De drempel van Koord is erg afgesleten Katwijks corso gaat vanmiddag van start agenda TOP-30 Ontmoetingscentrum voor iedereen ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1974 Artsen Leiden Wijk I (Morswegkwartier en binnenstad tot cityring): H. O M. Aelbers. Noordetodspl. 2A tel. 22268; k): S. i .77; wfok S, Smit. Cobetstraat 43. tier): Schrama, Zocherstraat 1. tel. tien uur raadplege men de arts; de weekenddienst be- dagochtend om tien uur en Leiderdorp S. P. Ouwerkerk, Me relstraat 184. tel. 91000. Spreekuur za terdag en zondag 12 3013.30 u. Voor spoedgevallen: tel. 91037. Veurseweg 20. 13 Voorhout, tel. 02622 Willem van Buuren meer dan met 'n formuliertje", zegt Van Buuren. "Dat is nou onderhand wel duidelijk bewezen. De mensen weten dat ook. Ze praten ook pret tiger en makkelijker. En ze voelen dat er wezenlijk wat wordt gedaan". Gehandicapten, we spraken er al over, maar ook doofstommen. Eens in de twee weken komen ze kaarten. En communiceren met de andere gasten. "Man, dat gaat geweldig! Er wordt helemaal niet gek tegen ze aangekeken. Wie hier verder komen? Nou ja, mensen zoals jij en ik. Gewoon, Ja, haha. Iedereen; het is moeilijk te zeggen. Veel mensen, die alleen staan. Ik wil het woord "eenzaam" maar niet gebruiken". Vase gasten worden ook vrienden In Juli ging Koord dicht, het was vakantie. Gebleken is dat sommige mensen met elkaar weg zijn geweest. Doelstelling "Nou, en dat is een stuk doelstel ling van ons, dat i" de praktijk is gebracht. Kan het beter? Dat moet Je ze ni°t aanpraten, dat doen zo van zelf. Je hebt een netwerk opgebouwd, zonder dat Je het in de gaten hebt". Goed, één keer moet de eerste zijn. Je komt binnen, kent niks en nie mand, voelt Je wat onwennig. Hoe word Je dan opgevangen? Komt er meteen iemand op Je af, of gebeurt er helemaal niets? Hoe zit dat? "Als de mensen binnenkomen, zien ze meteen in het begin de leestafel staan. Daar kunnen ze "onge merkt" aan gaan zitten. Als ik in een kroeg kom, waar ik niemand ken, ga ik ook liever ergens zitten met een kramt voor me. Dan kam ik op m'm gemak alles eens overzien. Dat kun nen ze hier ook. En dan komt er iemand vragen of ze koffie willen of zoiets. Iedereen die dat wil vragen, doet dat. En dan ben je mete?n met een praatje begonnen. Natuurlijk zijn er mensen die pro bleempjes hebben. Maar het praten erover is vaak al zo belangrijk. Het is eigenlijk al een soort oplossing. Als Jij hier binnenkomt en Je be gint tegen iemand aan te praten en die iemand weet niet precies wat hij terug moet zeggen, weet hij heus wel wie er wél met Je over kan praten, 't Gebeurt zo vaak dat ik tien keer aan m'n jasje word getrokken op een avond. Je luistert en je praat en laat praten. Belangrijk hoor. En die sen komen terug. Ze missen iets, ik zei het straks al. Ze hebben hier iets dat ze elders niet hebben. Kriebelen Daarom kriebe'de het ook erg bij me toen ik van ae gemeente een af wijzing kreeg te horen, na een sub sidieverzoek. Voor het komende Jaar zou het worden bekeken. We heb ben dan een ander gemeente bestuur. Daar heb ik meer vertrouwen in. Vooral ook omdat de Welzij nsraad de gem ;ente op de hielen zit. Ik ben niet pessimistisch. En CRM in Den Haag is ook niet ongenegen. Weet Je wat 't is? Er is 'n pot en in die pot zit geld voor ons. En dat geld krijgen we vroeg of laat. Daar ben ik van over tuigd. Hoewel het niet zo is dat we op dit moment niet kunnen draaien. We stoppen er zelf geld in, we krijgen zo af en toe wel eens wat, het kan alle maal nèt. We hebben bewezen bestaansrecht te hebben; het bezoekersaantal stijgt; tijdens het lustrum van Mi nerva is er één dag "gewerkt" voor ons. Hoeveel dat opleverde, is nog niet bekend, dat horen we van de week wel. Dit loopt gewoon goed". Koord-studio. Ergens op een rustig plekje. Een plaats meer in het cen trum, zou misschien wat meer aan loop heoben