Geduld flatbewoners is op agenda ledereen geeft iedereen de schuld Afschuiven maar jongens is het parool Portefeuilleverdeling Leiderdorp MfiVllilifilil' Burgerlijke stand van Leiden Gebor J. C. H. Tulnhof en J. L. Franke. Lars Erik z.v. R. Over- sloot en J. E. B. Maliepaard. Ho Mae d. Wong en Y. M. Pang, Roger T. z.v. L. A. de Brenda d.v. E. C. Kllppel en C. M. H burg. Overleden: T. Plug. 59 Jr.. echtg. DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1974 Donderdag Breestraat 19. Lelden. Sociëteit voor gehandicapten. 25 uur nam. Sentrum. Lelden. Defensie- 52 Jr.. gehl spreksavond Baha-1 uemeenschap. 8 Boumanweg 236. Lelder- Baptlstengemeente. 8 gesprekskring ZOETERWOUDE Zo ze dait al niiet waren, dam voelen de meesten van de bewoners van de flats in de Zoeterwoüd- 8e Burgemeester Wapstraat zich nu wel intens getergd. De reacties die betrokken partijen als „eigenaar" Blankestijn, de gemeente Zoeterwoude en de SLF gisteren in deze krant ventHleerden naaT aanleiding van de klachten, hebben, in woedeverwekkende volgorde, een storm van verontwaardi ging door het flatgebouw doen waaien. "Iedereen geeft iedereen de schuld. Afschuiven m.^ar, jongens, is het parool en wij worden er geen cent wijzer van. We zitten nog steeds in de kou en we krijgen tweedehands,-boi lers dae zodanig worden bevestigd dat het om te huilen is", zo geven flathuurders uiting aan hun tome loze woede. Vooral de lezing van NEDVAST-di- recteur Blankestijn heeft kwaad bloed gezet bij een aantal bewoners, dat gisteravond laat nog uitgebreid daarover discussieerde. "Dai hij de jeugd de schuil wil geven van het omvallen van het muurtje, is nog wel het ergste", zo klinkt veront waardigd. "Wij hebben nota bene getuigen die liet muurtje hebben zien omwaaien. Op zaterdagavond op een tijdstip dat de "lieve jeugd" allang slaapt. En dan hoe kan de heer Blankestijn, die toch elders woont, dat allemaal zo goed weten? Nee, we vinden het eenvoudig grof om dat af te schuiven op kinderen, want er staan meer van die muurtjes op instorten. Dan stelt hij nog dat de strippen in de douchecel met een an dere lijm moeten worden vastge maakt. Dat nemen we niet. Oök als die strippen vastzitten, komt het water er nog door, hebben we gemerkt. Zwemprestatie- tocht Poelmeer OEGSTGEEST Op zaterdag 21 september heeft iedereen nog de kans het weinige zwemmen van de afgelopen slecnte zomef1 nog even goed te maken door deel te nemen aan de zwemprestatdetocbten in Poelmeer. Deze zwemprestatietochten over 400 en 750 meter worden speciaal georganiseerd' om een zo groot mogelijke groep zwemmers en zwemsters in de gelegenheid te stellen deze tochten te volbrengen. Iedere deelnemer ontvangt na vol brachte tocht een prestatiemedaille. Voor groepen van 40 en meer deel nemers worden naast deze presta tiemedailles speciale groepsprijzen beschikbaar gesteld. Voor ouderen is er speciaal gele genheid in de morgenuren van 10.30- 12.30 uur deze proeven af te leggen, 's Middags van 13.30-15.30 komt de lagere schooljeugd aan de beurt, ter wijl verenigingen, individuelen en middelbare scholieren tussen 15.30 en 17.30 uur deze proeven kunnen afleg gen. Nieuwe lijm is een lachertje. Voor zo*n hoge huur. mogen we best een goede douchebak verlangen". En wat die hoge huur betreft, krijgt nu ook de gemeente Zoeter woude ervan langs. "Over kale huur is nooit gesproken. We hebben con tact gehad met een gemeenteraads lid van het CDA, die vertelde dat ook de gemeenteraad had begrepen dat de totale huur niet boven de 300 gulden zou komen. Er komt in de toe komst ook een speelterrein achter de