Belangrijke beslissingen aan 't einde van de rit 3M is winnaar agenda Simon Jansen was in de stemming Raadsvergadering Voorschoten overleden LEIDEN Na Van der Berg (in 1970) Verenigde Kleine Bedrijven ('71) Endegeest ('72) en Bon-Apart ('73) m xg 3M Nederland zich na gis teravond de vijfde zaal voetbalkam pioen van de Leidse bedrijven noe men. Het oranje-blauwe team werkte zich op de eerste speelavond woensdag al moeiteloos door de voorrondes heen en kende ook tij dens de finale-poules nauwelijks pro blemen. Het daverende klap stuk werd en zo hoort het opk voor de eindstrijd tegen de Nie be waard. 1M Nederland versloeg de „Sanitaire" tegenstander met maar liefst 7—1. Grote mensen in de Min- nesota-oloeg, die overigens tot dit jaar goed meedraaide in de Lis- ser re zre.atie-competitiede ASC- routinier Rik Hins (twee treffers en enkele gave voorzetten), Peter Brug- houwt (de schietgrage DOCOS-doel- man sc>orde eveneens twee maal), Jan Vooys (2x) en Leo Brughouwt De De Nie-eer werd bij de stand 2—0 gered door Hans Braat. In de troostfinale tussen Gemeen te Leiden A(fval) Verwer king) V loetbal) C(lub) en Drukke rij bv (ex-B en T* bleek AWC, dat eerder de kampioen van vorig jaar Bon Aparte uitschakelde met 31 de sterksie. De heer Prevo, secretaris/ pen ningmeester van de Sportstichting, reikte na afloop van het door de zelfde Sportstichting goed georgani seerde toernooi de prijzen uit. SLP-Xoningsveld O-rl. Wernink- De Nie 0—1, 3M Ned. 2-SLF 1—2, Wernin K-Endegeest 1—0, SLF-3M- Nederlaad 1 0—2, De Nie-Endgeest 1—1, 3M Ned. 1—3M Ned. 2 1—0, Koning iveld-3M Ned. 1 1—3, Ko- ningsveld-3M Ned. 2 0—0, Citin-Gem Leiden AWC 0—3, Bon Aparte-Ci- tin 2-0, Ciitan-Vocking 3-4, Vocking- Bon-Aparte 00, Drukkerij bv-LOI 1—0, Gem. Leiden AVVC-Vocking 11, Drukkerijen bv-Nederlandse DrukkeHj bedrijven 1—0, Gem. Lei den A/VC-Bon-Aparte 1—0, LOI- Ned. Druk. Bedr. 0—0, Poulewin naars: Poule A: 3M Nederland 1; Poule B: Gemeente Leiden AWC: Poule C: Pa. De Nie; Poule D Druk kerijen bv Halve finales: 3M Ne derland :-Gem. Leiden AWC 4—2; De Nie-Drukkerijen bv 1—, De Nie w.n.s. Finale: 3M Nederland 1-De Nie 7— i; Om de derde plaats: Gem. telden AVVC-Drukkerijen bv 3—1. LEIDEN In Voorhout is gister avond laat de 77-jarige I. Arden uit Leiden om het leven gekomen. Hij kwam met zijn bromfiets te vallen toen hij een andere, hem tegemoet komende bromfietser passeerde. Hij was op slvg dood. LEIDSCH DAGBLAD üïtgave: Letdsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f 3180 Per Post f 34.20 Jaarabonnement t 116.20 Losse nummers f 0 46 Abonnementsgelden by vooruit- oetallng te voldoen BU automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—2000 u Zaterdag van 16.00—18.00 a Telefoon 01710-30500. OEGSTGEEST Met overweldi gende belangstelling heeft gemeen tesecretaris Vreeken gisteren her dacht dat hij veertig jaar geleden in overheidsdienst kwam. In een besloten bijeenkomst in de raadszaal waren o.m. aanwezig het voltallige college van B. enW, raadsleden, vertegenwoordigers van het openbaar onderwys, afgevaardig den van politie en brandweer, colle ga's uit omliggende gemeenten en personeelsleden uit de eigen gemeen te. Burgemeester Van Eysinga prees zijn secretaris als zijn adviseur en die van het college en de raad. Er is een openhartige en vriendschappe lijke verhouding. Hy sprak de hoop uit dat Vreeken de nog resterende zes jaar met goede moed zal uitzit ten. Hij overhandigde een envelop met inhoud en bood tevens een ta fel aan met daarop een fraaie vaas met bloemen. De raadsnestor Plate, gisteren afgetreden, sprak namens de raad en dankte Vreeken voor zijn toewüding en als baken voor infor matie. Er kwamen waardevolle geschen ken aan te pas