Voor Vis niet meer dan wettelijke bevoegdheden GROIVUIL Ruim 1,5 miljoen voor bouw brandweerkazerne agenda Wethouder Groenendijk kreeg zilveren penning In nieuw Leids college Afscheid in Warmonds raad Raadsagenda Leiderdorp gewijzigd VOORSTELLEN AAN VOORSCHOTENSE RAAD ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1874 LEIDEN „WÜ zullen op geen enkele wyze de wettelijke bevoegdhe den van de burgemeester aantasten", rei toekomstig PvdA-raadsfractie- voorzitter Leo Meijer gisteravond op een afdelingsvergadering van zijn party. HU maakte ook tevens duide lijk, dat het nieuwe college van wet houders anderzijds niet van plan is om de portefeuille van burgemeester Vis met meer dan diens wettelijke bevoegdheden (voorzitter van het college van B. en W., voorzitter van de gemeenteraad, toezicht op de openbare orde) te vullen. Over de verdere verdeling vari de portefeuilles wordt nog wel overleg gepleegd, zo deelde Meijer mee. Wel staat vast, dat er drie koppels zullen worden ge vormd, één voor, ruwweg gezegd de sector wonen (Verboom en Waal), één voor de sector welzijn (Ooster man en Tesselaar) en één voor be- stuuriyke, economische en financiële aangelegenheden (Van Aken en Van Dam). Kalkar Tijdens deze ledenvergadering werd uitgebreid gesproken over de voorge nomen bouw -ran een snelle, met na trium gekoelde kweekreactor in het Westduitse Kalkar, een project ten behoeve van de energievoorziening, waarin Nederland participeert. Bij deze discussie liepen de gemoederen zo hoog op, dat afdelingsvoorzitter Dallinga op een gegeven moment met z«n portefeuille wapperde. Dat was toen het statenlid Leendert Jon ker een motie wilde indienen, waar in het Kalkarproject werd afgewezen en het initiatief van de progressieve partijen in Amsterdam tot een pro testmars op 28 september naar Kal kar werd gesteund. Een lid van de afdeling Leiden van de PvdA zou dan zittting moeten nemen in het organiserend comité. De partij was schrifteiyk uitgenodigd door de CPN om hierover te spreken. Dallinga was een fel bestrijder van het initia tief van Jonker en zei de motie naast zich neer te leggen. Toen hem daar op duidelijk werd gemaakt, dat de motie, wanneer zij zou worden aan genomen, wel degelijk als uitspraak van de afdeling zou gelden, reageer de de afdelingsvoorzitter daarop met: „Dan zal ik mijn consequen ties moeten trekken". Op initiatief van het scheidend raadslid mevrouw Kerling werd de motie echter nog niet in stemming gebracht. De dis cussie zal nu in een volgende ver gadering worden voortgezet. Ter gelegenheid van het aftre den van de heren W. Iestra, Th. C. Esselaar, dr. P. S. Pels en mr. H. B. Koetser als wethouder van Voorscho ten zal op zaterdagmiddag 31 augus tus van 4 tot 6 uur worden gerece- pieerd. Deze receptie, waarvoor iedereen wordt uitgenodigd, heeft plaats in het gemeentehuis aan de Leidseweg. Peuters van de kindercrèche *t Konijn in de Langestraat vorm den gistermiddag bij de Petrus- kerk een erehaag voor hun "juf" Mieleke Aalders (26), die in het huwelijk trad met fabrieksdirec teur Ton de Hoog (27). Het was misschien wel de laatste keer dat de kindertjes Mieleke zagen, want het echtpaar gaat zich vestigen in Oosterhout. (foto Jan Holvast) Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48. dansen De Vink, dansen van 92 uur nam. De Burcht. Antiekmarkt, 9.80 uur Mors weg 114, Leldse Jeu ociëteit, schaaki m gevorderden v 1.30—5 30 uur na Breestraat 19. •kamerbewoners, Zondag Antonlus clubhuis, dansen van 8—11 Hooglandse Kerkgracht 48, dansen vanaf 8 uur nain Geverstraat 65. Oegstgeest. sociëteit kamerbewoners en alleenstaan- Met z'n allen in een echte NZH-bus: van de Leidse Meren- wijk naar het Leiderdorpse raad huis en vandaar naar de Vredes- LEIDERDORP "De Parel van het Zijlkwartier", zoals burgemeester Van der Have hem noemde, gaat