Leidse caféhouder laakt optreden van de politie Geslaagd in Leiden "Volkenkunde in verlegenheid door J laanbod kunstvoorwerpen bosnegers WEER WOON WAGENS IN LEIDEN LEIDSE KANTONRECHTER DINSDAG 2 JULI 1974 j LEIDEN Een zomers ver schijnsel in Leiden: er zijn weer A-woonwagens op plaatsen huiten \het woonwagencentrum. Ze staan Iop het Schuttersveld (zie foto Jan J Holvast), een ook in vorige jaren -Iaantrekkelijke plek, en nu ook op Ahet industrieterrein in de Waard. Voor deze met hun grote cara vans rondtrekkende woonwagen bewoners is in het centrum geen jdplaafs. Ze verblijven hier, omdat Héén van hen wordt behandeld in 'n kliniek in Oegstgeest en omdat j er een kindje is geboren. Na de -medische behandeling vertrekken Ade ruim twintig wagens uit Lei- den. zo is de bedoeling. Bij het bekijken van de foto ucomt vanzelf de suggestie op om Ivoor de woonwagenbewoners een iplekje te zoeken in de massale \4flat, die leeg staat en te huur I LEIDEN In een brief aan de burgemeester heeft de eigenaar van* ricafé Het Centrum aan de Nieuwe ^Beestenmarkt, de 32-Jarige Wim Vis- ^jscher. een verklaring gevraagd voor (het. wat hij noemt, ondoordachte [optreden van de politie in de nacht kan vorige week vrijdag op zaterdag, un die nacht ontstonden er moeilijk- 9 meden in en by het café doordat de ipjpoiitie volgens de caféhouder agres- *»ef optrad en weigerde normaal met Ihem te praten. ..Ze trokken zelfs him jpistolen en richtten die op mijn [vrouw en mijn schoonmoeder", zo kei de caféhouder ons gisteren. Wim ^Visscher overweegt nu de centrale ^recherche in Den Haag in te scha- -lelen en ook de Nationale Bond van JaOn iernemers „Horeca-Nederland", Qwaarvan hy voor wat Leiden betreft oXoorzitter is. Gisteravond heeft hy pver het voorval een gesprek gehad bv-t twee gemeenteraadsleden. Volgens de lezing die de politie kan de pers verstrekte wy bericht- gjten daar gisteren over in onze Leidse uijeditie waren de moeiiykheden ontstaan op het moment dat een aantal agenten tydens de controle op (de sluitingstyd tegen de beheerder |(dit moest zyn: eigenaar) van het Jcafé proces-verbaal wilde opmaken. kjDc kastelein (Wim Visscher) zou ^geweigerd hebben zyn naam op te 'keven en vervolgens een agressieve houding hebben aangenomen toen de agenten hem naar het politiebureau jdreigden te zullen meenemen. Volgens de politie zou er, op het loment dat de agenten de caféhou- aanhielden, een herdershond zyn ;henen die één van de politie- in het linker bovenbeen Toen drie van de vier agenten jdaarop het etablissement ,uit tacti sche overwegingen" verlieten, zou de ipkastelein, zo ging de lezing van de Hjpolitie verder, de vierde agent heb ben belemmerd o buiten te gaan. zyn collega's, die hem wilden ontzeten, zagen zich toen genoodzaakt om de toegangsdeur van het café in te trappen. Op dat mo ment echter zou de opgesloten agent door een zwager van de caféhouder op straat zyn gegooid. De agressieve kastelein, zo meldde de politie aan de pers, werd, nadat er van het po litiebureau assistentie was gekomen, alsnog aangehouden. Hy zou daarby kans hebben gezien het overhemd van de dienstdoende politie-inspec teur kapot te scheuren. Tractatie Caféhouder Wim Visscher. die nu zo'n vyftien jaar lang in het café werkt en drie Jaar geleden het eta blissement van zyn schoonmoeder overnam, geeft in zyn brief aan de