Asopos verliest titel aan Aegir/Phocas HAAG HEEFT NU AL ZORGEN Feyenoord kan groot legioen niet verwennen tegen Chelsea ROEITEAM VOOR WK OP ROTSEE FC DEN LOTTO rm Scorebord Ton voor Stichting Bevordering Volksgezondheid MAANDAG 5 AUGUSTUS 1974 jadin Boskov'ss voorhoofd had ook 'n paar rimpels meer dan na de voor gaande oefenwedstrijden tegen amateurclubs. „Jammer, dat De Zoete vandaag niet geprobeerd kon worden en dat Joop Korevaar zo snel uitviel", verschool de Joegoslaaf zich achter de blessures. Er was afgesproken, dat De Zoete zaterdag tegen GVW dn het B-elf tal en zondag in Eindhoven een halve wedstrijd zou spelen. Doch de fysiotherapeut, die hard voor zijn come-baok werkt, moest in Veenen- daal al binnen een kwartier met een knieblessure afhaken. Korevaar, die samen met Ton Thie als enige voor een royale voldoende in aan merking kwam, kreeg een tik tegen zijn achillespees en werd na een half uur zeker niet onverdienstelijk vervangen door Peter Landers. „We spelen wel anders, directer, maar ik geloof niet, dat dit al hele maal overkomt", formuleerde Kore vaar voorzichtig. Netjes uitgedrukt maakte PC Den Haag een onsa menhangende, erg nerveuze indruk. Het is ook niet eerlijk om uitslui tend de falende spitsen te verwij ten, dat er zo weinig lopende com binaties in Eindhovens gemeentelijk sportpark werden gedemonstreerd. Daarvoor was de opbouw te ge haast, werkten Leo de Caluwé, Si mon van Vliet en Rob Ouwehand te slordig uit en slaagde Perazic er in zijn eentje niet in rust te brengen in de opbouw. De keer op keer fa lende buitenspelval, waardoor Thie als een daagse Jongbloed" tot ver buiten zijn strafschopgebied acteer de, zorgde Slechts voor verhoging van die onrust. „Het wordt hoog tijd, dat Mansveld terugkomt. Er is nu niemand, die organiseert", verzuchtte Ton, die enkele fraaie reddingen verrichtte. Kort voor de door parachutesprin gers verlengde rust kwamen er een paar goede Haagse acties. Boude- wijn de Geer schoot In vrije positie voor de vorige week van het Belgi sche Lokeren gekochte doelman Moaseur te zacht in; het enige goe de schot van Tscheu-la Ling werd knap gekeerd en uit een flitsende driehoek, Kila-Landers-Swanenburg ging de bal Juist naast. Na rust met Bres en Berckenkamp voor Swanenburg en Ling, waardoor Jol opschoof naar de spits, ging het nauwelijks beter, ondanks de steun van een voorsprong in de tiende minuut. Perazic ging plotseling d'ep en Jol maakte zijn actie af (1-0). Dat had hij ook graag willen doen, toen Bres op rechts vrij kwam, maar die gaif er de voorkeur aan zelf naast te knallen. De nog knap voetballende Senders en Anton a- cotos hadden al de paal geraakt, voordat Posthuma de wederom falen de buitenspelval genadeloos afstraf te: 1-1. Lex Schoenmaker moest eens te meer als invaller de pro ductie voor Feyenoord verzorgen. hem bij met: „Het laat zich nu goed aanzien dat Willy bij Sparta het afgelopen half jaar op het mid denveld speelde. Maar het komt wel goed. We hebben nog vier weken voor het competitierad gaat draaien Voor die tijd oefent Feyenoord in Bilbao. Wie daar niet by zal zyn, is Ad Zonderland. Coervers assistent gaat voorlopig de Jeugd van Var kenoord trainen. In een soort roule- ringssysteem heet de tweede trainer nu Theo Verlangen. Al met al hield de Stichting Bevor dering Volksgezondheid een aardige cent aan Feyenoord-Chelsea over. Het was voorzitter Leo van Zand vliet die meteen cheque ter waarde van eea ton over de brug kwam. Chelsea-voorzitter Thompson bleek er zo