ACHT HOTELS TREKKEN ZICH TERUG Van jongste bediende tot directeur HOND BUT Botsing met veel schade Amerikaans carrière-sprookje op zn Hollands Hendriks beste midgetgolfer van Nederland Onenigheid met Horeca-Noordwijk Omstreeks half twaalf werd deze foto door Jan Holvast gemaakt tij het Haagsche Schouw/bij de oprit van de rijksweg richting Den Haag waar de politie druk bezig was met het nemen van maat regelen om op het eerste bevel de weg naar Schiphol hermetisch af te sluiten. „We zullen bij zonder streng moeten zijn", zei ons een politiefunctionaris. Later kwam het sein "Einde oefe ning". „Zaalberg" viste zijn 4e wed strijd met slechte resultaten, in de Ringvaart; uitslag als volgt: 1. G. v. Iterson 5 st. 1260 gr., 2 Ph. Holswilder 9 st. 1030 gr., 3. J. Fhl- lippo 6 st. 920 gr., 4. A. Rijsdam 9 st. 850 gr., 5. J. J. van Went 8 st. 520 gr. Periode kampioen over 4 wedstrijden werd G. P. v. d. Vaart met 59 st en 8540 gr. Viscollege OA.S.E. hield de der de wedstrijd in de Warmonder- Leede. De vangst was matig. De Uitslag: 1. Tegelaar 1725 gr. 13 st. 2. Leuering 1590 gr. 22 st.. 3. Hart man 1580 gr. 21 st.. 4. Kastanja 1575 gr. 16 st.. 5. H. Hillebrand 1400 gr., 18 st., 6. Gommana 1310 gr. 17 st., 7. Solleveld 1000 gr. 14 st.. 8. Hoppers 890 gr. 10 st. 9. Te- gelaar-jr. 810 gr. 6 st., 10. Stoof 610 gr. 9 st. Bouwbedrijf Niersman viste zijn laatste wedstrijd in de Ring vaart. De vangst was matig. Uitslag over 4 wedstrijden: 1. J. Beukën- holdt 252 pt., 2. J. v. Went 218 pt., 3. J. Sloos 89 pt., 4. H. Vogelaar 81 pt. 5. T. v. d. Krocht 70 pt., 6. P. Bellekom 64 pt., 7. J. Vogelaar sr., 59 pt.. 8. A. Tege laar 57 pt., 9. A. Vogelaar 55 pt., 10. H. Dijkstra 46 pt. De Gulden Voorn viste de zesde wedstrijd van dit seizoen in De Kaag. Door 14 leden werden 463 vissen met een gezamenlijk ge wicht van 37,25 kg aan de schaal gebracht. Uitslag is als volgt: 1. H. van Alphen Jr. 59 st., 6 480 kg. 2. F. Smit 83, 5 .710 kg, 3. H. van Al phen 72 st. 5.41 kg.. 4. J. v. d. Mey 53 st. 3.60 kg.. 5. S. Wijnand 27 st. 2.77 kg.. 6. G. Bavelaar 31 st. 2.61 kg., 7. B. Velthuyzen 38 st. 2.40 kg.. 8. G. Harland 28 st. 2.22 kg 9. H. Schouten 18 st. 1.52 kg., 10. J. Schouten 14 st. 1.33 kg. V.O.P.-'74 hield zijn 4e wedstrijd in De Zijl. De vangst was slecht (120 stuks, 11.370 gram) Uitslag: 1. E. A. Dubbeldeman 16 st., 2. H. v. Houten 16 st., 3. N. van Kampen 14 st., 4. R. van der Zeeuw 12 st., 5. M. Kerkvliet 12 st., 6. J. Veld man 7 st., 7. F. Veldman 7 st., 8. G. Terweer 7 st., 0. H. Zeeuw- bach 5 st. 10. A. van der Meij 5 st. ALPHEN AAN DEN RIJN De achtendertigjarige mevrouw KH uit Alphen moest zich gis teravond door een arts in net ziekenhuis Rijnoord laten be handelen, nadat zy door een hond in haar knie was gebeten. Toen zij met haar eigen huis- dier een ommetje maakte, kwam zij op de Lupinesingel een ande re hond tegen. De twee honden vlogen elkaar in de haren en toen mevrouw H. hen wilde scheiden beet één in haar knie. Het is niet bekend welke heeft toegehapt. HAZERSWOUDE De mist (het zicht was minder dan 50 meter) moet gisteren debet zijn geweest aan een aanrijding op de Hogeveenseweg in Hazerswoude. Ondanks de gecompli ceerdheid van de botsing (er waren uiteindelijk vijf voertuigen bij be trokken) mag het een wonder heten dat slechts een persoon, de Boskoper Voogt, werd gewond en naar een Gouds ziekenhuis moest worden ver voerd. De aanleiding tot alles vormde 'n spuitcombinatie van Voets B.V. uit Hazerswoude, toen de chauffeur van af een erf de Hogeveenseweg op wil de rijden. Een bestuurder van een