burgemeester een geheel andere le zing van de gebeurtenissen. Volgens hem was zyn café al gesloten (de sluitingstyd is twee uur) toen er om tien voor half drie twee vrouweiyke en twee mannelijke woonwagenbe woners met enkele Jerrycans by hem kwamen aankloppen en hem vroe gen of ze even water mochten tappen (de wagens stonden by molen De Valk). Visscher stemde toe en liet de woonwagenbewoners binnen. Eén van hen, die een avond tevoren het café had bezocht, wist dat de café houder die nacht Jarig was en feli citeerde hem daarmee. Volgens Vis scher tracteerde hy de woonwagen bewoners vervolgens op een glaasje en wat pinda's en wachtten zy tot de Jerrycans waren gevuld. Volgens de caféhouder verschenen de vier politie-agenten omstreeks half drie om hem te controleren op de sluitingstyd. Ze vroegen hem om een verklaring voor de aanwezigheid van de woonwagenbewoners, zo luidt de lezing van Visscer. Toen hy die wilde geven, zouden drie van de vier agenten hem hebben vastgegrepen. Op dat moment zou de anderhalf jaar oude herdershond van de caféhou der hebben aangeslagen en zouden drie van de vier agenten naar buiten zyn gevlucht. Volgens Visscher sloot hy vervolgens de buitendeur af, maar bermerkte hy, toen hy zich omdraaide, dat de vierde agent zich nog in het café ophield. „Ik zei toen tegen hem: ga maar door de voor deur naar buiten. Die deur is naast de deur van het café. En hy zei: Ja. dat zal ik doen", aldus Visscher. Op het moment dat de agent by de voordeur was, kwam volgens de café houder de grote gestalte van zyn zwager de trap af om eens pools hoogte te nemen. Visscher verkeert in de veronderstelling dat de agent, die niet zo groot was, daarvan is geschrokken: zyn zwager zou echter in geen geval de agent hebben aan geraakt. Inmiddels hadden de agenten het politiebureau gewaarschuwd en wa ren er volgens Visscher op een gege ven moment tien politiemannen ter plekke „die de zaak bestormden". In die tussentyd waren ook de vrouw en de schoonmoeder van de caféhou der naar beneden gekomen, wakker geworden door het rumoer. Mevrouw Visschers: „Er werden vier revolvers op ons gericht. En ze zeiden: sta of ik schiet. Toen zei ik: kom nou toch alsjeblieft, dit is toch geen overval". Volgens Visscher, die ook van dit incident in zyn brief aan de burge meester melding heeft gemaakt, is hy tenslotte zonder tegen te stribbe len meegegaan naar het politiebu reau. „En omdat één van die agen ten tegen my had gezegd: we zullen Je op 't bureau wel even in elkaar slaan, ging ook myn vrouw mee Vandaag in Leiden opgeslagen in afwachting van verkoop LEIDEN De 37 beste kunstvoor- 'erpen uit de bosnegercultuur in Su rname worden in ons land te koop ongeboden. Nadat ze enige tyd in totterdam opgeslagen zyn geweest, se inmiddels naar het Ryks- im voor Volkenkunde in Leiden vergebracht waar ze vanmiddag zyn litgepakt. De directeur van dit mu- ;um, dr. P. H. Pott, die dit heeft leegedeeld, is er door in verlegen- leid gebracht. Het museum krygt de oorwerpen in bruikleen en wat er :iteiyk mee moet gebeuren, is voor em een vraag. De bosnegers vinden, naar dr. Pott •as verteld, dat ze altyd in het ver- omhoekje zitten en niet serieus wor- genomen door de overheid. Ze villen (heel veel) geld zien te kry- oor sociaal werk onder de bos- egers en daarom de voorwerpen de hand doen. Maar wel met het