1 'Veronica' vecht door Spaanse schone gekozen tot de mooiste van het heelal (9«c? 9Z teuws PAGINA 8 MAANDAG 22 JULI 19741 MANILLA (AP) De twintig jarige Miss Spanje, Amparo Mu- noz, is gisteren in Manilla uitge roepen tot Miss Universe 1974. De Engelse Helen Morgan, een 21-ja- rig model uit Londen, werd twee de en de 19-jarige Finse Johanna Raunio derde. Vierde werd de 20- jarige Ella Cecila Escandon uit Colombia en vijfde werd Miss Aruba, de 18-jarige Maureen Ava Vieira uit Oranjestad. Op de foto hiernaast beantwoordt de Spaan se mejuffrouw Munoz na haar verkiezing tot Miss Universe vra gen van nieuwsgierige journalis ten. Op de foto hierboven wordt de mooiste van het heelal om ringd door v.l.n.r. Miss Aruba, Miss Wales, Miss Finland en Miss Colombia, die ook in de (schoon heids) prijzen vielen. De avonturen van Jommeke Met Fifi op reis PANDA EN DE MEEST ER-HERRIEMAKER 45125. Nadat rechercheur Snappers de heer Luidop had bekeurd wegens het voortbrengen van donderslagen zonder daar toe strekkende vergunning, stapte hij op zijn motorfiets. ..Een ingewikkelde zaak, die geluidskwestie.gromde hij. ter wijl hij de grote weg op reed. ,Het heeft ons een politie- helikopter gekost en dat vraagt om aanhoudingen en voorge leidingen. Eén medeplichtige heb ik al nu de andere twee". Die andere twee waren Panda en Fluister. Nadat ze de Ge luidzuiger kwijt waren geraakt, had de ondernemer zijn goede humeur geheel verloren. Want nu kwam al het lawaai van de snelverkeersweg in volle hevigheid op hem af en daar kon hij niet tegen. DAT LUKT NOOIT l ..Vreselijk.prevelde hij, terwijl hij zijn oren zo goed mo gelijk probeerde te bedekken. „Had ik de Geluidzuiger maar „Maar die maakte ook lawaai, weet u wel?" zei Panda troos tend. „Hij had ontploffende ballonnetjes; en dat was toch ook niet leuk. Door het verkeers-geraas hoorden ze rechercheur Snappers niet aankomen. Die parkeerde zijn motor en ving net de laatste woorden van Panda op. „Lawaai, huh?" sprak hij. ,Jk weet niet wat jullie spel is, maar je hebt het lawaai van m'n helikopter verduisterd. En daar staat een zware boete op". Leidse bioscopen 7 en toonstellingen Gaiene- oiouutheea, Luifel baan m 20 lull Openingstijdenma 2.80 uur. AL. REX: ..De vrouw met de stalen vuist", dag. 7.00 en 9.15 uur. 18 Jaar. ..Kuifje en de zonnet uur (behalve zo.). AL. Nachtvoorstelling: „Blue Movle", vr. za. 11.30 uur. 18 Jaar. CAMERA: „De tien geboden". van 18.30 tot 19.30 u. Avondbezoek voor de kinderzaal. uit sluitend voor deouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. ACADEMISCH ZIEKENHUIS Voor alle patiënten (behalve kinde ren) zijn de bezoekuren als volgt: (zondag en dinsdag gesloten) Rllksmeuseum van Natuurlijke His torie Raamsteeg 2 Lelden Tentoon stelling Dieren op Postzeeels Van 1 lull t/m 1 oktober Ned Legermuseum Geopend van maandag tot en met vrildag 9 ..Five easy pieces" za. 11.30 uur. 18 Jaar. Bezoekuren Ziekenhuizen Dlaconessenhuis: Middagbezoekuur: 13.45—14.30 uur. Avondbezoekuur: 18.30—19.80 uur. Kinderafdeling dage lijks van 14.00—19.00 uur. alleen voor ouders zondag 14.00—15.00 uur voor overige ramllleleden Kinderen beneden 14 J aanhebben geen toegang op de St Ell8aoeth -ziekenhuis klasseafde- dngen Volwassenen dag v 11.15 tot 18 45 tot 19.45 uur: kraam afdeling dag van 1148 tor 12 uur (alleen voor echtgen v 15 tot 16 uur en van 18.45 tot 19 45 uur: kinderafdeling: dag van 13.30-14.15 en 18.30-19.30 u 3e klas 13.80-14.16 en 18.30-19AO u. Kraam- afdellng 13A0-14.16 uur alleen voor echtgenoten 19-20 u. Kinderafdeling 15-15.30 u alleen voor ouders 18-18JB0 Geluidshinder Schiphol Klachten over geluidshinder van vliegverkeer van «en naar Schiphol kunnen dag en nacht warden gemeld bij het Informatiecentrum Geluids hinder Schiphol (020—175000). 