opgeleverd. Toch zijn ze tevreden. De mensen die komen, ko men terug. Alleen is het vervelend dat de aangevraagde parkeerplaat sen voor invaliden er nog steeds niet zün. Er is al in november om ge vraagd. Nog niks gehoord. Flauw eigenlijk. De parkeerruimte voor de deur is beperkt. Ook voor het meisje uit Naa'dwijk dat iedere week naar Leiden komt rijden om zich te ont spannen. Koord: geopend op werkdagen van 1523 uur, zaterdag gesloten, zondag van 15—18 uur. Telefoon: 44000. KATWIJK „Flora's kleurenpracht aan zee" rijdt op dit moment door de familie- badplaats Katwijk. Voor de twintigste keer in successie. Bekwame arrangeurs hebben een kleurrijke stoet weten te creëren. Van prachtig opgemaakte praalwagens en knap met bloemtoeven versierde personenauto's en bedrijfswagens. Er was zelfs een open calèche bij en een bus, waarin de Zeehosjeugd was gezeten. Duizenden stonden rijen dilk langs de route. Ook vanavond zal het Katwijkse corso te zien zijn. Het twintigste bloemen- feest zal om kwart over tien worden beslate n met een grandioos vuurwerk. Als het weer zich tenminste goed houdt. Door Cees Com bee Foto's Jan Holvast VW-directeur Chris Verplancke was wit in zijn nopjes met "zijn" twintigste "Flora's kleurenpracht aan zee". Als 'n veldheer reed hfj als eerste in een prachtig versierde BMW in de bloemeustoet. Tot diep in de nacht is men in de Flora-aanvoerhal be zig geweest met het versieren van al die wagens. Dat werd over het alge meen gedaan door bloemsier kuns te - naars, die de fijne kneepjes van het vak door en door in hun vingertop pen hebben. Er werden bijzonder veel bloemen in de grootste toeven verwend;. Bloemen van uitzonderlij ke kwaliteit. Wim Zwaan, de vaste inkoper van het Rijnsburgse corso comité, had ook voor de bloemen van "Flora's kleurenpracht aan zee" ge zorgd. Alleen niet voor de wagen van de veiling "Flora". Dat deed de as- sistentbedrijfsleider van de veiling Jan Soijders. Hij zorgde er voor, dat de wagen van het zestigjarige "Flo ra" door de Leidse arrangeur Niek van der Voort zo rijk in de bloemen kon worden gezet, dat nagenoeg het hele assortiment van wat in deze da gen aan de veiling wordt aangebo den erin was verwerkt. Vier praalwagens kon men bewon deren in het Katwijkse cro60. Het programma vermeldde er vijf, maar men kan toch de inzending van de Katwijkse Reddingsbrigade een aanhanger, waarop een speedboot staat, die wordt getrokken door een landrover bepaald niet onder de categorie praalwagens rangschikken. Hoe knap ook versierd en hoe aardig gebracht, onder het motto "Katwijk 'n veilige badplaats". De mooiste van die vier was voor ons gevoel die van "Flora". Een wagen, die men niet in het Rijnsburgse corso zag. Zij was speciaal voor Katwijk gemaakt en stelde Parijs voor met de Eifeltoren. Een bewonderenswaardig staaltje van bloemsier kunst deze "Flora's kleurenpracht internationaal". De praalwagens "Katwijk Muziek- badplaats' (VW) en "Joegoslavië" (Joegoslavische Luchtvaartmaat schappij en Joegoslavisch Verkeers bureau) deden wat de versiering aangaat weinig voor elkaar onder. De minste van de vier was "Tulin Time International Music Festival" Gemeente Katwijk). Dat kwam be- silst niet door de bloemversiering. Maar door de op'oouw. Door 't grvte vrijheidsbeeld voorop op 't oor spronkelijke antwero was 'n raket ge situeerd, doch deze was reeds in t Rijnsburgse corso op verzoek van de sponsor vervangen door het beeld kon de arrangeur geen kanten uit. Een hele verbetering was al, dat men het go ïdkleurige vliegtuig had over gespoten in zilver. Daardoor kwam 't achterstuk van deze wagen beter tot zijn recht. Erg Jammer van dat vrij- heidsbe >i«L Die opbouw was ook de oorzaak, dat deze wagen in het Rijns burgse corso slechts werd bekroond met een vierde prijs. Smaken ver schillen echter. Misschien zijn er on der de kijkers toch nog velen