recht op terugkoop, 'een kinderlyk idee', vindt dr. Pott. Bovendien gaat het volgens hem niet aan om de meest waardevolle kustvoorwerpen, 'geladen' voorwer pen met religieuze en traditionele waarden van een cultuurvolk, af te nemen van dat volk. De gevraagde prijs gaat ver boven de marktwaarde uit, maar de emotionele en culturele waarde ligt ook veel hoger, aldus dr. Pott. De voorwerpen zyn eigendom van de Wood carvers Association, een fe deratie van bosnegers-houtsnijders. Deze organisatie komt op voor de be- langen van bosnegers ook door de vergoop van houtsnywerk aan de toe risten. zy kreeg het voor elkaar om de diverse groepen bosnegers hun beste stukken af te laten geven voor het goede doel: geld byeenbrengen voor sociaal werk. By de 37 voorwer pen zouden er ook zyn, die de neger. slaven by het transport uit Arika mee naar Amerika namen. De negers zouden, toen zy de slaverny ont vluchtten. deze stukken hebben mee genomen naar de bossen. Volgens dr. Pott is het twüfelachtig of de negers uit Afrika kunstvoorwerpen meena- De organisatie van bosnegers heef t de voorwerpen naar Nederland ver scheept om ze veilig te stellen. Ze had ze in een particuliere woning in Paramaribo opgeslagen, maar daar zouden enige pogingen tot inbraak zyn gedaan, aldus dr. Pott. De voor werpen zyn een dag of tien in ons land. Als het geld voor het intrepot in Rotterdam is voldaan, komen ze naar Leiden. De zending wordt begeleid door 'n bestuurder van de Woodcarvers As sociation. Dr. Pott heeft hem te ver staan gegeven, dat niet het Ryksmu- seum voor Volkenkunde in Leiden Voor GOUDEN en BRILJANT Kwaliteits-Sieraden en de voordeligste prijzen. Blyft Uw adres Juwelier v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. Grote keuze en vak-service. naar het bureau. Nou, daar is alles rustig uitgepraat en was er achteraf niets aan de hand." Kwaad daglicht Nadat Visscher gisteren de brief aan de burgemeester op het gemeen tehuis had afgeleverd, las hy in deze krant het bericht over de nachteiyke gebeurtenissen. Een bericht dat vol gens hem onwaarheden bevat en ge heel onterecht hem en zijn oafé in een kwaad daglicht stelt. Visscher ontkent dan ook categorisch wat de politie aan de pers heeft meegedeeld. Zoals de mededeling dat hy dat overhemd van de dienstdoende poli tie-inspecteur kapot had gescheurd. „Ze hebben Juist myn overhemd ka- potgescheurd. Ik had dat overhemd net van myn dochtertje gekregen". De caféhouder is èn over het op treden èn over de berichtgeving van de politie allerminst te spreken. Hy zegt: „Er gebeurt hier in Leiden ont zettend veel waar Je nooit overleest. Zo zyn er diverse zaken waar de po litie niet eens naar binnen durft te gaan. En nou gaan ze opeens zoiets in de krant laten zetten. Terwyi er helemaal niets van klopt. Dat hoef ik toch zeker niet te nemen? Wy hebben hier in Leiden een uitste kende naam, de politie hoeft hier nooit op te treden en we houden ons altyd strikt aan de sluitingstyd. Ik begrijp dit gewoon niet. Ik zal het dan ook rustig laten voorkomen. Want ik heb getuigen genoeg". Het bureau voorlichting van de Leidse politie liet vanochtend na le zing van dit verhaal weten dat er mets aan het eerder verstrekte be richt hoeft te worden toegevoegd. Op de lezing van caféhouder Wim Vis scher, zo deelde het bureau verder mee, wenst de politie geen taar te