flat, zegt de gemeente. Maar er wo nen hier veel oudere mensen (waar van sommigen van hun aow moeten rondkomen) en die moeten zonder licht met een soort hinkstap-sprong hun huizen proberen te bereiken". Tweede hands Hudzen, waarin volgens die groep bewoners, "tweedehands-boilers" worden geplaatst door de SLF. "En die worden nog zo slecht gemonterd, dat het om te huilen is. Het kon acht weken duren voordat die boilers zou den worden geplaatst, werd gezegd voordat we hier kwamen wonen. Die weken zijn nu om en nu krijgen we dat soort boilers". „We moesten geduld hebben, werd gezegd. Maar dat geduld raakt nu mooi op. Vooral omdat vele oude re mensen hier wel direct in moes ten trekken, omdat het dak van hun oude woning bil wijze van spreken boven hun hoofden werd afgebroken. Die moesten vaak acuut ergens an ders heen en waren blij dat ze iets hadden. Voor die mensen is het ook het ergste. Waar moeten die heen, nu hier nog niet kan worden ge doucht en de verwarming nog niet brandt. Die mensen kunnen toch niet elke avond in de bioscoop gaan zit ten. De jongeren hebben vaak nog familieleden, waar ze een kachletje kunnen lenen; die ouderen vaak niet meer. En praktisch de helft van de bewoners behoort tot die categorie. Er is in het contract trouwens helemaal niet over 1 oktober als start van de verwarmingsperiode ge sproken. Maar 'edereen geeft ieder een de schuld. Er is maar één man, voor wie wij lof hebben. Dat is de Amsterdamse uitvoerder. Wat die man heeft proberen te doen is gran dioos geweest, maar hij kop op een gegeven moment <x& niet verder, meer. Voor de rest slaat het alles. De plattegrond van de flats, waar op de huisnummers stonden zijn al langer dan anderhalve maand be kend en voor dié naamplaatjes hadden toch noodvoorzieningen kim nen worden getroffen? Ook dat is niet gebeurd. Inplaats daarvan wordt de schuld nu maar afgeschoven. Be grijpt u dan dat ons geduld op is?". Gebroken neus bij botsing Vrijdag Breestraat 19, Leiden. Soos Twentwel voor kamerbewoners, 9 uur nam. Herenstraat 45. Leiden (gebouw Staal- wUk). Jeugdsoos Time, 7.4511.30 uur Lljtweg 7. Oegstgeest. Soc. Adv. Bureau SOS-dienst LEIDE.J Op het Lammen- schanspWïin is gisterochtend een 34- jarige Leidse automobilist in bot- sing gekomen met een vrachtwagen, den verkereD die van een uitrit kwam. De bestuur- en der van deze vrachtwagen zou geen voorrang aan de auto hebben ver leend. De automobilist brak zijn neusbeen en moest door de EHD naar het Diaconessenhuis worden overgebracht. nuipdienst, tel 01710—- Leidato Hulshoudshow dag. 13-17 en 19-22.3 ir. Toegang f 3,- kinderen tot 12 Apotheken De belangstelling voor het voorlezen gisteren in de Leidse tmderwijswinkel (Sophiastraat) was groot. De "juf met het boek vond in de toegestroomde jeugd een aandachtig gehoor. Jan Hol vast maakte er deze foto van. Diefstal op de Leidato LEIDEN In een stand op de Leddato, die in de Groen- oordhal wordt gehouden, is dezer, dagen een diefstal gepleegd. Ont vreemd werden een cassetterecorder, een kopscheerapparaat en een stofjas met in de zakken daarvan een aantal schroevendraaiers en *n pols horloge. De totale waarde van de gestolen goederen bedraagt ongeveer zeshonderd gulden. apotheken ln de regio wordt Waargenomen Apotheek Menschheid". Hooi- 21060 Apotheek Beker. Eacht 48. Jtweg 4. Oegstgeest, tel 55482, Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Voorschoten. Leldseweg 66. tel. 01717-2525. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars tel Lelds advies bureau: 61112 Begijntje Sexueej voorlichtingscentrum. Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl 7.30—10 30 uur Gezinsverzorging Raadsagenda WASSENAAR De Wassenaar- se raad vergadert 16 september 19.15 uur in het gemeent?huis. De agen da ziet er als volgt uit: vaste commissies van advies en bijstand aan burgemeester en wet houders. voorziening vacatures bestuur Woningbouwvereniging St. Willibror- dus. benoeming leden en plaatsver vangende leden van de vorderings- en huisvestingscommissie. benoeming lid en plaatsvervan gend lid in het algemeen bestuur van „regionale woonwagencentra ra yon Leiden". benoeming twee leden in het al gemeen bestuur van het werkvoor ziening ,,'t Heem". benoeming lid algemeen bestuur streekmuziekschool. aanwijzing lid en plaatsvervan gend lid algemeen bestuur van het „Centrum voor Automatisering Midden-West-Nederland". benoeming lid en plv. lid leden raad „G.G.Z.H.". aanschaffing verbindingsmidde len ten behoeve van de brandweer. voorbereidingsbesluiten. begrotingswijzigingen. -fce|e|oon 25260 Redactie Paul Wolfswinkel Laconiek De kynologen vereniging Rijnland, heeft ons weer eens een briefje ge stuurd Heel fijn. Ze schrijven: "Tot onze spijt gaat onze kind-hond-show van 4 oktober niet door. Alles was geregeld, de nv;crofonist, de gedrag- en gehoor- zaamheidsgroep, de prijzen etc. etc. maar een laconiek telefoontje van de 3 October Vereeniging, "Sorry het kan niet doorgaan" boorde onze plannen de grond in". Wat dat telefoontje verder inhield, weten we niet. De Kynologen lieten per automatische telefoonheant- woorder weten, dat ze er niet waren. De 3 October Vereeniging: "Is dat een ingezonden brief?" Nee, zeiden wij, het was een mededeling van de kynologen, die zoals altijd, mooi op tijd bij ons in de bus komt vallen. "Oh, nou die zin verbaast ons. Ik kan u wel een heel lang verhaal ver tellen, maar daar is geen tijd voor. Er was inderdaad sprake van dat ze zouden komen, maar we hebben het geregeld dat ze volgend Jaar kun nen komen. En ze vonden het best". Morgen gaan we weer eens bellen met de kynologen. We zien wel. Bloemen en zo Ter gelegenheid van 400 jaar 3 ok tober wordt in de Oranjerie van de Hortus een tentoonstelling ingericht met bloemen, planten en fruit. Dat zijn producten van de Leidse bond van Volkstuinders. De tentoonstel ling is te beleven van 3 tot en met 5 oktober. Grenzenspel De deelnemers aan het "Spel zonder Grenzen" krileen van de week alle maal een fraaie "milieutas" met daarin de inmiddels beroemde in formatiemap van de gemeente Lei den. De tas (die een beetje afgeeft) is bedrukt met oud-rose letters: "10- de finale Leiden '74 Spel zonder gren zen". Ook drie poppetjes sieren de tas. Dus als u de tassen ziet, weet u wie de drager is: een Fransman, een Italiaan, een Zwitser, een En gelsman, een Belg, een Duitser of 'n. jongen van ons, Overigens vertelde burgemeester Vis gisteren op een persconferentie dat de mensen die niet op de hoogte waren met de 400 jaar ontzet, maar beter de stad konden verlaten. Waarop één van de verslaggevers van één van de grote kranten opstond De burgemeester keek even en zei: "Blijf maar zitten". Of woorden van die strekking. Ruth Malone kwam de bitter ballen proeven LEIDEN - "Welkom Ruth Ma- lone Holiday Inn keukenprinses" staat er dezer dagen op het aan kondigingsbord van de Leidse Ho liday Inn te lezen. Een welkom aan samenstelster van het "Holi day Inn International cookboek" en diverse andere kookboeken, die gisteren haar Europese trip ln Ne- derland begon. Ze kwam recht streeks naar Leiden om daar de bitterballen te proeven, die ze sa men met een recept om Noord- zee-tong. als typisch "Leids" in haar kookboek heeft opgenomen. "Heerlijk" was haar reactie toen de goudbruine lekkernij op tafel kwam "daar heb lk nu al tien Jaar over gepraat, zonder ze ooit echt te hebben gegeten. In verschillen de televisieshows heb ik de men sen het recept voor deze bitterbal len gegeven maar dit moet een ander recept zijn zo lekker maak ik ze zelf niet". In haar kookboek heeft Ruth Malone recepten van alle Holiday Inns over de wereld. 