geweest, die het een geslaagde creatie von den! Er reden in de stoet wel zo'n veer tig personen- en andere wagens mee. Velen voorzien van reclame. Dat werkte wel eens storend op de bloe men. Maai Ja, een corso organise ren zonder het reclame-element 'n rol te laten spelen, is nauwelijks mo gelijk. Men rijdt namelijk mee om op die wijze bij de kijkers aandacht te vestigen op zijn of haar bedrijf of produkt. Zeker kan worden gesteld, dat al deze wagens bijzonder fraai waren versierd. Een vergelijking trekken tussen 'fc Rijnsburgse en het Katwijkse cor so is een onmogelijke zaak. Het zijn twee hael verschillende bloemens toe ten. Dat het Katwijkse corso toch aanslaat en bewondering en zeer veel puDliek blijft trekken wordt wel duidelijk uit de vele, vele duizenden langs de route. Onder wie ditmaal enorm veel Duitsers. De VW "Katwijk" heeft ook dit Jaar weer veel medewerking onder vonden van "Flora" en de Stichting „Rijnsburgs Bloemencorso". Zon der die hulp het beschikbaarstel len van de praalwagens en het voor delig inkopen van de bloemen zou het onmogelijk zijn zo'n grandioos corso op de been te brengen. Dat is nu al twintig Jaar het geval. Die hulp is echter geen weggegooid geld. Door dat Katwijkse corso wordt eveneens een enorme propaganda gemaakt voor ons nationale exportprodukt de bloemen. Kortom, Katwijk heeft ook dit maal veel eer ingelegd met "Flora's kleurenpracht aan zee". Hulde aan Verplacke en al zijn medewerkers (sters), die het tussen de toeristische bedrijvigheid door met opoffering van veel vrije tijd, hebben weten klaar te spelen, dat de corso-organi satie rond kwam en tot z'n groot succes 'eidde. Niet minder dan zes muziekkorpsen zorgden voor vrolijke klanken: UNI en DVS uit Katwijk, DW8 en Flora Band uit Rijnsburg, Excelsior uit Noordwijk, K. en G. uit Leiden en Sandido uit Hendrik Ido Ambacht. Ze bliezen er lustig op los. «2; VoorschotenLeldseweg 66. tel. 017172525: Beker. Ljjtweg 4, Oegst- geest, tel. 53274. Wijkverpleging Leiden A. C Th. C. v. d Zeeuw, Stiteltjesstraat 52, Leiden, tel. 21669 en E. C. M. v. d. Zijden-Loomans. Berkenpad 2. Rijnsburg. tel 01718 73096. Leiderdorp C. W. Prtas. tel 92023. Oegstgeest Interkruls. Lljtweg 7, tel. 54500. Voorschoten Qeaondheidse^n+.num v d. Waalslaan. tel. 4641. Warmond leln 308. Sass 1468. SOS-dienst SOS-tel. t 25202 Voor a den verkeren ken Voor weduwen en weduwnaars Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden Vanvra^en hu,_ 4ff tel* 4944f" Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemeyer Hof- dllck 32 Oegstgeest tel 01710—53652 Release n ia. i zlln de openingstilden r... eind augustus gewijzigd In ma. woe en do. van 2-5 uur nam. ma en do 8 10 uur nam Release is gesloten van 14 lull tot 1 augustus. Twentwel Sociëteit Twentewel. B ree straat 1». openingstijden: elke dag behalve op ma. do v.a. 21.00 uur Toegang voor mensen va 20 laar Wets winkelt je Juridisch adviesbureau voor gratis rechtskundige bijstand. Adres: Leidse Volkshuls, Apothekersdjjk 33. Alléén donderdagavond 7—9 uur. Dienstencentrum Noordelnpleln 2b tel 40483. algeme ne informatie, dag. van 9—10 uur Architecten Architecten -informatie 7.30—9.30 uur op het adres Mid delweg 4 (bil Hooglandse kerk.) Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum, Beglln. nam2 er^wo^sSi-eSó7.30—10.30 uur Gespreksavonden 11. Oegstgeest. vr 8.15 m HendrlkDlantsoen 25 Leiderdorp Koordstudio Centrum voor intermenselijke be trekkingen ontmoetingsruimte voor ca. 25 tot 60-Jartgen Oude Rijn 88. Lelden, tel. 44000, Voor advies, tnfor- Werkdagen van 15-23 1 OntmoetingsruimtenWerkdagen 's avonds tot 23 uur. Zaterdag gesloten, zondag van 15 tot ca. 18 uur. Tevens aangepast voor lichamelijk gehandi capten. Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap Kindercentra Leiden, Hooglandse Kerk- gracht 4. tel. 30360. Geopend dl. 9.30— 12 uur, wo en do 24 uur en vr 9.30 Gemeenschap Zuidwest LEIDEN Met het oplaten van een "boel ballonnen heeft de commissaris van politiede heer Ba- rends, gistermiddag de grote jaarlijkse kermis in De Kooi geopend. Tot tien uur hebben jong en oud zich kunnen vermaken met allerlei attracties. (Foto Jan Holvast) DEN HAAG (ANP) De natio nale top-30 van deze week genoteerd door Hilversum-3 met tussen haakjes de posities van vorige week: 1. (1) Sugar baby love The Rubettes 2. (10) Rock your baby George Mc Crae 3. (2) The night Chigaoo died Paper Lace 4 (11) Rocket Mud 5. (4) Rock the boat Hues Corporation 6. (5) Let your hair hang down C&tapulfe 15. (16) 16. (20) 17. (26) 18 (-) 19. (21) 20. (18) 21. (29) 22. (15) 26. (-) 27. (23) 28. (17) 29. (19) 3a (-) Papa was a poor man Jack Jersey If you go away Terry Jacks O.K. Chicago Resonance Honkie tonkie pianissie Nico Haak en de Paniek zaaiers Love of Life Earth and Fire Die Sonne geht auf Freddy Breck Tonight Tony Sherman Band on the run Paul McCartney Six Teens The Sweet Glgi L'Amoroso Dalida Hostage Donna Summer It's only rock and roll Rolling Stones Beach Baby First Class The Bangin' man Slade Sundown Gordon Lightfoot Ah l'Amore Mouth and McNeal Amateur Hour The Sparks She Charles Aznavour Prima Donna/Robbie Peter en z'n Rockets Your baby ain't your baby anymore Paul da Vinci Fly away little paraguayo George Baker Selection Die goeie ouwe t(Jd Gerard Cox In old Mexico Nick McKenzie There's a ghost in R. Dean Taylor Burgerlijke stand GEBOREN Jamid, z. van M. A. Amezlan en M. Aaalnoun; Judith Maureen, d. van A. van den Bosch en M J. E te Rlele: Danny, z. van J. Ie Febre en J A. ElLkman; Joeephlna Maria, d. van H. J. L. Krowinkei en R. M. A. Voorn; A. Oexman en E. Pieper; L. M. van der Peet en I. M. S. Troost. ONDERTROUWD Reyken en C. W. Zwanenburg; r Mooren en C. C. Kam- W van den Oever en S. Ple- Brouwer en J. M. die Koning; Srlof en M. J. J. Belt; M. Arnol- 1 der Weijden; S. J. Mulder en E. M. Vries; C. W. Bronk en A. Bonnet: de Lange en E L. S. Vlnkestijn; J. de Jonge en J B. A. Jonckheer. Day; A. Brugman t H Habraken; N. J. man; H, R. Mennega, 52 J^ man. In Leiden niet of nauwelijks huurboycot studentenkamers LEIDEN Leiden is één van de universiteitssteden waar van een boy. cot op de huren van studentenkamers niet of nauwelijks sprake is. Dit blijkt uit mededelingen van staatssecreta ris Klein aan de Tweede Kamer. Volgens de staatssecretaris be draagt de totale achterstand aan niet- betaaide huurverhoging voor studen tenkamers ongeveer een miljoen gul den. Per 1 Juni JJ. werd door 5500 bewoners van gesubsidieerde studen tenkamers de voorgeschreven huur verhoging niet betaald. Dat is onge veer 20 procent van het aantal stu denten dat van gesubsidieerde stu dentenkamers gebruik maakt. Van geen of nauwelijks een huurboycot is verder sprake in Rotterdam, Tilburg en Twente. Aan de universiteit van Amsterdam wordt de huurverhoging geboycot door bijna 35 procent van de kamerbewoners. 33921 en 61944 Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Lelden. Voor gewonde honden, katten, vogels e.d. Dag en nacht bereikbaar, tel 34687. Dierenambulance Tel 01710-34616. Maatschappelijk werk Stichting Bureau MaatechappelMk Werk Leiden. Oude Riln 44c. tel. 01710 —20931. Spreekuur dagelijks van 2 tot 3 uur maandagavond van 78 uur en woensdagochtend van 9.30—10.30 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad, Gerecht 10, woe. 5-6 uur nam. Noord, v. Hogendorpstraat 36, ma. 10.30 di. 10.30-11.30 Kool, Driftstraat DUkstraat 2a. woe. 10-11 stadswijk. Herenstraat Morskwartier, LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Letdsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 Leiden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie en administra- Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f 31.80 Per Post f 