Leiderdorp verlaten en in Waddinxveen wonen. Vandaar dat de heer L. v. d. Hoogen (71) de buurt- en speeltuinvereniging "Zijlkwartier" na 18 jaar als actief bestuurslid, waarvan bijna 10 jaar als voorzitter, de hamer erbij neerlegt. Veel belangstellenden kwamen de scheidende voorzit ter gedag zeggen. De vereniging "Zijlkwartier" is de enige overgebleven buurtvereniging in Lei derdorp. Zij is opgericht vlak na de oorlog. De heer v. d. Hoogen memoreerde veel grappige voor vallen uit z'n periode als "burgemeester van het Zijlkwartier". Op foto Holvast v.l.n.r. buurt genoot-raadslid Nievaart, secretaris A. Pison, de scheidende voorzitter en mevrouw v. d. Hoogen. kerk aan de Burggravenlaan. Zó groot was kennelijk de belangstel ling die er gistermiddag van fa miliezijde bestond om het huwe lijk bij te wonen van Pieter Mila- né (22) en Mandie Veldhuis (21). Het bruidspaar, dat zich in de Merenwijk vestigt, wilde samen met de bruidsmeisjes wel even voor de fotograaf poseren, tóen de bus bij de Vredeskerk aankwam. (Foto Jan Holvast) SOS-dienst hulpdienst, tel. 01710— i verkeren dag i De heer Groenendijk bewon dert de zilveren ere-penning, die hem als scheidende wethouder in Warmond werd uitgereikt. (Foto Jan Holvast) Warmond De raad van Warmond heeft tijdens een gisteravond gehou den vergadering afscheid genomen van wethouder mr. V. C. Groenen dijk, die de gemeente gedurende acht jaar als raadslid en gedurende evenzovele jaren als wethouder heeft gediend. Aan de heer Groenendijk werd bij deze gelegenheid de zilveren ere-penning van Warmond uitge reikt. Behalve van de wethouder werd ook afscheid genomen van de heren Van Moorsel, Huys, Bakker en Breedijk, die niet meer in de raad terug zullen keren. Warmonds burgemeester richtte zich daarbij in het bijzonder tot de heer Van Moorsel, die acht jaar zitting heeft gehad in de gemeenteraad. Hij prees de heer van Moorsel om diens enthousiasme, zijn vele werk voor di verse commissies en voor' de verwe zenlijking van de sportzaak T>e Klim op'. De burgemeester reikte vervolgens aan ieder scheidend raadslid twee te gels met 'n afbeelding van Warmond uit. Wethouder Groenendijk werd dank gezegd voor de goede samenwerking en de juridische kwaliteiten, die hij steeds ter beschikking van de ge meente heeft gesteld. De scheidende wethouder kreeg behalve de ere-pen ning van de gemeente een bord met het wapen van Warmond. Wethou der Tulp sprak eveneens een af scheidswoord, waarin hij verklaarde veel van zijn collega te hebben ge leerd. De heer V.d. Kroft memoreer de de goede verstandhouding en sa menwerking, die er tussen wethou der Groenendijk en de raad steeds heeft bestaan. De heer Groenendijk op zijn beurt toonde zich dankbaar voor het vertrouwen, dat hij geduren de zovele jaren als wethouder heeft mogen genieten. De raad van Warmond heeft zich voor het afscheidsfeest nog even be zig gehouden met enkele gemeente lijke zaken. Bij het behandelen van de raadsstukken werd ten aanzien van de bouw van woningen gesteld, dat weliswaar de woningnood in Warmond verleden tijd is, maarniet de woningbehoefte. De raad was niet gelukkig met het tekort van zeker f 15.000 op het meerwerk van de Ko- renmolenbrug. Dit komt ondermeer door de hulp brug en stootblokken die hiervoor no dig zijn en niet van te voren is voor zien. Na het gesprek dat de burge meester had gehad met N.S. en Rijkswaterstaat, staat nu vast dat het tracé wat betreft Warmond ten gunste veranderd is. LEIDERDORP De agenda van de raadsvergadering in Leiderdorp heeft op het laatste moment enige Koordstudio wijzigingen ondergaan. De agenda punten 21. 