Rijnsburgs corso wordt in Leiderdorp geboren Nieuwe aankopen in de Lakenhal tentoongesteld agenda 'Flora's kleurenpracht' rijdt voor de 20ste keer Grote drukte rond de praalwagens Janneke debuteert met flair RIJNSBURG/LEIDEN/LEIDERDORP In een witte schildersjas, die door de strepen verf alle kleuren van de regenboog laat zien, staat corso-wagenbouwer Joop Vis ser (59) in één van de hallen van de Leiderdorpse Ver enigde Touwfabrieken een praalwagen te spuiten. Het is één van de dertien, die hij voor het Rijnsburgse bloemen corso, dat zaterdag 3 augustus van Rijnsburg via Oegst- geest en Leiden naar Leiderdorp zal rijden, moet maken. Amerika is de titel van dit gigan- tische bouwsel (fotolinks). Tussen de torenhoge flats en het vrijheids beeld van New York "hangt" een enorme Boeing 747. Deze wagen moet de export van in en rond Rijnsburg gekweekte en geveilde bloemen naar de Verenigde Staten uitbeelden. Zij is gesponserd door de Gemeente Kat wijk en zal op 10 augustus ook in het Katwijkse corso "Flora' kleuren pracht aan zee" te zien zijn. Dan niet suggererend het contact met de bloe men, maar de* toeristische banden met Amerika, gelegd door het Tulip Time International Music Festival. Visser, die nu al zo'n vijftien jaar mede het Rijnsburgse bloemencorso gestalte geeft, kan worden geken schetst als de exfcert op het gebied van het ontwerpen en de bouw van praalwagens in ons land. Wanneer al les volgens plan verloopt bouwt hij er dit jaar zo'n vijfendertig. Hij maakt er nog-twee extra voor Den Haag. want de Rijnsburgse stoet zal 10 augustus ook in de Residentie te zien zijn, er moet nog één worden gebouwd voor "Flora" voor het Kat wijkse corso, dan moet hij de 3 Ok- toberoptocht gestalte geven en als alles doorgaat dient hij voor april 1975 te zorgen, dat het Rotterdamse bloemencorso weer op de weg kan verschijnen. De Maasstad kende vroeger name lijk een befaamd corso, doch om fi nanciële en organisatorische rede nen is zij daarvan een groot aantal jaren verstoken geweest. Nu heeft men, ter bevordering van het vreem delingenverkeer in het voorseizoen vergevorderde plannen het corso daar tot nieuw leven te wekken. Niet eenvoudig Het bouwen van corso-wagens is geen eenvoudige zaak. Als je die bou wers zo bezig ziet heeft het veel weg i van een zenuwenbaan. Bovendien 'valt het niet mee ieder Jaar wat nieuws te brengen. Visser ontwerpt namelijk die Rijnsburgse stoet ook. 'n Ander gegeven waarmee terdege re kening mee moet worden gehouden is de kosten. Met het Jaar wordt alles duurder. Zo'n corso als het Rijns burgse kost nu al tegen de f200.000 en een normale praalwagen met alles erop en eraan rond de f8000. Nu heeft het bestuur van de Stich ting „Rijnsburgse Bloemencorso" het geluk, dat het Flora-bestuur finan cieel flinke steun verleent. Boven dien gaat het corso de laatste Jaren over de grenzen heen. Dat brengt ook geld in het laadje. Zou het stichtings bestuur alles zelf moeten financie ren dan zou het nauwelijks mogelijk zijn een bloemenstoet als volgende week zaterdag gaat rijden op de been te brengen. Leidenaar Joop Visser vordert goed met de bouw van de Rijnsburgse praalwagens. Acht van de dertien zijn er al klaar. Zonder meer leu ke wagens, die ieder een land uitbeel den. Zwitserland met een berghut- je, Spanje een idyllisch dorpsbeeld, Joegoslavië (ook deze wagen gaat naar Katwijk als ode van Yugoslav Airlines) beeldt moskees uit en laat een daar traditionele waterput zien, Duitsland, de grootste afnemer* van Nederlandse bloemen, bewijst door een groot en een aantal kleine bier vaten, dat het bier daar best is, In de VT-hal