'Bij elkaar geraapt' team wint ook van Usafe: 5-2 Koop'm nu! Dubbel succes Sanders Koersen Duindigt De afsluitbare Vapona>Cassette*voor een zomedang zonder vliegen en muggen WASSENAAR De uitslagen van de koereen, die gisteren op Duindigt Eijn gehouden, lulden: Nagde-prijs, 2120 meter: 1. Leslie Hanover (G. v. d. Wal) 3.02.9, 1.26.3, 2. Karin van de Unie, 3. Loki Haghe- weyde. Toto winn. 3.10, pl. 1.60, 3.20, 2.50, kop. 14.20, trio 444.50. Naaldwijk-prijs, 2050 meter, met autostant: 1. Musketier (H. Pools) 2.52.5, 1.24.6, 2. Leonis Caireless, 3. Li lian Harvey. Toto winn. 2.90, pi. 1.60, 2.10, 9.00, kop. 6.20. Nispen-prijs, 2040 meter, met auto start: 1. Jacques (A. v. d. Blonk) 2.47.3, 1.22.0, 2. Iko, 3. Importeur O. Toto winn. 2.40, pl. 1.20, 2.30, 2.60, kop. 3.90, trio 396.20. Red Hawk-prtfs. 1900 meter: 1. Are- quipa (J. Smith) 2.10.1, 2. Flying Dancer, 3. Pedro. Toto winn. 2.90, pl. 1.10,1.20,1.30, kop. 4.10. Derby-proef. 2100 meter, met auto start: 1. Makore du Bois (P. Peter sen) 2.50.0, 1.21.0, 2. Mairko van Ech ten. 3. Mama Buitenzorg. Toto winn. 105.40, pl. 6.60, 7.90, 1.60, kop. 18.50, trio 11703.60. Sappalla-prijs (eerste afdeling) 1300 meter: 1. Sir Wessel (J. Smith) 1.22.1. 2. Osarieta, 3. Royal Hunter. Toto winn. 6.40, pl. 3.80, 6.40, kop. 31.60. Norg-prijs, 2040 meter, met auto start: 1. Lord Axkit (J. Wagenaar) SPORTTOTO DEN HAAG De premie van toto nr. 50 ten bedrage van bruto f. 36.022,89 is ten deel gevallen aan de houder van het formulier M. 2314417. Hij ontvangt nu een prijs en premie totaal bruto f40..708.49. 2.44.6, 1.20.7, 2. Iron, 3. Ivan v. Barke. Toto winn. 2.40, pl. 1.80. 3.50, kop. 7.90. trio 71.80. Nootdorp-prijs, 2500 meter: 1. Joke (.E. Leeman) 3.25.5, 1.21.5, 2. Keen Speed, 3. Uexide Hanover. Toto wtan. 3.20, pl. 2.30, 1.70, kop. 6.80. Sappalla-prUs, tweede afd. 1300 m. 1. Lavendel (J. Smith) 122.1, 2. Woodfeet's Hook, 3. Artois. Toto wi. 4.70, plaats 2,40, 1,70, 1,90, koppel 12,60, trio 137.70. Neercanne-prijs, 2120 m.: 1. Mien- tjes P (W. P. van der Plas) 2.54.1, 1.23.7, 2. Masselt, 3. Job. Toto wi.: 2,60, plaats 1,40, 1,50, koppel 5,40. Totalisateor-omzetf 306.137. Sprintzege voor Rik van Linden ULVENHOUT De Belg Rik van Linden heeft gisteren de Ronde van Ulvenhout voor beroepsrenners in de eindsprint gewonnen. HU legde de 110 kilometer af in 2 uur, 46 minuten en 12 seconden. Roy Schui ten debuteerde in het profcircus. Met een achtste positie deed hij dat niet onverdienstelijk. Uitslag: 1. Van Linden (Belg) 110 kilometer in 2.46.12, 2. Frans Ver beek (Belg), 3. Harm Ottenbros (Hoogerheide), 4. Albert Huizebosch (Nijeveen), 5. Jan Krekels (Stein), 6. Roger Swerts (Belg), 7. Ger Ha- rings (Sibbe), 8. Roy Schui ten (Zandvoort), 9. Jos Schipper (Baarn), 10. Roger Rosiers (Belg) allen in dezelfde tijd als de win- HILVERSUM Voor Louk San ders is de 17e Juli 1974 een memo rabel dagje geworden. Vroeg in de middag werkte hij in Rotterdam een tentamen bedrij fseconomie met succes af, enkele uren later plaatste hij zich ten koste van Patricio Ro driguez voor de kwartinales van de internationale tenniskampioen schappen van Nederland op de banen van het Melkhuis je in Hilversum. De eerste prestatie moet ongetwij feld hoger worden aangeslagen dan de laatste, want de bedaagde Chileen bood aanzienlijk minder tegenstand dan dinsdag de Zuidafrikaan Maud. Rodriguez (35), wienst voornaam ste wapenfeiten een tiental Jaren ge leden werden opgetekend (onder meer een overwinning op Santana), vormde voor Sanders geen enkele bedreiging; 6—3, 6—4 voor de Ne derlander, die zich niet liet verleiden te proberen door het schaakwerk van zijn tegenstander heen te slaan maar rustig zijn kansen afwachtte. Een ge zonde eerste service met een solide backhand waren de wapens waar mee Rodriguez werd geveld. San ders: "Het is altijd moeilijk tegen zo'n verdedigende speler, vooral op een trage baan". Hoewel Okker en Thung ontbreken, dus toch een Ne derlandse kwartfinalist op het Melk- huisje. Sanders volgende tegenstan der is de Australiër Paul Krank, een speler met een prima volley en een "klassieke" backhand la Rosewall. Geen gravel speler bij uitstek, en daarom moet Sanders een kans heb ben. Het Melkhuisje verloor gisteren zijn tweede geplaatste speler in de persoon van de Argentijn Tito Vaz- BUSSUM In Bussum is giste ren de wedstrijd voor de Coupe Ga lea voortgezet tussen België en Po len. België won uiteindelijk met 3-2. Voorts is de dames landenwed- strijd Nederland-Zweden gespeeld. Zweden won met 4-2 en mag zich nu wianaar noemen van het drie- landentoernooi, waaraan ook Zwit serland deelnam. quez, die door Kronk werd uitge schakeld. Jan Hordijk kreeg in de tweede ron de tennisles van Guillermo Vilas: 6 2, 61 voor de 21-Jarige Argentijn, die de ster van het Melkhuisje moet worden. "Het was gratis", aldus de immer opgeruimde Nederlandse kampioen, "maar het is eigenlijk niet aardig om een hobbyist als ik tegenover zo'n speler te zetten". Hordijk, die volstrekt ambitieloos door het tennisleven gaat, scoorde in de partij tegen de Argentijn welge teld vier maal, waarvan één maal op matschpunt. De resterende 33 pun ten, waarmee hij nog 3 games pak te, kreeg hij van Vilas cadeau, een teken dat deze nog allerminst "op scherp" staat. Uitslagen tweede ronde heren en kelspel: Vilas (Arg)—Hordijk (Ned) 6—2, e—l, Lava (Mex)—Scoknyay (Hon) 1—6, 6—4, 6—4, Kronk (Aus) Vazques (Arg) 6—3, 6—3, Ganza- bel (Arg)—Korpas (Wdl) 7—5, 7—6 John Lloyd (GB)—Alvarez (Arg) 7 —6, 7—6, Sanders (Ned)—Rodrique* (Chili) 6—3. 6-4. Phillips Moore Aus)—Prajoux (Chili) 6—7, 6—4. 6—2, Kawimazumi (Jap.) Varga (Hong.) 5—7, 6-4, 6—1. NEDERLAND IN HAARLEMSE HONKBALWEEK ONVERWACHT STERK Bij tentamen bedrijfseconomie en op Melkhuisje HAARLEM Door een regelmatig 52 overwinning op Usafe its het Nederlandse team in de Haarlemse honkbalweek op zes punten uit vijf wedstrijden gekomen en dat is aanzienlijk meer dan organisatoren en teamleiders hadden verwacht. Merkwaardig ook omdat het Oranjeteam dit jaar in feite maar een bij elkaar geraapt geheel is. Bij doorlich ting van de ploeg, die voor de tweede keer de legerspelers van United States Air Force Europe bedwong, kom je eigenlijk tot vreemde conclusies. Achtervanger Daryl Youngstrum van Usafe is door een hal net boven zijn masker aan het hoofd geraakt en wrijft versuft over zijn schedel. Scheidsrechter Klijnsmit kijkt toe. Door Peter Dijkgraaf Het negental van Ernie Myers steunde gisteren op drie sleutelpost-' ties op spelers uit de eerste klas. Winneke Remmerswaal leidde 7-1/3 innings de Nederlandse defensie voortreffelijk, Harry van der Berg (Neptunes) was wederom een fout- loie korte stop en op het eerste honk was nu Henny Jenken (01a Stars/UW) geposteerd. De