22, 34 en 35 zullen wor den afgevoerd, aldus burgemeester Van der Have in een brief aan de raadsleden. Het betreft het voorstel tot het bepalen van het aantal wet houders, het voorbereidingsbesluit ten aanzien van het gebied ten wes ten van de Dwarswatering en de behoefte voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. Bij behande ling van punt 36, het beleidsplan voor de jaren '75-'79 wordt gevraagd de hoofdstukken voor kennisgeving aan te nemen. Een en ander in ver band met het feit dat de voorberei dingstijd o.m. door de vakanties te kort is geweest, aldus deelde burge- Anna Pauiownastraat 16. Leiden. Voor meester Van der Have desgevraagd mede. intermenselijke be- etlngsruimte voor Oude RtJn 88. Ontmoetingsruimte Zaterdag gesloten, Kinderopvang kamerbewoners, vanaf 9 i Maandag Rapenburg 10, gebouw Rehoboth, Leldse Amateur Fotografen Verenl- Artsen Leiden Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring: H. A. M. M. Meyer, Ger. Brandtgtraat 29. tel. 60947; wijk II (Groenoord, Kooi en Merenwyk): A. van Luyk, Thor- beckestraat 5, tel. 22522; wijk III: (Waard, Professorenwyk, Tuinstad- wijk) G. E. J. Pieterse, Zoeterwoud- se Singel 109, tel. 24403; wyk IV: Z.- West, Haagwegkwartier)H. C. Weg man, Paganinistraat 8, tel. 26509. Leiderdorp G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, tel. 22208. Oegstgeest D. Held, Marelaam 36, tel. 52255. Voorschoten W. van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960 (zaterdag); A. K os tense, Voorstraat 23, tel. 2493 (zondag). Warmond Lempers, Churchill- laan 13, teL 02522-10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den wordt waargenomen door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553; apotheek Van Breest Smal- lenburg. Loevestein 7, Leiderdorp, tel. 99211. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wiihelminapark 8. tel. 53274; Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. werkgemeenschap Wijkverpleging gracht 4, tel. 30360. Geopend dl. 9.30— Dierenhulpdienst. gewonde honden, katten. Dag en nacht bereikbaar, tel swai. Dierenambulance. Tel. 01710-34616. Leiden Zr. S. H. M. Goddyn, Tiboel Siegenbeekstraat 6 tel 40280. Zr. B. J. Rigters, Witte Singel 68. tel. 31055. Leiderdorp C. van Santen, tel. 01710-64664. Oegstgeest Interkrula, Lij twee 7, tel. 54500. Voorschoten Gezondheidscen trum, V. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond Zr. G. Graner-Dek- kers, Piet Helnlaan 6, tel. 01710-54603. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging wen en weduw bureau: 61112 weduwnaars tel. Lelda advies- Maandag Maresingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad), Pr. Frederikstraat. Koningstraat, Bronkhorststraat. Willemstraat, Pr. Hendrikstraat en plein, Mauritsstraat.^. de Coligny- straat, Waldeck Pyrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot W. de Zwijgerlaan) Amaliastraat. J W. Frisostraat, van Hogendorp- straat, Van Limburg Stirumstraat, Van der Duinstraat, Falkstraat, Anna van Saksenstraat, Kemperstraat, Mo lenstraat. Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart). Pasteur- straat, Hansen- en Korte Hansen straat, Leeuwenhoekstraat, Groen- VOORSCHOTEN Het college van B. en W. in Voorschoten vraagt de raad een bedrag van ruim ander, half miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de bouw van een nieuwe brandweerkazerne in het centrum van Voorschoten. Verder wordt voor gesteld het ontwerp - bouwplan van architect Joh. Visser uit Alphen aan den Rijn goed te keuren. De plaats van de brandweerkazerne moet in overleg tussen het college en de raad binnen drie maanden worden be paald. Het college van B. en W. vindt dat het tegenwoordige onderkomen van de vrijwillige brandweer slechts een garage is voor de brandweervoertui gen. In deze .garage" is zelfs geen plaats om eventuele reperaties te verrichten. Er ontbreken in de huidi ge brandweerkazerne een magazijn ruimte, 'n instructielokaal, een slan gendroogruimte, toiletten e.d.; ruim ten die volgens het college onont beerlijk zijn. In het nieuwe