in Leiderdorp wordt druk gewerkt aan de "bouw van de praalwagens voor het corso "Rijnsburg-Oegstgeest- Leiden-Leiderdorp", dat zaterdag 3 augstus zal rijden. Het staat in het teken van "Zestig jaar Flora's kleurenpracht in ternationaal". Frankrijk met levensgrote wijntros- sen en een stukje Place Pigalle wordt zeker leuk, Italië beeldt Venetië met de beroemde gondels uit, Oostenrijk de muziekstad Wenen met onder meer violen en een muziektempel (deze wagen is van de VW "Katwijk" en toont in het corso daar, dat Kat wijk een muziekbadplaats is), Rijns burg wijst met 999 jaar heen naar 't magistrale getal 1000 en laat een stuk van de oude vesting zien, Japan een tempel omgeven door bloemen, In donesië een karakteristiek huis van riet en een kajak, Amerika zoals ge zegd torenhoge flats, het vrijheids beeld en een vliegtuig, de Drie Okto- bervereniging beeldt 400 jaar Lel- dens ontzet uit-door een grote leeuw, die een hutspotpan in de klauwen heeft en tot slot en deze praalwa gen opent begrijpelijk de stoet is er Zestig jaar Flora's kleurenpracht internationaal" met voorop een groot V-teken (twee vleugels) en achter op de wereldbol als symbool van de bloemenhandel vanuit Nederland over geheel het wereldrond met in het midden op een verhoging een hondekar, waarmee de Rijns burgers in lang vervlogen tijden hun Vermaarde arrangeurs Deze praalwagens zullen door in ternationaal vermaarde arrangeurs in de Flora-aanvoerhal op 1 en 2 augustus in de bloemen worden ge zet. Een zee van bloemen mag wel worden gesteld, want het is duidelijk, dat dit geschenk, dat het Rijnsburg se corsobestuur "Flora" wil aanbie den, moet uitblinken door een im mense kleurenpracht. Enige namen van arrangeurs: Chris Koomen, War mond, Cor van de Berg-Smit, Noord- wijkerhout, Abel Verheyen, Uit hoorn, Cor de Koning, Rijnsburg (beroemd door zijn creaties in de concertzaal van Wenen), Theo Go- zeling, Amsterdam, Piet Vellekoop, De Lier, Paul van Bekkum, Rotter dam, Herman van den Berg, Wasse naar, Koos Zuidgeest, De Lier, Niek en Charles van der Voort, Leiden, Leo Kok, Poeldijk, Jaap Klut, Santpoort, en Jan van Wieringen, Voorhout. Stuk voor stuk bloemsierkunste- naars, die de fijne kneepjes van het vak door en door kennen. Joop Visser, die met zijn compag non Chris van Duuren dit corso stalte geeft en daaraan nagenoeg dag in, dag uit met acht man werkt op de valreep: "Voor Den Haag moet ik ook nog een wagen voor de NCRV makfen, die het vijftigjarig bestaan van deze omroepvereniging uitbeeldt. Deze wagen komt naar Leiden voor de finale van het Spel zonder Gren zen (Zeskamp). De NCRV zal, dit heeft Hemmes bedongen, een televi siereportage maken van het Haagse corso en bovendien laten zien hoe wij de praalwagens bouwen. Direct na 't Rijnsburgse corso beginnen we aan de 3 Oktoberoptocht ©n aan de voor bereiding voor de versieringen in Leiden ter gelegenheid van de her denking van het feit, dat het 400 Jaar geleden is, dat Leiden werd ont zet. Er is dus volop werk aan de win kel. Doordat de TROS A-omroep is geworden moeten we daar ook veel meer voor gaan doen. Het is kei hard, maar beslist wel leuk werk". In de Mounties Show LEIDEN/DEN HAAG „Ik sla liever duizend flaters dan dat ik één kams mis" en „Nee heb ik, ja kan ik krijgen.'". Het zijn twee regels uit een liedje dat Janneke Lichte uit Leider dorp in de oude Scheveningse Kur saal zingt. Ze treedt daar samen op met Piet Bambergen en René van Vooren, beter bekend als de Moun ties. Uit bovenstaande regels blijkt wel dat Janneke Lichte lef heeft en zich niet al te gauw van haar pas verworven plaatsje op het podium