PKU-prik bii babies wordt nafnde vanaf september kosteloos CDA-PPV en VVD werken aan urgentieprogram Alpheuse kinderarts Voorhoeve is hoofdorganisator Haeswijck SgGndfi 1 J voltooiing Motie tegen tracé van Schiphollijn COMMISSIE VERGADERT DINSDAG 6 AUGUSTUS 1974 Door Henk de Kat Foto Jan Holvast ALPHEN- AAN DEN EIJN Met ingang: van komende maand krij gen jonge vaders nog iets anders mee dan de gelukwensen en het bij geschreven trouwboekje, als zij hun pasgeboren kroost gaan aangeven bij de ambtenaar van de burgerlijke stand. Er wordt dan als nieuwigheid ook een envelop over de balie van het raadhuis geschoven. Bevattende een steriele prikpen, een in alcohol gedrenkt doekje en een speciaal-for- mulier. Dit kosteloze pakketje dient voor het zogenaamde PKU-on- derzoek dat artsen en vroedvrouwen vanaf 1 september massaal gaan uitvoeren bij babies tussen de 7 en 14 dagen oud. Dat zal eveneens gra tis gebeuren. De reden: Jaarlijks worden er in Nederland een 10 tot 15 kinderen ge boren die eigenlijk volkomen onno dig gedoemd zijn tot diepe zwak zinnigheid. Wat zij, door erfelijke factoren, hebben meegekregen is een stofwisselingsziekte die leidt tot de ze geestelijk gestoordheid. Het gaat om kinderen die een be paalde stof in hun bloed missen. Een al in de moedermelk aanwezige eiwit-bouwstof (het aminozuur, „phenylalanine") kan daardoor niet worden afgebroken. Deze eiwit vervaardiger hoopt zich dan op in de hersenen, met alle beschadigingen vandien. Zonder PKU-onderzoek zouden de eerste symptomen van deze ziekte zich pas openbaren als baby een half jaar oud is. Maar dan is het te laat. Het geestelijk letsel is dan al onherstelbaar. Het KPU-onderzoek (afgeleid van de scheikundige term „phenylketonurie") kan de stofwis selingsziekte veel eerder aan het licht brengen. De arts of vroedvrouw dat hangt af van wie de bevalling heeft geleid, prikt enkele druppels bloed uit baby's hieltje. Dat gebeurt in de tweede levensweek van het kind. Het bloed, dat wordt opgevan gen op een aan het formulier ge hecht filtreerpapiertje, wordt voor wetenschappelijk onderzoek naar het laboratorium opgezonden. Hoort men er binnen de eerste le vensmaand van de pasgeborene niets meer van, dan is het wat de ze ernstige ziekte betreft in orde met de spruit. Het ziektegeval komt niet veel voor. Statistisch: 1 op de 15.000. Dat zijn er in Nederland toch nog altijd ongeveer 15 per jaar. En zoals de in Alphen wonende kinderarts dr. H. W. A. Voorhoeve zegt: „het zal Je kind maar wezen". Dr. Voorhoeve is als provinciaal kinderarts belast met de organisa tie van de PKU-prik in Zuid-Hol land. Op het ogenblik worden de laatste voorbereidingen getroffen Deze week vindt een bespre king plaats met de streeklabora- toria die het onderzoek ter hand gaan nemen en binnenkort worden de bewuste enveloppen die bij de ge boorteaangifte zullen worden uitge reikt, aan de gemeentesecretarieën worden teogezonden. Ook nu al wordt de PKU-prik veelvuldig toegepast. Sommige art sen raden het de ouders zelf aan, bij anderen moet men er om vragen. Tot 1 september kost zo'n prik de ou ders nog f 6,08 zijnde de onderzoek- kosten van het laboratorium. Van af de komende maand wordt dat be drag betaald door de overheid, vol gens de AWBZ (algemene wet bij zondere ziektekosten). De regering heeft becijferd dat het voordeliger uitkomt om zo'n preventief onder zoek te bekostigen, dan om jaarlijks zo'n 15 zwakzinnige kinderen voor de duur van hun verdere leven in inrichtingen te moeten opnemen. Als namelijk de PKU-prik een po sitief resultaat zou opleveren kan het lot van zwakzinnigheid worden afgewend door de baby tijdig een speciaal dieet toe te dienen, waarin