vervanger van Barry Eijgendaal vorig Jaar bij de wereldkam- Drenten lijken beslissende rol te gaan spelen LISSE Het begint er op te lij ken dat de Drenten in het tennis toernooi in Lisse een beslissende rol rullen gaan spelen. Gisteren won Douma ook in de tweede ronde. Nu zegt dat op zich niet zo bar veel maar bepaald wel wanneer de tegenstan der Bob van Overbeeke heet. De winnaar van het toernooi in Hille- gom was niet in zUn beste vorm. Dat moet dadelijk worden vastgesteld. Hij kreeg echter van de bekeken ten nissende Douma ook geen kans om in zijn ritme te komen. Na 4—6, 6—4 was de Drent in de laatste fase dui delijk degenen die de dienst uit maakte. Jon Asselbergs had na- tuurlük de vaart in zUn spel die ken merkend is voor het tennis van de familie Asselbergs. Met uitzondering misschien van E. C. M. Asselbergs. Die vaart kan verpulverend zijn. Gisteren was dat niet het geval De grotere controle en vooral de kijk op de geboden kansen bracht de zege bij zijn rivaal, Donald Haks, 6—3, 6 —3. Blommendaal leek tegen Elen- baas naar een snelle zege te zullen gaan. Hij won de eerste set met zijn bekekende vaste patroon van eerste diepe drives en dan aansluitend de net aanval, 6—2. Maar In de tweede set was het of er wat zand in de ma- chien was gekomen. Elenbaas kreeg mogelijkheden en greep die met bei de handen. Zo gretig dat Blommen- daal het er warm van kreeg en met veel pijn en moeite met 97 kon fi nishen. Sterk spel leverde Arnold van der Capeilen af die aan de nr. 1 geplaatste in het Herenenkelspel C, Alfred Gelevert, geen kind had en met 6—2, 6—1 de volgende ronde binnenstapte. Onno Ruysenaars ver raste Drost met zijn onregelmatige aanval in de eerste set, 8—6 voor de derde man van Unicum. In de twee de set echter had Drost het antwoord op het spel van Ruysenaars gevon den en dat resulteerde in een 4—2 voorsprong voor de Amsterdammer. Overigens zonder dat er bij die stand van een waarneembaar overwicht kon worden gesproken. Integendeel, het werd juist door het ontbre ken daarvan een boeiend gevecht. Toen ging Ruysenaars echter door zUn enkel en moest die partU gewon nen geven In C won Jon Asselbergs wel, zij t met de nodige inspanning. Frans van der Loo kon hem niet bedwingen, 7 5, 6—4 voor Asselbergs. Herman van der Capeilen miste in de eerste set het maatgevoel tegen een weinig fouten makende Fred van der Loo, 1 —6, maar dat bleef niet zo. De vol gende sets waren voor Herman van der Capeilen, 6—3, 6—4. Verder pakte Beetz met 6—1, 6—1 Zwetsloot in, won Rob van Leeuwen in 3 sets, 4 6, 61, 75 van Ton van Kaan en Han Bosch, eveneens in 3 sets, 6—8, 64, 6—2, van Kees Kallenberg. pioenschappen nog Neerlands beste slagman, maar nu met het hout slecht op dreef is ook de enige organieke eerste honkman in de se lectie, maar werd tot nu toe buiten de basisopstelling gelaten, omdat hij aan slag niet sterk zou zijn. En zie, Juist Jenken tilde de bal al in de tweede slagbeurt met Wim Hage- man en Harry van der Vaart op de kussens over het hek en wees Ne derland de weg naar de derde zege. Maar om eerst even de schets van dit merkwaardige Nederlandse ne gental af te maken: Alvio Troeman heeft al Jaren niet meer als achter vanger opgetreden, maar het moet gezegd de Spartaan doet het steeds beter. En om het nog mooier te maken, verscheen er tegen Usafe nu ook „de vreemde tweede honkman". Frank