van onder de indruk dat hij de vergoeding, die zijn club voor het spelen tegen Feyenoord zou toucheren, ook ter beschikking stel de. Een mooi gebaar. AMSTERDAM Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Roeibond heeft, op voordracht van de technische ad viescommissies, de Nederlandse ploeg voor de vierde wereld kampioenschappen roeien, die van woensdag 28 augustus tot en met zondag 8 september op de Rotsee bij Luzern worden gehouden, als volgt samengesteld: HEREN, vier met stuurman: Dudok van Heel (Van Vianen, Van de Pas, Hooyschuur en De Jonge. Stuurman: Jonkers). Uitgezien zal worden naar een reserve, vermoedelijk van Laga, om eventueel de niet fitte Van Vianen te vervangen. Twee zonder stuurman: Laga (Grothuis en Van Wouden berg). Vier zonder stuurman: Aegir-Phocas (Van Gorkum, Grond. Voeteling en Bosman). Skif: Vervoort (Nautilus). Vervoort is bovendien reserve van de ploeg. DAMES, vier het stuurvrouw: Nereus-Aegir (Vosmaer, Dus- seldorp, Steenman en De Graaff en stuurvrouw Kraayenhof Dubbel twee: Orca-Gvas (Dubbelboer-Borrias)Skif: Ans Gravesteyn (Triton). De dubbelvier van DDS (G. Joneenelen, Weermeyer-Jongenelen, Van der Velde, Van Stein en Koogje) wordt eveneens afgevaardigd. Voorts zal uit de sterkste roeisters nog een acht worden geformeerd. Dit mede in verband met de omstandigheid dat bij de Olympische Spelen in 1976 in Montreal voor het eerst damesroeien op het programma staat. In aanmerking voor deze ploeg komen onder meer de roeisters Van Rii en Klein Nulend, van de Argo twee zonder stuurvrouw, Brasik en Klaasse, de dubbel twee van RIC, De Jong en Stefels, de twee zonder van Niord, alsmede Nereus-sk1ffe"se Abma. Reserves: Loes Schutte en Joke Dierdorp van het Spaarne. LICHTE ROEIERS: Skif: Punt (De Laak). Vier zonder stuurman: Skadi (Los, Pieterman. Lycklama, Van der Kloot Meyburg). Acht: Orca/Triton (Bos, Burghgraef. Van der Snoek, Mulder, Van Aken. Van der Werff en Hoijnck van Papendrecht, Hommen en stuurman Van den Broek). Reser ves: Swenne en Raemaekers (Tachos, kampioen in de twee met en de twee zonder stuurman). 1. Nereus/Aegir (Vosmaer-Dussel- dorp) 4.04.69, 2. Njord 4.16.11, 3. Argo 4.17.68. Acht: •1. en kampioen van Nederland: Nereus - Aegir Argo - Orca - Triton combinatie (Vosmaer, Borrias, Steen man, Dusseldorp, Gravesteyn, Abma, van Rijn, de Graaff en stuurvrouw Kraaienhof) 3.24.47, 2. Nereus-de Amstel-Njord combinatie. Felicitaties voor de acht van LAG A/Dudok van Heel. Van voor naar achter: stuur man Winterswijk en de roei ers Grothuis, Van Wouden berg, De Jonge, Hooyschuur, Van de Pas, Joustra, Kamp en Klein. Uitslagen vriendschappelijke wed strijden: Wageningen FC Vlaardingen 4L Doelpunten: Wageningen: Groenen i2i. Ooms en Menting; FC Vlaar dingen: Don. NAC—Bolton Wanderers 1—1. Sco- revertoop: Byrom 0—1, Van Rooy 1—1. Baronie PC Dordrecht 1—0. Doelpunt: Vlieks. Haarlem Arsenal 3—0. Doelpun ten: Pot, Van den Berg en Bos hard. HoogeveenHeerenveen 14. Sco reverloop: Ooft 0—1, Golyanin 0—2, Boersma 1—2, Golynamto 1—3 en 14. Heer Roda JC 1—3. Scorever loop: Jobses 1—0, Witjens 1—1, Bish 1—2, Dijkstra 1—3. FC VW Leicester City 1—3. Scoreverloop: Earle 0—1, Weller 0—2, Birchenall 0—3, Jovanovic 1—3. Steenwij k—Heerenveen 2—3. Doel punten: Heerenveen: Van Wensveen, Wierts, Ooft; Steenwijk: Vonk, Meyerink. AZ '67 Queens Park Rangers 22. S&ore verloopNygaard 10, Givens 1—1, Kist 2—1, Givens 2—2. MWCerole Brugge 10. Doel punt: Brokamp. Wilhelmina '08—Fort una SC 2—6; Doelpunten: Fortuna SC: Blotenberg (2), Prauszer (2). Erkens, Aben; Wil helmina '08: Kneetkens, Stijpen. PSV VFL Bochum 0—0. Vitesse Sparta 1—2; Doelpun ten: Sparta: Heutstege (2); Vitesse: Van de Palen. Volendam Excelsior 3—0. Doel punten: Billy Bond, Jack Hoogland en Jan Karsten. FC Beringen FC Amsterdam 2—3. Doelpunten: FC Amsterdam: Jansen (2), Van der Merkt; FC Be ringen: Rabe en Gijpen. FC Twente FC Groningen 2—1. Scoreverloop De Vries 1—0, Gritten 1—1, Van der Vall 2—1. HAMBURG De winnende ge tallen in de Westduitse Lotto zijn: 2, 12, 16, 21, 29, 45. Reservegetal. 15. AMSTERDAM Ingrid Dusseldorp is de succesvolste deelneemster geweest aan de Nederlandse roeikampioenschappen 1974. De Groningse, die in 1970 het goud tijdens de Europese kampioenschappen miste, maar twee jaar later in Brandenburg gekroond werd als Europese skifkampioene, is op gro te wijze teruggekomen. Een langdurige z'.ekte maakte dat het vorige seizoen voor de sterke scullster verloren ging. Vorige week heeft de Aegir-roeister echter on dubbelzinnig haar grote mogelijk heden getoond. Op vier van de num mers, die het damesroeien kent, ver overde zij de titel. Zij werd skif- kampioenen, behaalde met Liesbet Vosmaer de hoogste eer in dé onge stuurde twee, maakte deel uit van de Nereus/Aegir combinatie die na tionaal kampioen vier met stuur vrouw werd en zat nog in de com binatie-acht, die goed was voor een Nederlandse titel, in Luzern, bij de wereldkampioenschappen, zal Ingrid Dusseldorp uitkomen met de Nerei- den in de gestuurde vier. Ook op de laatste dag van de Ne derlandse titelwedstrijden, waarvan de resultaten beslissend waren voor uitzending naar het toernooi om de wereldtitels eind augustus/begin sep tember op de Rotsee, waren de weersomstandigheden ideaal. Zij het dat de lichte tegenwind werkelijke toptijden tot een onmogelijkheid maakte Asopos De favorieten handhaafden zich zaterdag verder zonder moeite. Lies bet Vosmaer en Ingrid Dusseldorp lagen bij de finish van de Twee zonder stuurvrouw een straatlengte voor op de teleurstellende concur rentie. Hetzelfde gold voor Van Enst en Droog bij de finale van de Dubbel- Die Leythe-jeugd op WK-roeien naar elfde plaats RATZEBURG De Nederlandse afvaardiging is dit weekeinde by de FISA-roeikampioenschappen, de of ficieuze wereldtitelstrijd voor junio ren, in Rataeburg niet met lege han den blijven staan. De twee zonder stuurman van het Spaarne, Kooper en Van de Bleeke, legde beslag op de bronzen medaille. De achterstand op de winnende Oostduitsers bedroeg acht seconden, op de als tweede aan komende Westduitsers twee-en-een- halve seconde. Kooper en Van de Beeke lieten de twee van de Sow jet Unie achter zich. Skiffeur Jeroen Vervoort van Nau tilus moest in de „grote finale" ge noegen nemen met een vijfde plaats, de derde Nederlandse finale-boot, de twee met stuurman van Amstel/Ric (Bijderwieden en Schutte) eindigde als zesde. Twee andere Nederlandse ploegen brachten het tot de „kleine finales", ae strijd om de zevende tot en met de twaalfde plaats. De vier met stuurman van Cornells Tromp/Die Leythe werd hierin vijfde (dus elfde in totaal) en de dubbel twee van RIC/Willem IH. Termeulen en Ze venhek, eindigde als laatste. De vijfde FISA-kampioenschappen zijn, zoals verwacht, uitgedraaid op een felle strijd tussen Oost- en West- Duitsland. De Oostduitsers wonnen: zy behaalden vijf keer goud en drie keer zilver. West-Duitsland won twee keer goud, twee keer zilver en twee keer brons. ADVERTENTIE Ach,had ik m'n occasion maar bii 