KAMSTEEG ZEILBOTEN DAN U DENKT! WATERSPORT nieuwe regeling algemene "bi jstandswet: meer eenheid, en duidelijkheid voor vele soorten In onze grandioze meubelkollektie74 vindt u Vanaf 1 juli gelden dezelfde regels in heel Nederland SUMMIERS VOOUSUBHt Slaapkamers in eikenhout of mahonie, in wit/bruin gelakt, in hoogglans, in groen met eiken, alle onderdelen b.v. ledikanten, lits-jumeaux of kasten zijn los verkrijgbaar. '•••HMNHMWMMMHUINM l&jerinQ ;ubeUnd^e- rt|l| paxükuÜeten-3 kno,>avon ac. uur. C MOERKAPELLE: Br ede weg 35. Tussen Zoetermeer ert Gouda. Tel. 01793-18 00 Busverbindingen: Autobusdienst „West Nederland" vertrekt vanuit Gouda, Rotterdam en Zoetermeer. ,7.45 uur, Saturnusslraat 1Binckhorst. DEN HAAG! Tel. 070- 85 19 05 (Volg de gele borden). Bus, tram en treinverbindingen: BUS: lijn 20 stopt voor de deur. TRAM: lijn 10 op steenworp afstand. TREIN: station Voorburg, achterzijde verlaten en u bent bi] ons. Kamsteeg Watersport verkoopt zeilboten. Vele soor ten zeilboten voor de hele familie. Kijkt U zelf maar. Een kleine veilige Optimist. Een volwassen PIAF, de 445, de 485, Stockpaert, Mowgli, Morin, La Prairie. Ot een van de echte grote kajuitzeilboten zoals de Seasafe Dandy, de Valliant of de totaal compleet uitgevoerde Ghibli. Namen die U misschien niets zeggen, komt U daar om eens een kijkje nemen In onze grote showroom. Dan kunt U zien waar wij het over hebben. Kamsteeg Watersport voor zeilboten, weekendkrui sers, tour-vis-roeiboten, buitenboordmotoren, trailers en rubberboten. Ook ruime keuze uit occasion weekendkruisers. kamsteeg watersport Hofweg 39, Voorschoten Tel. 01710-69307 vrijdagsavond geopend tot 21.00 uur zaterdags van 10.00 tot 1730 uur Burgemeester licitanten op GEMEENTE VOORSCHOTEN Voorschoten roepen sol- i Wethouders va r de betrekking i ONDERWIJZER (ES) aan de openbare lagere Vlietschool, Prof. Einsteinlaan 5. Vereist: lagere akte en de aantekeningen J, (k) en r. Voorschoten 21.250 inwoners) is een zeer aan trekkelijk woon- en werkgemeente aan de rand van Leiden. Veel natuurschoon (bos, meren, strand en duinen) in de onmiddellijke omgeving. Van gemeentewege wordt medewerking voor huis vesting verleend. De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Het hoofd der school, de heer J. Oprei, zal desgewenst gaarne inlichtingen verstrekken, telefoon thuis 0171060577. Ook kunt U nadere informatie vragen by de onderafdeling Onderwijs, telefoon 01717—2141, toestel 05. Sollicitaties met opgave van referenties gaarne binnen 14 dagen aan Burgemeester en Wethouders. Uw schoolboekenlijst nel Wolters, Van Goor. Grote voorraad Woordenboeken Kramers, Prisma Grote en kleine Bo6-atlassen. Ryam en andere schoolagenda's. HET NIEUWE BOEKHUIS Breestraat 52, hoek Vrouwensteeg, Leiden, telefoon 26977. Gelijke richtlijnen per gemeente Tot nu toe kon de uitvoering van de Algemene Bijstandswet per gemeente nogal eens verschillen. Vanaf 1 juli ver andert dat. Als u voor een bijstandsuit kering in aanmerking komt, krijgt u zoveel mogelijk hetzelfde als een ander in precies dezelfde omstandigheden. Waar u ook woont. Alleen in zeer bepaalde gevallen zal uw gemeente afwijken van de landelijke .regeling. Dat hangt af van uw bijzondere omstandigheden. (Omstandigheden die overigens voor een buitenstaander moeilijk te beoordelen zijn.) Zo'n bijzondere omstandigheid kan het (forse en onvoorziene) verschil zijn tussen uw vorig inkomen en de bijstand. De ver goeding voor bijzqndere kosten van bij voorbeeld ziekte en invaliditeit verandert niet De optrekking tot het minimumloon Wanneer u gehuwd bent, krijgt u per 1 juli een uitkering die op het niveau van het minimumloon ligt. De uitkering voor het onvolledige gezin, voor alleenstaanden, thuisinwonende kinderen en bewoners van bijvoorbeeld bejaardentehuizen en inrich tingen wordt afgeleid van de bijstand voor gehuwden. Als alleenstaande zult u echter van deze aanpassing minder merken. Dat komt omdat uw uitkering voor 1 juli