zal laten verdrijven. Haar aandeel in de Mounties Show is nog maar be scheiden, haar optreden in dit pro gramma houdt echter een belofte voor de toekomst in. Janneke's de buut als show-zangeresje kan zeker nieit onverdienstelijk worden genoemd, maar het voormalige stewardesje, djat nog maar net ondier die vleugels van de KLM vandaan is, zal haar stemmetje nog wel moeten laten bij scholen. Dat het met name in het be gin van het programma „Leve de Kurzaal" mis dreigde te gaan, het valt te vergeven, temeer omdat de zenuwen haar duidelijk door de keel gierden. Naarmate de avond vorderde en er wat meer stemming in de Kur zaal, waarvoor redding waarschijn lijk toch nog mogelijk is, kwam, keer de Jaianeke's zelfvertrouwen gelukkig weer terug. Haar verschijning op het toneel is grappig-brutaal en met die uitstraling kom je als vertolkster van het lichte genre al een heel eind. Maar nogmaals, zuiver zangtechnisch zal er nog het een en ander moeten worden bijgeschaafd. Op het ogen blik is het stemmetje nog heel erg pril, hoe professioneel de flair van dit voormalige Leidse Sleuteltje ook aandoet. Janneke Lichte past zich in het programma van de Mounties overigens uitstekend aan, ook al ko men deze twee grapjassen op de tele visie beter over dan in het theater. Het programma „Leve de Kurzaal" is niettemin een gezellig programma, dat wordt besloten met een optreden van Seth Gaadlkema. Het is tot en met 17 augustus elke donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond in Scheve- ningen te zien. PIETER C. ROSIER ZATERDAG 27 JULI 1974 Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48, dansen vanaf 8 uur nam. r nam, j t gevorderden van pl.m, 10 tot I kamerbewoners, vanaf 9 i KATWIJK AAN ZEE Twintig Jaar „Flora's kleurenpracht aan zee'.' Wie had het durven denken, dat het Katwijkse bloemencorso zo'n lang leven beschoren zou zijn? Waar schijnlijk niet velen. Het is echter uitgegroeid tot het topevenement tij dens het badseizoen. Klein begonnen in 1954 werd het steeds groter en steeds beter. Nu gaat het dan op za terdag 10 augustus hopelijk tussen dikke rijen kijkers, onder wie veel badgasten, door voor de twintigste keer zijn zegetocht door de bad plaats maken, 's Middags en 's- avonds. Omgeven door feestmuziek van korpsen uit Katwijk en verre omtrek. Het bloemencorso „Flora's kleu renpracht aan zee" is door de Jaren heen het paradepaardje tijdens het hoogseizoen geworden van V.V.V.- voorzitter Chris Verplancke. Wat hij er organisatorisch aan heeft gedaan om het te laten uitgroeien tot een grandioze bloemenstoet is onvoorstel baar. Het is heus niet altijd gemak kelijk geweest. Er waren jaren, dat er naast de gebruikelijke praalwa- Door Cees Combee Foto's Jan Holvast gens een week voor het corso nog maar slechts enkele personenauto's waren ingeschreven. Maar altijd is 't toch, zij het vaak met kunst- en vlieg werk, op z'n pootjes terecht gekomen. Dankzij de inzet van Verplancke! Goede relaties Het Katwijkse corso leeft, wat de praalwagens betreft, bij de gratie van de Stichting Rijnsburg's Bloe mencorso. Het is een feit dat nie mand van de V.V.V.