Verwachte zege van Prince W. ONVERWACHT KLEIN VERLIES ORANJE ROEIERS Onnodig verlies van honkbalteam tegen Arizona Ski-jeugd breekt door op Bosbaan MAANDAG 15 JULI 1974 Derde plaats voor Asopos in vier zonder; zege Nederlandse dames in drielandenwedstrijd FELDMOCHING „Deze uitslag ls bepaald boven verwachting", aldus drukte ir. G. Meester, chef d'équipe van de Nederlandse herenploeg in de drielandenwedstrijd tegen West- Duitsland en Frankrijk, zaterdag op de Olympische roeibaan van Feldmo- ching by München, zyn tevredenheid uit. Dat Nederland by de heren van de Duitsers zou verliezen stond by voorbaat vast. Het krachtsverschil was immers by voorgaande gelegen heden in o.a. Mannheim, Ratzeburg en Amsterdam tameiyk in het oog lopend geweest. Maar dat Nederland slechts acht punten behoefde toe te geven (West-Duitsland verzamelde 60 punten, Nederland 52 en Frankrijk 40) betekende een meevaller, die de reeds danig verflauwde hoop op een redelyke equipe voor de stryd om de wereldtitels in Luzern iets levendiger heeft gemaakt. Vorig Jaar in Vichy bedroeg de marge nog 38 punten. De Nederlandse dames, die toen twee punten tekort kwamen, slaagden er in de ereprys na een onderbreking van een Jaar weer binnen te halen, al wat dat dan ook op het nippertje. Dank zy een gunstig uitgevallen fotofinish in de dubbel twee kwam Nederland niet alleen op geiyke hoogte met de Westduitse dames (beide ploegen behaalden 33 punten), dank zy de eerste plaats van Andrea Brasik en Hellie Klaasse (en de over winning van Nereus/Triton in de dubbel vier) werd Nederland tot win naar aangewezen. Frankrijk speelde met 22 punten geen rol van beteke nis, maar fungeerde uiteindelijk als scherprechter door in de vier met stuurvrouw de zege voor West-Duits land weg te kapen. „Veteranen" Wim Grothuis en Jan Willem van Woudenberg beginnen zo langzamer hand vertrouwd te raken met over winningen in internationale num mers. Na de eerste plaats op de Ko ninklijke bleven de Delftse „vetera nen" in de twee met stuurman de concurrentie andermaal voor. Op de door een sterke zywind zware baan (de tyden waren over het algemeen zeer matig) bleek overigens net als in Amsterdam die tegenstand niet zo sterk te zyn, zodat nog dient te worden afgewacht wat „Grotje" en Bollo" tegen het Oosteuropese geweld kunnen inbrengen. Daarnaast behaalden de Nederlandse heren vier tweede plaatsen. Fenomenaal was de eindsprint van de lichte skiffeur He rald Punt, die uit vrywel kansloze positie sterk terugkwam en alleen nog de Fransman Morinieu bijna twee seconden moest toegeven. Meester: „Wat Pun liet zien grenst aan het ongeloofiyke. Hy heeft de Neder landse eer hier fraai hoog gehou den". De 22-Jarige gebrilde Hagenaar geldt als een serieuze kandidaat voor de eerste lichte wereldtitel in Luzurn. Jan Bruyn (Skadi) kwam in het stuk niet voor en werd laatste. Dudok van Heel stelde in de vier zonder ook duideiyk de kandidatuur voor Zwit serland. „De gedwongen rustperiode door de militaire oefening van Van Vianen is goed opgevangen", aldus de chef d'equipe. „Het roeien van Dudok houdt duideiyk een zekere verwachting in". Asopos, dat als derde ook de nodige punten binnen bracht, wist zich met zes seconden overvleugeld. Ook de posities van Nereus (twee de) en Aegir (derde) in het ope ningsnummer de vier met stuur man mogen met ere worden ge noemd. De „bullen vier" (met Olym pisch kampioen Faerber en Europees skifkampioen Kolbe) was natuurlijk van te grote klasse. Na enkele halen hadden de Duitsers al een voor sprong, die echter in de slotfase door het iets te licht gestelde Ifereus bin nen de-perken kon warden gehouden. De vierde tweede plaats was voor de acht van Triton/Okeanos in een kwalitatief niet al te sterk bezet veld. De Duitse acht met de bekende Udo Hild aan slag zegevierde