eigen lijk al bijna op het nieuwe peil lag. Wel krijgt u de gewone halfjaarlijkse verhoging, zoals iedereen die bijstand ontvangt. Die verhoging zorgt er elk halfjaar voor dat uw uitkering op peil blijft Grotere aankopen voor eigen rekening Voor grotere aankopen, dus bijvoorbeeld kleding, meubels of een kachel, zult u geen extra bijstand ontvangen. Voor speciale uitgaven die ontstaan door uw bijzondere omstandigheden (ziekte bijvoorbeeld, of invaliditeit of de slechte toestand van uw woning), kunt u wej een extra uitkering aanvragen. in grote lijnen betekent dit: de uitkeringen zijn verhoogd. voor alleenstaanden is de verbetering minder groot. grotere aankopen zijn voor eigen rekening. de nieuwe regeling is duidelijker, een voudiger en i.n het hele land gelijk. De uitkeringen zijn nu als volgt samengesteld: Voor thuiswonende werkloze kinderen geldt nu: de 15- en 16-jarigen zijn nog gedeeltelijk leerplichtig en worden als schoolgaande kinderen geteld. Zij krijgen geen eigen uitkering. De ouders krijgen bij hun bijstands uitkering voor hun 16-jarig kind een bedrag gelijk aan dubbele kinderbijslag. de uitkering voor 17- tot 21- jarigen gaat nu na 26 weken werk loosheid gewoon door. 1. GEZINNEN BASISBEDRAG Basisbedrag per week echtpaar zonder kinderen echtpaar met 1 kind echtpaar met 2 kinderen echtpaar met 3 of 4 kinderen echtpaar met 5 of 6 kinderen f 168.45 f 171,50 f 174,15 f 176,80 f 178,55 echtpaar met 7 of meer kinderen f 180,30 fier maand echtpaar zonder kinderen echtpaar met 1 kind echtpaar met 2 kinderen echtpaar met 3 of 4 kinderen echtpaar met 5 of 6 kinderen f729,95 f743,15 f 754,65 f766,15 f773,70 ■echtpaar met 7 of meer kinderen f 781,30 Is het gezin onvolledig dan worden boven staande bedragen verminderd met f24,35 per week of f 105,50 per maand. (onvolledig gezin vader of moeder alleen met één of meer kinderen) PLUS: Woonkosten. Dit bedrag is gelijk aan de „kale" huur. Dat is het bedrag wat u aan huur betaalt, verminderd met eventuele huur van stoffering en meubilair, gas, licht, water enz. Is bij de huur verwarming inbegrepen, dan wordt f 420,— per jaar afgetrokken. OF: Woonkosten eigen huis. Als u in een eigen huis woont, dan is dit bedrag gelijk aan de te betalen hypotheekrente, straat- en grondbelasting, eigenaarsonderhoud e.d. PLUS: Premie. De premie die u betaalt voor een vrijwillige verzekering of bejaardenverzeke ring bij een ziekenfonds. PLUS: Een vergoeding in plaats van kinderbijslag. Uw gedeeltelijk leerplichtige kinderen van 15 en 16 krijgen geen „eigen" uitkering meer, maar worden geteld als schoolgaande kinderen. PLUS: Een vakantie-uitkering van f 11,15 per week of f 48,30 per maand. Deze uitkering is voor het onvolledige gezin f 9,75 per week of f 42,25 per maand. Eens per jaar, in Juni, wordt dit bedrag uitbetaald. 2. ALLEENSTAANDEN BASISBEDRAG Alleenstaanden die niet zelfstandig wonen Alleenstaanden die wel zelfstandig wonen Basisbedrag per week f 110,- Basisbedrag per maand f 476,65 PLUS: De premie die u betaalt voor een vrijwillige verzekering of een bejaardenverzekering bij een ziekenfonds. PLUS: Vakantie-uitkering. Per week f7,80, per maand f 33,80. Deze uitkering wordt eenmaal per jaar in juni uitbetaald. PLUS: Voor alleenstaanden die wel zelfstandig Woonkosten. (Zie onder gezinnen) 3. THUISINWONENDE KINDEREN BASISBEDRAG 17 jaar (werkloos) Basisbedrag per week f 48,70 Basisbedrag per maand f211,05 18 tot 21 jaar (werkloos of invalide) PLUS: Vakantie-uitkering. 