de bewuste eiwitbouwstof niet meer voorkomt. Dokter Voorhoeve: „voor zover we nu weten moeten de kin deren 7-8 Jaar op dat dieet staan. Daarna kunnen ze gewoon eten. Al leen moeten meisjes later tijdens 'n eventuele zwangerschap opnieuw op zo'n eiwitloos dieet worden gesteld". Het blijkt dat er bepaalde gebie den in Nederland zijn, waar deze met erfelijkheid samenhangend e stof wisselingsziekte zich meer voordoet dan elders. De provincie Brabant is zo'n conglomeraat. Ook in Volendam ligt het statistisch gemiddelde ho ger. Daar wordt het PKU-onder zoek dan ook al een aantal jaren stelselmatig toegepast op zuigelin gen. Dat leidde sindsdien tot de ont dekking van een tweede geval in die gemeente. En dit jaar is er ook in Zuid-Holland een geval opgespoard. na een „betaalde" prik, nog vóór het officiële onderzpek is gestart. Wat de precieze gang van zaken betreft vanaf 1 september: op het raadhuis krijgt men bij de geboor te-aangifte de bewuste envelop mee, welke moet worden overhan digd aan de arts of verloskundige. Deze komt doorgaans rond de 10e dag voor de laatste maal op kraam bezoek, waarbij dan tegelijk kan worden geprikt. De arts of de vroedvrouw stuurt de bloedproef op naar het streek- laboratorium (voor deze regio: dat in Leiden). Het ziekenhuis doet dit voor d°or geboren kinderen die op de 7e levensdag nog niet naar huis zijn. De wijkzuster heeft bij deze PKU- prik-organisatie een begeleidende en voorlichtende taak. De centrale ad ministratie van het geheel komt 1>ij de provinciale entadministratie. Behalve bij de Alpheuse huis artsen kan men momenteel ook nog bij twee jonge huismoeders uit Ridderveld terecht (de dames Verboom en Ubels), die zich met hun analisten-opleiding geheel vrijwillig als PKU-prikster heb ben ingezet. Vanaf 1 september gaat het PKU-onderzoek langs meer "officiële" lijnen lopen. De serviceflat "Haeswijk" gele gen t.o. de Irislaan aan het Oegst- geesterkanaal nadert zijn voltooiing. Gisteren was er gelegenheid de modelflat te bekijken die vanaf he den publiekelijk is opengesteld iede re dag van 1016 uur en op zaterda gen en zondagen volgens afspraak Er is in dit enorme gebouw een grote diversiteit aangebracht zodat men de keus heeft tussen 2 tot 6 kamerap partementen. In heel de opzet heb ben rust en privacy voorop gestaan. Interessant is dat de appartementen onderling verbonden zijn door mid del van gesloten galerijen, die zijn verwarmd en met tapijt belegd. De bedoeling is dat men er geheel zelf standig woont, maar men kan ook gebruik maken van de keuken. Naast de keuken is een grote restaurant- en conversatiezaal gesitueerd waar de bewoners voor zich en hun gasten warme maaltijden kunnen bestellen. Eventueel kan men van huishoude lijke hulp gebruik maken. De kos ten worden bepaald door de aard en de mate van het servicegebruik. De modelflat is zeer aantrekkelijk. Ruime zitkamer, grote slaapkamer en moderningerichte badkamer, voorts een volledig ingerichte keuken o.a. met vier-pitskookplaat en afzuig kap. Het appartement is voorzien van huistelefoon. Verwacht wordt dat in november-december het gehe- lfe bouwwerk gereed zal zijn voor be woning. Momenteel is reeds de helft van het aantal flats verkocht. Men moet wel beschikken over f 120.000 4 f200.000 om in Haeswijck' te kun nen gaan wonen. VOORHOUT Tijdens de fiets- puzzelrit van carnavalsvereni ging ,De Bokken" op 4 augustus hebben velen van de meer dan 80 deelnemers gedacht dat de portier van de Sikkens Lakfabrieken even eens controlepost was. Deze speelde mee en liet degenen die zich bij hem melden tien kniebuigingen maken waarna hij ze een briefje meegaf met zijn handtekening. De rit die ging van Noordwijk naar Rijnsburg werd gewonnen door P. Wolvers. Dinsdag Breestraat 19, sociëteit voor gehandi capten, 2-5 uur nam. Rijnsburgerweg lo3. spreekuur Alg. Bureau voor Levens- en Gezinsvragen, 7,3u-8.30 nam. Hooigracht 38, spreekuur 8tlchting Huisvesting Werkende Jongeren, 7.30- 8.30 nam. MeU van Streefkerkstraat 43. ge- spreksavond Baha'l Gemeenschap. 