Smit had in de wedstrijd te gen de Sullivans lelijk gedaan tegen assistent-coach Cees de Bruin en Myers hield hem als straf in de dug-out. Charles Urbanus mocht weer het tweede honk bewaken en maakte voor het tweede duel in successie de winnende vang. In het middenveld mocht derhalve alleen aanvoerder Fred Beckers een „waardige kraoht" worden genoemd. Opzettelijk een beetje simplistisch gesteld, want ie dere hoofdklasser zou Remmerswaal en van der Berg met gejuich bin nenhalen, maar het blijft allemaal bij elkaar een vreemde zaak. Waaraan is dan eigenlijk het succes van de Nederlandse honkbalploeg te danken? In de eerste plaats aan coach Myers, die in het veld een overgeconcentreerde en nerveuze in druk mag maken, maar in ieder ge val wel voor de nodige inspiratie en de goede taktische voorbereiding Lugdunum tegen FC Utrecht op 4 augustus LEIDEN Lugdunum zal op zon dag 4 augustus een vriend schappelijke wedstrijd spelen tegen het ln de eredivisie uitkomende FC Utrecht. Het duel in de Kikkerpolder begint om 14 uur. De teams zijn overigens geen onbekende voor el kaar. In het afgelopen seizoen fun geerde Lugdunum in het stadion Galgewaard reeds als sparringpartne van de Utrechters. De ontmoeting zal de afscheidswedstrijd betekenen voor de 33-jarige Cees Vermond. De ener gieke middenvelder, die als 15-Jarige al in het eerste elftal van Lugdunum debuteerde en daarin ruim vierhon derd! wedstrUden heeft gespeeld heeft besloten in het vervolg in een lager elftal uit te komen. ROODENBURG Ook Roodenburg zal tegen een elf tal van FC Utrecht uitkomen. Dat zal gebeuren ln een oefenwedstrijd op 17 augustus op Noord, (aanvang 14.30 uur). Het is voor Roodenburg het derde duel in de reeks van vijf geplande oefenpartijen. Daarvóór speelt Roodenburg al bij Una (10 aug. 14,30 u.) en bij Rljnsburgse Boys (14 aug, 18 30 u.)daarna gaan de Noordbewoners nog op bezoek bij Bodegraven (21 aug. 18.30 u.) en CSVD (24 aug, 14.30 u.). RIJNSBURGSE BOYS Het oefenprogramma van Rijns- burgse Boys ziet er als volgt uit: 3 augustus: RCL-RiJnsb. Boys; 10 augustus: Rijnsb. Boys-Blauw Zwart 14 augustus: Rijnsb. Boys-Rooden- burg; 17 augustus: Rijnsb. Boys-Vo- lendam (amateurs); 24 augustus: Rijnsb. Boys-ASWH; 28 augustus Rijnsb. Boys-UVS. zorgt. Daarnaast vooral door de sfeer ln het Pim Mullier-stadion, waar door talentvolle jongens als Jenken en ook vooral Wim Hageman (Or- wo/HCAW) gisteren met 4 uit 5 veruit de beste slagman van Neder land, tot onverwacht sterke presta ties komen. De ruim 3000 toeschouwers bij deze middagwedstrijd kwamen in ieder geval weer volledig aan hun trek ken. Nederland produceerde maar liefst 12 honkslagen op Ray Bom- back, al hadden er meer dan vijf punten uit moeten komen en Usafe kwam tot negen honkslagen op Remmerswaal en Peloquin, die het werk in de laatste twee slagbeurten weer mocht afmaken. De werper van Hotam/Storks met de fraaie cijfers 9-2-7-2, kwam ook in die achtste slagbeurt niet echt in moeilijkheden, maar Myers wilde wederom geen risico nemen. Door de 8-1 zege op de steeds meer fouten makende Sullivans de sfeer in het team van de meubelfa brikant was nog nooit zo slecht deelt Arizona nu met Nederland de tweede plaats. De Oranje-spelers gebruiken vandaag hun vrije dag voor een viswedstrijd, maar zullen er vanavond ongetwijfeld getuige van zijn hoe goed Arizona zich te gen de overmacht