-bestuurders in Katwijk ontkennen zal. Ook niet di recteur Verplancke. Er is tussen de V.V.V. „Katwijk" en „Flora" en het „Rijnsburgs' bloemencorso" een hechte band gegroeid. De V.V.V. helpt „Flora" bij de rondleidingen door in de vroege morgenuren men sen beschikbaar te stellen, die de groepen iets vertellen van het vei lingbedrijf. „Flora" in de persoon van Niek Hemmes, die ook secretaris van de Stichting "Rijnsburgs Bloemencor so" is, helpt op zijn beurt de V.V.V. bij het corso en stelt deze Katwijkse toeristische instantie de laatste Ja ren in de gelegenheid acte de pre sence te geven in het Rijnsburgs corso en bij buitenlandse presenta ties, zoals vorig Jaar in Hamburg en au in september weer in Hütten- tal-Siegen. Daardoor kan Katwijk op onverwachte en beslist niet kost bare wijze propaganda maken in Duitsland voor de recreatie-moge lijkheden op het strand en in de duinen, die deze familiebadplaats te bieden heeft. Niet alleen in het hoog seizoen, maar ook in het voor- en naseizoen. „Flora's kleurenpracht aan zee" komt thans met een twintigste edi tie, die het aanschouwen meer dan waard is. Men mag zich afvragen of twee corso's in één week en erg dicht bij elkaar en met daarnaast nog de Haagse concurrentie niet wat teveel van het goede is. Tot nu toe is het tegendeel bewezen. Het corso RiJnsburg-Leideij-Leiderdorp trekt zeer veel kijkers en in Katwijk staan de bloemenliefhebbers ook rijen dik aan beide zijde van de route. Het zijn ook twee corso's die hemels breed van elkaar verschillen. Rijns burg presenteert zich piet een wat arrangementen betreft zeer hoog staande bloemenstoet en Katwijk doet het de financiële middelen spelen hierbij een belangrijke rol wat eenvoudiger en wat speelser. Wie de moeite neemt beide corso's te gaan zien zal dat moeten beamen. Hij zal tevens tot die conclusie ko men, dat beide bloemens toe ten iets eigens hebben en daardoor weinig op elkaar lijken. Vier praalwagens Vier praalwagens zullen meerijden in het Katwijkse corso. Drie daar van waren present in „Rijnsburg- Leidien-Leiderdorp", namelijk die van de Gemeente Katwijk, van Yugoslav Airlines en van de V.V.V. „Kat wijk". De bloemenveiling „Flora" komt met een geheel nieuwe wa gen, omdat degene, die in Rijnsburg present is op 10 augustus door Den Haag zal rijden. De wagen van. de gemeente Kat wijk beeldt het contact via het Tu lip Time International Music Fes tival uit met Amerika door middel van hoge flatgebouwen, het vrijheids beeld en het vliegtuig, dat zorgt dat de musicerende en recreërende Ame rikanen naar Katwijk kunnen ko men. De V.V.V. „Katwijk" gaat to nen, dat Katwijk een muziektid- plaats is. Niet alleen door het Tulip Time Festival, maar ook door de concerten van korpsen, organisten en koren tijdens het badseizoen en ho pelijk op 24 augustus, na enige ja ren niet op 't evenementenprogram ma te hebben geprijkt, door de tap toe-para/de op de Boulevard. Jugoslav Airlines ls ook nu weer aanwezig. Doordat er vele Joegosla vische meisjes werken in de vis ver werkende industrie ls er een band ontstaan tussen Katwijk en Joego slavië. Dit apprecieert men en daar om Is de J.A.L. nu al enige Jaren aanwezig in het corso „Flora's kleu renpracht aan zee". De praalwagen van nu laat moskees zien en een wa terput. Geheel gevat in grandioze bloemversieringen. Dat is trouwens het geval met alle praalwagens. Er zullen naar verwachting in de stoet zo'n 25 met bloemtoeven ver sierde personenauto's meerijden. En ook nu weer ls „De WUbert" een zeer geziene gast met een wagen door de bewoners zelf ontworpen, ge bouwd en van bloemen i Veel werk V.V.V.-directeur Chris Verplancke en zijn trouwe medewerkers en me dewerksters zijn al maanden met de voorbereiding voor dit twintigste cor so bezig. Een niet te onderschatten arbeid tussen alle seizoenbesognes door. Het werk wordt echter met lief de gedaan engoed. Daarvan heb ben de negentien corso's; die nu ver leden tijd zijn, het bewijs geleverd. Zelf hebben we de meeste ervan meegemaakt. We hebben geconsta teerd met hoeveel inzet Verplancke c.s. zich hebben gegeven om een bloemenstoet op de weg te brengen, die bewondering en terecht —van de vele, vele duizenden oogst. Er gaat een niet te onderschat ten propagandistische waarde uit van dit evenement. Duizenden foto's worden er .geschoten en meters film opgenomen. Die laat men natuur lijk thuis zien. Aan familieleden, vrienden en kennissen. Meermalen is Hans Peter Riel van het Duitse t.v.