Oudjes doen het nog best Hier gebeurde het: Leython AC mag na drie APPIE HAPPIE In tennistoernooi Leidsche Hout Struyk wint 400 m horden in Koblenz wedstrijden maanden naam veranderen tennisteams U gaat heel wat geruster op vakantie als u eerst naar de Amro Bank gaat. Uit in de Randstad DONDERDAG 11 JULI 1974 LEIDEIN Misschien zijn ze niet zo gelukkig met de kwalificatie „de oudjes" maar het te meer dan twee spellen op hun is niet anders dan het aangeven in welke leeftijdscategorie ze thuishoren. Het racket Jtenzat^r^dTc-sector meer ma- zwaaien ze nog en vaak beter dan diegenen die nog geboren moesten worden, toen zij al Nic0 Thy" verraste met een een reputatie hadden verworven op het gravel. „Ze" zijn Karsten en „Todt" Hughan, ^wenfnkelspe^B°dé no. beiden in de 60 en beiden topspelers van voo r de oorlog. 2 geplaatste Gerard Pasma zo moei lijk wist te maken. Tuyn stapte met de anders altijd in het herenenkel- de baan te stappen. Ferry Holster deze zege de kwartfinale binnen. spel B acte de presence gevende kon hem in het enkelspel wel aardig Peter Tinkel, in het herenenkelspel „Jeugdige" veteraan, doet het nu in party geven maar was met tweemaal C no. 2 geplaatst, raakte verwikkeld verband met een van een recente 1—6 volmaakt kansloos. Harry Ver- in een fel duel met Gert van Tol. voetoperatie wat kalmer in het he- degaal en Rob van Leeuwen bleken Zoveel energie diende hy te gebrui- renenkelspel veteranen. Daarin bleef in het dubbelspel evenmin by mach- ken om zich staande te houden na Door Frank Bonte hy gisteren („zo biyf ik ten minste wat myn slagen betreft een beetje by") bondsgedelegeerde Hans Jan sen met 6—2, 6—0 de baas. Hillegom Blommendaal kwam gisteren twee maal in actie. Eenmaal in het enkel spel en eenmaal met Pasma in het herendubbelspel B. In geen van de n'l"..rr.ulTi'',"'. belde partyen heeft het hem veel Dat ondervonden gisteren Ro- moelte gekost om met de v<1„ het verlies van de eerste set (4—6), dat hy na winst van de tweede (6—3) in de derde set moest afha ken by de stand 1—3 in het voordeel van Van Tol. Kramp belette hem verder te spelen. By de dames werkte Marjan Liesbroer, no 2 geplaatst, zich na verbeten stryd tegen Ans Vink: 6-4, 3—6, 6-4 in de halve fi nale. Daarin zal zy vermoedeiyk Willemyn Tondronk ontmoeten die conform de verwachting het stuk tegen Joke van Duyn wel zal weten te klaren. Hughan presteerde het zelfs om op zyn twee-en-veertigste jaar de nationale titel in het herenenkelspel te grypen via een vier sets zege in de halve finale op Ivo Rinkel en een dito triomf in de finale op Linck. In het enkelspel willen de armen en benen niet steeds uitvoeren wat het hoofd aangeeft maar in het dubbel spel zyn de mannen nog heel "Groen Stereo Centrum" werden weggespeeld, 1—6, 36. Ook P. J. van der Berg en Kalis zagen zich door Hughan/Jan Groot naar een snelle twee sets nederlaag gediri geerd, 6—6, 2—6. Natuurlyk lag het tempo in deze veteranenparty niet hoop maar de opzet, de uitvoering van de taktiek bood de kykers vol doende om te waarderen. Anders ging het in het treffen tussen de gebroeders J. en C. AsselbergsDe Groot/Van Leeuwen. De services die Asselbergs afvuurde, een ander woord kan men hier eigeniyk niet voor ge bruiken. waren althans in de eerste set vaak onhoudbaar. Zelfs de toch snel reagerende Van Leeuwen bleef het antwoord herhaaldeiyk schuldig. Het Asselbergs duo kwam met al dat geweld op 5—2 om daarna geen spel meer te maken tegen de met minder knallers, maar met aanmerkeiyk meer precisie tennissende Van Leeu wen