geven. Leiden heeft vrouwelijke deurwaarder LEIDEN By koninklijk besluit is in de vacature Willem Blown be noemd tot gerechtsdeurwaarder te Leiden PetroroeHa Maóa Christina Zeegere. Zy heeft zich gevestigd tén kantore van K. E. v. d. Veen, die per 1 JuUi is afgetreden. LEIDEN Tweeënzestig kantongerechten, pyramidaal gerang schikt onder negentien rechtbanken: daarboven weer vyf gerechts hoven (Den Haag, Amsterdam, Den Bosch, Leeuwarden en Arnhem en dan aan de top van de pyramide, in het centrum van het web, de Hoge Raad der Nederlanden. Zo heeft de Nederlandse (grond) - wetgever ons rechtssysteem opgebouwd, een stelsel dat, met de mogelykheden van hoger beroep en cassatie, een optimaal com promis wil zyn tussen een eerlyke rechtsgang enerzyds; en het nemen van veel beslissingen aan de anderp kant. Helemaal aan de voet van dit bouwwerk dus de kantonrechter; in de vonissenmolen van de Nederlandse rechtspraak is hy vooral belast met het aan zwengelen van de motor, het nemen van veel beslissingen in een voudige zaken. Dat is op de zittingen dan ook wel te merken. Vooral de straf zittingen plegen uit te munten door onbenulligheid: foutparkeer- ders, snelheidsovertreders, en stouterds die niet voor het rode licht zyn gestopt zie Je er iedere keer weer by. En er wórdt inderdaad tempo gemaakt: een gemiddelde van zo'n vyf minuten per zaak, af en toe eens veel langer omdat er een advocaat by is. vaak ook korter._ De kantonrechter is eigeniyk veel meer voorzitter dan ju rist. Geeft ieder de gelegenheid bondig zyn zegje te doen, vergeet niet verdachte het laatste woord te verlenen, en wyst dan in yi- tempo vonnis. 'Dan is het daarmee afgelopen" hebben de Leidse kantonrechters zich aangewend te zeggen tegen lastige klanten, als ook: "U kunt binnen veertien dagen in hoger beroep, maar", volgt dan vaak nog, "daar zou ik eerst maar eens over nadenken, hoor." Pats, volgende zaak. Parketwachter Rond de koffietafel wil men elkaar weieens verhalen vertellen over de kantonrechter. Als je erheen gaat kryg je altyd wel reductie op de eis van de officier, zeker als Je een aardige Jurk aantrekt en je netjes gedraagt. En als Je voornaam verkeerd gespeld is op de dag vaarding zal Je vast wei worden vrygesproken, heb ik zoiets niet eens laatst ergens gehoord, Piet? Hoe zyn nu de ervaringen van een geregeld volger van dit soort tactieken? Of anders gezegd: wat is nu de handleiding voor de ideale verdachte? Laat ik beginnen met te zeggen dat dit eigeniyk by iedere rechter weer anders ligt. Toch: het is by voorbeeld buitengewoon onverstan dig op een vroegere Verklaring terug te kómen. Heus, het ligt alle maal vast in het procesdossier, en wie ter terechtzitting by hoog en by laag beweert dat hy echt vyftig reed, "I kkeek nog op myn teller, en ook myn zuster zegtterwyl het procesverbaal iets vermeldt als: "Ja, ik reed dan wel vyfentachtig, maardie hoeft niet op veel tegemoetkomendheid te rekenen. Voorbereiden dus, foto's of tekeningetjes maken (foutparkeerders, aanrijders!), en niet gebruik maken van het zogenaamde "liegrecht" dat iedere verdachte toe zou komen. Ook het optreden, zowel op de zitting als daarvoor, kan wel degeiyk van belang zyn. Wie het slachtoffer van de door hem veroorzaakte aanrijding heeft opgezocht, een bloemetje heeft gestuurd, wat van zich heeft laten horen, kan zonder twyfel op