Marjolein Snippe, mooiste bloem van De Kaag Wassenaarders mijden Rijksstraatweg agenda Automaat gekraakt ONGELUKKEN IN VERKEER IN LEIDEN Wielerronde Oostdorp Verkeer blijft er toenemen, maar... KAAGDORP, zondag Alle meisjes die zich mooi genoeg wanen, lef hebben en rond de Kaag dobberen kunnen deze avond een gooi doen naar de titel van Miss Kaag plus de daar aan verbonden reis voor twee personen 'naar het land van uw eigen keus". Het wufte gevecht hiervoor grijpt plaats op het Kaageiland, in een tegen café-restaurant De Bontekoe aanleu nende loods. Twaalf meisjes, in de leeftijd variërend van 15 tot 26 jaar, hebben daarvoor de stoute schoenen en de bikini aan getrokken. Aangezien bordje nr. 1 ontbreekt, zijn ze genum merd van nr. 2 tot en met 13. De jury (bestaande uit de uitge ver Wil Hordijk als voorzitter en LD- redactrice Henriëtte van der Hoe ven, platenhandelaar Gé Hofenk, Bontekoe-boss Cor Grotenhuis en Eurotex-manager Ed Diepgrond als leden) verlangt niet zo erg veel van de kandidates. Eenmaal een loopje in vrije-tijdskleding en éénmaal een ommetje in badcostuum. Een gewo ne merriënparade dus. Dat was vo rig Jaar wel anders. Toen moesten Door Ruud Paauw de meisjes zich ook nog in storm kle ding hullen, een paalsteek demonstre ren en een minuut praten over een door de jury aangegeven onderwerp. Bij dat laatste punt struikelden toen nogal wat meisjes die nadrukkelijk mooi stonden te wezen; ze vielen door de mand en kwamen pijnlijk od hun fraaie bipsje terecht. Nu niets van dit alles. Leuk De enige proeve van spreekvaardig heid die de kandidaat-missen afleg gen is de beantwoording van de vraag waarom ze aan dit soort con coursen meedoen. Veel stelt het niet voor. Bij de beantwoording komen de meisjes niet verder dan: "Het is leuk". Hannie, een 18-jarig Amster dams meisje, slaat een deel van de volle zaal met stomheid door er nog aan toe te voegen: "Je doet zo veel mensenkennis op". In de verte hoor Je Dolle Mina wenen. Hannie toont tijdens de eerste ronde overigens een dusdanig kort jakje dat het publiek met enige ongerustheid de aard van haar vrije-tijdsgenoegens poogt te pellen. Het podiumpje, waar de Jury ver blijft en waarop de meisjes parade ren. is wat ongelukkig gesitueerd. Aangezien de meisjes enkele vragen moeten beantwoorden, staan zij ge ruime tijd met hun achterpartij naar de zaal. Nou Ja, je kunt niet alles hebben. Marja tuint het podium op. Broedende blik, nogal woest geor dend haar. Type: wilde boerendoch ter, voor wie Ivan Heylen de handen diep in de zakken stopt, het hoofd een klein beetje naar beneden houdt en dan roept: "Vorr heur, vorrr heur!". Ze heeft een vrijetijdscom- binatie aan die Yves St. Laurent moet hebben ontworpen toen hij teut was. Tegen één der kandidates zegt voorzitter Hordijk, dat wat zij doen hij niet zou durven. Gelukkig maar. En zo lopen in allerlei gewaden langs: Charlotte Kempers, Carla v. d. Veldt, Jeanette Visser (Zoeter- woude), Francis Hordijk (buiten me- deindging want haar vader zit in de jury), Ans van Polanen (een in drukwekkende bloem wortelend in Voorhout), Ilse Knaapen (uit Leiden de veterane van het. gezelschap), Beate Kogel uit West-Duitsland, El- ly Trompé- Enige meisjes lopen buitengewoon slecht. Kwijnende iepen lijken het, en kapseizende driemasters. Nee, nee. we noemen geen namen, er is al gemoeg ellende in die wereld. De rij wordt gesloten met twee kanon nen van meiden, uit één en dezelf de broedplaats nog wel: de zusjes Lynda (18) en Marjolein (16) Snippe uit Badhoevedorp. Lynda, een fraai opgetrokken mannequin met benen, waarover nog lang na te kaarten zou zijn. En Marjolein, scholiere van het type waar je in je HBS-tijd, toen de puberteit door het lijf gierde, uren van wakker lag. Tweede ronde. Badpakken. Marja receptioniste te Schiedam, demon streert een bikini waarvan moeders met opgroeiende dochtertjes koorts uitslag krijgen. De Westduitse Bea te probeert die 21 in Miinchen wat te verzachten door in een oranje din getje op te komen, maar zo eenvou dig gaat het natuurlijk niet. Ans van Polanen toont iets mooi zwarts. El- ly, "secretaresse bij een loodgie- ters be drijf" laat een bikini zien. waarvan je alleen kimt zeggen: het is niet niks. En dan komen de Snip jes weer. Zie: dat is lópen, een feest voor het oog. De jury dubt nog even, maar roept dan volkomen terecht tot Mass Kaag uit: Marjolein Snippe, de scholiere het zusje van de zelfbewuste manne quin. Ze straalt van eerlijk genoegen- En ze torst het nummer 13 nog wel. Voorzitter Hordijk hangt haar een Sinterklaas-achtige mantel om en hij drukt haar iets op het beminlijke hoofd wat ik niet zou kunnen om schrijven. Achter Marjolein gaat een wat Assepoeserig verhaal schuil. Ze had eigenlijk helemaal niet willen meedoen, ze was met haar schone zuster meegekomen en omdat er wat weinig kandidates waren, had ze dan toch maar ingeschreven. Vrije-tijds kleding had ze aan, de bikini moest worden geleend. Wel, wel, wel. Met nr. 2 de Leddse Ilse Knaapen en nr. 3. haar zuster Lynda, poseert ze voor de fotografen. En dan stuift va der Snippe het podium op. In het ge woel vraagt iemand hem: "Twéé van die fraaie dochters, hoe heeft u dat nou gedaan?" Maar de man geeft zijn geheime wapen niet prijs. Als zijn dochters wat uit de buurt zijn, zegt hij grijnzend, handen in de zakken: "Ach, meneer, ik vind ze eigenlijk helemaal niet zo mooi". Het "bekroonde moois op Kaageiland. Van links naar rechts: Ilse Knaapen uit Leiden (tweede) win nares Marjolein Snippe met exotische hoojdtooi en haar zusje Lynda Snippe, die derde werd. (Foto Jan Holvast). LEIDEN Op de Hoge Rijndijk is in de nacht van zaterdag op zon dag een sigarettenautomaat gekraakt. Uit de automaat werd een geldlade met f 30,— weggenomen. De schade aan de automaat bedroeg f 170. LEIDEN Het weekeinde in Lei den is niet zonder ongelukken in het verkeer voorbijgegaan. Een bromfietser botste gisteravond op de Aalmarkt pardoes tegen een rechts van de rijbaan geparkeerde vrachtwagen. Zijn duopassagier, een 17-jarige Leiednaar, raakte aan zijn knie gewond. Hij moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Op het kruispunt Vijf Meilaan- Rooseveltstraat botsten gisteroch tend twee auto's tegen elkaar. De be stuurder van een van de wagens, een 43-jarige in Leiden wonende Marok kaan, raakte zodanig gewond dat hij door de EHD naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De andere automobilist, een 61-jarige Leidenaar. kreeg zowel schaafwonden aan de knie als een buil op het hoofd, maar hij hoefde niet naar het ziekenhuis. Een 43-jarige Leidenaar kreeg een hoofdwond en een bloedneus toen hij zaterdagmiddag met zijn auto op de Kastanjekade tegen een boom reed. De automobilist verloor de macht over het stuur, toen hij tijdens een regenbui bezig was de vloermat van zijn wogen, waarin water binnensij pelde, te verleggen. Hij verwondde bij de botsing behalve zijn hoofd ook zijn vingers. Een ouschaffeur heeft zaterdag avond, doordat hij te hard remde, een op de Ir. Driessenstraat geplaat ste abri geramd. De bus was door het afremmen gaan glijden met boven vermelde ravage als gevolg. Per soonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. LP V „Columba". Uitslag van de wedvlucht vanuit Noyon. Afstand 306.745, km op 6 juli Lossing 6.50 u. Eerste duif 11.17 37. 