"Er is bij LDWS een heel aparte sfeer Bekooy en Gubler: "Er moet discipline zijn en goede begeleiding" BIJ RANDSTAD SPORT IS ORGANISATIE BELANGRIJK ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1974 Ger de Roode: "erg sterk met koppen". Door Bert Paauw LEIDEN LDWS heeft het de laatste seizoenen opmerkelijk goed gedaan. In twee Jaar tijd werd een plaats in de Afdeling Leiden ver ruild voor een positie in de derde klasse KNVB. Eén van de steun pilaren in ht LDWS-team was 24 jarige Ger de Roode die zeer re gelmatig doelpunten scoorde en bovendien met zijn routine hij speelt al tien jaar in het hoogste team van LDWS) een waardevol le aanvoerder bleek. Het ziet er niet naar uit dat er spoedig een einde zal komen aan de vette Jaren voor deze Leidse club want in de afgelopen maan den onderging de seleotiegroep 'n geduchte versterking. Behalve Leo de Jong, Nico Waasdorp, Ger Bontje en Hans van der Starp meldde ook 21-jarige Cees de Roo de broer van Ger zich als lid aan. Cees keerde daarmee na een tweejarig verblijf bij Rooden- burg ("Ik wilde het hogerop pro beren, maar ik had het daar niet naar mijn zin") bij zijn oude club terug. De aantrekkingskracht die LDWS de laatste tijd op diverse spelers uitoefent heeft hier en daar nogal wat bevreemding ge wekt. Ger de Roode"Ik weet dat er wel eens wordt beweerd dat LDWS de spelers betaalt. Zulke praatjes krijg je altajd als een club er veel nieuwe spelers bij krijgt. Maar het is onzin want dan zou ik bij wijze van spreken al miljonair moeten zijn" .Broer Cees vult aan: "Een kampioens- ploeg trekt gewoon spelers aan. Bovendien is er bij LDWS een heel gezellige aparte sfeer. Op de training en tijdens de wedstrij den gaat het er natuurlijk wel se rieus aan toe maar daarbuiten wordt er ook dankzij de suppor tersclub voor gezorgd dat de sfeer leuk blijft". Die prettige sfeer is volgens Ger ook één van de voornaamste re denen waarom LDWS de laatste jaren zo lekker draait al is dat volgens hem ook te danken aan de verbeterde organisatie binnen de vereniging en de goede begelei ding van het eerste team. Ook 't feit dat men bij LDWS in tegen stelling met andere clubs nooit zo moeilijk heeft gedaan over het zaalvoetbal speelt bij die prettige sfeer een roil. Vrijwel alle seleotiespe- lers houden zich 's winters op dinsdagavond met zaalvoetbal bezig en worden dan op donderdagavond door trainer De Wolf op het veld onder han den genomen. Ondanks hun ent housiasme voor zaalvoetbal blijft veldvoetbal voor Ger en Cees de Roode toch nummer één. Beiden voelen het meeste voor een positie in de half linie zodat wellicht in het nieuwe seizoen het tandem-De Roode veelvuldig in die linie in actie zal zijn. Een tan dem dat ongetwijfeld goed is in gespeeld want het tweetal kent elkaar strke en zwakke kanten Ger over Cees: "Zijn spel inzicht is goed en ook zijn tech niek is een sterk punt. Zijn inzet is altijd erg groot maar dat is eigenlijk ook gelijk z'n zwakke punt bij een achterstand. Zijn mentaliteit is er niet naar om ach ter te staan. Hij gaat dan bij voorbeeld veel praten tegen de scheidsrechter. Ik heb dat ook ge daan maar tegenwoordig bekijk ik het wat meer. Maar ja, ik heb dan ook meer routine en ben ook wat jaartjes ouders dan Cees". Cees over Ger: "Ger en ik doen niet onder wat spelinzicht en in zet aangaat. Maar Ger is erg sterk met koppen. Hij heeft al heel wat fraaie doelpunten gemaakt op de manier van Beb Bakhuys. Kop pen is vooral een kwestie van ti men, weten wanneer je omhoog moet en waar de bal zal komen. Ger voelt dat altijd erg goed aan". Hoopvol blikt het tweetal het komende seizoen tegemoet. Ger: "We zijn vergeleken met vorig Jaar weer sterker geworden en we hebben 'n