een vorm van clementie rekenen. En die mevrouw die, een paar weken geleden, by het vooronderzoek de politie alleen maar tegengewerkt bleek te hebben, en op de zitting met over slaande stem beweerde dat "die brommer toch niet zo hard had mogen ryden op die voorrangsweg" was helemaal onhandig bezig. Tegenspreken wat buiten kyf staat, de officier of de kantonrech ter in de rede vallen, het zyn allemaal van die subtiele trekjes waaraan men een ongeoefend verdachte onmiddeliyk herkent. En, o Ja, dat van die voornaam is helemaal onzin, als het duideiyk vaststaat dat verdachte en niemand anders daarmee is bedoeld, en hem diit ook duidelyk moest zyn wordt de fout gewoon verbeterd. Pas als er geiyknamige neven opduiken, of de officier er met zyn datum een paar weken naast zit, er dus niet van een onnozele, niet-verwarrende stommiteit sprake is, pas dén krygt de koffietafel gelyk. Een teleurstelling tot slot. Voor standaardzaken gelden stan daardtarieven. Voor nieuwe strafbare feiten wordt in onderling overleg een standaardreactie opgésteld (kraken, de recente door breking van het benzinebonnenstelsel). Er zyn vaak ook eerdere vonissen (jurisprudentie), kortom: uw manoeuvreerruimte is niet zo groot. Wie desondanks voor de kantonrechter "geld wil gaan verdienen" moet zyn gang maar gaan. Aanvullingen van de "hand- leiding" worden graag ingewacht door: floris BAKELS het aangewezen adres is. Beter was het geweest als de begeleider zich in verbinding had gesteld met Suriname en de Nederlandse Antillen) of met de vertegenwoordigers van de Surir naamse regering in ons land. Dr. Pott heet de indruk, dat de or ganisatie dit niet wil. Ze heeft gezocht naar een oplossing, waardoor de bos negers aan geld kunnen komen voor sociaal werk, waar ze anders, gezien de prioriteiten van de overheid, nog lang op zullen moeten wachten. Enige Jaren geleden werd dr. Pott al met een soorteiyk plan gecon fronteerd. Toen was er een missiona ris, die zoiets wilde ondernemen, al dus dr. Pott. Hy heeft toen voor de moeiiykhe den gewaarschuwd en zich van de hele zaak afzydig gehouden. Blyk- baar, aldus dr. Pott, is dit plan weer opgezet en door de Woodcarvers As sociation uitgevoerd. LEIDEN Aan het stedelijk gym nasium in Leiden zijn geslaagd, voor het eindexamen: Nienke Atsma (Leiderdorp), Saskia Andriessen, Garmt Jan Ar bouw (Den Haag), Ja cob Maarten v. Bemmelen, Gerrit de Boer (Leiderdorp), Sjaak Brandhorst Jette Begeer (Voorschoten), Tonnie Bos (Voorschoten), Job Eekhof, Ma rie Florence v. Es, Karin Anne v. Ee, Hélène Frets (Oegstgeest). Annet van Gennip, Mies Grijns, Yolanda de Graaf (Heemstede), Reinier de Graaf, Mathilde de Gunst (Leider dorp), Jan C. Graper (Benthuizen), Claudia Gerlach (Warmond), Truuke Haanraadts, Robert Jan Hageman. Jan Heemskerk (Noordwijk aan z.), Marten Hofker (Leiderdorp), Frits Hommes (Voorschoten), Alexander Italianer (Voorschoten), Patricia Jansen Leoard Kasteleyn, Alma Kerling, Paul Kooijman (Oegstgeest) Kokky Kraan (Oegstgeest), David Krop (Voorschoten), Annemarie Kloots, Menno Kosters (Voorscho ten), Pieter Jan Kruit, Frans Klink hamer ('Oegstgeest), Robert Van Lambalgen (Leiderdorp), Fee Luyen- dijk (Oegstgeest), Jan Joris Loeff (Voorschoten), Ary Los (Oegstgeest) Sjoerd Mazurel, Hans Peter Minnee (Noordwijk), Marcel Maas. Béla Mulder (Oegstgeest), Marianne Ten