„Kanker ziekte als alle andere" NATIONALE PUZZELAKTIE VOOR KWF legpenning Ver Hevden Zilveren voor dr. Dr. P. A. Voute: UW DAGSLAD mee op vakantie Zilveren KWF Topscorers DINSDAG 10 SEPTEMBER 1974 PAGINA 13 ,,'t Liefst zou ik mij helemaal wijden aan de kankerresearch. Dat lijkt me heerlijk. Maar ik heb nu eenmaal gekozen voor de praktijk. En dat betekent dat ik mijn handen vol heb. Tijd om aan een laboratoriumtafel te gaan staan ontbreekt. Stel dat u een zoontje heeft die aan kanker lijdt en u belt mij om drie uur 's middags op in hetziekenhuis omdat u iets wilt weten. Dan is dat uw goed recht en dan heb ik, als het maar even kan, tijd voor u. Het zou dan toch te gek zijn als ik moet laten zeggen dat ik op dat moment met een reageerbuisje sta te schudden". STROOM FANTASTISCHE PRIJZEN Zaterdag a.s. start in deze krant en een aantal andere dagbla den een 26 weken durende Na tionale puzzelaktie, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan het Koningin Wilhelmina Fonds, ter bestrijding van 46 kan ker in ons land. dat dit jaar zijn vijfentwintig jarig bestaan viert. In deze puzzelaktie zijn gewel dige prijzen te winnen, in hoofd zaak beschikbaar gesteld door het bedrijfsleven in Nederland en Bel- Iedisre week Een Peugeot 104 of een 204 (met schuifdak) of een 304 (met schuif- dak, of een 504 L of een Peugeot 104 Coupé ter waarde van f 9500.- tot f 13.895,-. Iedere week een Philips kleu rentelevisie ter waarde van f 2656,- een Olga spring boxcombinatie ter waarde van f 1100,-; een Bau- knecht vaatwasmachine ter waar de van f 1039,-; een waardebon van f 1000,- te besteden bij één van de filialen van Witteveen's Modemagazijnen; een Peugeot da mesbromfiets type 102 MS ter waarde van f 807,- van Magneet of een Sunflower polyester zeil boot ter waarde van f 922,- van Jungerhans BV Rotterdam; een lichtgewicht zig-zag-naaimachine type Starlet ter waarde van f 599,- een geschenk van Singer BV Am sterdam; 4 Conti TS Autobanden ter waarde van f 540,- van Con tinental Rubber BV, Amersfoort. Dan Philips video-cassette tv- recorders ter waarde van f 3250,-; Diepvrieskisten van f 960,- van Erres Nederland BV, Rotterdam; Petri fotocamera's type TTL, plus tas van f 735,- aangeboden door BV Transcontinenta Amsterdam; een pakket Heuga tapijttegels naar keuze ter waarde van f 1500,- van Heuga Benelux-Scherpenzeel; Bauer Star C4-8 mm filmcamera's ter waarde van f 427,- aangebo den door Willem van Rijn BV, AmsterdamAEG- wasa u tomaten van t 1497,- van NV Öectriclteits Mij AEG, Amsterdam; complete 16-delige Oosthoek-encyclopedieën ter waarde van f 1100,-; home trainer fietsen Carnielli waarde f 560,- een geschenk van Carnielli Nederland; Solina elektrische or gels ter waarde van f 1800,-, ge schonken door Eminent BV, Bo degraven. Verder Pierre Cardin horloges, grills van Moulinex; groeibriljan ten ringen van Jos Inden, voor een half Jaar Skol bier; AaBe wollen dekens en bedspreien, drankenpaikketten van Hooghoudt Groningen; verlichte globes, vijf maal f 100,- ta kiezen uit de ca talogus van Wehkamp-Zwolle, kaasassortimenten van Eyssen Alkmaar; Vivo-levensmiddelen cheques; Lois Jeans. Enfin, te veel om op te noemen. Kijkt u zelf a.s. zaterdag maar naar de puz zelpagina 1. HOOFDPRIJZEN En dan de hoofdprijzen en EXTRA hoofdprijzen. Zoals een prijs van f 100.000 (schoon in het handje)Wat kunt u daar niet al lemaal voor kopen? Of f 50.000,- schoon, een geschenk van Ennia- verzekeringen. Een stacaravan van Belmont type Sierra Nevada 25 een luchtkasteel op de grond een geschenk van Belmont BV Polsbroek ter waarde van f 12.350. Een volledig verzorgde 25-daag se vakantie voor twee personen naar Indonesië. U vliegt met een BO 707 van