ruim. De twee zonder stuurman was een Duits onderonsje (met drie voormalige „bullen") en de dubbel twee leverde de tweede Franse zege op. Overigens kan Frankrijk (enkele Jaren terug opvolger van Denemarken in de drie- landenwedstryd) niet eens ,en vol ledige ploeg op de been brengen. In de twee zonder en de twee met stuurman startte slechts één Franse boot. lm het eerstgenoemde onder deel bleef Frankrijk byna helemaal met lege handen staan. De gebroe ders Pascal waren zo uitgeput dat zy secondenlang tegen de finishiyn ble ven liggen uithygen. Met de grootste moeite werden uiteindelyk de twee punten opleverende laatste halen er uit geperst Kleurloos Na het eerste damesnummer de vier met stuurvrouw leek een Ne derlandse eindzege al byna een on- mogeiyke opgave geworden, te meer daar er nog maar drie onderdelen volgden. NJord (vyfde) en Nereus (zesde) eindigden kleurloos in de achterhoede, waardoor de achter stand meteen al zeven punten op Frankrijk en zes punten op West- Duitsland bedroeg. „Ik zag het toen wel wat somber in", moest dames leidster Willy Lippits later toegeven. „Ik had gedacht dat er toch min stens één buitenlandse boot kon worden verslagen". In de skif werd oud-Europees kampioene Ingrid Dus- seldorp wel fraai tweede achter Edith Eckbauer (hoewel een foto finish met de Framcaise Anthoine de beslissing moest brengen), de vyf de plek van Loes Schutte deed het verschil ten opzichte van West- Duitsland weer oplopen. Toen kwa men echter de sterkste Nederlandse onderdelen. De dubbel vier van Ne reus/Triton (Liesbeth Vosmaer, My- riam Steenman, Ans Gravestein en Liesbeth de Graaff) won het prestige gevecht tegen de „Kippenvier" van DDS met ruim twee seconden. Door deze dubbele Nederlandse overwin ning was er zowaar weer een kansje op de zege in het 1 andenklassement ontstaan. Dan moest wel de dubbel twee worden gewonnen. Met een ver schil van zeshonderdste seconde voldeden Andrea Brasik en Hellie Klaasse (zilver tydens de laatste Europese kampioenschappen in Mos kou) aan de zware opdracht. Het ook zeer sterke duo Borria/Dubbelboer werd derde. Toch weet de Orca/Gyas combinatie dat Luzern steeds verder weg komt te liggen. Willy Lippits: „We hebben nu eenmaal in een paar boten te veel klasse. Voor Luzern kan slechts één ploeg per nummer wor den ingeschreven. Begin augustus zal het tijdens de nationale moeten ge beuren. Dan zal de ploeg voor Luzern definitief gestalte moeten krygen. Misschien valt er van de verliezers dan nog een goede acht te forme- Tydens de internationale regatta maakte een Nederlandse damesacht trouwens grote indruk. Zowel zater dag als zondag werd het een dui- deiyke overwinning in voor de zware baan alleszins aanvaardbare tyden van respectieveiyk 3.14,10 en 3.15,48. Dezelfde gelegenheidsacht (met o.a. Ingrid Dusseldorp) stelde onlangs tydens de wedstrijden van de Ko ninklijke op de Bosbaan het baan record scherper. Eerder had de helft van deze acht de finale vier met stuurvrouw gewonnen. De voorsprong op Frankrijk, dat zaterdag tydens de landenwedstrijd zegevierde, was aan zienlek. Ook in de dubbeltwee ein digde een Nederlandse boot als eerste. Ditmaal toonden Hette Borias en Margriet Dubbelboer zich sterker dan Andrea Brasik en Hellie Klaasse, die ook nog Astrid Hohl en Regina Adam moesten laten voor gaan. In de andere damesnummers was Ne derland niet vertegenwoordigd, of niet op het voorste plan te vinden. Alleen in de dubbel vier kon nog een zilveren medaille worden opge ëist. Troosteloos De Juiste sfeer was gisteren rond de overigens fraai gelegen Olympi sche Roeibaan ver te zoeken. Ten eerste kende de regatta geen interna tionale superbezetting (welke waarde kan men tegenwoordig aan roeiwed- stryden hechten wanneer de DDR en de Sow jet-Unie ontbreken?) en voorts gaf de gestaag