en Erik de Groot, 7—5, 6—0. In het herenenkelspel B was Rob Stamm nog net een tikkeltje vaster en geduldiger dan Paul Kallenberg die zich met tweemaal 5—7 gewon nen moest geven. Een wingt die de spelkracht van de door zyn niet im ponerende styi van spelen vaak on dergewaardeerde Stamm toch wel accentueert. Tenslotte is Paul Kal lenberg de kersverse districtskam pioen in C. Lodewyk Kallenberg had met W. Karsten geen moeite (6—3, 6—1). Tenslotte kon Ad van der Berg het niet bolwerken tegen Ton Creighton, 4—6, 3—6. Creighton pas te zich duidelyk beter aan de weers omstandigheden aan, speelde met l.p.v. tegen de wind. Jan de Groot, DEN HAAG Op 13 en 14 Juli aanstaande wordt in Eindhoven de eerste ronde van het toernooi om de Coupe Annie Soisbault gehouden. De Nederlandse ploeg bestaat uit Yvon ne van de Eekhout, Annelies Prins, Marjan Krediet, en Lisette Boshou wers. De andere deelnemende landen zijn Noorwegen, Denemarken en Nieuw Zeeland. De winnaar -plaatst zich voor het eindtoernooi, dat op 19 20 en 21 Juli aanstaande plaatsvindt in Le Touquet. De Nederlandse ploeg voor de wed strijden om de Galea-beker bestaat uit Wouter Fok, Ton Sie, Rob Men- tink en Rene Heffels. Nederland is ingtdeeld in één poule met België, Denemarken, Zweden en Polen. De wedstrijden hiervoor worden gespeeld van 16 t/m 20 Juli a.s. in Bussum. De winnaar plaatst zich voor de halve finales, die in Boedapest op een na der te bepalen datum zullen plaats vinden. Nederland speelt in de eerste ron de van het tennistoernooi om de Ko ning Gustaafbeker uit tegen Noor wegen. Het duel moet voor 4 novem ber worden gespeeld. Indien Neder land wint is de volgende tegenstan der de winnaar van de ontmoe ting West-Duitsland—Oostenryk. LEIDEN De Leidse volleybal vereniging Leython/Arg os-Combina tie zal in het vervolg als Groen Stereo Centrum door het sportleven gaan. Het bestuur van Leython AC, en de sponsor kwamen drie maanden geleden al tot overeenstemming en begin mei nam de ledenvergadering van Leython AC een bestuursvoorstel tot naamsverandering met algeme ne stemmen aan. Dat de "fusie" eerst nu officieel isg eworden, vindt zijn oorzaak in het feit dat de Neder landse Volleybal Bond de nieuwe naam in eerste instantie weigerde. Voorzitter G. H. Renes van Groen Stereo Centrum: "De bond is er op tegen dat een produkt in de naam wordt genoemd. Voordat wij verdere stappen ondernamen hebben wij eerst een kort geding afgewacht dat Radius MVC in Gouda tegen de NEVOBO had aangespannen. Toen dat gewonnen was door Radius, dat ook de naam van een produkt wil de gaan voeren, hebben wij een brief naar de Bond gestuurd, waarin wij stelden dat ook onze sponsor over woog een proces aan te spannen. In •het antwoord van de NEVOBO stond iets over chantage en zo maar het belangrijkste voor ons was dat ze verder geen bezwaar zouden ma ken". Niets stond toen meer een naamsverandering in de weg. Re- nes: "Natuurlijk hadden we graag onze eigen naam gehandhaafd ge zien. Het is immers je visitekaartje, maar dat bleek geen haalbare kaart. Een van de voorwaarden van onze sponsor was die naamsveran dering". In principe is een contact gesloten voor één jaar. Het houdt om. in dat het eerste heren- en da mesteam van Groen Stereo Centrum trianingspakken krijgen en dat de volleyballers bovendien kunnen reke nen op een geldbedrag, waardoor de contributie niet behoefd te worden verhoogd. De firmanaam zal op de achterzijde van het oranje shirt ko men te staan. Het eerste herenteam van de volleybalvereniging, dat uit komt in de eerste