de Belg. Luchtvaart Mij. "Sabena". Een tourcaravan type Monza 1200 NT, eveneens een cadeau van Belmont BV, Polsbroek, ter waarde van f 6450,-. Een reis naar keuze voor één of meerdere personen uit 't reizen- pakket van Airtour opa Airtour Holland ter waarde van f 5400,-. Een keuze ter waarde van f 2500,- uit de catalogus van Wehkamp Zwolle. Een volautomatische zig zag-naaimachine type 760 ter waarde van f 1125,-, een geschenk van Singer BV, Amsterdam. Voor een Jaar voortreffelijk Skol bier (52 dozen van 24 blikken) een geschenk van Skol Brouwe rijen NV te Breda, een Sankyo Hi-Focus filmcamera type CME 444, een geschenk ter waarde van f 829,-, van BV Transcontinenta, Amsterdam, etc., etc. Wat moet u doen? dient slechts de puzzel, die a.s. zaterdag in deze krant ver schijnt op te lossen en de daarin verborgen slagzin op een brief kaart of girobiljet in te zenden met een (voor het Koningin Wil helmina Fonds) extra postzegel, of bedrag van tenminste f 1.- om een kans te maken op de vele, vele geweldige prijzen die iedere week te winnen zijn. Daarnaast telt U van iedere puz zel alle letters K die in de opge loste puzzel voorkomen. Bewaart deze en zendt het totaal aantal aan het einde van de puzzelcom petitie in en U dingt mee naar de fantastische hoofd- en extra hoofdprijzen. Haal daarom reeds nü brief kaarten en postzegels in huis of leg uw giroboekje klaar, zodat U onmiddellijk kunt meedoen wan neer as. zaterdag de eerste puz zelpagina in deze krant verschijnt. NPD uitgesloten van verkiezingen in West-Berlijn BERLIJN (Reuter) De drie Westerse geallieerden hebben de uiterst rech'tse NPD uitgesloten van deelneming aan de op 2 maart vol gend jaar in West-Berlijn te houden verkiezingen. Het geallieerde hoofdkwartier in West-Berlijn bepaalde voorts dat de NPD im deee stad tot aan genoem de verkiezingen geen openbare acti viteit mag ontplooien. De NPD, eens beschouwd als een voorloopster van een fascistische her leving, verzocht eerder dit Jaar voor de eerste maal aan de verkiezingen in Berlijn te mogen deelnemen. De drie Westerse geallieerden, Frankrijk, Engeland en de Verenig de Sta'en, die de verantwoordelijk heid voo.- West Berlijn bezitten heb ben in net verleden steeds bijeen komsten van de NPD verboden op grond vin het argument dat zij de openbars orde verstoorden. Gijzelaar De Italiaanse politie heeft speciale maatregelen getrof fen voor de bescherming van Jood se personen, nadat zij berichten had ontvangen over plannen van Arabi sche guerrillastrijders om een gij zelaar in handen te krijgen. De ze zou dan moeten worden uitgewis seld tegen de Grieks-katholieke aarts bisschop van Jeruzalem, mgr. Hil- rion Capucci, die op beschuldiging van wapensmokkel voor de Pa lestijnse verzetsbeweging in Israël, gevangen zit. Arrestaties De Spaanse politie heeft 67 linkse Catalaanse intellec tuelen aangehouden die in een klooster in de textielstad Sabadell bij Barcelona bijeen waren. Naar de politie bekendmaakte, werd op de byeenfcomst gesproken over opne ming van de Catalaanse „Asamblea de Cataluna" in de volksfrontorga nisatie „Junta Democratica de Es- pana". Deze organisatie is in Juli te Parijs opgericht door de secre taris-generaal van de verbo den Spaanse communistische par tij. Arrestaties in Buenos Aires BUENOS AIRES (Reuter) De po litie van Buenos Aires heeft gister avond ongeveer 500 studenten aange houden die deelnamen aan een gro te demonstratie. Duizenden studen ten waren de straat opgegaan om te betogen tegen een bomaanslag op de wonlag van de rector van de uni versiteit van Buenos Aires waarbij het vier maanden oude zoontje van de reotor zaterdag om het leven kwam. Studentengroeperingen hadden de betoging zondag al aangekondigd, maar het ministerie van Binnenland se Zaken had meteen een demonstra tieverbod afgekondigd. Desondanks trokken erkele duizenden studenten voornamelijk van de medische en so ciale faculteiten, de straat op. Een grote politiemacht met waterkanon nen dreef de demonstranten uiteen en arresteerde ongeveer 500 van hen. De rector van de universiteit be hoort tx de uiterst linker vleugel van de Peronistische beweging. 