Voor schoten en bewoonden de boerderij met molen aan het einde van de Mo lenlaan. Boerderij en molen hebben inmiddels plaats gemaakt voor een Jachthaven. Ongeveer 43 Jaar gele den werd de heer Warmerdam pach ter op de boerderij naast de Lauren- tiuskerk en daar woont het gouden paar nog. Van de 16 kinderen zijn er thans nog 12 in leven en enige kin deren zijn uitgezwermd o.a. naar Ca nada en Nieuw Zeeland. Het aantal kleinkinderen is welgeteld 24. Het gouden paar heeft nog een goede gezondheid en hoewel een van de zonen de dagelijske werkzaamhe den op de boerderij heeft overgeno men. heeft het echtpaar Warmerdam nog de handen vol aan allerlei klus jes, al was het alleen maar om het toezicht op de weer nieuwe generatie kinderen, die de kans krijgen om een stukje natuur van nabij mee te ma ken. nen en hij derhalve een eigen op trekje, zoals hij het schertsend noemde, had aangeschaft. Daar dit optrekje in het Munnikenpark staat zal het toch wel een flinke woning wezen. Essenpark 9 komt dus binnenkort leeg te staan. Raadslid Branlch (WD) had in de krant moeten lezen hoe de portefeuilles van de wethouders verdeeld zijn. HIJ had het uitge knipt maar hoopte toch van offi ciële zijde de betreffende inlich ting te verkrijgen. Burgemeester Van der Have zegde het hem toe. Doordat Jo Nievaart nog steeds wacht op de uitslag van het be zwaarschrift van burgemeester Van der Have over het besluit van de raad De Jong niet als raadslid a in te nemen maar Jo Nievaart zat hij op de tribune en vergaderde de raad met zestien mensen. Dat had tot gevolg dat er tot twee keer toe de stemmen staakten bij het kiezen van twee nieuwe leden voor de commissie Gemeenschappelijke Regeling ge west Ledden (88). De burgemees ter besloot tot loting over te gaan. maar Branich (VVD) vond dat zijn fractie bij de vaststelling van de diverse commissies er niet zo best was uitgekomen en verzocht de raad de balans naar zijn frac tiegenoot A. Dop te doen over slaan. Het hielp. Met 9 tegen 7 stemmen werd Dop gekozen in- plaats van KVP'er Verdier. Het initiatiefvoorstel van Marietje v.d. Molen (PvdA) en Riet Uhlenbeck (PPR/D'66) lokte ook nog ellen lange discussies uit. Het initiatief voorstel behelsde de afschaffing van het gebruik van de stemma- chines in Leiderdorp. De machtnes die nu aanwezig zijn zullen wel af geschaft worden maar men hield de mogelijkheid open later, ver nieuwde en betere machines aan te schaffen. Jo Nievaart hoorde t allemaal maar met 'n gemelijk ge zicht aan. De voorstellen tot de bouw van olubaccammodaties voor de korfbalvereniging Velocitas en de Leiderdorpse sportclub Alecto in de Bloemerd werden aangeno- DINSDAG 24 SEPTEMBER 1974 Dinsdag Breestraat 19, sociëteit voor gehs capten, 25 uur nam. Rijnsburgerweg 163, spreekuur Alg. Huisvesting Werkende Jongeren. 7.30— Mei) van Streefkerkstraat 48, gespreks- avond Baha'i Gemeenschap. 8 uui Breestraat 19. Twentwel, Postzegelverzamelaars. 8 i Morsweg 10, vergadering Werkgroep! Verkeer en Vervoer. 8 uur nam. Stadhuis, vergadering adviescommissie huisvestingsvraagstukken. 8 uur nam.] Stadhuis, vergadering commissie ruimJ telilke ordening. 8 uur nam. Rijnlands Lyceum: Fons Jansen met! „Kwartetten". 8.15 uur. Woensdag Ten Katestraat, speeltulngebouw, be-l J aardensociëteit Humanltas, 24.30 Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëtella voor kamerbewoners en alleenstaan-l den. 812 uur nam. Breestraat 19, Twentwel. sociëteit voor! kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. i SSR. Hogewoerd 108. ChUl-avond, 8 Rijnlands Lyceum: Fons Jansen meti „Kwartetten". 