van Cuba zal verzetten. Vierdaagse voor 501 lopers te zware opgave NIJMEGEN Het leek er aan het begin van de tweede marsdag van de Nijmeegse vierdaagse veel op, als zou het slechte weer verleden tijd zijn. Het legioen, ging vrolijk op stap, maar de gunstige weersom standigheden zouden maar kort du ren. Om elf uur in de morgen toen het wandelleger door trekpleister- plaats Wychen trok kwam er een geweldige bui regen uit de lucht val len. die voor de zoveelste maal tij dens deze vierdaagse de wandelaars onaangenaam verraste. Bovendien eiste het wisselvallige weer het uiter ste van de lopers. Velen konden zich desondanks moedig overeind hou den. maar voor 501 van hen was het tooh een te zware opgave. Zij moes ten vroegtijdig de bezemwagen op zoeken. Voor de derde marsdag die de wan delaars over de zeven heuvelen moet brengen zijn nu 12.630 wandelaars gerechtigd van start te gaan. Programma van eerste speeldag betaald voetbal DEN HAAG Het programma voor de eerste speeldag van het be taalde voetbal seizoen 1974/1975 ziet er als volgt uit: EREDIVISIE 1 september: MW-PSV, FC Den Haag—Sparta, AJax—Excelsior. De Graafschap—NAC, AZ'67—Wagenin- gen, Haarlem—Telstar, FC Utrecht— FC Twente, Go Ahead Eagles—FC Amsterdam, Feyenoord—Roda JC. EERSTE DIVISIE 18 augustus: Helmond Sport—FC Den Bosch, Eindhoven—FC Dord recht, Heracles—Veendam, FC Vlaardingen—PEC Zwolle, Fortuna SC—SC Amersfoort, Vitesse—SVV, FC Groningen—Volendam, Willem II—FC VW, NEC—SC Cambuur. Je kunt het ook te bont maken ROME De Romeinse mode ontwerpers maken het letterlUk en flguurlUk hoe langer hoe bonter. Of het mooi of elegant is wordt niet gevraagd als er maar veel bont wordt gebruikt. Op de foto boven een voorbeeld van een soort bontover- gooier met daarover een bontcape. Nu heeft niemand het graag koud maar Je kunt het ook overdUven Dat het helemaal niet zo hoeft is te zien op de foto hiernaast. Een Jurk in tygerprint met een bypassen- de jas doet het veel beter dan al die echt bont toestanden. De „tyger"-combinatie komt uit de j collectie van Mendola. Bij V&D in Leiden Schoonzusjes stalen platen voor verkoop LEIDEN De Haagse politierech ter gaf aan de twee schoonzusjes van 21 Jaar uit Leiden de boodschap mee, dat indien zij nog eens voor winkel diefstal terecht moeten staan, 't be slist op gevangenisstraf zou uitdraai en. Het bleef nu nog bij een geldboete van f. 100, nadat de offcier f. 150 boete en voorwaardelijk een week gevangenisstraf had gevorderd. Bij V. en D. hadden zij grammofoon- T.B.C. in Ghana In Thana zijn 80.000 gevallen van tuberculose bekend, aldus is gsiteren van officië le zijde in Accra bekendgemaakt. De zieken zijn voornamelijk mensen van middelbare leeftijd en ouden van dagen. platen gestolen; de één 4 stuks en de ander 6. Dat gebeurde niet, omdat zij zelf die platen zo graag in hun bezit wilden hebben, maar gewoon voor de verkoop. "We hadden geld nodig," zo verk "We hadden geld nodig," zo verklaar den de verdachten. "Hetgeen bete kent dat u belden dat gewoon hebt ben gestolen," constateerde de offi cier. "Wanneer u uw eigen kinderen wilt leren, dat ze niet mogen stelen, dan mag u wel bij uzelf beginnen." adviseerde de rechter. 'Toegelaten door hét Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne onder nummer 6247N. Bij drogist en kruidenier

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 15