1 Bus in ravijn - In de Argentijn se provincie Salta zijn gisteren vierentwintig inzittenden van een bus om het leven gekomen toen het voertuig m een ravijn stortte. Rode Brigade Bij het onder zoek naar de ontvoering van Marib Sossi in april van dit jaar heeft de Italiaanse politie gisteren de 33-ja- rlge Renato Curcio en de 27-jarige Alberto Franceschini gearresteerd, die belden lid zouden zijn van de "Rode Brigade". De mannen werden aangehouden in Pinerodo by Turijn.. Curcio is volgens de politie de leider van de Rode Brigade. Hij woedt ook gezocht voor de ontvoering van een hooggeplaatste functionaris van Fiat vorig jaar. Franceschini heeft vol gens de politie onlangs enkele bezoe ken gebracht aan Oost-Europa. met vakantie als U wilt helpen, door gebruik te maken van het hieronder afgedrukte formulier dit tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons in te zenden ons niet op te bellen voor opzending of inhouding van de krant. Telefonische opdrachten kunnen wy niet aannemen. Als brief verzenden, frankeren met 45 cent. Uw dagblad wil gaarne Dr. P. A. Voüte (38), behandelend geneesheer van de kankerafdeling van het Emmakinderziekenhuis in Amsterdam (in feite de kinderafde ling van het An toni van Leeuwen hoek ziekenhuis) met wie wy het hierbij afgedrukt interview hadden beseft als zeer deskundig insider dat het zilveren Koningin Wilhelmi na Fonds in de geldzorgen zit. "Ik realiseer me gewoon dat er een enorme hoop geld nodig is. Geld dat er moet komen voor de kanker research. De kankerbehandeling wordt gedekt door de behandelings- prijzen, door de ziekenfondsen en de ziekt ekostenvorzekeringsmaatschap- pijen. Maar de research, het zo ver schrikkelijk noodzakelijke onderzoek op kankergebied, wordt zeer onvol doende gesubsidieerd. Het geld daar voor moet van het KWF komen. En uit inzage van de KWF-boeken weet lk dat het KWF niet eens de geld ontwaarding heeft kunnen bijhouden. Voor lopende projecten zijn al onvol doende middelen beschikbaar, laat staan dat op dit ogenblik nieuwe on derdeken gefinancierd zouden kun nen worden." Op dr. Voütes afdeling liggen kan- kerkpatiëntjes in de leeftijd van 0 tot en met 16 Jaar: zuigelingen, peuters en kleuters, kinderen, tieners. Met alle mogelijke vormen van kinder kanker. Vorig Jaar werden ongeveer honderd nieuwe patiënten. In totaal behandelt hij tussen de 500 en 600 Jongens en meisjes die aan kanker lijden. De opnametijd, de duur van het verblijf in het ziekenhuis ls vaak maar kort Voorbehandeling en nabehandeling (follow-up) duren aanmerkelijk langer, vergen enkele Jaren. Hechte band De meeste patiënten worden tij dens die voor- en nabehandeling po liklinisch behandeld. Ze zijn afkom stig uit alle delen van het land. tot uit Maastricht toe. Dr. Voüte: "Om dat vele jaren een keer in de week naar de polikliniek komen, groeit er een hechte band tussen hen en mij. Wat wil je, Je ziet ze meer dan je beste vrienden." De diagnose "kanker" komt van zelfsprekend bij alle ouders keihard aan. Dr. Voüte: "Het zal Je kind maar zijn. Vanzelfsprekend doen wij er als team ik werk niet alleen Het Koningin Wilhelmina Fonds bestaat dit Jaar een kwarteeuw. In die vijfentwintig jaar groeide het ledenaantal tot 420.000. De Stichting Koningin Wil helmina Fonds begon met een kapitaal van twee miljoen gul den. Verwerft nu uit collectes, subsidies van provincies en ge meenten, contributies van leden, erfenissen, enzovoorts per Jaar tieneneenhalf miljoen gulden. In de afgelopen vijfentwintig Jaar is uit het KWF ruim 80 miljoen voor kankerbestrijding uitgekeerd, waarvan bijvoor beeld 40 miljoen aan het Neder lands Kanker Instituut, 4,6 mil joen aan de vijf universitaire kankercentra en zo aan nog een aantal centra en instituten. 