1 de VW-dealer 3 zekerheden j ^garantie - ANWWceuring- @-servicepaspoort twee bij de heren. Het verschil met Hades/Skadi bedroeg een kleine vijf tien seconden. De triomferende dames combina tie-acht van Nereus/Aegir/Argo/Or- ca/Triton lag, toen de witte vlag viel, ook al vier lengten voor. In het hoofdnummer van de strijd om de nationale titel, de race van de elite-acht heren, legde Laga/Dudok van Heel van de eerste meters zijn wil op aan de tegenstanders. De Delfts/Bredase coalitie triomfeerde zoals de ploeg dat wilde. Nereus/ Aegir bood nog de meest serieuze tegenstand. Deze acht kon echter ook niet voorkomen dat het verschil in vele lengten moest worden uitge drukt. Uitslagen Heren lichte skiff: 1. en kampioen Punt (de Laak) 8.11.98, 2. Brouwer (Hades) 8.14.13. Vier zonder stuurman: 1. Aegir-Phocas (van Gorkum, Grond, Voetelink en Bosman) 6.31.80, 2. Asopos 6.32.37. Dubbel twee: 1. en kampioen NereusDe Where (van Enst-Droog) 7.11.36, 2. Hades- Skadi 7.26.15, 3. de Hoop 7.45.65. Lichte twee met stuurman: 1. Tachos (Swenne en Raemaekers) 8.55.19, 2. Euros 8.59.59. Lichte dubbel twee: 1. Ric-Michiel de Ruyter (Adri- aansz en van der Putten) 7.40.36, 2. Hadies 7.55.64. Acht: 1. Laga-Dudok van Heel (Klein, Kamp, Joustra, van de Pas, Hooy schuur, de Jongen, van Woudenberg, Grothuis en stuurman Uiterwijk) 6.23.89, 2. Nereus-Aegir combinatie 6.32.89, 3. Aegir-Asopos-Phocas-com binatie 6.36.25, 4. Orca-Triton 6.48.83. Tritoai-Orca is Nederlands kam pioen lichte acht als enige inchrijver. Dames Twee zonder stuurvrouw: Wereldtijd Foster GATESHEAD De Engelse atleet Brendan Foster heeft zaterdagmid dag in Gateshead het wereldrecord op de 3000 meter verbeterd en ge bracht op 7 minuten 352 sec Het record stond sinds twee jaar op naam van dè Belg Emiel Puttemans met 7.37,6. EINDHOVEN Zorgen bij FC Den Haag. Een met uitblinkende Miel Pijs en Lambert Krekels veel routi ne binnengehaald hebbend Eindho ven kwam drie minuten voor tijd volkomen terecht langszij (1-1) en objectief bezien had de ploeg van uiterst tevreden Goosens zelfs recht op meer. „De competitie begint pas over een maand", zei manager Eddy Hart- mann met een te geforceerd opti misme in zijn stem. En trainer Vu- ROTTERDAM Niets ten nadele van Feyenoord, maar alle positieve voornemens ten spijt is het zaterdagavond geble ven bij die goedbedoelde poging oni het legioen massaal in de Kuip opgedraafd te verwennen. Daaraan zij onmiddellijk toegevoegd dat de on-Engelse wijze, waarop het hooggeroemde Chelsea zich inclusief de voor 1,8 miljoen gulden aangetrokken David Hay teweerstelde, zich ook niet leende voor een attrac tief kijkspel. Niettemin kwam Feyenoord in het eerste bedrijf tot een alleszins acceptabel niveau, dat evenwel weer tegen had dat erin niet werd gedoelpunt. Pas in de kwalitatief min dere tweede helft kon er worden gejuicht. Van de vier treffers drie aan Feyenoordkant; één aan Chelsea-zijde dient spe ciaal de tweede van Lex Schoenmaker te worden genoemd. Trouwens, de wijze waarop Kember het Londense doelpunt ten doop droeg, mocht er evenzeer zijn. Wat zaterdag al evenzeer opviel, was dat Lex Schoenmaker eens te meer als invaller de productie moest verzorgen. Dat geschiedde eveneens weer in een periode dart; Wim van Hanegem niet aan het spel deelnam. De fameuze nummer tien haakte, aldus Wiel Coerver, af, omdat hii een trap in het dijbeen zou hebben gehad. Van Hanegem zelf grapte na afloop dat hij zijn koffers vast was gaan pakken met het oog op de Spaanse