"Ik hoef niet op mijn knieen naar 'n club te gaan" Wilt U tegen Santos spelen? 'Eenheid, zoals in vorig seizoen is er niet meer' rr jj Vrij spel SKOL bier Bondscoach Knobel doet geen beroep op PSV-spelers NEESKENS EN CRUIJFF ALS TENNISSERS Dick van Dijk uit veld gestuurd Quick BoysWim van der Plas: intermeubel V.D.KLUGTl Kopstoot kost Kemper 4 wedstrijden en boete MVV is 'rond' met Finse international Geen nieuwe datum VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1974 SPORT PAGINA 15 ROUAAN Toen Christian Monin, de secretaris van de Fran se tweede divisie club Rouaan on langs een telefoontje kreeg met de vraag of zijn club een vriend schappelijke wedstrijd tegen het beroemde Santos uit Brazilië wil de spelen, was hij opgetogen. „Ik kreeg een telefoontje van iemand die zich voorstelde als Roberto Gambassi. Hij zei dat hij uit Brug ge belde en vroeg mij of wij be reid waren met Rouaan een wedstrijd te spelen tegen Santos dat op zijn toernee door Europa nog een datum beschikbaar had voor een vriendschappelijke wed strijd," aldus Rouaan's secretaris donderdag. Gambassi vroeg 2400 dollar maar wij kwamen overeen op 1600 dollar en een banket na de wedstrijd. Wij kregen een fo to van het elftal met enkele don ker gekleurde spelers en een doel man met het woord Brazilië op zijn trui". Dinsdagavond was het zo ver. Ruim duizend toeschouwers kwa men in de stromende regen maar zij voelden al snel in tweeërlei op zicht nattigheid. Een toeschouwer „Zij hadden melkwitte benen en zagen er in het geheel niet als Brazilianen uit. En wat hun voet bal betreft. Rouaan nam al in de eerste mi nuut de leiding en het hulpeloze Santos ging uiteindelijk met 10—0 ten onder. Jean Peauger, de scheidsrechter vertelde dat de Santos-spelers zachtjes Frans te gen elkaar spraken maar dat de aanvoerder luid aanwijzingen gaf in een taal die op Portugees leek. Een Santos-speler vroeg op een gegeven moment zelfs in perfect Frans hoe lang er nog gespeeld moest worden. Christian Monin was intussen het lachen allang vergaan. Hij dreigde zelfs de politie te bellen en weigerde het overeengekomen be drag uit te betalen. De „Santos- spelers" vertrokken na dat drei gement snel in enkele personenau to's richting Belgische grens. Monin verklaarde donderdag ook nog dat in het gesprek dat hij met Gambassi had gevoerd deze gezegd had dat „Santos" ook tegen Nancy had gespeeld. Monin bad contact opgenomen met Nan cy en daar te horen gekregen dat de club een cheque van 3000 dol lar had gestuurd, waarna Santos Inderdaad gespeeld had. Nancy won het duel met 142 DEVENTER George Knobel zal voor de wedstrijd tegen Finland op 25 september geen beroep doen op de PSV-spelers, die voor die vriendschappelijke interland tegen Zweden ge weigerd hadden zich beschikbaar te stellen. De KNVB-coach wilde daar gistermiddag op een persconferentie in Deventer, als voorbereiding op de jeugdinterland Jong OranjeJong Fin land, weinig mededelingen over doen. Ook wilde hij geen antwoord geven ion de vraag of er weer een "vredes- !o,,oreenkomst" was gesloten met de snelers van de Eindhovense eredivi- jsieclub. "Ik ben door de KNVB niet jaangesteld om op mijn knieën naar leen club of naar een speler te gaan", was zijn enige commentaar. On langs is er wel een gesprek geweeSt |met alle