8 Breestraat 19. Twentwel. sociëteit vertrek salonschip naar Avifauna en Braassemtocht. terug plm. 17.30 uur. lnl. tel. 01710-21095- 43655. Jeugdvakantiedorp Zuid-West, Voor- Woensdag Ten Katestraat. speeltuingebouw, bejaardensociëteit Humanltas. 2-4.30 Geverstraat 65, voor kamerbewc 8-12 uur nam. Breestraat 19. Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Blauwpoortsbrug/Kort Galgewater, 10.15 uur vm., vertrek salonschip naar Avifauna en Braassemtocht. terug plm. lnl. tel. 01710-21095-43655. Oegstgeest. sociëteit schoterweg (naast zwembad 'De Vliet'), vakantiebezigheden 4 tot 13 Jaar. 9.3" Donderdag Breestraat 19. sociëteit voor gehandl- C Kreatief Sentrum, defensievoorlich ting. 8-9 uur nam. TJaikowskylaan 39, Voorschoten, ge- spreksavond Baha'l Gemeenschap. 8 Blauwp'oortsbrug/Kort Galgewater. 10.15 uur vm.. vertrek salonschip naar Avifauna en Braassemtocht. terug p'r el. 01710-21095- orp Zuid-West, t zwembad 'De i vakantiebezigheden voor kinderen van 4 tot 13 Jaar. 9.30 uur vm.-3 uur nam. Apotheken De avond-, nacht, en zondagssdienst der apotheken ln de regio Leiden wordt waargenomen door: Doeza Apo theek. Doezastraat 31. tel 21318; Apo theek Breest Smallenburg. Loeveetein 7. Leiderdorp, tel. 99211. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek Wilhelmlnapark 8. fcelef. 53274 en Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66 tel. 2525. Voor weduwen en weduwnaars In Voorschoten: Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars tel Lelds advies bureau: 61112 Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langd J- i rtg zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 49441 (ma t/m vrij. 9—10 uur voorin) Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemeyer, Hof- dllck 32. Oegstgeest tel 01710—53652. Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu we RUn 20a tel 24555 In verband met vakanties ziln de openingstijden 'ot eind augustus gewijzigd In ma. woe en do van 2—5 uur nam. ma en do 8— 10 uur nam Re'.easr ts gesloten van 14 Juli tot 1 augustus. Twentwel Sociëteit Twentewel. Breestraat 19, openingstijden: elke dae behalve op do dag behi 21 00 uur Toegaj 20 laar Film III „The Sting," u weet wel die leuke film, waar een stuk uit is gehaald, is nog steeds niet hersteld van het stukdraaien als gevolg van de te kleine spoelen in het Lido-theater. Vorige week hebben wij dit feit al gesignaleerd en sindsdien is er in de situatie nog geen verandering geko men. Jammer van de film. Démasqué Een bloemencorso is meestal een lust voor het oog. Veel werk wordt besteed aan het opmaken van de wa gens, kleuren worden op elkaar af gestemd om het geheel zo smaak vol mogelijk over te laten komen. Maar..aan ieder corso komt een einde. Dat zo'n einde wel heel ont luisterend is bleek zaterdag bij het gebouw van de Leidse Onderwijs instellingen waar het Rijnsburgse bloemencorso werd ontbonden. De wagens waren nog niet tot stilstand gekomen of een hele meute vooral Jonge Leidenaars nam een aanval op al het moois. Bloemen werden ver trapt, planten uitgerukt, bloemen die al geplukt waren weer weggegooid, hele bloemstukken uit hun verband gerukt. De lieve jeugd wilde moe ders een zaterdags bloemetje bezor gen. Dat hun bloemenliefde niet al te ver ging, bleek wel uit de bossen bloemen, die na de charge de straat stenen