vallende regen het geheel een troosteloze aanblik. Het enthousiasme van het Knaben- orchester uit Dachau, dat reeds by de minste aanleiding een geheel con cert weggaf, vermocht het handjevol toeschouwers ook niet al te zeer te verwarmen. By de heren bleven de Nederlandse successen gisteren tot een minimum beperkt. Wel won He rald Punt in de lichte skif zoals hy wilde (met ruim vyf seconden voor sprong op de Duitser Kerkhoff), in de zware elite was er alleen nog brons voor de vier met stuurman van Nereus. De „bullen vier" was weder om veel te sterk en ook Bulgarije (tydens de Europese kampioenschap pen vorig Jaar zesde) kon niet wor den afgestopt, voornamelijk door een "zwakke tweede kilometer. De vier van Dudok van Heel splitste zich in twee tweeën. Zowel De Jonge/Hooyschuur als Van Vianen/Van de Pas finishten echter ver in de achterhoede. Vierde plaatsen waren er nog voor skiffeur Vervoort, de vier zonder van Asopos en het kwartet met stuurman van Aegir. De eindrangschikkingen zyn: DAMES: 1. Nederland 33 punten (2 overwin ningen); 2. West-Duitsland 33 pun ten (1 overwinning)3. Frankryk 22 punten. HEREN: 1. West-Duitsland 60 punten; 2. Ne derland 52 punten; 3. Frankryk 40 punten. WASSENAAR Er werd zaterdagmiddag op de gastentribune van Duindigt kwistig met witte anjers gestrooid. Een traditie, die in ere wordt gehouden tijdens wedstrijddagen wanneer in de rensport klassiekers worden gereden. Toen iedereen, die daarvoor in aanmerking kwam, het begrip rangen en standen is tijdens die dagen op Duindigt zichtbaar aanwezig, met een witte corsage was gesierd, mochten zeven twee-jarige heng sten en merries aan de 1000 meter, die de klassieker Van Brie- nens Memoriaal telt» beginnen. In theorie een ren waarin Prince de bocht, maakte de Jongste deelne- Wolter met Jockey Henk van der mer van het gezelschap, de 16-Jari- Kraats het voor het zeggen had. ge leerling Ce-es Toet, met een even Alleen voor deze combinatie scheen lange als snelle sprint zijn schün- het eerste-prijzengeld van ruim 8 baar niet meer te overbruggen ver- lies goed en pakte daarmee onver- wacht het derde-pryzenbeld. T De derde ren van de middag deed Jan Leyendekker de kassabei het luidste rinkelen. Drie volbloeds die in hun vier vooraf- mille te zijn gereserveerd. Interes- gaande verrichtingen ongeplaatst sant leek uitsluitend de verdeling waren geëindigd, profiteerden op van het restant uit de prijaenpot een toch wel zware baan van him van 13 mille. Het pakte anders uit. gewichtsvoordeel. Trainer Gerrit Weliswaar won de favoriete combi- Groos zag Off Spring en Susy A natie met een snelheid van bijna 60 derde plaats van laatstgenoemde km per uur, maar tenminste drie respectievelijk als eerste en derde concurrenten werden niet gedeklas- eindigen. Tussen dit tweetal was seerd. Debutante Jollane, eigendom Chivas Regal met John Webb goed van Ger de Kroes, eiste de meeste voor een tweede plaats aandacht voor zich op. De merrie Of de houders van een goed inge- had er niet de minste moeite mee in vuld trioformulder zich maar even het spoor van Prince Wolter te biy- wilden melden. Er verscheen, zeld- ven en eindigde nogal opzienbarend zaamheid op Duindigt. niemand, op de tweede plaats voor Gefion en Een volgende oproep, waarin werd Rathsalla. meegedeeld dat ook een willekeurige Nauwelijks waren de 61 seconden volgorde zou worden gehonoreerd, die voor deze ren werden genoteerd leverde vier gelukkigen een bedrag voorbij, of het dienstdoende renco- van ieder ruim 6 mille op. mité kreeg trainster Annemieke Bij de dravers bescheiden udtbeta- Beissel en Jockey Dieter Weiss op lingen, aangezien een groot deel bezoek. Jollane zou hebben gehin- van de favorieten het niet liet af- derd. weten. Maestro Cavaljos, in Gronin- Dieter Weiss: „We hebben de ge- gen eerder