n.l. een prachtige zit stoel voor mevrouw en een dito lig stoel voor mynheer, want ook een ambtenaar is wel eens moe. Namens de dienst een gemeente werken sprak adjunct directeur Doe- des die herinneringen ophaalde uit tijden toen alles wat gemoedelyker toeging dan nu. Ook sprak hy over de moeilyke tijd van de bezettings jaren. Namens de leerkrachten van het openbaar onderwys sprak de heer Koning, hoofd van de Terweeschool. Hy maakte gewag van de goede con tacten en had veel waardering voor Vreeken als vraagbaak. Uit de kring van gemeentesecretarissen uit de bollenstreek werd gesproken door Van den Aardweg, gemeentesecreta ris van Voorhout, die er de aandacht op vestigde dat ook de taak van de gemeentesecretaris in de stroomver snelling is geraakt. Het is een mooi maar moeilyk ambt. Hy nodigde Vreeken en echtgenote uit voor een uitgaainsdagje. Als dank zal 'n aan denken aangeboden worden. Als laatste spreker werd Gerrit Heere aangekondigd als voorzitter van de gemeentelijke personeelsvereniging en dan gaat ieder er eens goed voor zitten, want Heere treedt op als een conferencier die vele anecdotes op zijn program heeft, ook gistermiddag zodat dit een vroiyk sprekers-einde werd. De jubilaris had uiteraard het laatste woord. By zo'n gelegenheid aldus Vreeken, worden de goede eigenschappen belicht, maar ieder mens heeft zyn ondeugden. Immers zelfkennis is de ware kennis. Hy somde enkele van die ondeugden op. Desondanks was hy er biy om dat er goede personeelsverhoudingen zyn en dat er dus een prettige werksfeer is. Hy dankte voor de goede woor den en aangeboden geschenken. Een lange rij van receptiegangers maakte een waardig en feestelyk slot aan deze plezierige middag. (Foto Jan Holvast) Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstraat, Vol molengracht, Oostdwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerritsteeg. Prinssessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nwe. Beesten markt, Kort Galgewager, Mors- straat, Smidsteeg. Narmstraat. Kruisstraat, le en 2e Binnenvest gracht, St. Aagtenstraat, Lammer markt, Marksteeg, Lange Schei- straat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turf markt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Sionshof, St Ursulasteeg, Caeciliastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg. Korte en Lange Agnietensttaat, Spijkerboor- steeg, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reineveststeeg, Langegracht, Vrede hof, Houtmarkt, Noorderstraat, Hen drikstraat. Vrijdag Van Vollenhovenkade en plein. Snouck Hurgronjestraat. Huizinga- straat, Uhlenbeckkade. Colenbran- derstraat, Meyerskade. Duyvendak- straat, Kanaal weg (van Hoge Rijn dijk tot van Volienhovenplein» Rijndijkstraat, Kanaalstraat, Dozy- straat, de Goejestraat, Cosljnstraat, Hartmanstraat. Roomburgerlaan. Hoge Rijndijk (van Uti brug tpt W ilhelminabrugütr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelmina- brug), Catharinastraat, Rynstroom- straat. Hoge Rijndijk en ütr Jaagpao (beide van Wilhelminabrug tot Rhynvreugd), Rhynvreugd, Brugge- straat. Besjeslaan, Park „Die Ley- the", Roomburgerweg. Aarstraat Meerburgerkade en straat. Gouwe straat, Amstelstraat, Leedestraat Wierickestraat, IJsselkade. Kasteel hof, Vliststraat, Zaanstraat, Maas straat, Merwedestraat. Drechtstraat Lingestraat, Spaarnestraat, Lek straat, Castellumweg. De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen door: Haven Apotheek, Haven» 18, tel. 20085 Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525 Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Oegst- geestse Apotheek, Wiühelminaparic 8, tel. 53274. W ijkverpleging Leiden Zr. M. C. Burghoorn, Marislaan 7, tel. 20613. Zr. L. G Nel- son-v. Dam, Hoge RUndyjc 138, teL 23515. Leiderdorp Zr. C. W. Prins, t€i. 92023. Oegstgeest Interkruds. Lytweg 7, tel. 54500. Voorschoten Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond Zr. A. Vriend, Frie- zenihorst 23, Sassenheim, tel. 02522- 12022. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars tel. Lelds advies bureau: 61112 Gezinsverzorging Stlcbtlng Gezinsverzorging, Lelden. rlg zlefen ea gezinsverzorging, êlare 45. tel. 49441 (ma t/m vrll 9—10 uur voorin) Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNiemeyer, Hof- dlick 82 Oegstgeest tel 01710—53652. Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu we Rijn 20a, tel 24555 In verband met vakanties zyn de openingstijden ut eind augustus gewijzigd in ma, woe en do. van 2—5 uur nam. ma en do 8— 10 uur nam Reieast is gesloten van 14 (uil tot 1 augustus. Twee mannen aangehouden LEIDERDORP De rijkspolitie in Leiderdorp heeft vannacht de kooplieden H.V. (24) en J. R. (19) op heterdaad betrapt by een inbraak in het wegrestaurant Albert's Corner langs de Rijksweg 4. De mannen, die trachtten te vluchten, werden door een waarschuwingsschot tot staan gebracht. De mannen hadden ai een grote hoeveelheid sigaren en sigaretten klaarstaan om mee te nemen. Man na ongeval LEIDEN Koffie, Kunst en Kuriosa. In de Haarlemmerstraat werd gisteravond het piepkleine winkeltje "Bekijk 't maar" van Willem van Buuren geopend. Het was druk, warm en erg gezellig. "Bekijk 't maar" heeft momenteel een expositie van Will van Aggelen; daarover zal van de week meer in dit dag blad te lezen zijn. Gisteravond was het alleen maar kijken naar het interieur, de inventaris en de mensen en genieten van een glas ivijn of een kopje koffie. Want dat zal in de toe komst rijkelijk gaan vloeien. (Foto Jan Holvast) Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48, kamerbewoners, Zondag Antonlus Clubhuls. dansen va Hooglandse KerKgracht, dans Geverstraat 65, Oegstgeest, voor kamerbewoners en alleenstaanden. Maandag Breestraat 19. Twentwel. Charlotte de Bourbonhof/hoek Wil lem de Zwijgerlaan, "Honk,\ spreeku SOS-dienst SOS-tel hulpdienst, 25202. Voor allen die In deD verkereD das er. nacl Artsen Leiden Wyk I: Morswegkwar- tier binnenstad tot Ciltyring: H A. M. M. Meyer, Gerard Brandtstraat 29, tel. 60947. Wyk II: Groenoord, Kooi en Merenwyk: F. W. W. Kehrer, Burggravenlaan 1, tel. 25820. Wyk III: Waard, Professarenwyk, Tuin- stadswyk: J, van Gent, Zoeterwoud- se Singel 28. tel. 22538. Wyk IV: Zuid West, Haagwegkwartier: J van Leeuwen, v. d. Branidelarkade 28, tel. 20412. Leiderdorp D. Hennink, Mau- ritssingel 166, tel. 33686. Oegstgeest J. W. de Haan, Wil- helminapark 2, tel. 51390. Voorschoten F. Koopmans, Wagnerlaan 69, tel. 6352 (zaterdag). S. v. d. Kooy, v. d. Oyelaan 13, ted. 6951 (zondag). Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-2866. Apotheken VOORSCHOTEN De Voorschoifcense gemeenteraad hiield gisteravond opruimiing. In kont tijdsbestek werden zeer belangrijke beslissingen genomen over voorstellen van B. en W., die de afgelopen vier jaar geen raadsmeerderheid kregen of terugverwezen werden vootr nadere informatie. Alle fracties stemden graag in met het voorstel om voorbereidingen te treffen voor de bouw van een over dekt zwembad waarvoor mogelijkhe den bliisen te zijn in het door de regering getroffen extra-werkgele- genheidsorogramma. De aanvraag is ingedieni, het antwoord kan volgen de weex verwacht worden, volgens dr Pels, die woorden van lof kreeg toegezwaaid voor zijn doorzettings vermogen. Het voorstel om te komen tot de bouw vaD een nieuwe brandweerka zerne werd met algemene stemmen aangenomen hoewel vooral Goosens (D'66) en Meershoek