klasse van het district Leiden, zal in het nieuwe Wandelsport Dinsdag en woens dag zijn in totaal 29 deelnemers aan de 21e wandelvierdaagse van Apel doorn uitgevallen. Dinsdag gaven 6 wandelaars er de brui aan, gisteren was de opgave voor 23 deelnemers te zwaar. Dit aantal is ongekend groot- Volgens waarnemers is een van de oorzaken het veelal te hoge tempo dat wordt aangehouden. seizoen kunnen rekenen op de steun van twee voormalige derde divisie spelers: Louis Cloquet van Valbo- vol en Henk van Klaveren van Ad- vendo. Het eerste damesteam van Groen Stereo Centrum komt uit in de tweede divisie landelyk. Zwemmen De Australiër Brad Cooper, de Olympische zwemkam- ploen op de 400 meter vrije slag, heeft gisteren in Brisbane gezegd, dat hij zich uit de wedstrijdsport te rugtrekt. Cooper zei, dat hij zich niet meer voor honderd procent op zijn werk kan concentreren en aan het zwemmen teveel tijd moet spende ren. De byna 20-Jarige Australiër, die voormalig wereldrecordhouder is op de 400 en 800 meter vrye slag. wil in de toekomst in zijn vrije tijd andere zwemmers trainen. Wielrennen De Belgische wiel renner Freddy Martens heeft giste ren de nrofronde van Vlijmen gewon nen. Hij legde de 100 kilometer af in 2 uur, 31 minuten en 9 seconden. Zijn landgenoot Rogiers werd twee de met 22 seconden achterstand en Tino Tabak derde. KOBLENZ Tijdens internationa le atletiekwedstrijden in Koblenz is Ciska Janssen gisteren op'het onder deel verspringen als tweede geëin digd. De Sagitta-atlete bereikte een afstand van 6.12 meter, waarmee zij winnares Ildiao Szabo (Hongarije), die 6,46 meter sprong, overigens niet bedreigde. Discuswerpster Ria Stal man werd met 49.86 meter derde achter Czabanne (Hongarije) en Pfister (Zwits), die respectievelijk 54.96 en 54.60 m wierpen. Bij de he ren finishte Raymond Heerenveen op de 100 meter in 10.82 seconden als vierde. De Cubaan Casanas zege vierde in 10,66 seconden. Bram Was senaar eindigde op de 1500 meter in 3.44.02 als zevende. Mike Boit (Ke nia) werd eerste in 3.40,54. Jan Struyk van AVR won de 400 meter horden in 51,54 seconden voor de Cubaan Numez, die 52,10 secon den liet afdrukken. Raymond Hee renveen werd later op de 200 me ter in 21,56 seconden tweede achter FC Twente naar Spanje ENSCHEDE Evenals vorig Jaar begint FC Twente de voorbereidin gen op het nieuwe voetbalseizoen met het deelnemen aan een internatio naal toernooi in Spanje. De Ensche- dese formatie die vorig Jaar de Le- vantebeker won, is nu uitgenodigd voor het toernooi om de Costa del Sol-trofee, dat van 8 tot 12 augustus in het Zuidspaanse Malaga wordt gehouden. De eerste thuiswedstrijd van de Enschedese ploeg is op dinsdag avond 20 augustus. Het Hongaarse Vasas Boedapest is de tegenstander. Wielrennen Tydens de zogenaam de vlaggenparade, traditionele ope ning van de Nijmeegse wandelvier daagse, zal dit keer in het Goffersta- dion ook een internationale stayer wedstrijd voor profs worden gehou den. Aan dit evenement nemen op 15 Juli deel: Cees Stam, Romain de Loof. Theo Verschueren, Dieter Kemper, Nico Been en Harry van Leeuwen. De stayers zullen 25 a 30 kilometer afleggen. Tennis De Nederlandse tennis speelster Marijke Schaar heeft gis teren in de finale van het toernooi in Baastad (Zwe) in het damesenkel spel verloren van de Engelse Susan Barker. Zij verloor in twee sets: 1 -6. 