LEIDSCH DAGBLAD Terreuractie in flat: vrouw en 2 kinderen dood vandaag Bloedige Turkse steekpartij in Lichtenvoorde Bernhardlaan in Alphen verliest het kort geding Palestijns commando bestookt dorpje in Israël LEIDSCH DAGBLAD Hoogvliet mag in Alphert blijven l Kaartjes vrijwel weg INSDAG 25 JUNI 1974 OPGERICHT I MAART I860 34355 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Een politie-agent helpt een moeder met haar kind snel weg te komen van de getrojjen flat. iAHARIJA (AP, UPI, Reuter) Israëlische soldaten ebben vanmorgen drie Palestijnse terroristen doodgescho- sn, die een Israëlisch echtpaar en twee kinderen in een flat i het noord-Israëlische badplaatsje Naharija hadden ge ijzeld. De aanval van het Israëlische leger kwam toen de erroristen 3 van hun gijzelaars en een soldaat hadden ge- ood. f- I Acht Israëli's raakten gewond in het vuurgevecht tussen het leger de terroristen in de flat. Schietend baanden de Israëlische troe- sen zich een weg door het gebouw, terwijl vanuit helikopters licht- togels werden gegooid. Het leger zag kans om 17 mensen te redden. Truus van Hanegem en Johan Hees- kens in het zonnetje. 16 PAGINA'S „Damesdag" in Hiltrup De Nederlandse selectie in Hiltrup is vandaag weer geheel en al met de gedachten bij voetbal. Maar gisteren was er even tijd voor ontspan ning. Rinus Michels zelf met zij" vrouw naar Spanje overgewipt om Barcelona de bekerfinale te zien halen had het goed gevonden, dat vrouwen, kinderen en verloofden naar het Wald- hotel kwamen. Een stralende zon zorgde voor een extra feestelijk omlijsting van dit toch al genoeglijke gebeuren. Voor twee oranjespelers was het nog meer dan dat. In de eerste plaats voor Wim Suurbier. Het was geen geheim, dat zijn huwelijk op stranden stond. Maar gisteren was Wim weer helemaal één met zijn Maya. Danny Cruijff had bemid deld. De moeilijkheden waren grondig uitgepraat en leken opgelost. Johan Neeskens benutte de vrije dag anders. Hij reed met zijn verloofde Marian Schuphof naar de Nederlandse consul in Munster om aan te te kenen. Nu het fabelachtige contract van Johan II met Barcelona is getekend staat niets een huwelijk meer in de weg. Het zal 15 juli worden voltrokken. Inmiddels draait de mallemolen van het wereld kampioenschap gewoon verder. De scheids rechters voor de volgende ronde zijn aangewe zen. Arie van Gemert is er niet bij, hij behoeft niet meer in actie te komen. Cor van der Hart heeft alle komende tegen standers van Nederland bespioneerd. Volgens hem zal Oranje het spel moeten maken, het zal moeten aanvallen. De ploeg, die hem het meest heeft geïmponeerd? Joegoslavië. Ik ben blij, dat we die voorlopig nog niet tegenkomen" PAGINA'S 9-13 Jessica Benton wellicht beter bekend als Elisabeth Onedin in een Nederlandse speel film PAGINA 5 Labour maakt zich boos over geheime Britse kernproef PAGINA 6 Minister Van Kemenade wil open school voor iedereen op elk gewenst ogenblik PAGINA 7 Volgens onbevestigde berichten jn de terroristen, die vanuit Liba- >n opereerden, het badplaatsje op kilometer van de grens met Li- inon per boot binnengekomen. De veiligheidsdienst heeft verklaard it de terroristen, die gewapend wa in met automatische geweren en ranaten, de vrouw, een tien-Jarig ieisje en een vijf-jarige Jongen ebben neergeschoten voordat de Is- lëlische aanval begon. Ooggetuigen zeggen dat de guer- llastrijders het eerst waargenomen jn door 2 burgerwachten, die hen straat bevalen te blijven staan. !un verzoek werd beantwoord met (haten. De Palest ijnen renden naar sn flatgebouw. Volgens de autori- iiten waren zij kennelijk van tan een school in de omgeving aan vallen, waar scholieren voorberei- ingen troffen voor een feest aan 't Ind van het schooljaar later op de Bg "Wij hoorden de explosies", aldus £n bewoner van het flatgebouw. Wij oewogen ons niet. Wij waren ^ng lawaai te maken". De terroris- bd gingen de flat binnen waar me- j-ouw Irene Zarankin, een 29-Jari- e kleuterleidster, haar man en twee tinderen zich verborgen hadden. Toen de vrouw met haar zoontje dochtertje probeerde te ontsnap- en door uit een raam te springen ferden zij volgens ooggetuigen en lilitaire kringen neergeschoten. De