bedekten. Het leek wel een bollenveld. Zonde van al dat moois. Niet dat wij Leidse huismoeders een gratis bloemetje misgunnen, maar het is wel triest om daarvoor hele bloe men composities uit elkaar te moe ten rukken. Waarom die bloem stukken niet naar ziekenhuizen en bejaardencentra gebracht? Het is maar een suggestie. Democratie Kret, de nieuwe burge meester van Sassenheim, heeft gis teren zijn eerste afscheid gehouden. Voor het laatst trad hij op als voor zitter van de Verkeerscommissie en sloot daarmee een periode af van „veelbewogen jaren," die „veel meer deskundigen hebben opgeleverd dan we dachten" en „acties voor tegenge stelde doelen met dezelfde handteke ningen". Kret heeft er dit uit ge leerd: „Ik voorzie een discussie over de vraag of de openbaarheid van commissievergaderingen de demo cratie werkelijk een dienst bewijst. De zwijgende meerderheid van 99 procent is niet present. Daarom ver wacht ik dat de tijd zal komen dat deze zaak opnieuw op de helling gaat. Democratie betekent niet, dat de grootste mond het meest gevuld moet worden," was de boodschap, die de scheidende Leidse wethouder aan de commissieleden meegaf. Vol-voller-Duinrell Op Camping Duinrell staat het vol. De Directie van Duinrell is verheugd over het feit, dat de camping vol is, voller dan in de bouwvak-vakantie, toen de camping al heel aardig bezet was. Intussen zullen er na woensdag weer een aantal mensen vertrekken, zodat de kampbeheerder voor nieuw komers nog geen "nee" behoeft te verkopen. De directeur van Duinrell, Graaf van Zuylen van Nijevelt verwondert en verieugt zich tegelijkertijd over de late di ukte. Zou de vakantiesprei ding er toch echt nog eens een keer tje inzitten? Om een en ander wat duidelijke te kunnen bekijken is hij in de feiten en statistieken gedoken, die dagelijks worden bijgehouden, 't Blijkt nu, dat er wat minder Hol landers zijD dan in andere Jaren om deze tijd, maar het dubbele aantal Duitsers, Canadezen en Amerikanen. Het is natuurlijk wel zo, dat de va kantie Nordrhein/Westfalen laat begon, namelijk op 27 juli, maar het is en blijft verheugend, dat Duinrell, ondankajfiet toch wel erg natte zo- merwee^itt Redactie Paul Wolfswinkel Waarom? Wel, Duinrell beroemt zich erop, dat zij vermaak heeft voor groot en klein, bij regen of zonne schijn. Dit is ook zo, daar behoeft men zien niet te vervelen, men kan er zich amuseren in de amusements hal Sportland, Theater Hip of de Schaapskooi bij regen. Terwijl men bij zonneschijn kan genieten van de vele "buiten"-attracties, zoals zwem bad, trampolines, midgetgolf, bootje en gondelvaren en niet te vergeten de speeltuin. Zomerfeesten Vanaf morgen tot en met zaterdag organiseert de Oranjevereniging Lei derdorp een kermis op het terrein Ockenrode. Zaterdagavond is er een grote verloting met als hoofdprijs 'n heuse fiets. Gratis loten zijn ver krijgbaar bij de standhouders. Ook z? ter dag, maar dan wel wat vroeger, om half negen 's morgens, wordt er wedstrijd gevist in de Dwars- wetering, ter hoogte van het sport park "De Bloemerd". Het inleggeld bedraagt een gulden, dat bij voorin schrijving dient te worden voldaan bij een van de volgende adressen: Liethorps Boeckhuys, sigarenmaga zijn Uithol, kapsalon Minné. Het in leggeld is twee gulden op de dag zelf en kan worden voldaan in de kanti ne van RCL vanaf half acht. Daar zal ook '«e loting voor de visplekjes worden verricht. Om half twaalf is er een vlieger wedstrijd op het terrein van "Win kelhof" aan de Engelendaal. Alle jongens en meisjes van Leiderdorp kunnen meedoen. Om kwart voor twee vindt er een buggy-demonstratie plaats, ook bij de 'Winkelhof'. Om 3 uur is de eerste Binnenhof - Prestatieloop. Inschrij ven bij de reeds eerder genoemde adressen. Om half vijf s er een spuit balwedstrijd. De brandweerkorpsen van Leiderdorp en Warmond gaan op het voetbalveld aan de Hoogmadese- weg elkarv. bespuiten. 