Napel, Robin Leonard Nieboer, An- ky Neut (Voorschoten), Johanna Os- selton, Wim Röell (Oegstgeest) Hans- ke Roorda (Leidérdorp)Kurt Reek- man, Roel Schats, Hans Schwencke (Oegstgeest), Yvonne Selier, Casper Sommeliug (Voorschoten), Niek den Tex (Zoeterwoude), Bernard Ver met (Voorschoten), Ben Verlint. Philip Vogel (Leiderdorp), Diederik v. Wingerden, Aad de Wit (Voorscho ten), Jan Pieter Zwart (Sassenheim) 13 kandidaten slaagden voor het diploma A; 48 kandidaten slaagden voor het diploma B. Met 4 kandidaten wordt het exa men voortgezet. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. Aan het Hoger Technisch Instituut in Amsterdam zijn geslaagd uit de ze regio: staalconstructeur: P. van Putten. (Leiden) Betonconstructeur: J. A. Hoogen- boom (Leiden), A. M. v. d. Berg en A. van Hemert (beiden Alphen a. d. Rijn) Calculatie in het bouwbedrijf: G. v. d. Meer (Zoeterwoude), C. H. Mid delkoop (Leiden), W. J. van Wagenin gen (Aiphen a. d. Rijn) Bouwkundige: H. de GoeiJ (Wad- dinxveen), G. A. J Groen (Woubrug- ge), E. M. N. I. Hoogkamer (Lisse), J Kramer (Alphen a. d. Rijn), L W. van Marsbergen (Alphen a. d. Rijn), C. J. Overes (Bodegraven) C. B. J. Vermeulen (Leimuiden), J C. Wortman (Alphen a. d. Rijn). Aan de Hogere Technische School Haarlem zijn geslaagd voor het eind examen bouwkunde: A. L. Opdam (Noordwijkerhout), J. F. Ravensber- gen (Rijnsburg), F. J. de Reus .(Noordwijkerhout), J W. van Roo- den (Hillegom), J. E. J. van Ruiten (Hillegom), A. C. Snaterse (Nieuw- Vennep), A. H. M. Trompert (Noord wijkerhout), werktuigbouwkunde: G H. M. Alders (Noordwijk), A. J M. Augustinus (Sassenheim), J J. M Heeres (Hillegom), J. C M. van der Holst (Leiden)» J. G. A. van der Lans (Hillegom), T. G. W. v. Steyn (De Zilk): elektrotechniek: E. Th. Faase (Sassenheim), F. A. J. Klein met lof (Leiden), L. P. Rietveld (Ou dewetering), P. J. A Strengërs (Nw.- Vennep), De Vreede (Lisse), A. M. T. Warmerdam (Rijpwetering) scheepsbouwkundeJ. H. T Droogh (De Kaag), J. F M. Willemsen (Warmond)vliegtuigbouwkunde W. N. M Lemmers (Hillegom). Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het doctoraalexa men natuurkundig ingenieur H. de Vos in leiden. De acht deelnemers aan 't eindexamen van de amanuen siscursus van de Leidse universiteit zijn allen geslaagd. Van deze ge slaagden maakten deel uit* L. Gijs- ma (Leiden), A. C. Mulder (Lei den) en A H. J Speel (Leiderdorp) Aan de R.K. Scholengemeenschap ,De Noorderwiek" behaalden het diploma Kinderverzorging/Jeugd- verzorging: M. Bakker. Oude Wetering; N. Bakker, Roelofarendaveen; J. van Benten. Voorschoten; E. Bleyswyk, "oorhout; T. de Boer, Abbenes; I. Bywaard, Nieuw VenneD- Noordwykerhout; M. Coenen, Lei den; C. van Diest, Leiden; E. Elzin- ga. Wassenaar; L. Freriks, Leiden; M. C. Geurts, Voorhout; P. de Groot, Benthuizen; P. v. d. Heijden, Lei den; T. Hoogenboom, De Kaag; A. Hoogenboom, Hoogmade; J. v. d. Hoeven, Zoeterwoude; R. v. d. Hoorn, Ter Aar; R. Janssen, Leiden; V. Janssen, Voorschoten; E. Kemper, Leiden; R. Koek, Zoeterwoude; J. v. d. Kooy, Oegstgeest; J. Kriek, Voorschoten; W. v. d. Meer, Hoog made; T. Nelman, Leiden; H. Mensch, Hazerswoude; H. Nederhof, Wasse naar; N. Olyerhoek, Zoeterwoude; J. Onderwater, Leiden; N. Ouds hoorn, Hoogmade; P. Oomen, Roelof- arendsveen; A. Plasmeyer, Hazers woude; E. v. d. Poel, Leiden; M. Riet