öan van de kleuterleidster werd Icht gewond. De vader van de twee ledode kinderen heeft nog een brief- fe uit het raam var de badkamer ge- Doid waarop stond: "Er zijn terroris es in de flat;. Help!" Een passeren- Ie longen vond het briefje eD zag hoe |e vadei probeerde zijn dochter en pon door het raam te duwen. Daar- klonk het geluid van een ontplof- kng en de vader viel terug in de ka- ner "We waren Juist aan het kaarten pen het schieten begon" vertelde Uri Peled die ook In het gebouw poont en werd gered dooi de Is- Heer bewolking lan de kust binnendrtjvende wolken velden. elders eerst nog opklaringen, naar in de middag meer bewolking pet plaatselijk enkele buien. In <le nacht en ocbtend bier en daar kilst. Zwakke tot matige wind In Inofdzaak uit noordelijke richtingen. Minimumtemperaturen ongeveer 12 traden, maxima morgen van 18 tot Imstreeks 21 graden. raëlische troepen. "We wisten dat t terroristen moesten zijn, want de hele dag hadden we al geruchten over een aanval gehoord. Toen het leger binnenstormde kropen we onder onze bedden om uit de vuurlinie te blijven". De mensen die in de flat woonden en wakker werden van de schoten, barricadeerden ogenblikkelijk hun deuren en ramen met bedden, kas ten en andere inboedel. Het leger waarschuwde de terroristen via luid sprekers dat zij hun gijzelaars moes ten vrijlaten omdat zij anders zelf zouden worden gedood. Zij gaven echter geen antwoord Nadat scherp schutters een terrorist, die op het dak de wacht hield, hadden neerge schoten bestormde het leger het ge bouw. De Palestijnse actie komt vier da gen na de Israëlische bombardemen ten op het zuiden van Libanon, als onderdeel van wat premier Jitzhak Rabin gisteren een "eeuwige oorlog tegen de terroristen" noemde. Vrij dag uitte minister van Defensie SJi- mon Peres 'n "laatste waarschuwing" aan het adres van Libanon. Hij eis te dat Libanon de guerrilla-activi teiten binnen zijn grenzen moet op rollen of anders de gevolgen onder ogen zal moeten zien. Dode en zwaargewonden (Opgemaakt te 11.15 uur) Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs. Ik word abonnee per 10 juli 1974 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur ml) 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend ais abonnee. naam: adres plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon Invullen In open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, antwoordnummer 214, Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN Het actiecomité „Prins Bernhardlaan" heeft het kort geding tegen de ge meente Alphen over de reconstruc tie van de Prins Bernhardlaan ver loren. De president van de Haagse rechtbank wees de eisen van het comité af. In zijn uitspraak zei de pre sident, dat het niet voldoende aan nemelijk is gemaakt dat de „ontoe laatbare geluidshinder", die het co mité na de reconstructie verwacht, zich Inderdaad zal voordoen. Het ar gument van het actiecomité, dat de in te stellen „groene golf" van ver keerslichten niet het gewenste ef fect zal sorteren, omdat het ver keer zich toch niet aan de maximum snelheid zal houden, noemde de pre sident speculatief. Hij heeft voorts rekening gehouden met de verkla ring van een TNO-deskundige, dat het verkeer op de laan i constructie slechts in geringe mate zal toenemen. Een woordvoerder van het actiecomité verklaarde dat men zich nog deze week zal beraden over een eventueel hoger beroep. Het hangt mede af aan de beschikbare middelen. Vrijdag antwoordt minis ter Westerterp op vragen van twee de-kamerlid Imkamp (D'66), die zich ter plaatse van de situatie op de hoogte heeft gesteld en zich achter die actie van het comité plaatste. Dit is de eerste foto van Prinses Maria Carolina Christina, het vierde kind van Prinses Irene en Prins Carél Hugo, dat zondag werd géboren. De foto werd ge maakt door de trotse vader. Van daag werd door hem officieel aan gifte gedaan van de geboorte in het Nijmeegse gemeentehuis. Het tiende kleinkind van Koningin Juliana verblijft op dit ogenblik nog in het St. Radboudziekenhuis en maakt het uitstekend. Drie vrouwen vechten om één man ROTTERDAM (ANP) Op be schuldiging van omgang met een van hun echtgenoten