's Avonds om acht uur Groot Avondfeest op'het kermisterrein. VOORSCHOTEN In Voorscho ten zal het dagelijks bestuur ^en af spiegeling worden van de samenstel ling van de nieuwe gemeenteraad. VVD, CDA en PPV zien als ideaal 'n college met een duidelijk program ma, waardoor voorkomen wordt dat de samenwerking tussen college van B. en W. en de gemeenteraad stuk zal lopen zoals tijdens deze raadsperiode diverse malen het ge val is geweest. Eind vorige week zijn de vertrou wensmannen uit de drie grote partijen begonnen met programma verge lijking en Wet opstellen van een ur gentieprogramma. De heer Iestra, die als eenling namens de prot. chris telijke concentratie zitting zal heb ben in de nieuwe raad, heeft niet deelgenomen aan de gesprekken. De burgemeester heeft een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de gesprekken, maar heeft hieraan geen gevolg gegeven omdat formeel een burgemeester zich niet bemoeit met de benoeming van de wethouders. Het gesprek met de burgemeester werd door alle partijen op prijs gesteld. Praktisch nodig om te kunnen be sluiten over de benoeming van drie of vier wethouders. Vier Jaar geleden kreeg Voorscho ten toestemming om vier wethouders te benoemen. Achtergrond was o.a. het vertrek van burgemeester L. de Kool en de groei van Voorscho ten. Voorschoten groeit niet meer naar inwonertal en verscheidene kandidaat-raadsleden menen dat burgemeester J. van der Haar na drie en een half Jaar voldoende tijd gekregen heeft zich in te werken en thans daadwerkelijk eet) porte feuille kan nemen. Politiek bezien zal het terugdraaien van vier naar drie wethouders een oplossing betekenen in de vraag naar wie de vierde wet houder moet gaan. De WD met 7 zetels wil bij vier wethouders graag met 2 wethouders vertegenwoordigd zijn, te meer daar de burgemeester een prot. christelijke achtergrond heeft en volgens de V.VD. de CDA met 6 zetels in de nieuwe raad met 1 wethouder goed zit. De progressie ven komen met 5 zetels in de raad en de p. chr. c. met 1 zetel. Het programma van het nieuwe college moet eveneens voorkomen dat tal van beslissingen door het vele beraad steeds maar uitgesteld wor den. Zowel B. en W. als de raad we ten tevoren welike richting 't beleid uitgaat, zodat beiden niet voor ver rassingen kunnen komen te staan. Over de afgelopen periode is nie mand erg enthousiast. Er is te veel tijd verdaan met persoonlijke aantij gingen zoals de tegenstellingen tus sen burgemeester en gemeenteraad en de wethouders met hun eigen fracties. De terugloop van het inwo nertal heeft deze periode een schok effect teweeg gebracht, waardoor grote en belangrijke beslissingen uit gebleven zijn. Burgerlijke stand Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gratis rechtskundig» bijstand. Adres: Leidse Volkshuls, ApothekersdUk 33 Alléén donderdagavond 79 uur. Dienstencentrum Noordelnoiein 2b cel 40483 algeme- Architecten Architecten - informatie Rllnland Op werkdagen baar onder 26385 Zitting i Begijntje Sexueei voorlichtingscentrum, Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl 7.30—10.30 uur P. Verdoold Ir v S. Smid e Meershoek: Eduardo J&hannes s__ Klkket en A. M. van Veen; Mariska dr Gespreksavonden Brugge; Alexander Cornells Simon C. Zwanenburg m aa Nor' m menhoven Olivia dr v W. A. Schwab en M. R. Jeltes; Brenda dr v A. W. J. Brekel- mans en J. M. T. Boel; Miriam Johan- na dr v J. C. Hoüeduln en J. M. C. Mutsaerter; Dennis zn v T. Britsemmer