geroutineerde ploeg. Ik geef ons een leuke kans". Cees: "Ik zou graag betaald voetbal willen spelen en daarom hoop ik me dit seizoen bij LDWS echt in de kijker te spelen". Cees de R^ode: "Zijn techniek is een sterk punt" LETDEN De overschrijvingsperiode kent ook bij de amateurs duidelijke winnaars en verliezers. Lugdunum is een van de verenigingen, die er duidelijk op vooruit zijn gegaan. Wel raakte de kikkerpolderclub in Ge rard Dubbeldeman een uitstekende doelman kwijt die zijn oude, vertrouwde „stek" bij DOCOS weer opzocht. Daar tegenover staat echter de komst van Koos van Es, die VTL de rug toekeerde, en van de „kanaries" Koos Bekooy en Chris Gubler. .Kanaries" in de rui, die zich ont popten tot "kikkers". Zij waren niet de enigen, die in de selectie van de club aan de Bosbuizerkade, enkele hiaten achterlieten. Ondanks het feit, dat LFC promoveerde naar de eerste klasse. Terwijl n het afgelo pen seizoen voor Lugdunum de mo gelij kheder om te promoveren het grootst waren er waren vier plaat sen voor ae eerste klasse te verdelen —verloor het al snel in het begin van de competitie de aansluiting met de koog.-oep. LFC daarentegen ken de een constantere vorm en wist aan het einde van de competitie een inzinking nog Juist te boven te ko men om daarna het rijk der eerste klassers oinnen te wandelen. Nor maal gesproken zou LFC dus meer aantrekkingskracht moeten hebben. Door Piet van Dam De overschriJ vingsperioae wees ech ter anders uit. Daarom ook als eerste vraag aan Koos Bekooy en Chris Gubler, waarom zij die gedaantever wisseling van „Kanarie" tot „Kikker" onderguigen „Die vraag had ik wel verwacht.' zegt Koos Bekooy, in de achterkamer van zijn mderlijk huis aan de Berenstraat. Hij lacht ietwat onzekei. alsof hij reeds uren nage dacht heeft over wat hij daar nu wel op za antwoorden Hij buigt wat voorover in een sliert van ni- cotine-oevatterde luchtverontreini ging en komt tot. de voigende con clusie: ,lk zag het niet meer zo zit ten bij LFC. Het was eigenlijk een ingeving van mijzelf. Ik wilde ook weer niet te laag gaan voetballen en vond Lugdunum het geschiktst, om dat ik daar al veel mensen ken". Goede vondst, lijkt dienstplichtig militair Chris Gubler aan de andere kant van het roakgordijntje te den ken .„Ik had 't niet meer naar mijn zin bij LFC: de hele toestand rond het eerste elftal beviel mij niet meer. Het afgelopen seizoen is mij tegen gevallen en ik koos voor Lugdunum, omdat ik daar al veel mensen ken". Terwijl een ander vertrokken lid van LFC zich luttele meters verderop voor een kleurentelevisie verdiept in het wel en wee van moeder natuur, probeert Koos Bekooy zijn keuze iets te verduidelijken. "Dat Lugdunum een tweedeklasser is, was voor mij niet belangrijk. Naast het voetbal moet Je ook plezier hebben". Maar waarom liep LFC dan zo"n beetje leeg? Chris Gubler: "Ja, Teun Hoek wilde hogerop en ging naar UVS. Dat zou mijn vereniging, geloof ik, niet zijn. Nou Ja, ik heb er eigenlijk geen verklaring voor". Stukje voor stukje komt echter iets bovendrijven, dat werkelijk tot de keuze van Lug dunum heeft kunnen bijdragen. Het heeft eigenlijk veel weg van het ver haal van twee teleurgestelde voetbal lers. Koos: "Het doel was de eerste vier te bereiken, maar daarvoor werd erg veel door de vingers gezien. Op een gegeven moment werden zelfs en kele hardlopers uit het derde opge steld. Je had een te smalle basis, waardoor de kern erg klein was en wij spelers uit het tweede moesten halen. De gehele entourage rondom het het eerste elftal was bovendien erg zwak". Chris: "Bij Lugdunum heb Je een grotere kern. Er zijn wel te veel oudere spelers. De sfeer rondom het eerste elftal lijkt mij in ieder ge val wél goed". De kern