- actualiteitenprogramma „Hier und Heute" op corsodag in Katwijk ge weest om de door de cameraman op genomen beelden van commentaar te voorzien, afgewisseld met gesprek, jes met Duitsers, die in de familie badplaats vertoefden. Het is meer malen voorgekomen, dat tien minu ten van dit een half uur durende WDR-programma in beslag werden genomen door het Katwijkse corso Eveneens een goede en weinig kost bare promotie voor de badplaats. Met Katwijks V.V.V.-directeur Chris Verplancke hopen we nu maar, dat er in de augustusmaand vele binnen- en buitenlandse gasten naar de familiebadplaats komen, zodat ze getuige kunnen zijn van dit kleurrijke schouwspel. Nu is het nog betrekke lijk rustig. Wat niet is kan echter snel komen. Een belangrijke factor blijft het weer. Dat hebben de wer kers in de toeristische industrie tot nu toe bepaald niet meegehad. Mis schien is augustus, die werkers gun stiger gesteand. Het is te hopen! en Braassemtocht. 17.30'uur. Inl.: tel. 01710-21095/4! Zondag Antonlusclubhuls, dansen. 811 Al Hooglandse Kerkgracht 48 danser vanaf 8 uur nam it Geversstraat 65. Oegstgeest. sociëteit vr kamerbewoners en alleenstaanden! f 812 uur nam, Breestraat 19 Twentwel, sociëteit vK kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. j Maandag Blaauwpoortebrug/Kort GalgewateJl 10.15 uur v.m. vertrek salonschip naa(| Avifauna en Braassemtocht. Tenia II 17.30 uur. Inl.: tel. 01710-21905/436531 JeugdvakantK'durp Zuid-West Voor!' schoterweg (naast zwembad De Vliet)., vakantlebezteheden voor kinderen vai j 4 tot 13 jaar, 9.80 u. v.m. tot 8 n. njBj Artsen Leiden Wijk I: Morswegkwarj tier, binnenstad tot Cityring: jjf Schaefer, Rijnsburgerweg 11, tel 50481. Wijk II: Groenoord, Kooi ej- Merenwijk: s. Smit, Cobetstraat 43, tel. 30177. Wijk III: Waard, Profest sorenwijk en Tuinstadwijk: o. d de Jong, Hoge Rijndijk 15, tel. 3287? Wijk IV: Zuid-West en Haagweg- kwartier: w. Schellekens, Kennedy, laan 46, tel. 64035. Leiderdorp s. P. Ouwerkerk Loevestein 40, tel. 34924. Oegstgeest H. A. Reterink, Ter. weeweg 152, tel. 50394. Voorschoten A. M. Kostense Voorstraat 23, tel. 2493 (zaterdag), A. J. Tromp, De Savornin Lohman- plantsoen 33, tel. 01710-62159 (Zot* dag). Warmond Lempers, Churchill! laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst, der apotheken in de regio leirieit'. wordt waargenomen door: Apotheek Leiden Zuid-West. Brahmslaan 20V tel. 63134. Apotheek Beker, Lijtweg 4/ Oegstgeest, tel. 55482. t Tevens zaterdag tot 1 uur namb Apotheek Voorschoten, Ikeldseweg 63: tel. 01717-2525. a Wijkverpleging Leiden Zr. L. G. Nelson-V. Damf Hoge Rijndijk 138, tel. 23515. Zr. HH Vodegel, Valdezstreat 5, tel. 30864. V Leiderdorp Zr. M. v. d. Kley, tela 01710-33773. a Oegstgeest Interkruis, Lijtweg Ty tel. 54500. f Voorschoten Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan 25, tel. 4641. Warmond Zr. D. Kersten,*1 Schoolstraat 32a, Voorschoten, tej 01711-2250. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu«"~ wen en weduwnaars tel. Lelds advies bureau: 61112. Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap, Kindercentra Lelden. welzynsraadj Stationsweg 28. tel. 46881 Geopend dil 9.30—12 uur. wo en do 2—4 uur eiT vr. 9.30—ïaiiur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden, Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mara Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemeyer. Hof- dlick 32. Oegstgeest tel. 01710—53652^ Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu we RMn 20a, tel. 24555. In verband met vakanties zijn de openingstilden tot eind augustus gewijzigd In ma, woe en do. van 25 uur nam., ma en do S— 10 uur nam Release ls gesloten van 14 juli tot 1 augustus. Twentwel Sociëteit rwentewel, Breestraat 19, openingstijden: elke dag behalve op ma. do v.a. 21.00 uur Toegang voor mensen v.a 20 laar Wetswinkeltje Volkshuis, ApotheKersdljk 33. Alléén Dienstencentrum Noordelnpleln 2b tel 40483. algeme ne Informatie, dag. van 910 uur Architecten Architecten-informatie centrum Rllnland. Op werkdagen tel. bereik baar onder 26385 Zitting op wo avond! van 7.30—9.30 uur op het adres Mid delweg 4 (bU Hooglandse kerk.) Begijntje en wo 7.80—8.30 i LEIDEN Tot 8 september is er in de Lakenhal een tentoonstelling in gericht, die tot doel heeft de aan dacht te vestigen op drie door het museum aangekochte kunstwerken. Het gaat hier om schilderijen van de Hagenaar Co Westerik en de Lei- denaars Fer Hakkaart en Rein Dool. Van Co Westeralk is aangekocht „Va der die zijn dochter omhelst", van Fer Hakkaart „Kinderen op trottoir", van Rein Dool „Vrouw die haar hon den uitlaat". De kunstenaars vertegenwoordigen alle drie een modern realisme met zowel poëtische als zakelijke accen ten. De schilderijen van Hakkaart en Dool, waarvoor in totaal achtduizend gulden op tafel moest worden gelegd, zijn bekostigd uit het jaarlijkse bud get van tienduizend gulden, dat voor aankopen van moderne kunstwerken beschikbaar is. Het werk van Co Westerik kostte vijftienduizend gul den; het is door de Lakenhal aange kocht uit het Fonds van die Rem- brondt-prijzen van die gemeente Lei den. Het (gemeentelijk) museum heeft zich ook een abstract beeld aangeschaft van de Leidenaar Jan Maaskant, dat echter buiten het ka der van deze expositie is gehouden. De expositie omvat ongeveer vijf entwintig tekeningen en schilderijen, die alle samenhang met de aange kochte werken vertonen en waarvan een aantal in bruikleen is verkregen. Veruit het belangrijkste werk is Co Westeriks „Vader die zijn dochter omhelst", diat vooral treft door zijn dramatische geladenheid. Evenals bij Westerik het geval is, spelen in het werk van Hakkaart en Dool mense lijke figuren de hoofdrol. Hakkaarts „Kinderen op trottoir" is een poëtisch schilderij, fijn en zonnig van kleur, maar droevig van ondertoon. In te genstelling tot Hakkaart, die tech nisch zorgvuldig te werk gaat, werkt Dodl meer op het directe gevoel, zo als uit diens „Vrouw die haar honden uitlaat" duidelijk blijkt. Westerik, Hakkaart en Dool heb ban met elkaar gemeen, dat ze een zichtbare werkelijkheid weergeven. Een werkelijkheid, die op deze bijzon dere tentoonstelling nog eens extra wordt toegelicht door middel van een zeer verhelderend dia-programma met-gesproken-tekst. Op de foto Co Westeriks „Vader die zijn dochter omhelst". P.R. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldscb Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 64 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-2504L Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f31.80 Per Post f 34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0.45 Aounnementsgeldeo bi) vooruit betaling te voldoen Bil lutoma- tis°he >verschritving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 a Zaterdag van 16 00-18.00 u. Telefoon 01710—80600.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2