capten, Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Koordstudlio intermenselijke be- -_tmoetingsrulmte voor 60-|arigen Oude Rijn 88. Lelden tel. 44000. Voor advies, infor- ir. Zaterdag gesloten. SASSENHEIM SASSENHEIM De Sassen- heimse gemeenteraad krijgt vanavond tijdens de laatste ver gadering -in-oude-samenstelling een motie tegen de aanleg van de Schipholspoorlijn te behande len. Henk Wagner, het KVP- raadslid dat al enige keren te gen het nu voorgestelde tracé van de lijn op het Sassenheim- se grondgebied heeft geageerd, vraagt zijn mede-raadsleden zich tegen het huidige plan uit te spreken. Een uitspraak, die hoogstwaarschijnlijk met alge mene stemmen ook zal komen. In de motie zegt Henk Wag ner kennis te hebben genomen van het ontworpen tracé van de Lijn tussen de Rijksweg Den Haag Wassenaar Amster dam en de Kagerplassen. Wag ner wijst op de grote waarde die het veen-weide gebied uit verschillende (milieu) oogpun ten bezit en vindt het doorsnij den daarvan door de spoorlijn een verarming voor het schaar se gebied. Het betrokken gebied heeft verder een belangrijke re creatieve functie, die, aldus Wagner in zijn motie, door het frekwent te verwachten trein verkeer zal worden verstoord. Ook ten aanzien van de be staande bebouwing in de Kooi verwacht Wagner grote proble men. Hij acht het niet toelaat baar, dat een zo in de onmidde- lijke nabijheid gelegen woonge bied, dat toch al veel geluids overlast neeft van de op even eens korte afschad gelegen rijks weg en het overvliegen van landende toestellen op Schip hol, door de Schipholspoorlijn extra zal worden aangetast. Henk v/agner stelt zijn me- deraadslcden voor te besluiten hun ongerustheid ten aanzien, van de komst van de Schiphol spoorlijn aan de minister van Verkeer en Waterstaat kenbaar te maken en aan te dringen op een Alternatief tracé. Een afschrift van de motie zal naar de Warmondse gemeenteraad worden gezonden met het ver zoek zijn adhesie te betuigen. Kouwenaar; Danny zn" v K. Chaudron en H. A. T. Rijsbergen. OVERLEDEN: der Zwet (2) dochter; Kinderopvang gracht 4. tel.~~30360. Geopend di. 9.30— J. Elzenaar (82) J. Hen (83) 12 echtgenote van W. S. van der Noordaa; P. M. Geer^tma (69) man; S. H. G. W. Hendriks (80) man; M. A. Maas (82) gehuwd geweest met C. J. den Otter; Gemeenschap Zuidwest H. J. Verdoes (82) Nijnanten (65) w; J. pias (72) |J] schap 5 61944 SOS-dienst VOORSCHOTEN In het ge meentehuis zal morgen een openba re vergadering worden gehouden van de Commissie voor de Strafverorde ningen, het Verkeer en het Vervoer. De volgende punten zullen aan de orde worden gesteld: voorstel tot vaststelling van de elfde wijziging van de Voorschoten se Politieverordening; vaststelling van de notulen van de op 30 mei '74 gehouden openbare vergadering; het gesloten verklaren van de Tramstraat in beide richtingen voor alle verkeer, behalve voetgangers: 9 wijziging éénrichtingverkeers- maatregel voor het smalle gedeelte van de Voorstraat: instelling parkeerverbod voor de toegangsweg tot het sportveldencom plex "Adegeest"; het reserveren van een parkeer plaats motorvoertuig invalide. den verkeren dae er. oacht te berel- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Leidsch Dagblad B.V WJtte SLngeJ 1 - Lelden Postbus 54 Olrc 67055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Maandabonnement 10 77 Kwartaalabonnement f 31.81) Per Post f 34 2( Jaarabonnement f 116 21 Losse oumme* f J.4T v. ..ir-uiruiageiden vooruit betaling te voldoen 811 tutoma r.is-u .verschrijving 4eeD ad ministratie- qd Incassokosten Naoezorging van 18.0020.00 u Zaterdag van 16 00-18.00 a Telefoon 01710—30500

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2