van LFC be stond uit spelers, die al vanaf de ju nioren met elkaar waren opgetrok ken. De band tussen deze spelers werd steeds losser, wat ook alweer 'n duidelijke bijdrage was. Bovendien waren zij engiszins teleurgesteld in het seniorenvoetbal. Chris: 'Toen Je bij de junioren voetbalde, keek je tegen spelers van het eerste elftal als Wim van der Linden op. Maar wanneer je een paar wedstrijden met ze hebt gespeeld vind je het heel gewoon en ben je er aan gewend. Wat ontbrak was een bepaalde belangstelling van boven af, van het bestuur. Ik vind, dat een bestuurslid aanwezig moet zijn bij de tactische besprekingen. Dat zij be- langstellig tonen voor wat daar ge beurt. Maar het afgelopen seizoen hadden ze meer belangstelling voor de nieuwe kantine. Je liet echter geen protesten horen, omdat Je in 't begin altijd wedstrijden won". Koos Bekooy, de andere militair uit het gezelschap: "Bij een voetbalvereniging Is dis cipline nodig. Wanneer je op de trai ning vijf sprintjes moest trekken, dan vond trainer Kovacs het echter ook best wanneer het er drie werden. Dat was later bij Neuteboom (inter- rimtrainer bij LFC, pvd) weer an ders, want die kende je van de junio ren. We vertelden tijdens een tacti sche bespreking ook bijvoorbeeld, hoe we wensten te spelen. Je moest voor je zelf hard werken, want van bo venaf werd het niet gestimuleerd. Ach, het waren eigenlijk allemaal kleine dingetjes, die fout waren, maar het telt wel op". Lugdunum weet dus bij voorbaat waar de heren spelers prijs op stel len. De kleine dingen: discipline, belang stelling van de zijde van het bestuur en een goede begeleiding. Wat zijn hun verwachtingen van Lugdunum eigenlijk? Bij LFC speelden zij in 'n technische ploeg, terwijl Lugdunum 't vorige seizoen meer harde werkers telde en weinig echte aanvallers in de gelederen had. Chris: "Nu Lugdu num ook versterking heeft gekregen van Koos van Es en Koos Bekooy, geloof ilk, dat de voorhoede aar dig is versterkt. Er zal dus wel aan vallend gevoetbald worden. Dus niet dat resultaatvoetbal, zoals in de vori ge competitie door die versterkte pro motie/degradatieregeling. Ik b«n trouwens toch niet z'n voorstander van behoudend voetbal. Als het gced gaat. moet Je vrijuit kunnen spelen en zeker niet verdedigend. Hoewel, in de tweede klasse win Je nergens met techniek alleen". Koos Bekooy is eenzelfde mening toegedaan, ook hij gelooft in aanvallend voetbal. Daar is hij door trainer Kovacs ook wel ver trouwd mee gemaakt, want deze bom bardeerde hem tot aanvaller. "Ja, van origine ben ik een aanvallende middenvelder. Maar op de training deden we wel eens een spelletje van één tegen één. Ik had daarbij een keer Kovacs tegenover mij en ik pas seerde hem telkens met een paar leu ke trucs. Toen zei hij: Kosie, ga Jij zondag maar in de spits staan ha, ha. Bij Lugdunum verwacht ik ook, dat we aanvallend gaan voetballen. Con ditie en inzet zijn in het voetbal van nu echter het belangrijkste. Een goe de conditie moet Je dan ook hebben. Daarom trainen wij in het begin drie maal per week onder andere in de duinen. Van resultaatvoetbal ben ik geen liefhebber. Je speelt tenslotte ook voor jezelf. Foto's Jan Holvast VOETBAL VOORSCHOTEN Zelden zal een scheidend voorzitter van een voetbalvereniging zo voldaan mogen terugkijken op een voorbije periode, als Gé Schellevis de eerste man van Randstad Soort. In de vijf jaar dat hij als voorzitter een actief steentje biidroeg aan het welzijn van de Voorschotense vereniging zag hij niet alleen het eerste zondag-team van de eerste klasse afdeling naar de tweede klasse KNVB opklimmen, maar mocht hi- ook tevreden toezien hoe de Dames "The Lady s" een rii successen aaneenvlochten en de