1, 2 10 C. v. d. Nieuwendijik; 3, 4, 7 P. Laintdesbargen: 5 J. Rosier; 6. 9 K. v. d. Berg; 8 R. P. de Graaf. Eveneens met jonge duiven van uit St. Kathedijnen Wavre. In con- oours 204 duiven, die gedost werden om 11 uur. Aankomst eerste prfjs- duif 12 46.38 1. 3, 4, 5, 8, 9. 10 C. v. d. Nieuwervlijk; 2, 7 J. Raz.er; 6. P. Landesbargen. MAANDAG 15 JULI 1974 Maandag Blauwpoortsbrug/ Kort Galgenwater 10.15 uur voorm., vertrek salonschip naar Avifauna en Braassemtocht, te rug plm. 17.30 uur, inl. tel. 01710- 21U95-43G55. Jeugdvakantledorp Zuid West. Voor- schoterweg (naast Apotheken De avond-, nacht dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen door: Apo theek Kok, Rapenburg 9. tel. 20136. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, telef. 01717-2525. Apo theek Van Breest Smallenburg, Loe- vestein 7, Leiderdorp, tel. 99211. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. napark 8. tel. 53274. Info-sentrum In het Kreatle! Sentrum is het Info-sentrum op de volgende tijden voor ledereen geopenddonderdag avond van 20.30 uur tot 22.30 uur en zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap. Kindercentra Lelden WelzfjnsraHd, Stationsweg 28 tel 46801 Geopend dl. 9.30-12 uur, wo en do 2—4 uui en vr 9 30—12 uur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp bejaarden r~ 45. tel 49441 gezinsverzorging. Mare Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemeyer. Hof- dfjck 32. Oegstgeest tel 01710—53652. Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu we Rijn 20a. tel. 24555. In verband met vakanties zijn de openingstilden ot eind augustus gewijzigd In ma. woe en Twentwel Wetswinkeltje rechtskundige bijstand Adres Crfidse Volkshuis ApothekersdUk 33 Ope ningstijden dlnsd woensd dund 10i LEIDEN Uitslag tweede viswed strijd van de v.v. „Onder Ons". Ge vist werd in de Rijn. De vangst was matig. 1. J. v. d. Hulst, 53 st3050 gram; 2 A v. d Hulst, 33, 1955; 3. C. v. d Berg 33. 1715; 4. H. H van Strien 19, 1350; 5. W. van Westbroek 13. 650; 6. P. Marijt 12, 1100; 7 W. Teske 11. 635: 8. Chr. Planjer 5. 300: Architecten 8. I. van Wijk 5. 300; 9. A. Megena 4. 235; 10. R. van Duuren 3, 210 Morskwartler clubbuis Mie. rennest, Morsweg 59 tel. 30775. do. 7—9 uur nam Dienstencentrum Noordelnpleln 2b. tel 40483. algeme ne Informatie, dag van 0—10 uur De visclub PVGW viste haar twee de wedstrijd in de Zijl met een ma tige vangst. Uitslag: 1. Fr. Smit 2530, 2. H. v. Houten Sr. 2000, 3. N. Dorrepaal 1200, 4. S. J. Redmeijer 730, 5. Fr. Velthuijsen 670, 6. J. v.d. Meij 650, 7. Woudenberg 400, 8. J. d. Goeij 350, 9. L. Hecke 240, 10. W. Taffijn 50. Architecten-informatie Rllnland Op werkdagen tel bereik baar onder 26385 Zitting op wo avond van 7.309.30 uur op het adres Mid delweg 4 fbi) Hooglandse kerk.) Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum, Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl 7.30—10.30 uur nam en wo 7.30—8.30 uur nam Gespreksa vonden Gespreksavor schap Wo 8 WASSENAAR Op zaterdag 3 augustus as. organiseert de buurt vereniging Oo6tdorp en omgeving de traditionele wielerronde van 't Oost dorp voor Wassenaarse amateurs. Om 1 uur 's middags zal het eerste startschot worden gelost. Er zijn verschillende wedstrijden. De meest spectaculaire wordt onge twijfeld de wedstrijd voor heren van 17 jaar en ouder, die eikaars krach ten zullen meten over 20 ronden. Voor dames - van alle leeftijden - is er ook een aparte wedstrijd over 5 ron den. Verder: voor Jongens van 10 tot en met 12 Jaar over 4 ronden, voor jon gens van 13 en 14 jaar over 5 ronden en voor jongens van 15 en 16 jaar over 7 ronden. Voor veteranen staat een race over 5 ronden op het pro gramma, terwijl er bij voldoende be langstelling ook een afvalrace voor heren zal worden gehouden. Vanaf 25 juli as. zijn inschrijffor mulieren verkrijgbaar bij Jack van Laar. Oostdorperweg, sigarenmaga zijn Krjyt, Schulpplein en bij de se cretaris van de buurtvereniging, de heer A. J. Krosse, Hallekensstraat 37. Gemeenschap Zuidwest 3- en Informatiedienst SOS-dienst Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 18, Leiden v gewonde honden, katten, vogels Dag en nacht bereikbaar tel 34687 Dierenambulance Tel 01710-34616 Maatschappelijk werk woensdagochtend van 9.80—10730 i Sociale raadsvrouw Gerecht 10, spreekuur Sociale Raads. Burgerlijke stand van Leiden WASSENAAR Uit verkeerstel lingen die regelmatig in Wassenaar gehouden zijn en waarover de dienst Gemeentewerken een uitvoerig rap port heeft opgesteld, blijkt om. dat het Wassenaarse verkeer in verhou ding steeds minder gebruik maakt van de Rijksstraatweg. Zo is bijvoorbeeld de verkeersdruk te op werkdagen op de Wittenburger- weg met ruim 10% toegenomen tot gemiddeld 11.000 voertuigen per dag, zonder dat er aanwijzingen zijn, dat t doorgaande verkeer, afkomstig van de Rijksstraatweg van deze weg ge bruik maakt. Ongeveer hezelfde geldt voor de Stoeplaan, waar de verkeers intensiteit eveneens boven de 10.000 gestegen is. Een andere aanwijzing is, dat de verkeersintensiteit op de Lange Kerk- dam al jaren vrij constant is geble ven. Ook daaruit kan worden afge leid dat het Wassenaarse verkeer de voorkeur geeft aan de "binnenroute" naar Den Haag. Het verkeer in de Van Zuylen van Nij 3ltstraat is in strijd met de al gemene verwachting niet toegenomen. Verwacht werd dat na het gereed komen van de reconstructie van de Katwijkseweg het verkeer in aantal sterk zou toenemen. Waarschijnlijk vormen de verkeerslichten in de Van Zuylen van Nijeveltstraat een te gro te barrière en geeft het verkeer, af komstig uit de richting Katwijk, de voorkeur aan de route via Rijnsburg tta de Rijksstraatweg te bereiken. De verkeersintensiteit op de Kokshorn- laan is wel toegenomen, vermoede lijk door de toename van het aantal inwoners van Wassenaar-noord. Ook hier zijn geen aanwijzingen dat de reconstructie van de Katwijkseweg verkeer heeft aangetrokken. Eén richting Duidelijk is de invloed te merken van de verkeersmaatregel, die op de Schouwweg getroffen werd. Daar werd tussen de Papegaaienlaan en de Rust en Vreugdelaan eenrichtingver keer ingesteld. Het gevolg is, dat de intensiteit op de Groot Haesebroek- seweg met 35% is toegenomen en dat ook het verkeer op de Backershagen- laan is toegenomen. Op de Papegaaienlaan is het aantal voertuigen belangrijk teruggelopen, vermoedelijk als gevolg van het al eerder genoemde eenrichtingverkeer op de Schouwweg en het instellen van voorrangskruisingen op de beide kruispunten van deze laan. Over de situatie od de Rozenweg wordt vermeld, dat deze geen reden geeft tot ongerustheid wat de