leveranciers van het Neder landse elftal, maar de agendapunten waren toen: betaling van spelers, Jvergoedingen aan de club e zekeringen. jln tegenstelling tot de selectie, die naar Stockholm is geweest, ontbre ken Ruud Geels en Wim Suurbier (beiden Ajax) in de groep, die vol gende week naar Helsinki gaat voor de ontmoeting tegen Finland. Openhartiger was bondscoach Knobel over de selectie van Jong Oranje, die volgende week woensdag op het Go Ahead Eagles-terrein te gen Finland moet spelen. „Jong Oranje moet een voorportaal van het Nederlands elftal zijn. Met het oog op het wereldkampioenschap voetbal in Argentinië heb ik deze selectie samengesteld". Met deze woorden benadrukte bondscoach George Kno bel het belang van de selectie voor Jong Oranje, waarin de talentvolle Jeugd van het Nederlandse voetbal zich kan voorbereiden op de komen de wereldkampioenschappen. In De venter. waar volgende week woens dagavond Jong Oranje zal moeten uitkomen tegen de Finse Jeugd, heeft de KNVB-coach slechts eenmaal een beroep gedaan op een "dispensatie- DEN HAAG Barcelona zal in de eerste week van oktober Johan Cruijff en Joham Neeskens in een andere tak van sport kunnen be wonderen. Als tennissers namelijk. In de week van 1 tot 6 oktober ne men de Nederlandse Jeugdtennissers René Heffels en Peter Bootsman deel aan een tennistoernooi in Barcelona, de stad van Johan 1 en Johan 2, die toevallig in hun vrije tijd ook wel eens een bal over het net slaan. Het contact was snel ge legd. Als de voetbalbesognes van Neeskens en Cruijff het toelaten en Heffels en Bootsman niet teveel in beslag worden genomen door het toernooi waarvoor ze uiteindelijk ge komen zijn, wordt er een demonstra tie-dubbel gespeeld, dat zeker bij de Catalanen in de smaak zal vallen. Heffels en Bootsman vertrekken overigens al eerder naar Spanje. Ze nemen van 23 tot 30 september deel aan een toernooi in Madrid. Ook de speelsters Elly Appel en Tine Zwaan reizen Spanje-waarts. MURCIA Dick van Dijk, die voor de Spaanse club Murcia voetbalt, is zondag in de tweede helft van de co~nptitiewedstriJd Murcia-Sala- mamca (2-1) uit het veld gestuurd, omdat hij in de tweede helft bij de scheidsrechter heftig protesteerde tegen het toekennen van een vrije trap aan Salamanca. De Spaanse voetbalbond nu heeft snel recht ge sproken over Van Dijk en heeft hem voor drie competitiewedstrijden geschori*. speler", namelijk de Go Ahead Eag- les-middenvelder Johnny Oude Wes- selink. De Go Ahead Eagles-speler is ouder dan 23 Jaar en mag officieel niet meer uitkomen voor Jong Oran je. Er is echter een regeling, waarin omschreven staat dat elk elftal twee spelers mag inschakelen die ouder zijn dan 23 Jaar als zij niet zijn uit komen voor een hoger vertegen woordigend elftal. De selecties zien er als volgt uit; Nederlands elftal Jongbloed (FC Amsterdam) Sohryvers, Haan, Rep, Krol (allen Ajax), Jansen, Van Hanegem, De Jong, Ressel en Schneider (allen FC Barcelona), Notten en Van Ier- sel (beiden FC Twente) en Jan Pe ters (NEC). Voor Jong Oranje selecteerde Kno bel de volgende spelers: Barth (An- derlecht), Schellekens (Nee), Van Dord (Ajax), Lacrois (MVV), Everse (Feyenoord), Thijssen (FC Twente), Lubse (PSV), Kist (AZ '67), Oude Wesselink en Van Marwijk (beiden Go Ahead Eagles), Nico Jansen (FC