zaterdag-selectie de sprong naar de echte voetbalbond ("En nu voorgoed", aldus secretaris Leo Rodenburg) opnieuw wisten te bewerkstelligen. Door Gert-Jan Onvlee Gevraagd naar de redenen van deze opzienbarende opgang weet de heer Schellevis, die z'n positie slechts „met bloedend hart" overdraagt we gens drukkere werkzaamheden, dat er hier duidelijk sprake is van een comolex van factoren: „We zijn enige Jaren geleden met een geheel nieuwe opzet gestart en deze struc tuursverandering heeft dacht ik wel een grote invloed gehad op de latere Bucessen We hebben toen vier sec ties gevormd. Voor de zondagafde ling. de zaterdagafdeling. de ■''mes en de Jeugd werden op zichzelf staande sectiebesturen in het leven geroepen, zodat het bestuur zelf z'n handen meer vrij had om de organi satorische zaken beter aan te pak ken, waardoor de voetballeiders Juist dichter bij de spelers kwamen te staan. Het bestuur heeft vanaf dat moment meer kunnen doen voor de totale entourage van de ver eniging". Een tweede belangrijke factor wordt door de heer Schellevis, „gesecondeerd" door secretaris Roo- denburg, gezocht in de aanstelling van Jan Mak als trainer: „Met Mak hebben we een bijzonder goede greep gedaan en ook met onze huidige oefenmeester Ton Kantebeen ver loopt alles opperbest. Na Mak, die de opbouw vakkundig voor z'n rekening nam, hebben we gezocht naar een geroutineerde man die de zaak ver der uit kon bouwen. In Kantebeen vonden we die man". Behalve de meer gerichte begeleiding en de bijzonder fijne steun van het Voor schotense publiek, wil het leidende tweetal beslist niet voorbijgaan aan het vele werk van de Gemeente Voorschoten: „De samenwerking is altijd voortreffelijk en we hebben hier ook wat meer lengte om iets gedaan te krijgen, kijk alleen maar naar het nieuwe sportpark „Ade- geest," waardoor we ons weer ver der kunnen gaan ontplooien". Tijdens de opbouw van dat com plex kwam overigens de goede sfeer bij de Voorschotense vereniging weer tot uiting. Er werd op de Bouw even hard en even enthousiast ge werkt als op het veld. Een vierde "factor" wordt door de voorzitter gevonden in de persoon van Piet Weduwer, de man die Ja renlang zelf de voorzittershamer in bezit had. "Nadat Weduwer er als voorzitter mee was gestopt, kon hij zich met alle liefde op het eerste elf tal werpen. Hij heeft zich daar ont popt als een drijvende kracht en de resultaten bleven niet uit". De orga nisatie van het geheel is, zoals ge zegd, Juist voor het (hoofd) bestuur een zaak geworden van grote impor tantie. Er is dan ook veel aan ge daan om alles zoveel mogelijk tot in de puntjes te doen verlopen. Het tweetal; "We streven naar 'n harmo niemodel, waarin ieder zoveel moge lijk inspraak heeft. Het wil dan w ger duren voor er wordt genomen, maar eniging op zich is het gewoon veel be ter". Diverse verbeteringen werden aangebracht: er werd een ordedienst in 't leven geroepen; de publiciteit werd beter verzorgd en er werd een eigen strafcommissie ingesteld. "Dit alles", aldus Schellevis, "om gewoon zo correct mogelijk op te treden. De indruk van een vereniging naar bui- ten moet goed zijn". Over de ver- |BW |§t r wachtdng voor het komende seizoen wil de heer Schellevis komend Jaar f zitting nemend in de elftalcommissie van de zaterdagafdeling wel kwijt f M- „dat er in het begin consoliderend ifSf* li zal worden gespeeld. Maar omdat 't -H-*..-- verschil tussen tweede en derde klas- se volgens mij niet zo groot is, lijkt me, met deze enthousiaste selectde 'n Secretaris Leo Rodenburg van Randstad Sport naast de scheidende voorzitter van deze vereniging, plaats in de middenmoot wel te rea- Gé Schellevis. liseren".

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 14