deze maand ten onrech- maakte ampexopnamen van de ren te uitgeschakeld, won in de niet ge- bekeken en het rencomité stelde ringe kilometertijd van 1.22.9. Wim mij in het gelijk. Zonder dat er van der Pijl stuurde een uur later aan de uitslag iets werd veranderd. Linda Quick naar een nog snellere Onbegrijpelijk". tijd: 1.21.6. terwijl vader en zoon Jollane's Jockey Rob Wetemans zag Vergay met King Hollandia en Jane de zaken echter anders. „Niemand Mac de hoofdrollen speelden in de had er op gerekend dat Jollane zo draverij om de Klaaswaal-prijs. In zou debuteren. Men had het kunnen de prijsdraverij internationaal bleef weten. Mijn trainer Joep Dekkers Victorious II ongeslagen. Eigenaar en eigenaar Ger de Kroes zijn er Gerard van der Wal reed de Franse de mensen niet maar om in een import voor de vyfde maal in suc- dergelijke belangrijke ren een kans- cessie naar een afgetekende over- loos paard in te schrijven. Gefion winning. Een verrichting, die weer raakte uit balans toen ze uitgleed, eens bevestigde dat de Groningse Ik vind het kinderachtig om zo'n Nootdorper voor geen professional voorval dan als hinderen uit te leg- uit de weg hoeft te gaan. Victorious gen". II trouwens ook niet. Lijnreut tegenover deze verklarina De uitslag<.0 van de zaterdag ge. f 2i^Jze Sn '<*ïer/eS' houden draverijen en rennen te naar Jan Lodder. „We hebben Ge- Dulndigt zijn- iion voor de ren notabene speciaal Kuinreprijs 2040 m. l. Maestro beslag gegeven, m verband met de cavaljos (J. Hendrik*) 2.47.9. 1.22.3. toestand van de baan. 2 Luitenant Dixv, 3. Litana To- Trouwens de gemaakte opmune ont- t0 wimL 2 0g 1J0 1 60 2M kop. hult alles. Het gaat mij niet om die pel 7 70 trio 5810 paar honderd gulden verschil die er Van 'Bricnens Memorial 1000 m. bestaat tussen de tweede en de der- (ren)Prtoce Woiter <H. van der de prijs. Als fokker wil je echter. Kraats) 1019 2. JoU 3 zeker in een klassieker, de plaats Tot wlnn. 130, p], 1.10, 1.50. koppel krijgen toegewezen waarop je recht 9 qq hebt „Dat is vanmiddag niet ge- Kerkwijkprijs 2040 m.: 1. Hlustre beurd"- (J. Wagenaar) 246.5, 1.21.6, 2. Iwan S^ncahV Mac H. 3 Icarus. Toto winn. 6.80, pl. ^cnsauc 2.80, 3.50, 2.60, koppel 24.70, trio Zoals zo dikwijls in de rensport: 46750. beide partijen hadden niet helemaal Kaagdorpprijs 2100 m.: 1. Linda ongelijk. Het Salomons-oordeel van Quick (W. P. v.d. Pijl) 2.53.4, 122.6, 2. het rencomité luidde dat het moge- Lex Areta, 3. Lola Hollandia. Tot win lijke incident niet van beslissende 4.60, pl. 1.60 1.20, koppel 4.60. invloed op de uitslag was geweest Prince Arjanprijs 2150 m. (ren): 1. en besliste in het voordeel van Jol- Florila (J. Webb) 2.21.5, 2. Arkels- lane. hof Rose, 3. Rock Aldis. Toto winn. In de overige rennen tenminste 11.20, pl. 3.20, 2.10, 2.80, koppel 29.10. evenveel sensatie. Outsider Florila trio 620.80. vocht zich met jockey John Webb Kerkradeprijs 2100 m: 1. Victorious naar een eerste plaats voor Arkels- n (G. v.d. Wal) 2-52.0, 1.21.1, 2. Ideal haf Pose en Rock Aldis. Vooral de Dear, 3. Val d'Odse. Tot winn. 1.80, pl. derde plaats van laatstgenoemde 1.10,1.10,1.40, koppel 2.50. was sensationeel. Slechte met Rock Lady Sundream 1800 m (ren): 1. Aldis vertrokken, teruggekomen in Offspring (A. Jones). 2.01.5. 