Amsterdam), Bos (FC Twente), Arntz (Go Ahead Eagles), Swa- nenburg (FC Den Haag), Dusbaba (Ajax) en Van Til (Feyenoord). George Knobel: „Jong Oranje moet een voorportaal van het Nederlands elftal zijn". KATWIJK Wim van der Plas lijkt ook dit jaar weer een pendeldienst te gaan onderhouden tussen het eerste en tweede elftal van Quick Boys. Na twee wedstrijden heeft ook trainer Ger Perdijk hem te licht bevonden. Afgaande op de 50 tegen Zwart Wit '28 een juiste beslissing. Aanvaller Wim van der Plas, vijf jaar vaste keus, maar de laatste jaren part-time medewerker van de Katwijkse topelf, wil die scoringdrift ech ter niet als maatgevend beschouwen. Door Jam Preemen "Die uitslag geeft een vertekend beeld, omdat die keeper een aantal grove fouten maakte. Zo slecht heb ik Zwart Wit trouwens nog nooit zien spelen. Tegen 's Gravenzandse Sportvereniging zal het wel even an ders worden. Dan zal moeten blijken of dit de Juiste opstelling is". Wim plaatst hier en daar dan ook nog wat vraagtekens, maar zeker niet achter de naam van Leo Pluim- graaff, die tegen de Rotterdammers zijn rentree maakte: "Leo heeft meer in zijn mars dan ik. Hij maakte ge- makkelilker doelpunten. Ik moet het meer hebben van mijn snelheid. Leo loopt niet zo graag, maar hij staat altijd wel daar waar hij moet staan. Bruiloft Hij is de enige spits, die Quick Boys heeft". 27-Jarige Van der Plas, die nogal eens bij afwezigheid van Pluimgraaff de functie van centrum spits waarneemt, voelt zich dan ook beter op ziln gemak op de vleugel, al scoorde hij het afgelopen seizoen als puntspeler in de laatste vier wedstrij den zes doelpunten. "Ik mocht weer meedoen toen de competitie al was beslist. Die doelpunten zeggen daar om niet zo veel. Tegen WOG héb ik bijvoorbeeld tweemaal gescoord, na dat ik 's nachts na een bruiloft pas om vier uur, half vijf naar bed was gegaan. Ik had ook gevraagd om niet te hoeven voetballen en dacht 's za terdagsmiddags rustig naar Quick Bovs te kunnen kijken". Toen Johan van Duyn vanaf Schiphol liet weten dat hij onmogelijk op tijd in Katwijk kon terug zijn en ook nog eens Jaap Heerikhuizen uitviel kwam Quick Boys in spelersnood. In de rust moest daarom een beroep worden gedaan op toeschouwer Van der Plas. "Ze za gen mij op het dijkje staan. Ik wil de wel spelen, ook al had ik mijn voetbalspullen niet bij me. Wat kon ik ermee verliezen? Op zulke momen ten sta Je niet onder druk. Nu is de concurrentie veel groter. Vorig Jaar hadden we 12/13 spelers, nu wel 16. Voor de voorhoede heeft Quick Boys Cor Verdoes, Jaap Heerikhuizen en mij nog achter de hand. Zoiets is de laatste Jaren niet meer voorgeko men. In het tweede elftal lopen ook nog Johan van Duyn en Jan v.d. Plas. Johan is geloof ik teveel lndivldyalist in de ogen van de trainer. Jan v.d. Plas had eerst geen tijd meer om te voetballen, maar na een poosje is hij net als Piet Haasnoot toch weer gaan trainen". Vol on concurrentie dus voor Wim van der Plas. die er serieus over heeft eedacht de strijd om erkenning op te geven en lager te gaan soelen. "In het viprde bi Ivoorbeeld met. An- drfes van Leeuwen, Cor van Duyn- venbode. leen Aandewiel en Adri Pluimgraaff. Dat lilfct me een gezel lig elftal. Eenmaal trainen en iedere week een saunaatje. Maar ik wil nog graag terugkomen in het eerste. Ik had in Noordwijk die kans op 1-1 niet mogen missen. Dat heeft me m'n plaats gekost. Het hangt er nu van af wat Quick Bovs gaat doen. Wordt het tegen 's Gravenzandse SV 2-0. 