ver keersintensiteit betreft. Een duidelij ke aanwijzing van toename van het z.g sluipverkeer is er niet. Wat de wegen in Wassenaar-noord betreft: op de Stadhoudersweg is een toename te constateren van 500 voer tuigen per werkdag. Op de Hofcamü- weg is de intensiteit vrijwel gelijk ge bleven. Op de Van Groeneveltlaan is een toename van verkeer geconsta teerd tot ongeveer 1000 voertuigen per dag. De drukst bereden weg binnen Wassenaar blijft de Van Oldenbar- neveldtweg, waar een gemiddelde intensiteit van 13.000 voertuigen per dag bereikt wordt. Uit gegevens van Rijkswater staat blijkt dat het verkeer op de Rijksstraatweg nog stéeds toeneemt. Het gemiddelde op werkdagen be droeg in 1973 44164 voertuigen tegen 41910 in 1972, het gemiddelde op zondagen steeg van 37380 tot 40436. Een algemene conclusie uit de cij fers is dat het verkeer op de in- en uitvalswegen vrijwel gelijk is geble ven, met uitzondering van het ver keer op de Wittenburgerweg, die een steeds belangrijker invalsweg voor Wassenaar aan het worden is. Een toename van sluipverkeer is niet ge constateerd. Het recreatteverkeer aldus een volgende conclusie heeft weinig invloed op het interne ver keersbeeld op werkdagen, uitgezon derd op enkele wegen op de woens dagmiddag. Wat de zondagen betreft beperkt het recreatieverkeer zich voornamelijk tot de hoofdroutes. Ongelukken Bij de resultaten van de verkeers tellingen is een overzicht gevoegd van de aantallen geregistreerde on gevallen od allerlei kruispunten in do gemeente. Het totaal aantal ongeval len daalde ten opzichte van 1972 van 254 tot 231, Het grootste aantal ongevallen (17) deed zich voor op de kruising Land- scheidingsweg—Wittenburgerweg. Op de tweede plaats komt het kruispunt Lange Kerkdamvan Oldenbarne- veldtweg met 14 ongevallen, terwijl zich op de hoek Van Duivenvoorde- laanVan Cranenburchlaan 10 on gevallen voordeden tegen 17 in het voorafgaande jaar. Op het kruispunt Van Oldenbarneveldweg—Van Zuy len van Nijeveltstraat deden zich 9 ongevallen voor evenals op het kruis punt LandscheidingswegBuurtweg Nog enkele ongevallencijfers: Schouwweg—Papegaaienlaan 6. Jo- han de Wittstraat-van Zuylen van Nijeveltstraat 6, Johan de Wittstraat- Hofcampweg 5, Oostdorperweg— Dokter Curtiusstraat 5, Schoolstraat van Zuylen vaCn Nijeveltstraat 5 en Starrenburglaan Van Cranen burchlaan 5. Op de overige kruis punten deden zich minder dan 5 ongevallen voor. Wat de kruispunten met de Rijks straatweg betreft deden zich 27 on gevallen voor bij de Van der Ouder- meulenlaan 22 bij de Lange Kerk dam. 13 bij de Zijdeweg. en 9 zowel bij de Rozenweg als bij de Houtlaan. In totaal werden op de Rijksstraatweg kruispunten 97 ongevallen gemeld waarvan 23 met bromfietsers. Het gevaarlijkste kruispunt ten aanzien van bromfietsers was het kruispunt met de Zijdeweg, waar intussen, zo als bekend, verkeerslichten zijn ge plaatst. Greve van C. Volker t ka N. H. dr. van A. J. P. van der Berg: Hilda M. Kerp; Lisen- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 Giro 57055 Teleiuun directie en administra tie 01710-25041 I loon c-OHCtie 01710-21507 Hoofdredacteur Hao Mulder Maandabonnement 110 77 Kwartaalabonnement f3180 Per Post f 34 20 Jaarabonnement 1116 20 Losse oummere f 0.46 Ai>j:inrtnriitógeJdeD bi) vooruit betaling te voldoen BU automa te .verschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Naoezorglng vno i80O—20.00 a Zaterdag van 16 00—18.00 a Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2