vrachtwagen moet de combinatie niet hebben gezien, want er volgde een botsing. De spuitcombinatie vloog over de kop en blokkeerde de ande re kant van de weg. De vrachtwagen bestuurd door de 22-jarige R. Ver heul, schoot door naar de andere kant van de weg, ramde een gepar keerd staand Volkswagenbusje, en kwam, samen met de andere auto, in een sloot terecht. Boskoper Voogt botste bovenop de spuitcombinatie, zag zijn wagen over de kop vliegen en daarna te gen een boom tot stilstand komen- Er was bij dit alles sprake van zeer grote materiële schade. Leo Hendriks, beste midgetgol/er van Nederland. (Archieffoto Wim Dijkman) ARNHEM Tijdens de na tionale midgetgolf kampioen schappen heeft de Alphenaar Leo Hendriks zijn eerste Ne derlandse titel binnengehaald. Junior Hendriks boekte een to taal van 260 punten over tien rondeneen record. De Alphe naar, dit jaar ongenaakbaar, mocht zich met dat totaal ook algemeen kampioen van Ne derland noemen. Het team van Alphen stelde enigszins teleur en nam genoegen met een vierde plaats. Op Papendalmet goed weer en een goede organisatie, moest Alphen het opnemen te gen Bilthoven 1 en 2, Sneek 1 en Helmond 1. De eerste ploeg van' Bilthoven toonde zich met 885 p. verreweg het sterkste en pakte onbedreigd de "Jos Maas-trolee". Het tweede team van Bilthoven zag kans om juist vóór Sneek de tweede plaats voor zich op te eisen. Sneek kwam als noordelijke deelnemer met 909 p. drie pun ten tekort. Alphen met Leo Hendriks, Dick Koster, Bart Pijn acker én Peter de Graaf eindiqde bescheiden op een vierde plaats met 933 p. Met name de geroutineerde Bart Pijnacker stelde teleur. De individuele resultaten bij de junioren zagen er als volgt uit: 1. Leo Hendriks Alphen) 260; 2. Ben van Dieteren Geleen 268; 3. Olaf Irik Bilthoven 271; 9. Dick Koster en Peter de Graaf (Alphen) 297. Senioren: Frans van Doorn (Boxtel) 262; Sjaak van Oeveren (Schaars- bergen) 267; Pist Bruinsma (Sneek) 272. Dames: Diny van Veijfeijcken Mierlo 279; Willy van der Kraats (Ede) 300); Connie Krabben dam (Bilthoven) 310. Noordivijkse politie nikte uit voor krat haarspray NOORDWIJK De Noord wijkse politie kreeg gisteren te maken met een haarspray-puz zel. Er zou een aanrijding zijn geweest op het kruispunt Goo- weg-van de Mortelstraat. De po litie werd gealarmeerd, maar toen de patrouille ter plekke aan kwam. waren er geen bescha digde auto's te zien. Wèl een paar kratten met bussen haar spray en een factuur met een adres in Noordwijkerhout Op dat adres trof men de chauffeur van de wagen, waarmee de krat ten waren vervoerd. Door onbe kende oorzaak was een zijdeur van de vrachtwagen open gegaan en waren de kratten op de weg gevallen. Van een aanrijding was helemaal geen sprake. ALPHEN AAN DEN RIJN Een halve eeuw geleden in 1924 deed de 15-jarige Willem van de Meent uit Alphen zijn eindexamen Mulo. Na een tip van zijn vroegere hoofdonder wijzer kwam hij terecht op het kantoor van de Van Oordt Dak- pannenfabriek, waar hij voor vijftien gulden in de maand werd aangenomen als jongste bediende. Diezelfde "jongen" is nu directeur van dezelfde dakpannenfabriek en morgen viert hij er zijn vijftigjarig jubileum. Hoe ging dat? Hoe werd de een voudige jongen van toen de direc teur van nu? Directeur W. van de Meent: "Ik had, als eerste van ons gezin ik was de zesde van de twaalf kinde ren een voortgezette opleiding. Ik wilde een kantoorbaan en ik wilde ook wel hogerop komen, hoewel ik toen natuurlijk nooit van m'n leven had kunnen dromen dat ik directeur zou worden. Ik kwam op de fabriek als Jongste