3-0 of weer 5—0 dan zie ik 't niet zitten voor me. Maar dat geloof ik niet. Het mid denveld was vorig Jaar sterker. Qua oobouw vooral. Ook de achterhoede is niet zo resoluut meer. Ik geloof dat het komt. omdat de eenheid, zoals Je die vorie seizoen had, er niet meer is. Alleen Floor Schaap is sterk vooruit gegaan". Het blifkt op de klaagzang van een teleurgestelde speler. Wim van der Plas wil van afreageren ech ter niets weten: "TV trainer moet het sterkste eltfal opstellen en als ik daar niet bij hoor heb ik me daarbij neer te leggen. Ik heb al drie Jaar op de wip gezeten, zodat ik intussen wel weet wat incasseren is. Als ik kritiek heb heeft dat met afreageren niets te maken, al komt dat misschoen zo over na een 5-0 overwinning. Er zijn Wim van der Plas (rechts),X>eo Pluimgraaff is de enige spits van Quick Boys". trainer, ook al doet Jaap Hoek 't erg SVOWLyra 2, jOegstgeest—Mon- leuk". Hoek behoort met Cor Ver- does tot de nieuwelingen. De traditie, die wil dat Quick Boys zelden of nooit "toppers" van buiten Katwijk krijgt, is echter ook dit seizoen -ge handhaafd. Van der Plas: "Nieuwe spelers moeten zich altijd eerst waar maken in de b-selectie, in het derde LSW70Kickers of vierde elftal- Daar ben ik het niet SJZ 2, VNLSVLV mee eens. Wie wil nou zo laag be ginnen? Enkele jaren geleden wilde Lolkema van Zwart Wit hier komen voetballen. Maar omdat ze hem ook niet de garantie konden geven dat hij in 't eerste zou komen zag hij er van af. 't Was juist in een tijd dat we om een goede keeper zaten te springen". Om misverstanden te voorkomen: Lolkema had afgelopen zaterdag geen rol in het foutenfestival van Zwart Wit, hij was de grote afwezige in het Rotterdamse team. PROGNOSE KNVB: Noordwijk—Actief Am stelveen 1. 's Gravenzandse SVHaLc Quick Bovs 3, Ter LeedeDe Zwer- in Rome, vers 3, faC VoorneRCL 3, SIZOmeter vo Da Mauwen 2, Katwijk—Sportver. ZEIST De kopstoot, die Peter Kemper, linksachter van PSV, zaterdagavond op Spangen tijdens de wedstrijd tegen Sparta aan de Deen Skipper uitdeelde, is hem komen te staan op een schorsing van vier wedstrijden en een boete van 250 gulden.. De uitspraak viel na de mondelinge behandeling, die door het PSV-bestuur was aan gevraagd. René van de Kerkhof, die in dezelfde wedstrijd door scheidsrechter Hoppenbrouwer een gele kaart kreeg toebedeeld, is vrijuit gegaan. Het trappen naar een tegenstander, zoals in dit ge val op het wedstrijdformulier werd vermeld, werd niet bewezen geacht. Wat straffen betreft is de FC Vlaardingen-speler D. Ver- burgh deze week "topscorer". Hij is door de straf commissie voor acht wedstrijden geschorst, plus een boete van 100 gulden, wegens het in het gezicht spuwen van een tegenstander en wangedrag tegen over de scheidsrechter. Gistermiddag landde op het vlieg veld Beek bij Maastricht de links buiten van het Finse nationale elf tal, Juha-Pekka Laine (26). Hij was in gezelschap van MVV-trainer Leo Canjels, die Laine op Malta heeft opgehaald. Daar speelde de Fin woensdag met zijn club HJK Hel sinki het Europa Cup-duel tegen La Valetta (1-0). MW is rond met Laine. Hij zal de vervanger