420.000 leden lijkt veel. Er zijn in Nederland echter ongeveer drie miljoen gezinnen en in to taal zo'n veertien miljoen inwo ners. In plaatsen in het oosten en noorden van ons land is zo'n tachtig procent der gezinnen lid. Er zijn ook gemeenten waar nog geen twintig procent het Koningin Wilhelmina Fonds steunt. Toch is over het geheel gezien de interesse voor de kan kerbestrijding bij ons volk toe genomen. De inkomsten van het KWF zijn in 1972 met 10 2 pro cent eestegen in vergelijking met 1971. Voor de bouw van een re- search-laboratorium van het Antom van Leeuwenhoekhuis ontbreekt een bedrag dat in de miljoenen loont Bij verschillen de andere objecten heeft het KWF zich al financieel moeten beperken. alles aan om de ouders psychisch zo goed mogelijk op te vangen. Juist ook in het belang van het kind. dat zijn weerstand niet mag verliezen. Voor het genezingsproces is het hebben van weerstand immers van onschat bare waarde. Dat geldt voor elke ziekte, dus ook voor kanker." Hoe gesprekken tussen dr. Voüte en ouders van kinderen bij wie kan ker is geconstateerd precies verlopen, is niet weer te geven. Men kan zich voorstellen welke emoties daarbij kunnen losslaan. Kort samengevat kan dr. Voüte er dit over zeggen: Als Brugman 'lk heb altijd de grootste moeite met het inprenten bij de oudere van het feit dat er kans op genezing is. Als ik ze vertel dat we hun kind gaan behandelen door middel van bestra ling. hoor ik vaak: hou maar op dok ter, dat helpt toch niet. Of: ik be grijp wel dat het moet, maar ik ge loof er niet in. En toch is het de waarheid: alle vormen van kanker, alle gezwellen zijn, zeker bij kinderen, te genezen. De vraag of een kind dat kanker heeft wel of niet geneest, hangt af van de mate waarin de ziekte al door het lichaam is uitgezaaid, dus van het stadium waarin de kanker wordt ontdekt. Veelvuldig maak ik mee dat oudere hun kindje in gedachten al onder de grond hebben gestopt, het kistje al getimmerd hebben en dan moet ik praten als Brugman om te bereiken dat ze inzien dat er echte reële hoop is." Om die reden betrekt dr. Voüte de ouders in een zo vroeg mogelijk sta dium bij het onderzoek. "Ik licht ze volledig in vanaf het allereerste mo ment. Een arts dient sowieso niet Voetballer door rechter beboet ARNHEM De 24-Jarige Arn hemmer Nico H. (Hartemink), die op 13 Januari van dit Jaar tijdens een voetbalwedstrijd te Ede een tegen stander een pak slaag gaf toen deze een overtreding tegen hem beging, is gisteren door de politierechter te Arnhem wegens mishandeling ver oordeeld tot een boete van f 200. De officier van justitie liet H., die nog in *n proeftijd loopt wegens een aa> der geval van mishandeling, weten dat hy zou overwegen ten uitvoerleg ging te vorderen van de drie weken gevangenisstraf die hem bij die ge legenheid voorwaardelijk waren op gelegd. De Arnhemse voetballer sloeg zijn tegenstander in Ede enkele tanden uit de mond. Hij beloofde de schade, die f600 bedroeg, te vergoeden als geen aangifte zou worden gedaan, 't Slachtoffer had hieraan geen ge hoor gegeven. De KNVB schorste de handtastelijke Arnhemmer voor een half Jaar. Gewichtheffen Tijdens de Azia tische spelen in Teheran is de Noord- koreaanse gewichtheffer Kim Joong- il op het gebruik van stimulerende middelen betrapt. Hij zal zijn gou den medaille in de zwaargewicht klasse weer moeten inleveren. KNVB Zaterdag: Piet Vonk (Koudekerk) 3 Huig Schaap (Katwijk) 2) 2 Mart Wrak (ARC) 2) 2 Ruud Broring (Noordwijk) (+1) 2 Dirk Bijl (RCL) 2 Zondag: Stan v. d. Meel (DOCOS) (+1) 4 Jan Zoetemelk (Randst. Sp.) 3) 3 Peter v. Werkhoven (UDO) (+2) 3 Hans v. d. Berg (Teyl.) 1) 3 Gerard Oudevefltlh. (UDO) (+1) 3 Adrl Hoogervorst (Wadd.) 1) 3 P. Dubbeldeman (Roodenb.) 