8.15 uur. |i Donderdag Breestraat 19, sociëteit voor gehandi- Kreatlef Sentrum. defenslevoorlich- capten. 25 Kreatief Sen ting, 89 uui Tsjalkowskylaan 39. Voorschoten spreksavond Baha'i Gemeenschap. Van der Valk Boumanweg 236. Bilbel- studie en Gesprekskrlng Baptlstenge- Praethuys Leiden. Avond over ener giebeleid. 8 uur nam. Rijnlands Lyceum: Fons Jansen meq „Kwartetten". 8.15 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst» der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door: Apotheek; Kok, Rapenburg 9. tel. 24807. Apo theek Van Breest Smallenburg, Loe-I vestein 7, Leiderdorp, tel. 99211. Apo» theek Voorschoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam, Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina-! park 8, Oegstgeest, tel. 53274. Voor weduwen en weduwnaars Begijntje Stmuel voorllcntlnescentrum. Be.lln- hof 2 (Rapenburg) Dl 7.30—i0.30 uur I nam. en wo 7.30—8.3Ó uur nam Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp beiaarden en langdu- slnsverzorglng, Mare t/m vrij. 9—10 uur LEIDEN Begonnen is met de afbraak van de al jaren aan Breestraat en Boommarkt leegstaan de rijksgebouwen van posterijen en belastingen. Op de plaats van het oude postkantoor komt een nieuw kantoor voor het hoogheemraadschap van Rijnland. De historische Breestraatgevel van het vroegere belastingkantoor wordt opnieuw opgetrokken. Daarachter komt een binnenstads postkantoor. (Foto Jan Holvast) g*4HENGEL W'J 5P0RT Do.Tepaal 27 st. 2455 gram, 2. E. Mooibroek 31 st. 2300 gram, 3. J. Lacerveer 21 st. 2130 gram, 4 G. Doesburg 24 st. 2110 gram, 5. J. Vinke 14 st. 1445 gram, 6. H. Staphorst 14 st. 1280 gram, 7. F. v. d. Woerd 18 st. 1258 gram, 8. J. van Es 17 st. 1200 gram, 9. J. Hakker 16 st. 1050 gram. 10 J. Blansjaar 18 st. 1010 gram. In Voorschoten "telefoon 25260 Budo I Bij een toernooi, dat door de Budo- bond Zuid-Holland in de sporthal Overbos in Den Haag is georgani seerd, hebben 520 deelnemers moeten laten zien, wie het beste de hardste smakken kon maken. Wel. bij de 8- en 9-Jarigen werd Laurens van As de eerste en Koog van Atten num mer 2, terwijl Mark Kortenoever drie werd. De heertjes wonen in Leider dorp. Bij de 10- en 11-Jarigen wer den de Leiderdorpse kerels René Weitjes en Roger van Hout respec tievelijk 1 en 2. Alle winnaars zün leerlingen van de sportschool Van Houdt. Een verdedigende gemeente, zo te horen. Hoofd Het hoofd van de huishoudelijke dienst van het Leidse stadhuis, de heer D. v. der Tuyn. heeft na een langdurige afwezigheid wegens zijn ziekte zijn werkzaamheden om ge zondheidsredenen moeten beëindigen. Het verheugt de gemeentesecretaris J. van de Poel, u te kunnen medede len dat per 1 september de heer M. van Nood is benoemd. Van Nood was al sinds 1 Juli 1963 aar de huishoude lijke dienst verbonden en weet dus waar de schone handdoeken liggen. Van Nood was hoofdbode en (stad)- huisbe waard er en toezichthouder. Post Op 3 oktober zullen de postkanto ren in Leiden, Leiderdorp en Oegst geest tot 12 uur '8 middags geopend zijn. De postagentschappen Leiden- Haven en Leiderdorp Vossluslaan zijn eveneens tot 12 uur open. De overige postagentschappen zijn die dag ge sloten. Braderie In verband met de 3-oktoberfees ten en de te houden braderie van de Doezastraat-winkeliers "van 30 sep tember tot en met 2 oktober) heb ben de mensen van het museum van Natuurlijke Historie gemeend als goede buur van de Doezastraat ook iets extra's te moeten doen. En wel: de tentoonstelling Dieren op Post zegels verlengen met een paar dagen. Het museum is