bediende, loopjongen. Moest eenvoudige administratieve dingen doen. Monsters verzenden. Ook: als de toenmalige directeur David van Oordt, die de fabriek in 1881 heeft gekocht, bestoft uit de werkplaatsen kwam, zijn 6choenen afvegen en zijn Jas schoonmaken. Ik werd aangenomen voor vijftien gulden in de maand, maar dat werd na een paar weken al dertig gulden. Een opslag van honderd procent, die de directeur me zelf had gegeven. Hij vond die vijftien gulden te wei nig. En ik was allang blij, natuur lijk, want het was al mooi dat ik 'n baan had. Nou goed, dat werk heb ik een Jaar of zes. zeven gedaan, tot ik vertegen woordiger werd. Op een derde-klas- spoorwegabonnement reisde ik het land door. Om de spullen aan de man te bren gen. Dat duurde tot de oorlog, want toen was er in de bouw helemaal niets meer te doen. Alles lag stil. Pas in 1946 kwam de fabriek weer op gang en ik bleef op het kantoor, nu als hoofd van de verkoop. In 1954 overleed de laatste Van Oordt zon der opvolger, zodat ik eigenlijk au tomatisch zijn plaats in nam. Ik deed al een tijd zün werk toen ik directeur werd. Dat is dus al zo'n twintig jaar geleden". "Ach", zegt Van de Meent, "ik heb gewoon veel geluk gehad". De om standigheden waren net zó en niet anders". Over het wel en wee van de fa briek, en vooral natuurlijk over de verkoop van de dakpannen, (mede directeur Nauta heeft de leiding over de technische zaken), zou Van de Meent zonder moeite een paar uur vol kunnen praten. Ook over de geschiedenis, waar hij zelf zo'-i groot stuk van heeft mee gemaakt. "David van Oordt kocht de fabriek, toen .iog fabriekje, in 1881. Sinds de zeventiende eeuw schijnen er al dak pannen emaakt te zijn Maar vanaf die tyd was 't dus de Van Oordt-fa- briek. In de tijd dat ik vertegen woordiger was, in de Jaren dertig, was de concurrentie van andere dak- pannenfAbrieken bijzonder groot. In Koudek *rk was er een fabriek, in Hazerswoude. nog twee in Alphen zelf, en nog een paar naar de kant van Ut» cht. Dat verkoop-werk op de w?g was dan ook erg zwaar. Bo vendien werd er weinig gebouwd en lagen de prijzen erg laag, omdat de concurrentie weer zo groot was. Ik had nooit gedacht dat het bedrijf nog zó zou overleven. Vlak voor de oorlog, in 1939, werd er hier een heel nieuw gebouw neer gezet me; moderne apparatuur. Maar in de oorlog lag alles stil, zodat dat pas ward gebruikt in 1946. Vóór de nieuwbouw hadden we een capaci teit van 3 miljoen dakpannen per jaar. We hadden gepland dat het na de nieuwbouw op zeven k acht mil joen zou komen. Nou, dat werden er twaalf. En nog steeds is onze capa citeit twaalf miljoen pannen per Jaar. Na de oorlog hebben we gezegd: we moetm een massaprodukt krijgen. Voor .940 hadden we twaalf ver schillende modellen. Maar Ja, na die tijd e" waren zo'n dertig fabrie ken in Nederland moesten we zo veel mogelijk produceren met zo wei nig mogelijk kosten. Dat we toen hebben gekozen voor één model heeft er waarschijnlijk voor gezorgd dat wy nu nog bestaan en dat al die an dere fab 'ieken hier uit de buurt, be halve die in Woerden, allang over de kop zijn. Na de oorlog hadden we ook geen vertegenwoordigers meer. Nu nog niet. We adverteren niet en maken geen oropaganda. En toch zijn wij met een kwart van de hele Neder landse p'c.duktie (die uit acht fabrie ken komt) de grootste op dit ge bied". Directeur Van de Meent is nu 65 jaar oud. Gaat hy nu mett pensioen? "Nee, gelukkig niet. Wat ik pre cies ga doen, weet ik nog niet. Ik blijf voorlopig nog directeur, maar waarsch» nlijk wordt mijn eventuele opvolger géén directeur. Zodat