gebouw zullen deze faciliteiten wel in ruime mate aanwezig zijn. Het bouwplan van architect Visser heeft de instemming verkregen van de Welstandscommissie, de inspec teur van het brandweerwezen en de regiocommandant. Het gebouw heeft één verdieping. Op de begane grond zijn de slan genwasplaats, droogkamer, een werk plaats, paralluchtruimte, toiletten en douches. Op de verdieping is een theorielokaal annex kantine, keuken en eveneens toiletten. Om de sfeer in het korps te verbeteren wordt voorgesteld in de kantine „perso- neelsactivited/ten" te houden. Het volledige korps van de vrijwil, lige brandweer vindt het terrein ten zuiden van de sporthal de meest ge schikte plaats. In het verleden heeft de Stichting „De Lindehoeve" be zwaar gemaakt tegen deze plaats, omdat zij vreesde dat de activiteiten van de brandweer negatieve gevolgen zou hebben voor het werk van de stichting. Het college is het echter niet eens met deze bezwaren en stelt dan ook aan de raad voor dit ter rein in het overleg in overweging te Agenda De agenda voor 30 augustus ziet er verder als volgt uit: voorstel met betrekking tot het Gewest Leiden. Voteren van een voorbereidings krediet in verband met de invoe ring van onroerendgoedbelastingen. Voo.lopige vaststelling van de bedrijfsrekeningen 1972. Voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1972. Beëindiging lidmaatschap Cultu rele Commissie. Voter m van een krediet voor het instellen van een onderzoek naar de organisatie en het functioneren van het gemeentelijk apparaat. Verlenen van een krediet voor de aanschaf van een groepswerktafel ten behoeve van de openbare kleuter school ..Vinkenhof". Verlenen van medewerking ex ar tikel 50 van de Kleuter- en onderwijs wet voor de aanschaffing van meubi lair en spel- en ontwikkelingsmate riaal t.ei behoeve van de kleuter school „De Kleuterhaven". Voteren van een extra krediet voor de aanschaffing van leermid delen voor het leesonderwijs ten be hoeve van de openbare lagere Park school. Vote, jn van een extra krediet voor de vervanging van schoolborden en de aanschaffing van een opbergkast voor de openbare lagere Vlietschool. Vou3~en van een extra krediet voor de aanschaffing van nieuwe me thoden voor het verkeers- en geschie denisonderwijs ten behoeve van de openba.e lagere Adegeestschool. Voteren van een extra krediet voor de aanschaffin van meubilair ten behoeve van de openbare lagere Wet houder bchramaschool. Verlenen van medewerking ex artikel 12 van de Lager- onderwijs wet 1920 voor de aanschaffing van 'n nieuwe methode voor het vak Ken nis der Natuur ten behoeve van de Ds. Fortgensschool. Verenen van medewerking ex artikel 7*> van de Lageronderwijswet 1920 voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de katholieke lagere school 'Noorderhof' De oouw van een kleuterschool in de wijk Noord-Hofland. Voteren een krediet voor de aan leg van een schoolsportterrein in de wijk Noord-Hofland. Voorshands voor kennisgeving aannemen van de aanbevelingen en suggesties, vervat in het rapport van de Culturele Commissie over de perio de 1970/1974. Het in beginsel - verlenen van een suosidie in de restauratie van het pand Moienlaan 5/7. Wijziging van de Subsidierege ling Gezondheidszorg 1973 en tot vaststelling van de overeenkomst in zake he" uitgeven in beheer en exploi tatie van de gezondheidscentra. Voeren van een krediet ten be hoeve van de aanleg van een voet gangersbrug tussen Duivenvoorde en de Hor ;ten. Beschikbaarstellen van een aan vullend krediet ter zake van het in voeren var» éénrichtingverkeer en het treffen van parkeervoorzieningen in de wyken ,,'tKan" en „Langenhorst" Stimting van een zwembad. C> Verkoop van een stuk grond, ge legen aan De Hooghkamer. Verkoop van een strook grond, gelegen aan de Veurseweg. Comptabiliteitsbesluiten. oordstraat en