2. Chivas AMSTERDAM De Neder landse waterski-kampioen schappen, die gisteren op de Bos baan bij Amsterdam zijn gehou den. hebben een doorbraak van de Jeugd te zien gegeven. Bij de meisjes was het de 13-Jari- ge Fanny Meier uit Halfweg, die vijf van de beschikbare titels won. Eenzelfde prestatie leverde de 15-Jarige Teddo Peeren uit Venlo bij de Jongens. Het feit. dat deze twee Jonge talenten niet bij de senioren mochten uitko men hield hen van de algemene titel af. De grote afwezige op de Bos baan was de titelverdedigster en ex-wereldkampioene Willy Stahle. Zij verblijft op het ogenblik in Amerika. Els Roera- de werd nu algemeen kampioen van Nederland. BIJ de heren ging de titel naar Eddy Struyk. De uitslagen van de gecombi neerde nummers (slalom, figu ren en schansspringen) zijn als volgt: Asp. meisjes: 1. Fanny Meijer 1380 pnt. Jun. meisjes: 1. Els Roerade 1488 pnt. Seniores: 1. Els Roerade 1602 pnt. Asp. Jongens: 1. Teddo Peeren 1813 pnt. Jun. Jongens: 1. Teddo Peeren 1404 pnt. Senioren heren: 1. Eddy Struijk 2318 pnt. Het dertienjarige talent Fanny Meyer in actie op het onderdeel figuren. Favoriet Prince Wolter gaat met jockey Henk van der Kraats in de strijd om de Van Brienens Memori aal op Duindigt met ruime voorsprong op de finis h af. Regal, 3. Susy A. Toto winn. 25.40, pl. 15,00 4.80 26.40, koppel 30.10, trio 6.535,20 in willekeu rige volgorde. Klaaswaalprijs 2040 m: 1. King Hollandia (M. C. Vergay) 2.46.2 1.21.5, 2. Jane Mac, 3. litis Hollan dia. i Toto winn. 1.60, pl 1.20 1.30 1.90, kop pel 5.00. Kapelleprijs 1600 m: 1. Jupiter D (G. van Eykelenborg) 2.01.1 1.20.1, 2. Kid Aster, 3. Ida de Mercelle. Toto wlnn. 1.20 1.70 1.80, koppel 4.90 trio 28.70. Kampenprijs 2040 m: 1. Lucy Es ther H (Q. Joosen) 3.01.1 1.28.8, 2. Liedavid, 3. Miss Dartel. Toto winn. 4.10, pl. 2.—, 4,10, 1.60, koppel 13.70. Totalisatoromzet f 303.920,00. Haarlem Drie momenten van on achtzaamheid hebben het Neder lands honkbalteam zondag onnodig de winït gekost (4—5) tegen Arizo- Verder foutloze Fred Beckers rea geerde in de derde innings te traag, waardoor er in plaats van een der de nul nog een slagman aan bod kwam. En dat was toevallig Ken Door Peter Dijkgraaf Bolek, wiens homerun met alle honken bezet de stand naar 50 tilde. Juist toen Oranje stevig ge steund door de 5500 toeschouwers geweldig aan het terugkomen was, stuurde coach Erode Myers pinch- hitter Remmerwaal door naar „huis", waar hij kansloos werd uit gemaakt. Tot overmaat van ramp liet Alvio Troeman zich „vernaggelen" door een dit toernooi al vijf keer opge voerde truc van pitcher Powers en werd simpel op het eerste honk uit getikt. Tel daarby, dat Hamilton Richard son op de beslissende momenten onbegrijpelijk stumperde met het slaghout en het is duidelijk, dat er heel wat viel na te praten in het Pim Muiierstadion, waar de sensatie zich voor het eerst hoog opstapelde. Hammy zelf: „Natuurlijk hadden we deze wedstrijd moeten winnen, zo sterk was dit Arizona niet". En over zijn eigen lalen: „Voor een groot deel de schuld van de scheidsrechter. Daardoor raakte ik helemaal uit mijn concentratie". Harry van der Berg, Neerlands voortreffelijke korte stop, die er in de eerste klas bij Neptunus alleen maar sterker op lijkt geworden, haakte direct ln op deze kritiek op Haagse umpire Va® Groningen Schinkel. „Deze mensen zijn gewoon bang om partijdig te zijn en slaan dan naar de andere kant door". De forse scheidsrechter met zijn vriendelijke gezicht en schitterende gebaren liet de hoon van de toe schouwers rustig over zich heen gaan. Hem kon in ieder geval niet de schuld worden gegeven van de 50 achterstand. Charly Urbanus kwam in de derde slagbeurt voor het eerst onder druk, de honken liepen völ en Juist toen liet het verder perfect sluitende Nederlandse veld de jeugdige Amsterdammer in de steek. Beckers, door Arizona- coach Jerry Kindall als de beste Nederlander aangemerkt, met de handen ten hemel: „Het was een gedwongen loop, de bal werd recht op mij af geslagen en op het mo ment dat ik me omdraai om rustig het kussen aan te tikken, zie ik die vent (Dave Stegman) langs me flit- Complimenten De kansen van Nederland op een eervol resultaat leken uiterst mi niem, maar zie Urbanus herstelde zich keurig en de Oranje slagfor matie kreeg steeds meer vat op lef thander Farenbauch op de heuvel. „Vooral