LEIDSCH DAGBLAD Woeste autorit van doden door hart Leiden: 2 BELOO Record aantal werklozen in bouw verwacht Veronica zwijgt vandaag Uw horloge loopt gelijk,nietwaar? Achtervolging van gestolen auto LEIDSCH DAGBLAD Twee van drie dagen te koud voordezekertijd DANSLES? 'Vermoorde' Japanner slachtoffer heroine? (ARAVANSHOW MAANDAG 2 SEPTEMBER 1974 OPGERICHT I MAART I860 34414 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN - Een 1 7-jarige Leidenaar heeft gisteravond bij een woeste rilt door de straten waar bij hij achtervolgd werd door de politie twee mensen doodgereden. Het ongeluk had om streeks tien voor half zeven plaats in de Haarlemmerstraat. De slachtoffers zijn de wedu we mevrouw K. L. van der Meij-De Graaf (68) en haar 33-jarige zoon K. L. van der Meij. De auto, een Volvo van een Leiidse arts. was tussen twaalf uur en kwart over twaalf gisteren op het terrein by het Diaconessenhuis gestolen. De Jongeman had de arts kennelijk ge volgd, want diens autosleuteltjes wer. den uit zyn jas, die in het zieken huis hing, ontvreemd. De arts deed al spoedig daarna aangif te van de dief stal. De politie in het hele land werd ln kennis gesteld en om tien werd de gestolen Volvo gesignaleerd schedel op, Mey en haar zoon bevonden, zy moeten op slag dood zyn geweest. De stoffelyke resten werden her en der gevonden. Moeder en zoon Van der Mey woon den aan de Schelpenkade. De gesto len Volvo kwam uiteindelijk tot stil stand tegen de pui van boekhandel Zandvliet, waar de jongen uit de auto werd geslingerd. Hy liep daar- by vermoedeiyk een scheurtje in de in Hoogmade door de politie daar. Het bericht werd doorgegeven aan de Leidse politie, die een auto stuur de naar de Willem de Zwygerlaan, ter hoogte van het Engelendaal in Leiderdorp. Daar werd de achtervol ging ingezet. De jongeman, die aan vankelijk weer richting Hoogmade reed, wilde even later by de IJssed- meerlaan stoppen om te tanken en werd kennelyk toen pas de politie auto gewaar. Hy keerde en reed in volle vaart de Willem de Zwygerlaan op. in de richting van Leiden. Op dat -gewoon tot stilstand 'moest worden moment begon een wilde Jacht. De gebracht, gezien de snelheid verkeert buiten levensgevaar. De politie heeft hem vanmorgen nog niet kunnen ver horen. Hy is onder bewaking opge nomen in het Academisch Zieken huis. Toen de jongeman in de EHD- auto werd gesjouwd, moest de politie voorkomen, dat omstanders hem te lyf gingen. De vraag die zich opwerpt is: had dit ongeluk voorkomen kunnen wor den? Inspecteur La Riviére: ..Hoe los Je dit soort gevallen op? Voor uitgangspunt, dat de auto Volvo reed met een snelheid van ten minste 130 kilometer, aldus inspec teur J. H. la Rivière en kon door de politiewagen niet worden ingehaald. DOOR STOPLICHT Via de Willem de Zwijgerlaan werd de woeste tocht voortgezet op de Oegstgeesterweg, waar de jongeman door het rode stoplicht reed. Op het Stationsplein reed hy aan de linker kant het verkeer van de andere kant tegemoet en hetzelfde deed hy op de Stationsweg, waar hy enkele gepar keerde auto's raakte. Via de Steen straat schoot hy vervolgens de Blauwpoortsbrug op Rechts daarvan op de Bosteflbrug naderde inmiddels een tweede surveillanceauto van de politie. De jongeman besloot toen over de verkeersheuvel de promenade van de Haarlemmerstraat in te ry- j den, nog steeds met een snelheid van minstens 130 kilometer. De tweede politieauto zette, op forse afstand overigens, de achtervolging in en de eerste ging via de Apothekersdyk, de SMlle Ryn en de Stille Mare in de richting van de Hartebrugkerk. De politieauto in de Haarlemmerstraat durfde niet met volle snelheid te riJ- den, maar zette de tocht wel met ge- luids-siginalen en zwaailicht voort. Eén van de argumenten daarvoor was dat eventuele voetgangers gea larmeerd zouden warden. Ter hoogte van pand 59 raakte de Volvo al links en rechts de trottoirband. By pand 99 verloor de jongeman helemaal de macht over het stuur. Hy raakte eerst links de trottoirband, vloog Mar rechts, belandde teeen de pui Jongens hunnen hier gaan van schoenenzaak Bata, schoot door naar de portiek van fotohandel Lint hout, waar zich mevrouw Van der Wisselvallig weer Vannacht zwaar bewolkt met regen, morgen overdag wisselend bewolkt met enkele buien. Minimumtemperaturen Zi-lAJ.. SSH! rond 13 graden, maximumtcmperatu- w„na„ ren omstreeks is graden. Krachtim. in de weekeinden binnen tijdelijk harde tot stormachtige ruimend zuidwest tot (Opgemaakt om 12.40 uur). Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs. n Ik word abonnee vanaf 16 sept 1974 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidach Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. naam: adres plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon Invullen In open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, antwoordnummer 214, Lelden. maar het is de vraag of dat ge holpen zou hebben. We hebben hier geen deuren op slot, geen tralies. Als de Jongen zelf gemotiveerd zou zyn, zou een straf helpen. Maar in dit geval was het waarschyniyk alleen uitstel van executie geweest. Opslui ten zou alleen maar agressie hebben gewekt. Het probleem is. dat wy dit soort gevallen pas krijgen, als we er eigenlijk al niets meer aan kunnen doen". Het wrak. van de gestolen Volvo, gefotografeerd in de Haar lemmerstraat. (Foto Jan Holvast) Een nieuw sportseizoen. een nieuw geluid. Ook de sport - rubriek van dit dagblad heeft een "opfrissertje" gekregen. Niet alleen een nieuwe naam Vry Spel maar ook een aantal nieuwe rubrieken. De belangrijkste: internatio nal Wim Rijsbergen geeft in deze krant elke maandag zUn eigen visie op de door Feyen- oord gespeelde wedstryden. I Nadat de eerste divisie twee weken geleden al uit de startblokken was geschoten, is het afgelopen weekeinde het voetbalgeweld ook losge barsten in de eredivisie. Voor Ajax was die start overigens bepaald niet overtuigend. Weliswaar wonnen de Rot terdammers met 40 van Roda JC, maar de lands kampioenen maakten zonder onze columnist Wim Rijs bergen een dromerige indruk. Ook Ajax kon niet imponeren en kwam niet verder dan een 20 zege op Excelsior. Opmerkelijk was dat Stef- fenhagen, die verkocht was aan Duisburg de geblesseerde Jan Mulder afloste. Ook voor de meeste amateurs begon het voetbalrad van avontuur weer te draaien. Van de Leidse eersteklassers verloor Roodenburg onnodig by EBOH en hield LFC aan zyn debuut een 0—0 gelijk spel over. Hoofdklasser UVS, die al eerder was gestart, herstelde zich na een matig begin tegen CVV. Natuurlijk was er ook ander sportnieuws. Na de heer schappij van Oost-Duitsland tijdens het Europese zwem men heerste de DDR ditmaal tijdens het eerste wereldkam pioenschap damesroeien. Voor Nederland was niet meer dan eenmaal zilver weggelegd. Op Duindigt ging de zege in de dravery om het kam pioenschap van Nederland naar Henri Buitenzorg, die op het "bollenveld" de snel ste was. Klokslag zes uur zaterdag middag deed Radio Veroni ca er voorgoed het zwijgen toe. De emoties zaten hoog. Technicus Hans van Velsen had er kennelijk ook pioeite mee het te verwerken. In Sche- veningen wachtte de mannen van Veronica een hartelijke ontvangst. Het icerd zelfs een dolle boel, wat uitliep op relle tjes op en rondom het Binnen hof 1 PAGINA 5 18 PAGINA'S mee hy reed en gezien de manoeu vres, die hy uitvoerde. De jongens in onze auto hebben in een paar se conden moeten besluiten. Met het geven van geluidssignalen konden ze in elk geval proberen het publiek te waarschuwen". De Jongeman is overigens een oude bekende van de politie. Hy heeft reeds enige inbra ken op zyn naam staan en eveneens een aantal gevallen van joy-riding. Al eerder heeft hy by het Diacones senhuis op dezelfde wyze een auto gestolen. Sinds 8 augustus is hy op genomen in het Rotterdamse inter naat voor werkende Jongeren en stu derenden „Cortenaerhuis". Hoofdin specteur Cornelisse van de Leidse politie vroeg zich af, waarom de Jon geman gisteren door het tehuis met verlof was gestuurd, mede gezien het feit dat hy vorige week in Noordwyk ook al moeiiykheden had gemaakt en tenslotte door zyn groepsleider in het politiebureau moest worden afgehaald. Cornelisse„Dergelijke proefverloven kunnen eenvoudig niet. Je ziet wat er kan gebeuren. Als u een besmefcteiyke ziekte hebt, biyft u toch ook niet vyf van de ze ven dagen binnen en de andere twee niet. Als iemand een gevaar is voor de maatschappy moet hetzelfde gel den. De ouders van de Jongen heb ben er notabene op aangedrongen om hem binnen te houden". GEEN SLOTEN Een vertegenwoordigster van de staf van het Cortenaerhuis gaf als reac tie: „wy zyn een open tehuis. De staan willen, als ze maar op tyd terugkomen, wy staan erop, dat ze in de weekeinden zoveel mogelyk contact hebben met de ouders. U kent de moderne opvattingen. Het woord vryheidsberoving wordt al, gauw gebruld. Ik moet