we 'n éénmans-directie krijgen. Ik weet het nog riet. In elk geval wordt er morgen mijn Jubileum gevierd en als ik afscheid neem als directeur wanneir oat is, weet ik óók niet komt, er nóg een receptie. Verder zullen we maar afwachten. Dat heb ik altijd èedaan en u ziet, het heeft me nooit kwaad gedaan". NOORDWIJK Het rommelt flink in de Noordwijkse horeca. Acht exploitanten onder wie die van Huis ter Duin, Palace en Zeerust hebben bedankt voor het lidmaatschap van Ho reca-Noordwijk. Zij zijn het niet eens met het bestuursbeleid en de wijze waarop hun belangen in de V.V.V. "Noordwijk" en ten opzichte van het gemeentebestuur worden behartigd. Dit be danken houdt tevens in, dat deze becftïjven niet langer lid kun nen zijn van de V.V.V. Het lidmaatschap van Horeca-Noord wijk is namelijk gekoppeld aan dat van de Stichting V.V.V. "Noordwijk". Door Cees Com bee Het betreft de hotels Huis ter Duin, Palace, Zeerust en De Beurs, het pension-restaurant de Boer, de restaurants De Herbergh en De Nachtegaal en de bar-dancings Ca sino. Club '68, Club '71 Exclusief, Duna Deli en Paddock-Exclusive. De hotels behoren tot de interna tionaal meest bekende van Noord wijk en beschikken gezamenlijk over zo'n 550 bedden, dus een kwart van het totale Noordwijkse hotelbedden- bestand. Overbodig Woordvoerder van de directies, van de bedrijven, die hebben bedankt voor het lidmaatschap van Horeca-Noordwijk Joop Droogh (Zeerust) stelt nadrukkelijk: „Ons grootste bezwaar is, dat deze ver eniging in de Noordwijkse horeca- gemeenschap totaal overbodig is ge worden. Er is geen stad of dorp, dit een eigen vereniging heeft. Voor de goede samenwerking tussen de fcoreca-exploitanten is het niet no dig zo'n vereniging te stichten of in het leven te houden. In het bestuur zit een aantal mensen, dat dwars wil liggen en geen gehoor wil ge ven aan de wensen en verlangens van de leden. Daardoor is er een ernstige controverse ontstaan tus sen dat bestuur en een aantal le den. Dat wij slechts lid van de VW kunnen worden als we lid van Ho reca-Noordwijk zijn is absurd. De organisatie van de VW zit te ge sloten in elkaar. Er is nagenoeg geen openheid in de gang van zaken en er worden door de VW ver schillende activiteiten ontplooid, die niet voldoen aan de eisen van een moderne werving. Nadat Nico van Heze (eigenaar van het Palace Hotel en de bar- dancings Casino, Club '68 en Club *71 Exclusief) al eerder had ver klaard te zullen bedanken voor Horeca-Noordwijk, hebben andere horeca-mensen contact met hem op genomen en gezamenlijk een aange tekende brief verzonden, waarin zij bekend maakten met ingang van 1 Januari 1975 te zullen bedanken voor het lidmaatschap van de Noordwijkse horeca-vereniging. Deze brief was gedateerd 26 au gustus, droeg, zo vernamen wij bij zo te zien navraag van Horeca-Noordwijk, het voor elf door secretaris Thomas poststempel 28 augustus en werd Admiraal ontvangen. Er hebben 30 augustus 's morgens om kwart daarna nog enige bespreking gen plaatsgevonden tussen verte genwoordigers van Horeca-Noordwijk en het VW bestuur met één der ondertekenaars, directeur A. Eber- harter van hotel "Huis ter Duin". De partijen kwamen helaas niet dichter bij elkaar. Wel had Eber- harter uitstel gevraagd tot 15 okto ber. Brief Het bestuur van Horeca-Noord wijk deed aan de horeca-exploitan- ten, die voor het lidmaatschap heb ben bedankt, een aangetekende brief toekomen, die zij gisteren ont vangen hebben en die de volgende inhoud had: „Op vrijdag 30 augus tus 1974, te 10.45 uur voormiddags, kwamen wij in het bezit