van Willy Brokamp worden. HJK Hel sinki en de Finse voetbalbond heb ben reeds hun toestemming voor de transfer gegeven. Laine kwam giste ren kennis maken in Maastricht. Hij reist vandaag terug naar Hel sinki, waar hij het contract van MVV door een Juridisch adviseur zal laten beoordelen. Daarna zal Laine een 2-jarig contract onderte- keknen. Laine was de uitblinker van het Finse eltfal dat twee weken geleden in Helsinki met 2-1 van Polen verloor. Kinsjassa Ook gisteren is er nog geen nieuwe datum vastge steld voor het gevecht om het wereldkampioenschap in het zwaargewicht tussen George Fo. eman, de titelhouder, en Mo hammed Ali. De partij, die oor spronkelijk was vastgesteld voor 25 september, moest worden uit gesteld wegens een wenkbrauw- ble>sure die Foreman tijdens de trai ling had opgelopen. Gisteren verscheen George Foreman voor het eerst sedert hij geblesseerd raakte in het trainingskamp in N'Sele. Hij trainde echter niet. Tijdens een geïmproviseerde persconferentie liet de wereldkampioen wel we ten uat er nog geen nieuwe da tum is vastgesteld. "Ik stel vast wanneer de partij plaats vindt. George Foreman is de dokter van George Foreman en die zal beshssen wanneer hij in staat is om te boksen. Ik kom in topcon ditie in de ring. Ik pieker er niet over om met een lessure uit te komen." Inmiddels hebben Foreman en Mohammad Ali besloten in elk geval in Zaire te blijven tot het gevecht heeft plaats gevon den. De promotors van het "ge vecht van de eeuw", waarbij bij na 100 miljoen gulen op 't spel staat, hopen nog steeds dat 22 oktober de nieuwe datum zal zijn. Mohammed Ali verscheen kort na Foreman in de trainingszaal. De oud-wereldkampioen was uitstekend gehumeurd. "Die bles sure is opzettelijk veroorzaakt, alle ?n om tijd te winnen, zodat ik weer wat ouder word. Ik ben klaar. Ik voel mij in een uitste kende conditie en ik zal dansen. Ik heb net president Moboetoe strikte orders gegeven om Geor ge Foreman niet de gelegenheid te geven het land te verlaten". En daarna luid lachend: "Ik wil dat i lie helicopters, privé sche pen, het vliegveld, het busstation en ue olifantpaden zeer scherp bewaakt worden. Foreman's trainer Dick Sadler is een slim me jongen. Wij moeten oppassen. Het enige dat Foreman wil is het iand uit en van het gevecht af. TAVVARC 2, Schoonhoven Lisser Boys 3, Randstad Sport TSB 2. Afdeling Leiden: MVKV—Leiden 2, Spel. Lisse—KRV 1, Hazers- woudse Boys—Kagia 1, Sleutels— GWS 1, Valken '68Woubrugge 1, Abbenes Meerburg Bernardus 3, AlphiaUnitas Leiden Gerben Karstens heeft weer eens gewonnen. In Belgie. (143 kilometer in 3.30 LLr) Van Schil vas twee, Buckaii vier en Bas Hordijk zes Nonrwegen wil de tennisinter- land tegm Nederland hier spelen. De KNLTB houdt 't voorstel in beraad. Scharn, vierde bij de EK won in Brussel de 1500 de Belgen Nevens, Boo- nen en Behoofs. een miljoen gulden aan prijzen i «9 r V- jm - Voor een heel jaar Skol bier in huis: 52 dozen van 24 blikjes hoppig pils. Makkelijk om mee te nemen, te bewaren en te koelen. Wees blij met Skol in blik. Uit en thuisl SKOLI Aangeboden door Skol Brouwerijen N.V. als prijs in de Nationale Puzzelaktie Geven voor Leven in deze krant, t.b.v. de kankerbestrijding in Nederland. Puzzel mee!

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 15