hebben twee vrou wen gisteravond een gevecht geleverd met de 25-Jarige mevrouw G. H. uit Rotterdam. De vrouwen kwamen haar woning aan de Rosestraat bin nen en gooiden haar op het bed. Daar werd over en weer geschopt, gesla gen en gebeten. Mevrouw G. H. werd door een van de vrouwen in haar rechteroog gestoken en moest zich in een ziekenhuis laten behandelen. LICHTENVOORDE Bij een tweetal bloedige steekpartijen tussen een vijftal Turkse gastarbeiders in Lichtenvoorde is gisteravond een man doodgestoken en raakten twee ande ren zwaar gewond. Omstreeks elf uur 's avonds werd een van de bui tenlanders, die met zijn auto op weg naar huis was, op de Aaltense weg door twee landgenoten met een ge stolen leswagen klemgereden Een wanhopige poging om achteruit rij dend te ontkomen strandde op de stoep. Daar werd hij door zijn twee Melkprijs niet meer dan twee cent omhoog RIJSWIJK Minister Lubbers van Economische Zaken vindt een verhoging van de minimum-melkprijs met twee cent tot 76 cent per liter welletjes. Aan een verhoging tot 77 cent, zoals het Produktschap voor Zuivel wil, zal hij zijn goedkeuring niet geven. Morgen komt het pro- duktschapsbestuur bijeen om te praten over het standpunt van de minister. Bij de beoordeling van de mini mumprijs wil het ministerie van Eco nomische Zaken blijven uitgaan van de gemiddelde laagste prijzen waarte gen verpakte vollie melk door de melk fabrieken aan grootwinkelbedrijven, supermarkten, cash and carry-bedrij- ven e.d. wordt geleverd. Volgens eigen gegevens van het ministerie kan daarvoor f 66.50 per honderd liter worden aangehouden. Houdt men rekening met een mini male marge voor de bedrijven, dan. komt men inclusief b.t.w. niet hoger dan een consumentenpü rs van 76 cent per liter. Het ministerie meent dat haar gegevens niet worden weerspro ken door een onlangs door het pro duktschap ingesteld onderzoek naar de inkoopprijzen. belagers met een touw uit zijn auto gesleurd en vervolgens op enkele me ters van zijn auto met een aantal messteken van het leven beroofd. Na deze koelbloedige moord werd door een tweetal andere buitenlan ders vermoedelijk kennissen van het slachtoffer de achtervolging ingezet op de twee aanvallers. Op de Varsseveldseweg kwam het voor de tweede maal tot een hevige steek partij waarbij twee Turken (waar schijnlijk de initiatiefnemers) zware verwondingen opdiepen. De twee gastarbeiders, die er zonder kleer scheuren vanaf kwamen, wer den korte tijd na de schermutselin gen door de politie in een café aangetroffen. De twee gewonde Tur ken werden in een ziekenhuis in Lichtenvoorde opgenomen. De politie tast nog in het duister waar het gaat om de aanleiding tot de steek partijen. Rechter beslist: DEN HAAG De kaarten voor het wereldkampioenschap voet ballen zijn in de loop van vandaag uitverkocht geraakt. Dat ver wachtte de heer J. H. Stork, hoofd van het verkoopbureau Maduro in Den Haag, die het alleenverkoop-recht voor deze kaarten heeft. Hoeveel kaarten er nog zijn op de AMRO-filialen in Amsterdam, Groningen, Eindhoven, Enschede, Heerlen en Breda, weet ik niet. Maar veel zal het niet zijn". In Nederlandse bladen wordt geadverteerd met "zwarte" kaarten uit Duitsland. In Aken bijvoorbeeld kan men nog staankaarten ko pen voor minimaal vijftig gulden „Vanwege de kosten", aldus de Duitsers, die deze kaarten hebben ingekocht. ALPHEN AAN DEN RIJN Hoogvliet, het cash and carrybedrijf aan de Foreestiaan in Alphen, heeft de eerste Juridische slag in de strijd met de gemeente gewonnen De bur gerrechter in Der» Haag bepaalde gisteren in zijn vonnis over dit nu ai acht maanden durende geschil, dat Hoogvliet mag blijven De over wegingen van de rechter zijn nog niet bekend. Die kunnen pas over een paar dagen worden verwacht. Chef-secretarie J. Canstandse van de gemeente AlpheD aan den Rijn verklaarde vanmorgen dat het daar van zal afhangen of de gemeente verder procedeert Dat laatste ts wel te verwachten op grond van eerdere uitlatingen van B en W Zij stelden ln decem ber vorig Jaar eventueel door te wil len gaan tot het Gerechtshof en desnoods tot in hoogste instantie, de Hoge Raad.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 1