geopend op 30 sep tember en 1 oktober van 10—16 uur en van 19—21 uur. Als bijdrage van de feestvreugde is op beide dagen de .toegang tot de tentoonstelling èn de rondleidingscatalogus geheel en al gratis. Nou u weer. We vinden het geweldig. Redactie Paul Wolfswinkel Lusthoflaan ln Leiden is er morgen een grote manifestatie van "Dieren bescherming en Vegetarisme". De school is voor deze gebeurtenis ge opend van half twee tot half negen. Er zijn prijzen te winnen, er is een vlooienmarkten er is ook een bazar. De netto-opbrengst komt op fifty-fifty basis ten goede aan het Nieuw Leids Dierenasyl en de Neder landse Vegetariërsbond. Leiden viert feest, tenminste dat wordt gefluisterd. De 3 October Ver- eeniging heeft stickers in de handel gebracht, mooi goud met rood en wit, die bij de VVV aan het Stationsplein voor drie kwartjes te koop zijn. We zullen ze wel overal zien, bin nenkort. Ten minste, dat hopen we voor de 3 October Vereeniging. VOORSCHOTEN Het overleg vormings- en ontwikkelingswerk Voorschoten kon tijdens de vergade ring in het gemeentehuis positieve geluiden laten horen over de gehou den verenigingsmarktdag. Vele ver enigingen zagen hun ledental ver groot en vooral de sportverenigingen stonden in de gunst van de bezoe kers X)e voorzitter van de Voorscho tense Sportraad, de heer Wassink, wil een dergelijk evenement voor de sportverenigingen jaarlijks hou den en er zullen voorbereidingen ge troffen worden voor Juni volgend jaar. De Voorstraat trok de meeste bezoe kers tijdens de verenigingsmarkt. De verenigingen willen echter ook gebruik blijven maken van het voor malig MOC-terrein. De secre taris van het overleg stelde voor om de verenigingsmarkt voor aUe ver gingen een drie-jaarlijks evenement te laten worden. Alle verenigingen krijgen een formulier, waarin men brengen, waardoor de verenigings markt optimaal kan gaan werken. De voorzitter van de openbare bi bliotheek, Mr. J. Klaasesz, stelde voor om na een algemene burger avond te organiseren, waardoor het onderlinge kontakt versterkt wordt. De bibliotheek is tevens bereid be paalde aküviteiten van het vereni gingsleven door middel van de open- OEGSTGEEST Ophalen grof vuil: 26 september. Lijtweg - Wijtten- bachweg - Duinzichtstraat - Tooren- veltstraat - Schoutenburgstraat - Flo ralaan ged. Wijttenbachweg - Iris laan - Papaverlaan - Salvialaan - Bij dorplaan - Korenbloemlaan - Kamperfoelielaan - Clematislaan - Dahlialaan - Begonialaan - Aster- laan - Gerberalaan. Van Schaick nam afscheid VOORSCHOTEN Tijdens een gisteravwd gehouden ontvangst in het raadhuis voor de leden van de Bescherming Bevolking Voorscho ten heeft het Hoofd Zelf Bescher ming, de heer A. H. J. van Schaick, afscheid genomen van de Bescher ming Bevolking, waaraan hij 21 Jaar verbonden was. Burgemeester Van der Haar sprak de vertrekkende B.B-functionaris toe en dankte hem voor hetgeen hij in zijn functie van H.Z.B. voor de Voor schotense Bescherming Bevolking had verricht. Hij deed zijn woorden vergezelf gaan van een ingelijste gravure an Voorschoten en van een fotobon. Eerder op de avond had burgemees ter Van der Haar aan de heer Chr. H. Endeveld een B.B.