22 juli 1974 Honderd jaar geleden stond in de krant In Spanje is een decreet uitgevaardigd waarbii de in- beslagnemin g wordt gelast van goederen, toebehoor en- de aan Carlistische strijders of aan lieden, die het Carlisme dienen. Uit de inkomsten der goederen zal eene schaleloos- steilmc, genomen worden van 100.000 pesetas voor de familie van gefusilleerde hoofdofficie ren 50.000 pesetas voor die van gefusilleerde soldaten. Verder is een decreet uitge vaardigd inzake het formee- ren van eene extra reserve van 80 bataljons, samen 125000 man sterk, waarvan de in- dienststeüing zal plaats heb ben tusschen 23 en 30 Augus tus. Voorts wordt gemeld, dat de Carlisten in Biscaye 1600 gijzelaars hébben gevangen genomen, onder wie mannen, vrouwen en kinderen. Vijfcig jaar geleden: üe Minister van Financiën heefbepaald, dat de rijwiel- belasting op 1 Augustus a.s. in werking zal treden. De rijwie len moeten van dien datum af voorzien zijn van een belas- tingmerk, dat thans reeds op de kantoren, bij- en hulpkan toren der posterijen verkrijg baar is gesteld. Het stoomschip „Matsuya- wawari" is ten Westen van de Goto-eïlanden (in de Oostchi- nese Zee, Red.) vergaan. De bemanning v. vijftien koppen is om het leven gekomen met uitzondering van een stoker, die door een visscherijschip is opgepikt. De man had toen een week lang op een stuk hout in zee rondgedreven. De Chineesche stad Tient sin wordt door overstroomin gen bedreigd. De hoogte van het water bedraagt meer dan zeven meter. van nieuwe mensen. Met het oog op de vakantietijd en de korte voorbe reidingsperiode spreekt hij over een „afschuwelijk zaak" Hij voegt er aan toe: „We lossen het op". Mr. (Hilversum) Rob Out strijdt door. programma te brengen, ziet voorlopig Veronica wil onder geen enkele Landré is al verzekerd van een man „Lukt het niet met legale middelen, twee mogelijkheden om stappen te- voorwaarde samenwerking zoeken of als Wibo van der Linde, die op free dan illegaal", laat Out weten. De gen de beslissing te nemen: een accepteren met een anderp omroep- lance-basis zal meewerken aan een door de minister afgewezen zendtijd- kort geding tegen de Staat der Ne- organisatie door le TROS-tv te brengen actua- aanvraag van de Veronica Omroep derlanden of een beroep bij de De TROS heeft inmiddels laten liteitenprogramma per 1 oktober. Organisatie is hard aangekomen. Kroon. weten zich te houden aan de aan- De TROS krijgt nu evenals Rob O at vindt de beslissing van de Veronica, die wellicht over twee zegging van minister Van Doorn om de andere A-omroepen zeven uur en minister onrechtvaardig. Hij meent maanden zal moeten zwijgen, even- een coiaalprogramma te maken, vijftig minuten tv-zendtijd per eveneens, dat de ledenlijst van de als de andere piraten, zaï indien TROS-directeur mr. J. M. Landré: week; cat, is een uitbreiding van V.O.O. veel scherper is nagetrokken alle mogelijkheden om legaal aan „Niemand in omroepkringen weet drie 'uur en acht minuten De tv- dan bij de andere omroepen. tand te komen worden afgesneden, echter precies wat dat is". uitzendingen zullen echter op de- Bg| die stelt dat de V.O.O. mogelijk haar activiteiten op bui- Directeur Landré verwacht wel eni- zelfde ujd beginnen als nu het ge nt, -«•totaal- tenlands grondgebied voortzetten, ge moeilijkheden bij het aantrekken val is. Kooktip PERZIKEN IN ZOET ZUUR Neem 12 kleine, mooie, gave en vooral niet te rij pe perziken, die u van te voren met 'n zacht voch tig doekje afwrijft. Breng 3/4 1 water met 300 g zout aan de kook, laat het enkele min doorkokenen giet de zoutoplossing dan over de (ongeschilde) per ziken. Laat ze zo twee dagen staan. Breng 1 1 azijn aan de kook met een stukje foeli, 6 kruidnageltjes, 1 dl dra gonazijn, 250 g suiker en 2 theelepels gemberpoe der. Laat deze kruiden- azijn 10 min heel zacht jes koken, met een deksel op de pan. Giet de zout oplossing van de perziken af en giet nu de hete kruidenazijn erover. Be waar de perziken in de kruidenazijn in goed schoongemaakte glazen potten. WINA BORN Wou es kijken wok ik neem...een - poor varkenskarbonaden™ dis ,lust Jock ook! y7 \£w=S^ £i_J ErTnu stilletjes naar binnen, naar mijn Och, laat die boom hier maar liggen. Dan gaan we de tuin opruimen. Ze zullen het niet eens merken. Mooi, Jommeke, je kan nu niet

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 8