'Ik wil de mensen het eten van het land waar ze zijn laten eten", zegt het charmante veel pratende vrouwtje, "ik weet dat er Amerikanen zijn die naar onze motels komen omdat Je er hamburgers kunt krijgen maar dat is niet mijn opvatting over reizen. Ik vind dat Je zoveel mogelijk het lokale voedsel moet eten". Het samenstellen van het kook boek. dat ongeveer 1600 recepten bevat is een hele klus geweest. Bij na twee Jaar heeft ze daaraan ge werkt. "Ik ben er in 1960 aan be gonnen. Er was toen een grote con ferentie in Memphis. Daar h*b ik veel Holiday Inn-mensen geïnter viewd. Later heb ik brieven ge schreven en zo Is het boek uit ein delijk tot stand gekomen." Naast haar reizen van Holiday Inn houdt Ruth Malone kook- praatjes voor de Amerikaanse ra dio pn televisie Smeert k^'-^ei- strijden en schrijft een kookru- briek in het tijdschrift dat in alle Inns over de wereld wordt gele zen. Als ze nog even tl ld overheeft bakt ze haar favoriete pannekoe ken, die zo bekend zijn dat haar familie steeds vraagt "Zijn deze om weg te geven of om op te eten" Op haar Europese trip, die zeven Ruth Malone bekijkt de schotel die chefkok De Freitas speciaal voor haar heeft gemaakt. weken gaat duren, wil Ruth Malon nieuwe recepten verzamelen in Frankrijk, Oostenrijk, Zwitser land, België en Duitsland. Het nieuwe recept voor de bitter ballen (een woord dat ze perfect uitspreekt) heeft ze chefkok De Freitas al ontfutseld. Bovendien had de Leidse vestiging gisteren voor haar een verrassing in petto Voof Ruth Malone was een spe ciale schotel ontworpen. Het was een salade met exotisch tintje, niet erg Nederlands maar wel erg lek ker. En natuurlijk moest ze daar ook het recept van hebben. Ijve rig maakte ze aantekeningen in haar agenda toen er werd gepraat over de in Nederland zo populaire rijsttafel en was dol enthousiast toen inn-keeper Voigt haar beloof We met haar te gaan rijsttafelen. Het was een heerlijke eerste dag, zegt Ruth Malone bij het af scheid, als mijn hele trip zo ver loopt heb ik een heleboel te ver tellen als ik straks thuis kom en veel werk maar dat is niet erg. HENRIETTE V.D. HOEVEN Stichting Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp beiaarden en langd i rlg zieken en 45 tel 49441 gezlneverzurglng. Mare Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNiemeyer Hof- dljck 32 Oegstgeest tel 01710—53652. Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu we Rijn 20a tel 24565 In verband zijn de openingstilden «»t eind augustus gewijzigd ln' do. van 25 uur nam. me gesloten do lull tot 1 augustus. T wentwel Sociëteit Twente wel, Breestraat 19, openingstijden: elke dag behalve op ma. do va. 21.00 uur Toegang vuoï mensen va 20 laar Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad. Gerecht 10. DiJkstraat 2a. Morskwartler, stadswijk. Herenstraat 45. vr. 10.80- Maatschappelijk werk Stichting Bureau Maatschappelijk Werk Lelden. Oude Rlln 44c tel 01710 —20931 Spreekuur dagelllks van 2 tot 3 uur maandagavond van 78 uur en woensdagochtend van 9.30—10.80 uur Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en Informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64115. 