aan slag is Nederland veel sterker dan ik had verwacht en ik moet toegeven we hebben gelukkig gewonnen", aldus Kindall, die nog een handvol complimenten over de Nederlanders heenstrooide. Wim Hageman, de minst opvallende maar zeker zo nuttige oranjeman, wees de weg, haaUde in de vierde innings schitterend uit. Juist achter het hek plofte de bal neer en om dat Troeman reeds op de kussens was gekomen, betekende zijn home run 2—5. In de zevende innings heeft Neder land alle kansen op de zege gehad. Steve Powers, die de licht gebles seerde Farenbauch op de heuvel had vervangen, gaf Van der Berg vier wild en kreeg honkslagen te Incasseren van Frank Smit en Win- neke Remmerswaal (als pinchhitter voor de aanslag teleurstellende Bar ry Eygendaal)Toen kwam het pu bliek pas goed van ds banken. Nog zonder nullen met volle honken, zou Richardson in één klap wel even alles goed maken. Hamilton ging echter voor de tweede keer voor drie slag aan de kant en Troeman ging simpel uit op het eerste honk. Beckers faalde echter niet, plaatste een fraaie infieldhit in het links- veld. waarop Smit scoorde, maar Remmerswaal op de thuisplaat sneuvelde, omdat outfielder Filipelll de bal als een streep naar zijn cat cher gooide. Assistent-coach Cees da Bruin en Richardson bijgestaan door Kindall, verdedigden hun „baas" Myers. „Wimmeke is snel. by zo'n stand mag en moet Je risico's nemen en Je kan geen rekening houden mat zo'n formidabele aan- warp". Gefopt De laatste slagbeurt kreeg min of meer een anti-climax. Door het in zetten van pinch-runners Leo Naaktgeboren en Ray Peloquin wer den het eerste en derde honk bezet. Peloquin verdween, omdat Troeman velders'ieus kreeg, maar met Bec kers aan slag leek nog alles moge lijk. Nauwelijks te troosten Alvio werd kinderlijk gefopt en Nederland had onverdiend verloren. Ferry Neuteboom: „Maar het was toch een geweldige partij. Van USAFE winnen we de tweede keer ook wel en verder moeten we er voor zorgen niet af te gaan". Die verantwoordelijkheid rust in eerste instantie op zijn schouders, want de ADO-man is vanavond tegen Cuba de starting-pitcher. Honkballers van Cuba favoriet HAARLEM Na drie dagen Haar lemse honkbalweek heeft Cuba zich als de grote favoriet voor de eindze ge opgeworpen. Met twee overwin ningen op één dag, 11-1 tegen Usafe en 10-3 tegen de grootste concurrent Sullivans. lijkt het toernooi reeds be slist. Wereldkampioen Cuba gaf tegen Usafe zijn visitekaartje af met een gave vertoning. In zes en een halve innings werden de Amerikaanse mi litairen onder de voet gelopen: 11-1. Driemaal Joegen de Cubanen, die zich totaal ndet inspanden de bal over het hek. Deze Amerikaanse ploeg zal beslist geen overtuigende indruk nalaten. Wanneer twee wer pers in zes en een halve slagbeurt liefst veertien honkslagen tegen zich zien scoren, kan men moeüijk en thousiast zijn. Dat was reeds duide lijk tot uiting gekomen in het tref fen op zaterdagmiddag toen de mi litairen slag moesten leveren tegen Arizona. Het werd de tot nu toe matste vertoning van het toernooi, waarin de Tucsonstudenten geen enkele moeite hadden tot een over winning te komen. Het werd tenslot te 4-0 voor de ploeg van Jerry Kin dall bevochten in acht innings. De regen maakte namelijk een voortijdig einde aan deze ontmoeting. Een teleurstellende ontmoeting was het treffen tussen Cuba en de Sulli vans. Na een flonkerend begin, voor al van Cubaanse zyde, waarin de amateur-wereldkampioenen hun kunnen op uitbundige wijze demon streerden en waarin de Sullivans volkomen werden overklast, zakte de wedstrijd weg. De Amerikanen slaag den er geen moment in hun faam waar te maken en waren in alle op zichten. vooral aanvallend (12 honk slagen tegen), de minderen van hun tegenstanders.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 9