1) 2 Jaap Schi&dttuizen (Lugd.) (+1) 2 Jan Pijnaker (Lugd.) (+2) 2 Ger de Roode (LDWS 1) 2 Henk v. Maris (V. Nispen) (+2) 2 G v. Haasteren (V. Nispen) 2) 2 Bart de Roo (Bern.) 2 Theo v. Goozen (Bern.) 1) 2 Pieter Barendsen (ASC) (+1) 2 Jos van der Berg (SJC 1) 2 Diok Heemskerk (SJC) 2 Ton de Jong (NSV) 1) 2 autoritair te zijn, maar voor een arts die kankerpatiëntjes behandelt, geldt dat dubbel. In feite komt het er op neer dat ik de ouder para-medisch maak. Dat ze snappen waar je bezig bent. Lukt dat, dan zie Je vaak dat er ook bij niet-genezing, by overlij den van een kindje, een beter begrip by de ouders is ontstaan, waardoor zij minder moeite hebben met be grippen als "aanvaarden" en "be rusten". Het woord "berusting" ligt dr. Voü te overigens bepaald niet voor op de tong. "Ik berust pas als ik zeker weet dat er niets meer aan te doen is. Daar kom ik op zo'n moment dan tegenover de ouders eerlyk voor uit. Je behandelt vanzeelfsprekend niet tegen beter weten in." Onderzoek De arts die in '68 promoveerde op een proefschrift handelend over "ge zwellen by kinderen" mag dan tot zijn eerlijke spijt niet daadwerkelijk met kankerresearch bezig kunnen zijn, hy voedt die research wel zoveel als mogelijk. Daartoe werkt hy mee aan verscheidene onderzoeken, waar voor hij materiaal en gegevens aan draagt. In een van die onderzoeken (chemisch onderzoek en vroegdiag- nostiek van gezwellen) werkt hij sa men met het universiteitsziekenhuis te Utrecht. Dit onderzoek wordt ge subsidieerd door het KWF. Een ander zeer kostbaar pro ject, waar dr. Voüte aan meedoet, is internationaal opgezet. Het gaat om een onderzoek naar niergezwellen, waaraan op Nederlands initiatief ook onder meer Zweden, Duitsland, Italië, Frankrijk, Polen, Hongarije en Noor wegen deelnemen. "Het heeft veel moeite gekost om een dergelijke in ternationale samenwerking tot stand te brengen, maar het moest wel want in Nederland alleen zijn voor dit on derzoek te weinig patiënten voor handen", aldus dr. Voüte, secretaris van dit in totaal acht jaren durende project. Kosten voor Nederland: vijftig mil le per Jaar. Het KWF betaalt. Onze conclusie: een koopje voor een derge lijk kostbaar project. Dr. Voüte: "De vrije tijd die ik er insteek, toch altijd zo'n anderhalf uur per dag, wordt niet betaald. Dat kan ook niet, daar voor is het Je werk." „K" Zyn werk: het behandelen van ba- bies, kinderen en tieners die kanker hebben. Patiënten. Dr. Voüte: "Kan ker is een ziekte als alle andere. Nog- Station bezet In de omgeving van Napels hebben 200 Italiaanse werklozen gisteren een spoorweg station bezet om de aandacht van de autoriteiten en de openbare me ning op hun problemen te vestigen. Ze hebben de spoorlijn bij het sta tion van Torre Annunziata ge blokkeerd. Er hebben zich geen in cidenten voorgedaan, maar het ver keer moet worden omgeleid. Nieuw akkoord Thieu van Zuid-Vietnam heeft twee topmede- werkers naar Indonesië gestuurd met de opdracht te proberen tegen eind 1974 tot een ..echt" vredesakkoord met Noord-Vietnam en de voorlopi ge revolutionaire regering van Zuid Vietnam te komen. LEIDEN Prof. dr. A. E. Cohen, rector magnificus van de Leidse uni