17 jaar (werkloos) 18 tot 21 jaar (werkloos-of invalide) Deze uitkering wordt eenmaal per jaar betaald in juni. 4. BEWONERS VAN BEJAARDENTEHUIZEN OF INRICHTINGEN BASISBEDRAG De kosten van verzorging of verpleging. PLUS: De premie die u betaalt voor een bejaarden- PLUS: Een bedrag voor persoonlijke uitgaven eens per maand. Voor een alleenstaande Is dat f 140,— en voor een echtpaar is dat f 242,50. Als u door persoonlijke omstandigheden weinig privé-uitgaven kunt doen, wordt de uitkering lager, maar niet minder dan f52,—voor een alleenstaande en f95,50 voor een echtpaar. PLUS: Een vakantie-uitkering die gelijk is aan de vakantie-uitkering van de AOW. Deze uit kering wordt eenmaal per jaar in mei uitbetaald. MAAR: De bijstand wordt verteend voorzover d« eigen inkomsten niet voldoende zijn om bovenstaande kosten te betalen. Datum van ingang De regeling gaat in op 1 jult. Het is mogelijk dat in uw gemeente de nieuwe berekening nog niet klaar is. Dan ontvangt u alleen de halfjaarlijkse verhoging. Zo spoedig moge lijk, uiterlijk vanaf 1 oktober zult u de nieuwe uitkering ontvangen. Dat wat u vanaf 1 juli te weinig ontvangt, wordt tussentijds in één keer uitbetaald. Publikatie van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk Eigen inkomen Bijstand ontvangt u als u geen of te weinig eigen inkomsten hebt. Heeft u helemaal geen inkomen dan krijgt u de bedragen die in de tabellen hiernaast vermeld staan. Heeft u wel wat eigen inkomen dan vult de bijstand dat bedrag aan tot dezelfde bedra gen. Bijverdiensten worden niet helemaal afgetrokken. Wélke bijverdiensten ziet u hieronder. Bijverdiensten uit arbeid Van het geld dat u verdient met een bijbaan wordt een derde niet als inkomsten geteld. Met de buitengewone kosten die u moet maken om dat geld te kunnen verdienen, zoals bijvoorbeeld crèche-kosten, wordt rekening gehouden. Is uw gezin onvolledig - geen vader of moeder - dan wordt de eersta f 20,van wat u per week verdient niet afgetrokken. Bijverdiensten uit kostgangers De helft van wat uw kostgangers u betalen, wordt geziën als uw verdiensten. Die verdiensten worden gesteld op minimaal f37,50 per kostganger per week. Evenals bij andere bijverdiensten wordt een derde deel, dus minimaal f 12,50, niet afgetrokken. Heeft u 4 of meer kostgangers, dan wordt dat beschouwd als een pensionbedrijf en worden die inkomsten volledig afgetrokken. Inkomsten uit onderverhuur Een derde van de overeengekomen huur wordt niet afgetrokken. Maximaal mag u van al uw bijverdiensten niet meer houden dan: 150,per week of 1216,65 per maand voor het onvolledige gezin (Inclusief de eerste f 20,per week van bijverdiensten uit arbeid). f 30,per week of f 130,per maand voor een gezin met of zonder kinderen, f 21,— per week of f 91,— per maand voor een alleenstaande en f 11,25 per week of f 48,75 per maand voor een thuisinwonende. Andere inkomsten Al uw andere inkomsten worden geheel van de uitkering afgetrokken. Dus ook uw per 1 juli verhoogde AOW of andere sociale uitkering. Kostgeld van inwonende kinderen Van uw kinderen die zelf verdienen, kunt u een redelijk kostgeld verwachten. Daarin zit ook een bijdrage in de vaste gezinslasten. De bijstand stelt daar een zekere aftrek tegenover. Die is f 7,90 per week of f 34,20 per maand voor meerderjarige en f 5,25 of f 22,80 per maand voor minderjarige kinderen. Eigen vermogen U hoeft niet al uw spaargeld aan te spreken voor u voor bijstand in aanmerking komt. Het vrijgelaten eigen vermogen is vanaf 1 juli: f 9.000,voor gezinnen (was f 6.000,—) f4.500,voor alleenstaanden (was f 3.600,—) f 6.000,voor echtparen in bejaarden tehuizen of inrichtingen f3.600,voor alleenstaanden in bejaarden tehuizen of inrichtingen. het aantal kinderen heeft geen invloed meer op de hoogte van het vrijgelaten vermogen. de bedragen zullen regelmatig worden aangepast aan de prijsstijging. de rente van dit vermogen is ook vrij. Overgangsregeling Omdat niet alle gemeenten tot nu toe gelijke regels hadden, kan het zijn dat uw uitkering hoger was dan de landelijke regeling. Daarmee wordt rekening gehouden. U krijgt tenzij uw eigen inkomsten zijn gestegen - in ieder geval per 1 juli de gewone half jaarlijkse verhoging (ongeveer 10%). Daarna zult u echter enige tijd wat minder snel stijgen, totdat uw uitkering gelijk is aan het peil in heel Nederland. Dat zal in het algemeen niet langer dan twee jaar duren.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 8