broek, Oude Wetering; L. Rother, Noordwyk; T. van Schagen, Leiden; G. Schieving, Leiden; A. Schrama, Voorschoten; M. Sikking, Warmond; M. de Tombe, Leiden; I. van Veen, Roelof arendsveen; L. v. d. Veer, Lei den; G. Vermeulen, Ter Aar; H. de Vreede, Leiderdorp; R. v. d. Wereld, Roelof arendsveen; C. van Wissen, Voorschoten. Herexamen: 1; afgewezen: 1. Het diploma vormingsklas (met medische vorming) behaalden: M. Botman, Voorschoten; M. Brou wer. Sassenheim; M. Donders, Ois- terwyk; M. v. d. Drift, Leiden; C. Duivenvoorde, Noordwykerhout; H. Fopma. Leiden; T. Geerlings, Noord wykerhout; A. de Groot, Zoeterwou de; M. v. d. Heyden, Leiden; W. Hey- koop, Leiden; H. Hulsebos, Voor schoten; A. Jonkman, Roelof arends veen; H. v. d. Linden, Noordwyker hout: M. Maes, Putten; J. Neute boom. Leiderdorp; H. Ouwehand, Katwyk; G. Ranke, Hazerswoude; I. v. Steyn, Leiden; T. Vollering, Bo degraven. Het diploma vormingsklas (met kreatieve vorming) behaalden: C. Freyeê, Zwammerdam; T. de Groot. Hazerswoude; H. Kiebert, Sassenheim; M. Kuiters, Leiden; W. v. d. Meer, Roelof arendsveen; A. Ney- man, Hoogmade; B. Peterse, Leiden; M. v. d. Poel, Noordwyk; T. Segaar, Leiden; C. Tebarts, Leiden; L. van Winsen, Warmond; L. de Winter, Warmond. Het diploma kostuumnaaien behaal den: I. Doove, Leiden; C. v. d. Geest, Warmond; C. v. Klink, Roelofaren^s- veen; S. Lankhuizen, Zoeterwoude; C. Levahrt, Noordwykerhout; J. Ma thot, Leiden; M. v. Mey, Leiderdorp; H. Olierook, Hazerswoude; C. van Rijn, Woubrugge; H. Schrama, Oegst geest; C. Straver, Zoeterwoude; B. Zonneveld, Noordwykerhout. Herexamen: 1; afgewezen: 1. Geslaagd aan de H.N.O. School „De Spinbaan" te Wassenaar voor het diploma L.H.N.O. T stroom. Anneke Bergman, Riëlle Broeren, Sonja Dekker, Nelly van Dyk, Willy Erades, An ja Hoogkamer, Myriam van der Hulst, Sylvia Kreeft, Inge Meershoek, Rina Nell, Lia van Rooy- en, Maryke Snelderwaard, Angela Stek, Anneke Vellenga, Ella de Vreugd, Gerda van der Wei, Sylvia Westerbeek, Karin Bosman, Conny Disseldorp, Jolanda van Geylswyk, Ria Groenewegen, Marian Hoogewee- gen, An ja Karremans, Lieske Lam- boo, Liesbeth Overdevest, Joke Rem merswaal, Eveline Scholtes, Karin Slats, Annette Vogels, Mary Winkel man, Monique van der Zalm, Marian van Eeden, Karin den Hollander, Ca- rin Knynenburg, Dorothé Altena, Lenneke Ammerlaan, Nelleke Bou- wens, Monicq Boverhof, Joke van Eeden, Gemma Engels, Jolanda Gladpootjes, Ellen van der Ham, Ka rin Kiemel, Trudy Knoop, Els Lens, Agnes Neuteboom, Netty Noordover; Letta Pieterse, Anne-Marie Voorham, Lenie Woudsma. 8 kandidaten hebben een herexamen, 5 kandidaten zyn niet geslaagd. Voor het diploma kostuumnaaien met middenstandsdiploma Ria Berg, Lucia Friedhoff, Marian van der Ham, Ineke Hoogenboom, Angelique Knynenburg, Yvonne Oudshoorn, Wies Slats, Annemiek Tolido, Lida Volwater. Er zyn geen kandidaten afgewezen. Voor hetv diploma inrichtingsassis tente (In as) Viviane Akkermans, Marjo van der Bent, Inge Berger, Bep van der Gug- ten, Yolanda Hammes, Ina Huininga, Renée Knynenburg, Sonja Kruithof, Tienke van der Lihden, Marga van Marwyk, Joke van der Niet, Meta Onderwater, Janneke van der Plas, Hanny va» der Putten, Janneke Ro denhuis. Ria van Schie, Tineke Ves- seur, Willy Vesseur. 2 kandidaten hebben een herexamen,

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 3