versiteit, zal volgende week maandag in het academiegebouw de zilveren legpenning van de universiteit uit reiken aan dr. C. Ver Heyden Baron de Laasey. Dr. Ver Heyden krijgt de ze penning op grond van zijn acti viteiten die leidden tot de oprichting van een ieeretoel in het gezondheids recht aan de Leidse universiteit. Hij riep daartoe via het Leidsch Univer- sifeits Eonds een stichting in het leven die zich ten doel stelde de leerstoel cp te richten en in stand te houdm. De eerstoel in het gezondheids recht werd in 1972 gerealiseerd door de benoeming van prof dr. J. F. Rang tot bijzonder hoogleraar. Tot dusver volgden ongeveer zeventig studenten de colleges, voornamelijk Juridische studenten en afgestudeer den. Twee proefschriften zijn maals: het is geen ongeneeslijke ziek te. Je kan het het beste vergelijken met tuberculose aan het begin van deze eeuw. Als ik 4n 1905 was gebo ren, was de kans dat ik aan tuber culose was doodgegaan vrij groot ge weest. Iedereen heeft nog wel een grootmoeder of bejaarde kennis die vroeger tuberculose heeft gehad. Als Je tegenover de oude mensen het woord tuberculose in de mond neemt, reageren ze stuk voor stuk in de trant van: hoe durf Je dat zo voluit uit te spreken. Tuberculose werd in die tyd aangeduid met "t", of met tb, zoals velen nu "k' zeggen wanneer ze kan ker bedoelen. En ook al zyn we nog niet achter de oorzaken waardoor kanker kan ontstaan, het is een ziek te die wel degelijk te bestrijden valt. Vaak met succes. momenteel in bewerking, terwijl de belangstelling bij de studenten voor het gezondheidsrecht toeneemt. Een aantal afgestudeerde Juristen die zich in het gezondheidsrecht hebben ge specialiseerd, heeft als Jurist een baan gevonden in de gezondheids zorg. Dr. Ver Heyden, die in 1889 in Middelbirg werd geboren, studeer de o.m. in Utrecht, Leiden, Cambrid ge, Edingburg, Wenen en Harvard. Behalve arts aanvankelijk was hij ziekennuisarts, later werd hij me disch directeur van een Londens zie kenhuis is hij ook kaakchirurg en advocaat. In Italië was hij als hoog leraar in de gerechtelijke genees kunde werkzaam aan de universitei ten van Rome en Florence en was hij als kaakchirurg verbonden aan het hof van de koning. Ook trad hij in Italië op als Juridisch advi seur van de Engelse en Amerikaanse ambaissade. Dr. Ver Heyden, die de Engelse nationaliteit bezit, woont nu op het eiland Jersey. Tijdens de bijeenkomst volgende maandag zal dr. Ver Heyden be kend mixen dat de stichting die de oprichting van de leerstoel ln het ge- zondhei terecht heeft voorbereid, Jaarlijks een bedrag tei beschikking zal stellen voor we enschappelijke as sistentie. Ook zal hij aan prof Co- hen een manuscript aanbieden dat handelt ever een bekende Engelse rechtsziak uit de Jaren twintig. Hij zal vei\wr de zg. Van Lands kroon Schouten-prijs uitreiken aan de bes te student van het cursusjaar 1972— '73, mr. C F. M. van Vliet Junior advocaat in Delft. Mr. Van Vliet krijgt deze prijs op grond van een diepgaande studie die hij maakte van het medisch tuchtrecht in Ne derland. s HUISADRES is: Naam: Straat: woonplaats: Jaar Kwartaal hebben een Maand Postabonnement Ons VAKANTIEADRES is: van straat plaatsnaam: No. doorhalen wat niet van toepassing is. tot S.v.p. ln blokletters KOSTEN VAN OPZENDING Voor Nederland en België gratis. r? overige Europese landen uitsluitend per luchtpost. Kosten f 1,— per dag. De praktijk heeft ons geleerd dat de bezorging van kranten in de Zuid- europese en noordafrikaanse landen nog al eens te wensen overlaat. wy kunnen daarom geen verantwoording nemen voor kranten die niet tydig op het vakantieadres worden ontvangen.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 15