van uw aangetekend schrijven, gedateerd 26 augustus, waarin u ons mededeelt: a. Uw beslissing ten aanzien van uw lidmaatschap van de vereniging Horeca-Noordwijk uit te stellen tot 15 oktober 1974; b. Bij niet aan vaarding daarvan uw lidmaatschap met in achtneming van de daar voor in artikel 8 van de statuten vermelde termijn te beëindi gen. Daar de statuten het onder a. bedoelde uitstel niet toe laten blijft het bestuur tot zijn spijt niets anders over dan ge volg te geven aan uw onder b. ge dane verzoek uw lidmaatschap te beëindigen". Droogh lachend: "Ik weet van die brief. Goed dan zijn we geen lid meer. Er bestaat bovendien wei nig belangstelling voor Hore ca-Noordwijk. Voorts zijn er heel nare dingen gebeurd. Onder ande re in de vergadering van 5 april bij de stemmingen met machtigingen van leden, die niet aanwezig kon den zijn. Wij gaan nu de verdere plannen uitstippelen en hebben daarvoor al contact gezocht met vaktechnische en Juridische ad viseurs. Het gaat beslist niet over kleine dingen. Het is zeker niet on ze bedoeling de VW de nek te wil len omdraaien. Wel moet er een an dere werkwijze en structuur ko men. Ook willen we uitzoeken of de binding lidmaatschap Horeca-V-V.V. verplicht is of niet. Hoewel we wis ten, dat het statuair niet mogelijk was uitstel te verlenen, had Hore ca dat toch tot 15 oktober moeten verlenen. In aller belang". Afschrift Het blijkt, dat de "opposanten" in de Noordwijkse horeca-wereld aan ai hun collega's een afschrift heb ben gezonden van hun bedankbrief en de mogelijkheid daarbij open gelaten om adhesie te betuigen. Oor spronkelijk stond onder de brief ook de naam van de directie van het Zinger Hotel, doch deze heeft zich na een gesprek met bestuursleden van Horeca-Noordwijk weer terug getrokken. Dat resulteerde in acht sympathisanten van de ongeveer negentig leden van Horeca Noord wijk. Waaronder wel enige zeer grote en internationaal befaamde hotels. Tot nu toe hebben andere horeca-ondernemers niets van zich laten horen. Het nare gevolg van dit bedanken is, dat de V.V.V. volgens de statuten van de stich ting de namen van deze bedrijven niet meer mag noemen in haar pro- paganda-materiaal en in de hotel- en pensiongids. Op het gebied van de werving is dat natuurlijk een ge voelige tegenslag. V.V.V.-directeur Wim Rovers was wegens zijn vakantie, die hij er gens op de Veluwe doorbrengt, niet in de gelegenheid commentaar te leveren en Horeca-Noordwijk-se- cretaris Thomas Admiraal had geen behoefte in het openbaar diep op deze zaak in te gaan. Wel wil de hij kwijt, dat Horeca-Noordwijk de belangen van de verschillende groeperingen in de vereniging steeds naar beste weten behar tigt en dat er totaal geen onder scheid wordt gemaakt. Admiraal legde tenslotte de vol gende verklaring af: „Het bestuur van Horeca-Noordwijk acht zich te genover al zijn leden en ook ten op zichte van de V.V.V.gebonden aan de statuten en de reglementen en kan daarvan dus niet afwijken. Dit blijkt onder meer uit de brief, die het Horeca-bestuur aan de betrokke nen heeft gezonden.". BRANDJE NOORDWIJK - Een brand ln een hooischuur heeft gistermiddag voor de Noordwijker Van Rijn een schade van enkele honderden gul dens aangericht. De schuur stond aan de Herenweg, in een weiland. Er lagen ongeveer tweehonderd ba len hooi in opgeslagen. De brand weer moest het hooi uit elkaar ha len en de smeulende vuurresten nathouden. Een gedeelte van het hooi ging verloren. De brandweer vermoedt dat kinderen in de schuur met vuur hebben gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 4