bezwaren had den tegrn de exploitatie-opzet. Goo sens sprak over een „hap-snapbeleid" Ben W zien als meest gunstige plaats de om inving van de Lindehoeve, maar dat kan alleen als de zgn. rondweg er komt voor de ontsluiting. Burgemeester Van der Haar be toogde r.at over de plaats van de bouw log geen beslissing behoeft te worden èenomen. Meerhoek (KVP) vond het echter onbegriipeJijk dat wanneer de plaats niet bekend is, wel de grondprijs van die plaats wordt aangenomen. Voor grond bestemd voor openbare voorzieningen wordt een prijs van f80 m2 berekend, maar voor de brandweerkazerne wordt een bedrag van f180 per m2 neergezet. De bur gemeester meende en werd hierbij ge steund door wethouder Iestra dat de ze grondprijs nodig is om de goed keuring te verkrijgen. Ook "het voorstel tot instellen van een onderzoek naar de organisatie en het functioneren van het ge meentel! ik apparaat werd na een schorsing van de vergadering met algemene stemmen aangenomen. De raad dwong wel af dat de nieuwe raad via de commissie bestuursza ken het tempo zou gaan bepalen. De tota.e kosten voor dat onder zoek weraen door Begeer (WD) ge raamd op i 200.0000. Voorschoten ziet geen heil in een klein gewest Leiden. De raad vond het een triest einde van een zesja rige sbant om te komen tot 'n Ge west Leiaen. Indien blijkt dat de bur gemeester van Leiden geen initia tieven onderneemt om te komen tot een eenvoudige vorm van samenwer king tussen de gemeenten door vast stellen von een maatschappelijk ont wikkelingsplan, dan zal Voorschoten lnitiatievfin gaan ondernemen. Aan het slot van de vergadering sprak burgemeester Van der Haar de scheldende raadsleden toe. De scheidende nestor van de raad deed het voorstel dr. Pels een ere pen ning te verstrekken, de nieuwe raad kan hieromtrent een voorstel verwachten. Heterdaad LEIDEN De Leidse politie heeft vanmorgen om kwart voor vier drie inwoners van deze stad op heterdaad betrapt toen ze binnengedrongen wa ren in de fabriek van Nieuwenhuizen aan de Mors weg. De drie, een 17-Jarige zander be roep, een 20-jarige schilder en een 32-jarige zonder beroep, zyn meege nomen naar het bureau en aldaar ingesloten. Hoog Staand LEIDEN Vanavond verzorgt de jongerengroep The Lord's Folks weer een eucharistieviering in de Jozef kerk aan de Herensingel. Het thema van deze viering is: Hoog Staandi. Ce lebrant is kapelaan F. Verlaan. Aanvang: 7 uur. LEIDEN Simon Jansen speelde in de Marekerk. Waarom deze feest redenaar éénderde minder belang stelling trok dan z'n voorgangers in de K en O zomerorgelserie weten we niet. Het was erg mooi weer met een zalige temperatuur en nog altijd heeft niet iedereen z'n auto wegge daan. „Feestredenaar" ontviel ons, maar orgelvertolkingen van Jansen doen ons aan als spontane sappige speeches. Ze gaan recht op Je af. Hij begint met iedereen aan de in gang te zien binnenkomen (we heb ben hem eens de toegangskaarten zien verkopen, maar dat was voor een leerling van hem), dan gaat hij vertellen wat hij gaat doen (waarom niet op de preekstoel, die is toch de spreekstoel van de kerk?) en vervol gens maakt hij van de gespeelde stukken vertellingen. Daar leent zich een Dialogue van Marchand helemaal voor, Tien In- ventionen van Albert de Klerk en de Toccata van Adriessen willen het ook zo. De Klerk's polyfone Inven ties, letterlijke uitvindingen, als bon dige poëtische invallen, soms haast epigrammen en enigszins in het taalschrift van Anton v. d. Horst. Aydriessen voorin als een hommage aan César Franck, maar in zijn ex- tatisohe uitwaaierende glanzingen toch met een niet te miskennen eigen signatuur, briljant, raseerlijk sym pathiek. Simon C. Jansen vindt het Marekerk orgel prachtig en hij was dan ook