plein. Mussenbroek- straat, Lucas van Leydenstraat. Bakker Kdrffstraat, Jan Lieven- straat, Fr. van Mierisstraat, Gabr. Metzustraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort. Raamstraat, Maredijk Plet Hein- straat, Vendelstraat, Poelgeester straat, Schutterstraat. Maredijkhof- Je, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsbur- gersingel, Marislaan. Woensdag Ter Haarkade, Boshuizerlaan, Bos- huizerkade, 5 Meilaan en plein. Be vrijdingsplein, G. van der Veen- straat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Wal raven van Halstraat, Wiardi Beck- manstraat, van der Helmlaan, Areni Brunsstraat, Lieven de Keystraat Zocherstraat, van Banchemhof. de Bazelstraat, Jac. Romanstraat, Jan Keldermansstraat, Vingboenshof Jacob van Campenlaan, Voorscho- terweg, Stalpaerthof. van 's-Gra- vensandestraat. Berlagestraat. Veilingkade, Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammen- schansplein. Zoeterwoudseweg, Me loenstraat. Appelstraat. Tomaten- straat, Duivenstraat, Kersenstraat. Carbutreweg, Planteynstraat, Ka- naalweg (van Lammebrug tot Donderdag Rijnsburgerweg, Terweepark, Boer- haavelaan, Mariënpoelstraat, Kage- straat, Zweilandlaan, v. Swietenstr., B-aljerilstr., Houtlaan, A. Duycklaan, van Beuningenlaan, van Slinge- landtlaan, J. de Wittstraat, J. van Oldenbarneveldstraat, Fagelstraat, Ledenberchstraat. Hogerbeetsstraat, yvarmonderweg, Nachtegaallaan, Mezenstraat, Vinkenstraat, Lijster straat, Roodborststraat, Merelstraat WassenaarsewegX-eeuwerikstraat. Stationsweg, Paviljoenshof. Sta tionsplein, Morssingel Pesthulslaan, iet Paaltjenspad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg). Paul Krügerstraat, Pres Steynstraat Transvaalkade en nof Joubert- straat, Womarantstraat, v d. Tas- straat, Lopsenstraat, Rijnzichtstraat, de Wettstraat, Reitzstraat, de la Reystraat, Pretoriusstraat Vrijdag Herenstraat, Pr. vVilhelminastraat, Bloemistenlaan, Leliestraat, Pioen straat, Pioenhof. Lindestraat, Rese dastraat, P. de la Courtstraat. Ko- ninginnelaan Acacialaan P de ia Courtstraat, Koninginnelaan, Aca cialaan, Tulpenstraat Zoeterwoud- sesingel (van Herenstraat tot Lam menschansweg) Schelpenkade An dries Schotkade Leuvenstraat GerrH vaD der Laan straat Leeuwkenstraat Valdez- straat. Stadhouderslaan Magdalens Moonsstraat. 3 Octooerstraat Dul- tenruststraat Kastanjekade. Mei doornstraat, Hyaclnthenstraat, Se ringenstraat, Daliastraat, Anjelier- straat. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 49441 (ma t/m vrll 8-^10 uur voorm). Moeders voor moeders Zr. E JansenNlemeyer Hof- dtlck 82 Oeesteeest tel 01710—53652. Release Hulpverleningsdienst Release. Nleu- lull tot 1 augustus Twentwel Sociëteit rwentewel. Breestraat 19, openingstijden: elke dag behalve op ma. do v.a 21.00 uur Toegang voor mensen v.a 20 laar Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum, Begijn hof^ (Rapenburg) Dl^7.38—10.30 uur Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad, Gerecht 10. woe. 5-6 uur nam. Noord. v. Hogendorpstraat 36. ma. 10.30 -11.30 uur vm Kool, Driftstraat 49a, Morskwartier, Dienstencentrum Noordelnpleln 2b tel 40483. algeme ne informatie, dag. van 910 uur Cespreksavonden Gespreksavonden Baha-1 gemeen schap Wo 8 uur nam., Kennedvlaan 11. Oegstgeest. vr 8.16 uur nam.. Pred. Hendrlkplantsoen 25. Leiderdorp. Architecten LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leiden Dagblad B.V Witte Singel l - Leiden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement r 10.77 Kwartaalabonnement f 31.80 Per Post f 34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0.46 Abonnementsgelden bi) vooruit- oetaling te voldoen BU automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Na De zorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16.00—18.00 U. Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2