5—7. de Cubaan Casanas (21,27). Bij de dames won Tineke Kluft (Zaanland) een 800 meter (b-loop) in 2.11,04. Fieke Kamps van Sagitta finishte in deze spannende race als vierde in 2.11,88. Wilma van Gooi (AVR) werd op de 100 meter in 11,69 secon den derde achter Janet Lynch (Gb) in 11,51 en de Australische Raelene Boyle in 11.65. Margot Lommers van Sprint eindigde als zesde in 12,32 seconden. Hoogspringster An- nemieke Bouma werd met 1,76 me ter tweede. De Hongaarse winnares Kreisz haalde ook 1,76 meter, maar boekte minder foutspromgen. De Voogt weer naar zeilzege MEDEMBLIK De Nederlander De Voogt heeft gisteren zyn vier de wedstrijd in het open Nederlands kampioenschap zeilen Vaurien klasse gewonnen. Met drie overwinningen en een derde plaats bezet De Voogt de eerste plaats in het algemeen klas sement. De Spanjaard Lopez won op de Middellandse Zee nabij Masnou (Spanje) de eerste wedstrijd voor het Europees kampioenschap in de 470 klasse. De Nederlandse vertegenwoor diging deed het niet zo best. Van ..Werkhoven werd met een twintigste plaats in een veld van 79 nog de beste Nederlander. Titelhouder Sö- derland uit Denemarken wist zich niet by de eerste tien te zeilen. De Oostduitser Herbert Hüttner ze gevierde op de Noordzee nabij Wey mouth (Eng.) in de vierde wedstrijd voor het wereldkampioenschap in de Flying Dutchman. Hij heeft nu sa men met zijn landgenoot Wolf, die tweede werd, de leiding in het alge meen klassement met 11 punten. Fred Imhoff was opnieuw de beste Neder lander met e Kowalik naar nec NIJMEGEN De Nijmeegse eer ste divisleclub NEC heeft gisteren de 29-Jarige Pool Janusz Kowalik voor twee Jaar gecontracteerd. Ko walik kwam de laatste vijf seizoenen uit voor Sparta. Verder is doelman Eddy Sobczak na twee NEC-seizoe- nen naar FC VVV gegaan en is Go Ahead Eagles de nieuwe werkgever van Jan van Deinsen geworden. ADVERTENTIE Lager dividend Leidsche Wol LEIDEN Leidsche Wolspinnerij NV stelt voor het dividend over het boekjaar 1973-1974 te bepalen op 14 pet (v.J. 20 pet), waarop het inte rim-dividend van 6 pet in mindering komt. In de winst is begrepen de gerea liseerde meerwaarde van grondstof fen per saldo f971000 voor belastin gen (V.J. f772.000). Indien dit divi dend-voorstel wordt aanvaard op de jaarvergadering van 6 september, kan aan de reserves f530.000 (v.J. f210.000) worden toegevoegd, aldus het bedrijf. AMSTERDAM De Vereniging Vrienden van het Nationale Ballet zal morgen in de Stadsschouwburg de gemeente Amsterdam een portret van Sonia Gaskell aanbieden. Loco-bur gemeester A. Verhey zal het portret, dat is gemaakt in opdracht van de vereniging, in ontvangst nemen. Het portret blijft tot en met 17 Ju li, gedurende het balletfestival, in de rotonde in de schouwburg staan. Vrijdag van 13 tot 16 uur en zater dag van 11 tot 12.30 uur kunnen in de Stadsschouwburg handtekeningen worden gezet in het condoleancere gister. Hoofdbrand wacht redde kind in Leiden F 3 miljoen voor voetbalflitsen? LEIDEN De 31-jarige Leidse hoofdbrandwacht J. Volker heeft gis terochtend in de juwelenwijk het le ven van een kind gered. Het kind, de 2-jarige Adam Ramos uit de Opaalstraat, was aan het spe len by een sloot achter de Agaath- laan, toen het onder het oog van an dere kinderen uit de buurt plotseling te water raakte. Twee dochtertjes van de brandwacht waarschuwden daarop de moeder van de kleine Adam. die juist by de familie Vol ker op bezoek was. De heer Volker bedacht zich geen ogenblik en begaf zich samen met Adams moeder naar de plaats van het onheil. Hij bracht het kind, dat geen tekenen van leven meer gaf, op het droge en paste on middellijk mond-op-mond-be ade ming toe. Ook tydens het vervoer van het kind naar het Academisch Ziekenhuis