in de stemming om zijn stukken a-h.w. weg te strooien in één weerstandloze worp (zo doen alle groten) en zulks met zoveel speeldrift, dat hij een paar toegiften toe gaf. waaronder de driedelige Fantasie in G van Bach. Een mysterieuse zaak is dit orgel. Prachtig zegt Jansen, niet te bespelen zeiden ons een paar be faamde collega's van Jansen, ande- ren bevallen de 16-voeten niet. Mis schien heeft Jansen heimelijk toch de dispositie voor Mendelssohn's 3de Sonate niet ideaal gevonden, hf) heeft ons daarin niet weten te boeien, af gezien van het stemmig zingende dro- merige Andante. Aan deze avond heeft de top-gita- rist Dick Visser meegewerkt. Eerst in gezellig gegroepeerde huiselijke Bach-Jes (titel: Joint Solos Bach), vervolgens in een eigen Dans en Pas- sacagldid no. 1, tenslotte in Fuga no. 1 en Danza Caraoteristica van L. Brou wer (geb. 1934). Die actuelere com posities verklapten dat de gitaar, meer dan in gekopieerd barok, het meest functioneel werkt als klank bemiddelaar in uitstromingen van de volksziel. Van het thuisland Spanje weten we dat. Maar Midden- en Zuid Amerika, waar in volksmuziek me lodische polyfonie te vinden valt, komen daarin de gitaar zeer tege moet. En Juist in hetgeen die twee worden melodische meerstemmigheid uitdrukken moest Dick Visser bij uitstek bewonderd worden. KEES VERHOEF LEIDEN Afscheid van de Leidse wethouders is niet zomaar iets. Gisteravond was de Burgerzaal van het stad huis te klein en te warm om vele honderden min of meer belangrijke Leidse mensen te herbergen. Lange rijen voor de heren Kret, Lijten, Els- geest en Duyverman. En een hele lange rij voor mevrouw Elly den Haan, die extra op viel door de fraaie robe, die ze droeg. En geen rij voor de heer Ham. Hij was er niet bij. Iets voordat de regenten hun afscheidsposties innamen, kwam Jan Holvast binnen, Hij maakte dit plaatje. Maandag Hoge Morsweg, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- laan, dr. Lelylaan, Granaathof, Dia mantlaan, Onyxhof, Amethisthol, Smaragdlaan, Robijnstraat, Parel straat, Topaaslaan, Aquamaryn- straat, Bothastraat, H. Casterstraat, Morskade, Rhijnhofweg, Agaath- laan, Saffierstraat, Turkooislaan. Berylstraat, Carneoolstraat, Barn steenpad, Kristalstraat, Opaalstraat, Toermalynstraat. Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan, Vondellaan, van Baerlestraat, Jacob Catslaan, Gerard Brandstraat Coornhertstraat. C. Huygenslaan. Brederostraat, Spieghelstraat, R. Visscherstraat, Tesselschadestraat. Leeghwaterstraat, St. Buysingh- straat, Calandstraat Leemanstraat. Conradstraat, DIJkstraat, Stuw- straat, Sluisstraat, Duikerstraat. Damlaan, Haagsestraatweg, Muider- kring, Cruqiuslaan. Woensdag Lammenschansweg (belde zijden van Zoeterwoudsesingel tot Station». Kamerlingh Onnesplein, de Sitter- laan, v. d. Waalsstraat, Buys Bal lotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zee manlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozeboomstraat. M. Treublaan, Stieltjesstraat, Fran- chimontlaan, v. d. Hoevenstraat, Kanaalweg (van v. Volienhovenplein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuy- zenlaan Beyerincklaan,Temminck- laan, Suringarstraat, Burggravenlaan, Asserstraat, Scholtenstraat, Modder manstraat, Oppenheimstraat. Donderdag Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- persteeg, Dullebakkersteeg, Hoog- landsekerksteeg, Pelikaanstraat Koestraat, Lege Werfstraat, Bouwe- louwensteeg, Duizenddraadsteeg, van der Werfstraat, Meermanshof. Druckerstraat, Maredorpsedwars- straat, Grevenstraat. Voldersgracht, Noord- en Zuid Rundersteeg, Jan- vossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg,

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2