u wel zeg gen, dat deze Jongen in een moei lijke situatie is opgenomen. Hy was hier eigeniyk niet op zyn plaats. We zaten er al over te dubben. Als hy Deze zomer: DE BILT - De drie den hebben vele koude dagen ge bracht. Gemiddeld waren van elke drie dagen er twee aan de koude kant. De temperatuur was gemiddeld dan ook ruim 3 graden onder de nor male waarde. Toch waren de zomers van 1965 en 1972 nog kouder. Het aantal zomerse dagen bedroeg slechts zeven tegen achttien normaal Van die zomerse dagen vielen er vyf in augustus. De temperatuur is in De Bilt niet hoger geweest dan 26 H graad: een absoluut laagterecord in de afgelopen 125 Jaar. De zon scheen in De Bilt 609 uur: de hoeveelheid regen was normaal, al vielen er plaatselyk soms flinke buien. Siamese tweeling gestorven ROTTERDAM De Rotterdamse Siamese tweeling is gestorven. De meisjes De Rooy, van wie vrydag- avond in het laatste communiqué ge zegd werd dat ze in slechte toestand verkeerden, zyn nog diezelfde avond overleden. De tweeling was zydelings vergroeid en had een te groot aantal gezameiyk opgezette organen om een scheiding mogelyk te maken. ten blyven, hoort hy niet in ons te huis. We hadden hem wel kunnen verbieden om naar huis te gaan. ADVERTENTIE DEN HAAG Komende winter zul len er zeker zo'n 50.000 werklozen in de bouw rondlopen. Dit verwacht de heer A. Buys, voorzitter van de Bouwbond NW. Er is thans een voorziening in de maak om de be taling van de uitkeringen by werk loosheid niet in gevaar te brengen want het fonds waaruit deze tot dus ver werden gedaan is al byna uitge put. Op hét moment zyn er 25.000 werklozen in de bouw. Het jaarge middelde zal naar verwachting boven de 30.000 komen. De heer Buys noemde het tydens de bondsraadvergadering fn Utrecht volstrekt onaanvaardbaar dat 10 pro ADVERTENTIE 'S MAANDAGS Bent u het niet vergeten? Iedere maandag levende CO muziek in bar-dancing Q 'T FUST Z met medewerking van The Mantana's. s Toegang boven 18 jaar. O s® Geopend vanaf 20.00 uur. Nieuwstraat 31 Leiden t.o. Hooglandse kerk. 'S MAANDAGS cent van de werknemers in de bouw- ny verheid niet aan werk kan komen. De inhoud van de onlangs door mi nister Gruyters gepubliceerde bouw- nota noemde hy erg teieursteilemi. Nobelprijs zou ten onrechte zijn toegekend OSLO Het Noorse blad Aften- posten weet te melden dat de roman cyclus 'De stille Don", waarvoor Mi- hail Sjalochow in 1965 de Nobelprys heeft gekregen voor het grootste deel niet door deze auteur is geschreven. Dit zou Solzjenitsyn onthullen fn een boek, dat binnenkort in Parys zal verschynen. De Inmiddels overleden Sjalochow, een idool van Chroestjow, zou er niet veel anders aan hebben gedaan dan een byna voltooid manuscript van zyn collega Pjodor Kroekow. Kozak- kenlelder tydens de revolutie, aan te vullen. De eerste twee delen zouden voor ruim 95 procent aan Krjoekow zyn ontleend De andere twee voor byna 70 procent. ADVERTENTIE iongelui ouderen gehuwden EVERT CASTELEIN Zie kleine advertenties ADVERTENTIE JUPITER óók op de LEIDATO Nieuwste modellen NU nog LAGE prijzen. SAINT-TROPEZ In Saint-Tro- pez is gisteren de 23-Jarige Pran?aise Caroline S. aangehouden in verband met de noord op de 25-jarige Japan se werkstudent Yoshia Suzuki, wiens ïyk op 21 Juni naakt verpakt in een met stenen verzwaarde zak, uit het Nfeuwe Grachtje in Amsterdam werd opgevist. Volgens de Franqaise was de Jonge Japanner in een hotel in Amsterdam overleden aan een te grote dosis heroïne. Caroline S. en haar 23-Jarige land genoot Jean-Pierre V., die op dat moment by de Japanner waren, zou den. volgens de verklaringen van de aangehouden Francais e, in paniek zyn geraakt en zich ontdaan hebben van het ïyk door het in een zak ver pakt in een gracht te deponeren, Een maand later kwam het ïyk boven dryven. Inmiddels is Jean Pierre gearres teerd wegens het gebruik van gesto len cheques. Tydens de verhoren kwam de po litie erachter dat hy iets te maken had met deze zaak. Hy bleek he' lijk van de Jonge Jappanner van zyn kleding te hebben ontdaan. V. legde vervolgens een volledige verklaring af. Wervelstorm over Japan TOKIO Een wervelstorm met de code-naam Polly heeft een spoor van vernieling getrokken over West en Midden-Japan. Als gevolg van overstromingen en grondverschuivin gen kwamen tenminste vier personen om het leven terwyl er 41 werden gewond. Verder worden nog vyf vermist.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 1