werd deze methode toe gepast. Kort nadat Adam op de af deling beademing was aangekomen kwam hy weer tot bewustzyn. HILVERSUM Volgens de heer Dé Stoop, voorzitter van de F.C. Amsterdam en lid van het sectiebe- stuur betaald voetbal van de KNVB, zal de NOS het komende seizoen een bedrag van drie miljoen gulden moe ten gaan betalen voor het recht van uitzending van reportageflitsen en samenvattingen van voetbalwedstrij den uit de vaderlandse competitie. De heer Stoop zei dit gisteravond voor de NOS-radio. Naar zijn mening moet de KNVB op basis van de berichten over de positie ve financiële positie van de NOS en van het feit, dat met name het zon dagmiddag sporprogramma .Langs de lijn" veel mensen thuis houdt hier voor een vergoeding vragen van drie miljoen gulden. Over het afgelopen seizoen heeft de NOS f 570.000,- be taald. Het huidige contract loopt op 9 augustus af. In de loop van de volgende week zal het sectiebestuur overigens zijn officiële standpunt bepalen. Soms ziet u in het buitenland iets dat u dolgraag zoudt willen hebben. Of de vakantie valt duurder uit dan gepland was. In zulke gevallen is het plezierig als u wat extra geld achter de hand hebt. Bijvoorbeeld Amro Reischeques. Die kunt u bij elke bank in het buitenland verzilveren. Verliest u ze, dan heeft de vinder er niets aan, ten/vijl u ze gewoon vergoed krijgt. Amro Reischeques, dat is veilig eh handig geld. Daarom: ga bijtijds naar de Amro Bank in uw buurt. Ook voor buitenlands geld en uw reisverzekering. En pak dan meteen dat gratis landengidsje mee. 't Geeft u allerlei nuttige infor matie over wisselkoersen, buiten landse munteenheden enz. Theater Pepijn: 12, 13 en 18 Juli 21.00 uur Een klein Concert met Liselore Gerritsen, Laurens van Rooyen en Harry Sacksioni. Openluchttheater: 12 Juli 14.00 uur Haags Sprookjes Toneel met „Pinokkio"; 15 juli 14.00 uur Toneelgroep Marmouzet met „Pietje Prik en de Papperassus"; 17 Juli 14.00 uur Pretfestival met Kluk Kluk; 18 Juli 20.00 uur Grieks dans- en muziekensemble uit Serres (Macedonië). De Doelen: 13 Juli 15.00 uur Orgelconcert: 15 t.em. 31 Juli tiener- toer-poptoer (popconcerten)15 Juli 13.00 Long Tall Ernie and the Shakers; 16 juli 13.00 uur Livin' Blues, Crypto; 17 Juli 13.00 uur George Baker Selection; 18 Juli 13.00 uur Dizzy Man's Band, Wally Tax. WALVJSaOESc ve. ze helft UAM VS FlWAtE CM HEX WERELDKAMPfceMSCHAP-- APPie HAPP/e.xEcas- SERDEPEM IM E&J MUUR TJE \joor wet ei<sen voel, PROBEERT VE UES- CES-ppotOseM BAL MET. E&J EJOCM AfSPAMUS- scwoT cmer De vee voor OOBL STAAMDS 2AI HA'I'RTI - DOELMAN TE KKIALLEM... L^- HET «ESTÊP&0DE DEEL VA(J D£ IdEtXTPDP 1^ &ÊKJ ©RÖTE stormloop UAMOE JSAÏHAÏRTI AMÊK! maag OÊ -■ -■ V/EE&di&Ofe vrede- Eievemoê M«ries Hou DEM ve SCoQt OP 1-1... Bz molst (Ou vui ÊEM VER£.£M©«M& Een embleem, voorzien van de tekst "Nee ik snoep niet", is het nieuwste wapen in de strijd tegen het tandbederf. Met behulp van dit embleem, vastgenaaid op kinderkleding, kunnen ouders een beroep doen op de omgeving geen snoepgoed te geven aan hun kleintjes, die vaak nog te jong zijn om te besejjen welk gevaar het snoepen oplevert. Ouders gaan dat steeds meer besejjen en waken voor overbodig gebruik van zoetigheid. Maar: spelend op straat, op visite of tijdens het boodschappen doen voor moeder wordt de kleintjes nog veel te vaak lekkers aangeboden en zo gaat het effect van de opvoeding van thuis verloren. Het embleem "Nee ik snoep niet" toil de ouders èn hun kleintjes een handje helpen.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13