33921 en 61944 Juridisch adviesbureau Dienstencentrum. Van Hogendorpstr! 36. vr. 7 - 9 uur nam. Koordstudio intermenselijke be- imoetlngsrulmte voor 60-Jarlgen Oude RlJn 88, Lelden tel 44000 Voor advies infor maties etc. Werkdagen van 15-23 uur OntmoetingsruimtenWerkdagen 's avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 15 tot ca. 18 uur Tevens aangepast voor lichamelijk gehandi capten. Dienstencentrum Noordelnpleln 2b tel 40483. algeme ne informatie, dag van 9—10 uur. Muziek De "Hoochie Coochie Band" treedt morgen op in het Kreatief Sentrum. Voor f3.50 kunnen belangstellenden er terecht (8 uur dus). De groep be zit uitgebreide mogelijkheden om een breed terrein van oorspronkelijke Amerikaanse muziek te verwerken. Goed en lekker dus. .(De foto is van Gijs Hanekroot)., LEIDERDORP Burgemeester en we'h^uders van Leiderdorp heb ben de taken verdeeld. De navol gende Portefeuilleverdeling is vast gesteld. Burgemeester van der Ha ve: algemeen bestuur en economi sche aangelegenheden. Brand weer, c'viele verdediging, poli tie, coördinatie en planning, ge- westzak :n, kabinet en voorlichting, personeelszaken, interne zaken, be volking-burgerlijke stand, militai re zaken en verkiezingen, financiën en energievoorziening. Weth. Eng- bert Drenth, tevens loco-burg «mees ter: ruimtelijke ordening en volks huisvesting struktuur- en bestem mingsplannen, woningbouw, open bare werken, grondbedrijf, verkeer, en ver voer, bedrijf gemeentewerken mocum .-ntenzorg, waterschapsaan gelegenheden, milieuhygiëne. Wet houder Koos Reugebrink: maat schappelijke aangelegenheden, mid denstandszaken, gemeenschaps centrum, peuterspeelzalen, crèches huisvesting werkgelegenheid, in dustrialisatie. Wethouder mevrouw D. W. fichler-Moermanonderwijs en sport, kleuter- basis en voortge zet onderwijs, sportzaken, sportraad, Jeugd- rn jongerenwerk, cultuur en recreatie. De wekelijkse vergaderingen vin den plaats, voortaan op maandag morgen ianaf 9 uur. Het spreekuur van de burgemeester is *n half uur vervroegd en is van 8 tot 9 uur. Voor jen gesprek met de wethou ders dieien de Leiderdorpers een af spraak gó maken. M iddenstandszaken Leiderdorp. Er scheen in Leider dorp wei behoefte te zijn naar een commissi die zich speciaal bezig hield met de middenstandsproble men in het dorp. In de raadsverga dering vau 3 spetember J.l. zijn voor deze nieuw ingestelde commissie aan gesteld di raadsleden: A. P v Dig- gele, mevr. Irma Gehner-Ellenberger en J. Tieken. Voorzitter is wet houder J. Reugebrink. Voorts ne men zitting vertegenwoordigers van de Cons imentenbond, dé Kamer van Koophande en het Consumentencon tact. Adviseur is de Rijksconsulent, voor de detailhandel, ambachten en diensten in Zuid Holland. De eerste vergader'ng vindt plaats in oktober. Al de vergaderingen van deze oom missie zijn ook openbaar. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Leiden Hoofdredacteur Han Mulder Telefoon redactie 01710—21507 Kwartaalabonnement f31.80 Per Post f34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0.45 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten. Nabezorging tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur. Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadseditie: Benthuizen. Lelden, Leiderdorp. Oegstgeest. Voorschoten. War mond. Wassenaar en Zoeterwoude Correspondenten Oegstgeest: N. van Weizen. Ha- ker. Dorpsstraat 20. tel 01711— 2370 en Selma Schavemaker. Jan Steenlaan 12 tel 01711—2395 Wassenaar: P. Zonneveld. Van Duivenvoordelaan 414. tel. 01751—

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2