-onderscheiding uitgereikt voor 15-jaar trouwe dienst. De heer Endeveld, die de heer Van Schaick als H.Z.B. is opgevolgd, werd als zodanig geïnstalleerd, waarbij de burgemeester 't vertrouwen uitsprak dat de samenwerking tussen het nieuwe H.Z.B. en de Voorschotense B.B.'ers t-ven goed zou blijven als dat in het verleden steeds het geval was. De B B-avond werd eveneens bij gewoond uoor mevr. Van der Haar, door de gemeentesecretaris met echt genote, alsmede door de groepscom mandant van politie en door de brandweercommandant. Namens de A. Kring-Zuid-Holland a van de Bescherming Bevolking waren de he ren Lau'ens en Van der Meulen aan wezig. Het Jaar 1974 wordt "Het Jaar van de Vrouw". De bibliotheek zal dan een tentoonstelling organiseren. Er werd een werkgroep uit de aanwezi gen samengesteld, die het jaar van de vrouw zal voorbereiden. Deze werkgroep bestaat uit vier personen. De opzet is dat ln 1975 bijzondere aandacht besteed zal, worden op de permanente educatie van de vrouw. De vergadering stond onder leiding van mevrouw Th. J. Veldhuyzen van Zanten-Roest van Limburg en komt op woensdag 20 november 's avonds om 8 uur weer bijeen in het gemeen tehuis. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: i A. H. Schreven van R. Ess Simon C., z i M. J. C. Sira; Elisabeth C.. dr. van H. Nonkes en C. J. Klein; Mark, zn. van C. Duijndam en J. Haasnoot; Juliana G. M., dr. van H. J. H. Mens en C. A. M. van der Ploeg; Richard, zn. van W. Meijer en W. van Eijk; Maarten C.. zn. van A. J. Laterveer en W. C. Ouwehand; Law- voorm). Gemeenschap Zuidwest 'nformattealcnst faJTSfSffw Zula«* »1 S41U, Juridisch adviesbureau Juridisch Adviesbureau Volkshuls Apothekersdtjk 33. Dl. woi. en do 10 uur vm 1 uur nam. do. 7-9 uur nam DJenstencen'rum.^aVau Hogendorpstr. Kinderclubs Leids Volkshuis Informatie en lnschrdvlng voor km- derclubs Lclds Volkshuis, elke woens dagmiddag van 3 tot 8.30 uur on Ano- thekersdUk 83. SOS-dienst ,.S2P"Ï!'- hulpdienst, tel. 01710— 25203 Voor allen die In moellljkhe- □en verkeren dag er» nacht te berei ken. K oordstudio Centrum voor intermenselijke be trekkingen ontmoetingsruimte voort Slfn *2, W'MVJJ matles etc. Werkdagen van 15-23 uur Ontmoetingsruimten: Werkdagen *s avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 15 tot ca. 18 uur Tevens aangepast voor lichamelijk gehandi capten. Infosemtrum Infocentrum. Breestraat 86. Lelden. Donderdag 8.30—10.30 uur nam eii zaterdag 2—4 uur nam. Moeders voor moeders _,,,M,evn Zn E. Jansen—Nlemeyer. Hof- dUck 32. Oegstgeest. tel. 01710—53652. Release Hulpverlenlngsdlenet Release. Nleu- we Rijn 20a. tel. 24555. In verband met vakanties z«n de openingstijden tot eind augustus gewijzigd In ma, woe en do. van 2—5- - Twentwel Sociëteit Twen te wel. Breestraat 19, openingstijden: elke dag behalve op ma., do. v.a. 21.00 uur Toegang voor mensen va 20 laar. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nensts Noord, nenstad. Gerecht 10. Hogendorpstraat 36. ma. 10.30 Kool, Driftstraat 49a, -11.30 dl. 10.30-11.30 Dilkstraat 2a. woe. 10-11 stadswijk. Herenstraat 45. Mors kwart Ier, Tuln- 10.30- J. Haasnoot; Felicia T, C. C. Hooge- C. M. Moenen. GEHUWD: J. Bastiaan en Y. J. J. Buijn; P. T. L. M. Brandenburg en E. W. M. Heetwin- kel; R. R. van Slee en W. de Roode; OVERLEDEN: A. Lohmann (66) geh. gew. met G. C. M. van Doorn; G. J. J. Bouweriks (41) echtgen. van C. G. Hasslng; J. Hoog straten (73) man; G. H. van Toorn (84) man: R. Greveling (65) man; J. W. van Soest (88) man; C. Rijsbergen LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN (Jltgave: Leldsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 Leiden Postbus 54 Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041. Kwartaalabonnement t 3180 Per Post f 34.20 Jaarabonnement f 11680 üosse nummers f 0.45 Abonnementsgelden bfj vooruit- oetallng te voldoen Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16.00—18.00 u. Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2