trip; wees vervolgens luchthartig op de in het vorig seizoen gegroeide gewoonte, dat Feyenoord tot doelpunten pleegt te komen wanner hij er niet bij is, en hield het er tenslotte op dat hij na een luchtduel ongelukkig op de zij was terecht gekomen. Door Ger Stolk Wat Feyenoord zaterdag wel dege lijk tegen had, was de absentie van lange-afstandloper Wim Jansen. De ijverige middenvelder, die zich com fortabel op een tribuneplaats instal leerde, diende zich van het wed- strijdgewoel te distantiëren als ge volg van de buikgriep waardoor hij de afgelopen week slechts tweemaal de lessen van Coerver kon volgen. Jansen: „Nee, mijn afwezigheid had niets te maken met het gerezen ge schil rond mijn contract. Ik had gewoon geen kracht om te spelen". Nu de beroemdste aller schoonva ders, Cor Coster, weer in Nederland is, verwacht Jansen deze week of anders uiterlijk de volgende week met Biankemeyer, Kerkum en Brox rond de gesprekstafel plaats te ne men. Jansen: „En met Coster, want die is inmiddels door Feyenoord als ge sprekspartner geaccepteerd". Feyenoord trad al evenmin aan met Wim Rijsbergen. De door Gerd Müller gewonde voorstopper van Oranje, werd echter tegen Chelsea niet gemist. Om de doodeenvoudige reden dat de Engelsen slechts zó schoorvoetend de middenlijn over slopen, cat Eddie Treytel zich soms weer op de tribune in West Duits land waande. Hij keek toe. Het eerste bedrijf werd, zoals ge zegd, geheel beheerst door Feyen oord. Slechts linksbuiten Cooke maakte het de nog niet naar wens lopende Dick Schneider af en toe moeilijk. Eén keer na een ver keerde terugspeelbal, maar toen reageerde Treytel knap. Verder leid de Feyenoord de dans, waarbij John Steen Olsen op het middenveld sterk draaide en Peter Ressel niet alleen door zijn snelheid opviel. Die Ressel verzorgde in de tweede helft na een knappe één-twee met Kristensen de ouverture: 10. Lex Schoenmaker, voor Wim van Hane gem opgedraafd, vuurde daarna van elf meter raak, waarna Schoenmaker ker ook nog een schoonheidsdoel- punt voor zijn rekening nam. Locke en Kembel hadden toen de Engelse treffer al geproduceerd. En Willy Kreuz? De Oostenrijkse spits kwam niet zo gek veel in het spel voor. Éénmaal manoeuvreerde Ressel hem in positie, maar Kreuz had toen goed gezien dat de voor Peter Bonetti spelende Philips al op weg was naar de linkerhoek. Wan neer Kristensen een seconde later met meer precisie te werk zou zijn gegaan, zou Kreuz een genie zijn geweest, nu kreunde het 35.000 kop pige legioen: waarom schoot Kreuz zelf niet? „Ik was nerveus", vertelde Willy later. En Wiel Coerver viel De enige verrassing op de slotdag was de nederlaag die titelhouder Asopos leed bij de vieren zonder stuurman. Doordat Dudok van Heel zich kort voor de start wegens een blessure van Van Vianen terugtrok, werd de Aegir/Phocas combinatie enige tegenstander van de favorieten uit Leiden. Het liep dit keer echter niet bij Asopos. Op de eerste kilo meter verloor de ploeg een volle lengte, een verschil dat op de tweede 1000 meter maar voor de helft kon worden goedgemaakt. Zonder moeite Ingrid Dusseldorf is de suc cesvolste deelneemster geweest aan de Nederlandse roeikam pioenschappen. Zij werd skifkam pioene, behaalde met Liesbet Vos maer de hoogste eer in de onge stuurde twee, maakte deel uit van de Nereus/Aegir-combinatie die natiohaal kampioen vier ihet stuurvrouwe werd en zat ook nog in de combinatie-acht, die goed was voor een Nederlandse titel.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 10