34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0.45 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten. Nabezorging van 18.00—20.00 u. Zaterdag van 16.00—18.00 u. Telefoon 01710—30500. en je voelt dat Je iets moet doen. Ik heb het eerst bij me thuis ge daan. Jongen, ontzettend. Je hebt binnen de kortste keren geen eigen tijd meer. Ze zitten er meteen alle maal, heb Je de indruk. De een blijft slapen, de andere eten. Nou, en toen, met Jullie krant onder de arm, ben ik door Leiden gaan wandelen en heb dit gevonden. Mooie ruimte. En ben gewoon domweg begonnen, zonder officiële openingen en zo. Enfin, dat weet Jezelf wel. En ik ben gaan sja cheren, hè, om de boel in te richten. Vind ik leuk. Ik geloof dat het me aardig is gelukt". Koord is aangepast voor gehandi capten; er hangt sinds kort een mooi schildje aan de buitenmuur, dat leert datmensen met een rolstoel er mak kelijk naar binnen kunnen. Voor hen Is bijvoorbeeld het toilet erg be langrijk. Het toilet in Koord kan zonder probleem een rolstoel herber gen. Maar het ls niet een ruimte, die expliciet voor gehandicapten is be doeld. LEIDEN Centrum voor intermenselijke betrekkingen". We spreken over Koord- studio aan de Oude Rijn 88. Het ontmoeti ngscentirum voor mensen van 2560 jaar, globaal genomen. Iedereen die jonger of ouder is, is even zozeer welkom. De deur staat open. En ze komen. Sinds 15 oktober van het vorig jaar is de drempel een beetje meer afgesleten dan hij al was. Door Paul Wolfswinkel Foto's Jan Holvast Bezielende man achter de er- men is Willem van Buuren (27). Van Buuren is van professie maatschap pelijk werker in het verpleegtehuis "Leytenrode", belast met de dienst interne betrekkingen. Met andere woorden: hij doet maatschappelijk werk onder het personeel. Voor halve dagen, want de andere helft, moot worden doorgebracht in Koord. Een succes. De loop wordt steeds groter, het bekend worden van Koord moet het hebben van de mond-op- mond-reclame. Van Buuren"We wilden een plek- kie hebben zonder commercieel sfeer tje waar ruimte was in de meest let terlijke zin. Een soort "open huis" ge dachte. Maar dat klinkt weer meteen evangelisch. We willen geen etiket hebben. We zijn een tegenhanger van de buurt- en clubhuizen en van de dienstencentra. Die voorzien in eei grote behoefte; Jongeren en ouderen. Maar de groep die er tussenin zit, de groep dus van mensen tussen de 25 en 60 Jaar, is onnoemelijk groot. Mensen in die leeftijdsgroep hebben ook contact nodig. Willen ook wel eens gezellig praten met iemand, zonder meteen te moeten vervallen in het commerciële communicatiewe reldje, zoals een café. Mooie ruimte Nou, en dat uitgangspunt heeft hier toe geleid. In m'n werk kom ik van allerlei dingen tegen, Je ziert en hoort Drempel Van Buuren: "Het is óók voor ge handicapten. Weet Je, de drempel bij die mensen thuis is vaak letterlijk hoger dan hier. We hebben contact met de NVR (Nederlandse Vereniging voor Reva lidatie). Die lui bestaan dit Jaar 75 Jaar en hebben besloten een aantal projecten te promoten. Er komen wat tv-filmpjes in Socuteratijd. Ze zijn ook hier geweest en ik geloof dat er op Eerste Kerstdag over ons een filmpje wordt vertoond. Ik heb het gezien: geen humbug, gewoon zoals het is. Een mooie dag trouwens. Kerstmis." Een teken dat Koord zeker serieus moet worden genomen. Om de gelde lijke problemen wat de baas te kun nen en "geloofwaardiger" over te ko men op de onwetende buitenwereld van subsidiegevers is kortgeleden be sloten er een stichting van te maken. De vijf man, die min of meer con stant 's avonds aanwezig zijn, zitten in het stichtingsbestuur. Het lukt al lemaal. De gasten betalen een mini maal bedrag voor hun consumptie en scheiden zo af en toe een extraat je af voor de ontmoetingsplaats. "Kijk, met een biertje bereik Je

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2